Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) Destloler


Destloler
tag

Hali

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy WL-700gE routerem Openwrt 10.03 backfire fw vel. Az a problémám vele hogy nem tudom a pppoe netet beállitani. Hiába irom be a felhasználőnevet jelszavat nem klonozza a le a net mac adresszét. Digi netem van. Olyan problémám lenne még vele hogy van benne egy 1.5tb vinyo látom is hálozaton keresztué de ha be szeretnék lépni rá akkor kodot kér, és nem tudom a kodot. Valahogyan nem lehetne kikapcsolni ezt a kodos részét? Előre is köszönöm a segítséget és várom a válaszokat

(#17352) ArchElf válasza Destloler (#17351) üzenetére


ArchElf
addikt

Digihez szerintemnem kell mac klónozás (nálam legalább is nem kell) - asszem a UPC csinálta ezt utoljára, de már ez is megszűnt...
Megosztott meghajtóra nem tudok okosat - amúgy miért gond a kód? (legrosszab esetben állítsd be a felhasználónevet és a kódot a routeren arra, amit a gépeden használsz és úgy nem fogja kérni)

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17353) Intruder2k5 válasza Destloler (#17351) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, hogy itt is ugyanúgy van-e, mint a TL-WR1043ND routeren, de ott az smb.conf vagy az smb.conf.template file-ban van egy olyan sor, hogy...

security = user

és ezt kell módosítani...

security = share

értékre, és akkor nem kér jelszót majd... Ott is ez szokott lenni a probléma... Ha mégsem sikerülne, akkor szerintem olvasgass a 1043-as topikba, mert ott folyamatosan az OpenWrt a téma, és biztosan megtalálod a megoldást.

szerk.:
Sorry, most nézem, hogy már Te is megtaláltad, ráadásul amit linkeltem hsz-t, az is Neked szólt... :)

[ Szerkesztve ]

(#17354) Destloler válasza Intruder2k5 (#17353) üzenetére


Destloler
tag

Azért köszönöm a segítsegedet. Nincs valami ötleted hogy a netet hogyan tudnám megcsinálni?

(#17355) Intruder2k5 válasza Destloler (#17354) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs sajnos... De amit már előttem is leírtak, hogy a MAC klónozás a múlté, az biztos, tehát nem tudom, hogy mi a baj vele. A továbblépéshez jó lenne látni a logot, hogy mi történik (vagy mi nem történik) a bejelentkezéskor.

(#17356) ArchElf válasza Destloler (#17354) üzenetére


ArchElf
addikt

Biztos jó dugaljban van a WAN kábel?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17357) ritkamadár


ritkamadár
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan gondom, hogy Tomato-1.28.8520_RAF-USB-VPN alatt a sdram_init=0x0011 mentés után (nvram commit) vissza áll 0x0009-es értékre újraindítás után.

(#17358) Intruder2k5 válasza ritkamadár (#17357) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

nvram set sdram_config=0x0062
nvram set sdram_init=0x0011
nvram set sdram_ncdl=0
nvram commit
reboot

[ Szerkesztve ]

(#17359) Intruder2k5 válasza ritkamadár (#17357) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

128MB RAM moddolt vas?

(#17360) ritkamadár válasza Intruder2k5 (#17359) üzenetére


ritkamadár
tag

Igen ez már a második modolt vasam. :B
nvram set manual_boot_nv=1 lesz rá a megoldás?

Az első router 3 éve megy, Tomato v1.25.8515-el ott nem volt ilyen gondom.

[ Szerkesztve ]

(#17361) ritkamadár válasza Intruder2k5 (#17358) üzenetére


ritkamadár
tag

Oleg alatt ezekkel a parancsokkal 128MB ram ok, memtest fut egy napot hiba nélkül. ;)
Tomato-nál reboot után újra: sdram_init=0x0009 az érték és csak 64MB lát. :(

(#17362) Intruder2k5 válasza ritkamadár (#17360) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, akkor ez kell Neked, mert ezáltal a boot során nem fogja automatikusan kijavítani a "rossz" értékeket...

http://tomatousb.org/forum/t-294849/

Saját kezűleg moddoltad, vagy csináltattad? :)

[ Szerkesztve ]

(#17363) vargalex válasza ritkamadár (#17361) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Gondolom akkor a Tomato-ba is beépítették azt a "segítséget", amit az OpenWrt-be évekkel ezelőtt. Nevezetesen azt, hogy induláskor a típusnak megfelelő default értékeket beállítja (mert ugye egy PIN9 után, illetve néhány gyári WL-500gP esetén csak 16 MB-ot lát). Ez azoknak, akik bővítették a RAM-ot pont, hogy nem segítség. :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#17364) ritkamadár válasza Intruder2k5 (#17362) üzenetére


ritkamadár
tag

Saját munka volt, már rutinból ment. Tomato szívatott meg ezzel a memória mizériával...
Az elsőre még plusz 2 usb portot is raktom annó. ;)

Lenne még egy kérdésem, ha tomato-ból felrakom a 2.6-os kernel verziót az opt csomagokat újra kell rakni?

(#17365) Intruder2k5 válasza ritkamadár (#17364) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor gratula! :)

Nem kell újrarakni semmit, csupán az fstab-ot kell átírni, mert az már nem /dev/discs/disc0/part1 alatt látja az első partíciót, hanem /dev/sda1 alatt. Ennek megfelelően a további partíciók is /dev/sda2, /dev/sda3, illetve a további lemezek /dev/sdb, és /dev/sdc lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#17366) ritkamadár válasza Intruder2k5 (#17365) üzenetére


ritkamadár
tag

Rendben, köszi! :R

(#17367) Destloler


Destloler
tag

Olyan kérdésem lenne hogy nekem is 128 mb a wl700ge m. Olvastam hogy hogyan kellene beállitani de nem tudom miert de nem is menti el meg nem is angyon akrt mukodni mikor probáltam.

(#17368) World-Soft


World-Soft
senior tag

Hali!

Lenne egy kérdésem.
December óta lekapcsoltam a WI-FIt a routeremen (Asus WL500w), mert ha megy akkor pár perc után összeomlanak a szolgáltatások.
Tegnap megint kísérleteztem, de pár újraindítás után odáig jutottam, hogy alig bírtam életre kelteni, mert pár másodperc után újraindult ( allig bírtam belépni és lecsapni a WI-FI-t).
Lehet jó szét is izéltem a fájlrendszereimet is.. :(

Egyszer volt ilyen. Akkor lecseréltem a gyári tápot. Most egy 4A-os van rajta. És bírta is kb. egy jó évig. Most megint vegyek újat? Vagy szedjem szét és nézzem meg nem -e látok valamit bent?
Amúgy van valami újabb, jobb, gyorsabb, itthon kapható és megfizethető alternatíva a piacon?

Kösz: Zoli

(#17369) World-Soft válasza ritkamadár (#17364) üzenetére


World-Soft
senior tag

Ha megjavul az enyém, akkor Asus WL500w-t nem vállalsz?

(#17370) Intruder2k5 válasza World-Soft (#17368) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem próbáltad kivenni a WiFi kártyát? Nem régiben volt itt valaki, hasonló panasszal, ha jól rémlik, akkor Ő meg is vette az új WiFi kártyát, és aztán mikor megint bepróbálta a régit, akkor már működött az is. Lehet, valami kontakthiba van esetleg... Én a helyedben szétszedném átmozgatni kicsit.

Ha maradnál az ASUS-nál, az RT-N16-nak most jól leesett az ára... ~25k HUF

Ugyanazzal a belsővel Netgear WNR3500L, ami még olcsóbb, bár, már nehezebb beszerezni... Személyes tapasztalatom nincs vele, de a bele ugyanaz, mint az RT-N16-é. Illetve tömegcikk mostanában a TL-WR1043ND, amire a vargalex által buildelt OpenWrt-t tudod tenni, és ez alig több, mint 10k. Mondjuk ezt én személy szerint megbántam anno, hogy megvettem, így nem is sokáig volt meg. :)

Ez sok mindentől függ, például, hogy mennyire gyors neted van, bár ha a WL-500W elbírja, akkor inkább úgy kérdezem, hogy tervezel-e valami váltást ezen a téren a közeljövőben, illetve kell-e a gigabit, mennyire számít a rátehető firmware, stb...

[ Szerkesztve ]

(#17371) World-Soft válasza Intruder2k5 (#17370) üzenetére


World-Soft
senior tag

Akkor lehet megpróbálom ezt a szétszedés.

RT-N16 topic elejét néztem, de ott nagyon elkeserítő dolgokat olvastam, hogy a HW nem is az amit ígértek, stb.
Végig nem tudtam olvasni mert baromi sok, de mi lett a vége?

Netgear WNR3500L az teljesen tudja aminek kéne lenni? És ha igen, akkor kezelésileg teljesen minden ugyanúgy kell csinálni mint a jó öreg 500W-n?
Arra is megy az OLEG?

Igazából itt a gyorsabb HDD kezelés ami jó lenne, meg hogy több szolgáltatás tudjon futni.
Pl. egy kis stream már nem akar futni, mert kicsi a memória.

Hogy net lesz -e nagyobb jó kérdés.
Egyenlőre ADSL-en sokkal nagyobb nem tud már jönni. (talán 1-el nagyobb csomag van még...)

Köszi.
Z.

(#17372) World-Soft válasza World-Soft (#17371) üzenetére


World-Soft
senior tag

Közben néztem a Netgear WNR3500L-t.
Jól látom, hogy az azért butított, pl. memóriaügyileg, meg balami beépített antennája van csak....

(#17373) Intruder2k5 válasza World-Soft (#17371) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, a Netgear 64MB RAM-mal van szerelve, de ez még nem katasztrófa. A D-LINK DIR-825-ben is ennyi van, és elég... Persze nem rábeszélni akarlak, mert mint írtam is fentebb, személyesen nem ismerem, csak mondtam, mint egy lehetőséget. A WiFi-t feltételeztem, hogy nem is használod, mivel most sem volt bekapcsolva január óta, így nem tartottam fontosnak. Szerintem OLEG nincs rá, de Tomato az van, azt tudom.

Tényleg, Tomato-t nem próbáltad az ASUS-on?

Olyan nagyon gyorsnak az RT-N16 HDD kezelését sem mondanám, kb kétszerese a WL-500 széria sebességének. A DIR-825 sokkal gyorsabb, de arra csak OpenWrt fw van.

Az RT-N16-ból egy verzió van csak, hogy mire jutottak ott a topik elején, azt nem tudom, de ami létezik, az 480MHz, és 128MB RAM, és ez ugyanúgy húzható 533-ra, mint a WL-500 széria 300-ra.

(#17374) World-Soft válasza Intruder2k5 (#17373) üzenetére


World-Soft
senior tag

De a WIFI-t használtam, csak át kellett szoknom kábelre hogy menjen.
És mivel nagyon elkapartam (cosplay, stb.) ezért nem volt időm megtalálni a problémát még. Most hogy szórakoztam és rosszabb lett, így jött újra elő.
Amúgy a memória kevéssége ami a mostanival gondom. Van ami lassan menne (stream), így azokat nem is indítom le. És pl. egy torrent újraellenőrzése is halál. Lehet memóriabővítést kéne valakivel megcsináltatni.

Tomato-t még mindig nem, de most néztem az oldaladat. Tök jó csomagot csináltál.
Igaz kicsit átírnám, az én megszokott kiosztásom szerint de tetszik.

Lehet szerzek egyszer egy új pendrivet, kicserélem a mostanival és próbaképpen felrakom.
Elméletileg az OP visszarakom és a pendrivet is, akkor újra menni kell a mostaninak ha jól tudom.
Csak olyan nehezen szánja rá magát az ember.

(#17375) Intruder2k5 válasza World-Soft (#17374) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vissza lehet tenni gyorsan az OLEG-et, csak előtte le kell menteni a beállításokat, és a flashfs-t is. Rick4 már gyakorlott ebben, mert Ő naponta 3x cserélgeti a Tomato-val... :)

Na jó, ez nem volt komoly!

(#17376) World-Soft válasza Intruder2k5 (#17375) üzenetére


World-Soft
senior tag

Hogy is van a lementés a leggyorsabban?

(#17377) Intruder2k5 válasza World-Soft (#17376) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én most nem tudom pontosan a helyét, mert nagyon régen volt OLEG-em fent, de valahol webes felületen lehet menteni a settings-et is, és a flashfs-t is... Gondolom valami Administration, vagy System menü, és ez alatt Config Backup, meg ilyenek.... Elvileg két file-t kapsz, az egyik szerintem tuti valami tar.gz lesz, és benne a post-boot meg post-firewall file-ok, a másik esetleg cfg, vagy ki tudja... :)

(#17378) montaron válasza Laca 012 (#14009) üzenetére


montaron
tag

Sziasztok,

ASUS WL500 tulajként remélem nálam is csak a gyári tápban száradtak ki a dolgok, és nem a routerrel van baj, mivel nálam is összevissza villog, el se tudom érni, szóval gondoltam veszek neki egy új tápot.

Az oké, hogy 5V, meg mondjuk 3A, de milyen dugasszal legyen szerelve?
Láttam már sok helyen 5V,3A-st, 2,1/5,5 mm dugóval, de az jó?
Vagy esetleg konkért boltot, és tápot tudtok ajánlani?

Egy próbát megér, max lesz egy tápom... :)

KÖSZI!! :R

(#17379) Laca 012 válasza montaron (#17378) üzenetére


Laca 012
őstag

Szia!

Jól írod, a csatlakozó 2,1/5,5mm-es..

Ha minden áron venni akarsz, akkor anno pl. én itt vettem D-Link 5V3A-est a céges WL500gP-hez, mert gyorsan kellett, bár másnap megcsináltam a gyáriját is. Ezzel a D-Link táppal 3évet üzemelt és még mindig jó.

Ettől függetlenül javasolnám a javítást, Intruder2k5 már írt róla egy minden infóra kiterjedő összefoglalót, mellékelve a képeimet, szóval ha van egy forrasztópákád, vagy egy forrasztani tudó ismerősöd, akkor inkább pár száz Ft-ból összedobnám. :K

Intruder2k5: Ezek szerint a második bekezdésbe ahol a táp adatait írod, ha lehetséges feltehetnél egy negyedik pontot, azaz "2.1/5.5mm-es csatlakozóval rendelkezzen" :)

[ Szerkesztve ]

(#17380) Intruder2k5 válasza Laca 012 (#17379) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megtörtént! :)

(#17381) World-Soft


World-Soft
senior tag

Intruder2k5!
Kiszedtem a helyéről.
A kártyát is nagy nehezen, mert alul a szivaccsal kicsit össze volt gyógyulva.
Érdekes dolgot vettem észre.
Most megy. De ha mozgatom a tápkábelt a dugónál, akkor újraindulgat.
Most jobban megnézem, és lehet a tavaly vett dugó szélessége lehet egy csöppet kisebb.
(palán van egy pár mivel kisebb verzió is ezekből a tápcsatikból, mert egy bolt írta hogy van átalakítójuk)

Most hétvégén tesztelem. Lehet nem volt 100-as a csatlakozás, és ha ment a WI-FI akkor kevés lehetett neki.?..
Jó kérdés. Meglátjuk hétvégén mit hoz ki magából.

Lenne egy kérdésem.
Van egy shudown scriptem aminek 1 baja volt a /opt soha nem tudta leválasztani.
Most rájöttem azért mert volt egy VPN szolgáltatást amit nem lőtt le a script.
Viszont a probléma azért félig megmaradt.
A script futtatásakor még mindig azt mondja nem választható le mert foglalt, viszont ha kézzel unmont-olom akkor az viszont sikerül.
Nem igazán látom az összefüggést....
Illetve van egy pre-shutdown-om is, amibe fogalmam sincs honnan vettem a belevalót, de abban meg vagy egy különleges mount parancs is. Lehet ez kavarhat be, de nem találom honnan szedtem a tartalmát.
Ötlet?
Tomato esetén is kell/érdemes ilyen szabályosan leállító scriptek használata, vagy ott van ettől jobb gyári megoldás is?

(#17382) montaron


montaron
tag

Köszi Srácok! Nem vagyok jó pákás+agyonverném magam a kondival.. :DDD

(#17383) cochy


cochy
tag

Sziasztok,
egy olyan ügyességet szeretnék én csinálni, hogy a router bizonyos időközönként egy mappa (a routerra kötött winyo egyik mappájának) tartalmát átmásolná egy ftp-s címre. Ott csak a gyökérbe. Valakinek van ötlete hogy melyik programmal és hogyan tudnám ezt megvalósítani?
Gondoltam rá, hogy cron-nal menne az időzítés, a többinél viszont megakadtam.
Köszönöm előre is ha valaki segít.

(#17384) Intruder2k5 válasza World-Soft (#17381) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Tény, hogy sok hasonló csati van, gondolj csak az univerzális notebook töltőkre...

A scripteket nem tudom, hogy honnan szedted. Véletlenül nem ecaddict fewgets csomagjából? Azt hiszem, hogy Ő tett közzé abban ilyen file-okat, ha nem tévedek.

Tomato-ban itt van a "pre-umount" script, és lentebb tudod umountolni a lemezt... Illetve természetesen SSH-ból is.

Bár nekem nem szokásom levenni a HDD-t, de mikor néha használom, működik rendesen... Ez itt kimondottan az umountolás előtti teendőkre van, de ezen kívül van még egy Shutdown script futtatási lehetőség is.

(#17385) Intruder2k5 válasza cochy (#17383) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

És ha becsomagolnád előtte azt a mappát? Utána már csak egy file-t kellene felölteni így valahogy...

ftpput server_address -u username -p password /remote_filename /local_filename

Ha ez így nem jó, akkor én passzolom... Sajnos én sem vagyok egy nagy shell scrpiter. :)

[ Szerkesztve ]

(#17386) Dzs3ko


Dzs3ko
tag

Úgy látom a legújabb Tomato Rafban valami Captive Portal jelent meg. [link]
Esetleg nem tudjátok mi ez ? Hotspot, vagy proxy ?

[ Szerkesztve ]

(#17387) Intruder2k5 válasza Dzs3ko (#17386) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár bevallom, hogy pontosan én sem tudom, igaz, hogy nem is foglalkoztam vele, de azt hiszem, hogy valami "Authentication Server" féleség.

(megadta magát az itcafe képkezelése, így marad a külső szerver)

[link]

[link]

(#17388) World-Soft válasza Intruder2k5 (#17384) üzenetére


World-Soft
senior tag

Már több mint 3 napja megy, igaz nincs netre felrakva a router. Szerintem holnap elviszem magammal és keresen hozzá jó dugót.

Szerintem is ecaddict-tól, de ezt a részt nem találtam.
Amúgy én sem leszedéshez használom, hanem ahhoz ha újra kell indítani néha a routert, akkor szoktam ecaddict féle shutdown-ot használni, hogy ne hibakereséssel induljon a dolog.

De ha jól látom, tomato esetén sok mindent a grafikus felületen be lehet állítani ami oleg esetén nem.

[ Szerkesztve ]

(#17389) Intruder2k5 válasza World-Soft (#17388) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Reménykedjünk, hogy jó lesz... :)

Igen, egy kicsit összetettebb a webes felülete, mint az OLEG-é... Régebben voltak a neten online demo-k, ahol lehetett nézegetni, próbálgatni a Tomato felületét, de most sajnos mind megszűnt, amit ismertem. Itt webesen konfigurálható a...

- Samba
- FTP Server
- DLNA Media Server
- Transmission
- OpenVPN
- QoS

Ezek nem mindegyike együtt, mert a WL-500 sorozathoz nincs All-In-One fw, gondolom a flash mérete miatt. Pl. vagy VPN, vagy Transmission van benne. De ezen kívül van még forgalomstatisztika, és sok más egyéb a webadmin felületen.

[ Szerkesztve ]

(#17390) Digger


Digger
senior tag

Sziasztok!
Ritkán szoktam ide írni, mert a router teszi a dolgát, nincs baj vele.
Ma viszont weboldalról töltögettem le egy giga körüli adatot. a fileserve.com oldalról. Már 80% körül járt, mikor itt hagytam, és az asszony lelkére kötöttem, hogy le ne állítsa. Jövök vissza, hát persze, hogy gond volt vele! A hossza 255 byte! :(
Nem le állította, hanem a teszvesz oldal, amit nézegetni szokott, rendszeresen újraindítja a Firefoxot!
A kérdésem az, hogy az ados-al lehet innen letölteni állományokat?
Most próbáltam az ados-t, de nem megy. A Tomato telepítésekor elindítottam, ment szépen, de most üresen marad a https://192,168,1,1/ados oldal. Nem emlékszem, de mintha valamikor, valahol leállítottam volna, hogy ne fusson, ne terhelje a routert. Keresem, hogy hol lett lelőve, de nem találom. Ritkán foglalkozom vele és nincs nagy gyakorlatom benne.
Mit ellenőrizzek le?

A router WL-500gP V1
A firmware: Tomato Firmware v1.28.8752 ND USB Ext
A Torrentet időnként használom, most is megy.
Mit ellenőrizzek?

(#17391) Intruder2k5 válasza Digger (#17390) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez megvan?

Mellesleg nem hiszem, hogy fog menni, mert az efféle oldalak csak premium account-tal támogatják a letöltésvezérlők használatát, és gondolom, hogy Te nem vagy előfizető...

(#17392) Digger válasza Intruder2k5 (#17391) üzenetére


Digger
senior tag

Igen, meg van.
Valamit kézzel vettem ki, ha jól emlékszem.
Igen, free letöltést szoktam használni. :(

(#17393) Intruder2k5 válasza Digger (#17392) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha a fenti beállítás, illetve az abban szereplő script is megvan, akkor már csak maga az ados (/mmc/www/ados) kell hozzá, és működnie kellene...

(#17394) Digger válasza Intruder2k5 (#17393) üzenetére


Digger
senior tag

A /opt/etc/cron.1min nekem üres.
Keresem, hogy minek kellene ott lenni.

(#17395) Intruder2k5 válasza Digger (#17394) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, nem ott, hanem az /opt/bin alatt kell lennie egy run-parts nevű scriptnek, az /opt/etc/cron.1min alatt pedig csak akkor van valami, ha hozzáadsz egy letöltést az ADOS felületén... De amint elindul, tehát 1 percen belül, az is törlődik automatikusan. Mármint az /opt/etc/cron.1min mappa alatt ideiglenesen létrejött script.

(#17396) Digger válasza Intruder2k5 (#17395) üzenetére


Digger
senior tag

A script megvan. Azt írja, hogy az rc.unslung alapján készült. (stb.)
Akkor miért nincs a https://192.168.1.1/ados/ ban semmi?

Hoppá!
Lehet, hogy a lighthttp-t állítottam le, mondván, hogy ne zabáljon erőforrást!? Vagy melyik webszerver szolgálja ki?

(#17397) Intruder2k5 válasza Digger (#17396) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha leállítottad a lighttpd-t, akkor se rtorrent, se aega, se semmi egyéb webes alkalmazás nincs, nem csak ados.... Kivéve persze a webadmin felületet, mert az másik webszerver.

szerk.:

ps -afx

paranccsal könnyen kiderítheted, hogy fut-e a lighttpd...

[ Szerkesztve ]

(#17398) Intruder2k5 válasza Digger (#17396) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Illetve, ha megy a webszerver, csak nincs meg az ADOS, akkor 404-es hibaüzenetet kapsz, ha viszont nem megy, akkor meg a webhely nem elérhető, vagy valami hasonlót...

(#17399) Laca 012


Laca 012
őstag

Srácok!
Ha valakit érdekelne egy eredeti állapotú karcmentes WL500gP V1, az keressen bátran.

Igaz a saját antennáját sajnos eladtam a "fullextrással" anno, de ehhez viszont 3A-os D-Link táp van!!

(#17400) Fulmi


Fulmi
senior tag

sziasztok!

nekem van egy wl-500gp 1.9.2.7-10 firmware releases routerem. arra emlekeztem, hogy az usb portjai miatt nyomtato servernek is hasznalhato. utananeztem roviden, s azt talaltam, hogy tenyleg kepes erre, de fel van sorolva par nyomtato tipus, amit tamogat. ebben speciel az enyem nincs feltuntetve (hp laserjet 6l).

az lenne a kerdesem, hogy ettol fuggetlenul, hogy nincs ebben a listaban benne, fogok tudni nyomtatni megis a router tamogatasaval? azert kerdezem, ugyanis nem tudom kiprobalni olyan egyszeruen, mivel a nyomtatom nem a legujabb, meg parhuzamos portos, s kellene venni egy atalakitot parhuzamos portol usb portra. ha azt mondjatok, hogy nagyon necces, akkor inkabb nem probalkozok.

koszi a segitseget: fulmi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.