Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) vargalex válasza PistiSan (#17450) üzenetére


vargalex
félisten

Igen, többek között ezzel is kiegészítették a Luci-t.

Alex

(#17452) the radish


the radish
senior tag

Hali!
OpenWrt felé kacsintgatok, de nem találok rá választ, hogy a HP1022 nyomtatóm menni fog-e a fw csere után.
Megköszönném, ha valaki felvilágosítana.

Üdv,

(#17453) ArchElf válasza the radish (#17452) üzenetére


ArchElf
addikt

Szerintem igen:
[link]
[link]

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17454) Almos


Almos
aktív tag

Elvileg ma van az IPv6 tesztnap, gondoltam IPv6 kompatibilissé tenném a DDWRT-s Asus-omat, elvileg létezik hozzá több leírás is.

A kérdésem az, hogy megcsinálta már valaki, menni fog, vagy inkább neki se álljak? :) A szolgáltatóm a Digi, akiknek elvileg van IPv6-os tartományuk már, de natív IPv6 címeket nem osztanak, ha jól tudom...

(#17455) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!

Van valaki aki vállal WL-500W memóriabővítést (128MB)?
(akinek ez már rutinból megy...)

(#17456) Intruder2k5 válasza World-Soft (#17455) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem tudom, hogy Te merre laksz, de esetleg ha EZ szóba jöhet, akkor kérdezd meg őket...

(#17457) World-Soft válasza Intruder2k5 (#17456) üzenetére


World-Soft
senior tag

Monor. Ileltve Pensten meló.
Amúgy van tapasztalatod, azért ajánlod őket?

[ Szerkesztve ]

(#17458) Intruder2k5 válasza World-Soft (#17457) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem nincs, de Laca 012 ajánlotta őket régebben, ez pedig szerintem bőven elég...

(#17459) aurei


aurei
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy data.hu-s prémium hozzáférést hogyan kell használni az ADOS-ban?

(#17460) ktomek


ktomek
aktív tag

Esetleg kell valakinek egy ilyen router olcsóé? :) [link]

(#17461) Radish


Radish
csendes tag

Sziasztok!
Asus wl-500gp v2 routerre feltettem az OpenWrt Backfire 10.03 fw-t. Hogyan tudom rávenni, hogy működjön vele a HP1022 nyomtatóm?
Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket.

(#17462) Intruder2k5 válasza Radish (#17461) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Hehe... "Deja vu"-m van! Két nap alatt két OpenWrt + HP1022 tulaj jár itt... :)

[ Szerkesztve ]

(#17463) Radish válasza Intruder2k5 (#17462) üzenetére


Radish
csendes tag

Akkor visszaolvasok, hátha Ő megokosodott. Köszi!

(#17464) Radish


Radish
csendes tag

Sziasztok!
Még csak ismerkedem a OpenWrt Backfire 10.03-el, de egy kérdés máris felmerült bennem. Az ASUD WL-500G v2-ben eddig úgy tudtam a csatlakozó gépek csatlakozását korlátozni, hogy mac címet szűrtem. Ilyen funkciót ebben nem találok. Van valamilyen módja ennek?

(#17465) Intruder2k5 válasza Radish (#17464) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Biztos, hogy van, mert ez odaát a 1043-as topikban is felmerült, és vargalex bele is tette a lehetőséget a firmware-jébe, de azt azért tudd, hogy ez magában nem egy komoly védelem. Tehát, ha ilyen szempontból "kockázatos" környéken laksz, akkor titkosításként WPA2-t illik beállítani, AES-el, és esetleg mellé, kiegészítésként a MAC szűrést...

(#17466) Radish válasza Intruder2k5 (#17465) üzenetére


Radish
csendes tag

Szia! Ettől azért gonoszabb vagyok! :) A titkosítás megvan, a lányaim iskolaidőben használhatják korlátozottan a NET-et, ezt szeretném szabályozni, mert van, amikor nem vagyunk itthon, amikor Ők igen. :)

(#17467) Intruder2k5 válasza Radish (#17466) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, értem, akkor elnézést! :)

(#17468) Radish


Radish
csendes tag

Újabb kérdés: ASUS WL-500 G v2-re kötött (OpenWrt fw), amúgy rendesen működő HDD-t rácsatlakoztatva a PC-re, az NTFS part-ot formázni akarja, a lemezkezelője RAW-nak látja. A paragon partition magic tökéletes NTFS-nek. Mit kéne tennem, hogy a win is NTFS-nek lássa? Nem lehet, hogy valami jogosuktzság kéne?

(#17469) PistiSan válasza Radish (#17468) üzenetére


PistiSan
addikt

Hali,
Nekem úgy van a vinyóm formázva hogy van egy NTFS amit a windowshoz használok, utána van egy a letöltéseknek, progiknak és egy swap-nek
Nagyon fontos hogy az NTFS legyen az első, ajánlom a Gpartedel létrehozni a partíciókat, egyszerű használni, nekem bevált.
Nekem így ha rádugom a vinyót egy win7-es gépre (gondolom más winen sem lesz gond vele) akkor rendesen felismeri, persze a többi partíciót nem látja, de arra meg ott van az Ext2fsd program.

(#17470) Radish


Radish
csendes tag

Megoldható az ASUS Wl-500G pr v2 openwrt -re az "ip" camera csatlakoztatása? Köszi előre is.
Egyáltalán, mi mindenre lehetne még használnom a "turbósitott" routeremet? A torrenten és a cam-on kívül nem jut más eszembe.

Köszi.

(#17471) Intruder2k5 válasza Radish (#17470) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

IP kamerához nem kell "túrbósított" router, azt bármely más router is kezeli, mivel az egy saját IP címmel rendelkező, különálló hálózati eszköz... A "túrbósított" routert sima USB-s webkamera kezelésére lehet rávenni, csak sajnos nagyon kevés típussal birkózik meg.

(#17472) Radish válasza Intruder2k5 (#17471) üzenetére


Radish
csendes tag

Szia! Az ip-t azért raktam ""-be, mert sima usb kamerára gondoltam, ami ip kameraként funkcionál, tényleg nem voltam egyértelmű. De köszi.

(#17473) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Shibby féle fw-ből kijött az 55-ös build...

http://tomato.groov.pl/index.php?dir=

(#17474) Radish


Radish
csendes tag

OpenWrt Backfire 10.03, Asus WL-500g-re lehet valahogy webes felületű ftp letöltőt rakni és ha igen, hogyan?
Köszi a válaszokat.

(#17475) Intruder2k5 válasza Radish (#17474) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ADOS futtatásához OpenWrt alatt is minden adott, de egyéb leírást ne kérj... :)

[ Szerkesztve ]

(#17476) Radish


Radish
csendes tag

Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#17477) Intruder2k5 válasza Radish (#17476) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igazán nincsmit! Végül is, kell neki egy PHP-s webszerver, és már megy is... :)

(#17478) Radish válasza Intruder2k5 (#17477) üzenetére


Radish
csendes tag

Na, akkor ebben segíts, kérlek. Bár csak átfutottam a linket, de mintha ott nem lett volna ilyenről szó.
Köszi előre is.

(#17479) Intruder2k5 válasza Radish (#17478) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az biztos, hogy OpenWrt alatt is valahogy úgy kellene kezdeni, hogy...

opkg update
opkg install lighttpd
opkg install php
opkg install sqlite
opkg install php-fcgi
opkg install libcurl
opkg install wget
opkg install php-gd
opkg install php-mbstring

A pontos leírás ITT van, ezt kellene valahogy átültetni OpenWrt-re. Gondolok itt az elérési utak cseréjére, illetve a cron, ha jól tudom, alapból része az OpenWrt-nek.

(#17480) benike123


benike123
tag

hello!

Tomato
Version 1.28 RAF by shibby
firmwire van az asus wl-500gp routeremen, az a kérdésem lenne, hogy ha usb-n kerestül rádugok egy küső vinyót, akkor annak a tartalmár hogy tudom elérni?

(#17481) Intruder2k5 válasza benike123 (#17480) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az USB and NAS -> USB Support menüben bekapcsolod az USB, illetve a megfelelő filerendszer támogatásokat, illetve a File Sharing menüben megosztod a kívánt könyvtárakat, és akkor a hálózatok tallózásával, vagy hálózati meghajtó felcsatolásával tudod elérni. A router, akárcsak egy másik számítógép jelenik meg a hálózaton, és belelépve ott vannak a megosztott könyvtárak is.

(#17482) benike123 válasza Intruder2k5 (#17481) üzenetére


benike123
tag

elakadtam :S
a File Sharingnál mit kéne csinálni?

(#17483) Intruder2k5 válasza benike123 (#17482) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A munkacsoportot (WORKGROUP) állítsd be úgy, hogy megegyezzen a gépeden beállítottal, a Client Code Page-t tedd 852-re, és már keresheted is a hálózatoknál a routert. Elvileg, egy tomatoRAF nevű gépnek fog látszani. Ha nincs meg, akkor így keresd az intézőben...

\\192.168.1.1

[ Szerkesztve ]

(#17484) Radish


Radish
csendes tag

Sziasztok!
Újabb kérdés merült fel és el vagyok akadva. Adott még mindig az asus wl-500g v2, openwrt fw. Az usb hdd tökéletesen megy, azonban szeretném a LAN-ra csatlakoztatott médiacenteremet is elérni pl. mc -vel. Milyen módon tudnám elérni, hogy csatlakoztassam fel, hogy kezelni tudjam? (Erre azért lenne szükség, hogy a letöltött file-k másolásához ne menjen a PC sokszor órákig.) köszi előre is.
(Ados előtt a webserver már fent van, de valamiért nem megy.... :) Holnap azt is átnézem még egyszer.

(#17485) Intruder2k5 válasza Radish (#17484) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha eddig még nem tettem volna, ajánlom figyelmedbe a 1043-as topikot, ott folyamatosan OpenWrt a téma, és ha most átolvasol, akkor például a jelenlegi utolsó hsz pont ilyen témájú... Egy médialejátszó megosztott könyvtárát szeretnének becsatolni a router filerendszerébe. :)

[ Szerkesztve ]

(#17486) Radish válasza Intruder2k5 (#17485) üzenetére


Radish
csendes tag

Köszönöm!

(#17487) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Szevasztok!

El tudná nekem valaki azt magyarázni, hogy lehet-e ezzel a routerral WIFI hálózatra csatlakozni, és onnan venni a netet?
Amolyan hálózatkeresés funkció van-e?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17488) Intruder2k5 válasza JoceeHunt (#17487) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, lehet! Legalábbis alternatív firmware-el lehet... A gyárit már nagyon régen láttam, de azzal nem hiszem.

(#17489) JoceeHunt válasza Intruder2k5 (#17488) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Tudnál nekem ebben segíteni?
Alternatív firmware-el ( :) ) azért megmarad minden régi jó szokása, csak bővül a szolgáltatási paletta?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17490) Intruder2k5 válasza JoceeHunt (#17489) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen! Nézz körül az aláírásomban található linken... :)

http://asusrouterforum.uw.hu

Mondjuk, Neked ehhez nem szükséges optware rendszert telepíteni, elég a firmware csere, és kész. INNEN a 0, 1, és 2-es pontok...

[ Szerkesztve ]

(#17491) JoceeHunt válasza Intruder2k5 (#17490) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Okés, átsasolom, van valami jó ajánlatod melyiket érdemes?
Egyébként majd tudok "scannelni" is a leendő célhálózatok között?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17492) Intruder2k5 válasza JoceeHunt (#17491) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, tudsz scannelni is... Milyen routered van pontosan?
(csak mert több típussal is járnak erre a fórumra...)

[ Szerkesztve ]

(#17493) JoceeHunt válasza Intruder2k5 (#17492) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Wireless Router WL-500g Premium, ez van a hátulján. PÜ ment.

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17495) sbazsi


sbazsi
veterán

kicsit off, sorry.
asus wl 500 g deluxe routerben van valamilyen elem? ha igen, milyen, hol?
mostanában azt játsza, hogy mindig elfelejti az időt.de csak azt. a beállítások megmaradnak.
mindig 1970-es idő van benne.
:F

(#17496) ArchElf válasza sbazsi (#17495) üzenetére


ArchElf
addikt

Delux-ról nem tudok tapasztralatból nyilatkozni, de szerintem nincs benne elem.
Szerintem újraindul időről időre és/vagy nincs jól bekonfigurálva az NTP szerver.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17497) Fulmi válasza Intruder2k5 (#17403) üzenetére


Fulmi
senior tag

Szia!

Rendben sikerult beuzemelni a HP LaserJet 6L nyomtatot a routerre, tudok nyomtatni! Koszi a segitseget!

Azert tartott eddig, mert a DB-25 - USB kabelt Hong Kongbol rendeltem ebay-rol (harmad annyi volt szallitassal, mint itthon lett volna). :)

Ellenben a router konfiguracios feluleten nem azonositja be a nyomtatot, mint ahogy Neked:

Csak kivancsisagbol: van valami tipped, hogy mitol lehet? (Bar ez nem zavar semmiben, mert a nyomtatas ugy megy, ahogy mennie kell.)

Koszi: Fulmi

[ Szerkesztve ]

(#17498) Intruder2k5 válasza sbazsi (#17495) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Min fentebb olvashattad már, semmilyen elem nincs benne, ahogy a többi WL.-500 szériás routerben sem. Ezek indulás után az internetről szinkronizálják az időt, vagy se. Ha az utóbbi következik be, akkor pontatlan az óra. Ennyi....

(#17499) Intruder2k5 válasza Fulmi (#17497) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Először is, nekem nem ez a firmware van a routeren, másodszor pedig lehet a kábel "hibája" is...

(#17500) the radish válasza Intruder2k5 (#17499) üzenetére


the radish
senior tag

Szia! Ment pü.
köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.