Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16151) Intruder2k5 válasza nandris (#16150) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha nem férsz hozzá a másik routerhez, akkor nem fog menni, ugyanis az az első, ahol a portot meg kell nyitni. Ha annak zárva van a tűzfala, akkor az ASUS-on azt nyitogatsz, amit akarsz, nem fog menni. Én a helyedben megkérdezném azt a jelszót, vagy ha nem adják meg, akkor nyomnák egy Hard Reset-et neki. :)

[ Szerkesztve ]

(#16152) Rick4 válasza Kitakat (#16148) üzenetére


Rick4
félisten

Tiltsd le itt:

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16153) nandris válasza Intruder2k5 (#16151) üzenetére


nandris
aktív tag

Ez egy külső wifi vevővel egybeépített darab, ami háztető legtetején kacsingat. Abban vannak a szolgáltatásomhoz szükséges beállítások amit én nem ismerek, ha leresetelném, akkor lenne egy fain wifi vevőm amit nem tudnák használni. :DDD Szerintem beenged annak a tűzfala, már ha be van benne kapcsolva egyáltalán, az FTP is simán működik. Az asus beállítását nem tudom hogy volt, mert resetelnem kellett, a mentésem meg elvitték az ufók valahová. Pedig jegyzettömbben is megvoltak az okosságok, az is odavan valahol. :O
A 443 as portra vonatkozó sorok kellenének.( Azt hiszem)

[ Szerkesztve ]

(#16154) Intruder2k5 válasza nandris (#16153) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor lehet, hogy az nem is router, csak egy Access Point...

A 443-as portra vonatkozó sorok:

iptables -I INPUT -p tcp --dport 443 -j ACCEPT
iptables -t nat -A PREROUTING -i vlan1 -p tcp --dport 443 -j DNAT --to-destination 192.168.1.1:443

[ Szerkesztve ]

(#16155) nandris válasza Intruder2k5 (#16154) üzenetére


nandris
aktív tag

Ez az, köszi, megcsináltam a 8081 es portra is. :R

[ Szerkesztve ]

(#16156) Intruder2k5 válasza nandris (#16155) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Neked Tomato van az ASUS-on?

(#16157) nandris válasza Intruder2k5 (#16156) üzenetére


nandris
aktív tag

Igen, csak rájöttem közben, hogy szerintem csak a 8081- es port kell, a webadmint nem akarom kívülről, csak a webszervert.

[ Szerkesztve ]

(#16158) Intruder2k5 válasza nandris (#16157) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak azért, mert az előbb írtad, hogy a dyndns nagyon nehézkes volt... Abban van egy olyan beállítás, ami kintről ellenőrzi az IP címedet, és a-szerint állítja be a dyndns-t.

Hátránya, hogy csak 10 percenként ellenőrzi az IP címet. De alatta van olyan is, ahol Te írhatod be az IP címet, amit regel a dyndns-be... Ez lenne a "Custom IP Address" sor. Ezek használatát nem befolyásolja, hogy csak második router az ASUS.

[ Szerkesztve ]

(#16159) nandris válasza Intruder2k5 (#16158) üzenetére


nandris
aktív tag

Valóban. Így már helyesen frissíti az ip címet. Köszi :DD
Idáig a Custom IP Address beállításon volt, működött is. Viszonylag statikus az ip címem, két három hónapja tuti ugyanaz. Előtte meg nem figyeltem. De evvel a beállítással tuti jobb. :R

[ Szerkesztve ]

(#16160) Intruder2k5 válasza nandris (#16159) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, mert így egy esetleges váltást azért követni fog, legrosszabb esetben 10 perc késéssel.

(#16161) nandris


nandris
aktív tag

Más. Az opt/etc/init.d/S99rtorrent mappában vannak firewall szabályok, azokat nem lehet működésre bírni? Már ha nem működnek. Vagy mi a csudák lennének?

(#16162) Intruder2k5 válasza nandris (#16161) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az általad említett "/opt/etc/init.d/S99rtorrent", az nem mappa, hanem egy file... :)

És igen, van benne valami olyasmi, ami az rtorrent.conf file-ban megadott portot megnyitja az rtorrent indításakor, és elvileg be is zárja leállításkor. Viszont egyrészt ez nekem nem mindig ment, volt, hogy passzívnak jelzett a tracker, másrészt meg sosem állítom le a rorrentet, így betettem fix szabályként a tűzfal scriptbe.

(#16163) TomyLeeBoy


TomyLeeBoy
tag

Sziasztok!

Valaki próbálkozott már wl500gp v2 (ddwrt)-re webszerver telepítéssel? Ha igen, engem érdekelnének a tapasztalatok, mert ezt szeretném megvalósítani.

Üdv.

Az idő sebessége: 1s/s

(#16164) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#16163) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én igen... Anno mikor v2-m volt, szintén lighttpd-t használtam, akárcsak most. Bár nem DD-WRT-n, de ez mindegy szerintem. Persze felmerül a kérdés, hogy mire szeretnéd használni...?! Mert ugye a lighttpd is egy webszerver, tökéletesen alkalmas arra, hogy mondjuk a távoli családtagokkal megoszd a fotóidat, vagy bármi más hasonló célú felhasználásra, ami nem jelent komoly terhelést. De arra ne számíts, hogy ez ki fog szolgálni neked több száz felhasználót, hatalmas mysql adatbázisokkal a háttérben, mert ez sajnos nem lesz így.

[ Szerkesztve ]

(#16165) TomyLeeBoy válasza Intruder2k5 (#16164) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Saját weboldal fejlesztésére szeretném használni. Kellene php meg mysql is ha lehetséges. Az egyértelmű hogy a processzor meg memória véges a routerben, de így nem kellene a saját gépre szervert telepítenem, és családtagok, ismerősök is elérhetnék az oldalt mindig.

Az idő sebessége: 1s/s

(#16166) TheSaint


TheSaint
aktív tag

K26 Build 54-re történő frissítés után nem tudok torrentet hozzáadni rutorrent felületen. Minden szépen megy még ki is írja, hogy "torrent was successfully passed to rTorrent" de mégsem jelenik meg a listában.
Valakinek valami ötlete?

(#16167) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#16165) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arra szerintem megteszi... De egy próbát legalábbis mindenképpen megér.

Nem tudom, hogy milyen fw fut jelenleg a routereden, itt találsz leírásokat a telepítésről. lighttpd mysql & phpmyadmin Ha Tomato-d van, vagy most választod azt, akkor az aláírásomban szereplő linken van egy optware telepítő scipt is, ami többek közt a lighttpd-t is felteszi php-vel együtt. Mondjuk mysql-t nem, azt szintén neked kell, az előbbi leírás szerint.

[ Szerkesztve ]

(#16168) Intruder2k5 válasza TheSaint (#16166) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, de sok köze nincs is szerintem a lighttpd-hez, és az rtorrent-hez sem az új firmware-nek. Régebben már találkoztam én is ilyen torrenttel, néha egy-egy darabbal. De szerencsére már régen volt ilyen. Próbáltad több torrenttel is?

[ Szerkesztve ]

(#16169) TheSaint válasza Intruder2k5 (#16168) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Próbáltam többfélével is, de ugyanaz a helyzet, nem kerül bele a listába. Amik már benne voltak, azok szépen mennek, minden funkció működik.

(#16170) Intruder2k5 válasza TheSaint (#16169) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Passz... Próbáld meg az ntorrent-et, azzal legalább kiderül, hogy rtorrent, vagy lighttpd hiba. Mondjuk szerintem azzal menni fog, úgy gondolom, hogy a hiba a lighttpd-ben lesz... Illetve lehet, hogy nem is lighttpd, hanem rutorrent. Na de majd meglátod, hogy ntorrent-tel megy-e?!

(#16171) TheSaint válasza Intruder2k5 (#16170) üzenetére


TheSaint
aktív tag

nTorrent csont nélkül betette és az ruTorrent GUI-n is megjelent. Most akkor merre kutakodjak tovább? Előre is köszi!

(#16172) Intruder2k5 válasza TheSaint (#16171) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem töltsd le a rutorrent-et, a régit töröld ki, és másold a helyére az újat...Lehet, hogy a firmware cserével járó újraindítás során megsérült valamelyik php, vagy js file. Ezután természetesen böngészőben cache ürítés, majd utána próba.

(#16173) TheSaint válasza Intruder2k5 (#16172) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Újramásoltam az rutorrentet, de ugyanaz a gond. Megpróbáltam a frissebb 3.2-es verzióval, de azzal sem megy. Ha lenne még ötlet, vevő vagyok bármire.
Előre is köszi.

(#16174) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#16172) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem is ugyanez a problémám.
Tegnap ezt nem vettem észre, örültem, hogy egyáltalán megy a rutorrent.

Nem ez az oka?:

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#16175) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#16174) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, ha már így összegyűltetek, akkor nagyon úgy néz ki, hogy valamiképpen mégis a 2.6-os kernelhez lesz valami köze. Abban viszont semmi tapasztalatom, én eddig mindig 2.4-est használtam, és jelenleg is az van fent.

(#16176) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#16175) üzenetére


mobilizmo
addikt

Akkor vissza az előző verzió?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#16177) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#16176) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tényleg nem tudom... Én is csak ezt tudnám csinálni, próbálgatni, így legalább bebizonyosodik, hogy amiatt van, vagy se.

(#16178) TheSaint válasza Intruder2k5 (#16175) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Az 52-es buildel még ment szépen minden, szintén K26 alatt. Most, frissítés után jött elő ez a probléma.

(#16179) TheSaint válasza Intruder2k5 (#16177) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Annyit még találtam, hogy az rutorrent szépen fel is tölti a torrent fájlt a \www\rtorrent\share\users\admin\torrents\ helyre, ezek szerint az rtorrent indításánál lehet valami gond. Ötlet?

(#16180) mobilizmo válasza TheSaint (#16179) üzenetére


mobilizmo
addikt

Igen nálam is.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#16181) Intruder2k5 válasza TheSaint (#16179) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tényleg nem tudom... Úgy néz ki, hogy a hiba, a lighttpd és az rtorrent közti kommunikációban (scgi) lesz. Erre még egy ötletem van esetleg, az RPC Plugin. Elméletileg ezzel közvetlenül tud kommunikálni a rutorrent és az rtorrent. Ha ez sem, akkor tényleg passz...

[ Szerkesztve ]

(#16182) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#16181) üzenetére


mobilizmo
addikt

Visszaraktam Tomato K26USB-1.28.9052MIPSR1-beta23-Ext és ezzel megy.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#16183) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#16182) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Reménykedjünk, hogy valaki szóvá teszi majd teddy-nek, és a következő build-ben javítja...

(#16184) Vegha válasza Laca 012 (#16139) üzenetére


Vegha
senior tag

köszi, ezt kipróbálom, amint visszakapom szervizből a vinyót :F

(#16185) Vegha válasza Vegha (#16184) üzenetére


Vegha
senior tag

Közben kiderült: valóban hibás a vinyó. 200 GB-nyi adat HUUSSSSSS....! :W

(#16186) MC Pite


MC Pite
veterán

Lassan de biztosan megérkezett az új táp. Úgy tűnt jó.
Aztán mintha fagyna.
Ftp megy de nem tudok törölni, torrent felület nem megy, nézzük.

Starting web server: lighttpd
root@RT-00261889AC58:/opt/etc/init.d# 2010-12-08 20:51:14: (log.c.118) opening errorlog '/mmc/www_log/error.log' failed: Read-only file system
Hm? :F

szerk: hirtelen ötlettől vezérelve átdugtam a másik usb portba a pendriveot, samba úgy tűnik nem megy, ftpre csatlakozik, de üres. Ajjaj...
Dec 8 20:56:38 RT-00261889AC58 daemon.err smbd[392]: Can't change directory to /mmc/ftp (No such file or directory)

Azt hogy tudom 100%osan eldönteni hogy routernek van-e baja vagy 'csak' a pendrivenak, mert úgyis másik verziót akartam rárakni/gyalulni, de ha a router instabil nem merek rá flashelni...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#16187) MC Pite


MC Pite
veterán

Router kezelőfelületén látszólag megy minden, csak az USB and NAS menüpont nem válaszol... :F

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#16188) Intruder2k5 válasza MC Pite (#16187) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Konzolba

fdisk -l
df -h

De azt most mondom, hogy nincs mountolva az /mmc mappa alá a meghajtó, ezért read only a filerendszer, ezért nincs samba, és üres az ftp.

(#16189) MC Pite válasza Intruder2k5 (#16188) üzenetére


MC Pite
veterán

Naná hogy nincs rendesen mountolva,a 16G-os pendrivra ezt látja:
Total / Free Size 4,288.00 KB / 4,220.00 KB (JFFS-nél)
Hmm...

Érdekes, még az ls parancsot sem akarja megenni ssh-záskor. Top mondjuk pl megy.
Az fdisk -l nem csinál semmit... :( Nem tudom miért nem listázza ki akkor legalább amit lát.

Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
/dev/root 3.1M 3.1M 0 100% /
tmpfs 14.9M 220.0K 14.7M 1% /tmp
/dev/mtdblock/3 4.2M 68.0K 4.1M 2% /jffs

A temp az ramban van, a flash meg ketté van osztva?

Merjek rátolni másik fw-t?
szerk: Nézzek rá gépen a drivera hogy olvasható-e egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#16190) Intruder2k5 válasza MC Pite (#16189) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az fdisk azért nem csinál semmit, mert biztosan nem az "Ext" verzió van fent a Tomato-ból... És az USB And NAS menü akkor sem érhető el, ha lehúzod róla a PenDrive-ot? A JFFS rendben van, a mérete is jó, az nem a PenDrive amit lát, hanem a flash.

[ Szerkesztve ]

(#16191) MC Pite válasza mobilizmo (#16182) üzenetére


MC Pite
veterán

Akik 2.6os Tomatot (Teddy féle USB-s) használnak; mi a különbséga 2.4eshez képest?

Samba elvileg vista/W7 számára látható (3as verzió)... miniDLNA nem tudom mennyire/milyen formában működőképes, stb.

Gyári(fw-e)n az usb over ethernet kipróbálás amiatt filózom, meg WL500nál anno sokat fejlődtek évente.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#16192) MC Pite válasza Intruder2k5 (#16190) üzenetére


MC Pite
veterán

Igen, közben utánaolvastam JFFSnek :B

De, Ext van fenn... ahogy a fdisk |help-re dobja is a súgót.

Jelentem, lehúzott pendrivveal nem bugzik a kezelőfelület...
Tyű, a hiba beállta előtt/közben épp takarítottam a torrentes mappát ftp-n, elég gyors halál a drivenak...

szerk: Ext2 plugin: 0 partitions found...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#16193) Intruder2k5 válasza MC Pite (#16191) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

2.4-esben az első lemez, első három particiója így néz ki:

/dev/discs/disc0/part1
/dev/discs/disc0/part2
/dev/discs/disc0/part3

2.6-osban pedig:

/dev/sda1
/dev/sda2
/dev/sda3

Én nem használok sem 2.6-os fw-t, sem miniDLNA-t, de állítólag teljesen jól működik.

Gyári fw-vel nem foglalkozom. :)

szerk.:
Akkor viszont fdisk van, csak partició lista nincs, ezért hatástalan az "fdisk -l". Az fw-nek semmi baja, nyugodtan flashelhetsz is akár ha szeretnél, a pendrive halt meg. Illetve szerintem csak a rajta lévő filerendszer, de ez majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#16194) Laca 012 válasza Vegha (#16185) üzenetére


Laca 012
őstag

Ettől függetlenül ne használd szerintem úgy, hogy csak a router tápjáról. Sajnos nagyon határértékre méretezték ezt a tápot! Csak a routert is max 1-2 évig szokta bírni gyári állapotban.. :K

Nálam pl. még egy 60GB-os fujitsu-t elbírt sima (nem Y) kábellel a gyári táp (csak a próba erejéig) de a 320GB-os és az 500GB-os WD vinyók Y-kábellel is csak felpörög-leáll-felpörög-leáll.. Sajnos az egyik S.M.A.R.T. regiszterébe be is jegyezte a hibát. :W :W

A HD sentinel ezt írja:" A merevlemez felpörgésében előfordultak hibák.. Ezt okozhatta hibás kábel, vagy gyenge tápegység."
Az a baj, hogy ezt örökre belevéste a hdd S.M.A.R.T. táblájába. Ez törölhetetlen és ezzel a vadi új hdd kb. felét éri a piacon, mert aki ésszel vesz hdd-t használtan kapásból ezt nézi.. :W :W

Szerintem tartós "indítás próbálkozás" esetén a hdd-t így ki is nyírhatja...
(Nem 100%, de lehet a Tiednek is ez adott gyilkos döfést..)

Én átalakítottam a tápot, és így fel is pörgött, de így is használtam hozzá "segédtápot".

(#16195) MC Pite


MC Pite
veterán

(ttcmd plugin)Ext2 lesőm azt mondja ez bizony megmakkant.
Igen, már tuti, másik ext2-es drájvot olvassa szépen.
Dejó... Igaz, ez a legkisebb rossz, ne legyek telhetetlen...

USB over ethernet + Tomato keresésre google barátom nem sok jót dob... ha kellene ez a funkció mit tudtok ajánlani?
(Főleg nyomatás, scannelést kibírom ha nem megy enyémre... a mostani printszerver sem az előző, sem a mostani nyomatómmal nem birkózik meg (Epson SX110)).

szerk: Tápból eleve most fél amperrel erősebbet vettem... remélem ezzel elmegy egy pár évig...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#16196) MC Pite válasza MC Pite (#16195) üzenetére


MC Pite
veterán

Érdekes, viszont a lemezkezelő látja a partíciókat a meghajtón...

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#16197) Intruder2k5 válasza MC Pite (#16196) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A partició az egy dolog... Az még lehet akár formázatlan, vagy sérült is. Gyanítom, hogy újra kell particionálni, és kezdheted elölről a telepítést.

[ Szerkesztve ]

(#16198) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Újra kellett raknom az egész Tomato-s rendszeremet. Minden rendben ment, látszólag semmi gond nem volt, azonban a torrent mégse megy. Ha belépek az rtorrent webes felületére, szépen bejön minden. Kiválasztom a torrent fájlt, a Napló szépen ki is írja, hogy sikeresen hozzáadva az rtorrent-hez, de ez után semmi nem történik. Se a webes felületen nem jelenik meg, se SSH-n belépve parancssorban nem látszik, hogy futna bármi is az rtorrent-be. Több tracker-ről, több torrent fájllal kipróbáltam már, de semmi.
Valakinek ötlete? :(

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#16199) sanzi89 válasza sanzi89 (#16198) üzenetére


sanzi89
addikt

SSH-n keresztül az nTorrent Java-s klienssel minden további nélkül tudok torrentet hozzáadni, és az látszik is a webes felületen. Valamiért a webes felületen nem tudok torrentet hozzáadni.

Plusz van egy régi torrent fájl, amit seedelt kb fél évig, de most meg nem akarja elfogadni. Régen is volt ilyen, hogy az 1mb-nál nagyobb torrent fájlokat nem akarta elfogadni, de ez már csak 420kb, igaz az összes közül ez a legnagyobb, nade mégis...

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#16200) vargalex válasza sanzi89 (#16198) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nem ez a probléma nálad is?

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.