Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) atesss válasza Intruder2k5 (#17299) üzenetére


atesss
addikt

Kipróbáltam PC-tápról, ugyanez a helyzet, legalábbis abból a szempontból biztosan, hogy nem ment be restoration módba.

Gépet nem kapcsoltam be, tehát azt nem tudom biztosan hogy elérte-e volna, de szerintem ezek alapján biztosan nem.
Úgyhogy vagy szoftver, vagy valamilyen hardverhiba (mármint a tápon kívül).

És az AIR led ugyanúgy halványan világított.
Megpróbáltam azt is (mármint ez még előtte, a saját tápjával), hogy kiszedtem a Wifi kártyát a routerből a miniPCI aljzatából, de azon kívül hogy akkor nem világított egyáltán az AIR led, azon kívül nem volt változás.

Holnap vagy legkésőbb holnapután megcsinálom akkor a PIN9-est.

[ Szerkesztve ]

(#17302) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Tomato Firmware RAF1.28.8654 MIPSR2_RAF K26 USB VPN-et használok upc-s net, és Asus N16 mellett.
Intruder2k5 fórumtárs segédlete alapján működésre bírtam alatta az rtorrentet.

Visszaolvastam itt, és nemigen találtam megnyugtató fejleményeket. Ahogy láttam az rtorrent nem tud mit kezdeni a upc p2p korlátozásával. Esetleg született erre azóta valami megoldás?

Úgy tudom a Transmission is fut a Tomato RAF USB alatt. Esetleg ezt nagyobb sikerrel tudom használni?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17303) atesss válasza atesss (#17301) üzenetére


atesss
addikt

Megcsináltam a PIN9 restore-t, sikerült vele életre kelteni, köszi. :R
Előtte utánaolvastam itt a topicban azért még egy kicsit.
Megtaláltam seaky77 egy 2006-os leírását, hogy mit is csinál ez a PIN9 földre húzása: [link] :
A SPANSION S29GL064M-R7-es flash memoria 64Mbit(8MB)-es szó (word) szervezésű memoria. Aminek 9-es lába (PIN#9) a legmagasabb címbit így ha a memórián a legmagasabb címbitet földre húzod aza állandó alacsony szint. Akkor CRC ellenőrzéskor az nvram hibát fog jelezni igy a router át áll recovery módba.
Így már legalább tudtam is miért csinálom.
Utána is néztem a Flash adatlapjában a lábkiosztásnak, csak mint kiderült nekem nem is pont ugyanez a típus van benne, hanem SPANSION S29GL064A-R7. De a lábkiosztása - legalábbis a 9-es pin szempontjából biztosan - ugyanez.

Utána felraktam a clear, recover, mini.trx hármast egymás után (utóbbiból a legújabb 04.09.11-r16785-et).
Csak nem működik az amire eddig használtam.
Kliens módban csatlakozok rá egy másik routerre, és ezt osztom tovább az egyik LAN porton.
Egy szintén DD-WRT-s (egy kb. 1,5 éves standard van rajta, megnézhetem a pontos verziószámot, ha fontos) Linksys WRT54GL-el működött eddig, a helyett raknám be ebbe a módba az Asus-t.
Beállítom ugyanazt (ez alapján a leírás alapján: [link], és nem működik.
Természetesen egyszerre csak az egyik router ment, tehát nem akadhattak össze.

Utána felraktam a szintén r16785-as mega-t rá, de azzal is ugyanaz a helyzet.
Direkt reset-eltem a Linksys-t, és beállítottam a leírás alapján pont ugyanúgy mint az Asus-t.
Sőt, azt is kipróbáltam, hogy a Linksys MAC címét klónoztam, vagyis ugyanaz volt az Asus-é is. (Bár csak a WAN és a Wifi MAC-et lehet klónozni, a LAN-é fix. Vagy legalábbis én nem találtam meg hogy hol lehetne a LAN MAC-et átállítani.)
Továbbra is ugyanaz a helyzet, a Linksys kap IP címet a másik routertől (192.168.1.xxx-est amúgy), az Asus nem.

(#17304) Intruder2k5 válasza atesss (#17303) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"...ha a memórián a legmagasabb címbitet földre húzod aza állandó alacsony szint. Akkor CRC ellenőrzéskor az nvram hibát fog jelezni igy a router át áll recovery módba..."

Igen, ezzel úgymond bele kényszeríted recovery módba. Ezt pont most írtam le az RT-N16 topikban is. :)

Örülök, hogy sikerült!

[ Szerkesztve ]

(#17305) dvd_R+


dvd_R+
őstag

sziasztok adott 1 ilyen router WL-500G amivel 2gépre van osztva az internet ami fiberpower30mb

a kérdés az lenne megoldható e hogy a routeren belül tudjam állítani a le és feltöltés korlátot h melyik gép mennyivel tudjon ebben az esetben feltőlteni ? mert most az lenne a lényeg mert a másik gépen egyfolytába töltenek és csak 3mb feltöltésem van és seedel éjjel nappal és laggzk :W :o
ha megoldható akkor please help

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#17306) ArchElf válasza dvd_R+ (#17305) üzenetére


ArchElf
addikt

Szerintem ha mindkét gép windows-os, akkor próbáld ki inkább a CFOS-t (abszolute megéri az árát). A sebesség korlátozással szerintem az a gond, hogy a torrentes gép még ha le is van korlátozva, akkor is túl sok kapcsolatot tart fent, ami korlátozás mellett is lehúzhatja az egész hálózatot (persze ez függ a torrent beállításaidtól is).

Amúgy QOS témában keress vissza itt a fórumban.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17307) ArchElf


ArchElf
addikt

Még mindíg sírdogálok 3G témában...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17308) Intruder2k5 válasza dvd_R+ (#17305) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Tomato RAF-nak van olyan, webes felületen állítható QoS-e, amiben megadhatod az adott gépre vonatkozó, maximális le, és feltöltési sebességet, illetve a kapcsolatok maximális számát, mind UDP, mind pedig TCP protokoll esetében. Ez utóbbi azért hasznos, mert ha nagyon magas a kapcsolatszám, akkor többnyire hiába limitálod a sebességet, az nem lesz hatásos. Ezeken kívül persze választható a Layer7 alapú, vagy portszám alapú korlátozás is.

Vagy egyszerűen koppints a másik fejére, hogy jó lenne kicsit limitálni a dolgokat, mert más is szeretné használni az internetet!

(#17309) Intruder2k5 válasza ArchElf (#17306) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó, hogy egyenként olvasom a hozzászólásokat, és azonnal válaszolok is rájuk, így nem vettem észre, hogy előttem már leírtad szinte ugyanazt amit én.
Neked írtam "odaát" választ... :)

[ Szerkesztve ]

(#17310) Zol77


Zol77
aktív tag

Üdv!

Kb 2 hónapja engem is utólért a táphiba,de nagyon nem foglalkoztam vele,vettem egy tplink 1043-as routert (amúgy is váltani akartam a gigabit miatt) , de ma a 1043 topikjában rátaláltam az 500gp tápjavítás leírására,kb negyed óra alatt meg is volt,most azt tervezem,hogy az 500gp-t beállítanám torrentezni,
A kérdésem az lenne,hogy létezik e 500gp-re olyan firmware,amit felteszek,és mehet is a torrent? (mint pl a 1043-ra az Alex féle)
Vagy kell még külön telepítgetni ,konfigolni stb. konzolból ?
A másik kérdés,hogy láttam lehet csinálni egyszerűen memóriabővítést a routerhez. Ennek van értelme számomra,ha csak a torrent érdekel? (a munkámból adódóan nem nagy gond ki -be forrasztani bármilyen IC-t) szóval meg tudnám oldani hamar,csak kérdés,hogy előrébb leszek e vele.

Z

(#17311) Intruder2k5 válasza Zol77 (#17310) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Van olyan firmware... A Tomato RAF legújabb verziójában benne van a Transmission. ITT megtalálod, a 8800-s kell neked. És igen, megéri a RAM bővítés, hiszen pont a torrent, ami leginkább megeszi azt.

[ Szerkesztve ]

(#17312) ArchElf válasza Zol77 (#17310) üzenetére


ArchElf
addikt

Ha egyszerűen meg tudod oldani az IC cserét (és tudsz is mem IC-t szerezni, akkor mindenképp érdemes - ha gPv1-es cuccod van), akkor mindenképp van értelme - főleg torrentezésnél, mert 128 MB mellett nem feltétlenül szükséges swap-ot használni.
Nem rémlik, hogy volna kifejezetten torrent-es firmware (nem is nagyon hiszem, hogy a 8MB flash-be beleférne a fw mellé egy torrent kliens - bár ha a utorrent elfér 275 KB-on...)

Én is csak write-only-ban vagyok :DDD

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17313) ArchElf válasza Intruder2k5 (#17309) üzenetére


ArchElf
addikt

DANtes-re ránézek majd, köszi :)
Tomato-nál ugyanúgy működik az optware, mint olegen?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17314) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy kicsit nagyobb kép...


ArchElf

Igen, és ugyanazt a repo-t is használja, tehát minden ugyanaz... Persze a konfigurálásnál vannak eltérések, mert itt nem használunk flashfs-t, hanem jffs van helyette.

[ Szerkesztve ]

(#17315) ArchElf válasza Intruder2k5 (#17314) üzenetére


ArchElf
addikt

Cool :)
A "nagyobb kép"-re: pont ott a figyelmeztetés, hogy 32MB-os eszköz esetén kötelező a swap (gondolom az azért nem konfigurálható a webes felületről) :)

jffs-re is kell a .files + save|commit|enable játék, vagy ott megcsinálja a fw a háttérben? Játszottam régebben jffs FW-es routerrel (asszem valami WAP54g-volt OpenWRT-vel), de már nem emlékszem, hogy működött...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17316) Intruder2k5 válasza ArchElf (#17315) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, az sajnos már nem... Csak kijelzi az állapotát. :)

szerk.:
Nem kell semmi külön parancs, miután aktiválod és formázod a webes felületen, automatikusan csatolni fogja a /jffs mappa alá, és ott lehet tárolni fstab-ot, meg hasonló dolgokat. És a DANtes mellett szerintem marad vagy 4MB hely a /jffs-ben.

[ Szerkesztve ]

(#17317) ArchElf válasza Intruder2k5 (#17316) üzenetére


ArchElf
addikt

Háttértár nekem mindenképp lesz, mert kellenek USB-s kernel modulok, meg python (ami magában >100MB).

Amúgy megoldható ez a fajta játék (optware) a TPlink 1043-on is?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17318) Intruder2k5 válasza ArchElf (#17317) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Oké, de fstab-ot nem teheted pl. a háttértárra, mert az kell a mountoláshoz ugye, meg ezen kívül én még az ASUS Theme-t is ott tartom a jffs-ben. És akkor már a kernel moduloknak is jó helyük van ott szerintem. :)

Mondjuk nekem RT.-N16-on 25MB a /jffs... De minek? :)

Nem, mert Atheros platformra nem készült Optware... Ezért van az, hogy ha DD-WRT-t teszel a 1043-ra, ott is opkg-t kell telepítened, és OpenWrt csomagokat vagy kénytelen használni.

Letelt a meló, megyek haza, majd este leszek.

[ Szerkesztve ]

(#17319) atesss válasza Intruder2k5 (#17304) üzenetére


atesss
addikt

Ja és amit még észrevettem, hogy a Wifi jóval gyengébb jelerősségű, mint a probléma előtt volt.
Ehhez az említett másik routerhez csatlakozva - már amennyire csatlakozott ugye, mert ahogy írtam IP-címet nem kapott - korábban ilyen 30% körül volt a jelerősség ha jól emlékszem, most 12-16% közt ingadozik, ugyanoda rakva.
A WRT54GL-el pedig 40%.
A probléma jelentkezése előtti napon egy saját készítésű biquad antennát raktam rá pár percre - bár végül nem igazán próbálgattam sokat. Annyi biztos, hogy a gyári antennánál jobb volt, de pontosan nem tudom. Okozhat ez ilyen hardveres problémát, vagyis hogy valami sérült is a Wifi részben ?

[ Szerkesztve ]

(#17320) Zol77 válasza Intruder2k5 (#17311) üzenetére


Zol77
aktív tag

Köszi!

Hétvégén leszek a router közelében,akkor nekilátok majd. Ha még lesz megfelelő ramom is,akkor cserélem le azokat is a routerben.

(#17321) Intruder2k5 válasza atesss (#17319) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én ezt nem tartom valószínűnek... Inkább arra gondolok, hogy a most feltett firmware-ben mások a WiFi alapbeállításai, illetve a környezetedben is megváltozhatott valami.

(#17322) atesss válasza Intruder2k5 (#17321) üzenetére


atesss
addikt

A környezetben nem valószinű hogy változás lett volna, és a Linksys ugyanolyan jelerősséggel vesz mint előtte.
mások a WiFi alapbeállításai
Itt konkrétan mire gondolsz ?
Ha jól rémlik az RF teljesítmény ugyanúgy 71mW, de azért ezt még megnézem hogy biztos legyek.
De milyen más beállítás lehetséges, ami ilyet okozna, és változhatott az új FW-ben alapbeállításként ?
Vagy megpróbáljak egy régebbit felrakni rá - akár ami rajta volt a hiba jelentkezése előtt, csak ezen még gondolkoznom kell pontosan melyik is - akár egy még régebbi 1-1,5 éveset ?

Ezek a beállítások: [link] mit jelentenek ? (A Beacon Interval-t meg a transmit power-t tudom)
És a Wifi kódolásoknál szintén nem világos pár dolog, pl. a WEP-nél mi a TKIP és az AES ? ( [link], csak ezt nem tudja a D-Link emulatorja, de az én DI-524-esem a 2.04-es FW-el igen)

(#17323) Intruder2k5 válasza atesss (#17322) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem igazán használok WiFi-t, tehát sok tapasztalatom nincs vele. A TP-LINK topikban írtak ilyet többször, többen is, (és pont DD-WRT esetében) hogy firmware csere után gyengébb lett a WiFi. Lehet, hogy az fw-ben is drivert cseréltek, vagy nem tudom...

A szakkifejezésekre rá tudsz guuglizni, és itt-ott le vannak írva.

WEP-et szerintem ne használj, az nem ér semmit. Minimum WPA, de lehetőség szerint WPA2. A TKIP és az AES a kódolási algoritmus, és az AES az erősebb.

(#17324) atesss válasza Intruder2k5 (#17323) üzenetére


atesss
addikt

Hmm, akkor megpróbálom a probléma előtti DD-WRT-vel majd talán hétvégén.

Ja, nem WEP-et akartam írni, hanem WPA-t.
De igazad van hogy inkább WPA2 kellene, csak annál volt valami amit nem értettem, azért csak WPA-t állítottam be.
WEP tudom hogy nem ér semmit, épp nemrég próbálgattam a feltörését. :P
Nagy hálózati forgalomnál már megy is, de majd nézem tovább a forgalom-generáláshoz való támadási módszereket is.

TKIP-ről van magyarul is Wikipedián: [link]
AES-ről is próbálok inkább magyarul keresni.

(#17325) Zol77 válasza Intruder2k5 (#17311) üzenetére


Zol77
aktív tag

na itthon vagyok a routernél,működik szépen mint régen,sikeres volt a táp javítás.
Mielőtt feltenném az általand linkelt firmware-t,lenne egy kérdés:

Ha felment,akkor már az is marad amíg szét nem esik a router,vagy lehet róla tovább frissíteni gyári,openwrt,vagy ddwrt-re?

A ram bővítéssel nem volt szerencsém,ugyanakkora ram ic van itthon is,mint a routerben :)
majd esetleg nézek használtat valamikor.

(#17326) Intruder2k5 válasza Zol77 (#17325) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen lehet továbblépni... Olyan firmware nincs, ami "beleég" a routerbe. :)

(#17327) Tressy válasza ArchElf (#17307) üzenetére


Tressy
senior tag

Nekem Vodafon K3765 3g modemmel ment a ASUS WL500gP

APN:internet.vodafone.net
Dial Number : *99#
USB device Vendor ID (0xabcd): 0x12d1
USB device Product ID (0xefgh): 0x1465

Ezekkel az értékekkel.Mondjuk idönként nem akart netre kapcsolódni vagyis voltak kimaradások de 2-3 próbálkozásra ment.Érdekes módon az usb eszköz listában nem látszott de ettől függetlenül működött

[ Szerkesztve ]

(#17328) Zol77


Zol77
aktív tag

Na,most tudtam vele foglalkozni,de nem igazán sikerül a frissítés.
Gyári 1.9.7.0 van most rajta,megpróbáltam felrakni a webes felületről,de semmi.
(
3-4mp múlva,hiba üzenet,hogy nem sikerült frissíteni,ellenőrizzem,hogy megfelelő e a fájl.
Ok mondom,cd elő,restoration tool felrak,ott meg azt mondja ,firmware-t betöltöm,majd upload gomb,erre azt mondja ,hogy invalid ip.
Amikor a restoration tool-al próbálkoztam,egy ilyen leírást találtam:

"Reset the router to factory defaults by pressing the reset button for 10 seconds while the router is running
Unplug the power cord and press the reset button. Keep pressing the reset button while plugging back in power cord. Keep pressing reset button until power led starts flashing once per second.
Assign the pc you are working from a static IP-address of 192.168.1.10 (subnet mask: 255.255.255.0, preferred DNS server: 192.168.1.1) and start the firmware restoration tool.
Select the firmware file (*.trx) and click upload
Wait for the firmware to load and the router to restart."

E szerint jártam el,de a tool invalid ip-t mond nekem mindig,pingelni próbáltam,az megy simán a 192.168.1.1 -en,és ennek ellenére mondja azt. Még egy xp-s gépen megpróbálom,már nem tudok másra gondolni. Amúgy Win7 64Bit-en próbáltam,WL-500gp V1-et frissíteni a következő firmwaret:
Tomato RAF Transmission BitTorrent klienssel.

ASUS WL-500G Premium V1
2011.03.18. - http://data.hu/get/3626078/Tomato-RAF-K26USB-1.28.8800MIPSR1-8MB-BT.zip

mi lehet gond?

(#17329) Intruder2k5 válasza Zol77 (#17328) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Win7 lehet a gond, azzal rengeteg baj van ilyen szempontból...

(#17330) TomyLeeBoy


TomyLeeBoy
tag

Hali!

Megérkezett az új 2TB-os winyó. Megcsináltam a partíciókat, azután egy Ubuntu live cd-vel próbáltam átmásolni a régi winyómról a cuccokat. A gond az, hogy a live cd-vel nem lehet írni az usb winyót.
Próbáltam terminálból root-ként, de nincs még mc sem a live cd-n..

Hogyan tudnám legegyszerűbben átmásolni az adatokat, hogy működjön is minden mint régen?

Az idő sebessége: 1s/s

(#17331) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#17330) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudja írni az USB HDD-t? Ez nekem elég furcsa... Na de mindegy, vagy megpróbálsz más LiveCD-t, vagy az is járható út, hogy az /opt tartalmát átmásolod a routeren, az /mmc-t meg akár Windows alól is áttolhatod, ha felteszel valami ext3 kezelő programot. Ott végülis nem olyan fontosak a jogosultságok sem, de gyanítom, hogy egy ilyen program azért azt is kezeli.

[ Szerkesztve ]

(#17332) Zol77 válasza Intruder2k5 (#17329) üzenetére


Zol77
aktív tag

Na megoldódott! Az xp-s gépen már rá tudtam tölteni a firmware-t.
Igaz megállt 99%-nál a frissítés,majd "failed to connect wireless device" üzenettel megállt a restoration tool,próbáltam újbol,megint ott állt meg,de a router beindult,működik szépen.
(gondolom ez a custom firmware jellegzetessége,hogy nincs 100%,de úgy voltam vele ha nem ment volna fel,gondolom a router se indult volna el)

Most már azzal szívok,hogy nem indul a torrent letöltés,de sejtem miért,mert szimplán nincs net a routeren.(időt se tudja beállítani) Az asus egy tplink-re van kötve lan-lan-on,a tplink kapja a netet,asusba dhcp kikapcsolva,a lan tartomány ugyanaz mint a tplinknek,és itt megállt a tudomány,mert úgy gondolom,hogy így mennie kellene. Inkább alszok egyet,és tiszta fejjel nekiugrok megint :)

(#17333) atesss válasza Tressy (#17327) üzenetére


atesss
addikt

Neked milyen FW-el sikerült ?
Korábban én is próbáltam (két féle T-Mobilos modemmel is, az egyik Option GIO 225, a másik ZTE MF626) - próbáltak is segíteni itt a topicban.
De aztán feladtam a dolgot, most meg már van UPC-s vezetékes net itt anyáméknál, ezért nem nagyon kell, csak kíváncsiságból megpróbálnám megcsinálni majd.

(#17334) vargalex válasza Zol77 (#17332) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ha az Asus LAN portjába kapja a netet a TP-Linktől, akkor csak switch-ként funkcionál, azaz nem is lesz rajta net.

Alex

(#17335) Intruder2k5 válasza Zol77 (#17332) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A TP-LINK-ből jövő kábelt dugd át a WAN portba, és kapcsold ki a WAN-t, így...

Ha valahogy megy, akkor így fog... Ha így sem, akkor csak visszakapcsolva a WAN portot, de akkor viszont a két router két külön alhálózat lesz, és a rájuk akasztott gépek nem fogják látni egymást.

(#17336) Zol77 válasza vargalex (#17334) üzenetére


Zol77
aktív tag

Igen,kipihenten ez már nekem is máshogy fest,mint hajnal egykor :)

(#17337) Zol77 válasza Intruder2k5 (#17335) üzenetére


Zol77
aktív tag

Köszi!
Ez volt a megoldás,egy pipa miatt szívtam vele délelőtt,most bejelöltem,és már megy is.

Már csak annyi észrevétel van,hogy letöltéskor a sebesség néha kicsit átmegy irreálisba( kb 2-3x-os a tényleges sávszélességhez képest) ,de 1-2 frissítés után már megint normál értéket mutat.
Ez lehet a kevés memória miatt? Mondtátok a swap fájl-t,ha nincs rambővítés,akkor csinálni kell a mountolt meghajtóra. Ezt meg tudom valami egyszerű módon oldani? (nem vagyok linux guru), vagy már ebben a firmwarében ez is meg van oldva,csak nem "látom" ?

(#17338) Intruder2k5 válasza Zol77 (#17337) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ideális megoldás az, hogy erre a célra külön swap partíciót hozol létre. Ha ez nem megoldható, mert mondjuk már sok adat van a HDD-n, akkor lehet file-ba is swap-elni.

(#17339) Tressy válasza atesss (#17333) üzenetére


Tressy
senior tag

Valami régebbi Oleg féle fw [link]

(#17340) Tressy válasza Zol77 (#17332) üzenetére


Tressy
senior tag

Ha routert akarsz routerbe dugni és azon keresztül is netezni erre van egy jó kép, ez alapján és is megcsináltam és kiválóan ment

[ Szerkesztve ]

(#17341) Intruder2k5 válasza Tressy (#17340) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Illetve Tomato Firmware-.el meg lehet csinálni úgy, hogy egy alhálózatban legyen mindkét router, lássák egymás samba megosztását (ha van ilyen), vagy csak szimplán a két routerre kötött gépek is lássák egymást.

(#17342) vargalex válasza Intruder2k5 (#17341) üzenetére


vargalex
félisten

Szerintem ezt VLAN tag-eléssel bármelyik firmware alatt meg lehet csinálni, persze nem feltétlenül WEB felületen.

Alex

(#17343) Intruder2k5 válasza vargalex (#17342) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze... Én nem is mondtam, hogy nem lehet, bár lehetséges, hogy kicsit félreérthető volt.

Sorry! :)

(#17344) atesss válasza Tressy (#17339) üzenetére


atesss
addikt

És akkor ugye ezt is mehet fel a szokásos TFTP-s módszerrel ?
"clear" és "recover" nem kell ha egy DD-WRT helyett (után) rakom fel ?

(#17345) Tressy válasza atesss (#17344) üzenetére


Tressy
senior tag

Ezt sajnos nem tudom neked megmondani mivel én az alap gyárit frissítettem erre

(#17346) Intruder2k5 válasza atesss (#17344) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen mehet, de előtte DD-WRT-ben, PUTTY-ban add ki ezt a parancsot...

nvram get http_passwd

és írd fel amit ott látsz, mert lehet, hogy szükség lesz rá az OLEG-be belépéshez... A DD-WRT ugyanis néha cifra dolgokat tesz az admin jelszó tárolásával kapcsolatban.

(#17347) atesss válasza Intruder2k5 (#17346) üzenetére


atesss
addikt

Igen, ezt nem is említettem, hogy asszem a Pin9 mod után felrakott DD-WRT is kérte a régen megadott jelszót.
Sőt, korábban a Tomato után felrakott DD-WRT-ben a router nevének alapból "Tomato" maradt megadva.

PUTTY-hoz csak egy egyszerű program kell ha jól tudom, és mennyire bonyolult belépni, stb. ?

(#17348) Intruder2k5 válasza atesss (#17347) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez természetes, a firmware csere nem jár automatikusan együtt az NVRAM törlésével, ezek az értékek pedig ott tárolódnak.

[ Szerkesztve ]

(#17349) Dzs3ko válasza Intruder2k5 (#17209) üzenetére


Dzs3ko
tag

Korábban már használtam Router to Router VPN kapcsolatot.
Ezt egyszerű konfigurálni és nem igényel sok beállítást.
Tekintve hogy ilyen sokan kérdezik gondoltam megosztok két leírást amit korábban találtam hozzá a neten.

Leirás1: [link] ( ez elég jó)
Leirás2 [link]

Gondoltam te is csinálhatnál egy ilyen tutorialt az http://asusrouterforum.uw.hu/ oldaladra hogy magyarul is elérhető legyen. Esetleg ha szükség lenne tesztre nyugodtan írj egy privátot nekem vpn van fent szívesen segítek.

Esetleg ha valaki tudna segíteni hogy lehetne a routert nem csak kliens - server hanem rendes VPN szerverként üzemelteti amikor több windows VPN kliensként tud csatlakozni az segíthetne, megoszthatná.

Üdv!

(#17350) Intruder2k5 válasza Dzs3ko (#17349) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Jelenleg nem érzek magamban olyan tudást VPN ügyben, hogy tutorialt írjak róla... Bár egyszer kíváncsiságból már beállítottam, és működött is rendesen, de ezt a témát inkább hanyagolom. Illetőleg köszönöm szépen a felajánlást, de kollégámnak is WL-500GP-je van, tehát ha sor kerülne rá, lenne kivel tesztelni. Mellesleg nekem is van egy WL-500W az RT-N16 mellett...

Addig is itt van ez a két link, ha valaki nem tudja nélkülözni a VPN-t. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.