Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16051) Intruder2k5 válasza Rick4 (#16050) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az, hogy nyitva van-e egy port, nem annak a függvénye, hogy fut-e az SSH, vagy a Telnet, hanem, hogy mi van beállítva a portforward menüben, illetve mi a post-firewall tartalma.

(#16052) Bernath


Bernath
tag

Szia Intruder! Próbáltam megcsinálni amit írtál,de ha A tp-re rádugom az asust nem tudom elérni,simán a 192.168.2.1-en igen, Így csináltam,sztem valamit elrontottam:(

Bernath

(#16053) Rick4 válasza Intruder2k5 (#16051) üzenetére


Rick4
félisten

Na de eddig zárva volt, vagy pedig láthatatlan volt. a liunuxos műholdvevőmön kikapcsoltam a dropbear-t, de oda egyébként se volt átirányítva ez a port... Ezért nem értem, hogy hogy nyílt ki...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16054) nandris válasza Bernath (#16052) üzenetére


nandris
aktív tag

Ami képet linkeltél, LAN-nál állítsd vissza 192.168.2.1-et 192.168.1.1-re

(#16055) vbbb


vbbb
őstag

Üdv megint!

Sikeresen frissítettem a firmware-t, most a torrent clienst akarnám frissíteni.
wget-el leszedtem a csomagot és ipkg install 'csomag neve' következne amire az írja ki:

"Segmentation falult"

Ilyet még nem írt ki soha...bármit fel tudtam telepíteni...most mi fájhat neki?

Frissíteni kellet az ipkg-t...:)

[ Szerkesztve ]

(#16056) Bernath válasza nandris (#16054) üzenetére


Bernath
tag

Az nem lesz jó,mert akkor már mindkét routernek 192.168.1.1 lesz az ip címe,vagy tévedek?

Bernath

(#16057) Intruder2k5 válasza Bernath (#16052) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem jó ez... A "baj" az, hogy így már nem a 192.168.2.1 címet kell használnod - ha csak nem az ASUS-ra csatlakozol a géppel - hanem a külső IP címét, azaz 192.168.1.100 Na és persze be kell kapcsolnod a Remote elérést, mert a WAN portról csak így férsz hozzá az admin felülethez. Tehát azoknak a gépeknek, amelyek a TP-LINK-re csatlakoznak, mind a 192.168.1.100 címen kell elérniük az ASUS-t.

(#16058) Bernath válasza Intruder2k5 (#16057) üzenetére


Bernath
tag

Remotet hol kell beállítani?

Bernath

(#16059) Intruder2k5 válasza Bernath (#16058) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#16060) Intruder2k5 válasza Bernath (#16058) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mellesleg így lesznek gondjaid a samba-val is, úgyhogy jobban jársz, ha megbarátkozol az ftp-vel.

(#16061) Kovi71TM válasza Intruder2k5 (#16049) üzenetére


Kovi71TM
tag

Kösz a tippet, most már jó!

(#16062) Bernath válasza Intruder2k5 (#16060) üzenetére


Bernath
tag

Megcsináltam,de nem müxik:(

Bernath

(#16063) Intruder2k5 válasza Bernath (#16062) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudsz mutatni egy képet a beállításról amit csináltál?
Valamint jó lenne akkor letisztázni, hogy melyik routeren vannak a gépek, honnan akarod elérni az ASUS-t...?!

(#16064) Bernath válasza Intruder2k5 (#16063) üzenetére


Bernath
tag

A konfig: Tp kapcsolódik a netre ossza wifit+lanon a netet,az asus a Tp lan portjára csatlakozik wan porttal Mindjárt lesz kép is.

Bernath

(#16065) Bernath


Bernath
tag

Ja s még ami érdekes,most az asusushoz csatlakozok lanon a wan portja csatlakozik a TP lan portjához a wan portja a modemhez,s van net elérem a TP admin felületét,az asus admin felületét

Bernath

(#16066) Intruder2k5 válasza Bernath (#16065) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nem furcsa, hanem teljesen normális... Ennek így kell lennie. Ezekkel a beállításokkal tehát, ha az ASUS-ra van kötve a géped, akkor http://192.168.2.1 címen éred el a webadmin felületet, ha pedig a TP-LINK-be dugod a gépet, akkor http://192.168.1.100:8080

(#16067) Bernath válasza Intruder2k5 (#16066) üzenetére


Bernath
tag

Ok,most elérem,köszi a többit csak holnap,jó éjt!

Bernath

(#16068) Bernath válasza Intruder2k5 (#16066) üzenetére


Bernath
tag

Csak most,hogy fogom elérni az rtorrentet?

Bernath

(#16069) Intruder2k5 válasza Bernath (#16068) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ASUS-ról így: https://192.168.2.1/rtorrent
A TP-LINK-ről pedig: https://192.168.1.100/rtorrent

Utóbbihoz viszont be kell tenni a tűzfal scriptbe ezt:

iptables -I INPUT -p tcp --dport 443 -j ACCEPT
iptables -t nat -A PREROUTING -i vlan1 -p tcp --dport 443 -j DNAT --to-destination 192.168.2.1:443

(#16070) Bernath válasza Intruder2k5 (#16069) üzenetére


Bernath
tag

Köszi,mégegyszer müxik!!

Bernath

(#16071) Intruder2k5 válasza Bernath (#16070) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen! :)

Nem bonyolult ez... Minden routernek két oldala van, egy külső WAN, és egy belső LAN oldal. A két oldalhoz tartozik két külön IP cím. Ha az ASUS-ra kötöd a PC-t, akkor a belső oldalról látod, míg ha a TP-LINK-re, akkor a külső oldalról látod. Ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#16072) Bernath válasza Intruder2k5 (#16071) üzenetére


Bernath
tag

Akkor még pár kérdés:)
Hogyan tudom megnézni,hogy a port nyitva van-e az rtorrentnek? Most elvileg 2 tűzfalon keresztül kell kiengedni.
A legkisebb sávszélességet akarom biztosítani a torrenteknek s a TP a Qos nagyon jól működik,de ezt alkalmazni a asuson futó torrentekre hogyan kell?
Sajnos a samba megosztást nem tudom kipróbálni,újra kell telepíteni a wint,ellenben mondtad,hogy ftp-is el lehet érni,na de hogyan? :)

Bernath

(#16073) Intruder2k5 válasza Bernath (#16072) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Port teszt, az ASUS-ra kötött géppel ITT A link végén a 6881-es port számát írd át a kívánt értékre. Ha az eredmény zöld, és OK, akkor nyitva van a port.

TP-LINK QoS-ben például az adott porton átmenő forgalmat tudod limitálni. De ha az ASUS-on limitálod, az is jó, mert úgysem fog gyorsabban tölteni mint a beállított érték. :)

FTP-vel mi a probléma? USB And NAS menüben FTP Server, és ott be tudod állítani a mappákat, usereket, meg mindent. Külső elérést engedélyezni kell, mert ugye a TP-LINK-en lógó gép már itt is WAN oldalról közelíti meg az ASUS-t. Ettől még nem fogod s netről elérni, ha azt is szeretnéd, akkor a TP-LINK-ben kell még egy portot forwardolni. A torrentre persze ugyanez igaz. FTP-re visszatérve, elérni például Total Commanderrel tudod (ez a legegyszerűbb) a CTRL+F gombokat lenyomva, és ott beállítva a kapcsolatot. IP: 192.168.1.100, felhasználónév, jelszó, és ennyi.

(#16074) Bernath válasza Intruder2k5 (#16073) üzenetére


Bernath
tag

megyek melozni,de este megnézem,köszi!

Bernath

(#16075) Rick4 válasza Intruder2k5 (#16038) üzenetére


Rick4
félisten

A DD-WRT oldalán konkrétan nem ír WL-500W támogatásról, de a WL-500Gp ott van. Ezt feltehetem?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16076) Intruder2k5 válasza Rick4 (#16075) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem igen... A WiFi kártyától eltekintve teljesen ugyanaz a két router, tehát legrosszabb esetben nem lesz WiFi, de más egyéb kárt nem csinálhat. Majd meglátod... Maximum visszateszed az OLEG-et.

(#16077) Rick4 válasza Intruder2k5 (#16076) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor rápróbálok.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16078) Rick4 válasza Rick4 (#16077) üzenetére


Rick4
félisten

Na, most fent van a mini, ami ugye trx kiterjesztésű volt. Itt minden megy, erről írok, de szeretném a mega generic.bin-t feltenni, a router ip-jén látok mindent, de mikor pl az ssid-t akarom megváltoztatni, akkor az apply-re kattintva kifehéredik az oldal, és megszakad a kapcsolat. Ezt csinálja a firmware frissítéssel is, mindennel, aztán visszalépek, és a router megy vidáman...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16079) Intruder2k5 válasza Rick4 (#16078) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Firmware cseréhez szerintem használd az ASUS Firmware Restoration Tool-t, vagy TFTP-t, azok mindig úgy működnek, ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#16080) Intruder2k5 válasza Bernath (#16070) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Te már túl vagy rajta, de másnak esetleg jól jöhet még... :)

(#16081) Rick4 válasza Intruder2k5 (#16079) üzenetére


Rick4
félisten

Előbbinél annyi gond van, hogy trx és img kiterjesztéssel lehet próbálkozni, amit meg kinéztem, az bin kiterjesztés :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16082) Intruder2k5 válasza Rick4 (#16081) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor használj másik böngészőt... Szerintem itt kivételesen jobban jársz IE-vel!

(#16083) Rick4 válasza Intruder2k5 (#16082) üzenetére


Rick4
félisten

Felment még egyszer a mini.trx, majd ebből flasheltem a megára. Most épp álligatom be a dolgokat, még szoknom kell... :R

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16084) Intruder2k5 válasza Rick4 (#16083) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK! :)

Ha túl leszel a webes felület beállításán, akkor nézd meg ezt az oldalt, itt le van írva minden további teendő, egészen a torrent kliensig...

Melyik firmware-t tetted fel? Mármint milyen verzió? Van benne samba?

(#16085) Rick4 válasza Intruder2k5 (#16084) üzenetére


Rick4
félisten

Hát, a reboot meg minden olyan lassú volt az oleghez képest, hogy azt vissza is tettem, és most nincsen buzera. Majd ha több időm lesz, akkor szépen felrakom megint, a beállítások amiken eddig végigmentem, megvannak, azokat visszarakom, és megyek tovább... Hiába, na, nem értek hozzá, elég sokat kínlódtam míg oda jutottam, hogy majdnem rendesen ment már, de még messze voltam tőle... :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16086) nandris


nandris
aktív tag

Sziasztok
A net szolgáltatóm (wifi-n jön) idáig pppoe kapcsolattal szolgáltatta a netet, minden jó volt. Na most, gond volt a routerükkel, most dhcp-n kapom a netet, torrent jó, folyamatosan aktív vagyok. Az ftp-t képtelen vagyok elérni kintről, többnyire ugyanaz az ip címem, próbáltam avval is, meg dyndns-sel is. Milyen formátumba kellene beütnöm a címet, hogy látszódjon a gép. Belső hálón megvan. Esetleg tűzfalon kell nyitnom portot? Tomato szerintem kinyitja. Most csak a torrentre vonatkozó sorok szerepelnek benne.
Most ez a formátum: ftp://xxx.xx.xx.xx

(#16087) Intruder2k5 válasza nandris (#16086) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kell nyitnod, intézi a firmware... Miért nem próbálod Total Commanderrel?
De! Ha otthonról próbálgatod, a saját alhálózatodról, akkor át kell kapcsolnod az

Advanced -> Firewall -> NAT Loopback

értékét "All"-ra.

(#16088) Rick4 válasza nandris (#16086) üzenetére


Rick4
félisten

Látom, Te is netsurf-ös vagy. Nekem nemrég szerelték fel a tp-link cucc helyett a miktotik-et, hibátlanul megy vele a WL-500W-m. Szólj be nekik, hogy minden portot engedjenek át a routeredre. Amikor beszerelték, beírtam az IP-met, és a mikrotik kezelőfelület jött be, ez nekem nem flelt meg, betelefonáltam, és megcsinálták. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16089) nandris válasza Intruder2k5 (#16087) üzenetére


nandris
aktív tag

Ez volt az köszi. :DDD Rámentem a szomszéd netjére wifin, és kívülről beengedett.

(#16090) Almos


Almos
aktív tag

Csak nekem van továbbra is wifi problémám? Nem csak a wifi-s telefonom, hanem az egyik laptop se mindig látja a wifi hálózatot. Korábban sose volt ilyen problémám...

Mindjárt megnézem mi a helyzet az új firmware-rel, de ha továbbra sem találok megoldást, akkor lehet, hogy kénytelen leszek megválni a tomato-tol... :O

(#16091) Intruder2k5 válasza nandris (#16089) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ettől függetlenül beállíthatod a fentebb említett opciót... Másra úgyse nagyon van hatással, viszont így otthonról is tudod használni a külső IP, és a dyndns címedet is. Értelme ugyan nem sok van, de ilyen tesztelésekre jó lehet. :)

(#16092) Rick4 válasza Almos (#16090) üzenetére


Rick4
félisten

Én most cseréltem le az omniámat x10 minire, amikor itthon fel akartam menni a wifire vele, nem engedte, pedig a jelszó jó volt, kinyitottam a hálót, felment, majd másnap visszazártam, és jelszóval is jó volt utána. Ezt megcsinálta a frissítés után is, tehát nem véletlen volt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16093) Intruder2k5 válasza Almos (#16090) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kernel 2.6-based builds only:

* Updated Broadcom wireless driver and SDK to version 5.10.147.0 (experimental, 2nd attempt).

2.6-os kernelt használsz?

(#16094) Almos válasza Intruder2k5 (#16093) üzenetére


Almos
aktív tag

2.4-est használok, a leírásod alapján telepítettem.

Most frissítés után ezt a hibaüzenetet kaptam:
Error verifying known size of JFFS

Így formáztam a JFFS-t, és lúzer módra a tartalmát az mmc mappába raktam, így tehát most nem érem el :)

(#16095) Almos válasza Almos (#16094) üzenetére


Almos
aktív tag

Még jó, hogy van egy http://intruder2k5.lapunk.hu/ oldal :D

(#16096) Intruder2k5 válasza Almos (#16094) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megváltozott a mérete, ezért van error! Ez nem hiba... Mountold fel a particiókat.

mount -t ext3 /dev/discs/disc0/part1 /opt
mount -t ext3 /dev/discs/disc0/part3 /mmc

...és már indíthatod is az mc-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#16097) Bernath válasza Intruder2k5 (#16073) üzenetére


Bernath
tag

Port teszt,nos nem az asusra van kötve a gép,hanem a tp-re,így a port teszt sikertelen
A windowst pedig újra kell telepítenem---nem tudom a tűzfalat elinditani,a frissitéseket telepíteni :( --nem tudom elérni az asusra kötött vinyót,de ez a win hibája,ha megcsinálom visszatérünk erre a problémára :)
Esetleg a port nyitásra ötleted?

Bernath

(#16098) Intruder2k5 válasza Bernath (#16097) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Port nyitásra annyit, hogy a kérdéses portot a TP-LINK-en is ki kell nyitnod, pontosabban forwardolni kell az ASUS, azaz a 192.168.1.100-as cím felé. A TP-LINK-en minden portot meg kell nyitnod, amire szükséged van, hiszen abban van jelenleg az első tűzfalad! Aztán nyilván, ha az ASUS-pn is, vagy az arra kötött gépen is szükség van erre a portra, akkor még azon is meg kell nyitni, mert abban meg ott van a második tűzfal.

Ez ám a biztonság... :)

Érthető voltam? Tehát hiába nyitottad az ASUS-on, ha már a TP-LINK zárva van.

[ Szerkesztve ]

(#16099) Bernath válasza Intruder2k5 (#16098) üzenetére


Bernath
tag

Próbáltam,de majd talán holnap folytatom. A ftp kapcsolat pedig működne,ha elfogadná a jelszót :( Azzal próbáltam,amivel az asusra is be tudok lépni s nem fogadja el,próbáltam másik op. rendszerrel i,de ua volt a vége.Nem változtattam meg tehát root s admin,szerinted mi lehet a gond?
Jó éjt,már későn van:)
Ja esetleg,ha időd engedi azt a port beállítást valahogy részletesebben :))

Bernath

(#16100) Almos válasza Almos (#16090) üzenetére


Almos
aktív tag

Az újabb Tomato fw-vel nem volt semmi változás.

Tesztképpen felraktam a ddwrt build 14896 minit, és alapbeállításokkal, wpa2 titkosítással nagyságrendekkel jobb a wifi: az egész lakásban mindenhol van rendes jel, gond nélkül csatlakozik minden eszköz, elsőre...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.