Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16701) sekli válasza Intruder2k5 (#16700) üzenetére


sekli
addikt

ehh..., ezen kívül sehova... Ennyire nem lehetek vak...:DDD

(#16702) EvilNside


EvilNside
csendes tag

Üdv emberek!
Van rá valami mód, hogy az rtorrent le és feltöltési korlátait napszakoz igazítsam?
Láttam, hogy vannak ilyen schedule=... lehetőségek a config fileban, de nem sikerült vele semmit összehoznom. Úgy lenne az igazi, ha nappal úgy déltől éjfélig olyan 10/2 K korlátozás élne és éjjel kiengedné a lovakat..
Előre is köszönöm a tippeket

(#16703) vargalex válasza EvilNside (#16702) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

A doksi szerint így kell.
Szóval, szerintem valami ilyesmi kellene:

schedule = dl_1,00:00:00,24:00:00,download_rate=0
schedule = dl_2,12:00:00,24:00:00,download_rate=10
schedule = ul_1,00:00:00,24:00:00,upload_rate=0
schedule = ul_2,12:00:00,24:00:00,upload_rate=2

Alex

(#16704) Intruder2k5 válasza EvilNside (#16702) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha rutorrent-tel használod, próbáld meg ezt...

Plugin scheduler 3.2

Ezzel grafikusan tudod konfigolni ezt is. :)
http://rutorrent.googlecode.com/svn/wiki/images/PluginScheduler/scheduler.jpg

(#16705) Santino válasza Intruder2k5 (#16704) üzenetére


Santino
aktív tag

A rutorrent grafikus felületen használt plugin-ok akkor is működnek, ha kikapcsolom a gépet?
Szerintem nem, de lehet hogy tévedek. És a hasonló megoldást az rtorrent.conf-ba írtam bele.

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#16706) sekli válasza Santino (#16705) üzenetére


sekli
addikt

Szerintem amelyiknek kell, az működik is, legalábbis nálam szépen látszik a sávszélesség grafikonon, hogy mikor van korlátozva, és mikor nincs.

(#16707) Santino válasza sekli (#16706) üzenetére


Santino
aktív tag

Akkor ezek szerint rosszul tudtam.

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#16708) vargalex válasza Santino (#16705) üzenetére


vargalex
félisten

Persze, működik, ugyanis nem történik más, mint hogy az rtorrent-et XMLRPC interface-n "vezérli".

Alex

(#16709) Santino válasza vargalex (#16708) üzenetére


Santino
aktív tag

Most már két helyről kaptam információt, tehát akkor igaz. A grafikus felületi beállításokat csak érintőlegesen tanulmányoztam. Inkább az rtorrent.conf szerkesztését alkalmazom, mert ha valami miatt áramszünet van vagy egyéb dolgok miatt újraindul a router vagy az rtorrent, akkor elvesznek a grafikus felületen beállított módosítások és az rtorrent.conf-ban beállított értékekkel dolgozik tovább.
Vagy ezt is rosszul tudom?

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#16710) Intruder2k5 válasza Santino (#16705) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valljuk be, annak nem sok értelme lenne, hogy kiadnak egy ilyen Plugin-t, amiben beoszthatsz 168 órát, hogy mikor milyen sebességgel töltsön, de ehhez folyamatosan mennie kellene egy gépnek... Amúgy ha simán manuálisan korlátozod a sebességet, az is érvényben marad, függetlenül attól, hogy közben a PC-t leállítod. De ugyanígy a slotok számának módosítása is.

szerk.:
Nem, ezt nem tudod rosszul! Természetesen egy restart során a konfig file-ban megadottak lépnek érvénybe. Bár ezt a scheduler plugint én még sosem használtam tartósan, csak egy rövid próba erejéig, így konkrétan azt nem tudom, hogy ez hogyan működik. Egy sima limitálás minden esetre vissza áll a konfigban megadott értékre, ez biztos.

[ Szerkesztve ]

(#16711) Santino válasza Intruder2k5 (#16710) üzenetére


Santino
aktív tag

Persze-persze ez szerintem is így logikus. Én igazából a grafikus felületen történő beállítást egyszer vagy kétszer néztem csak meg, igazából nem is gondoltam tovább a használatát. Szerintem inkább ösztönszerűen az alap config beállítására törekedtem.
De mindenesetre valószínűleg kényelmes lehet a használata.

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#16712) mgrincs válasza sekli (#16688) üzenetére


mgrincs
tag

Szia,

ugyan már nem működik, de sokáig használtam távoli elérést jelszó nélkül.

Az Ecaddict hozzászólásában hivatkozott puttygen-nel generálsz egy SSH kulcsot.
A privát kulcsot elmented magadnak, a publikusat, ami az ablakocskában is megjelenik, berakod a tomato megfelelő ablakocskájába.

A következő csatlakozási kísérletnél, a kapcsolat típusa SSH, a bal oldalon a kapcsolat beállításainál a Connection--Data alatt megadhatod a felhasználónevet, egyébként kérni fogja.
A Connection--SSH--Auth panelon a "Private key file for authentication"-nél pedig betallózod a privat kulcsodat.
Ahogyan a kolléga is írta, még rakhatsz jelszót a privát kulcsodra, így azonban elveszted a valódi egy-klikkes belépés örömét. Természetesen a kulcs ezentúl használható a winSCP-hez is, illetve a putty csomagban levő pscp hez is akár.

Mivel én is megszívtam, arra figyeljen, aki esetleg linux/UNIX alól használná ezt a privát kulcsot, hogy a PUTTYGEN conversion menüjéből vagy az "Export OpenSSH key" vagy az "Export ssh.com key" pontokat használja, ne egyszerűen a mentést, egyébként a PUTTYGEN teleszemeteli a privát kulcsot és UNIX/linux-os ssh kliens nem fogja megenni.
Egyébként a root home-jában automatikusan létrehoz egy .ssh könyvtárat, és abban egy authorized_keys nevű fájlt. Abban lesz a publikus kulcsod. Persze mint a neve is mutatja, több kulcsot is belerakhatsz.

http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

(#16713) vbbb


vbbb
őstag

Paradicsomot mindenkinek...nem is értem miért nem váltottam át már korábban. :K

Egy nagy KÖSZÖNET Intruder2k5-nek aki segítette a szenvedésemet...:D

[ Szerkesztve ]

(#16714) sekli válasza mgrincs (#16712) üzenetére


sekli
addikt

szerintem pont így próbáltam én is korábban. Most működik, köszi! Ezt kiegészítettem azzal, hogy a putty-ot így indítom:

\path\name\to\putty.exe -load "mysession"

Így már tényleg egy click!

(#16715) Fooler89


Fooler89
őstag

Mi okozhatja azt, hogy állandóan eldobálja a hard disket vagy megfagyasztja a routert egy sima samba másolás? Rtorrent fut, benne nincs torrent. Se ftp, se monitorozás.
Intruder2k5 leírása alapján csináltam, azt vettem észre, hogy az install.sh lefutása végén, nem tudta umountolni a vinyót "device is busy" választ kaptam. De utána újraindult.
A vinyó lehet a lassú?
Mennyit zavarhat, hogy néha akár 3-4 eszköz is aktívan használja a netet? Csúcsidőben szokott rajta lenni vagy 10 eszköz is.

Asus wl500gpv2 - 3,5-es külső tokban 160gb 7200rpm Samu vinyó előtte egy hónapig stabilan ment csak a sambával tomaton. Külső tápos de ez szerintem egyértelmű.
Router táp csere megvolt.

Lehetséges, hogy a sok kis adat mozgatása sokkal nagyobb áramot igényel mint a nagy méretű fájlok másolása?

Jelenleg ext3-ba van, saját gépemen particionálva, de előtte ext2-vel is ezt csinálta azt Intruder2k5 leírása szerint particionáltam

Vagy a tokot kéne kicserélnem? Egy Coolink tok, amivel használtam előtte is.

[ Szerkesztve ]

(#16716) Intruder2k5 válasza Fooler89 (#16715) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az csupán azért nem tudja umountolni, mert onnan fut a script.. Itt egy kicsit figyelmetlen voltam, nem gondoltam át rendesen. Valószínűleg célszerűbb lenne az egészet a /tmp-ből futtatni, csak ahhoz meg át kell írni a scriptet, mivel direktben hivatkozik az /mmc-re. Szóval az umountolás hiba nem csak nálad jön elő, hanem mindenkinél... De ez nem okozott eddig senkinél problémát.

Amúgy nincs konkrét ötletem a hibára...

(#16717) sekli


sekli
addikt

Valaki lenne olyan kedves, hogy fordít nekem egy programot? Nekem azért nem sikerült, mert a g++-t tartalmazó buildroot csomag sajnos vagy hatvan mega, és nem fért el az opt particiómon.

(#16718) TomyLeeBoy válasza sekli (#16717) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Én szívesen segítenék ha érteném miről van szó. :DD

Az idő sebessége: 1s/s

(#16719) Kelvin válasza Fooler89 (#16715) üzenetére


Kelvin
őstag

Először én is egy 3,5-ös külső tápost használtam illetve próbáltam használni a routerhez de ugyanazt produkálta mint nálad sőt torrentnél gyakrabban, mondhatni használhatatlan volt. Aztán lecseréltem egy 2,5-ös hdd-re és azóta semmi gond nincs. Vagy az asztali hdd-t nem szereti vagy a házra érzékeny.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#16720) caterman


caterman
csendes tag

Sziasztok! Segítséget kérnék tőletek uj wl-500w tulajként nekiálltam egy 160-as notivinyót beüzemelni sanzi89 leirását követve. Elsöre sikerült is de a particiok méretét el..tam ezért ujrakezdtem.Viszont azóta a formázást követő lépések után ez a kép fogad. Sajnos nem vagyok linux zseni ezért kérném a segítségeteket mert nem értem hogy mindent a leirásoknak megfelelöen csinálok mégis szivat .1 napom már ráment.

(#16721) Intruder2k5 válasza caterman (#16720) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az abban a leírásban szereplő, általam összedobott image file-ok már olyan régiek, mint az Országház! :)
Szerintem inkább nézz körül itt: http://asusrouterforum.fw.hu
Nem kicsit egyszerűbb is, jobb is, és nem mellesleg friss rendszered lesz, és nem egy két éves!

[ Szerkesztve ]

(#16722) caterman válasza Intruder2k5 (#16721) üzenetére


caterman
csendes tag

Légyszi akkor adj valami tippet milyen firmet érdemes föltolni mert már elveszek köztük annyit találtam. Torrent ftp samba ilyenek lennének az igényeim :C

(#16723) Intruder2k5 válasza caterman (#16722) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A fentebbi linken mindent megtalálsz, képekkel, szöveggel, firmware linkekkel, meg ami kell... Samba, FTP webes felületről, a torrentet és a többit meg script telepíti, csak nézned kell a fotelból, hátradőlve. :)

[ Szerkesztve ]

(#16724) caterman válasza Intruder2k5 (#16723) üzenetére


caterman
csendes tag

Köszi a tippet egy kicsit rápihenek és kezdem előröl :R

(#16725) PistiSan


PistiSan
addikt

Nekem egy régi IDE-s 3.5-ös külső vinyóm van, volt hogy 2 hétig nem húztam le róla éjjel nappal ment a le/feltöltés, egyszer sem volt bajom vele!
5V-os 2A-os!

(#16726) Intruder2k5 válasza PistiSan (#16725) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

5V-os 2A-os, de micsoda? :)
Ha nem tévedek, a 3,5"-os winyónak 12V is kell...

Nekem ami most rajta van 2,5"-os HDD, nagyjából most 1 éve megy folyamatosan (akkor vettem), kivéve persze azt a 3-4 napot, amikor ELMŰ karbantartás, vagy hiba miatt hosszan nem volt áram... Van szünetmentesem, úgyhogy a rövidebb <15-20 perces áramszünetek nem okoznak fennakadást.

[ Szerkesztve ]

(#16727) TomyLeeBoy válasza PistiSan (#16725) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Nekem egy 3,5-ös 500Gb-os WD van rajta. Természetesen külső tápos.

Igen, 3,5-ös winyónak 12V és 5V, de van amikor a táp csak 12V és a rackban van egy 12V->5V dc-dc konverter. Ezen az elven lehetne a táp csak 5V-os is, és a rackban egy 5V->12V dc-dc konverter, de ezt nem hinném. De kivitelezhető.

Semmi gondom nincsen vele. Hálózati háttértárnak is használom, meg torrent is éjjel/nappal megy. Akkor problémázott egy kicsit amikor több mint 100 torrent ment egyszerre. Amúgy 1,4-1,9 MB/s -el szokott seedelni 0-24-ben.

Az idő sebessége: 1s/s

(#16728) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#16727) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaja, ezt vágom én is, a feltett kérdés (illetve nem is kérdés) csak költői volt... :)

[ Szerkesztve ]

(#16729) atesss


atesss
addikt

Üdv !
A WL-500gP V1-emet mobilnet megosztásra szeretném használni.
Melyik jelenleg az erre ajánlott (mást nem kell tudnia, csak ezt, de ezt jól), legstabilabb, és lehetőleg legkönnyebben beállítható FW ?
USB-s adapter kettő is van, bármelyiket tudom használni hozzá, mindkettő T-Mobile-os (leírtam, amit le tudtam olvasni róluk):
- ZTE MF626, S/N:3215...
- web'n'walk Stick, CE0682, Qualcomm, 3GCDMA, FCC ID: NCMOGIO255, Modell: GI 0255, SNR: DR297...

[ Szerkesztve ]

(#16730) Intruder2k5 válasza atesss (#16729) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Létezik ilyen Tomato is, a weboldalamon meg is találod a linkjét... (a legalsó)
http://asusrouterforum.fw.hu/index.php?topic=42.0

Kép:
http://fs.monochr0.me/tomato-3g.png

De legjobb tudomásom szerint már az OLEG is régebben tudja, illetve annak egy módozata, a koppel is. Illetve a DD-WRT, és az OpenWrt szintén tudja. Az eredmény tehát, hogy azt használod, amelyik neked a legszimpatikusabb. :)

[ Szerkesztve ]

(#16731) Fooler89


Fooler89
őstag

Dyndns-en keresztül regisztráltam egy címet, hogy az rtorrentet mobilneten keresztül Androiddal tudjam irányítani távolról.

Az első bajom az, hogy a https fizetős a dyndnsnél, szóval ezért szeretném ezt visszaállítani http-re. Kérdésem, hogy?

Van valami extra beállítás amit meg kell lépnem ezzel együtt, hogy működésre bírjam?

Most ahogy nézem, nem is vészesek a 2,5 vinyók árai :Y most már kijár nekem is egy darab ;]

[ Szerkesztve ]

(#16732) Intruder2k5 válasza Fooler89 (#16731) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Huhh... Jó hogy mondod! Akkor én már biztos nagyon sokkal tartozok a dyndns-nek!

Viccet félretéve, Te valamit rosszul értelmeztél. A kettőnek semmi köze nincsen egymáshoz. A DynDNS csupán arra szolgál, hogy megtaláld a routeredet a matrixban, de abba egyáltalán nem szól bele, hogy ezt http-n, https-en, vagy netán SSH-n teszed. Ha httpn-n sikerült már elérni dyndns címmel, akkor kell annak mennie https-el is.

(#16733) atesss válasza Intruder2k5 (#16730) üzenetére


atesss
addikt

A lényeg az, hogy melyik a legegyszerűbb, illetve melyikhez találok valami komplett leírást - és jobb lenne magyarul.
A másik ami meg fontos, hogy ti itt a fórumon mivel foglalkoztok a leginkább, vagyis mihez tudtok segítséget adni, ha elakadnék ?
Ez korábban ("álltalános" célra) az Oleg volt ha jól tudom itt a topicban.

De én ennek ellenére a DD-WRT-vel foglalkoztam, most is az van fent rajta, de mondjuk nem sokat állítgattam rajta - így nem is ismerem annyira - tehát kb. mindegy, hogy most mit használok, mert úgyis szinte az "alapról" kell elkezdenem a Mobilnet-megosztás beállítását.
A DD-WRT-vel csak egy Kliens módot állítottam be rajta, és másfél éve úgy üzemel.

(#16734) Fooler89 válasza Intruder2k5 (#16732) üzenetére


Fooler89
őstag

Értem :DD :R

Viszont se a torrentfu se a transdroid nem ismeri a https-t.
Igaz a transdroid ismeri a ftps-t de ezzel nem sokra megyek. Próbáltam portot beállítani hátha úgy átvált https-re de nem megy sajnos.

A kérdés még mindig adott.

(#16735) PistiSan válasza Intruder2k5 (#16726) üzenetére


PistiSan
addikt

Na igen :) még 1x megnéztem a címkét, 5v és 2000ma van ráírva továbbra is, viszont a táp csatlakozójáról van egy rajz ugyan csak a matricát, ott a GND és az 5V mellett, még a 12V is jelölve van!

Közben intéznék egy kérdést is ide, tud valami ajánlani 2.5"-os mobil racket amihez külső tápegységet is lehet csatlakoztatni? Kerestem de nem nagyon találtam ilyet.... ezzel kapcsolatban még 1 kérdés, ha van külső tápcsatlakozó is a racken akkor pc-ről elég neki csupán az usb feszültsége vagy kell ahhoz is a külön táp?

(#16736) Fooler89 válasza PistiSan (#16735) üzenetére


Fooler89
őstag

2,5-es vinyók nem igényelnek 12v ot ezért nincs hozzájuk külön táp. USB elég áramot tud szolgáltatni nekik. 500gb és felett már lehet, hogy az usb nem képes annyi krafot átvinni a kábelen ezt majd a többiek megerősítik vagy elvetik.

(#16737) PistiSan válasza Fooler89 (#16736) üzenetére


PistiSan
addikt

Én azt olvastam hogy ha simán rá van dugva a noti vinyó akkor egy idő után a táp bedöglik tőle, a kondi adja fel azt hiszem, mondjuk egy kondi csere utána évekig megint üzemel ha minden igaz, vagy másik erősebb táppal!
Várom mások véleményét is ezzel kapcsolatban!

(#16738) Santino válasza PistiSan (#16737) üzenetére


Santino
aktív tag

Mindenképpen javasolt a vinyót egy külön tápról meghajtani. Én kezdettől fogva egy USB Hub-ról táplálom a HDD-t. Több mint két éve megy gond nélkül. Kb. 2000 Ft volt anno az ára. Nekem megérte.

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#16739) vargalex válasza PistiSan (#16735) üzenetére


vargalex
félisten

Hi

Több olyan 2,5"-os rack is van, amihez csatlakoztatható külső táp. Példaként 2 az olcsóbb típusok közül:
Coolink 2,5" SATA
Spire HandyBook 2,5" SATA

[ Szerkesztve ]

Alex

(#16740) PistiSan


PistiSan
addikt

Köszönöm a segítséget, az usb hubos megoldás számomra szimpatikus. Pontosan hogy is működik ez a dolog? Veszek egy usb hubot és van hozzá külső tápegység ami árammal látja el a rendszert? Tudnál esetleg ajánlani egyet, vagy teljesen mindegy milyet veszek csak táp legyen hozzá?

(#16741) Santino válasza PistiSan (#16740) üzenetére


Santino
aktív tag

Igen. Egy külön tápról kapja az áramot az USB hub, egy USB kábel a vinyó felé, egy USB kábel a router felé.
Az enyém egy Kensington márkájú, de [itt] találsz néhányat.
A sajátomat kb. 1/2 1 éve nem láttam

[ Szerkesztve ]

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#16742) Intruder2k5 válasza Fooler89 (#16734) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Passz... Én sosem használtam ezt fudroid izét... Nem is ismerem! :)

(#16743) Intruder2k5 válasza atesss (#16733) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, hogy konkrétan mihez kell neked a leírás... A Tomato-ról van magyar WiKi, mgrincs-nek köszönhetően. Az optware telepítésről, illetve még néhány dologról a már fentebb is linkelt oldalon találsz magyar útmutatót, képekkel illusztrálva. Mondjuk pont a 3G beállításról nincs semmi... OLEG-ről ITT találsz némi infót. De ha keresel, van OpenWrt leírás is.

(#16744) Fooler89 válasza Intruder2k5 (#16742) üzenetére


Fooler89
őstag

Azt értem, de akkor a kérdésem, hol lehet átállítani sima http-re a rtorrent elérését?

(#16745) Intruder2k5 válasza Fooler89 (#16744) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az rtorrent-et sehol... Esetleg a lighttpd-t tudod átállítani, az rtorrent-et meg ugye ezen keresztül használod. Ha az "én konfigfile-omat" használod, akkor jelenleg is eléred a 8081-es porton, sima http protokollal. A teendőd csupán annyi, hogy a tűzfalon megnyitod ezt a portot, és már használhatod távolról is...

[ Szerkesztve ]

(#16746) Rick4 válasza Intruder2k5 (#16743) üzenetére


Rick4
félisten

Annyira tuti lenne, ha tomatóban a kis boxomat be lehetne tenni IP alapján egy Virtual server részbe, és működne is... :B

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16747) Intruder2k5 válasza Rick4 (#16746) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem biztosan meg lehet oldani, de valami iptables guru kellene hozzá...

(#16748) Rick4 válasza Intruder2k5 (#16747) üzenetére


Rick4
félisten

Ciki lenne ha a GUI-ból nem menne.. Olegnek sikerült.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16749) Intruder2k5 válasza Rick4 (#16748) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Olyan szinten biztos megy GUI-ból, hogy az Administration -> Scripts -> Firewall részbe beteheted a scriptet... :)

(#16750) Rick4 válasza Intruder2k5 (#16749) üzenetére


Rick4
félisten

Csodálkoznék a dologra rendesen, ugyanis pont ebben a wikiben olvastam, hogy a virtual server rész annak kell, ha van olyan kintről érkező dolog, ami nem kérésre érkezik. Olegnél ennek lényegesen fejlettebb a GUI-ja, pont ezért tetszene is. Olegnél a virtual server részhez beírom az ip-t és kész, port forward nélkül ott se működik. Plusz most nézem, az iptables-ben nincsen semmi beállítva arra a helyi ip-re. De ezt írja a wiki is, ott nincsen nat, nincsen védelem.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.