Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17202) Intruder2k5 válasza soma232 (#17200) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem nagy marhaságot mondtam, a puttygen-el nem fogsz tudni ide kulcsot generálni, az csak SSH-hoz jó... Sorry! De mint mondtam, nem használok VPN-t, így ez nekem sem ismerős terület. Azt viszont tudom, hogy egyszer már beüzemeltem, csak próbaképpen, és szerintem a routeren generáltam a kulcsot. De majd nézelődök mindjárt ez ügyben, csak közben más dolgom is van.

[ Szerkesztve ]

(#17203) soma232 válasza Intruder2k5 (#17202) üzenetére


soma232
csendes tag

Köszönöm, hoy szakítasz időt rám...
Egy openvpn-es rendszert használok melóban is, de a kulcsot "örököltem" nekem nem kellett mást, csak gépekre telepíteni, másolni, és használni...

(#17204) Intruder2k5 válasza soma232 (#17203) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valahogy így kell...

root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# openssl
OpenSSL> req -new -out HOSTNAME.csr

[ Szerkesztve ]

(#17205) soma232 válasza Intruder2k5 (#17204) üzenetére


soma232
csendes tag

Köszi! Mindjárt megpróbálom!
kliensen próbáltam a leírás alapján de nem jött össze, rebootolt, most meg 30 gigányit hashel... azt nem értem ilyenkor miért megy vssza a sebessége 60%-ra...

(#17206) soma232


soma232
csendes tag

A basic/network/wireless beállításoknál hol és hogyan lehet jelszót megadni?
És mik a legcélszerűbb beállítások? 3 eszköz rendlkezik wifivel ha mindent beleszámolok. legtöbbször egy sincs, néha 1.

(#17207) Intruder2k5 válasza soma232 (#17206) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#17208) soma232 válasza Intruder2k5 (#17204) üzenetére


soma232
csendes tag

Köszönöm!
Megkészült nagylassan a hash miatt (még mindig fut, bill lenyomás és a terminalban való megjelenés közt 5-6 sec telik el...)
De kivártam, és kaptam két file-t, egy privkey.pem -et + soma.csr -t.
Ott vagyok ismét megakadva, hogy melyiket hova másoljam?
Elnézést a sok kérdésért.

(#17209) Intruder2k5 válasza soma232 (#17208) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az rtorrentet leállíthatod, és majd ha végeztél, éjszakára elindítod... VPN-re már írtam, hogy nem használom, így nem igazán tudok benne segíteni.

(#17210) soma232 válasza Intruder2k5 (#17209) üzenetére


soma232
csendes tag

Köszönök minden segítséget, amit kaptam!

(#17211) soma232


soma232
csendes tag

Nos, valamit legyártottam (nem egészen ugyanazok a filenevek-kiterjesztések) de elfogadta, elvileg elindult. Itthonról nem tudom hogyan kéne tesztelni, majd hétfőn másik hálóból megpróbálom elérni.
Mégegyszer kösz a segítséget.

(#17212) soma232


soma232
csendes tag

Még két kérdés csoport:

1., Miért áll meg az ASUS router amikor a szolgáltatóm dinamikus ip-met váltja?
Esetleg scriptből/shellből (cron) nem lehet valahogy aktualizáltatni (down/up) a szolgáltató DHCP-je adta adatokat, ha a kapott IP 0.0.0.0 ? Avagy winesen egy /release /renew?
(Bocs csak jeszejem jeszejem a körmöm és hülyeségeket beszélek...)

2., VPN-nre képes nem programozható router (DSL-360) mögé kötött topic címben szereplő routert VPN-en(vagy min?) elérni hogy lehet? Ha egyáltalán lehet...
Tudom, két router egymás után kötve...

Bocs, ha hangos/mérges voltam...

szerk.

Tényleg elnézést, de a folyamatos hash már az agyamra megy.
Nincs másik kliens ami nem játszik napi 8 óra hash-t a torrentjeimmel?

[ Szerkesztve ]

(#17213) Intruder2k5 válasza soma232 (#17212) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. Nem tudom, hogy mi van rosszul beállítva nálad, de több topiktárs is használja DHCP-s nettel, és ilyen problémáról még nem hallottam... A MAC címet klónoztad? Annak elmaradása szokott drasztikus lassulásokat, és egyéb megmagyarázhatatlan anomáliákat okozni. Mi az, hogy 0.0.0.0-s IP címet kapsz??? Egyébként, IP címtől függetlenül be tudod állítani az időzített újracsatlakozást, az Administration -> Scheduler -> Reconnect részben.

2. A DSL-360R nem router hanem egy ADSL modem, ami bridge módban funkcionál, így a router nincs mögötte, a szó itteni értelmezésében, mivel a PPPoE kapcsolatot gondolom a router építi fel...

Kliens van másik, úgy hívják, hogy Transmission... Létezik firmware is olyan, amibe bele van fordítva, de abban meg nincs VPN, így tehát nálad csak az optware-s Transmission jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

(#17214) soma232 válasza Intruder2k5 (#17213) üzenetére


soma232
csendes tag

Nem klónoztam a mac-ot. Melyik gépről kellene? Miért kell? ADSL-em van. Szolgáltató még a modem-router (van tartalélk) cserét is elviseli...
Uff. Ezt úgy látszik átugrottam. Mea culpa... Teljesen igazad van az a dlinlk az a modem.. a Dl-604-re gondoltam.
Mellesleg ma egész délután a szokásos sebesség 2/3-a jött.. reboot (Asus hashel, de teljes a sávszél - ezt sem értem)
Sok a bajom nem ismerem a routerem( meg sokmindent nem) biztos én vagyok a hunyó, csak nem jöttem még rá, mit tehetek ellen, és hol keresem a megoldást.
Elnézésed kéerem, de ha nem kérdezek, nem tanulok.

(#17215) soma232 válasza Intruder2k5 (#17213) üzenetére


soma232
csendes tag

Bocs a fele lemaradt:
Hol klónozzam?

Valóban a router építi a kapcsolatot a modemen át. Transmissiont Ubuntuból ismerem a régi felállásban azt használtam (már az ubuntus gépen futó transmissiont), és csak a gépem kikapcsolhatósága, és neten keresztüli távoli elérése miatt próbálkoztam az Asus+Tomato-val

[ Szerkesztve ]

(#17216) Intruder2k5 válasza soma232 (#17214) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ADSL-hez valóban nem kell MAC-et klónozni... Ezt a részt állítsd be így, és akkor elvileg folyamatos lesz a neted, illetve IP csere után legkésőbb 30 mp-en belül helyreáll a kapcsolat.

Nekem is így van beállítva, és működik! Illetve én ezt fokoztam még azzal, hogy az előbb említett Scheduler-t is beállítottam - mivel az ADSL kapcsolat 24 óra után mindenképpen megszakad - , hogy minden nap, pontban éjfélkor kapcsolódjon újra...

Így legalább tudom, hogy minden éjfélkor 2-3 mp-re elmegy a net, de amúgy egész nap folyamatos a kapcsolat.

Lassulásokat én eddig nem tapasztaltam, se RT-N16-on, se az előtte lévő WL-500G Premium-on, sem pedig az első V2-n.

(#17217) soma232


soma232
csendes tag

Esetleg a QoS játszhat bele?
beállításaim:
http://dl.dropbox.com/u/18292884/vpn/QoSBasic1.png
http://dl.dropbox.com/u/18292884/vpn/QoSBasic2.png

(#17218) Intruder2k5 válasza soma232 (#17217) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, ez mondjuk tényleg elég sz@rul van beállítva... :)

Az egyik, hogy neked ez a 8000 / 600-as sebesség mindig megvan? Nekem (is) 8M / 512K-s ADSL-em van, de nálam ez csak 6900 / 425-öt jelent. Persze ez az Invitel terület átka... A másik, hogy miért Class C a Default prioritás? Nem kevés egy kicsit az 50%? És a legfurcsább a harmadik, miszerint ahogy emelkedik a prioritás, Te úgy csökkented a sebességet? Ez így nagyon nem kerek... ITT van egy alapszintű QoS leírás, ami biztosan nem tökéletes, de ettől csak jobb lehet. Szerintem indulásképpen másold le ezt.

(#17219) soma232 válasza Intruder2k5 (#17218) üzenetére


soma232
csendes tag

valóban inkább az általad említetthez közelít az adsl-em, tartóan valahol a 4Mbit/390kbut körüli
mindjárt bemásolom. És kell itt reboot?

(#17220) Intruder2k5 válasza soma232 (#17219) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt milyen eredményt kapsz, kikapcsolt QoS mellett? http://www.speedtest.net/
Persze a mérés idejére állíts le minden internetet használó alkalmazást... Torrent, stb.. QoS beállításhoz nem kell reboot.

[ Szerkesztve ]

(#17221) soma232 válasza Intruder2k5 (#17220) üzenetére


soma232
csendes tag

4900/450 kbps
szerk:
annyira lekapcs, hogy a vinyót is lehúztam :-)
szerk
Most meg 3900/370

[ Szerkesztve ]

(#17222) soma232 válasza Intruder2k5 (#17220) üzenetére


soma232
csendes tag

Köszi az alapbeállításokat, sokkal jobb mint volt, ltszik, hogy valaki foglalkozott vele!
:DD
264-el töltök le, 27-tel fel (kByte) és emellett ad a speedtest: 1,69/0.13 Mbit/s-et

(#17223) Intruder2k5 válasza soma232 (#17221) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor felétek meglehetősen labilis az ADSL... Az enyém elég drága, illetve nem is teljesíti a szerződés szerinti sebességet, mivel 8M / 512K helyett van 6,9M / 425K. Ez viszont legalább beton stabil, és megvan mindig.

(#17224) PistiSan válasza Intruder2k5 (#17223) üzenetére


PistiSan
addikt

Gondolom a 8M / 512K a maximálisan elérhető sávszélességedet érted, mert azt senki nem garantálja, régi netem 2mb-es (DUNAWEB) volt és garantált 180/60kbit volt! és legtöbbször annyit is ment sajnos, adsl-re nincs panasz :)

(#17225) Intruder2k5 válasza PistiSan (#17224) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, itt nem erről van szó, hanem arról, hogy az Invitel, eléggé egyedülálló módon, a szerződés szerinti sebességre állítja a modemek szinkronizációját, a hálózati veszteségeket ezzel az előfizető nyakába varrva, ellentétben mondjuk a T-Com-mal, akik annyival magasabbra teszik ezt az értéket, hogy az előfizető megkapja azt, amiért fizet. Ezt a honlap egy kellően eldugott részén tudatják is veled.

"Az előfizető által ténylegesen igénybe vehető hasznos sávszélesség értéke a vonali sebesség alatt marad az ADSL és internet technológiákból eredő ún. "csomagolás" miatt, amely elérheti a vonali sebesség 15-20 %-át is."

DunaWeb egy tetű társaság, ismerem őket...

[ Szerkesztve ]

(#17226) Intruder2k5 válasza Rick4 (#17028) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ma kipróbáltam én is, hogy indítottam egy szervert a laptopomon, forwardoltam rá egy portot, és természetesen simán elérték kívülről. Nem a tűzfal scrpittel csináltam, csak simán a Port Forward menüben, a webes felületen.

[ Szerkesztve ]

(#17227) rob85


rob85
csendes tag

Sziasztok!

Openwrt-kamikaze-t használok egy Asus wl-500gpV2-n.
Szeretném életre kelteni a Babel routing protokollt, de sajnos
nem találok sehol használható leírást.
Tudna valaki segíteni ebben?

Köszönöm!

Üdv!

(#17228) soma232 válasza PistiSan (#17224) üzenetére


soma232
csendes tag

Igazad van ezek a csúcsértékek, nem a garantált, de itt ez van...

(#17229) Rick4 válasza Intruder2k5 (#17226) üzenetére


Rick4
félisten

Tehát akkor most Tomato-ról beszélünk, és működik? Basszus, mindjárt felteszek egyet, és jövök vissza...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17230) Rick4 válasza Rick4 (#17229) üzenetére


Rick4
félisten

Na ez van fent most:
Tomato Firmware v1.28.8754 ND USB Ext
És a statikus belső IP mellett megy a port forward, ennek ellenére kifelé semmi se látszik.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17231) Rick4 válasza Rick4 (#17230) üzenetére


Rick4
félisten

Semmi eredmény, régi vissza, minden flottul megy... :O

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17232) Intruder2k5 válasza Rick4 (#17231) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Furcsa, mert én elindítok egy szerverprogramot a gépen (mondjuk www vagy ftp), és simán elérhető kintről...

(#17233) Rick4 válasza Intruder2k5 (#17232) üzenetére


Rick4
félisten

Nem tudok rá mit mondani, elég régóta küzdök ezzel, és nem megy..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17234) petir válasza Intruder2k5 (#17232) üzenetére


petir
senior tag

En regen igy hasznaltam ftp servert serv-u-val a gepem ipcimet forwardoltam 21-es porttal es ment , rdp , vnc szinten igy ment de volt hogy egy xampp volt es szinten ment ! Igaz az egy linksys router volt de a portforward lenyege ugyanaz :)

(#17235) Intruder2k5 válasza petir (#17234) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, én is ezt mondom... Talán, még az lehetséges, hogy Rick4 szervere valami olyan portot is használna, amiről nem tud, illetve "nincs dokumentálva". Más magyarázatot nem tudok rá, mert többen is mondták, hogy használtak különböző szervereket a router mögött, és nem volt vele probléma. Erre utal az is, hogy a múltkor ide betett OLEG-es tűzfalszabályai szerint a default policy, accept volt, az input láncban is.

Na de mindegy, ezt a csontot már lerágtuk, megoldást nem nagyon találtunk, így Rick4 marad az OLEG mellett. :)

(#17236) Rick4 válasza Intruder2k5 (#17235) üzenetére


Rick4
félisten

Visszatettem, jól dogozik, ennyi. Egyébként is készülök beszerezni egy popcorn hour médiajelátszót, amiben ott lesz a torrent kliens is, úgyhogy a router az csak router marad... :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17237) mobilizmo válasza Rick4 (#17236) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem ugyan nem Popcornhour (ami egy magasabb színvonal) van hanem csak egy NTR82, de ettől függetlenül, én a helyedben azért nem venném biztosra a torrentezést vele. Na nem mintha nem működne, de ezeket a processzorokat alapvetően médialejátszásra tervezték, az egyéb funkciókra nem jellemző a viharsebesség (pl. hálózatra sem). Nyilván pl. az A210 SMP8643, 667 MHz-es processzora jobb teljesítményt fog ebben (is) nyújtani mint a RTD 1283 400 MHz-se, de letöltés közben már csorbát szenvedhetnek a lejátszáshoz kapcsolódó funkciók. Én hagynám külön e két funkciót.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17238) Rick4 válasza mobilizmo (#17237) üzenetére


Rick4
félisten

ugyan nekem nincsen médialejátszóm, mivel mindkét tévém tudja az usb-ről lejátszást, nem is sürget a dolog, van azonban egy linuxot futtató asus routerem, ami elméletileg tudná, csak megcsinálni nem bírom, van egy linuxot futtató műholdvevő beltérim, ami tudja, de belassul tőle a box, meg ugye van a gépem, main azt csinálok amit akarok, csak épp ezt meg bekapcsolva tartani nem gazdaságos... :D

Szóval érted, akkor vennem kell egy torrentgépet, ami csak arra való. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17239) mobilizmo válasza Rick4 (#17238) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én a routert erőltetném. Nem értek a linuxhoz, de valahogy, sok segítséggel sikerült összehozni (utólag is nagy köszönet Intrudernek). Én most még ezen gondolkodom (illetve már eldöntöttem, csak a költségvetésbe most nem fér bele) Zyxel NSA-210. És ha megy majd rajta minden, nyugdíjazom a WL500gP v1-met, mert a tréhometól kapott kábelmodem egyben WIFI router is.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17240) samat6


samat6
csendes tag

Szia Intruder2k5!

Pár kérdésem lenne hozzád. Kb 1 éve a Te leírásaid alapján tettem fel a routeremre (WL500gP v2) az akkori Tomato firmware-t (Tomato Firmware v1.27.8747 ND USB Ext). Most jutottam el oda, hogy frissíteném. Az első kérdés, hogy azóta a Te meglátásod szerint változott e annyira az egész, hogy megéri frissíteni (ruTorrent verzióm a 3.0 (rtorrent 0.8.6/0.12.6)).

Ha megéri cserélni, akkor melyik a legfrissebb az én konfigomhoz?

Egyelőre ennyi a kérdés, a továbbiak meg függenek a válaszaidtól :)

Előre is köszi a válaszodat.

(#17241) Intruder2k5 válasza samat6 (#17240) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez több oldalú dolog... Nyilván, akinek nem jelent problémát egy-két váratlan fordulat a frissítés során - mert ilyen sajnos bármikor lehet - annak szó nélkül azt mondanám, hogy frissítsen, mivel bizonyára annak is oka va, hogy kiadták azokat az újabb verziókat. Viszont, aki félve áll neki ilyennek, és örül, hogy működik a jelenlegi, annak nem erőltetném a dolgot, amíg a tracker elfogadja a kliensét. Különben a frissítés egyszerű, mindössze két parancs...

ipkg update
ipkg upgrade

Ez a két parancs végignézi az összes telepített csomagot, majd összeveti a jelenlegi verziókkal, és amelyiket szükséges, azt frissíti. A művelet során egy-két konfig file cseréjére rá szokott kérdezni, mégpedig úgy, hogy a helyes válasz a "n" azaz "no", tehát ne cserélje le a meglévő file-t! Ha erre figyelsz, akkor szerintem nem lehet nagyobb baj... Mondjuk azóta elég sok változás történt a firmware-ben, de azért van élet ezek nélkül is.

A ruTorrent-et kézzel kell frissíteni, ennek leírását ITT találod.

(#17243) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sziasztok!

Többször, többen kértek már tőlem segítséget, a Tomato FTP szerverének beállításában. Bár, ez egy olyan témakör, ahol meglehetősen egyedi igények merülhetnek fel, de azért megpróbáltam egy rövid összefoglalót írni róla, minden egyes funkcióhoz rövid magyarázatot fűzve, illetve egy példa konfigurációt bemutatva. A leírás itt található...

Az FTP szerver beállítása

(#17244) PistiSan válasza TheCif (#17242) üzenetére


PistiSan
addikt

Heló,
Nem mindegy milyen kamerát dugok a routerrel? Még nem próbáltam ki vele egyet sem, de nem ismeri fel a legtöbb usb-s webcamot?

(#17245) Intruder2k5 válasza PistiSan (#17244) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, USB-s webkamera esetében sajnos nem mindegy... Azt nem tudom, hogy a legtöbbet nem ismeri-e fel, vagy fordítva, mert én sosem próbáltam ilyet, de olvasgattam már néhány ezzel kapcsolatos szívásról. Ha van rá módod, akkor inkább IP kamerát tegyél rá, azzal nincs ilyen nyűg... Persze tudom, hogy árban nem mindegy!

(#17246) samat6 válasza Intruder2k5 (#17241) üzenetére


samat6
csendes tag

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. A leírásod alapján menni fog a rutorrent, és a csomagok frissítése.

Ahog ylátom, nekem ez lenne a legújabb firmware:
Tomato-RAF-K26USB-1.28.8703MIPSR1-8MB-VPN.zip

Firmware csere esetén teljesen újra kell rakni mindent? (torrent, csomagok, beállítások, mountolások, stb, stb)

(#17247) Intruder2k5 válasza samat6 (#17246) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, az... Illetve ha nem használsz VPN-t, akkor kicsit lentebb van egy másik összeállítás, amibe Transmission torrent kliens van integrálva. Persze nem kötelező ezt használni, attól, hogy ezt flasheled, még ugyanúgy maradhatsz az rTorrent-nél, csak ott lesz, mint lehetőség... Ez, a 8800-s firmware. A frissítésnél figyelni kell egy-két dologra, és akkor nem kell semmit újrapakolni. Mondjuk a torrent és egyéb csomagokat semmiképpen nem kell újrahúzni, esetleg a mountolási beállítások veszhetnek el, ha valamit nem jól csinálsz, de ezeket pótolva megy tovább a régi rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#17248) samat6 válasza Intruder2k5 (#17247) üzenetére


samat6
csendes tag

Nagyon köszönöm a részletes válaszokat. Leszedtem a szükséges dolgokat, és amint lesz kis időm, megcsinálom mindennek a frissítését.

(#17249) samat6 válasza Intruder2k5 (#17247) üzenetére


samat6
csendes tag

Hali!

Sikerült megcsinálnom mindent.

1. firmware csere 1.27-ről 1.28-ra.
2. új optware csomag feltöltése
3. csomagok frissítése
4. rutorrent 3.0-ról 3.2-re frissítés

Két kérdésem maradt:
1. rtorrent alapja nem frissíthető, csak a webui része?
2. a TE tapasztalataid szerint bittorent kliens, vagy rtorrent, esetleg más?

(#17250) Intruder2k5 válasza samat6 (#17249) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Azt írod, hogy feltetted az új optware csomagot? Ez miből állt pontosan? Csak azért, mert ha ez valóban így van, akkor az rtorrent-ből is az aktuális verzió került fel. Ha mégsem, akkor az...

ipkg update
ipkg upgrade

parancsok természetesen azt is frissítik, mint ahogy minden más csomagot. Az aktuális rtorrent verzió egyébként 0.8.6 / 0.12.6. Ha ez van fent, akkor nincs sehol frissebb

Torrent klienst én mindig is rtorrent-et használtam, nekem az jön be jobban. Van akinek inkább a transmission, de ebben a kérdésben nem foglalnék állást, mert ez úgyis olyan, mint a Linux vs. Windows, vagy az Intel vs AMD.... Kinek a pap, kinek a papné, amelyik tetszik, azt használod! :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.