Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21551) mtibi55 válasza mtibi55 (#21550) üzenetére


mtibi55
tag

Egy kis szösszenet hogy a flash 9-es lábt letestelve feléledt és az eredeti openwrt is rajta van és rendesen működik.

(#21552) lali...


lali...
csendes tag

Asus WL500gp v1 routen tomato firmvare van,de torent letöltéskor csak routerbe akar letölteni és ki irja hogy nincs hely a lemezen állandóan,mit csinálok rosszul.

(#21553) Intruder2k5 válasza lali... (#21552) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs mountolva a HDD, vagy a torrent kliensben nem az a mappa van megadva letöltési célnak, ahova mountoltad a lemezt. Kellene a df -h parancs kimenete PuTTY-ból, és egy screenshot a torrent kliens beállításairól.

(#21554) Vegha


Vegha
senior tag

Hali,

kaptam egy kétes állapotú TP-LINK TL-WR741ND routert: viharkáros, de érdekes módon nálam jól működik. Gondoltam kiterjesztem a WL-500gp (v1) hatótávját vele, mert ez már legalább IEE 802.11 n-es. Erre azt veszem észre, hogy még az Asusénál is kisebb a hatótávja. Ez normális ? (külön csatornán vannak) Igaz, hogy egy utólagos antennát használok az Asuson, de azon eredetileg sem dobott sokat.
Amúgy a WDS funkciót kéne erre használni ? Kábelen is működik a dolog ?

(#21555) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!
Van egy félrerakott wl500gp routerem félrerakva, van erre valami újabb firmware, amivel esetleg a 4g stick működne rajta, vagy van valami módja, hogy bele lehessen pakolni a meghajtó programot?
Esetleg a wifi kártyát is lehet upgradelni benne?

PC

(#21556) Intruder2k5 válasza Wasquez (#21555) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Javaslom próbáld meg ezt: tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR1-140-VPN.zip

Ebben a 4G lehetősége szerintem benne lesz, de WiFi kártya cserelehetőségről nem tudok, ha csak nem szerzel olyan kártyát, ami a WL-500W-ben is van.

(#21557) Wasquez válasza Intruder2k5 (#21556) üzenetére


Wasquez
senior tag

Köszönöm!

Megpróbálom majd a hét végén a firmware-t. Ez jó V1-hez ugye?

Azt hittem, hoggy valami mini pcie a wifi kártya benne és lehetne cserélgetni benne.

PC

(#21558) Intruder2k5 válasza Wasquez (#21557) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen jó hozzá. A felrakáshoz segítséget ITT találsz. A kártya valóban miniPCI csatolós, de, hogy a firmware pontosan milyen kártyákat tud működésre bírni, azt nem tudom. A WL-500W-ben lévőt egész biztosan, azért írtam azt.

(#21559) Wasquez válasza Intruder2k5 (#21558) üzenetére


Wasquez
senior tag

Köszönöm az információt!
Azért kérdezgettem a wifi kártyát, mert ez egy elég jó kis router, csak a wifi sebessége nem kielégítő már mindenre.
Mobil internetet használok itthon, de a szolgáltató által adott router stick páros sokszor újraindul, és percekig tart, mire újra eléri a hálózatot.
Lehet, kellene vennem egy újat, csak 40 körül van, ami jó lehetne.

PC

(#21560) Intruder2k5 válasza Wasquez (#21559) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ebbe hiába teszel gyors n-es wifi kártyát, még ha sikerül is életre keltened, sajnos a router többi része is elavult, főleg a benne lévő SoC gyenge, emiatt aztán úgysem fog tudni kihajtani még mobilnetet sem teljesen, de az USB portja is nagyon lassú. Ha továbbra is elég a 2.4-es WiFi, akkor az RT-N18U-t 20k alatt megkapod, és az elbír az 1000-es nettel is, és az USB-re kötött HDD-ről is tud ~20MB/sec-el másolni.

[ Szerkesztve ]

(#21561) Wasquez válasza Intruder2k5 (#21560) üzenetére


Wasquez
senior tag

Azért a firmware-t felrakom, megnézem, mire megy a 4g stick-el!?
Ha új routert veszek, akkor azért húzom-halasztom, mert nem a minimumot fogom megvenni, hanem valami olyat szeretnék, ami jó darabig nem lesz szűk keresztmetszet.
Az lett volna a cél, hogy legyen 4g képes saját sim foglalattal.
És legyen normális statikus ip kiosztás, mert a mostani hulladékokban nem tudom, hogy milyen elgondolásból, de nincs normális lehetőség erre!
Vagy sim foglalat nincs, vagy USB csatlakozó.
Ezzel szemezgetek, de nem tudom, hogy jó választás lenne e?
Ha nincs sim foglalat, akkor jól lenne a 2 usb, de úgy látom, valamiból engednem kell majd, mert ez 50 alatt nem lesz egyben egyikben sem meg!

PC

(#21562) Wasquez válasza Intruder2k5 (#21560) üzenetére


Wasquez
senior tag

Felraktam a javasolt firmware-t, párszor újraindítottam, elkezdtem beállítani a 4g modemet, újraindítás után nem lehet belépni semmelyik jelszó pw párossal, nem lehet resetelni, és nem lehet a firmware restorationnal újra rakni a firmware-t!
Ha rajta van a hálókábel, akkor nem is lehet restore módban újraindítani, csak villog veszettül a lan port ledje, a power meg nem is világít.
Ha elindítom a reset gomb nyomása mellett, és nincs hálózaton, akkor elkezd villogni a power led, aztásn ha rádugom a lan kábelt, akkor elaszik és csak a lan villog.
A firmware restoration program kér ip címet, meg jelszót is.

PC

(#21563) Intruder2k5 válasza Wasquez (#21562) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Áramtalanított routeren nyomd le a WPS vagy EZSETUP gombot, tartsd lenyomva, így kapcsold be a routert, majd körülbelül ~10 mp múlva elengedheted a WPS gombot.

(#21564) Wasquez válasza Intruder2k5 (#21563) üzenetére


Wasquez
senior tag

Na a routerbe be tudtam lépni, valami régi jelszó még működik benne!
Nem ezzel telepítettem rá az új FW-t, abban biztos vagyok!

Na mindegy, most jön a feladat érdekes része, hogy a D-Link DWM-222 mitől fog elindulni rajta!?

PC

(#21565) Intruder2k5 válasza Wasquez (#21564) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én ebben nem tudok segíteni, sosem használtam routeren mobilnetet, de talán érdeklődj a Tomato firmware topikjában, hátha...

Ha viszont régi jelszóval jutottál be, akkor ott erősen ajánlott lenne valami formában NVRAM-ot törölni, hogy minden visszaálljon alapra, mert addig bármikor jöhetnek ilyen anomáliák. A belépési név jelszó páros alapesetben root / admin, de webes felületen működik az admin / admin is.

[ Szerkesztve ]

(#21566) Wasquez válasza Intruder2k5 (#21565) üzenetére


Wasquez
senior tag

Köszönöm a segítséget, kicsit előrébb vagyok vele, felraktam újra, NVRAM törlést bepipáltam, most default felhasználó van már.
A modemnek meg utána kell olvasgatnom, gyanítom, hogy valami scriptet kell berakni hogy működjön.

PC

(#21567) Istv@n válasza Wasquez (#21566) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Hello!

Ha mobilnetes modemet akarsz használni, és a tomato-val nem sikerül, akkor nézd meg az openwrt firmware-t!
Ott te teheted fel egyesével a szükséges modulokat, és jó eséllyel be lehet üzemelni a te modemedet is. (több routert beállítottam már ilyen feladatra, és eddig úgy emlékszem mindegyik sikerült.)
Linux tudás ehhez már nem árt, de elég jó leírásokat lehet találni hozzá.

(#21568) Wasquez válasza Istv@n (#21567) üzenetére


Wasquez
senior tag

Tudsz nekem pár linket adni, hogy hol kezdjek el nézelődni?
El kellene kezdenem megint kicsit belemélyedni a linuxos dolgokba, mert mindenen az lesz lassan!

Az nem világos nekem, hogy a modemnek benne kell lennie a támogatott eszközök közt, vagy meg lehet írni egy scriptet az inicializáláshoz, és ha az lefut a routeren, akkor működik az eszköz!?

PC

(#21569) Istv@n válasza Wasquez (#21568) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Konkrétan egy olyan modemmel foglalkoznak itt, mint a tiéd: [link]
A router nem ugyan az, de ugye az itt nem is lényeges....

A scriptnél egy kicsit komplexebb dolog kell ahhoz, hogy elinduljon a modem, (konkrétan a neki megfelelő kernel modulokat kell betölteni), de nem lehetetlen a dolog, ahogy látod.
Az openwrt wiki lapjain nézelődj.

(#21570) Vegha


Vegha
senior tag

Az asszony resetelte a rootert és úgy látom ezzel inatkív lett a swap partíció. Hogy tudom aktívvá tenni ?

(#21571) Intruder2k5 válasza Vegha (#21570) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gyanítom nem csak a swap lett inaktív, hanem az /opt és a /nas alá sem csatolja fel a partíciókat.

Mountolás, fstab

(#21572) Vegha válasza Intruder2k5 (#21571) üzenetére


Vegha
senior tag

Furcsa, mert amúgy minden partíció mountolva van.
Elakadtam a JFFS-sel, tudnál segíteni? Azt mondja hogy nem hozhatom létre a konyvtárat:

root@tomato:/tmp/home/root# mkdir -p /jffs/rootfs/tmp/etc
cannot create directory `/jffs/rootfs': Read-only file system

(#21573) Intruder2k5 válasza Vegha (#21572) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az Administration -> JFFS oldalon mit látsz? Mountolva van a JFFS?

(#21574) Vegha válasza Intruder2k5 (#21573) üzenetére


Vegha
senior tag

Nincs. Azt írja ott, hogy
Error verifying known size of JFFS. Check the logs to see if they contain more details about this error.

ÉS most hogy nézem, televágja a logot ilyen üzenetekkel:

Nov 20 13:19:52 tomato user.warn cstats[726]: Problem loading /jffs/ip_traffic_monitoring.data. Still trying...
Nov 20 13:19:57 tomato user.warn rstats[724]: Problem loading /jffs/bandwidth_monitoring.data. Still trying...
Nov 20 13:20:00 tomato cron.info crond[719]: USER root pid 4135 cmd sched sch_c1
Nov 20 13:20:00 tomato user.info sched[4136]: Performing scheduled custom #1...
Nov 20 13:21:00 tomato cron.info crond[719]: USER root pid 4144 cmd sched sch_c1
Nov 20 13:21:00 tomato user.info sched[4145]: Performing scheduled custom #1...
Nov 20 13:22:00 tomato cron.info crond[719]: USER root pid 4153 cmd sched sch_c1
Nov 20 13:22:00 tomato user.info sched[4154]: Performing scheduled custom #1...
Nov 20 13:23:00 tomato cron.info crond[719]: USER root pid 4162 cmd sched sch_c1
Nov 20 13:23:00 tomato user.info sched[4163]: Performing scheduled custom #1...
Nov 20 13:24:00 tomato cron.info crond[719]: USER root pid 4171 cmd sched sch_c1
Nov 20 13:24:00 tomato user.info sched[4172]: Performing scheduled custom #1...
Nov 20 13:25:00 tomato cron.info crond[719]: USER root pid 4180 cmd sched sch_c1

(#21575) Intruder2k5 válasza Vegha (#21574) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez elég érdekes, mert egy sima reset után a jffs elvileg visszakapcsolható, és megy tovább a korábbi állapotról. Lehet, hogy akkor ezt mégsem a párod reset-elte, hanem flash hibás lett? Formázni sem engedi a jffs-t?

(#21576) Vegha válasza Intruder2k5 (#21575) üzenetére


Vegha
senior tag

Hmm... eddig eszembe sem jutott kipróbálni: mivel méretproblémára panaszkodott, ezért beraktam a Run after mount commandokat az USB&NAS alatt. És csak utána akartam a könyvtárat létrehozni - így jutottam read only hibaüzenethez.
De a formázás sikeres volt. Ezek szerint akkor nem is kell használnom a Run after mounting parancsokat ? Kitörölhetők ?

(#21577) Intruder2k5 válasza Vegha (#21576) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha fstab-ot használsz, akkor nem kell a run after mounting részbe is mount parancs.

(#21578) Vegha válasza Intruder2k5 (#21577) üzenetére


Vegha
senior tag

köszi, így működik már.

[ Szerkesztve ]

(#21579) tlac


tlac
nagyúr

hány megabitet tud kiroutolni magából ez a cucc kábelen?

le lett cserélve egy 5 megabites adsl-es net most kábeles 60 megabitre és nem igazán szereti a router
ha ráengedek egy sebességtesztet, akkor nem is éli túl és újraindul

qos-t bekapcsoltam és lelassítottam a netet 20 megabitre, így már nem indul újra (egyébként úgy néz ki, hogy qos-sel amúgy sem igazán tud többet, hiába írok be nagyobb számot)

lede 17.01.4-es firmware van rajta
kb. 1 éve lettek a kondik cserélve a routerben, a tápból is már 3.-nál tart :)

[ Szerkesztve ]

(#21580) tlac válasza tlac (#21579) üzenetére


tlac
nagyúr

egyébként hogy tudnám megnézni, hogy mivel száll el?

próbálkoztam ilyennel, de nem ír ki semmi extrát

watch -n 0 'dmesg | tail -50'

(#21581) Intruder2k5 válasza tlac (#21579) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha jól emlékszem anno Laca 012-nek volt talán már módja, 80/25-ös DIGI nettel lemérni a router sebességét, és valahol 50-55Mbps körül volt az övének a vége, de az egy szétmoddolt darab volt, 300MHz-re húzott SoC-al, 128MB RAM-mal, stb. Véleményem szerint ha a router végzi a PPPoE bejelentkezést, akkor valahol 40-45Mbps körül lehet a vége, egy széria darabnak.

(#21582) tlac válasza Intruder2k5 (#21581) üzenetére


tlac
nagyúr

ez itt most dhcp kliensként csatlakozik a kábelmodemhez

nem kizárt, hogy van valami hardveres probléma is, mert 4-5 havonta ki kellett húzni és visszadugni, mert egyébként lehalt a net rajta

a 60 megabit meg lehet azonnal kihozza a hibát

csak nem tudom, hogy lehetne leellenőrizni, de már csak kíváncsiságból, mert megértett a csere

(#21583) Vegha


Vegha
senior tag

Szia Intruder,

tudnál abban segíteni, hogy a TP-LINK WR741-et WDS-ként az Asusra kössem ? Elsőként azt olvastam itt, hogy a DHCP-t mindkét routeren ki kell kapcsolni. Ez a Tomatoban vajon a Basic/Network/LAN alatt lévő DHCP-t jelenti ?
Másodsorban: nekem nem teljesen tiszta, hogy az Asusban (ő marad a primary router) a Wireless Mode-ot hagyjam Access Point beállításon vagy legyen AP+WDS ? (Utóbbi szerintem arra vonatkozik, ha ő lenne a másodlagos)

(#21584) phr3ak


phr3ak
csendes tag

Sajnos nálam is rebootol egy speedtest után. pppoe-n és etherneten kapcsolódok nem wifin. 18.06.04. Ezekszerint jó rég belekerülhetett valami hiba a gépezetbe.

(#21585) phr3ak válasza tlac (#21580) üzenetére


phr3ak
csendes tag

Azt hogy mivel száll el talán sorosporton keresztül láthatod...

(#21586) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Most kaptam értesítést a freemail-on, hogy 2 új hsz. érkezett...

Gyurka

(#21587) shark86


shark86
csendes tag

gpiokról hol találhatok infót? pinek stb van egy wl500gp-m lehet hogy befognám kapcsolgatásra.

(#21588) mtibi55


mtibi55
tag

Szisztok! Van itt valaki aki az Intruder féle cikk alapján szoftverezte a routert? Az enyémet újra kellet éleszteni és a scrittekhez nem emlékszem mit kell írni. Ha esetleg valakinek meg volna a teljes leírás elkűldhetné. Köszi!

(#21589) phr3ak válasza mtibi55 (#21588) üzenetére


phr3ak
csendes tag

hogy mihez?

(#21590) phr3ak


phr3ak
csendes tag

aljára a csavart takaró tappancsok pótolhatóak valahonnan?

(#21591) Intruder2k5 válasza phr3ak (#21590) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Eredetit szerintem sehol nem kapsz, de elektronikai, hobbi boltokban itt-ott lehet kapni öntapadós gumilábat, amiből tapétavágó szikével lehet vágni olyat, ami használható. Persze olyan passzentos nem lesz mint a gyári... Ha egy hónappal előbb jut eszedbe, akkor lehetett volna még Kínából rendelni apróért két vagonnal, de ugye júliustól arra is ÁFA-t kell fizetni, amit VÁM eljárási díj terhel, szóval ez már nem éri meg.

(#21592) phr3ak válasza Intruder2k5 (#21591) üzenetére


phr3ak
csendes tag

Láttál eredetit kínai oldalon vagy ezt hogy értetted? Köszi

(#21593) Intruder2k5 válasza phr3ak (#21592) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, de ott bizonyára nagyobb a választék méretben is, színben is, és még sokkal olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

(#21594) phr3ak


phr3ak
csendes tag

Köszi.
Neked megvan még a WL500GP ? :)
Úgy imádom a designját :)

(#21595) Intruder2k5 válasza phr3ak (#21594) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Áhh, már réges-rég nincs meg. Azóta volt RT-N16, RT-N66U, RT-N18U, és most Xiaomi Mi R3G van, ha csak azokat sorolom, amiket élesben használtam. Egyébként meg Mi R3G-ből is volt már több, illetve RT-AC57U, TP-LINK Archer C5, sőt a WL-500gP után egy rövid ideig még 1043ND is, és WDR3600 is. Szóval rég volt már. a WL-500gP.. :)

[ Szerkesztve ]

(#21596) phr3ak


phr3ak
csendes tag

Jól látom h a Mi-n csak 1 USB van? :(
Antennája levehető?

(#21597) mtibi55


mtibi55
tag

Van egy wl500gp deluxom tomato fw-vel torrentre meg nasnak. Egy ideje az rtorrent nem hajlandó rendesen betölteni sem a torrentek nem töltődnek be sem a menü gombok nem jelennek meg a felső sávban. Ez egy áramszünet után jelentkezett. Valaki tudna segíteni hogy hogyan lehetne életre kelteni?

(#21598) mtibi55 válasza phr3ak (#21589) üzenetére


mtibi55
tag

A scripts-hez.

(#21599) phr3ak válasza mtibi55 (#21597) üzenetére


phr3ak
csendes tag

Nézd meg a logokat hátha van benne valami hasznos, de leginkább konfig mentés - újrainstallálás - konfig visszaállítással probálkoznék...

(#21600) mtibi55 válasza phr3ak (#21599) üzenetére


mtibi55
tag

Én nagyon gyenge vagyok ebben. Intrudernek volt egy leírása az után csináltam lépésről lépésre de már nincs fent a leírás. Már kétszer újra tettem a kút fejem után meg netes fórumokat böngészve össze szedtem a lépéseket de a torrenttel nem bírok. Hiába indítom újra szoftverből vagy tápelvétellel. Sehogy nem tölt be. Régebbel ha nem töltött be akkor újra indítás elég volt.

(#21601) phr3ak


phr3ak
csendes tag

Feltettem a 18-as OpenWrt -t. Nem ment az USB, elég nagy szívás volt mire rájöttem, hogy a kmod-usb2-pci nevű modul kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.