Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) vargalex válasza Batti (#17049) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ssh-hoz: a Mac OS X linuxra hasonlít, így gyaníthatóan találsz valahol egy known_hosts nevű file-t. Abból töröld ki a routerre vonatkozó bejegyzést. Valószínűleg megváltozott az utolsó sikeres bejelentkezés óta az ssh kulcs.

Alex

(#17052) Batti válasza Intruder2k5 (#17050) üzenetére


Batti
csendes tag

Köszi a gyors választ.

A megoldás tehát Oleg fw helyett Tomato fw. Nem baj, a végeredmény a fontos. neki futok újra. Csak az Oleg webadmin felülete pont olyan mint az ASUS eredeti. De nem fogom sajnálni.

Amikor végeztem jelentkezem. Még egyszer köszönöm.

(#17053) Batti válasza vargalex (#17051) üzenetére


Batti
csendes tag

Köszönöm a segítséget. Igen, a Mac OSX alapja egy Darwin nevű BSD klón.

(#17054) Intruder2k5 válasza Batti (#17052) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem... Én nem azt mondtam, hogy az OLEG fw-vel van baj, és a Tomato a megoldás rá, csupán azt, hogy az a telepítési leírás, amit Te végigcsináltál, már most egy elavult optware rendszert tesz fel, aminek ráadásul egyes részei teljesen feleslegesek, és most, - nekem legalábbis - Tomato-hoz van olyan leírásom, ami aktuális. És igazából nem is tudok olyan OLEG-es útmutatót, ami teljesen aktuális lenne, mert sajnos r0by leírása is tartalmaz pl. még optware-s dropbear-t, ami már szükségtelen, illetve meg kell csinálni olyan dolgokat is, amik ott nincsenek leírva, különben nem megy a lighttpd, és egy "hozzá nem értő" pedig nem tudja megítélni, hogy mi az amire szüksége van egy működő rendszerhez, és mi az amire nincs, vagy mi az amit másképpen kell csinálnia, na főleg azt, hogy hogyan, csak csinálja végig a leírtakat, lépésről lépésre... :)

Ezt csak a félreértések elkerülése végett!

Ja, és szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#17055) Batti válasza Intruder2k5 (#17054) üzenetére


Batti
csendes tag

Semmi baj nem volt félre értés, csak nem írtam le a körítést. Végül is fogtam, hogy a Tomato fw -hez frissebb leírások/dolgok vannak.

Majd elmélyedek a témában.

Még egyszer kösz.

(#17056) sekli


sekli
addikt

Gondoltam ma fejlesztek egy kicsit. Egy USB hubot akartam rákötni a routerre. Sajnos nem sikerült, ha a hubba dugtam a HDD-t, akkor ssh-n már be sem tudtam jelentkezni. Webes felület működik leszámítva az USB/NAS menüpontot. Logban nem láttam semmi különös hibát, látszólag felismerte a hubot is.
Mit lehet ilyenkor tenni?

(#17057) janeska65 válasza sekli (#17056) üzenetére


janeska65
csendes tag

Sziasztok !
/ Asus N16 Routerem /
Routeremhez néztem három külső merevlemezt : 2.5" Silicon Power A80 USB 3.0 a másik Samsung G3 3,5" 1TB vagy Samsung S2 2.5" 320GB vs 500GB , szerinted a Router melyik lenne a legjobb ?

(#17058) PistiSan válasza janeska65 (#17057) üzenetére


PistiSan
addikt

Heló, nekem egy Samsung S2 2.5" 500GB-van a routeren, usb hubbol tápolva, nekem tökéletesen megfelel.
USB3-mas vinyót próbált már valaki routeren? Tudom hogy elvileg visszafelé kompatibilis, de olvastam már sok rosszat ezzel kapcsoltban.

(#17059) janeska65 válasza PistiSan (#17058) üzenetére


janeska65
csendes tag

Szia és ha USB hobbot nem használok akkor is jó ?
Csak simán a külső merevlemez van csatlakoztatva ?

(#17060) PistiSan válasza janeska65 (#17059) üzenetére


PistiSan
addikt

Persze megy hub nélkül is!
Viszont nem javasolt úgy használni a vinyót hogy a routertől kapja az áramot is, mert előbb utóbb (inkább előbb) tönkre teszi a router tápegységét, utána lehet venni másikat, vagy javítani.
Egy usb hub külső táppal nem drága, én 1800ft-ért vettem!

(#17061) janeska65 válasza PistiSan (#17060) üzenetére


janeska65
csendes tag

És mi a neve vagy csak úgy kell kérni ,hogy USB HUB ?
3.5"" azoknak van külön tápjuk is aúgy ha jól emlékszem ?

(#17062) sekli válasza janeska65 (#17061) üzenetére


sekli
addikt

igen, a 3.5"-osokhoz külső táp van, akkor nem kell hub, csak egyszerűen rá kell dugni...

(#17063) Intruder2k5 válasza janeska65 (#17061) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha olyat szeretnél aminek van tápja, akkor "Aktív USB HUB" kell neked...

(#17064) janeska65 válasza Intruder2k5 (#17063) üzenetére


janeska65
csendes tag

Köszi a segitséget !

(#17065) PistiSan


PistiSan
addikt

Személy szerint azért döntöttem a 2.5" mellett mert szoktam hordozni is, és kisebb helyen elfér, nem kell a tápot is magammal vinnem mint a 3.5"-ösnél, pc-be meg csak simán rádugom és kész.

Nekem a régi 3.5-ös 7200-as vinyóm elég hangos volt este és még jobban is melegedett, bár 5400-ban nem tudom milyen lenne.
Én ha a helyi számtek boltba bemennék Aktív USB HUB-ot kérni, azt mondtanák hogy rendelnek és jöjjek vissza 1 hét mulva.... kérdezték hogy mihez kell, mondtom hogy routerhez, jött is a kérdés hogy a routerben van usb, az meg milyen? pedig ott vettem kb 1 éve :)

[ Szerkesztve ]

(#17066) Intruder2k5 válasza PistiSan (#17065) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Remek... Miért nem mondtad meg nekik, hogy még nincs benne USB, de azért kell a HUB, mert így a WiFi - USB átalakítóval már rá tudod kötni a HUB-ot a routerre, ami azért kell, mert van egy olyan géped, aminek mind a 4 LAN portját elfoglalják az IP kamerák, és csak USB-n tudsz netet adni neki... Szerintem nem többet nem kérdeztek volna! Lehet az az eladó is varrónő eredeti szakmája szerint, csak a kínaiak miatt onnan kiszorult. :)

[ Szerkesztve ]

(#17067) Laca 012 válasza Intruder2k5 (#17066) üzenetére


Laca 012
őstag

:DDD
Olvasom itt fáradtan nagy komolysággal, hogy mit is akarsz, próbálom felfogni..
Aztán találgatom, hogy elgurult-e a gyógyszered, vagy mennyit ittál..
Aztán elolvasva az előzményeket leesett.. :C
Ha fáradt vagyok minek olvasgatok?? ;]

(#17068) Intruder2k5 válasza Laca 012 (#17067) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

:)

(#17069) PistiSan válasza Intruder2k5 (#17066) üzenetére


PistiSan
addikt

Egy szóval sem mondtam hogy az eladó nő lenne, de eltaláltad :) amit meg leírtál azt első olvasásra még követni is nehéz volt, nem hogy nekem jusson eszember éppen abban a pillanatban :)

(#17070) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogy egyesek mindenből pénzt akarnak csinálni... Kíváncsi vagyok mit takar ez a javítás és tuning. Vajon a Hard Reset, és egy custom firmware telepítés lenne? :)

http://hardverapro.hu

[ Szerkesztve ]

(#17071) makosrepas


makosrepas
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: Akár Tomato firmware, vagy másik alternatív firmware esetén van olyan lekérdezi lehetőség, amellyel meg lehet tudni az elérhető wifi hálózatok listáját, ha a router AP kliensként működik? (olyasmire gondolok, mint amikor Windows alatt, meg lehet nézni ezt a listát)
Vagy ez éppen azért nem lehet, mert a kapcsolódás előtt pontosan meg kell adni az SSID-t, channel-t,...stb?

üdv.

A fenti hozzászólás nem mindig tükrözi híven a véleményem, néha nem tudom, hogy mit beszélek/írok...

(#17072) Intruder2k5 válasza makosrepas (#17071) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato-ban egész biztosan van, azt tudom! :)

Csak nekem ki van kapcsolva a WiFi, és jelenleg szerintem nincs is másik háló a vételkörzetben...

szerk.:
De egy netes képpel szolgálhatok...
http://william-hook.com/wp-content/uploads/2008/10/tomato-wireless-survey.png

[ Szerkesztve ]

(#17073) makosrepas válasza Intruder2k5 (#17072) üzenetére


makosrepas
tag

Valamiért ezt meg sem próbáltam. :(

Köszönöm szépen!

A fenti hozzászólás nem mindig tükrözi híven a véleményem, néha nem tudom, hogy mit beszélek/írok...

(#17074) DeusHun válasza makosrepas (#17071) üzenetére


DeusHun
őstag

OpenWrt alatt nem tudod megnézni, erre a feladatra a Tomato ajánlott.
Ha jól emlékszem a DD-WRT sem mond ilyet, de javítson ki valaki ha tévedek.

Rainforest Alliance Certified signature

(#17075) Intruder2k5 válasza DeusHun (#17074) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OpenWrt alatt...

wl scan; sleep 1; wl scanresults

DD-WRT ua.

https://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Wl_command

[ Szerkesztve ]

(#17076) Visco


Visco
tag

Sziasztok!

A következő problémában kérném a hozzáértők segítségét:

Van egy asus RT-N16-os routerem. Erre feltelepítettem ecaddict user leírása alapján a dolgokat, eddig legalább már vagy 10x sikeresen ezen leírás alapján:
http://wl500g.info/showthread.php?t=23684

Amivel soha semmi gondom nem volt, köszönöm ezúton is neki!

A gondom most az, hogy nem szeretnék semmilyen rutorrent grafikus dolgot, bőven megelégednék egy PUTTY-os rtorrentel is. Azonban rtorrent indítása után ez fogad:

" Could not read resource file: ~/.rtorrent.rc"

Sokat googleztam, és annyit sikerült kiderítenem, hogy ezt a home könyvtár bejelnetkezett user mappájába kellene elhelyeznem. Ez szép és jó, de a routeren nem találtam ilyen könyvtárat, vagyis fogalmam sincs a routeren ezt hova kellene bemásolnom, és hogyan? Illetve eddig minden működött, most meg valamiért ezzel fáraszt. Mivel a leírásban az rutorrentet is feltelepítettem, de azt meg sem jeleníti a böngésző, gondolom hasonló probléma miatt...de ez nem is lenne érdekes, ha az rtorrent gond nélkül menne. (A hab a tortán az, hogy nem értek a linuxhoz, éppen csak annyit amennyit összeolvasgattam...

A segítséget előre is köszönöm!

(#17077) Visco


Visco
tag

Időközben megtaláltam a home könyvtárat, viszont ha az .rtorrent.rc filet be szeretném ide másolni, "Read-only file system" üzenetet kapok...

Feltételezem nem véletlenül vannak ezek a könyvtárak read-onlyban, csak így viszont nem tudom mi lehet a megoldás az rtorrent "Couldn't read rtorrent.rc" hibaüzenetre... :F

(#17078) makosrepas válasza Intruder2k5 (#17075) üzenetére


makosrepas
tag

Egyébként rájöttem, hogy mégiscsak próbáltam Tomato alatt az általad ajánlott menüpontot, de úgy emlékszem nem működött (a1.28.8622-es firmware volt fent). Ahogy láttam a Te oldaladon sincs fent az ajánlottak között, így feltettem a 1.28.8702-est.
Ezzel remekül működik.

Még egyszer köszönöm!

A fenti hozzászólás nem mindig tükrözi híven a véleményem, néha nem tudom, hogy mit beszélek/írok...

(#17079) PistiSan válasza DeusHun (#17074) üzenetére


PistiSan
addikt

OpenWrt alatt grafikus felületen is lehet keresni hálózatot!

(#17080) ecaddict válasza Visco (#17076) üzenetére


ecaddict
senior tag

Az rtorrent-nek meg lehet adni, hogy hol keresse a konfig fájlt a home könyvtár helyett.
A script pl. ezt használja (-n = ne töltse be az ~/.rtorrent.rc-t):
/opt/bin/rtorrent -n -o import=/opt/etc/rtorrent.conf

Egyébként az opciókról itt olvashatsz:
http://linux.die.net/man/1/rtorrent

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#17081) Visco válasza ecaddict (#17080) üzenetére


Visco
tag

Köszönöm a segítséget. Így átolvasva értem, hogy a -n kihagyásával nem olvasná be az rtorrent.rc-filet, viszont nem igazán értem, hogy PUTTY-ból indításkor kellene valahogy megadnom neki, hogy valahonnan máshonnan töltse be ezt a filet?

Mert erre:

rtorrent -o import=/opt/etc/rtorrent.conf

elindul az rtorrent, de továbbra is jelzi, hogy az rtorrent.rc filet nem tudja beolvasni...Ennek az útvonalát hogy adom meg? Elnézést ha nagyon dumb ass a kérdés, de sajnos nem értek a linuxhoz.

Köszönöm a segítséget!

(#17082) Visco


Visco
tag

próbáltam így is de nem az igazi:

rtorrent -o import=/mnt/public/.rtorrent.rc

(#17083) Visco


Visco
tag

oké, a configban voltak problémái, de úgy látom orvosoltam őket, most megy az rtorrent. Köszönöm a linket, és a segítséget, még foltozgatom...

(#17084) nothin


nothin
tag

Látom egyre többen térnek át a Tomato RAF -ra.

A proci webes felületen való húzásán kívül van még benne valami újdonság?
Az hogy 2.6 -os kernelű jelent valami észrevehető különbséget?

Mostanaban teddy_bear nagyon hallgat.

(#17085) Intruder2k5 válasza nothin (#17084) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Beépített" Transmission torrent kliens pl...

szerk.:
A "húzás" szerintem már nincs is benne... :)

[ Szerkesztve ]

(#17086) Rick4 válasza Intruder2k5 (#17085) üzenetére


Rick4
félisten

Az előbb egy örömteli pillanat következett be, elment az áram, de úgy, hogy le is csapta a kismegszakítót. Nem tudni miért, de mondjuk 2-3 hetente egyszer megcsinálja, van mikor éjszaka, akkor meg még terhelés alatt sincs a rendszer. Ezen túl azonban rosszabb is történt, a routerem azt mondta, hogy akkor most minden beállítást töröl, és alapra állva bootol. "default" lett az ssid, elszállt minden. Még szerencse, hogy mindig le van mentve az összes beállítás, betallóztam, és vissza is állította rendben. De mégis ciki lenne, ha akkor történik, mikor nem vagyok itthon. A szünetmentes tápon kívül van erre valami megoldás?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17087) Intruder2k5 válasza Rick4 (#17086) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem igazán hiszem...

(#17088) mcfly13


mcfly13
tag

Üdv!

Tudnátok segíteni abban,hogy a Wl500gp v2-re melyik VPN-es firmware verziót lehet feltölteni?Mert már próbáltam egy párat, de a web felületre nem akar felengedni egyik sem.:(
Köszi!

(#17089) Intruder2k5 válasza mcfly13 (#17088) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Parancsolj, itt van néhány...
http://asusrouterforum.uw.hu/index.php?topic=42.0

Ha így csinálod, akkor be kell, hogy engedjen...
http://asusrouterforum.uw.hu/index.php?topic=15.0

[ Szerkesztve ]

(#17090) Yozee


Yozee
csendes tag

Sziasztok!

Előre is elnézést ha rossz helyre írok, (de nem találtam megfelelő topicot) meg azért is ha már kérdezte valaki!

Nekem egy Asus WL 600g routherem van, most kezdett el izgatni a routheren való torrent gondolata. Találtam egy elég jónak tűnő leírást a beállításhoz, de már a legelején elakadtam mert nem tudom, hogy a wl500-as routherhez való OLEG firmware fog-e működni az én routheremen (mert külön WL 600-ashoz nem találtam Oleg firmware-t) és ezt szeretném tőletek megkérdezni!

Előre is nagyon köszönöm!

(#17091) Intruder2k5 válasza mcfly13 (#17088) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A lényeg, hogy a firmware feltöltése előtt, és utána is csinálj egy Hard Reset-et, és csak ezután konfiguráld!

(#17092) mcfly13 válasza Intruder2k5 (#17091) üzenetére


mcfly13
tag

:R Köszi szépen!Hétfőn meg is próbálom.Sajnos csak akkor leszek a drágám közelében legközelebb.:)

(#17093) Intruder2k5 válasza Yozee (#17090) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tényleg nem rábeszélni akarlak, ha valaki tud pontosabbat mondani, majd javítson ki, de szerintem nagyobb esélyed lenne Tomato-val... Hogy miért mondom ezt? Mert az OLEG firmware file-ok, mint a nevük is mutatja, 1-1 routerhez vannak fordítva, és olyat én sem tudok adni neked, ami kimondottan WL-500g-hez készült. Ezzel ellentétben a Tomato-nál nincs típus megkötés, csak annyi, hogy MIPSR1, vagy MIPSR2 processzorra készült... Illetve, még ehhez tartozik, hogy a Linksys WRT54G bizonyos verzióiban, is olyan BroadCom 4710 processzor van, mint a Te routeredben, így jó esélyt látok rá, hogy elinduljon rajta. Ha ezek után úgy gondolod, hogy megpróbálod, akkor a MIPSR1-es 4MB-os Tomato-t megtalálod itt...

http://data.hu/get/3471208/tomato-K26-1.28.9052MIPSR1-beta23-Std.rar

Bár ezeket a routereket meglehetősen nehéz brickelni, mivel a restoration tool-al feléleszthető még akkor is, ha rossz fw került rá, de ettől függetlenül a legfontosabb dolog, hogy mindent csak saját felelősségre csinálj! :)

(#17094) Yozee válasza Intruder2k5 (#17093) üzenetére


Yozee
csendes tag

Kedves Intruder2k5!

Nagyon szépen köszönöm a válaszod és a tanácsod! Egy életem, egy halálom és egy routherem de megpróbálom.(mindenesetre előtte biztosítok magamnak egy alternativ internet elérést ha véletlen tönkretenném) :)
Ha sikerül akkor biztos lesz még kérdésem a folytatást illetően is, mert ebben a témában még elég kezdő vagyok, de igyekszem tanulni.

Még egyszer köszönöm és szép napot!

(#17095) Kom-ancs


Kom-ancs
tag

Sziasztok,max. mekkora vinyót lát egy WL-500g v1 router?Mert egy másfél terrásat rákötöttem,de azt nem látta.

...van egy lassú de ugrik a cd.

(#17096) Intruder2k5 válasza Yozee (#17094) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nagyon szívesen, és sok sikert hozzá! :)

Mondom, azt egyáltalán nem tartom valószínűnek, hogy emiatt tönkremenne a router, maximum nem fog elindulni, de a Firmware Restoration Tool-t használva, egy újabb flash-eléssel korrigálható a dolog...

[ Szerkesztve ]

(#17097) Intruder2k5 válasza Kom-ancs (#17095) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem pedig mennie kell... Ez különben is inkább firmware függő, de mintha már írtak volna itt 2 TB-ról is...

HSZ-1 HSZ-2

Nem tudom, annyira nem vágom én sem ezt a részt, de talán egy 2.6-os kerneles firmware segítene rajta... Vagy már eddig is az volt fent?

[ Szerkesztve ]

(#17098) sekli válasza sekli (#17056) üzenetére


sekli
addikt

up!? :B

(#17099) Intruder2k5 válasza sekli (#17098) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Passz... Nincs konkrét ötletem, esetleg annyi, hogy tegyél fel frissebb firmware-t! (már amennyiben nem a legfrissebb van fent)

[ Szerkesztve ]

(#17100) Yozee


Yozee
csendes tag

Szegény embert az ág is húzza! Persze nem sikerült a tomato firmware-t feltennem. Elvileg mindent a leírtak szerint csináltam, ki is írta, hogy sucessfull meg minden, de akkor is a gyári felület fogadott.
Ez volt a gyári cd-jén lévő restoration toll progival, na mondom letöltök valami újabbat hátha és láss csodát semmilyen böngésző nem hajlandó nekem megnyitni az asus.com oldalt, minden más megy ez valamiért nem, hihetetlen, már sok mindent megértem, de ilyet még nem hisz néhány napja még vidáman böngésztem az oldalon.

Valami ötlet?

Lassan kénytelen leszek egy kis nyugtató pálinkához nyúlni! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.