Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16901) TomyLeeBoy válasza Kelvin (#16899) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Windows alól egy 10km-re lévő linux serverre való bejelentkezésnél van jobb ötleted a puttynál? :))

[ Szerkesztve ]

Az idő sebessége: 1s/s

(#16902) Kelvin válasza TomyLeeBoy (#16901) üzenetére


Kelvin
őstag

Windows alól jó a putty, de egy szóval nem említette senki sem, hogy win alól...
Ezért írtam, hogy linux alatt ott a terminal/konzole.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#16903) Kelvin válasza Intruder2k5 (#16900) üzenetére


Kelvin
őstag

Meglesem hátha jó vele az rtorrent, majd írok.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#16904) Intruder2k5 válasza Kelvin (#16903) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Remélhetőleg... Én RT-N16-ra feltettem (nyilván nem pont ezt), azon nincs vele probléma... Én is azt próbáltam elsők között! :)

(#16905) atesss válasza Intruder2k5 (#16897) üzenetére


atesss
addikt

És akkor ez is tud 3G-t ?

(#16906) Kelvin válasza Intruder2k5 (#16904) üzenetére


Kelvin
őstag

Nálam is megy vele, úgy látszik ezt javították :)

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#16907) Intruder2k5 válasza atesss (#16905) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, ez nem tud... Mint azt már írtam is, azt csak a DANtes Mod tudja...

Kelvin
Köszönöm! Nekem mondjuk eddig is ment... A teddy_b féle utolsó verzió bug-os, de úgy látszik, hogy a MIPSR2-es (RT-N16) való verziót nem abból csinálta ez a Victek gyerek, :)

[ Szerkesztve ]

(#16908) atesss válasza Intruder2k5 (#16907) üzenetére


atesss
addikt

Na de akkor ugyanott tartunk...
Akkor marad a Tomato, azt próbálom majd beállítani, de valoszeg csak hétvége fele lesz időm tovább foglalkozni vele.

(#16909) Intruder2k5 válasza atesss (#16908) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaj, sorry... Elnéztelek!

Én azt hittem, hogy Te is a Tomato témában beszélgetsz. Az új OLEG-ben legjobb tudomásom szerint benne van a 3G, de ezt majd valaki megerősíti, aki azt használja!

[ Szerkesztve ]

(#16910) TomyLeeBoy


TomyLeeBoy
tag

Már megint ez az üzenet: :S

Tracker állapot: Storage error: [File chunk write error: Cannot allocate memory.]

Szerk.: Na most figyeltem... Egy 1Gb-os torrent állt kb 20%-on már percek óta, és a fentebb említett hibaüznet állt alatta. Egyszer csak a pirosból kék lett, eltűnt a hibaüzi, és egyik pillanatról a másikra 50%-on lett a letöltés...

[ Szerkesztve ]

Az idő sebessége: 1s/s

(#16911) KrissszG


KrissszG
tag

Sziasztok!

Új vagyok itt.
Asus WL500g Premium routerem van. Olyan FW-t keresek, ami egyrészt stabil, másrészt kezeli a külső USB-s adathordozókat.

Pendrive-ot vagy küldő USB-b HDD-t szeretnék csatlakoztatni a routerre. Látom, h már annyi FW van, nem szívesen próbálgatnám őket végig megkockáztatva, h téglává alakítom a kütyüt.

Tudnátok javasolni valamit? Plusz egy hozzá való telepítési leírásért is nagyon hálás lennék.

Előre is köszönöm!

(#16912) Intruder2k5 válasza KrissszG (#16911) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az általad leírtakhoz annyit tennék hozzá, hogy meglehetősen nehéz "téglává alakítani a kütyüt" mert az ASUS Firmware Restoration Tool programmal, ami a hozzá mellékelt CD-n rajta van, szinte bármikor életre lehet kelteni. Én is tettem már rá rossz firmware-t, ami bug-os volt, és nem indult el vele a router, de ez különösebben nem probléma, pár perc után újra működött. Szóval nem kell parázni!

Firmware ügyben meg nézz körül itt... http://asusrouterforum.uw.hu/index.php

Itt találsz leírást a Tomato Firmware-hez, illetve ha tovább keresgélnél akkor néhány linket kiindulásként. :)

[ Szerkesztve ]

(#16913) ecaddict válasza KrissszG (#16911) üzenetére


ecaddict
senior tag

Stabil? Hmm
Oleg (már 84 napja nem volt áramszünet a környéken...):
http://code.google.com/p/wl500g/downloads/list

Mindez úgy, hogy webserver, rtorrent, screen több példányban stb fut rajta....

http://wl500g.info/showthread.php?t=12812

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#16914) ecaddict válasza ecaddict (#16913) üzenetére


ecaddict
senior tag

Ja kihagytam: A router verziójának megfelelő firmware-t simán webről fel lehet tenni (frissítésként), még restoration sem kell hozzá.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#16915) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok, lenne egy kis problémám amit már csak a routerrel tudok azonosítani..... 'hát ha valaki tud mondani valami okosat :)
A problémám abból áll hogy a routeremmel intézem a letöltéseimet, van hogy 10-20GB-ot is letöltök egyszerre, és vagyok annyira türelmetlen hogy nem samban vagy ftp-n mentem le az adatokat hálózaton keresztül, hanem leválasztom a hdd-t a routerről és közvetlenül bele dugom a gépem egyik usb portjába. A probléma itt jelentkezik, ugyanis amit a routerrel töltök le azokat a fájlokat sajnos usb-n keresztül is "csak" 5-7MB/s-el tudom másolni usb-n keresztül. A routeren a letöltéseket a transmission torrent kliens végzi, a hdd ext3 fájlrendszert használ. A tramsmisson számomra a gyanús program, miért gondolom hogy azzal van baj? Amikor simán rádugom az usb-re a hdd-m és másolok valamit rá usb-n akkor az 25-30mb-al másol oda-vissza! Egyedül a transmission által letöltött fájloknál jelentkezik ez a viszonylagos lassúság.
Várom az esetleges ötleteket.

(#16916) Rick4 válasza atesss (#16896) üzenetére


Rick4
félisten

Én simán a GUI-ból csináltam meg, semmi hókuszpókusz, rádugtam a modemet, és mivel ez épp nem volt benne, a logból kilestem azokat az adatokat, (Pl vendor id, stb) amiket ki kell tölteni a 3G működéséhez. Kitöltöttem, rákattintottam, hogy connect, és ennyi. Működött, volt hogy 3-4 napig is ment egyfolytában. Teljesen stabilan működött, merem ajánlani, és szerintem gy nem is oleg vagy tomato függő a dolog...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16917) ArchElf válasza PistiSan (#16915) üzenetére


ArchElf
addikt

File fragmentation (1, 2, 3).

Ha az angol gondot jelentene:
Nagy fájlok letöltésénél a letöltő nem foglalja le előre az egész helyet a fájlnak (több 100 megás, vagy gigás fájloknál sokáig tart), így a letöltött chunk-ok nagyjából a letöltés sorrendjében kerülnek a lemezre, nem a szekvenciálisan. Több szimultán letöltés esetében a fájlok is keverednek, nem csak a fájl részei a "lemezen". Olvasáskor a így nem soros módban dolgoztatja az eszköz, hanem véletlen elérésű módban, hiszen gyakran a chunk mérete a szektormérettel összevethető, ami azt eredményezi, hogy a fájl részei nem egymás után, hanem a összekeverve találhatók a lemezen. Az olvasás tehát nem így néz ki:
Pozícionálás -> szektor olvasás -> folyatatás -> szektor olvasás -> folyatatás -> szektor olvasás -> ...
hanem
Pozícionálás -> szektor olvasás -> pozícionálás -> szektor olvasás -> pozícionálás -> szektor olvasás -> ...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#16918) ArchElf válasza ArchElf (#16917) üzenetére


ArchElf
addikt

Elsőre azt találtam ki (ext3 defrag utility híján):
https://forum.transmissionbt.com/viewtopic.php?f=3&t=1562&start=15
Ez szerintem azonban csak akkor működik úgy, ahogy szeretnéd, ha az inclomplete könyvtár nem ugyanazon a partíción van, ahol a completed. Szerintem, ha ugyanazon a partíción van, akkor csak move van (átírja, hogy a file inode hova mutat), ha viszont másik partíción van, akkor tényleges copy történik és az OS gondoskodik a (viszonylagos) töredezettségmentességről. Viszont a fájl másolás igencsak elhúzódhat egy nagy fájl esetén (de legalább neked nem kell vele törődnöd - persze ez csak akkor éri meg, ha általában csak később kell a cucc)...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#16919) PistiSan válasza ArchElf (#16918) üzenetére


PistiSan
addikt

Találtam egy ilyet, transmission config fájlba kell bele tenni, meglátjuk hogy segít-e.
option 'preallocation' '1'
Sokáig használtam ntfs-t a vinyón, de nagyon lefogta a rendszert és nem tudtam kihasználni az 5mb-es letöltésemet vele, viszont amit letöltött a maga 200-300kb/s-os sebességével azt teljes sebességgel tudtam usb-n másolni.

(#16920) ArchElf válasza PistiSan (#16919) üzenetére


ArchElf
addikt

A Transmission-ös fórum alapján a preallocation '1' nem sokat ér (főleg lassú torrentek esetében). Ha olyan verziód van, ami a preallocation '2'-t támogatja, akkor az biztos megoldás (gyakorlatilag előre lefoglalja az egész fájlt), viszont sokáig tart egy-egy új torrent felvétele (nagy fájlok esetén).

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#16921) PistiSan válasza ArchElf (#16920) üzenetére


PistiSan
addikt

Hát....... ez bejött :)
Tényleg kell neki idő amíg lefoglalja a fájlok helyét, ez nálam nagyjából úgy néz ki hogy 1GB-ot 2 perc alatt foglal le. Viszont ez elhanyagolható idő ahhoz képest hogy milyen gyorsan tudok ezek után másolni usb-n.
Köszönöm a segítséget, már régóta gondba voltam ezzel.

(#16922) KrissszG válasza ecaddict (#16913) üzenetére


KrissszG
tag

Köszi szépen, megnézem! :R
Ezekszerint ez is kezeli az USB-skülső háttértárakat? (pendrive, külső HDD)

(#16923) KrissszG válasza Intruder2k5 (#16912) üzenetére


KrissszG
tag

Köszönöm Neked is a választ és a linkeket, utánaolvasgatok.

(#16924) Intruder2k5 válasza KrissszG (#16923) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen! :)

Természetesen az OLEG is kezeli az USB-s eszközöket, mint minden más alternatív firmware...

(#16925) TomyLeeBoy


TomyLeeBoy
tag

Hali!

Eddig nTorrent működöt távolról ezekkel a beállításokkal:

De most ezt írja:

Mi változhatott pár nap alatt?! :F

Az idő sebessége: 1s/s

(#16926) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#16925) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt nem tudom, de miért nem SSH-n használod?

(#16927) TomyLeeBoy válasza Intruder2k5 (#16926) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Nemtudom.. Mert eddig jó volt így is..

SSH-n működik. Köszi. :)

Az idő sebessége: 1s/s

(#16928) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#16927) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor szerintem két variáció van... Vagy a port megnyitása körül van probléma, vagy pedig nem megy a lighttpd! Hogy miért, azt ne kérdezd, mert úgysem fogom tudni megmondani. :)

(#16929) TomyLeeBoy válasza Intruder2k5 (#16928) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Lighttpd megy, mert ruTorrent is működik.
Mindegy, annyira nem izgat, végülis működik minden. :)

Az idő sebessége: 1s/s

(#16930) KrissszG


KrissszG
tag

Sziasztok!

ASUS WL-500gP routerem van. Tomato USB-re szerettem volna frissíteni.
Be is állítottam manuálisan a 192.168.1.2 IP címet, elindítottam recovery módban a routert... de ezt az üzenetet kapom:

Pár, kb. 30 másodpercig ez van a képernyőn Connect to the wireless device..., majd a következő hibaüzenettel leáll: No wireless device in recovery mode is found.

A router tutira Recovery módban van. Korábban tettem már föl rá sikeresen DD-WRT-t, ugyan így. Reset gomb nyomba tartva, power csatlakoztat, LED villog és ment a feltöltés.
Most az ASUS recovery nem akarja felismerni a recovery módot. :(

Valami ötlet?

Előre is köszi!

(#16931) Intruder2k5 válasza KrissszG (#16930) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Oprendszer? Win7?

[ Szerkesztve ]

(#16932) KrissszG válasza Intruder2k5 (#16931) üzenetére


KrissszG
tag

Helló!

Igen. De Admin jogosultsággal indítottam az utility-t.
Firewall kikapcsolva. Elvileg minden jó.

(#16933) Intruder2k5 válasza KrissszG (#16932) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, pedig ez 99%-ban "User Error" szokott lenni... Ha a Power LED villog, akkor az a router bizonyára Restore módban van, innentől kezdve pedig csak az lehet a probléma, hogy valamilyen biztonsági szoftver blokkolja, illetve nincs megfelelő jogosultságod a futtatásához. Még egy dolgot tudok javasolni, hogy töltsd le az ASUS Support-ról a legfrissebb Utility-t, mert a régiek szerintem nem kompatibilisek a Windows 7-tel!

(#16934) KrissszG válasza Intruder2k5 (#16933) üzenetére


KrissszG
tag

Megpróbálom. Bár sajnos már csak a V2-höz valót talátam az ASUS honlapján, nekem pedig a sima WL-500gP van.

Az esetleg lehet még gond, hogy most DD-WRT van fent? Nem kell esetleg visszaállítani valami default állapotva? Esetleg a Clear meg Recovery trx-ekkel?

Köszi.

(#16935) Intruder2k5 válasza KrissszG (#16934) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem tökéletes a V2-höz való is... Nem hinném, hogy a DD-WRT gondot okozna, nekem is volt fent régebben, a clear-nvram, meg recover, meg stb... file-okat pedig sosem használtam még. De ha ez Téged megnyugtat, nyugodtan feltolhatod azokat is. Kárt nem fog csinálni...

[ Szerkesztve ]

(#16936) Intruder2k5 válasza KrissszG (#16934) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lejárt a mod időm....

Itt még fent van a v1-es support! http://www.asus.com
Igaz, csak Vista támogatása van, de minden bizonnyal az is megteszi... Tekintve, hogy ugyanazt a csomagot adja Vista-hoz is, mint XP-hez. :)

[ Szerkesztve ]

(#16937) KrissszG válasza Intruder2k5 (#16936) üzenetére


KrissszG
tag

Nagyon köszi, hogy ennyire segítőkész vagy. Sajnos ezzel is ugyan azt csinálja. Sőt, a V2-vel is. Ugyan azon a ponton megáll. Nem látja a Recovery módban lévő routert. :(

Van esetleg más mód a Tomato feltöltésére?

(#16938) Intruder2k5 válasza KrissszG (#16937) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az IP beállításnál ugye átjárót nem adtál meg? Csak IP címet, és alhálózati maszkot... Esetleg még LiveXP-vel lehetne próbálkozni, mondjuk Hiren’s BootCD-ről, abban legalább tuti nincs semmilyen tűzfal, antivírus, stb...

Nem tudok róla, hogy lenne más módja... Legjobb tudomásom szerint webes felületen nem lehet feltenni. Ha csak nem DD-WRT webes felületről, a trx-et bin-re átnevezve.

(#16939) KrissszG válasza Intruder2k5 (#16938) üzenetére


KrissszG
tag

Ezt a Hiren's Boot CD-t lehet még megpróbálom. Mondjuk az alá meg nem tudom, h lehet-e telepíteni a Restoration utility-t.

(#16940) Intruder2k5 válasza KrissszG (#16939) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kell azt telepíteni... Másold fel a gépre ezt, majd futtasd a Live rendszer alól. :)
Vagy futtasd a saját telepített exe file-odat a C-ről

[ Szerkesztve ]

(#16941) Rick4 válasza KrissszG (#16930) üzenetére


Rick4
félisten

Mondjuk erről annyit, hogy én eddig kb 30x flasheltem másik firmware-t a routerre, legyen az oleg, koppel, tomato, DD-WRT, stb, és soha, de soha nem állítottam be az ip-ket, (a routeren fix ip van a hálókártya MAC-je alapján, de ez sokat nem ér olyankor, mikor recovery módban van a router) egyszerűen csak a gépem az 1-es lan csatiba van dugva és ennyi. Meg is találta, flashelte is mindig rendesen.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16942) KrissszG válasza Intruder2k5 (#16940) üzenetére


KrissszG
tag

Intruder2k5, egy zseni vagy! :) Köszi a tippet!!!!! :R
Hiren's Boot CD-vel simán fölment a Tomato FW, már vígan dolgozik a routeren. :)

Eszembe nem jutott volna, h ezzel megpróbáljam. Köszi még1x.

(#16943) Intruder2k5 válasza KrissszG (#16942) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Messze vagyok én attól... De szívesen! És akkor most gondolkodhatsz, hogy milyen tűzfal van még a gépeden, amiről nem tudsz... :)

(#16944) KrissszG válasza Intruder2k5 (#16943) üzenetére


KrissszG
tag

Jó kérdés...

De furcsamód a DD-WRT simán felment a TFTP-s parancsokkal. Nemtom mi blokkolhatta magát az ASUS utility-t. De már nem is érdekel. :) Ezek után a Hiren's Boot CD-vel meg tudom oldani az ilyen dolgokat. :)

(#16945) Kelvin válasza Intruder2k5 (#16943) üzenetére


Kelvin
őstag

Szia, sajnos az rtorrent nem igazán birkózott meg az új merevlemezemmel és a nagy fájlokkal. Folyton lefagyasztotta a routert, pedig többször is újraraktam, több firmware-vel is.
A wengi10. tutorial alapján rádobtam a transmissiont és azt kell, hogy mondjam nagyon jó, azóta nem fagy a router, 100× gyorsabban hash-el, kevésbé használja a procit.
A problémám 'csak' annyi lenne, hogy újraindítás után nem találja a webuit a saját 9091-es portján.
/opt/etc/init.d/S90transmission-daemon start párszor manuálisan indítva elkapja a fonalat a webui és bejön, gőzöm sincs mi lehet a gondja.

Van esetleg ötleted?

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#16946) Intruder2k5 válasza Kelvin (#16945) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos nincs, mert egyáltalán nem használok Transmission-t, így nem is ismerem! Valamikor régen 1x próbáltam, volt fent néhány napot, meg TL-WR1043ND-n OpenWrt alatt is találkoztam vele, de ez kevés... Ami feltűnt, hogy ennek nem kellene még egy "ipkg install transmission-web" parancs is? A másik meg az, hogy miért nem használod Remote GUI-val?

http://code.google.com/p/transmission-remote-dotnet/

http://code.google.com/p/transmisson-remote-gui/

(#16947) Kelvin válasza Intruder2k5 (#16946) üzenetére


Kelvin
őstag

Úgy csináltam ahogyan wengi leírta, ott nem volt ipkg install transmission-web parancs.
Ha remote GUI-t használok ugyanez a jelenség, addig nem tud kapcsolódni ugyanúgy mint a webui. Nem emlékszem pontosan valami 434-es hibát dob. (nem biztos, hogy 434). ssh-n meg nem hajlandó csatlakozni.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#16948) Intruder2k5 válasza Kelvin (#16947) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor sorry, de passzolom...

(#16949) Kelvin válasza Intruder2k5 (#16948) üzenetére


Kelvin
őstag

Igazából így is jó csak mégis kényelmesebb lett volna ha nem kézzel kell párszor elindítanom egy áramszünet vagy reboot után.
Tényleg, a port forwarding engedélyezése azt jelenti, hogy nem kell a tűzfalon megnyitni neki külön portot?

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#16950) Kelvin válasza Kelvin (#16949) üzenetére


Kelvin
őstag

Mármint a transmission beállításai között. Az előbb pontatlan voltam..
Tényleg, a port forwarding engedélyezése azt jelenti, hogy nem kell a tűzfalon megnyitni neki külön portot?

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.