Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) atyca válasza duvi (#8140) üzenetére


atyca
senior tag

Köszi!
Ezzel mindig bajban vagyok...
Ki a gyártó (nálam MSI), ki az AMD oldalát ajánlja a driverek letöltésére.
(Mondjuk az AMD oldalon frissebbek vannak.)
Tomahawk Max + RX 3600 kombósok!
MSI, vagy AMD driver?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#8152) hajbel válasza ADAM1337 (#8150) üzenetére


hajbel
addikt

Tudtommal annak a kártyának el van rontva a hűtése, borzasztóan hangos. Ez már valami javított változat?

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#8153) Create. válasza atyca (#8151) üzenetére


Create.
Topikgazda

Szerintem mindig az amd oldalról szedj drivereket.

(#8154) ADAM1337 válasza hajbel (#8152) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Enyém már az új revizióból van, ahol javították, de a hangja olyan játékba ahol 200fps+ van irdatlan.

(#8155) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mennyire valósak ezek a 100 Mhz alatti gpu órajelek?
Látok én 30at 10et stb....
Az úgy igen komoly lenne azért.

(#8156) Shkiz0 válasza r3v0Lut10n (#8142) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Hülyeségeket ne terjesszünk már!
Az nv Aorus köszönő viszonyban sincs AMD oldalon lévővel.
Gaming X-et meg leírni szintén csak azt tükrözi, hogy nem értesz a dolgokhoz.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8157) Create. válasza Shkiz0 (#8156) üzenetére


Create.
Topikgazda

Amúgy az aorus 5700xt-re elég durva hűtést raktak, van anyag benne, de valamiért mégse hatékony annyira, mint az indokolt lenne, legalábbis a teszt azt mondja.

[ Szerkesztve ]

(#8158) padam87 válasza Create. (#8157) üzenetére


padam87
tag

Igen, azon én is csodálkoztam, egy szinten van a sima Giga kártyával.

A Nitrot pedig agyon sztárolják, pedig meleg, hangos és drága. Nincs elég anyag benne.

[ Szerkesztve ]

(#8159) atyca válasza Create. (#8153) üzenetére


atyca
senior tag

:R

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#8160) Create. válasza padam87 (#8158) üzenetére


Create.
Topikgazda

Nekem nitrom van, 70fokos, nagyon max 73 az edge temp, a hot spot meg 90 nagyon max 95. 1700-as nagyon max ventifordulattal. Szerintem ez nem hangos, melegnek se mondanám.

(#8161) Shkiz0 válasza Create. (#8157) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

A legdurvább hűtés az MSI Gaming és Gaming X sorozatra került. Ebben van a legtöbb anyag, és a tervezés is okés.
Megkockáztatom, hogy ha nem 2 ventis verzió lenne, hanem pl az nV féle mint ami a Gaming (X) Trio-n is ez lenne a legjobb kártya az összes között.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8162) Create. válasza Shkiz0 (#8161) üzenetére


Create.
Topikgazda

A gaming x talán az egyedüli, amelyik mindkét oldalon fain. Kedvenc márkám, csak a nitro jobban nézett ki.

(#8163) padam87 válasza Create. (#8160) üzenetére


padam87
tag

Ez tényleg rendben van... én sok olyan GPU-Z képet láttam, ahol 100 as junctionök meg 2000 feletti fordulat volt.

(#8164) Chaser válasza bobalazs (#8155) üzenetére


Chaser
titán

valszeg' valós, nagy jelentősége nincs, bizonyos frekvencia alatt már nem kisebb a fogyasztás, rx 570 evett kb annyit idle mint most az 5600 xt, vagy 5500, ami fontosabb a vram órajel, de egy monitornál okés, több monitornál viszont még mindig felcsapja a vram órajelet maxra - ha meg nem oldották azóta, bár ez már hd 4670-nél is így volt, az meg nagyon nem mostani gpu -

padam87
sztem a kialakítással van "baj" - pontosabban lehetne jobb is -, pulse kártyákon hátlapi kivezetésre merőlegesek a lamellák, nitron pedig párhuzamosak, így a külvilágba nem tud annyi meleget kitolni mint a pulse, tehát a gépházban landol majdnem az egész hőmennyiség, ami nyilván egy idő után eredményez a kártya környeztében egy magas hőmérsékletet
5500 xt-nél is csak a design miatt váltottam volna esetleg nitrora, megkockáztatom hogy a jobb hűtés ellenére hangosabb mint a pulse

szerk:
padam87
nyilván háztól is függ, tesztkörnyezettől, egészen másként viselkedett nálam a nitro 590 asztalon "pőrén", mint mikor bekerült egy zárt házba - ami ráadásul eléggé open air kialakítású is volt -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8165) bobalazs válasza Chaser (#8164) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

hát azé 30 mhz idle, meg 0 mhz már elég durva na! :D

(#8166) Lendova válasza mufflika (#8147) üzenetére


Lendova
őstag

Nálam 75-76 fok környéke, hotspot 93-95 fok Battlefield V közben. Az órajel 2000MHz körül.
Nagyon jó a Nitro+, de a felárat nem feltétlenül éri meg.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#8167) Chaser válasza bobalazs (#8165) üzenetére


Chaser
titán

ez más architektúra és 7nm, a durva akkor lenne, ha pl rx570-hez képest hozna 10-15w-tal kevesebb idle értéket, de ahogy nézem minden mai kártya idle 10w alatt van zömében, attól független hány nm-es és nv/amd, milyen órajelen megy a gpu
valszeg' ha átlőnénk 500mhz-re, az idle fogyasztás akkor sem változna, mivel nem kap terhelést, ha pedig kap akkor úgyis feltolja az órajelét

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8168) Zilko87 válasza atyca (#8151) üzenetére


Zilko87
tag

Én nem tettem fel semmit az alaplap hoz, azt intézi a win...

(#8169) bobalazs válasza Chaser (#8167) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Na jólvan de 0-30 Mhz idle mit tud meghajtani? Nincs semmi a windows asztalon ami használná a gput.

(#8170) Chaser válasza bobalazs (#8169) üzenetére


Chaser
titán

a beleidet ha előtte szilvalekvárt ettél és tejet ittál mellé ;] gondolom a 2d-s kép megjelenítéséhez az is elég

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8171) Chaser


Chaser
titán

5600 xt pulse
néztem egy kis oc-t, defaulton 1750-ig boostol, gpuz szerint ritkán éri el, inkább 1730 környéke, amit az adrenalin enged 1800mhz, nem is foglalkoztam vele, nyomtam egy auto oc-t, gyári fesz 1v, 1770-ig engedte a sw, aztán nyomtam egy minimál feszt, levette 0,95v-ra az 1750-es boosthoz, sw szerint 10w-tal eszik kevesebbet, konnektoros mérőnél 15-20w-os érték is volt, előbbinél ugyanaz a furmark teszt 1100 rpm-en pörgeti a ventiket, 0,95v-on 850 körül
beteg ez a kártya ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8172) bobalazs válasza zef (#8149) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Akadások, milyen akadások? Most néztem meg a crysis 3at nincs semmiféle akadás.
[link] (várjál vele dolgozik rajta yt)

[ Szerkesztve ]

(#8173) Capricornus


Capricornus
aktív tag

Sziasztok!

Na, lehet, hogy 2020 mégis az AMD desktop éve lesz! A 2020.2.2 driverrel végigjátszottam a hétvégét és se black screen, se semmi! Mondjuk csak a Pathfinder-t toltam ,az meg azért nem az a gép gyilkos cím, de akkor is.

Egyetlen játékban nem kóser nálam még mindig valami, mégpedig a Transport Fever 2-ben. Folyamatosan kis vibráló textúra artifaktok jelennek meg a terepen. De csak Win 10 alatt, ha linuxon játszom vele, akkor az is tökéletes.

Per aspera ad astra!

(#8174) hajbel válasza Capricornus (#8173) üzenetére


hajbel
addikt

A RIS ki van kapcsolva?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#8175) r3v0Lut10n válasza mufflika (#8147) üzenetére


r3v0Lut10n
senior tag

Venti profilodtól függ, meg nagyban játéktól is. A hűtést bőveb belőheted elég csendesre (~1500 rpm) és még mindig elegendő lesz extrém terhelős játékok alatt is (pl Cryengine-es cuccok), többinél meg bőven .. Nekem személy szerint nem volt black screen issue-m vele. Igaz én mikor vettem 20.1.3-as driverrel kezdtem, azóta nincs vele gondom. Ha beáldozol minimálisat alap tuningból (2090 max) pl 2000-re, alulfeszelve (nekem 1060 mV van belőve 2000-hez) akkor meg kimondottan hűvös és ebből adódóan csendes is ;) BF1 vagy BF5 nem igen tekeri meg, nekem legextrémebb terhelés az Wolcen alatt jön ki, szóval előbbiekkel nem lesz gond.

Ha érdekel Hardware Unboxed-on rengeteg 5700 XT-t teszteltek, kb mindről találsz review-t :D

@R3laX - Bocsi, azt elnéztem MSI Gaming X verzió pöpec, nem azzal volt gond :) Összekevertem MSI MECH OC-vel :B

Hosszúkás összefoglaló, de a lényeg benne van. Persze minden nagyban függ hogy ahol te élsz mennyiért tudsz hozzájutni adott modellekhez.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Silent Base 801 - Asus X570-Plus TUF Gaming - AMD Ryzen 5 5600X - be quiet! Dark Rock 4 Pro - Corsair LPX Vengeance 4x8 Gb 3200 CL16 RAM - PowerColor Hellhound 7900XT - Sabrent Rocket 1TB NvME - 2x 6TB Storage

(#8176) Capricornus


Capricornus
aktív tag

Minden ki van kapcsolva a Surface Format Optimization--ön kívül.

Mondjuk most hogy így kérdezted, lehet, hogy ezt is ki kellene kapcsolnom. :-D

Per aspera ad astra!

(#8177) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

sziasztok,
sapphire nitro széria eddig bejött, most is azt vennék 5700xt-ből. (wqhd, 144hz, nem lesz tuning, kis alulfesz inkább)
2k--val több a SE, nekem annyit megér a ledes venti, ha az nem hangosabb, illetve nincs mégjobban gyárilag széthúzva a kártya a határait feszegetve.
Arról van info, hogy válogatott chip-ek vannak azon, vagy ugyanazok mint a sima Nitro+-on?

köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#8178) szabeska


szabeska
addikt

Hali!

Stabil oc eseten elofordul nalatok, hogy restart utan elfelejti a driver a tuning beallitasokat? Napok ota ment 2050/1150-en a Pulse, majd egy timespy extreme stressz teszt utan (ami lefutott szepen) ujrainditasnal amnezia... :U Maskor nem csinalta ugyanilyen szituacioban. Az erdekel, ez instabilitas miatt tortent-e.

[ Szerkesztve ]

F1

(#8179) arnoldito válasza Ochocinco46 (#8177) üzenetére


arnoldito
senior tag

Vissza olvasol a topicban a nevem alatt lévő hszk-ben, nekem volt olyan kártyám, nem írnám le mégegyszer, de én csalódtam a Sapphire-ban, de mások meg szeretik. :)

(#8180) atyca


atyca
senior tag

Az istrukciókat követve végiggyalogoltam ismét a lépéseken:
Win10 install,majd frissítés.
Driverek telepítése.
Videodriver telepítése.
Ez normális?

Gondolom nem.....

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#8181) padam87 válasza atyca (#8180) üzenetére


padam87
tag

Nagyon nem. Kombustor mit mond, van artifact?

(#8182) atyca válasza padam87 (#8181) üzenetére


atyca
senior tag

Kombustor stressz elindítva, bluescreen.
atigmpag.sys :W

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#8183) Shkiz0 válasza bobalazs (#8169) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Kivéve ha használsz wallpaper engine-t mint én :P

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8184) szabeska válasza atyca (#8180) üzenetére


szabeska
addikt

Gari? :U

F1

(#8185) bobalazs válasza Shkiz0 (#8183) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, az elég menő cucc! Csak nem használnék ilyet mert szinte semmit sem asztali ikonokról indítok, hanem start menüből, ergo nem látom szinte sose a háttérképet.

(#8186) atyca válasza szabeska (#8184) üzenetére


atyca
senior tag

Benne vagyok a 14 (v 15?) napban.
Du. elkezdtem intézni az elállást.
A lényegen nem változtat, de az elöbb elírtam mérgemben (lehet,hogy most is):
video TDR failure
atikmpag.sys
Merjek bevállalni egy újabb ilyen karit?

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#8187) duvi válasza atyca (#8180) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem tudsz kölcsönkérni egy másik VGA-t tesztelésre? Vagy másik gépben kipróbálni a tiedet?

(#8186) atyca
"Merjek bevállalni egy újabb ilyen karit?"
Persze. Még a legjobb márkáknál is előfordul egy-egy selejtes darab.

[ Szerkesztve ]

(#8188) arnoldito válasza atyca (#8186) üzenetére


arnoldito
senior tag

Mindig ezek a Sapphire-ok... ;]
Nyugodtan vegyél, néha becsúszik egy egy hibás példány.

[ Szerkesztve ]

(#8189) padam87 válasza atyca (#8186) üzenetére


padam87
tag

Szerintem is próbálj egy másikat. Vannak driver gondok, és rengeteg volt, de ez ami nálad van egész más, szinte tuti, hogy kifogtál egy rosszat.

(#8190) atyca válasza duvi (#8187) üzenetére


atyca
senior tag

Van egy HD 7870, és egy RX 560 2GB
Holnap kipróbálom.
Melyik legyen?
Mennyi idő lehet amíg az Alza visszanyomja a kártyára a lóvét?
Most jó áron van náluk a kari :D
Tudom, hogy ez lutri, de más is csinálhatja a galibát?

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#8191) duvi válasza atyca (#8190) üzenetére


duvi
nagyúr

A fenti kép alapján sanszos, hogy a VGA a hunyó. Esetleg a táp okozhat még gondot, ha nem adja stabilan a delejt. Gondolom a bios alapon és semmit nem húztál.

(#8192) Chaser válasza atyca (#8190) üzenetére


Chaser
titán

ha személyesen beviszed egyből megkapod a pénzt, futárral nem tudom - ingyen futárt kérhetsz, csak külön kérni kell -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8193) atyca válasza duvi (#8191) üzenetére


atyca
senior tag

Köszi!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#8194) atyca válasza Chaser (#8192) üzenetére


atyca
senior tag

HA jól tudom, attól függ, hogy milyen módon fizettél.
Ha kp.,akkor kp.
Ha kártya,akkor a kártyára vissza.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#8195) speedernet


speedernet
aktív tag

Üdv urak!

Gazdagabb lettem egy 5500XT Pulse al.
Tudom van nála jobb... most ettől tekintsünk el.
A problémám két dolog, az egyik az hogy Superposition benchmarkban 2614 pontot kapok vele Extrem beállításokon.
Böngésztem a neten és 2900-3000 pontokat találtam.
Ennyire nem hajtaná ki a Ryzen 5 1600?
All core 3.7 Ghz en üzemel.
A másik dolog az hogy néha van hogy rendszeresen fekete lesz a kép egy pillanatra, olvastam hogy a FreeSync miatt van, ez másnál is tapasztalható?
Displayport kábellel van csatlakoztatva a monitorhoz és nem tudom hogy az miatt nem lehet e, az is új valami Nedis. :DDD

(#8196) Capricornus válasza Capricornus (#8176) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Nyilván ahogy ezeket leírtam elment a kép játék alatt és újra is indult a gép. Mégsem jött el az AMD desktop éve. :-(

Per aspera ad astra!

(#8197) Create. válasza speedernet (#8195) üzenetére


Create.
Topikgazda

Azt nem írtad, hogy 4 vagy 8gb változat, illetve win, driver melyik van fent? A proci elég, superpositionban amúgy se számít a proci teljesítménye.

[ Szerkesztve ]

(#8198) speedernet válasza Create. (#8197) üzenetére


speedernet
aktív tag

8GB os változat. Win 10 Enterprise.
Legújabb amd driver. 20.2.2 azthiszem.

(#8199) speedernet válasza Create. (#8197) üzenetére


speedernet
aktív tag

Az esetleg lehet probléma hogy kártya cserekor nem telepítettem újra drivert?
R9 380 volt a gépben elötte és azt ki pattintottam az 5500XT be és megy.

(#8200) Create. válasza speedernet (#8199) üzenetére


Create.
Topikgazda

Az simán lehet gond. De még az enterprise is lehet gondos, ha nem jó, akkor egy legújabb win10 prot kipróbálnék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.