Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) Timer válasza Gyuri27 (#7296) üzenetére


Timer
veterán

igen, csak hát erre szoktam azt mondani, hogy a felhasználó/vásárló szempontjából édes mindegy, hol a hiba. A W10 megkerülhetetlen, ezzel kell főzni. És ezzel főz a konkurencia is, teszem hozz gyorsan. Szóval, azért mégis csak az AMD-nek kellene rendbe tenni a dolgokat, ha más nem, fizetni az MS-nek, hogy a zöldek kártyái se menjenek jól... :D

[ Szerkesztve ]

(#7302) Televan74 válasza vhunor (#7300) üzenetére


Televan74
nagyúr

G-synces monitoron nem csodálom hogy zöld a kép AMD kártyával. ;]

Kifogott egy hibás ingyen kapott kártyát és már telesírja a netet,hát nem is tudom. Ha meg fizetett érte akkor küldje vissza garanciába.Csak az a baj hogy egy eléggé nézet youtube -er és vélemény formáló.Sokan ezen videó után messze elkerülik az AMD-t,pedig nem olyan kaki a helyzet vele.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7303) Gyuri27 válasza Timer (#7301) üzenetére


Gyuri27
félisten

Értem. Tehát az amd átveszi a 10 forráskódját és leprogramozzák jóra. :DDD

Amúgy miért ne lehetne a 10 mellett egy 7 is? Hiszem, hogy régebbi gamékban (1-2 évetől) még jobban is teljesitene mint a kókány 10-el.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#7304) Kolbi_30 válasza Gyuri27 (#7296) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Nekem mióta legális W10 van font, azóta lényegesen kevesebb problémám van. Mondjuk nem játszom BF5 meg semmi újabb mostanában kiadott szarral.. Mert azok se kész játékok, csak kB 1 év után 3-4 nagy patch után.. Mint a Div2..

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#7305) Lezli25 válasza mozesapo (#7297) üzenetére


Lezli25
tag

Auton van. Mire állítsam?

(#7306) Beast007 válasza Lezli25 (#7292) üzenetére


Beast007
aktív tag

Szia próbáld a tavalyi drivert amit a kolléga javasolt, én azt használom és nincs baj.
Dp-el használom én is ugyanaz a felbontása + frissítése van a monitoromnak, ja és a freesync is megy rendesen. Tegnap délután végig div2-el totam freesync on 95 - 135 közötti fpsel nagy on fluid.
Viszont melegszik a kari rendesen ha normális hőfokokat akarok akkor megjön a hangja ennek is 1080 ti ebben a kivitelben csendesebb volt.Auton simán felmegy a hotspot 100+-ra ennél is, viszont 50-60% os ventikkel 90 fok körül megáll gpu max. 65 fok volt.
A kártya teljesítménye szerintem rendben van 1080 ti után.

(#7307) Timer válasza Gyuri27 (#7303) üzenetére


Timer
veterán

"Értem. Tehát az amd átveszi a 10 forráskódját és leprogramozzák jóra. :DDD"

Nem érted. Nem kell átvenni, ha náluk a hiba, és ez igazolható, akkor dokumentálni és beküldeni javításra. Működik ez, a processzorok kapcsán a Ryzen debütálásakor elég mélyen belenyúlt az MS a W10-be, hogy egyenletesebben terhelje a szálakat a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#7308) Create. válasza vhunor (#7300) üzenetére


Create.
Topikgazda

Az a windows minden csak nem szűz.

(#7309) mozesapo válasza Lezli25 (#7305) üzenetére


mozesapo
tag

Próbálgasd. Csak ne auto-n legyen.

(#7310) Lezli25 válasza Beast007 (#7306) üzenetére


Lezli25
tag

Rendicsek. Erre gondolsz? 19.12.1. Mert már több verziót is írtak :D

(#7311) Lezli25 válasza mozesapo (#7309) üzenetére


Lezli25
tag

Most már hazaértem már neki is estem
Gen 3 ra raktam. Gen 1 és 4 közt lehet állítani.

(#7312) Gyuri27 válasza Timer (#7307) üzenetére


Gyuri27
félisten

Konkrétan a 10 feledatütemezője egy szar. 2 frissités után elmegy kategória. De a jótól messze van. nyilván az amd a hülye mert megcsinálták a ryzent. Nem az ms. Mert nem tudnak egy rendes feladatütemezőt a fasza os-ük alá rakni. Bezzeg a fos linux helyből megoldotta.
Hagyjuk az ms-t meg a 10-t.
Akinek problémája van az tegyen meg annyit magáért, hogy egy másik lemezre, particióra húzzon 7-et. Aztán próbálja ki él-e ott is a hiba.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7313) #16729600 válasza Gyuri27 (#7312) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én nem hiszem , hogy valid javaslat lehet 2020-ban a win10 lecserélése 7-re. Jól mondják fentebb: zöld kártyák se Singer varrógépen futnak hiba nélkül.

(#7314) Beast007 válasza Lezli25 (#7310) üzenetére


Beast007
aktív tag

igen. :K

(#7315) Lezli25 válasza Beast007 (#7314) üzenetére


Lezli25
tag

Próba

(#7316) Lezli25 válasza Lezli25 (#7315) üzenetére


Lezli25
tag

Nos! Display portól megy prémium kábellel a masina. Biosban átállítottam pcie 3.0ra.(feleslegesen)

A nagy felbontáson levő kép az amikor nincs fent vga driver. szuperul megy a youtube stb

És miután felraktam az akármelyik drivert... őrület. Máris nem jó se a felbontás se semmi.,,

Rendelem is meg a 2080at. Nincs erre időm. Köszönöm azért mindenkinek a szíves segítségét. :) Eladó vadi új Nitro+ RX 5700XT... kedden érkezett 3 év gar. :O :O :O

(#7317) padam87


padam87
tag

https://www.youtube.com/watch?v=1uynVO4ZXl0

A HU pollja szerint az AMD kártyák driver hiba %-a sokkal magasabb mint az nvidianál.
Az eladók szerint pedig az 5700 as karik return rateje 5 szöröse a hasonló kategóriás nvidia kártyákénak.

(#7318) csiga8 válasza Kolbi_30 (#7304) üzenetére


csiga8
senior tag

Elég jó áron lehet(ett) venni WIN10 kulcsokat itt az aprón. És valóban, szerintem is stabilabb így a WIN10.

Igaz hozzátartozik, hogy stabil a gép is.

Ismerősi körben a "szarájemdé"-zés megy, de az agyonhúzott procira, meg a tuningolt memóriára nem is gondol, nem beszélve, ha valaki az BCLK ( FSB) -t piszkálja, mert azt sokszor az SSD nem szereti. Aztán ebből jön a WIN10 fagyás, hiba, majd végül a II. VH -ért is az AMD a hibás.

Bányász ismerőstől kaptam kipróbálásra XFX 5700 XT-t. A fórumot olvasva gondoltam majd egy csomó hibát megtapasztalok. De nem...

Direkt a BFV-t erőltettem, ( khm, pedig viárgbolti) hogy legalább egyszer láthassam, milyen, amikor kifagy.

[link]

[link]

(#7319) Lezli25 válasza csiga8 (#7318) üzenetére


Lezli25
tag

Én nem huzogatok semmit, minden gyári alapon megy.

(#7320) RobberBaron válasza padam87 (#7317) üzenetére


RobberBaron
tag

Ezeket a statisztikákat hol lehet megnézni?

(#7321) AlienApollo


AlienApollo
tag

az igazság szerintem a kettő között van valahol. Az se jó ha valaki habzó szájjal szídja a kártyát hogy mindenszar "bezzegazenvídijanemcsiná'ilyet!!!!" , de az se sokat segít ha valaki úgy védi az AMD-t hogy közbe minden hibára azt mondja, hogy user error.

Nálam BFV akad 19.12.1 driver óta tökmindegy milyen beállításon vagyok, fejre is állhatok, akkor is ott van a stuttering ami miatt multi értelmetlen. 19.12.1-be még jó volt, utána nem - ergó ez driver hiba nem én cseszek el dolgokat.
Ettől függetlenül még mindig azt mondom hogy látszik, hogy dolgoznak rajta és van javulás.
Az meg hogy most megint előtérbe kerültek a gondok és youtube csatornák is megint felkapták (lásd hardware unboxed) nem biztos, hogy rossz dolog - talán így leállnak a Relive pofozgatással és foglalkoznak érdemben olyan problémákkal mint a "hardware acceleration" körüli gondok amikkel 7 hónap alatt annyit sikerült elérniük, hogy beleírják a "known issues" ba hogy kapcsold ki...

(#7322) Timer válasza Gyuri27 (#7312) üzenetére


Timer
veterán

Komolyan, nem vitázni akarok, de szerinted megéri a széllel szemben h_gyozni? Értem én, hogy nem az AMD hibája, de sajnos a leginkább az Ő érdeke lenne, hogy helyre tegye a problémát - bárkinél is van. Ennek hiányában a felhasználó vesz egy drága hardvert, és szív vele. Azért megkérdezném, hogy az AMD-nél hogy tesztelnek, mert ha csak ezt a fórumot nézzük, van legalább 4-5 tipikus hiba, ami sokaknál jelentkezik. Ez hogy nem jön ki "házon belül"? Vagy szerinted ezért is az MS a hibás? Továbbra sem tőle veszed a terméket, hanem az AMD-től, csak szólok.

csiga8: Érdekes egyébként, hogy XFX Thicc-kel itt sem tapasztalnak hibát a userek, ha jól láttam (bár jó sok oldalt olvastam vissza, nem emlékszem ilyesmire), cserébe a Nitro-val többen is. Nyilván, utóbbiból több is kel el, de nem lehet, hogy a rommá húzás miatt "finnyásabb"? Vagy csak véletlen?

[ Szerkesztve ]

(#7323) Lezli25


Lezli25
tag

ÉÉÉssss lááásatok csodááát! (Ace Ventura) :D :D
Visszaraktam a fasza Gainward GTX 1080 Phoenix GLG vga-mat, telepítettem a driverét a legfrissebbet és csodálatosan üzemel mint mindíg. Szóval az 5700xt-vel (szoftveres támogatás hibájából) jóóól befürödtem.

(#7324) MiklosSaS válasza Lezli25 (#7323) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sajnalom hogy beszivtal vele.....

En is azon vagyok hogy megszabadulok az 5700 xt-tol ha ma este egy uj windows utan sem sikerul orvosolnom a gondot.

Rohadtul sajnalom a dolgot, nem szivesen adom a penzemet a zold cegnek, nem szeretnem tamogatni iket egy fillerel sem de nincs mas kiut. :F :(

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7325) Tomko78


Tomko78
őstag

20.1.3 driver helyett vissza tettem a 19.12.1 drivert mert az újjal nagyon melegedett Cod MW a vga 60 % ventivel is néha 70 fokra felment most 55% venti mellet is jó ha eléri a 65 fokot de átlag 60 fok körül van

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#7326) csiga8 válasza Timer (#7322) üzenetére


csiga8
senior tag

Látod, erre a részére ( XFX VS Nitro+) nem is gondoltam. Hmmm...

Ha jól tudom a GDDR6 memória túlmelegedési gondok miatt sok NV kártya megrottyant az elején, ( hűtési-túlmelegedési gondok) lehet itt is hasonló problémák lennének?
Csodálkoznék, mert hw szinten most az AMD nem lutrizik, biztosra megy, - szerintem- ezért is van túlfeszelve szinte mindenük. Viszont nem lehetetlen.

Egyféleképpen lehet utánanézni: kipróbálni és tesztelni. Visszább venni valamennyit a frekikből, hogy mit csinál.

Az RX580 Nitro+ óta ( most éppen 1070 Asus Rog Strix van, de azt is) minden kártyát alulfeszelem, általában picit vissza is veszek a frekiből, tesztelem ( előszőr szintetikus teszt, majd játék) meddig jó.

Az 2-3% teljesítmény veszteség lótúró, cserébe hűvösebb, halkabb, üzembiztosabb, hosszabb élettartamú kártyát kapok. Igen rászánom azt a néhány órát. Procinál is. Megéri.

Ezzel a beállítással ( kép lent) szinte minden végigment, de valamelyik játéknál hibát dobott.
A feszültséget 1060mV-ra tettem, a power limitet -18%-ra, azután minden jó lett.

(#7327) Lezli25 válasza MiklosSaS (#7324) üzenetére


Lezli25
tag

Áhh ne is mond. És egyszerűen nem lehet megoldani a dolgot. A világért nem akarja az igazat. Nem tudom mi tévő legyek,mert ha lenne hozzá normális driver ez egy abszolút szép, erős stabil, masszív vga lenne, nem hiába választottam ezt. De most várjak ki tudja meddig még megoldódik ez a sok hiba...? Kész vagyok.

(#7328) MiklosSaS válasza Lezli25 (#7327) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Azon gondolkodom most hogy az 5700 xt utodja a 2070 Super vagy a 2080 legyen. Nekem teljesitmenyben eleg volt az 5700 xt 1440p-ben.

De ez mar itt off.....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7329) Lezli25 válasza Lezli25 (#7327) üzenetére


Lezli25
tag

Most átraktam a másik gépembe az 5700xt-t. Asus Prime X470 lap, 2700x cpu , 2x8gb corsair ram. Ebbe telepítem épp, lenulláztam teljesen a biost és szépen rakom fel a win10-et.

[ Szerkesztve ]

(#7330) Lezli25 válasza MiklosSaS (#7328) üzenetére


Lezli25
tag

Én Gainward párti vagyok, ha veszek is vga-t az ez lesz [link]
Nekem a mostani 1080-asom is Gainward GLH, Csendes és a 1080-asok egyik királya.

[ Szerkesztve ]

(#7331) Gyuri27 válasza Timer (#7322) üzenetére


Gyuri27
félisten

Persze. De berugják az ajtót az ms-nél?

Negyed áron veszek hibás, szar 5700xt! :))

csiga8: ha a gyári oc miatt majomkodik akkor az a gyártó szara. A megoldás néhány 10 mhz-t vissza venni.
Fel se fog tünni.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#7332) csiga8 válasza Gyuri27 (#7331) üzenetére


csiga8
senior tag

Igen, ezt írtam én is, csak ki kéne próbálni. Már akinek van és mondjuk gondjai vannak.

De ez csak egy dolog. Nyomon követve a fórumot előfordul kábelgond, vagy egyszerűen csak vissza venni a monitor frekvenciát 119Hz-re, stb.

HDMI-HDMI kábelt becoptam az RX580 Nitro+ -al is. DP-HDMI kellett ( a monitoron csak HDMI van) különben villogott a kép idle, nezetéskor, youtube videónál. Ami az MSI Afterburner miatt volt, :) de kábelcserével minden jó lett.

(#7333) Gyuri27 válasza csiga8 (#7332) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az after 10-en és a wattman jó rég óta bajosak együtt.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7334) iszaboty válasza MiklosSaS (#7253) üzenetére


iszaboty
csendes tag

Nálam is jelentkezett ez a hiba a 20.1.4-es driverrel (gyakorlatilag minden játéknál amit használok RDR2, Shadow of TR, minden alkalommal). A 20.2.1-el már jobb a helyzet (de ott is volt párszor, az újraindítás megoldotta a dolgot). 19.12.1- es driverrel soha nem tapasztaltam ezt a problémát.
A Metro Exodus új DLC-je DX 12 alatt csontá fagy (ha játszani akarok vele át kell váltanom DX 11-re), de az RDR 2-ben is volt, hogy át kellett váltanom Vulkánról DX 12-re, mert bizonyos intró bizonyos szakaszánál kifagyott a játék (Ezek a jelenségek a 20.2.1 alatt történtek).
Szóval elég kaki az Ati driver.

(#7335) csiga8 válasza Gyuri27 (#7333) üzenetére


csiga8
senior tag

A Wattmant újraindításnál állandóan elfelejtette, amíg a rendszerbeállítások-energiaellátásnál a gyorsindítás, alvás, hibernálás, zárolás funkciókat ki nem kapcsoltam.

Utána már csak a venti szabályozás ( és a játék közbeni kiíratás a hőfokokról) ment az Afterburnerről. Így jók voltak együtt.

Ami érdekes, hogy a 1070 Asus Rog Strix-hez sem működik ( ugyanúgy elfelejti a beállításokat) rendesen az Afterburner, viszont az Asus GPU TWeak II hibátlan. Persze emiatt nem sírom tele a fórumokat. :)

Még valami. Legális WIN10-em van, rendszeresen frissítek. Mindig is csodálkoztam, hogy másoknak van AMD Ryzen Balanced séma, mert nekem sosem volt. ( 1 hónapja még biztos nem)

Na, most már van! :) WIN10, én így szeretlek. :)

[ Szerkesztve ]

(#7336) Timer válasza Gyuri27 (#7331) üzenetére


Timer
veterán

Oké, szerintem érted, mire akartam utalni, de ha nem, akkor is elengedem a vonalat, mert nem fikázni jöttem. A végén lehet ,hogy beruházok egy THICC-re próbaként, aztán ha nem jön be, elállok a vásárlástól, és elhozok egy 2070 Super-t. Nitrót már nem merek, mert nekem alapból három DP port kellene, ha megfejelem a helyzetet 2 DP és 1 HDMI kombóval, jó eséllyel lesz valami szívás. A Pulse meg nem szimpatikus, rühellem a gémer kinézetet, na! ;)

[ Szerkesztve ]

(#7337) Lezli25


Lezli25
tag

Nem fogjátok elhinni. Az X470es lapra, 2700x cpuval feltelepedett elsőre és hibátlanul üzemel a legfrissebb driverrel. ugyan azon a monitoron, ugyan azzal a kábellel.... Nah erre varjatok gombot

Akkor az Asus Rog Strix X570-E lapomban miért nem akar jó lenni? Nah ez itt a naaagy kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#7338) csiga8 válasza Lezli25 (#7337) üzenetére


csiga8
senior tag

Lehet a PCIe 4.0 a gond?

Állítottad 3.0-ra, próbáltad úgy?

Az 570-es lap memória kezelésével biztos nincs gond?

[ Szerkesztve ]

(#7339) Lezli25 válasza csiga8 (#7338) üzenetére


Lezli25
tag

Igen, próbáltam, de akkor se volt jó. De megpróbálom úgy hogy 3.0-ra átállítom újra és megint újrarakom a wint... hátha.

(#7340) csiga8 válasza Lezli25 (#7339) üzenetére


csiga8
senior tag

Az 570-es lapba milyen memóriák vannak? Nincsenek húzva?

(#7341) Lezli25 válasza csiga8 (#7340) üzenetére


Lezli25
tag

ezek a corsairok is voltak, meg ma jött meg az új Gskill azokkal is ugyan az a helyzet
Nem szoktam húzni semmit. Felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#7342) Timer válasza Lezli25 (#7337) üzenetére


Timer
veterán

M.2 SSD van az új gépben, a régiben meg mondjuk lehetséges, hogy nincs? A PCIe sávokon osztozik a VGA-val, és ha mindkét M.2 SSD slot foglalt (vagy egyes lapoknál a második slot önmagában), a legtöbb alaplap leveszi a PCIe x16-ot x8-ra. Ez csak tipp, merész tipp! ;)

[ Szerkesztve ]

(#7343) Lezli25 válasza Timer (#7342) üzenetére


Lezli25
tag

2db m2 nvme ssd van az x570 lapban, de nem hiszem hogy ez lenne a baj.

(#7344) Timer válasza Lezli25 (#7343) üzenetére


Timer
veterán

Ha van még lelki erőd meg kedved vele szenvedni, ugyan vedd már ki belőle légyszíves a második számú slotban lévőt, az osztozik a VGA-val, elvileg. Most szólok, ha bejön, jössz egy sörrel! ;]

[ Szerkesztve ]

(#7345) Lezli25 válasza Timer (#7344) üzenetére


Lezli25
tag

A gyártó honlapján nem írja hogy osztozna, mert a chipset és cpu kezeli a 2db m.2 slotot.
Itt a gyári leírás:
Sőtt itt a teljes lista 3. gen proci esetében

[ Szerkesztve ]

(#7346) Create.


Create.
Topikgazda

Nekem asrock x570 steel legend van 1db nvme adata xpg 8200 ssd-vel meg az alsóban volt egy 120gb-os satás m.2. Én a biosban nem raktam át a pci-e slotot se, minden jól működött egyből. Esetleg alapla bios nincs frissebb, chipset driver? Meg akkor a kártyával tuti nincs baj, valami nem szereti a kártyát.

Amúgy a fene érti ezt, mert tényleg biztos vagyok benne, hogy rengetegen probléma nélkül tudják használni a vga-jukat, elenyésző rész meg annyit szív vele, hogy tényleg jobban jár ha vált nvidiára. Nekem rx470-et kellett cserélnem nvidiára, pont a random fekete képernyő miatt, most visszajöttem amd-re, szerencsére nekem semmi gondom ezzel a navival. Pedig erősen bennem volt a félsz, pláne, hogy rtx2060superről jöttem és csak a vágy hajtott az amd felé, a +teljesítmény nekem nem volt lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#7347) Lezli25 válasza Create. (#7346) üzenetére


Lezli25
tag

Minden full friss.

(#7348) Gyuri27 válasza Lezli25 (#7347) üzenetére


Gyuri27
félisten

Akkor ott erősen a lap a ludas ha minden de minden más ugyanaz.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7349) Lezli25 válasza Gyuri27 (#7348) üzenetére


Lezli25
tag

Semmi baj a lappal. hibátlanul üzemel. valami biosbeli vagy kompatibilitási gond lesz itt tuti

(#7350) Hellwhatever válasza Gyuri27 (#7348) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Meg kéne nézni másik lappal az 5700 XT-t. GTX 1080-nal hibátlan neki, ez inkább a kártyára hajtja a ludat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.