Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) arnoldito válasza fahrii (#8949) üzenetére


arnoldito
senior tag

Nekem van. Nagyon korrektek, onnan volt 152k a Nitro+ SE, de vissza küldtem és szóltam nekik elálllok, pedig cégre vettem. Szó nélkül vissza vették, harmadnap a számlán volt a pénz, és privátban írtak, hogy remélik vásárolok még ott. Nem tudom honnan szerzik ennyivel olcsóbban. De ramiris-s ragasztószalaggal volt a doboz körbe csomagolva. :)

[ Szerkesztve ]

(#8952) ΞΔGLΞ válasza FSA (#8944) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyszerűen hihetetlenek számomra ezek a bődületes hibák, amit naponta olvasni.
Nem beszélve róla, hogy feleslegesen rabolja a user idejét, elállással, garanciával, és hasonló ügyintézésekkel, ahelyett, hogy játszana a nem éppen olcsón vett kártyájával.
Ehelyett fasságok (már bocs) tömkelege zúdul rá, és akinek normálisan működik, azoknak is ott lesz végig a kisördög, hogy vajon "nálam mikor jön elő" valami hasonló...

Cöhh

(#8953) R3laX


R3laX
addikt

2100/1875 1.2V Nitro+

[ Szerkesztve ]

(#8954) AlienApollo válasza ΞΔGLΞ (#8952) üzenetére


AlienApollo
tag

sajnos mindig benne van a pakliban, hogy gyári hibásat kifog valamelyik szériából az ember, de bődületes hibának mondjuk csak az ASUS-on lévő csavar malőrt nevezném, mert az tényleg tragikomédia volt.... minden másnál csak ki-kifog az ember egy-egy hibás darabot, de széria betegségekről nem lehet beszélni.

szoftveres nyűgök amik mindegyiket érintették már más kérdés, de szerencsére azokról egyre inkább lehet múlt időben beszélni.

nekem az egyik utolsó problémám az volt, hogy 75Hz-en egy monitornál se vette vissza a memória órajelet, de szerencsére ezt meg egyedi felbontással tudtam orvosolni, úgyhogy öjömésbódottá. :DDD

(#8955) Beast007 válasza R3laX (#8953) üzenetére


Beast007
aktív tag

2150/1160

(#8956) R3laX válasza Beast007 (#8955) üzenetére


R3laX
addikt

Giga? Aha :). Érdekes, nekem ez a kártya nem bírja az alulfeszt, viszont cserébe így sem meleg, szóval tökmind1 :).

(#8957) R3laX válasza R3laX (#8956) üzenetére


R3laX
addikt

Mondjuk az is igaz, hogy Superposition-ben többet bír. Time Spy Stress Test tesz oda neki. 1.2V-tal max 2070MHz-es boost-ot tud ott 2100RPM körüli ventivel.

(#8958) Shkiz0 válasza R3laX (#8953) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

;] :P

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8959) R3laX válasza Shkiz0 (#8958) üzenetére


R3laX
addikt

Nyeheh :DDD Oké.

(#8960) arnoldito válasza R3laX (#8959) üzenetére


arnoldito
senior tag

Amikor az SP lemegy, akkor már Time Spy megáll, és erre a legjobb a BFV még, mert az 5perc game után kidob multiban mint a szél, ha nem stabil.

Skiz0: A 1080ti is többet dobott nekem SP-ben mint a mostani, szóval nem gyengén részre hajló az SP... ;] Persze ez nem von le semmit annak a kártyának az erejéből, inkább az SP fényéből...

[ Szerkesztve ]

(#8961) duvi válasza Shkiz0 (#8958) üzenetére


duvi
nagyúr

Az egy pontra jutó árkülönbözetet is kérjük mellékelni! ;]

(#8962) Jacek válasza Shkiz0 (#8958) üzenetére


Jacek
veterán

Ott valami kevés.

(#8963) Jacek válasza duvi (#8961) üzenetére


Jacek
veterán

Én most pont fordítva csináltam eladtam a 2080S-t és vissza raktam a 5700XT(ezt azért vettem)
Namost 110-ért vettem a vadi új 5700XT(svédben) és eladtam a 2080S-t 250e-ért pajszer volt belőle MSI Gaming X Trio.
Gyorsabb gyorsabb a 2080S nade nem ennyivel :D
Ne is szintetikus tesztben nézzük mostanában max Warzone-ra van időm, namost ugyan azzal a setupal 70-80 fps 4k-ban az XT a 2080S-el meg 80-90, na ezért rugtam ki a gépből...

[ Szerkesztve ]

(#8964) R3laX


R3laX
addikt

Ez is mókás, és semmi mókolás, csak 2100/1800 :) . High End-et nyissátok le :D. [link]

(#8965) szabeska válasza R3laX (#8964) üzenetére


szabeska
addikt

Vicces fiú ez a háromdémárk :DDD

F1

(#8966) R3laX válasza szabeska (#8965) üzenetére


R3laX
addikt

Jó, annyit elárulok, hogy minden hülyeséget bezártam feladatkezelőből. ;)

(#8967) Shkiz0 válasza Jacek (#8962) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Pedig full alapon ennyi.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8968) Jacek válasza Shkiz0 (#8967) üzenetére


Jacek
veterán

Igen kozben gobdoltam en is higy nem finomhangoltad, varom mennyit hoz ha belenyulsz.

(#8969) arnoldito válasza Jacek (#8968) üzenetére


arnoldito
senior tag

Még egy kis SP... :D 2170/1850-1160mV

(#8970) MiklosSaS válasza Shkiz0 (#8958) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Valami ott nagyon nem kerek. Én igy használom az elsõ nap óta, nulla, semmi, nada problémával. Egy játékal sem volt gondom, a FreeSync-es monitoron is remekül müködik a G-Sync mód.

Bocs az OFF-ért.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#8971) arnoldito válasza MiklosSaS (#8970) üzenetére


arnoldito
senior tag

Rakd fel Te is az 1.1 verziót, az pár ponttal kevesebbet dob...

(#8972) Kupszi


Kupszi
aktív tag

Hogy én se maradjak ki a buliból.

Alapórajeles Powercolor Red Dragon 5700XT

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#8973) Shkiz0 válasza MiklosSaS (#8970) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

1.1-el kevesebb lesz picit.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8974) Lendova válasza MiklosSaS (#8970) üzenetére


Lendova
őstag

Akkor tedd össze a két kezed. :) Én új windows-zal futottam neki, ahogy bepattintottam a gépbe és volt minden.
A 20.2.2 driver óta sokat javult, de még mindig nincs ott, ahol kellene lennie.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#8975) MiklosSaS válasza Lendova (#8974) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tudom 5-6 hete jöttem át egy referencia 5700 XT-rõl, amit szerettem de kikészitett a driver bug.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#8976) R3laX válasza MiklosSaS (#8975) üzenetére


R3laX
addikt

Duplázva, szivat a netem...bocsi...

[ Szerkesztve ]

(#8977) R3laX válasza MiklosSaS (#8975) üzenetére


R3laX
addikt

Nem tudom, de én 2019 októberében bepattintottam a Nitro+-ot, azóta 1 nagy problémám van, az az, hogy 240Hz-en nem veszi vissza a memória órajelet, csak 144-en :).

(#8978) MiklosSaS válasza Shkiz0 (#8958) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na igen, kicsivel kevesebbet kaptam az 1.1-es verzioval :(

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#8979) Jacek válasza MiklosSaS (#8978) üzenetére


Jacek
veterán

Azárt kiváncsi leszek Shkiz0 mennyire tudja feltornáni mert az mégiscsak egy 2080S a tied meg 2070S és több pontod van, kiváncsi leszek a tunningra.

(#8980) SzutyokMatyi


SzutyokMatyi
tag

(#8981) BeZol válasza Jacek (#8979) üzenetére


BeZol
őstag

Feltornázás ide vagy oda, a lényeg h játék alatt stabil legyen.
Állítgathattam eddig bármelyik kártyámát 5%-nál magasabb tuningra, a PUBG sosem hálálta meg és ledobott asztalra 30+ percenként. Ahhoz a játékhoz konkrétan kb. tilos tuningolni a gpu-t. Más játéknál nem volt vele bajom, ott sima volt.

(#8982) MiklosSaS válasza Jacek (#8979) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ezt figyeltem en is hogy lehetetlen egy 2070S tobb pontot adjon mint egy 2080S. Ha valami botranyos hutesu sima 2080-rol lenne szo, akkor meg rafognam mert a 2070S az 104-es chip es nem 106-os mint mint a sima 2070, ergo egy vagott 2080-as.

De mind1, itt zarnam az OFF-ot.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#8983) Shkiz0 válasza MiklosSaS (#8982) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Tuti, hogy nálam nem kerek valami, mert 6800 körüli pontokat dob.
A kérdés, hogy igazából miért. Már most azon gondolkodom hogy van itt egy használaton kívüli hdd, gyorsba felhúzok rá egy friss wint próbára.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8984) karis


karis
tag

Sziasztok!

Egy pár hónapja már üzemel egy MSI 5700XT Gaming x kártya a gépben, de most észrevettem hogy a GPU órajele beakad 800 Mhz-re. Tegnap raktam fel egy uj Windowst.Ez előtt nem volt gond ezzel. Külföldi fórumokon se találtam megoldást erre. Egyedül a 19.12.1 driver az ami visszaveszi.
Találkozott valaki ilyennel? Van rá valami megoldás?

Windows 10 Pro
Verzió: 1909

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#8985) Shkiz0 válasza karis (#8984) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Visszaveszi, csak 1 vagy 2 driverrel ezelőtt jött ez a bug, hogy hibásan jeleníti meg.
De amúgy visszaveszi.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8986) Tibro5


Tibro5
senior tag

Más is tapasztal Red Dead Redemption 2 alatt időnként mikrolaggokat 5700XT-vel? 1440p-ben játszom high beállításokkal, dx12 és stabil, kb. 70-90 fps-sel fut a játék mégis néha beröcög. Miért van ez? Vulkánnal meg nem is fut, kifagy szinte azonnal ahogy betölt a játék :F

(#8987) Shkiz0 válasza MiklosSaS (#8978) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Kb ez a vége észszerű határok között maradva 24/7.
Kb átlagos kártya, semmi extra. Most nem voltam olyan szerencsés mint a GamingX esetén :P
Viszont én itt most ezt a dolgot lezárom, folyt köv a 2070 vagy 2080-as topicba :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8988) Jacek válasza Shkiz0 (#8987) üzenetére


Jacek
veterán

Annyira ne bánd a Gaminget amit lent linkeltem az egy gaming és annyit lehetett kifacsarni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#8989) #73995072


#73995072
törölt tag

Van új driver, 20.4.1. :) Mintha a gép kicsit kevesebet fogyasztana vele sima böngészéskor... kevésbé ugrik a vidikari fogyasztása sima netezéskor (RX 5700 ref)

[ Szerkesztve ]

(#8990) Chaser válasza #73995072 (#8989) üzenetére


Chaser
titán

vram mennyin megy? az okoz zabát, főleg yt alatt mert felcsapja maxra a driver

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8991) Tomko78 válasza #73995072 (#8989) üzenetére


Tomko78
őstag

Mondjuk azt nem sikerült megoldani, hogy ne fals MHz írjon , most is alapon 800 MHz megy holott 13 w fogyaszt , de game alatt is érezni kicsit jobb lett mint az előző driver 😁

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#8992) sutyi^ válasza Tomko78 (#8991) üzenetére


sutyi^
senior tag

Majd valaki azt írja esetleg meg, hogy visszamerjem-e kapcsolni a HW gyorsítást a böngészőkben és másban is...

Bár elvileg nem lett gyógyítva a release notes szerint.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#8993) R3laX válasza sutyi^ (#8992) üzenetére


R3laX
addikt

Érdekes ez a probléma. Nekem soha az életben nem jött elő. Próbáltad driver telepítés után?(DDU, majd install), uninstallálni a Chrome-ot, majd újrarakni?

(#8994) R3laX


R3laX
addikt

Nálam még mindig ez a gány.

(#8995) korcsi válasza R3laX (#8994) üzenetére


korcsi
veterán

Engedd el, ez már évek óta így van, a Polaris is így működött, ez nem egy hiba, ezért nem is fogják javítani. Lehet próbálkozni CRU-val mókolni az időzítésekkel, de nálam alvásból ébredve sok esetben fekete képernyőt okozott (ez lehet a monitor problémája is) de mióta 144Hz-en van pörgő memóriával, mindig ad képet. Megoldás lehet még a parancsikonos képfrissítés váltás.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#8996) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.4.1 Highlights
Support For
Resident Evil 3™
Fixed Issues
Overwatch™ and Heroes of the Storm™ may experience a black screen or application hang while gaming for extended periods of time on some Radeon RX Vega series graphics product system configurations.
HDR may fail to enable or be detected in applications and games using the Vulkan® API.
Doom Eternal™ may fail to launch in some hybrid graphics system configurations.
Radeon ReLive streaming may fail to launch or may crash when a stream session is started with performance metrics overlay enabled.
Some clock values may fail to populate for a limited number of graphics products in the Radeon Settings Hardware information tab.
Hotkeys can no longer be assigned to a single digit or character as this has the ability to block or cause interference with some default Windows® functionality.
Some Radeon FreeSync Premium supported displays may not list all supported refresh rate options in Windows® when Radeon FreeSync Premium is enabled in the displays OSD settings.

(#8997) GIORGIONE76 válasza bobalazs (#8996) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

Valamit csinálhattak, mert pont lövögetem be az optimális teljesítmény és tegnap mértem SP-t, most kevesebb fesz/áram/gpu clock és mégis jobb eredmény, érdekes mert a power megegyezik, sőt gpu-ra lebontva még kevesebb is ... :F


https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#8998) AlienApollo válasza bobalazs (#8996) üzenetére


AlienApollo
tag

fura, hogy a known issues mekkorára nőtt már megint, és ehhez képest a javított dolgok elég elenyészőek - pl javítanak radeon overlay kiírásokon, de nem javítják a bugot ami miatt idle clock-ot roszzul írja ki már 3 driver óta.

Böngészős hardveres gyorsítást már régebben javították, a 20.2.2-vel nekem működik is minden gond nélkül.

Mem clock folyamatos boost meg AMD szerint nem hiba úgyhogy azt soha nem fogják javítani. Nekem sokadszori próbálkozásra egyedi felbontás mókolással sikerült megcsinálnom, kb egy hete használom így és nem volt vele gondom, de előtte én is belefutottam abba, hogy egyedi felbontással visszavette csak épp dobálta a fekete képernyőket - tehát univerzális megoldás ott sincs hanem neked kell nagyon utána menni és kikísérletezni hogy a te paneleddel melyik beállítás működik.

(#8999) bobalazs válasza AlienApollo (#8998) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az a fura hogy minden frissítés után nekem kell megcsinálnom a Back porchot mert 1500 Mhzen megy a video memoria ha kell ha nem.

(#9000) AlienApollo válasza bobalazs (#8999) üzenetére


AlienApollo
tag

csak nem arra célzol, hogy ezt akár driver szinten is orvosolhatnák és akkor nem kéne ilyenekkel pöcsölni? micsoda eretnek gondolat :D

nálam az ULPS kikapcs meg CRU állítgatás minden update után már a szeánsz része. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.