Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) MZsoltee válasza ΞΔGLΞ (#8550) üzenetére


MZsoltee
veterán

Egy gyártó két azonos típusú kártyája sem egyforma. Ha ilyenre (render) kell, akkor olyan karit nézz amin a ventik jók, tartósak és relatíve nagy a borta és a memória is hűtve van. Aztán ha megvan a kártya lehet alulfeszelni és beállítani az optimális értéket. Ha a kártya hangos 1,2V-on 2050mhz-en, akkor meg kell nézni mit tud 1,15V-vagy 1,1V-on. Nekem egy egyszerűbb powercolor 5700XT dualom van. 1,1V mellett csöndes és hűvös és 1875mhz körül boostol átlagban.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#8552) Jacek válasza GIORGIONE76 (#8549) üzenetére


Jacek
veterán

Én semmit, biztos jó és szép.
Nem is lenne értelme, azért raktam a táblázatot mert azokat egyformán mérték.

[ Szerkesztve ]

(#8553) Chaser válasza Gyuffa (#8536) üzenetére


Chaser
titán

azé' van a fórum ( :
nem kötelező frissíteni, de úgy lassab lesz, nem bonyolult a frissítés, emelt órajelen is extra halk marad a kártya ha 5700 xt hűtésest kapsz

ΞΔGLΞ
ha nem fontos a csúcs navi ránézhetsz az 5600 xt pulse-ra, esélyesen még 5700 xt hűtéssel kapod alzánál, 1+ óra furmark alatt 800 rpm-en mentek a ventik, csak elején pörgött max 1200-t, játéknál jellemzően 800-1000rpm-en megy, csak ritkán megy 1200-ig
láttam a hang kifejezetten fontos, ha sokat járatod gondolom fogyasztás sem mindegy, kb 50%-kal többet eszik az 5700 xt, főleg ha gaming x vagy egyéb gyárlig kicsit megkergetett verzió
és a zotac/sapphire egy brand, zotac csak nv-t gyárt, a zafír csak amd-t :) extra, hogy szabadon cserélhető a venti garvesztés nélkül

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8554) BeZol válasza ΞΔGLΞ (#8550) üzenetére


BeZol
őstag

Ha meg még így is túl hangos lenne valami, akkor downclockolod picit (ha lehet úgy mint az nvidia kártyákat).
Én mindig guru3d teszteket olvastam, ott egyik leghalkabb 1080 Ti-k közé tartozik az msi gaming x verziója 38DBa-val. A hagyományos founders edition-ök pedig 41DBa.
Gyakorlatilag mindkettő volt. A founders edition még a fejhallgatóba is behallatszódott, olyan hangos volt és magas volt a frekvenciája is. A gaming x-es kártyám 14fokkal hűvösebben megoldotta jóval halkabban, de még ezt is enyhén hangosnak tartottam, aztán múltkor egyik ismerősöm vett rtx 2070 super kártyát (sima gagyi msi ventus), és mikor beraktam, akkor jöttem rá h igen, tényleg hangoska a kártyám, mert ennek jóval kisebb hangja volt. Ugye 275-300W kontra 220W környéke... Azért nem mind1. Az 5700 XT-k is tudnak enni, úgyhogy a silent biosokkal lesz talán csak meg, amit szeretnél, de még lehet az is határeset lesz.

Én a magam részéről a következő kártyámra veszek egy ilyet 20ezer Ft-ért egy sima alap referencia kártyához. Olcsóbb vagy ugyanannyi, mintha gyári tuningosat vennék, közben hangja sincs kb., igaz 3 vagy 4 slotot elfoglal, attól függ felrakod-e a backplate-eket. Kb. 500RPM-mel lassabb ventillátorral hozza ugyanazokat a hőfokokat, mint egy gyári oc-s kártya, ergo hangja sem lesz. Tesztelték többen is RX 5700 XT-re, érdemes utána járni a témának ha téged is zavar a megemelkedett zaj. (csak elvileg a memóriát nem hűti le rendesen ennél a típusnál, tényleg utána kell járni)

[ Szerkesztve ]

(#8555) Jacek válasza BeZol (#8554) üzenetére


Jacek
veterán

MSI 1080Ti Gaming X Trio-t váltottam 2080S Gaming X Trio-ra halkabb az RTX ez tény.

(#8556) ΞΔGLΞ válasza Chaser (#8553) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

gondolom fogyasztás sem mindegy...

Nem tényező a fogyasztás, 5700 XT-t szeretnék mindenképp, 3950x röhögőgörcsöt kap még a 2080ti-tól is. És a lényeg nekem az idő, hogy minél hamarabb végezzen...
Tényleg, ha már említetted, a Sapphire, akkor ezzel mi a helyzet, Srácok? Ezt is elég szépen dicsérik (nem pont az árukereső vettem figyelembe, hanem külföldi bejegyzéseket is) , bár tudom, hogy ezek nem jelentenek néha semmit, az emberek 90%-ka totál elfogult lesz, ha birtokol egy terméket.
[link]

(#8557) Chaser válasza ΞΔGLΞ (#8556) üzenetére


Chaser
titán

ott a gond hogy kb 160w vs 230-240w-ról beszélünk, utóbbit már elég nehéz kvázi némán hűteni, persze nem lehetetlen
msi gaming x hűtése nagyon dögös', kérdés gyakorlatban mennyi hangja van
egyébként foglamam nincs mi kell a rendernek, és mennyivel végez hamarabb egy 5700 xt mint az 5600 xt, de elfogultság nélkül az 5600 xt pulse szuper csendes az 5700 xt pulse hűtésével, ebből következik, h 5700 xt pulse már biztos jóval hangosabb, kérdés hogy a nitro h muzsikál ilyen téren
részemről már a két ventis megoldásokat is borzasztóan hangosnak hallom 1200 rpm fölött a generált szélzaj miatt
épp futtatok egy furmarkot, kb én se hiszem el az ott látott adatokat ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8558) Chaser válasza ΞΔGLΞ (#8556) üzenetére


Chaser
titán

elfogultság nélkül :)
furmark kilövése után 10 másodperccel:
gpu már 50 fok alatt, venti leáll
vram 70 fok
vrm 59 fok
- nagy eséllyel nálam a vram gap padje körül disznóság van, most 22 fok van a szobában, múltkor 24 fokos szobában 1080p presetet futattam egy órán túl, 94 foknál állt meg a vram, most figyeltem, 90-et már 20 percnél elérte, gyakorlatban játék alatt ritkán megy 75 fölé pár fokkal, zömében 70 környékén van -
és ez teljesen default, semmi piszka, adrenalin auto uv 0,05v-ot levett gpu-ról, konnektoros mérő szerint még -10-15w lejött így, majd mérek egyet úgyis, hőfokokban mennyire jelentkezik
nem hiszem, h ezt bármelyik 5700 xt überelni tudná, de nem kizárt nyilván, én is gondolkoztam hogy "kimaxolom" a navit és veszek egy 5700 xt gaminget vagy nitrot, de a hang/fogyasztás többet ér - ártól tekintsünk el -, mint az a nagyon max 30% teljesítmény difi, ami átlagosan inkább 20-25% - nekem legalábbis -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8559) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Rakhatunk egy szamlalot az osszefoglaloba hogy hanyszor lett leirva, milyen hutes van az 5600XT-n? ;]

(#8560) Chaser válasza ßrainiac (#8559) üzenetére


Chaser
titán

nyugodtan, azért néhányan már örültek neki, nem csak én vagyok csend mániás ( :
inkább legyél kemény, és prezentálj egy fél órás furmarkot, mit tud ott az 5700 xt pulse hűtése ;] egyébként tényleg érdekelne

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8561) ßrainiac válasza Chaser (#8560) üzenetére


ßrainiac
addikt

Engem annyira nem.

Viszont az eleg szar, hogy division 2-ben ultran pulzalo ventihangja van :/

Lehet h undervolt/clockolnom kell..

(#8562) Chaser válasza ßrainiac (#8561) üzenetére


Chaser
titán

( :
sztem az a "légörvény" hangja, 590 nitronál is megjött ha 1200 fölött mentek a ventik, de az kb mindnél megjön nagyobb fordulaton
no én ilyeneket nem akarok már többször, inkább legyen kisebb a teljesítmény, és hackelgetni sem akarok adrenalinban, elég volt a polarisoknál
esetleg egy saját custom bios-t meglépek, ha stabil a gyári -0,05v, és akkor kap egy max 8-900rpm-es profilt a kártya, de az adrenalinos móka nem hiányzik, venti piszkálással még mindig kilövi a zero rpm módot?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8563) Rica válasza Chaser (#8535) üzenetére


Rica
senior tag

Koszonom szepen! :R
60 FPS tokeletes. A monitorom 72 Hz-es, de csak 1080p. A 192 bitet a 256 utan szerinted eszre fogom venni?
Mar csak jatekot kell talalnom 4 ev kihagyas utan. :D

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#8564) KillBorn válasza Rica (#8563) üzenetére


KillBorn
senior tag

A gddr6 2x annyi adatot tud szállítani mint a gddr5, szóval 192 bit gddr6 = 384 bit gddr5. Ezt olvastam mikor még kiválasztás alatt volt az 5600xt-m, ha tévedek javitsatok ki! Azóta az is kiderült, hogy 5700xt-s hűtésűt sikerült vennem. ;]

5500xt is hozza az rx 590-et, pedig az csak 128bites.

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#8565) ΞΔGLΞ válasza Chaser (#8557) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

mennyivel végez hamarabb egy 5700 xt mint az 5600 xt

Ez pontosan ugyanúgy működik rendernél is, mint egy erősebb és egy gyengébb vga/ cpu között. Emiatt fontos a hűtés is, ha nagyon melegszik egyre kisebb lesz a boost. Pl a zotac render közben az 50 fokot sem éri el, értem ezalatt folyamatos 48 órás működéssel, tehát végig tudja tartani a legmagasabb órajelet.
Tehát, ha gyorsabban tudják "együtt" számolni, jóval előbb végeznek a render anyaggal.

A lényeg az, pl sony vegas-ban, ez itt legyen megadva, hogy a VGA segítse a cpu-t.

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#8566) korcsi válasza KillBorn (#8564) üzenetére


korcsi
veterán

A memória órajel már nem is számít...

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#8567) Rica válasza KillBorn (#8564) üzenetére


Rica
senior tag

Koszonom szepen! :R

Chaser #8535: A fogyasztas nem gond. Tapon sosem sporolok: Seasonic Platinum 660

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#8568) Chaser válasza Rica (#8563) üzenetére


Chaser
titán

ha 72-es akkor 72 fps-sel vsync mellett teljesen szmusz' lesz az élmény, 1080-ben talán mindent elvisz ultrán is annyival
ajánlom a forzát - autós -, doom 2016 - fps -, más nekem se nagyon van ( : - saját részre -
sávszél/gdrr pedig kb úgy aránylik ahogy killborn mondta
volt 5500xt-m is, 590 szintet azért nem érte el, de olyan messze se volt tőle, 128 biten feleannyi fogyasztással - vagy annyival sem -, jó ez a navi

ΞΔGLΞ
ezt egyáltalán nem vágom, azért kérdeztem, videót akarok majd vagdalni, asse' tudom abba be tud-e segíteni a navi, talán a vegas is olyan sw?
most első körben konvertálást próbálom ki br -> mkv
ha olyasmi terhelést ad a kártyának mint a konvertálás, akkor nem lesz max gpu load, akkor viszont msi gaming v zafír nitro is simán jó lehet neked 5700 xt fronton

Rica
globál szinten gond, engem se a táp vagy vilanyszámla hat meg, 10 óra játék helyett inkább nyomok egy óra benchet ((( : vagy be se kapcsolom a gépet napokig tesztelés után :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8569) Shkiz0 válasza ΞΔGLΞ (#8565) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

És annak amúgy utánanéztél, hogy az adott programmal gyorsabb e egyáltalán az 5700 XT mint az eddigi 2080S?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8570) Chaser válasza Shkiz0 (#8569) üzenetére


Chaser
titán

nem kezeli a mac az nv-t, ezért akar navit - ha jól értettem -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8571) ΞΔGLΞ válasza Chaser (#8570) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Pontosan, különben 2080ti-t vennék, de ezt írtam is.
Az Apple az AMD-t favorizálja és punktum. Ezért kell a legerősebb kapható radeon kártya.

asse' tudom abba be tud-e segíteni a navi

Persze, ahogy példaként beraktam a vegas-t (nem azt használom), ott amd radeon jelenik meg és azt kell kijelölni, de a vegas nagyon érzékeny program. Ha egy kicsit is szar a driver, ha nem stabil az oc (cpu, ram, vga), rögtön kidob, lefagy, kékhalál etc.... Ezért az egyik legjobb program, ha a stabilitást kell mérni. Ha a vegas 1-2 óra render-t megcsinál, akkor az a gép stabil, ellenkező esetben már az elején elhajt melegebb éghajlatra. :-D

[ Szerkesztve ]

(#8572) Rekro


Rekro
aktív tag

Sziasztok!

Valakinek esetleg van tapasztalata az új drivernél még jelen van a dual monitoros blackscreen probléma? Esetleg érdemes a már lassan fél éves drivert lecserélni amivel viszonylag ritkán jelentkezik ez a probléma?
A ismert gondoknál eltünt a hardveres gyorsításos cucc de a hibajavításnál nem láttam, hogy meg csinálták volna.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#8573) Shkiz0 válasza ΞΔGLΞ (#8571) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Akkor GamingX vagy Red Devil, és le is zárhatjuk ezt a kérdéskört :K ;)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8574) speedernet


speedernet
aktív tag

Üdv urak!

Aidat böngészve vettem észre hogy nem jól mutatja a textúrázó egységek számát és a egységesített árnyalók számát.
Elképzelhető hogy valamely erősebb kártyából lett kreálva?
Bár az is lehet hogy szimplán nem jól ismeri fel.
Teszek egy képet is hogy mégis látható legyen..

[ Szerkesztve ]

(#8575) ΞΔGLΞ válasza Shkiz0 (#8573) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Annyira jó ez az msi kártya? :)
Ma nem értem rá, mert a kislányaim (3) kiidegeltek :-D, de holnap leadom a rendeléseket.

(#8576) Shkiz0 válasza ΞΔGLΞ (#8575) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nézz teszteket, keress rá a topicban is, van jó pár tulaj és eredmény, mindenki csak dicséri.
Jelenleg ez a legnehezebb, legvaskosabb hűtésű kártya Navik között a piacon.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8577) Nokedli92


Nokedli92
aktív tag

Sziasztok!

1,5 óra játék után a GPU-Z szerint az alábbi eredményeket kaptam:

MSI 5700XT Gaming X kártyám van, és nagyon hangos, már-már elviselhetetlen.

Üdv, Csaba

(#8578) Create. válasza Nokedli92 (#8577) üzenetére


Create.
Topikgazda

ez olyan, mintha vagy a paszta lenne kiszáradva, vagy nem érintkezne a hűtő normálisan. Gaming x-hez képest ezek az értékek elég rosszak. Ha elállni nem tudsz, akkor sajnos ezt garanciába nem fogják intézni, mert hiába hangosan, de a hőfokban még így is határon belül van.

(#8579) Shkiz0 válasza Nokedli92 (#8577) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ezek a hőfokok nagyon fosok, pláne ekkora feszen.
Mutass már egy képet a házadról oldalról.
Van rendes légmozgás a házban?
Nálam ilyen 2000 környékén soha sem volt a venti fordulat, még extrém tuning esetén se.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8580) Nokedli92 válasza Shkiz0 (#8579) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Természetesen igen, a 14cm-es ventillátorok 1000Rpm-en mozognak.
Fractal Define R6 házban van.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Csaba

(#8581) Jacek válasza Nokedli92 (#8577) üzenetére


Jacek
veterán

Valami ott nem gömböc :(
Hirtelen nem másfél óra de nem nézne ki másként és sokkal gyengébb kártya, Thicc II

(#8582) Shkiz0 válasza Nokedli92 (#8580) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

És milyen game alatt van ez?
Illetve milyen beállításokat használsz a driveren belül?
Automata üzemmód, vagy van e undervolt, vagy ha kézi mik a beállítások, milyen driver stb.

Nem kell. Látom mi a hiba.
Nézd meg milyen közel van a VGA a hűtőhöz. Egy ceruza nem fér be a backplate és a cpu cooler közé. Ott nulla légmozgás van szinte.
Ha van lentebb PCIe foglalat tedd oda le egy próbára és szerintem megoldódik a probléma.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8583) Nokedli92 válasza Shkiz0 (#8582) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

A "teszt" alatt a Division 2-vel játszottam, minden maxon volt, de amikor más játékkal játszok, pl: Company of Heroes 2, ott is ugyan ez a helyzet.
Az Adrenalin driverben minden ki van kapcsolva.

Ez a hőfok van most, pedig csak fórumot olvasok.
A legújabb drivert használom, de a korábbiaknál is fennállt a hiba.

Netezés közben az alábbi értékeket látom az Aidában:

Sajnos az alaplapon nincs másik PCI-E 16x foglalat.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Csaba

(#8584) Jacek válasza Nokedli92 (#8583) üzenetére


Jacek
veterán

WTF??? 75 fok idle? Linkeltem lejebb egy képet a GamingX idle 52 fok fanstopal.

[ Szerkesztve ]

(#8585) Nokedli92 válasza Jacek (#8584) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Igen sajnos.. át rakom a driverben Automatikusra a "tuning control"-t akkor sem jobb a helyzet. MSI Afterburnerrel nem is tudom vezérelni a ventillátort.
Igen, láttam a "Techpowerup"-os képeket, ezért is kezdtem el foglalkozni a témával.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Csaba

(#8586) Jacek válasza Shkiz0 (#8582) üzenetére


Jacek
veterán

Felfűtené a CPU hűtő? egy próbát megér..

(#8587) Shkiz0 válasza Nokedli92 (#8583) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Hát az szomorú mert szerintem pedig ott lesz a hiba.
Mutatom miért. Ez a kép a guru3d weboldaláról származik a GamingX XT tesztből ahol "Open Benchtable" környezetbe tesztelik ahol azért alapból jó pár fokot nyernek egy számítógépházhoz képest, főleg ha még nem is egy jól szellőzőről van szó.

Emiatt gondolom, hogy ilyen magasak a hőmérsékleteid, mert a GPU mögött a backplatnél megreked a meleg a hűtőnél. Valamennyit persze visz el a cpu cooler, de mivel nem direkt kontakt van a lamellák és a backplate között nem igazán számottevő.
Nálam is GamingX van az alábbi beállításokkal, jelenleg ennyi a hőmérséklet netezés és twitch ablak futása közben:

Próbáld meg ezt belőni, ezzel is nyersz valamennyit, plusz ami nálad még probléma ahogy látom (bár nem a te hibád) hogy fullon pörög a memória órajel (1750) ami azt jelenti hogy 120+ Hz feletti képernyőfrissítést használsz. Ezt ha visszább veszed szintén tudsz nyerni közel 10 fokot, bár az csak a memóriát érinti inkább, GPU hőmérséklet esetén max 2-3-t érzel belőle meg, de esetedben most minden jól jöhet.
Amúgy ha van egy felesleges ventid akkor próbáld ki azt, hogy kézzel odatartod a cpu és kártya talákozásához, ha igazm van (és szerintem az lesz :P ) akkor elkezd szépen lehűlni normális értékre.
Vagy másik lehetőség próba erejéig, hogy lekapod a BQ hűtőt, és ha van gyári akkor rádobod azt, így a CPU hőmérsékleted nyilván fosabb lesz a teszt erejéig, de lesz normális légmozgásod, és láthatod, hogy az e a gond amit mondok vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8588) Create. válasza Nokedli92 (#8585) üzenetére


Create.
Topikgazda

Előtte nem volt másik vga a gépben ugyanebben a környezetben?

(#8589) Nokedli92 válasza Create. (#8588) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Sajnos nem. Előtte épített vízhűtés volt benne és egy RX 580 Nitro+, de ott 35%-os ventillátorsebességgel, 63 fok fölé nem ment maximális terhelés alatt.
Aztán idővel szétszedtem a vízhűtést, mert ilyen takony szerű csomó keletkezett a vízben ami a puffertartály tetején ott úszkált, és úgy gondoltam hogy 1 év után nem akarom megkockáztatni hogy egy ilyen valami eltömítse a rendszert. A hosszútávú tervem az lett volna vele hogy vízhűtéssel hűteném a VGA-t is.

Üdv, Csaba

(#8590) Lendova válasza Shkiz0 (#8582) üzenetére


Lendova
őstag

Nálam nincs gond a hőfokkal nagyon hasonló szitunál:

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#8591) tlac válasza Shkiz0 (#8582) üzenetére


tlac
nagyúr

én is meglepődnék ha az okozná a gondot, hogy közel van a cpu hűtő a hátlaphoz
a másik oldalon van a kártya hűtése

másrészt van 5 db nagy venti a gépében, az igen csak átmozgatja a levegőt

(#8592) Nokedli92 válasza Shkiz0 (#8587) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Egyelőre beállítottam a feszültség értékeket, és átmenetileg visszavettem a képfrissítést 60Hz-re, jelenleg most az alábbi a helyzet:

Én azt vettem észre hogy nagyon sokat segített az hogy visszavettem a képfrissítést.
Most megyek le, és szétkapom a gépet, aztán rá rakok egy gyári CPU hűtőt, és leírom a tapasztalataim. Addig is köszönöm mindenkinek aki segít/segített nekem! :R :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, Csaba

(#8593) Shkiz0 válasza tlac (#8591) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Akkor passzolom, de el kell indulni valahonnan.
Vagy át kell tenni másik gépbe a kártyát, vagy akár ha van másik hdd/ssd arra gyorsan felrántani egy új windowst vagy valami mert valami nem kerek.

Nokedli92
Így már mindjárt másabb :)

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8594) Shkiz0 válasza tlac (#8591) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Pedig ennyit nem számít, hogy nem veszi vissza a memória órajelet.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8595) Rica válasza Chaser (#8535) üzenetére


Rica
senior tag

Most nezem, hogy gond lesz a deszkaval. Csak PCIe 3.0-at tamogat. :F Bekerdezek a milyen VGA-at topikba.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#8596) Shkiz0 válasza Rica (#8595) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

És mi a gond azzal? Semmit nem fogsz érezni a 4.0 hiányából.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8597) Rica válasza Shkiz0 (#8596) üzenetére


Rica
senior tag

Nem tudtam. Akkor nem aggodok. Koszi. :R

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#8598) tlac válasza Shkiz0 (#8594) üzenetére


tlac
nagyúr

a gpu feszültsége most jelentősen csökkentve (-0,126V) lett az általad javasolt értékre

[ Szerkesztve ]

(#8599) Shkiz0 válasza Nokedli92 (#8592) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Hmm lehet csak ennyi a problémád ez a memóri pruci amit nem képesek már régóta orvosolni, és amit én említettem vga és cpu cooler közelsége csak pár fokot számít.
Kíváncsiságból felraktam 144Hz-re, hogy nekem is fullon menjen és közel hasonló értékeket kaptam mint te.
Látszik, hogy kb 20C GPU, és kb 30C-al melegebb a kártya így hogy nem veszi vissza.
Anno nézegettem ezt, de nem rémlett ennyi.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8600) tlac válasza Shkiz0 (#8599) üzenetére


tlac
nagyúr

szerintem inkább a load alatti hőmérsékletekkel van a fő gond (110 fok hotspot)

egyébként nálam is sajnos annyi, de ez ref. kártya és nem is igazán tudom semmi másra lecserélni, mert kb. csak egy ez illik bele az itx-es gépebe (korábbi nvidia blower-es kártyával nem is volt gondom)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.