Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) R3laX válasza Speed® (#7748) üzenetére


R3laX
addikt

Félrevezető az a táblázat. Ugyanúgy kis légáramlást ajánl pl 100A-en a volt X370 killeremhez, ami prime alatt 65-70fokos VRM-et mért, meg a mostani B450-E-re is, ami prime alatt 40valamennyi fokos :U.
Na nem offolok sorr.

[ Szerkesztve ]

(#7752) Gyuri27 válasza Speed® (#7748) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]
Arra gondoltam amit irtam. 4x2 de ettől ez még 4 fázis ez ugye a procié. A többinek 2x2. De ne számoljunk már 12 fázist.
A jobb 370-450-470 lapokon is max 6 van a procinak.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7753) R3laX válasza Gyuri27 (#7752) üzenetére


R3laX
addikt

Igen 4x2 duplázott a procinak, de egyébként a részletekről nem volt szó, lényeg h szarabb :D. Simán csak a stílus nem tetszett, amit korábban is képviseltél. Offoff.. :R

(#7749) Nokedli92:
Nálam is a 2020-ban szinte minden standard-en van.

(#7750) vladtepes2:
Igen, erre mondják, hogy akinek nincs problémája nem is nagyon ír ide. Használja és kész :)

[ Szerkesztve ]

(#7754) Gyuri27 válasza R3laX (#7753) üzenetére


Gyuri27
félisten

Melyik része volt a sértő?
Sajnos asus is elment a vakitás irányába. Régen az olcsóbb lapokat kerülni kellett tőlük. De már a középkatot is.
Egy 370-es taichi meg úgy ez a taichi széria korrekt.
Az más kérdés, hogy el is kérik az árát.
Azt meg továbbra is tartom, hogy 2933 vs 3200 difit mérni lehet. Érezni nem nagyon.

Legyen on is. Nekem valamiért a win 10 büdös.
Felvetettem (kértem) problémás vga tulajoknak, próbaként húzzanak egy 7-et vagy linuxot. Marha kiváncsi lennék, hogy ott is előjön-e ez a sok faccság.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#7755) R3laX válasza Gyuri27 (#7754) üzenetére


R3laX
addikt

Mind1, ne menjünk bele, pár hozzászólásod már régebben :) is. Én elvagyok vele, lényeg hogy hűvös, meg 1.362V-on elviszi a 4.1-et prime alatt is. Ram meg ezzel a procival 3466MHz c16 53500/52500/49000/63ns-t dob.

Win10 egy nagy rakás sz., de azért nem mennék vissza 2011-be az időben egy friss rendszerrel.

(#7756) Gyuri27 válasza R3laX (#7755) üzenetére


Gyuri27
félisten

Próbát megérne. Mert ha 7 alatt nem jön elő (és feltételezve, hogy nem csak 7-re tud drivert irni az amd, azaz 10-re is meg tudja ugyanazt irni) akkor a 10 a ludas.
Nyilván ez kevés vigasz. Viszont akkor a 10-et lehetne, kellene szidni.
Én biztos kipróbáltam volna már.

[link] csak hogy na :)

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#7757) vladtepes2 válasza R3laX (#7753) üzenetére


vladtepes2
csendes tag

Ámen :R

(#7758) Lezli25


Lezli25
tag

Ha már csúcs vga-knál tatrunk. Lenne egy kérédsem amit megköszönnék ha valaki megválaszolna átlláthatóan.

Adott az nVidia oldalán jelenleg a pcie 3.0 x16. És AMD-nél már van ugye a 4.0 is.
MOst ha példának veszem a vga-mat 2080 Super ennek a pcie 3.0 x16 csatlakozója mekkora sávszélességet lenne képes biztosítani? Azaz a vga gyári órajelei mellett a memory bandwich : 496,1Gb/s- ez meddig lehetne növelhető hogy képes legyen léekezelni a pcie 3.0 x16 szabvány?

Az alaplapom tudja a 4.0-át ezért érdeklődöm. Plus majd jönnek az nvidia 3000-res vgai és azok a hrek szerint 4.0-ásak lesznek.

Köszönöm! :R

(#7759) Tomko78 válasza Lezli25 (#7758) üzenetére


Tomko78
őstag

Ezt tedd fel az nvidia topikban :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#7760) Lezli25 válasza Tomko78 (#7759) üzenetére


Lezli25
tag

linket kérhetek?

(#7761) Albigator válasza Lezli25 (#7760) üzenetére


Albigator
őstag

Ez komoly? :D

De tessék: 2080 topik

[ Szerkesztve ]

(#7762) Bossp válasza Lezli25 (#7758) üzenetére


Bossp
addikt

nincs érezhető difi GPU-knál... Úgy tudom ha raidben van sok pci-e-s ssd-d meg egy threadrippered akkor elvezhetsz előnyt a 4.0-ás sávszélből talán :)

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#7763) korcsi válasza Lezli25 (#7758) üzenetére


korcsi
veterán

A Pcie 3.0 16x sávszélessége 16GB/s mindkét irányba, a 4-esé kétszer ennyi, de mi köze ennek a memória sávszélességhez?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#7764) hajbel válasza Bossp (#7762) üzenetére


hajbel
addikt

Elvileg a 4 gigás RX 5500 is profitál belőle, amennyiben minimum 16 giga ramod van, de a 8 gigásnál már semmi különbség. [link]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#7765) Lezli25 válasza korcsi (#7763) üzenetére


Lezli25
tag

Épp ezért érdeklődtem! :) Mert azt én is tudtam hogy 16gb/s, csak hogy most hogy is van. Mire képes a 3.0 x16-on. Vannak akik írják hogy hiába a 4.0 vga esetében a 3.0-át se használjuk ki még a 2080 ti-nál sem. És ezt szeretném világosan látni hogy hogy működik ez a téma.

(#7766) korcsi válasza Lezli25 (#7765) üzenetére


korcsi
veterán

"Mert azt én is tudtam hogy 16gb/s" De nem 16gb/s hanem 16GB/s... :)

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#7767) Speed® válasza Lezli25 (#7765) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Olyannyira nem limitál a 3.0x16, hogy még a 3.0x8 sem..nagyon ritka eset az, amikor egyáltalán mérhető a difi. A 4.0 egyáltalán nem a VGAk miatt "kell", csak a marketingesek hozzák a formájukat..egyéb eszközök kiszolgálása sávszélességgel, (adattárolók, capture eszközök, stb.), amik eddig esetleg limitálva voltak, ill. több eszköz egyidejű használata az újabb szabvány előnye, VGA téren nem kell foglalkozni vele.

(#7768) Lezli25 válasza Speed® (#7767) üzenetére


Lezli25
tag

Köszönöm a kielégítő választ! Ezt szerettem volna tudni. :R

(#7769) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Mennyire normális, hogy ez "meg sem kottyan" a Pulse 5700 XT-nek? Sima wattman szórakozás csupán. Van amire figyelnem kéne, ha húznám még? Teljes konfig az adatlapomon, ha szánmít bármit is :U

A hotspot temp amúgy mit takar?

[ Szerkesztve ]

F1

(#7770) padam87 válasza szabeska (#7769) üzenetére


padam87
tag

Elég átlagosnak tűnik (ami jó).
Valszeg egy kis UV jót tenne neki.

Ha tovább húzod mint 2150 akkor érdemesebb mondjuk Heavenben próbálni, aztán superpositionben mérni. A Heavenben magasabb az órajel, hamarabb kijön ha instabil.

(#7771) szabeska válasza szabeska (#7769) üzenetére


szabeska
addikt

Ez lett a vége, ez "jónak" számít? :DDD Eddig csak Afterburnerrel mókoltam korábbi kártyáknál.

padam84: az uv-t majd tesztelem még...

[ Szerkesztve ]

F1

(#7772) Albigator válasza szabeska (#7771) üzenetére


Albigator
őstag

Sztem ezek jó eredmények. Nitroval sem volt ilyen nálam. 2050 MHz-en se értem el az 5400 pontot. 2100 MHz-en pedig az 5500-at se.

Viszont sima 2070-el slient BIOS-al simán meg van full alapon is:

Mondjuk NV ebben a progiban erősebb de ez nem jelent semmit.

[ Szerkesztve ]

(#7773) AlienApollo


AlienApollo
tag

Amúgy lassan egy hónap telt el új driver nélkül... Vajon a csodadriver 2.0-t heggesztik vagy úgy gondolták a legutóbbi verzió úgy tökéletes ahogy van és nincs már min javítani? :))

Viccet félretéve szerintem jó hogy nem futószalagon tolják ki mint eddig mert a minőség elég hektikus volt, de kíváncsi vagyok mikor jön már és mi az amit sikerül orvosolniuk (mem clock, agressive downclock, hardwer acc. ...).

(#7774) Cyberboy42 válasza Albigator (#7772) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Az a probléma hogy pont az a Superposition elég fals képet mutat... akármilyen játékban megnézed, az 5700xt elveri a 2070-et. de még a legroszabb esetben is egálban vannak. A superposition innetől fogva esetleg ugyan azokkal a kártyákkal, és/vagy tuning eredmények összehasonlítására jó, de NV vs AMD -re semmiképp.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#7775) Snike válasza szabeska (#7769) üzenetére


Snike
aktív tag

Haha!
Jobb mint az enyém! :)

PS5, mert az jó! :)

(#7776) Snike


Snike
aktív tag

Ma esti érdekesség.
Ma este Plexen filmet néztünk, amikor hirtelen elsötétült a tv -> ránéztem a gépre látom, nem indult újra, háttérkép és program a képernyön, -> közben a tv-n (plexen) ment tovább a film, -> oké nincs baj a géppel.
Most leülök a gép elé, hát nem lefagyott 3 órája. De akkor mi történhetett, hogy a PLEX ment tovább?

PS5, mert az jó! :)

(#7777) Albigator válasza Cyberboy42 (#7774) üzenetére


Albigator
őstag

Tudom ezért írtam ezt:

"Mondjuk NV ebben a progiban erősebb de ez nem jelent semmit."

5700 XT-ről meg nem azért váltottam lefele 5700/2070-re mert hülye vagyok, hanem mert nálam az a bontott Nitro nagyon nem jött be és ezeket fogtam ki eddig jó áron. :D

(#7778) szabeska válasza Snike (#7775) üzenetére


szabeska
addikt

Még egy-két kérdésem volna:
- Uv esetén, csak lejjebb veszem apránként a feszt és tesztelgetem?
- auto UV esetén megmarad a beállított freki értékem?
- a power draw csúszkát hagyjam +50%-on, vagy azzal is játsszak/vegyem vissza nullára? hogyan függ össze ez a csúszka a volt értékével, vagy hogy is mondjam?

[ Szerkesztve ]

F1

(#7779) Snike válasza szabeska (#7778) üzenetére


Snike
aktív tag

Szerintem ezt nem nekem szeretted volna írni. :) (padam87 az embered ha jól láttam)
A driver felrakása után én nem foglalkoztam a beállításokkal.
Nem játékra használom a gépet.
Ritkán de én is szembesültem fura hibákkal:
- havi egyszeri fagyás (ahogy tegnap este is ami mellett a gép persze dolgozott tovább(streamelt)),
- kép bevillanás,

Mellesleg én egy őskövület FullHD samsung monitorral 60Hz(DVI kábellel-átalakítóval- használom)

PS5, mert az jó! :)

(#7780) szabeska válasza Snike (#7779) üzenetére


szabeska
addikt

Oh, valóban :DDD

F1

(#7781) hajbel válasza szabeska (#7778) üzenetére


hajbel
addikt

1. Igen, de jó sokáig tesztelgesd.
2. Ha manualra váltasz, elveszik az auto UV értéke. Persze csak alap órajelre vonatkozik az auto UV által meghatározott érték. Általában, amint azon a feszültségen feljebb eszed az órajelet, crashel.
3. Írták, nálam is így volt Vegán, hogy 25-30% felett nem volt értelme, csak jobban melegedett tőle a kártya, plusz teljesítményt nem hozott. Mondjuk azt nem tudom, hogy hogy függnek ezek össze. Egyelőre a saját gépemet kéne stabillá tenni, de semmi időm jelenleg.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#7782) szabeska válasza hajbel (#7781) üzenetére


szabeska
addikt

Közben olvasgattam, a power csúszka mehet akár +50%-ra is, nem fog rögtön többet fogyasztani a kártya, csak HA szüksége van rá, akkor lesz tartaléka, hogy ne downclockoljon energiahiány miatt. De ha UV van, akkor nem fogja kihasználni a +50%-os mozgásteret úgysem. Én ezt szűrtem le eddig.

F1

(#7783) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Na találtam kapásból két rossz játékot a kártyámmal.
Az egyik a Space Engineers, ahol a "föld" pályán lévő grass (fűjjet) 0-tól eltérő állitás esetén graphics driver összeomlás az eredmény.
A másik csoda pedig a RAGE 2 ahol idegesítő bevillanások vannak. Gyanúm szerint freesync hiba, mert bekapcsolt vsyncel van fps stutter meg 20-40 fpsek viszont nincs villódzás.
[link]

(#7784) arnoldito válasza szabeska (#7778) üzenetére


arnoldito
senior tag

Engedj már rá arra az órajelre egy normális tesztet. A Heaven ezer éves, a Superposi meg lefut akkor is ha nem stabil. Küld meg neki 3DMark Time Spyt Extreme stres tesztel, ha stabil akkor az is marad. Annyi hogy amíg tesztelsz érdemes a ventit felhúzni, mert fűt. Utána jöhet a játék.

[ Szerkesztve ]

(#7785) tlac


tlac
nagyúr

Vettem egy ref. 5700 XT. Elvileg ennek a boost frekvenciája 1905 MHz, de én rengetegszer látok ennél többet is, anélkül, hogy bármit állítgattam volna.
Hogy működik ez?

(#7786) Create. válasza tlac (#7785) üzenetére


Create.
Topikgazda

Addig boostol, ameddig bír a hőfok függvényében. Teljesen jó az úgy.

(#7787) szabeska válasza arnoldito (#7784) üzenetére


szabeska
addikt

Ingyenesen jól látom, hogy csak a basic verziót tudom beszerezni? Az is megteszi?

[ Szerkesztve ]

F1

(#7788) bobalazs válasza szabeska (#7787) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

steamen a demó verzió van, firestrikeból, sokan azt használják.

(#7789) tlac válasza Create. (#7786) üzenetére


tlac
nagyúr

köszi, akkor viszont az 1905 mire vonatkozik?

(#7790) Bossp válasza tlac (#7789) üzenetére


Bossp
addikt

Nézz rá driverben a teljesítmény fül alatt hogy mit dob maxra. Kártyánként eltérő és a gyári boostolt is nekem pl 2025 alapon egy Gaming X-el.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#7791) Shkiz0 válasza bobalazs (#7788) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

5 dollar vagy euro a fullos 3dmark steamen.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#7792) R3laX válasza Shkiz0 (#7791) üzenetére


R3laX
addikt

(#7787) szabeska
Én is még úgy vettem, de sajnos már visszaemelték. Viszont itt simán be lehet szerezni egész jó áron bármit :). [link]
Új Doomot is itt veszem lassan :) . Mortal-t is itt vettem, BF5-öt is... 2016-os Doom-ot is. Eneba, Gamivo, Cdkeys, Kinguin, HRK, G2A......etc.... mind megbízható.
Sokan szerintem innen is árulnak HWaprón, csak rádobnak egy kis hasznot :).

[ Szerkesztve ]

(#7793) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Srácok másnak nincs gondja ezzel a 20.1.3-s driverrel? Mióta felraktam, ha pl 2 napig megy a gép, akkor egyszercsak megfagy, kihúzom a DP-t kábelt majd vissza és már kép sincs. Wolcen játék pl kilépésnél megfagy, bár az egér működik. Bár ez utóbbi lehet játékhiba is.

(#7794) Lezli25


Lezli25
tag

Sziasztok! Tudom!Nem ide tartozik, de már teljesen kész vagyok agyilag.

Következő lenne a problémám: Hardverek:
Asus Rog Strix X570 E-Gamin alaplap (legfrissebb bios) Új hardver
Memória: Gskill TridentZ Neo - 3600Mhz - cl16 - új hardver
Proci: Ryzen 3800X - új hardver -alapon
vga,ssd-k...

A lényeg hogy megcsinálom az Aida64 memory benchmarkot és a memória írásnál csak fele annyi érték jelenik meg mint annak kéne. A mellékelt képen láthatjátok lent! Itt most épp a Corsair ramokkal csináltam a testet, de tök mindegy, mert a Gskilleknél is ugyan ez a problémám. Próbáltam én már mindent. Gyári értékekkel, variált beállításokkal, FCLK 1:1 arányban, még másik ram párossal is (Corsair vengance). Proci teljesen gyári értékeken megy. De mindegyik ram-nál ugyan ez a jelenség sajnos. A ramokat (Gskill, Corsair) kipróbáltam egy Asus x470 Prime Pro lapban 2700X cpu-val és ott 45-47.000 volt az érték ami már korrekt. Semmi tuningolás nem történt!
Ha valaki tud segíteni nagyon jó lenne, mert ez már nagyon bosszantó. Egy tonna pénzem van benne és itt kell agyalni miért van ez a dolog. 18 éve ezzel foglalkozom, de ilyennel még nem találkoztam.

Köszönöm! Szép estét!

(#7795) Lezli25


Lezli25
tag

(#7796) Bossp válasza Lezli25 (#7794) üzenetére


Bossp
addikt

Szia! ez egy Videokártya téma... :D rossz helyen vagy

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#7797) korcsi válasza Lezli25 (#7795) üzenetére


korcsi
veterán

Ez ennyi

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#7798) Bossp válasza Lezli25 (#7795) üzenetére


Bossp
addikt

amúgy tényleg elég gynegusz ránéztem egy 2700X-el és egy 3200Mhz -es Trident Z vel 48000/47000 read/write

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#7800) Lezli25 válasza korcsi (#7797) üzenetére


Lezli25
tag

Na neeee. 100ezreket költöttem és ezt kapom tőlük?? Esküszöm most szétudnám verni az egész rendszert. Hát ez csodálatos. Eladom az egészet a fa..ba. :W :W :W :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.