Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) MiklosSaS válasza Vitee (#7595) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

VA panel, AOC:

Radeon 5700 XT-vel neha villogott 2-3 jatekban
2070Super: G-Sync kompatibilis modban egyetlen jatekban sem villog.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7602) R3laX


R3laX
addikt

Nálam most tényleg minden ok a 20.1.3. WHQL-lel. 1080P Ultra BF5, Quake Champions 1080P Ultra (effects low, antialiasing off). Nem fagy, nem droppol BF DX12-ben sem.
Quake elég finnyás egy elhanyagolt game, de még ez is tökéletes. (sz@r netemnek hála már csak néha-néha tolok egy kis TDM/DM-et.)
Mortalnak a max 60FPS, ott szinte folyamatosan passzív a kártya 50W fogyasztással :D . Freesync 240Hz. Egyedül a memória visszavétel f0s még mindig, de most 1800-on járatva a memóriát a kártya is max 45 fokos winben.
Monitor: Alienware AW2518HF

[ Szerkesztve ]

(#7603) Shkiz0 válasza Gyuri27 (#7598) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Tablazatban benne van.
Amugy gyari kabel es dp port.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#7604) R3laX


R3laX
addikt

1 óra után a BF így néz ki hőfokokban. 2100/1800 alap 1.2V, alap ventivezérlés. Jó cucc ez a Nitro+ :K . Proci márciusban megy alá egy 3600X

(#7605) krizsi94


krizsi94
csendes tag

Egyelőre nem láttam itt a csoportban, ha volt már akkor elnézést kérek.
ASUS ROG tulajok figyelem:
[link]

(#7606) hajbel


hajbel
addikt

Megrendeltem egy jóárasított Giga Gaming OC 5700 XT-t. Van esetleg valakinek ilyen kártyája? Valami tanáccsal el tudna látni UV/OC, fan curve terén? "Kűddvissza, vidd vissza rögtön" tanácsok nem érdekelnek. Utolsó generációban full AMD konfigom volt, szeretem a fájdalmat :))

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#7607) Create. válasza hajbel (#7606) üzenetére


Create.
Topikgazda

Auto uv-t benyomod és kb ennyi szerintem elég is, ha nincs anomália. Én az ilyen anti lag, chill és társait ki szoktam kapcsolni.

(#7608) hajbel válasza Create. (#7607) üzenetére


hajbel
addikt

Köszönöm :R

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#7609) Benoe77 válasza krizsi94 (#7605) üzenetére


Benoe77
őstag

Pedig volt már, de nem baj, ha többen látják :) : [link]

[ Szerkesztve ]

(#7611) Kolbi_30 válasza #32839680 (#7610) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Elvileg jól működik. Nálam 0.95re lövi be az 5700 pulset

[ Szerkesztve ]

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#7612) hajbel válasza #32839680 (#7610) üzenetére


hajbel
addikt

Miért baj ha leállítja a ventiket? Kisebb lesz a különbség hőben az idle és a load között, ami növeli az alkatrészek élettartamát. Nálam is elfelejt minden beállítást 20.2.1 alatt (Vega 56), be kell loadolni a beállításokat. Az UV nem korlátozza, emeli boostot.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#7615) hajbel válasza #32839680 (#7614) üzenetére


hajbel
addikt

Nem tudom, az enyém még nem jött meg, de feljebb írta Kolbi_30, hogy neki is annyira lövi be. A ventiket majd lecsekkolom, kösz a figyelmeztetést!

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#7616) bobalazs válasza #32839680 (#7614) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell rá UV. Jól tartja a hőfokokat meg az órajelet is terhelésen az a típus.

(#7618) Create. válasza #32839680 (#7617) üzenetére


Create.
Topikgazda

Ha minden rendben az UV-val akkor miért ne raknál rá? Csak hűvösebb lesz a kártya max. Ha viszont okoz valami hátrányosat is, akkor ne rakd rá (órajel ingadozás, kevesebbre boostol, instabilitás, stb.).

[ Szerkesztve ]

(#7620) Vitee válasza #32839680 (#7614) üzenetére


Vitee
aktív tag

A tetejét állította be ennyire?
Nekem a Pulse 750-1120mV közé rakta UV-val.

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#7621) Capricornus válasza hajbel (#7606) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Ja, auto UV és kész. Mondjuk én az extra szarokat is kikapcsoltam a biztonság kedvéért, amiket Create. említett.

Nagyon ritkán szoktam kifejezetten a kártyát hallani, szerintem a procihűtőm hangosabb. :-)

Per aspera ad astra!

(#7622) bobalazs válasza Create. (#7618) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Igazatok volt, nyertem is 3-5 fokot az UVval, jó ötlet volt.
[kép]

(#7623) fanti válasza hajbel (#7612) üzenetére


fanti
addikt

Szerintem meg ne rossz az, ha ki van kapcsolva a ZeroFan.
Nálam most 500rpm az alap kiindulási fordulatszám, ugyanúgy semmit sem hallok belőle, mint ZeroFannál.
Viszont így idle 28-33 fok a kártya maximum.
A ventik meg had pörögjenek csak, rendeltem minden eshetőségre egy tartalék szettet, oszt csók.

Más kérdés.
Textúra élesítést ki hogyan használja/nem használja?
Azt figyeltem, hogy a teljesítményből nagyjából 1-3%-ot vesz le ez a funkció, azaz szinte semmit. Viszont vannak olyan játékok amik a sztenderd 80%-os élesítéssel nem valami szépek, inkább szemcsések, és le kell vinni 30%-ra vagy akár alá is, más játékoknál meg a 80% is szép eredményt ad.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#7625) bobalazs válasza #32839680 (#7624) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Csináld azt amit feletted két hszel belinkeltem képet.
gpu-z elindit, sensors fülön a számokra kattolva lehet értéket váltani, hogy min vagy max vagy átlag vagy aktuális értéket mutasson.

(#7626) hajbel válasza fanti (#7623) üzenetére


hajbel
addikt

Kösz! Nálam vegán a chill és az anti lag nem okozott semmi gondot. A RIS-t úgyszintén használtam már akkor is, amikor még a driverben benne sem volt. Metroban nagyon meggyőző 100%-on 4K-ban (resolution scale 0.7x), PES pedig kb. játszhatatlanná vált tőle bármire állítottam, villogott a fű.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#7630) bobalazs válasza #32839680 (#7627) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

nekem 0.925re veszi le a feszt. Játékkal terheltem.

(#7631) AlienApollo válasza fanti (#7623) üzenetére


AlienApollo
tag

ARGB-s ventik a nitróhoz, csak hogy több led villanjon fel random fehéren :D
textrúra élesítés amúgy érdekes dolog. Nekem is az a tapasztalatom hogy legtöbb esetben csínján kell bánni vele mert 50% felett be tud csúnyulni néhány játéknál, de pl AC Odyssey-t 80%-ra lőttem és mintha más játék lett volna mert alapból annyira mosott minden textúra.

(#7632) Bossp válasza #32839680 (#7629) üzenetére


Bossp
addikt

Nalam csak az auto UV es vagy auto OC oldja meg... Kezin allithatok barmit:D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#7634) Bossp válasza #32839680 (#7633) üzenetére


Bossp
addikt

En ezt nem ertem... Mindenkinel kulonbozo problemak lepnek fel azonos kartyakkal azonos driverrel ez mar magas:D.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#7636) Kolbi_30 válasza Bossp (#7634) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Nálam dp kábellel voltak gondok. HDMIhibatlan.
Ez a konfig
MSI B350 gaming plus
R5 1600 3,9 re huzva
Hyperix predator ram 32 giga 3400 cl14 tuningolva
Sapphire pulse 5700 nem ramokolt biosssal, De mpt kitolva a 2kra plusz minimális tdp limit.
LG32uk550 monitor Freesync on.
Se BS se villogas, se driver vissza alap állapotra, és a beállításokat sem felejti el.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#7637) gaben88 válasza hajbel (#7606) üzenetére


gaben88
őstag

Nekem is ilyen van, jo kartya, foleg ebben az arkategoriaban. Auto UV driverben be es semmi mast nem piszkaltam. En chillel jatszok 60-75 fps kozott (single jatekokat).

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#7638) Ferithebest8


Ferithebest8
csendes tag

Sziasztok!

Én is ugyanígy jártam, mint [Lezli kolléga] . Szintén sapphire 5700xt nitro+ lett a gépembe véve (bontatlan). Egy LG34UC99-W monitort (3440x1440) hajt meg. Win 7 alatt tökéletesen működik minden.
Legális, friss Win10 telepítést követően a felbontás nálam is 1680x1050-ben maximalizálódik. Van valakinek ötlete?
Próbáltam 19.2.1, illetve a legújabb driverekkel is, mindegyikkel megvan ez a felbontás gond. :W

(#7639) AlienApollo válasza Ferithebest8 (#7638) üzenetére


AlienApollo
tag

Nála nem kábelcsere oldotta meg végül? Te nézted más kábellel?

nitrom van hasonló monitorral és sok drivert cserélgettem már de egyszer se futottam bele ebbe, ezért nem tudok nagyon másra gondolni mint a kábelra.

(#7640) Ferithebest8


Ferithebest8
csendes tag

a hozzá adott gyári kábellel használom.

Előtte win 7-en tökéletesen működött. Valami win10-es gixer van

(bocs, nem válasz lett)

[ Szerkesztve ]

(#7641) Eagle16 válasza Ferithebest8 (#7638) üzenetére


Eagle16
addikt

Nálam egyszer az egyik indításnál eljátszotta ezt, áramtalanítottam a monitort egy 5 percre, utána megjavult.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#7642) Ferithebest8 válasza Eagle16 (#7641) üzenetére


Ferithebest8
csendes tag

Kipróbálom majd köszi. Újrarakom a winfost kihúzott hálózati kábellel és letiltom a frissítéseket a telepítést követően. Azt néztem a frissítési előzményekben, hogy a winfos valami 2016-os drivereket szedett le és installált. Nem tudom, hogy ez bekavar-e, inkább újrarakom, úgyis csak 10 perc

(#7643) Ferithebest8 válasza Ferithebest8 (#7642) üzenetére


Ferithebest8
csendes tag

Hát ez.....
Kb 3 szor raktam azóta újra a winfost. Mindent próbáltam és nem lett jó....
Az előbb monitor kikapcs-bekapcs és problem solved.....
Bakker ha ezt nem én élem át, elég nehezen hittem volna el. Kb. 6 óra hossza óta kínlódtam :W :O
De legalább most már jó

(#7644) Ferithebest8 válasza Eagle16 (#7641) üzenetére


Ferithebest8
csendes tag

Igazad lett... de előtte azért még szenvedtem :))

(#7646) R3laX válasza #32839680 (#7645) üzenetére


R3laX
addikt

Érdekes, nekem eddig egyik kártyával sem jött elő durva hiba, pedig volt egy pár. Chrome viszont most egy hete elkezdett szórakozni. Néha meg-megállt pillanatokra, nem tudtál sehova sem kattintani. Nem értettem mi miatt lehet, akár Win update, de uninstalltam a chrome-ot , majd újraraktam, azóta olyan mint régen. Hardveres gyorsítás mindig on. Win10

[ Szerkesztve ]

(#7648) sutyi^


sutyi^
senior tag

No... megvolt ez első fekete halál, böngészés közben. :DDD

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#7649) arnoldito


arnoldito
senior tag

Hali! Régen jelentkeztem már, most viszont írok pár sort, de nem teljesen pozitívat. Eladtam a jó kis ROG 5700 kártyám, hogy miért volt jó? Azért, mert megvettem most a "csoda Sapphire Nitro+ SE" verziót, amit ugye az egyik legjobbnak titulálunk itt sokan. Hát egy kis használat után, a következőre jutottam, megy vissza a boltnak! Azért mert undervoltnál kifagy minden játék, ha manuál feszelem alul 1.2V helyett 1.19 már fagy. Ha 2069Mhz gyári órajelről elállítom 2080-ra már fagy, csak ott működik ami be van neki állítva biosban, se alatta, se felette. A másik, hogy egy FireStrike Stress Test alatt elmegy 62% venti mellett, le vett oldal lappal a HOT SPOT 107 fokra! ez nem normális egy 21 fokos, asztalon lévő gépben. Sajnos szomorúan, de tudatosult bennem, többet Sapphire-om nem lesz! Sajnálom a jó kis Asus-t, az az egy szerencse, hogy vissza tudom küldeni, de azt már nem kapom vissza... :O Asus elég jól haladt, csendes volt, nyílván az csak 5700 volt, de meg volt hajtva rendesen, de fogásra is több anyag volt abban mit ebben. Ez a kártya közel sem olyan mint anno a Vega 64 Nitro volt, szégyen azt a nevet adni neki....

(#7650) R3laX válasza arnoldito (#7649) üzenetére


R3laX
addikt

WHQL 20.1.3-mal tesztelted? Nekem az RGB venti nélküli 45% max fordulattal 68fokon elvan BF5 64-es multi mellett. Vmelyik driver jobban fűtötte. Próbáltad, hogy a ramot mondjuk 800-ra rakod csak? 2020-as adrenalinok amúgy érzékenyebbek az alulfeszre, vagy MEM tuningra, cserébe gyorsabbak is. Én múltkor rászúrtam amúgy egy másik PCI-E kábelt is, lehet az is végleg segített, de teljesen dropmentes most minden rengeteg FPS-sel, hűsen :).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.