Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7901) arnoldito válasza szabeska (#7897) üzenetére


arnoldito
senior tag

Akkor Time Spy Stress Test és ott Extreme. Azért állíthatsz rá venti fordulatot még az fut. De ha lemegy a 20 kör atom stabil. Én visszaküldtem, pénzem megkaptam, de egyenlőre várok, mert ami most megy már kezd komikus lenni driver fronton... :)

(#7902) ßrainiac válasza Tomko78 (#7900) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nalam mokolas nelkul (ertsd, nincs allitgatva sehol, nincs AB sem, etc.) 0 rpm a venti az uj driverrel is.

(#7903) iszaboty válasza AlienApollo (#7899) üzenetére


iszaboty
csendes tag

MorePowerTool-lal be tudod állítani a min. venti fordulatot.
Amúgy szerintem most működik jól, legalább is az én BIOS-mat ha betöltöm a progiba akkor alapból 20% -ot mutat és az eddigi driverekkel mégis le tudtam szabályozni 10%-ra. Most viszont csak a MorePowerTool-al tudtam erre rávenni a kártyát (alapból 20% alá nem engedi).

(#7904) Tomko78 válasza ßrainiac (#7902) üzenetére


Tomko78
őstag

Igen mert alapból 0 rpm , csak hát akkor elég meleg asztalon is , most 30% sincs semmi hangja és bő 10-15 fokkal hidegebb így

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#7905) Pkc83 válasza Tomko78 (#7900) üzenetére


Pkc83
őstag

na mindegy ez van ment vissza az egyel ez előtti

Tudom láma kérdés de , hogy rakod vissza az előző drivert ,
mert Adrenalinban nem találom? :D

[ Szerkesztve ]

(#7906) Tomko78 válasza Pkc83 (#7905) üzenetére


Tomko78
őstag

Letöltöm a drivert és feltelepítem :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#7907) ßrainiac válasza Tomko78 (#7906) üzenetére


ßrainiac
addikt

5500-at csinaltam Superpositionben, csuszkakat felhuzva manual alatt.

De egyik reviewban az 5700xt mellett alapbol ennyi van :Y

Ha auto/default a tuning akkor csak 5000.

[ Szerkesztve ]

(#7908) Pkc83 válasza Tomko78 (#7906) üzenetére


Pkc83
őstag

Oké köszi , csak azt hittem az adrenalinban is meg lehet
találni. :R

(#7909) duvi válasza Pkc83 (#7908) üzenetére


duvi
nagyúr

Azért nem árt DDU-val leszedni az előzőt, hogy tuti clean install legyen!

(#7910) vladtepes2


vladtepes2
csendes tag

No eddig bajom nem volt driverrel, de ezzel az újjal csak egy. Ha megy az AB, a venti szabályzás nem működik. Annyira nem, hogy AB alatt sem. Azt használom monitorozás mellett a venti szabályzásra is. Ment vissza a 2.1.

(#7911) Pkc83 válasza duvi (#7909) üzenetére


Pkc83
őstag

Rendben köszi. :R

(#7912) letmein


letmein
csendes újonc

A Battlefield 5 a 20.2.1-nél folyton meghalt most ez javították. DX12 és DX11 is megy rendesen. Én 5600XT-vel most semmi hibát nem tapasztalok.

(#7913) Cyberboy42 válasza vladtepes2 (#7910) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

amd változtatotta venti vezérlés mőködésén, ezért az akutális AB nem képes szabályozni, mivel az egy 3. fél progija, majd ha kijön a következő verzió abban talán már újra benne lesz a venti vezérlés.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#7914) iszaboty


iszaboty
csendes tag

Szerintem nem véletlenül változtatott a venti vezérlésén az AMD (ugyanazon értékekhez most magasabb fordulatszámok tartoznak), úgyanis tapasztalataim szerint az új driver-rel jobban melegszik a kártya, "cserébe" viszont kissebb a teljesitménye (RDR2, Superposition).
Azért vannak pozitív tapasztalataim is: eddig nem találkoztam terhelés alatti VRAM órajel eséssel, és a Metro Exodus 2. DLC is ment DX12 alatt (persze ezek csak 1 nap történései alapján tett megállapítások :) .

(#7915) vladtepes2 válasza Cyberboy42 (#7913) üzenetére


vladtepes2
csendes tag

Sajnos ezzel az a probléma, hogy mivel eddig AB-t használtam, nem érintett a venti profil elfelejtése probléma a driverben. Mert ugye a beállított órajelet, feszültséget remekül betöltötte újraindítás után is, de a venti profilt nem. Ezt most tapasztaltam az új driverben, mielőtt az előzőt visszaraktam. Bizonyára ott is jelen van a probléma, de azzal megy az AB ventiprofil. Ugye az meg nem opció, hogy minden alkalommal be kelljen tölteni egy egyedi profilt driver alatt. Még jó darabig maradok a 2.1-nél. Az új drivert is csak azért tettem fel, mert szeretek naprakész lenni driver ügyileg is. Ezek után tovább várok vele.

(#7916) Tomko78


Tomko78
őstag

Most ha kikapcsolom a freesyncet nem engedi 10 bitre a színmélységet , nektek engedi freesync nélkül 10 bitre állítani ?

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#7917) ßrainiac válasza Tomko78 (#7916) üzenetére


ßrainiac
addikt

Kozben lattam az Adrenalinban a moncsi tipusat, az csak 8 bitet tud.

[ Szerkesztve ]

(#7918) Tomko78 válasza ßrainiac (#7917) üzenetére


Tomko78
őstag

De akkor itt is minek írja a 10 bitet ? ;] de látszik is a különbség mikor 8 biten van , kicsit fakóbb akkor :) de mondjuk így is jobb mintha 8 biten lenne , csak kíváncsi voltam

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#7919) ßrainiac válasza Tomko78 (#7918) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nemtom, de mindenhol ezt irja:

(#7920) Tomko78 válasza ßrainiac (#7919) üzenetére


Tomko78
őstag

Jaja , anno mikor vettem Samsung honlapján nem részletezte hogy milyen , csak furcsáltam hogy mégis látható a különbség a 8-10 bit közt , de mindegy jó ez így ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#7921) Bossp


Bossp
addikt

Új driver. Végre stabil órajel Cod közben 1978 és 1982 között mozgott végig hiába hogy a kihasználtság volt hogy caak 92... Végre nem 100 mhz eket ugrál sokkal szimpibb. Gpu venti nálam nem lett sokkal durvább max 1500ig pörög vram órajel jatek kozben stabil. Ezek a gyári beallitasok!, 5700xt gaming x

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#7922) Bossp válasza Bossp (#7921) üzenetére


Bossp
addikt

Viszont az 1900as stabil ram OC azonnal hibázott:D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#7923) Aby_2014 válasza Tomko78 (#7918) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Nálam samsung tv (nem freesynces) engedi a 12 bites színmélységet is beállítani...

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#7924) Gomisan


Gomisan
tag

A legutóbbi javítások közül:
"Performance Metrics Overlay and Radeon WattMan incorrectly report lower than expected clock speeds on Radeon RX 5700 series graphics products during gaming workloads."

Ez csak szerintem handabandázás? :) Úgy értem, most valóban azt látom, hogy egy adott Mhz-en megy korrekten folyamatosan, csak szerintem ez nem azért van, mert a megjelenítésen javítottak, hanem mert magán a problémán javítottak, és emiatt nem változik össze-vissza az órajel, míg korábban valóban változott, nem csak rosszul írta ki a program... ;) Vagy csak szerintem észrevehető a különbség a játékok futásában is...?

[ Szerkesztve ]

(#7925) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Valaki le tudja nekem esetleg pontosan írni, hogy 5700 Xt Pulse-on mik a bios frissítés lépései? Se videót, se semmit nem találok erről.. :W

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#7926) hajbel


hajbel
addikt

Jön föl az AMD

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#7927) gaborw válasza hajbel (#7926) üzenetére


gaborw
tag

Ideje, végre. :C

(#7928) Gomisan válasza hajbel (#7926) üzenetére


Gomisan
tag

De ez a tavalyi évet mutatja, amikor megjelent a Navi, és ezen felbuzdulva egy csomóan elkezdték vásárolni, főleg az év második felében. Aztán hogy azóta mennyien elégedettek, és hogy ez tovább folytatódik-e, az már más kérdés. Azt, hogy "jön fel" inkább úgy mondanám, hogy "tavaly feljött".

[ Szerkesztve ]

(#7929) Compika válasza galaktikus (#7925) üzenetére


Compika
aktív tag

Van hozzá új bios?

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#7930) sutyi^ válasza Compika (#7929) üzenetére


sutyi^
senior tag

Hivatalos biztos nincs...

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#7931) gaborw válasza Gomisan (#7928) üzenetére


gaborw
tag

Hidd el, most is veszik. Jóval több az elégedett, mint akinek baja van.

(#7932) hajbel válasza Gomisan (#7928) üzenetére


hajbel
addikt

Nekem ebből csak hasznom származik, mivel £304-ért vettem open box Giga 5700 XT gaming oc-t a múlt héten, full garanciával. Eredetileg nem akartam váltani a 64-esített vega 56-ról, de ilyen áron nem lehetett kihagyni.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#7933) Televan74 válasza Gomisan (#7928) üzenetére


Televan74
nagyúr

Most volt egy kis megtorpanás a driverek miatt.De én már várom az RDNA 2 -es kártyákat,ha tényleg tudni fogja a Ray Tracinget és a driverek is jobban kiforrják magukat.Ismét sok vásárlója lesz a Radeon kártyáknak.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7934) Benoe77


Benoe77
őstag

(#7935) hajbel válasza Benoe77 (#7934) üzenetére


hajbel
addikt

Ez jó, de vajon mennyi teljesítményt hoz a gyakorlatban, milyen áron?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#7936) gaspargeri válasza Vitee (#7501) üzenetére


gaspargeri
csendes tag

Köszi az infókat!
1000 oldalnyi bullshit után végre valami hasznos! :R

(#7937) tlac válasza Benoe77 (#7934) üzenetére


tlac
nagyúr

na ez jól hangzik
az üresjárati venti fordulatszámát szeretném csökkenteni egy ref 5700 xt-n bios módosítással (hogy win-en kívül is halk legyen)

(#7938) ßrainiac válasza Vitee (#7501) üzenetére


ßrainiac
addikt

Kerdezhettel volna engem, nalam mindket markaval van villodzas.

Mondjuk lehet h masfele mint nalad, itt pl. a 45fps-re lekorlatozott menuben latom, de jatekban igazan nem figyeltem fel ra.

Na meg is nezem W3-at, mert kivancsiva tettel.

(#7939) szabeska válasza ßrainiac (#7938) üzenetére


szabeska
addikt

Nekem Dell S3220DGF monitorom van, RTX 2060 Super-nél volt villódzás, 5700 XT-nél nincsen :U

F1

(#7940) ßrainiac válasza ßrainiac (#7938) üzenetére


ßrainiac
addikt

Na leteszteltem a W3-at, jatszhatatlanul akadt.

Kimentem Adrenalinba, meglepetesemre latom hogy a software tudni akarta nekem hogy lesz a jo xD

(nincs meg tapasztalatom vele, csak a COD MW-vel jatszom, azt meg mar beallitgattam)

Antilagot kikapcsoltam, meg egyebeket amiket rarakott, Freesyncet AMD optimized-rol On-ra raktam, stb.

Vissza a jatekba, vajsima minden.

Keszitettem egy videot is, descriptionben infoval h mi hogyan van beallitva :) 60fps-re varni kell par percet, meg processzal a jutub..

[ Szerkesztve ]

(#7941) robogo81 válasza ßrainiac (#7940) üzenetére


robogo81
aktív tag

Nekem csak a sima 5700-asom van,de a W3 + az 5 gb-os textura pakkal is bőven 100 fps felett is megy az adatlapon szereplő géppel,csak a hairworks van kikapcsolva,a mélységérzet,meg az elmosódás,a többi magas,meg ultra beállítás,főleg a texturák minősége,és mégis vajsima így(a minden maxra állítvát nem akarom kipróbálni,így beállítva mindent látok amit kell)ja felraktam még egy betűméret növelő módot,meg még egyet,ami a vezérlő ikonjait kicseréli a playstation ikonjaira(ds4-el használok).

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#7942) arnoldito válasza galaktikus (#7925) üzenetére


arnoldito
senior tag

Atiflash kell Techpowerupról leszedni. Ott leírja, hogyan kell, de leszedted a kártyád biosát szintén onnan, betallózod a progiba/load image/ aztán Program gomb, végig megy az állapot jelző és kész, aztán restart, ha valami hiba van, akkor vagy a bios nem jó vagy régi a progi.

[ Szerkesztve ]

(#7943) Qtya123


Qtya123
őstag

Na feltettem a 20.2.2 drivert. Eddig 19.12.1-et használtam, mert a későbbi 19-es driverekkel fagyott a Bf5.

Pozitívumai a 20.2.2-nek. Ezzel már nem fagy a Bf5, illetve én is tapasztaltam, amit mások írtak, hogy kicsit magasabban és nagyon stabilan tartja az órajelet játékok alatt a korábbi driverekhez képest. Superposition benchmark régi driverrel 5227, ezzel 5286. Mindkét drivernél csak az auto undervoltot használom.

Ami viszont növelte a negatívumokat:
A memória órajelet ez sem veszi vissza 144 Hz-en, csak 120 Hz-en, DE emellé már jött egy új anomália is, mégpedig az, hogy a kártya órajelét sem veszi vissza teljesen, mikor nincs terhelés alatt, csak 800-810 Mhz közé! :(((

Látom járt más is így, van erre valami megoldás? Ezen az sem segít, ha 120 Hz-re teszem, tehát független a frissítéstől. Régi driver DDU-val törölve az új telepítése előtt.

[ Szerkesztve ]

(#7944) Shkiz0 válasza Qtya123 (#7943) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Írták a changelogban, hogy az bug, ha megnézed a fogyasztás ugyanúgy visszaáll, csak hibásan jeleníti meg.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#7945) Qtya123 válasza Shkiz0 (#7944) üzenetére


Qtya123
őstag

Köszi!

És valóban:
"Performance Metrics Overlay and Radeon WattMan incorrectly report higher than expected idle clock speeds on Radeon RX 5700 series graphics products. Performance and power consumption are not impacted by this incorrect reporting."

Megnéztem a fogyasztást, idle állapotban 29 W, szóval legalább ezzel nincs gond. Egyszer talán azt is megéljük, hogy 144 Hz-en normálisan visszaveszi a memória frekit.

[ Szerkesztve ]

(#7946) beef válasza Qtya123 (#7945) üzenetére


beef
őstag

Nekem visszaveszi 144Hz-en. Igaz enyém refXT. Viszont az eddigi 650-750 venti helyett a minimum 1200 körül van. Ami teljesen feleslegesen növeli idle-ben a zajt.

(#7947) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Az Excel táblázattal mi lett?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#7948) Create. válasza Shkiz0 (#7947) üzenetére


Create.
Topikgazda

Nekem azt írja, hogy szerver hiba van, majd javítják.

(#7949) Gomisan válasza beef (#7946) üzenetére


Gomisan
tag

Ezt a venti-irányítást elég nehéz amúgy megérteni, én újabban nem a grafikont használom, csak maximális értéket adok meg, ami nálam 30%, ez még épphogy nem hallható, de a hotspotot 100 fok alatt tartja - viszont néha mintha feljebb pörögne, szóval nem teljesen értem... De játékon kívül ha csak maximális értéket adsz meg, akkor nem pörög, nem emeli a minimumot 0rpm fölé.

(#7950) Szesz1984


Szesz1984
csendes tag

Sziasztok.
Lehet volt már,de most rakom össze a gépet.
Sapphire pulse 5600XT OC-hoz meik drivert érdemes felrakni?
Ahogy olvasom 20.2.2 nem valami jó?Vagy inkább 20.1.3?
egy AOC C27G1 monitorom van hozzá FHD/144Hz
Előre is köszi.
Béke!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.