Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) Chaser válasza fahrii (#8299) üzenetére


Chaser
titán

vagy ki tudja mikor emelnek árat ;] 103e-rel nyitott, aztán felugrott 106-ra, volt 107 is, utána lassan el kezdett lefele vándorolni
mivel most nagy eséllyel 5700 xt hűtésú verziót lehet lőni én egy percig sem gondolkoznék rajta, ahogy a mondás tartja egyszer fenn, egyszer lenn, most még a lenn verzió van ( :
ák-n ahogy nézem kb csak emagon van már valós készleten ufóékon kívül, legtöbb bolt listájából is eltűnt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8302) fahrii válasza Chaser (#8301) üzenetére


fahrii
őstag

Napok óta folyamatosan foglok 1-1 példányt. Mindig amikor csökken az ára akkor foglalok egy újabbat. Holnap viszont szerintem elugrok érte. Az alzának köszönhetően 3 hónapon belül ez lesz a 5. vga-m.
Asrock RX570, Sapphire RX570 ITX, XFX 580, RX590 Nitro+, most pedig ez. Mindegyik eladásából +-ba jöttem ki.

Már csak az a kérdés ki tudom-e váltani a játékokat. Az 5xx szériánál limitálva volt sajnos és kénytelen voltam haver gépében aktiválni a kódot.

(#8303) Chaser válasza fahrii (#8302) üzenetére


Chaser
titán

ugyanez volt nálam is ( : igaz komplett gép is volt mellé
107-ért rendeltem le először, lett 106,5, mondom nem érdekes, aztán 106, egy ezresért már inkább újra rendelem, jó, aztán 105, végül 104,5-ért rendeltem le megint és hoztam el, közben ssd-t is újra rendeltem meg 1-2 dolgot aminek pár nap alatt lecengett 1,5-2e ft-tal az ára
tavaly kb novembertől:
570 itx pulse -> 2x 590 nitro ->5500 xt pulse -> 5600 xt pulse@5700 xt cooling ( :
arcátlan módon ( :, de eladtam a game pass-t és a monster huntert, tegnap el s vitték mindkettőt, -9e ft az árból, és még áprilisban jön az re3 kódja, teljesen jó ez így nekem, ezzel a hűtővel meglett a tökéletes vga-m, 5700-et csak akkor veszek ha az xt hűtés van azon is, egyébként nem

aki ráér/van kedve mérhetne furmarkot alap hűtős 5600-tal, nálam bő egy óra 1080p preset furmark után 24 fokos szobában ezek az értékek vannak nyitott setuppal, tehát akinek házikóban van kapja le az oldallapot a mérés erejég - és tolja egy órát a benchet - :
gpu - 60 °C
gpu hot spot - 69 °C
vrm - 68 °C
vram - 94 °C
fan - 800 rpm!

játék alatt persze lightosabb minden érték, vram se megy 80 fölé, jellemzően 75 alatt van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8304) hajbel válasza Bossp (#8295) üzenetére


hajbel
addikt

Érdekes cikk, kösz! Volt téma egy másik topikban azt hiszem. A fejlesztőnek is meg kell írni hozzá a drivert, vagy optimalizálni, ami nem fog megtörténni. Pl. a SoTR hiába támogatja a crossfiret/sli-t az 1% low 21%-al magasabb a multi gpu supporttal. Mondjuk 5600 xt elvileg támogat crossfiret, de az 5700 nem, így dx 11 alatt nem él a rendszer, bár ahogy az 1% low motatja, dx 12 alatt sem nagyon.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#8305) AlienApollo válasza R3laX (#8297) üzenetére


AlienApollo
tag

Játékban is van frametime graph. Konzol paranccsal elő lehet hozni: PerfOverlay.DrawGraph 1

Ha lockolva van az FPS akkor CPU vonal szépen kisimul de GPU-ban ugyanúgy vannak peak-ek: [kép]

Lock nélkül a két vonal egyszerre mozog de ugyanúgy vannak akadások és kilengések a grafikonon: [kép]

1344x1440, DX11 , minden low, res scale 120% , 90 FOV + 50% RIS minden más alapon
Dx12-vel ha jól emlékszem durvább volt a kilengés, illetve zavar hogy baromi sokáig tölt.

Pálya függő is, de igazából mindegyiken van ilyen csak eltérő mértékben. Ezért nem játszom már egy jó ideje , ez kb drivertől függetlenül mindig ott volt nálam (bár lehet 19.12.1-ben még kevésbé). Ezért nem is játszom már egy ideje vele.

(#8306) fahrii válasza Chaser (#8303) üzenetére


fahrii
őstag

Nekem is komplett gép lett, csak nem akartam már leírni mert erősen offtopic. :DDD
Ma átveszem aztán beszámolok a hűtésről.

[ Szerkesztve ]

(#8307) Lendova válasza AlienApollo (#8294) üzenetére


Lendova
őstag

Nekem 3700X mellett ugyan úgy megröccen, annyira nem is ritkán DX11-ben. DX12-ben nagyon sima, ha már megvana shader chache, de jóval kevesebb az fps.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#8308) AlienApollo válasza Lendova (#8307) üzenetére


AlienApollo
tag

Kösz, akkor lehet adok neki még egy esélyt Dx12-vel.

Amit mindig furcsálltam hogy Battlefront 2-be Ultra grafikával a frame time görbe totál lapos, sosincs benne kiugrás. Oké, más játék de elvileg ugyanaz a Frostbite motor van alatta - szóval nem értem BFV-nél miért nem tudták hasonlóan megoldalni. :U

(#8309) R3laX válasza bobalazs (#8298) üzenetére


R3laX
addikt

MSI AB-vel állítom a kártyát, úgyhogy van RTSS-em. Benyomtam, köszi. Utána a telepített mappában lesz a log?

(#8305) AlienApollo:
Igen azt is csináltam már. Egyébként még a kicsit régebbi driverekkel, vagyis a 19.12.1-el DX11-ben egyáltalán nem töltögetett egy map sem a matchek elején. Mióta újabb drivetben több FPS-t ad mostmár DX12-ben, mint DX11-ben, azóta vagyok 12-ben.

(#8303) Chaser:
1 órát? :Y Jó az neki? Miért nem game-elsz :), vagy akkor adj neki 3DMark Stress Test-et.

[ Szerkesztve ]

(#8310) Chaser válasza fahrii (#8306) üzenetére


Chaser
titán

jogos, kíváncsi vagyok
megkaptam a választ a zafírtól a miértre, de nesze semmi fogd meg jól kb

R3laX
nyilván ha a sima hűtés nagyon aláfűt akkor rövidebb ideig, game nem egyformán terhel, vannak töltési idők, lightos részek , ilyenre furmark való, az megmutatja mit tud a hűtés, ha egy óratól megmakkan a vga ott már régen baj van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8311) bobalazs válasza R3laX (#8309) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Log? Azt nem tudom.

(#8312) R3laX válasza AlienApollo (#8294) üzenetére


R3laX
addikt

Nem teljesen, még ennél is vannak nagyobb kiugrások, de első 2 perc után minden ok. DX12-ben csinálja, régen mondom DX11-ben nem volt ilyen, csak itt több az FPS. Driverben minden standard.

(#8307) Lendova :
Érdekes, hogy neked DX11-ben több. Asszem a 19.12.1-es driverrel nekem is több volt DX11-ben, most DX12-ben több.

[ Szerkesztve ]

(#8313) Vitee válasza ßrainiac (#8296) üzenetére


Vitee
aktív tag

Mik lettek a jó beállítások Warzonehoz neked?
Nekem össze vissza droppol, az fps max beállításokon megvan 130-140, nyilván amikor ugrunk, vagy a lobbyba ugrál, de teljesen mindegy, hogy minimum grafikán játszom, vagy ultrán, akkor is ugyan úgy droppol és mikro akad az egész.
Rivatunert kikapcsoltam, azt nem szereti a Cod.
Overlay és Hwinfo szerint 8gb Vramot használ a játék, ISLC megy folyamatosan, 2-3 óra alatt vagy 30-40 alkalommal üríti a Standby memoryt a program, Overlay szerint 12gb ramot használ játék közben.
Amit tegnap még észrevettem, hogy ha vezetek egy járművet pirosan felvillan a monitor egy pillanatig, és ezt néha egymás után is csinálja pár alkalommal.
Nekem az összefoglalós ajánlott driver van fent...
Melyik driverrel tesztelted?

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#8314) ricsip válasza Chaser (#8303) üzenetére


ricsip
addikt

Jó kérdés vajon ha visszaviszed h. mégsem kell a kártya, de a játékkódot felhasználtas, vajon visszaveszik?

-

(#8315) Shkiz0 válasza ricsip (#8314) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Mintha valamelyik topicban korábban azt olvastam volna, hogy levonnak valamennyit a kártya árából, és annyival kevesebbet kapsz vissza.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8316) Create. válasza ricsip (#8314) üzenetére


Create.
Topikgazda

Visszaveszik, csak levonják a játék értékét.

(#8317) ricsip válasza Create. (#8316) üzenetére


ricsip
addikt

Forintosítva van, hogy mennyi a játék értéke, amit le lehet olvasni a dobozról v. máshol szerepel az érték, vagy honnan jön a levonás pontos értéke?

-

(#8318) apollo12 válasza R3laX (#8293) üzenetére


apollo12
veterán

kevesebb feszültséggel nem próbáltad ?

(#8319) Chaser válasza ricsip (#8314) üzenetére


Chaser
titán

ászf:
ha elállással visszaviszel valamit akkor az esetleges ajándékokkal együtt, elég evidens, én is levonnám, az a kártya mellé ajándék, nem puszira
veszel egy tv-t amihez kapsz egy hangfalszttet, elég egyértelmű ha elállsz a tv-től akkor nem tarthatod meg a hangfalat sem, attól h a játék nem fizikai termék, uo. termék és ugyanúgy van értéke
a megoldás nagyon egyszerű:
ne használd fel a kódot amíg nem biztos h marad a kártya

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8320) Create. válasza ricsip (#8317) üzenetére


Create.
Topikgazda


mondjuk ez esetben nem tudom, mennyit vonhatnak le.

(#8321) szabeska válasza Create. (#8320) üzenetére


szabeska
addikt

Legalabb van kb 5 darab raktaron igy is :DDD Mondjuk afa nelkul sem olcsobb ;]

[ Szerkesztve ]

F1

(#8322) ßrainiac válasza Vitee (#8313) üzenetére


ßrainiac
addikt

Csináltam neked pár screent :D

Remélem, segít. Annyi hogy egy Ryzen 5 1600 van még @ 3.7Ghz, SMT off.

(#8323) FSA


FSA
csendes tag

Ha esetleg valaki most adná a fejét 5700 XT vásárlásra tudom ajánlani a 24re vegzodo boltbot, onnan sikerult Nitro+ verziot vennem 152ert a mai nap.

(#8324) ricsip válasza Create. (#8320) üzenetére


ricsip
addikt

Erre gondoltam: nincs előre meghatározott ára, akkor mi alapján vonnak le x Ft-ot, hasraütésre?

-

(#8325) R3laX válasza apollo12 (#8318) üzenetére


R3laX
addikt

Nem szereti. Menne, ha nem 2100-ra lenne beállítva. Kb 1.150V 2050-nel. Jó ez nekem, 69°C BF5-ben, meg látod 1675RPM-re ment fel. :) 1080P Ultra 90FOV 240Hz freesync

[ Szerkesztve ]

(#8326) R3laX


R3laX
addikt

Kíváncsi leszek Doom Eternal-ban mit alkot. Instant buy volt :), már csak meg kell adniuk a kulcsot 20-án ;]. 3600X most már kellően kihajtja 4.425-ön, eddig a 2600-nál ez nem volt meg 4.100-on. BF5 64-es multiban is csak 80% körül hajtotta átlagban a kártyát.

szerk.: Igazából sokkal jobban már nem lehetne kihajtani ezt a kártyát. [link]

[ Szerkesztve ]

(#8327) apollo12 válasza R3laX (#8326) üzenetére


apollo12
veterán

aha, mekkora feszen megy 4.425ghz proci, nekem bf5 ben folyamatosan 100% megy a vga

en 1130mvoltig le tudtam menni

[ Szerkesztve ]

(#8328) arnoldito


arnoldito
senior tag

Halló Mindenki! Na megjött a MSI Gaming X 5700XT. 141k sikerült végül számlára megcsípni, de van pár dolog ami fura. Az egyik, hogy a dobozon van egy AMD 50 Years... matrica, aztán a másik, hogy az alap órajel amit gyárilag beállít az a 2100Mhz és erre egy auto UV 1125V küldi, ha kézire állítom akkor 2100/1.175V ad neki. Most minden gaming X ilyen vagy van esetleg speckó kiadás? :)

(#8329) Shkiz0 válasza arnoldito (#8328) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nekem automatikusan 2150 1125V-ra rakta alapból, nagyon sokáig úgy is használtam.
Jelenleg 2050 1040mV-on használom 24/7.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8330) arnoldito válasza Shkiz0 (#8329) üzenetére


arnoldito
senior tag

De a full alap órajel amikor kézire rakod akkor is 2150? Mert akkor nem értem mik ezek a gyári rögzített értékek.

[ Szerkesztve ]

(#8331) Shkiz0 válasza arnoldito (#8330) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ha átrakom kézire akkor rakja nekem 2150/1125V-ra. Így van mióta gépbe került, drivertől függetlenül.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8332) ricsip válasza FSA (#8323) üzenetére


ricsip
addikt

Nyugodtan beírhatod a bolt teljes nevét, nem kell rébuszokban fogalmazni, senki nem fog érte meggyilkolni büntetésből.

-

(#8333) Zilko87 válasza Chaser (#8303) üzenetére


Zilko87
tag

Teljesen zárt Be Quiet! pure base 500-as házban, az alap hűtésű pulse 5600xt játékok alatt (BF5,MW) 68fok, idle pedig 40. Nyilván ha kinyitom a házat ezekből az értékekből még lehet faragni, de minek? Nem gondolnám, hogy az "extra hűtésű" mizéria akkora fegyvertény lenne. Én nagyon elégedett vagyok, eredetileg 1660super-t szerettem volna, ott is inkább a 90-95 ezres jobb darabokkal szemeztem, csak pont akkor jelent meg az 5600xt így hát bevállaltam. Terhelés alatt sem hallani a hangját, COD-BF páros vajsima, meg sem kottyan neki, és az új driver is stabil. Én sem vettem drágán, de mostani áron jelenleg ebben a kategóriában bestbuy!

(#8334) Chaser válasza Zilko87 (#8333) üzenetére


Chaser
titán

játék értékek sokkal kisebbek nálam is mint furmaknál, de ha értékeket mondasz akkor felbontás/beállítás/framerate/venti rpm, szoba hőfok, mert így nincs mihez viszonyítani
mivel nálam fontos a szupaszájlent' gép így nálam elég nagy fegyvertény a jobb hűtő ( : hőmérséklet másodlagos

szerk:
nálam pl buta filed 1 1440p ultrán élsimítás nélkül 60-as vsync mellett sokszor passzívan ment a vga, 5-ös nincs meg, tesztelgetni lehet megveszem ha occsón' be lehet szerezni

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8335) ricsip válasza ricsip (#8332) üzenetére


ricsip
addikt

Ha az eshop24-ről van szó, azok gyanúsan a mobilexpo.hu és rbx.hu kaptafára húzható csaló átbaszó előre utalt lóvéval hamarosan meglépő ukrán gazemberek által üzemeltetett magyar webshop-színvonalat követik:

ez még karácsony előtti:
https://homar.blog.hu/2019/12/17/atveres_kamu_csalas_mobilexpo_hu

ez január-februári:
https://homar.blog.hu/2020/03/05/rbx_webaruhaz

ez meg lassan a márciusi hírekben lesz:
https://www.arukereso.hu/stores/eshop24-s123863/

Csak az elmúlt 1 héten jó sok minuszos értékelés jött, ahol kussol az üfsz (merthogy mint kiderül, nincs is nekik olyanjuk, így aztán könnyű minden szart piaci ár alatt hírdetni).

Feketelistás hely, bármelyik pillanatban bedőlhet, aki előre utalással fizet nekik százezreket, arra csak azt tudom mondani h. sötétostoba és megérdemli a tanulópénzt.

Ha én is gerinctelen ukrán tolvaj féreg lennék, nekem is utalhatnátok jó sok milliónyi tanulópénzt, igérem semmit nem küldök érte cserébe.

-

(#8336) R3laX válasza apollo12 (#8327) üzenetére


R3laX
addikt

4.425Ghz 1.375-re van manual all core állítva, ezt ha kívánja feltolja 1.384-re max. 75 fokig mászik így CB20 alatt. Ja a 3800X all core belőve már pont fölé lő kicsit. BF5 szereti a rengeteg magot :).

[ Szerkesztve ]

(#8337) apollo12 válasza R3laX (#8336) üzenetére


apollo12
veterán

nekem 4.35ghz van autón, bf5 ben 50% körül megy a proci. vgat akartam volna fel tolni 2200mhz de a MorePowerTools program sehogy nem akarja átírni :(((

(#8338) R3laX válasza apollo12 (#8337) üzenetére


R3laX
addikt

Nem hangos ott már nagyon a ref, vagy vizezed? Nekem kellemesen fújja magát 1700RPM körül a Nitro.
Nekem ennyi, nem bonyolítom túl :). 240Hz-en még mindig nem veszi vissza... :N

[ Szerkesztve ]

(#8339) apollo12 válasza R3laX (#8338) üzenetére


apollo12
veterán

én vizezem, nagyon max 50cfokos a kártya

(#8340) R3laX válasza apollo12 (#8339) üzenetére


R3laX
addikt

:K szép kis hőfok.

(#8341) Chaser válasza ricsip (#8335) üzenetére


Chaser
titán

ilyen nimand' helyekről én se vennék max ssd bordát, de mást nem, eladásnál is már egyre több emberkének számít h értelmes helyre legyen gar, ha adott esetben drágább akkor drágább, de nyilván mindenki maga tudja hogy "spórol"

van valami tool arra, hogy átírjam a venti görbét? adrenalin nem jó, az kilővi a default passzív módot
tegnap figyeltem néha felmegy a venti 1200-re egy kicsit, aztán vissza le 800-ig és alá, 1200 fölött soha nem láttam, de ha furmarkot megoldotta 800 rpm-en akkor talán a játékot is meg tudná ( :
esetleg biost mivel lehet átírni? marad ez a kártya, pár hónapja még azért ríttam' h vagy hangos, vagy cw van, vagy hackelgetni kell fogyasztás miatt, tolja a meleget, most minden jó, ha már dual bios-os 2. bios-nak felraknék egy max 800 rpm-es profilt, ha nem válik be gyakorlatban legfeljebb visszarakom

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8342) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok! Másnál is előfordul, hogy elfelejti az adrenalin az oc beállításokat újraindításkor? Vagy ilyet csak akkor produkálhat, ha nem stabil az oc? :U

[ Szerkesztve ]

F1

(#8343) Vitee válasza ßrainiac (#8322) üzenetére


Vitee
aktív tag

Szia, köszi szépen a képeket, este ránézek, felrakom az új drivert, aztán meglátjuk.
Eddig mindig csak auto UV volt az amit benyomtam és kész. Így olyan 2050 környéke volt ahova boostolt maximum.

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#8344) Gomisan válasza szabeska (#8342) üzenetére


Gomisan
tag

Előfordul. Mondjuk az újabbaknál (februáriaktól) azt vettem észre, hogy egyre ritkább ez, egy idő után szinte soha nem csinálja, mintha a driver idővel egyre jobban megtanulná vagy mi. Elég érdekes. :D

(#8345) AlienApollo válasza szabeska (#8342) üzenetére


AlienApollo
tag

Elő, de már csak nagyon ritkán. Régebbi drivereknél driver volt a ludas (hibaüzenet is sokszor volt, hogy default értékkel indult), de szerintem a mostaninál már csak akkor felejti el ha nem megfelelően állt le vagy indult el a gép amit sokszor csak eseménynaplóból láttam mert amúgy hibaüzenet nem volt. Szóval ez sztem már lehet inkább valami újabb win10 nyűg miatt fordul elő néha.

(#8346) fahrii


fahrii
őstag

Átvettem a vadi új 5600xt-t pulsem az alzánál. Az 5700xt hűtését kapta (egyből megnéztem, nem bírtam magammal) :C. Köszi az infót!

(#8347) Chaser válasza fahrii (#8346) üzenetére


Chaser
titán

jól átvertek ( :
a cél topikba lőhetnél pár képet :R és bárki akinek van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8348) szabeska válasza AlienApollo (#8345) üzenetére


szabeska
addikt

:R No igen, volt amikor nem jól állítottam le a gépet, inkább akkor produkálta. Akkor nem marad más, mint játék előtti ellenőrizgetés...

F1

(#8349) ßrainiac válasza Vitee (#8343) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nalam 2099 van belove de kb 2005-re boostol csak. Nem szamolgattam utana h miert..

(#8350) fahrii válasza Chaser (#8347) üzenetére


fahrii
őstag

Ilyen hőfokokat én még soha nem mértem saját gépen eddig.
Performance bios állásban 3DMark alatt 55 fokos GPU és 25%-os RPM, ez egészen elképesztő. :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.