Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) Create. válasza heavygrip (#7048) üzenetére


Create.
Topikgazda

persze, simán, a pci-e 3.0 még a 2080ti-vel is elbír. inkább ssd-nél van jobb szerepe még a pci-e 4.0-nak.

(#7052) RECSKA válasza Create. (#7051) üzenetére


RECSKA
veterán

igen, de tedd hozza, hogy szintetik bencheken kivul sehol sem van elonye a 2x annyiba kerulo 4.0 ssdnek... :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#7053) heavygrip


heavygrip
aktív tag

Köszönöm a válaszokat.
Veszem is amint tudom.:)
Üröm az örömben,hogy még kevesebbet fog enni egy kicsivel,mint az 580, így marad a táp :D
Kíváncsi vagyok arra,hogy addig miként alakulnak a driver gondok, jó lenne vele nem sokat mókolni, a jelenlegit is mire be lőttem...

[ Szerkesztve ]

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#7054) letmein


letmein
csendes újonc

Úgy látszik elfogyóban a régi BIOS-os 5600 XT, AQUA például már frissített (11296-01-20G) Pulse-t árulja. Alzánál még gondolom az originál, bár egy ezret most ők is emeltek.

(#7055) sutyi^ válasza heavygrip (#7053) üzenetére


sutyi^
senior tag

Nálam R5-1600 + RX 5600XT kombó megy egy 430W-os BQ tápról.

Az egésznek nem kéne többet ennie 350W-nál teljes terhelésen, de akkor már igazából nem játszol rajt hanem AVX + FPU teszt megy a gépen miközben a GPU is pörög...

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#7056) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Kár hogy nincs crossfire, be tennék meg egy 5700 pulset a masinaban.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#7057) Create. válasza Kolbi_30 (#7056) üzenetére


Create.
Topikgazda

Minek? Hogy duplán fogyasszon/fűtsön ugyanazért a teljesítményért?

(#7058) fanti válasza Kolbi_30 (#7056) üzenetére


fanti
addikt

Még egy 5700-as is csak szerencsével működik stabilan.....kettő meg.....hidd el, nem akarod Te azt!!! :))

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#7059) Kolbi_30 válasza fanti (#7058) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Nem annyira szörnyű a helyzet, mint amennyire sirtok, hogy szar.. De szerintem a Windows 10 HDR funkció zavar be. Ha kikapcsolom nem hoz hibát, ha be akkor néha crash van szóval itt microfosh van a hatterben

[ Szerkesztve ]

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#7060) RobberBaron válasza letmein (#7054) üzenetére


RobberBaron
tag

Nekem is 11296-01-20G 5600xt-m van, és még a régi BIOS van benne alapból (a Part Number-je 299-4E411-002SA).
A Sapphire oldala szerint a 299-4E411-002SA, 299-5E411-002SA és a 299-4E411-002FC PN-es 5600 xt-ket lehet frissíteni a tuning BIOSra.

(#7061) bobalazs válasza RobberBaron (#7060) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

HOgy hogy nem raktad fel a frissítést rá még?

(#7062) Zilko87 válasza RobberBaron (#7060) üzenetére


Zilko87
tag

Nekem is ugyanez...

(#7063) RobberBaron válasza bobalazs (#7061) üzenetére


RobberBaron
tag

Türelem rózsát terem. Előbb nyúzom a kártyát az alap bios-al, teszprogik, játékok, aztán jöhet az új bios. A 14 napos elállási időn belül a bios csere is meglesz. :DD

(#7064) bobalazs válasza RobberBaron (#7063) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az oké de ha a régi bioszal teszteled akkor kifutsz a 14 napos keretből. Úgy meg honnan fogod tudni hogy az újjal hogy megy:?
Találkoztál már bármivel, villanás, fekete kép, hasonló, mint amiket olvasok az amd oldalán?

[ Szerkesztve ]

(#7065) RobberBaron válasza bobalazs (#7064) üzenetére


RobberBaron
tag

Nem, semmilyen fekete képernyő vagy villogás nincs, és egy 9 éves Samsung 1080p 60 hz-es monitorom van, semmi freesync vagy g-sync.
Nyugi, bele fog férni a 2 hétbe az új bios tesztelése is.

(#7066) RobberBaron válasza RobberBaron (#7060) üzenetére


RobberBaron
tag

Megnéztem a BIOS-okat, nekem ez a 2 BIOS van fent alapból:
- kapcsoló bal kéz felé: 113-4E4111U-O4A (Silent mode)
- kapcsoló jobb kéz felé: 113-4E4111U-X49 (Performance mode)

A Sapphire oldaláról letölthető újabb BIOS-ok:
113-4E4111U-O4C (Silent mode)
113-4E4111U-X4E (Performance mode)

A jobb vagy bal oldal így értendő, ez a jobbos állás:
[link]
Szigorúan csak kikapcsolt gép esetén lehet átkapcsolni.

(#7067) bobalazs válasza RobberBaron (#7066) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Érdemes talán csak az egyiket flesselni? Mondjuk a performance mode-t ha már úgyis az számít nem igaz?

(#7068) RobberBaron válasza bobalazs (#7067) üzenetére


RobberBaron
tag

Passzolok. A Superposition Benchmark szerint az alap silent bios 17 ponttal jobb az alap performance biosnál, de ez a különbség szinte semminek tűnik.
Nem tudom van-e jelentősége annak, hogy melyik kapcsolóállásnál melyik bios-t írom felül, a jobbos csak performance bios lehet, a balos csak silent bios?
A Sapphire bios frissítésről szóló útmutatója alapján úgy tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#7069) bobalazs válasza RobberBaron (#7068) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Kevesen írnak ide erről a típusról. Jó lenne még visszajelzéseket látni pedig.
A driverre sokan panaszkodnak, de a siker történetek meg nem hallani, mert nem beszélnek róla.
Ezt a típust kapták a teszterek reviewerek is, elég pozitívak a visszajelzések rá, nem olvasni hibákról mint az amd oldalán amik vannak. Meg gondolom az első driverral használták ami kijött. A 20.1.3-al.

(#7070) RobberBaron válasza bobalazs (#7069) üzenetére


RobberBaron
tag

Nekem is a 20.1.3 van fent, de még semmi szokatlant nem tapasztaltam (egy RDR2 fagyás-összeomláson kívül 1080p ultra beállításnál, de ennyi belefér).
Én úgy rendeltem meg az 5600xt-t, hogy előtte már leadtam egy rendelést az MSI Geforce 1660 SUPER Gaming X-re, aztán az utolsó pillanatban mégiscsak változtattam, közel van az alza, legfeljebb visszaviszem 14 napossal. Nehogy már 7 ezerrel olcsóbban vegyek egy 25%-al gyengébb kártyát.

(#7071) fanti válasza Kolbi_30 (#7059) üzenetére


fanti
addikt

Nem is ellenkezek Veled! Nálam meg képzeld el, az segített, hogy kikapcsoltam a Freesync-et......ki érti ezt? Mondjuk a BF V multija volt az egyetlen hibás játékom, az is csak DX11-ben, mert DX12-ben ment a Freesync-el is, csak kissé laggolt.

Szerintem nagyon jön föl a 2020 Adrenalin, pár hét és hozza az nVidia kártyák drivereinek szintjét.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#7072) fasyrt válasza Kolbi_30 (#7056) üzenetére


fasyrt
őstag

Crossfire? Minek? Alig tamogat mar friss jatek CF/SLI-t.

(#7073) fanti válasza fasyrt (#7072) üzenetére


fanti
addikt

Igen, ez igaz. Jobbadára renderelő programok, illetve videoszerkesztők tudnak csak profitálni a több kártyából. Bár az a lista sem túl hosszú....

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#7074) bobalazs válasza RobberBaron (#7068) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt találtam.
Performance Mode : 160 W TGP, 14 Gbps RAM, 1750 MHz Boost Clock, 1615 MHz Game Clock
Silent Mode : 135 W TGP, 12 Gbps RAM, 1620 MHz Boost Clock, 1460 MHz Game Clock

(#7075) Zilko87 válasza bobalazs (#7074) üzenetére


Zilko87
tag

Ha letöltöd az új BIOS-t a sapphire oldaláról, abban van egy pdf fájl ami lépésről lépésre leírja a frissítés menetét. Tök egyértelműnek tűnik, silent-re silent a bal állásban, majd restart majd kikapcs, átkapcs jobb állásba, oda meg megy a performance bios. Holnap megcsinálom, majd írok hogy ment... :)

(#7076) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Egy hete van nálam a Red Devil 5700xt, ehez nem jár/járt valamilyen játék? Néha szokott ilyen promóció lenni!

Thx

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#7077) Televan74 válasza Predator2 (#7076) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ezt a boltoknak kellene jelezniük. Sajnos Magyarországon kevés bolt kap.2-3 -nál szokott ilyen lenni.Meg sokszor gyártótól is függ.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7078) mozesapo válasza Televan74 (#7077) üzenetére


mozesapo
tag

"Sajnos Magyarországon kevés bolt kap." Ennek megvan az oka, sokan nagyon szépen megéltek belőle.

Predator2 : Írj a gyártónak, hogy járt-e volna a kártyához, ha igen, akkor meg kérd számon a bolttól, hogy hol a kód!

(#7079) Timer


Timer
veterán

Sziasztok! Feltettem a kérdésem korábban a "milyen videokártyát vegyek" topikban is, választ nem kaptam, ezért próbálkoznék itt is vele, hátha van releváns tapasztalata valakinek!

1080p-re keresek új kártyát a meglévő GTX 1080 leváltására, mert lassan lejár a garancia. 150k környékén keresek elsősorban megoldást, legalább ilyen teljesítménnyel, vagy az sem árt, ha picit gyorsabb. R5 3600 mellé kellene, preferált játékok: PCARS2, Assetto Corsa Competizione, Chernobylite, BF3.
Ami adná magát, az az 5700XT, ebből blower és kétventis kialakítás is kapható ezen az áron, vagy nem sokkal többért. A referencia majdhogynem szimpatikusabb számomra, AIO mellé talán jobb is, ha kifelé mozdul a levegő, de kérdés, hogy mennyire vészes a hangja? 3 displayport kellene, mert 3 monitorral használom a gépet. Olvastam ezzel kapcsolatban valamit az energiatakarékosság hiányáról multimonitor esetében, ez valós probléma, vagy felfújt?

Köszi előre is!

(#7080) Create. válasza Timer (#7079) üzenetére


Create.
Topikgazda

Szerintem érdemesebb xt-ből customot venni, ha ref felé hajlasz, akkor inkább a sima 5700-at vedd. Ajánlóban megtalálod melyik kártyákat érdemes nézned.

(#7081) gaben88 válasza Timer (#7079) üzenetére


gaben88
őstag

Szia,

Pont ezen okok miatt váltottam Sea Hawk X 1080-ról Giga 5700 XT Gaming OC-ra. Nem bántam meg.
Viszont tudomásom szerint a gyári blower 5700XT-hez már egy picit kevés tud lenni, ha értelmes hangerővel hajtod a ventijét.

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#7082) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Smelling Like Fire is a Feature: PowerColor RX 5600 XT Red Dragon Review [link]
Szóval 110 fokig küzdötte magát, az eredeti silent.típus, úgy hogy csak az egyik venti ment, érdemes az új biost felrakni rá azzal már jó.

(#7083) Beast007 válasza Timer (#7079) üzenetére


Beast007
aktív tag

Én is ref. modellt szerettem volna és elég sokat olvasgattam utána, amd fórumain is a hőfok vs. hang a téma ref. modell esetén és igazából ha azt akarja valaki hogy ne legyen kazán és e mellett ne keljen megsüketülnie se (kicsit túloztam) akkor alulfeszelik és levesznek az órajelekből. Ezen a ponton elengedtem a ref. modellt akármennyire is tetszik a dizájn.
Helyette rendeltem ma egy aourus-t meglátom mit mutat. Igazából a 1080 ti-m is aorus volt , azzal meg voltam elégedve, kiderül amd oldalon mit tud ez a hűtés.

[ Szerkesztve ]

(#7084) Chaser válasza Predator2 (#7076) üzenetére


Chaser
titán

akkor még nem, ma már igen ( : itthon kb csak az alza adja meg a promót, amd oldalán fel vanak sorolva a partnerek, van benne pár nagyker, jó kérdés hova is tűnnek a játékok ha nem kerülnek ki a boltokba - illetve nem kérdés :) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7085) Snike válasza bobalazs (#7064) üzenetére


Snike
aktív tag

szia,
most vettem észre mit írtál;
nekem beszokott villanni a kép (totalcommander alatt, de játék, film, office programok alatt nem vettem észre) -> érdemes lenne biost frissítenem?

PS5, mert az jó! :)

(#7086) Timer


Timer
veterán

Köszönöm Mindenkinek! Akkor elkezdek a custom irányba nézelődni. Ami tetszett kapásból, az az XFX THICC II Ultra, ráadásul a keretbe is befér, de több helyen lehúzzák a hűtését.

@gaben88: teljesítményt illetően érezhető a differencia? Papíron nem olyan nagy a különbség.

@MZsoltee: köszönöm a tippet, utánanézek!

[ Szerkesztve ]

(#7087) MZsoltee válasza Timer (#7086) üzenetére


MZsoltee
veterán

A sapphire Pulse az ami olcsó és igazán jó.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#7088) gaben88 válasza Timer (#7086) üzenetére


gaben88
őstag

Én nekem elég volt a 1080, nem váltottam volna, de pont a gari és értékvesztés, stb miatt, azt a 40ezer ft-ot nekem megérte váltani decemberben. Én leginkább single player játékokkal játszom, 60-75 fps-el, nincs gondom vele. De pl TimeSpy-ban azért erősebb kártya jócskán az 5700 XT.

Én eredményeim, bár már a CPU is más: [link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#7089) Create. válasza Timer (#7086) üzenetére


Create.
Topikgazda

Itt páran vettek thicc II-öt vagy ultrát és jó tapasztalataik voltak, emiatt be is került a jó kategóriába. De igen, az olcsó és jó a pulse, csak ahol 3 évvel adják ott lehet annyira nem is olcsó. Viszont, ha 2 évvel is jó, akkor meg a sapphire nitro+ 155körül már van normális boltban is.

[ Szerkesztve ]

(#7090) RobberBaron válasza Create. (#7089) üzenetére


RobberBaron
tag

Kíváncsi lennék tényleg 3 év gari van-e rá itt, vagy csak elírták, gyanúsan olcsó:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7091) bobalazs válasza Snike (#7085) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Bios frissítést érdemes ha ki tudod használni az extra 10-15% teljesítményt.
Nem hiszem hogy rosszabb lenne, a fesztültségen emeltek 0.9ről 1.0ra, meg az órajeleken.

(#7092) Timer válasza gaben88 (#7088) üzenetére


Timer
veterán

Gaben: köszi, én is pont ezen okok miatt váltanék. Plusz, el kell küldenem a 1080-at garira, mert búg a ventilátor.

Create: először a sapphire nitro+ verziót néztem én is, csak aztán belefutottam a Thic-be, aztán meg 133 (!)-ért a referencia Gigabyte-ba, ajándék játékokkal és GamePass hozzáféréssel. Nem tudom, +20k-t megér-e a custom hűtés, pláne, mert a tuning távol áll tőlem.

(#7093) Kolbi_30 válasza Timer (#7092) üzenetére


Kolbi_30
őstag

XT bol custom kell a simabol a ref is jó.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#7094) Snike válasza bobalazs (#7091) üzenetére


Snike
aktív tag

Közben olvastam a külföldi fórumokon h monitor probléma is lehet.
Nos az enyém kb. 12 éves ősrégi fullHD
Illetve tápkábelezés (ne ugyanazon ágbélit kössek rá a második kártyabemenetre)
Este ránézek hogy mit hogyan kell frissíteni.
Köszi a tippet!

PS5, mert az jó! :)

(#7095) duvi válasza RobberBaron (#7090) üzenetére


duvi
nagyúr

PCland korrekt bolt. Ők nem trükköznek, szóval náluk tutira veszem a 3 év garit :K

[ Szerkesztve ]

(#7096) RobberBaron válasza duvi (#7095) üzenetére


RobberBaron
tag

Nekem is jó tapasztalataim vannak velük, de elírás előfordulhat.
Akkor ez egy jó vétel, SAPPHIRE RADEON RX 5700XT NITRO+ 8GB 156k-ért 3 év garival.

(#7097) duvi válasza RobberBaron (#7096) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen, 3 év garival most övék a legjobb 5700XT Nitro+ ajánlat :K

(#7098) vladtepes2 válasza Timer (#7086) üzenetére


vladtepes2
csendes tag

Ahogy create írta, a thicc II is jó vétel. Nekem az van, és semmilyen a fentebb írt driver beli problémám nem volt vele. Saját tapasztalatom alapján ajánlanám, hűtés terén sincs semmi baja.

(#7099) Zilko87


Zilko87
tag

Simán felment a két bios, kb 5percnyi mókolás az egész...Pulse 5600XT

(#7100) Timer válasza vladtepes2 (#7098) üzenetére


Timer
veterán

Köszönöm, Neked az Ultra van, vagy a sima? A Pulse sem rossz, a Thicc kifejezetten tetszik, illetve még a Nitro+, 156k környékén az is beleférne a keretbe, a tápom is elbírná, a gépházam is elég nagy. Kérdés persze, hogy a Thic-hez vagy a Pulse-hoz képest van-e teljesítménybeli előnye, vagy mondjuk a három ventilátor miatt halkabb-e, stb. annak függvényében, hogy a Pulse és a Nitro+ között 16 ezer bruttó van. Nehéz kérdések ezek! :)

Több monitorral használja ezeket a kártyákat valaki? Rémlik, hogy olvastam valamit, hogy ilyenkor az idle fogyasztása magasabb ennek a szériának. Ez valós, vagy a korai driver / BIOS verziók sajátja volt?

A Sapphire is mentes a különösebb driver problémáktól?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.