Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) Vitee


Vitee
aktív tag

Szerintetek az mitől lehet, hogy tegnap ahogy (DDU-val) visszaraktam a régi drivert, az Overlay alap 1.3gb Vram kihasználtságot mutat folyamatosan? Mindent kilövök akkor is.
GPU-Z-ben pedig 600mb- ot ír, ha használok valamit pl. Chrome akkor növeli ahogyan kell.
Bugos lenne az Overlay?

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#8253) zef válasza Chaser (#8250) üzenetére


zef
tag

Múlt hét pénteken beszereléskor lőttem egy képet az 5600 XT-ről - ufós 99k-s beszerzés.
Ezen 2 hőcső lóg ki az oldalán. A robbantott ábra alapján ezek szerint a combosabb hűtős verziót fogtam ki? ;]

(#8254) bobalazs válasza zef (#8253) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Azt hiszem ja, szerencséd van nekem nem igy helyezkedik el.

(#8255) Chaser válasza #32839680 (#8252) üzenetére


Chaser
titán

gondolom az adrenalin a vbios-ból vesi az infot túlhajtásra is, 5500xt-nél 2000-ig biztos engedte, most 1780 volt a max 1750 alap boostról legújabb driverrel, de ránézek mpt-vel is
furmarkot nem tudtam letölteni steamról, elvileg van valami ingyenes verzió, csak kérte hozzá a fizetőset is ( :

zef
ez 5700 xt hűtés
- zafír felirat és táp közt 2 db hőcső, amik egy szakaszon párhuzamosan futnak, pcie csati mellett pedig 3 db hőcső lép ki a bordázatból -
ezen akadt meg a szemem, valahogy furcsa volt képeken a stock 5600 hűtés ehhez képest
te mikor vetted?

szerk:
jah múlt hét

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8256) Chaser válasza #32839680 (#8252) üzenetére


Chaser
titán

mpt-vel sem jutottam semmi érdemire oc terén, lehet régebbi driverrel kellene próbálkoznom
5600 xt az pontosan egy 5700 6gb@192 bit, minden más egyezik, pulse verzióknál gpu és vram órajelek is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8257) gaben88 válasza atyca (#8186) üzenetére


gaben88
őstag

BIOS-ban állítottál valamit? Ha igen, próbáld meg visszarakni defaultra és nézd meg úgy mi a szitu. Lehet a 3200MHz-es XMP profil nem tetszik a gépednek, próbáld meg alapon (2133-on), de az már nem ebbe a topikba tartozik.

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#8258) atyca válasza gaben88 (#8257) üzenetére


atyca
senior tag

Már kicseréltem a karit, bár maradt 5600XT.
Reggel a The Division 2 gond nélkül indult, a teljes tesztelésre - és a vbios frissítésre - azonban csak holnap lesz időm.

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#8259) Chaser válasza atyca (#8258) üzenetére


Chaser
titán

milyen hűtésűt vittél és milyen hűtésűt kaptál? ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8260) atyca válasza Chaser (#8259) üzenetére


atyca
senior tag

Passz....
Látom most ez a téma. :D
Ha érdekes, akkor holnap tolok egy fotót.
Procihűtő csere közben belefér......

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#8261) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Some Radeon owners may have noticed that with our latest Adrenalin 2020 Edition version 20.2.2 posting, the lowest allowable PWM percentage in fan tuning has been modified or increased versus previous drivers. This change is the result of revised logic that now correctly sets the minimum fan PWM percentage to the minimum limit defined by the product’s VBIOS. As well, Adrenalin 2020 Edition version 20.2.2 fixes an error in the Advanced Fan Control user interface whereby a lower limit PWM percentage may have been incorrectly reported in Radeon Software, when in fact the fan was running at the higher minimum PWM defined by the product’s VBIOS. It is expected that with these fixes, users will have a lowest selectable point on their fan curve that conforms to the PWM limit defined in their specific product’s VBIOS.

(#8262) Chaser válasza atyca (#8260) üzenetére


Chaser
titán

neked érdekesebb mit kaptál :)
csináltam egy topikot az 5600 XT@ 5700 XT pulse kártyáknak, ne offoljuk ezt szét
kérem az illetést tegye be nyitó hsz-be :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8263) AlienApollo válasza bobalazs (#8261) üzenetére


AlienApollo
tag

akkor az van amit én is írtam régebben, hogy kártyánként/gyártónként eltér a mimimum PWM.
Csak ezt a részt nem értem:
"whereby a lower limit PWM percentage may have been incorrectly reported in Radeon Software, when in fact the fan was running at the higher minimum PWM defined by the product’s VBIOS. "

magyarul azt mondják ,hogy hiába tudtad kiválasztani a rossz mimum szerint a sebességet, de az a vbios-ban meghatározott mimimumnál nem engedte lejebb a fordulatszámot... de ez hülyeség. Nálam eddig 10%-volt és 500 körüli RPM , nem arról volt szó hogy 10%-ot kiválaszottam - de ugyanúgy 1200 RPM körül ment.

A másik amit nem értek, hogy erre a magasabb mimumra egyáltalán miért van szükség? Alig pár fok a különbség a régi 10% és a mostani 26%-os mimum között. Gondolom azért más ez kártyánként mert a gyártó mindenhol meghatározta a biztonságos mimumot, de 0RPM mellett is 40 körül lenne (ha mem clock bug nem lenne) és 10% -al is annyi volt. Akkor meg mi értelme van ennek?

(#8264) bobalazs válasza AlienApollo (#8263) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hülyeség vagy nem, a Driver Engineering ezt írta.

(#8265) tlac válasza AlienApollo (#8263) üzenetére


tlac
nagyúr

én sem értek vele egyet, át is írtam
[link]

(#8266) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

Itt ahol élek elég kedvező áron lehet 5700 / 5700xt hez jutni. Nem mertem eddig még megrendelni ..
A másik oldalról vannak általában kártyáim, de szívesen kipróbálnám az 5700xt-t.

NIncs tapasztalatom természetesen.

A mikro laggok jelenléte az valóban igaz?
Ilyenekkel kapcsolatban sokan panaszkodnak itteni fórumokon.

A mostani driverekkel mi a helyzet?

:R

(#8267) ADAM1337 válasza Pepe78 (#8266) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nálam nincsenek ilyen dolgok, tavaly november óta van meg a vga, eddig hibátlan minden téren.
Ismerös 2070-ét lekörözi pedig azon oc is van.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#8268) pcsabat


pcsabat
őstag

Üdv Uraim!

1-2 nap választ el, hogy megrendeljem az 5700XT-t, 2 (3) típus maradt a versenyben a Sapphire rx 5700 xt pulse és a powercolor rx 5700 xt red dragon. Valamint szemeztem még a "sima" AXRX verzióval is. Utóbbiról kevés tesztet találni, a red dragonhoz képest tudni mi a különbség némi csicsán kívül? Képek és videók alapján elég hasonló a felépítésük.

Fontos lenne a kártya hangja és hőmérséklete (nyáron sem akarom elűzni az asszonyt a lakásból), árkategóriában pedig nem akarnék feljebb kúszni.

Előre is köszönöm! :R

(#8269) speedernet


speedernet
aktív tag

Üdv urak!

A Sapphire 5500 XT Pulse on a két bios között mi a külömbség?
Köszönöm

(#8270) szabeska válasza pcsabat (#8268) üzenetére


szabeska
addikt

+1 Pulse. Halk, hűvös kártya, ha nem tuningolod. Középkategóriából a leginkább ajánlott :K

F1

(#8271) szabeska válasza speedernet (#8269) üzenetére


szabeska
addikt

– Silent mode: GPU core clock @ 1717MHz
– Performance mode: GPU core clock @ 1737MHz

F1

(#8272) Tomko78 válasza pcsabat (#8268) üzenetére


Tomko78
őstag

AXRX verzió egy ref 5700 xt felel meg órajelekben , de egyedi hűtéssel , semmi oc , red dragon red devil meg oct is kap , meg jobb hűtést

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#8273) pcsabat válasza szabeska (#8270) üzenetére


pcsabat
őstag

Köszönöm Uraim! Marad akkor a pulse nagy valószínűséggel. :R

(#8274) Snike válasza pcsabat (#8268) üzenetére


Snike
aktív tag

Pulse-om van, kellemes kártya
ajánlani tudom csak!

PS5, mert az jó! :)

(#8275) speedernet válasza szabeska (#8271) üzenetére


speedernet
aktív tag

Köszönöm szépen!
Gyárilag melyik aktív? Meg tudom nézni azt valahol?

(#8276) Televan74 válasza speedernet (#8275) üzenetére


Televan74
nagyúr

Performance mode. Megnézted a GPU-z -ben az órajelet.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8277) zef


zef
tag

Egy újabb ezrest esett az ufós Pulse 5600 XT ára, nem semmi! :)

(#8278) Timer válasza zef (#8277) üzenetére


Timer
veterán

Arrafelé nagyon lefelé indultak az árak; két hete vettem ott egy 2070S-t 210-ért, most ugyanaz 201 ezer. Éppen az ellenkezőjére számítottam a kialakult helyzet kapcsán, ezért is vettem gyorsan, de a jelek szerint ki kellett volna várni. Mondjuk a mögöttes logikát nem értem, máskor ha egy mókus lerúgja a biztosítékot a gyár 100 kilométeres körzetén belül, árat emel mindenki.

[ Szerkesztve ]

(#8279) bobalazs válasza zef (#8277) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

98 450 Ft

(#8280) zef válasza bobalazs (#8279) üzenetére


zef
tag

Hát ezaz, én március 6-án 99490-ért vettem. Pár nappal korábban még 105e volt. Hogy mi ebben a trükk azt nem tudom, de pont belenyúltam egy 5700 XT-s hűtős darabba. Jövő hét végén lesz időm alaposabban kipróbálni végre.

(#8281) bobalazs válasza zef (#8280) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

légyszi posztolj képet róla a reddit posztomba, legyen hihetőbb...
[link]

(#8282) Chaser válasza zef (#8277) üzenetére


Chaser
titán

ezzel a hűtővel lecarom' ( :

viszont, valaki vett pulse 5700-et, simát? azt vajh' milyen hűtővel osztogatják? mert annak most ugrott szép nagyot az ára lefelé, 121,600,- ft, mikor 3-4 hete nézegetni kezdtem 133-4 volt, mikor leesett az 5600 xt 99re akkor az leesett 130-ra, talán még tegnap is annyi volt
az xt ára is esett, 145,5e ft, a nagyobb fogyasztás miatt abban annyira nem gondolkozom, de azon biztos xt hűtés van - vagy összekeverték a gyárban az 5600-okkal és azokon van a gyengébb hűtés ((( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8283) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Uhh gyerekek nem tudom, eros kesztetest erzek, hogy kiprobaljak egy Red Devilt.
Tegnap ota agyalok, hogy mi legyen melyiket tarsam meg, a mostani Gaming X-et ami eleg jo darab, vagy probaljam ki a most gariba kapott Red Devilt. 😁
Lehet ha nem viszik el hetvegen akkor berakom es az Msi-t meg eladom.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8284) Bossp válasza Shkiz0 (#8283) üzenetére


Bossp
addikt

Semmi ertelme neked amugy is egy szerencses gpu jutott!

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#8285) zef válasza bobalazs (#8281) üzenetére


zef
tag

Okok, holnap megpróbálok élvezhetőbb képet posztolni, mint amit ide sikerült.

(#8286) Tomko78 válasza Shkiz0 (#8283) üzenetére


Tomko78
őstag

Azért a Powercolor is felnőtt a nagy gyártókhoz szerintem , Red devilt nagyon dicsérték , ha van mód és lehetőség ki kell próbálni ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#8287) Sonja


Sonja
veterán

Akik az alzáról vették a Sapphire 5600 XT Pulse-t, azoktól kérdezném, hogy a kártyán lévő BIOS a régi vagy már az új (1.03 - 1/23/2020)?!

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#8288) bobalazs válasza Sonja (#8287) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

régi.

(#8289) Chaser válasza Sonja (#8287) üzenetére


Chaser
titán

elvileg még két hónap az új biosos verzió nálunk, de nagyon könnyű upgradelni és mivel két biosa van kb nem lehet megölni a kártyát, ellenben most nagy eséllyel 5700 xt pulse hűtésű verziót kapsz,na azt már kevésbé könnyű megoldani ( :

bobalazs
egyébként írtam a zafírnak, várom a válaszukat a gyári upgrade miértjéről

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8290) Sonja


Sonja
veterán

Windows alatt biztosan, viszont én Linux felhasználó vagyok. Azt se tudom, hogy Linux alatt lehet-e frissíteni. Szóval várok a friss BIOS-os verzióra nem probléma (hátha olcsóbb is lesz egy kicsit addigra :B). Amúgyis 5500XT-t akartam, csak az egy elbacott konstrukció lett számomra.

Köszönöm neked és bobalazs-nak is!:R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#8291) Chaser válasza Sonja (#8290) üzenetére


Chaser
titán

vagy drágul 50%-kal a csoda vírusnak köszönhetően..
helyedben megvenném, aztán megkérnék itt valakit h frissítse le pár sörért vagy amit szeret
5500 xt teljesen jó, csak jelenlegi árakon semmi értelme nincs az 5600 pulse miatt
egyébként meg legálisan feltolsz egy w10-et és frissíted, az is megoldás

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8293) R3laX


R3laX
addikt

Egy boldog Sapphire 5700XT Nitro+ Tulaj :D

Egy kis Battlefield 5 Arras 1080P Ultra 90-es Fov:
R5 3600X 4.425GHz 1.356V-1.373V
Nitro+ 5700XT 2100/1800 1.2V (FAN default)

Csak 3 magot raktam ki, nem akartam, hogy úgy összetolja a táblázatot.
Ahol leesett a GPU Freki, ott meghaltam :D

FPS:

[ Szerkesztve ]

(#8294) AlienApollo válasza R3laX (#8293) üzenetére


AlienApollo
tag

és a frame time is vajsima nálad?

Nekem FPS-el nincs problémám, de érzésre azért néha megdöccen , és ha a kiiratom a frame time graph-ot akkor látszik is hogy néha megugrik. Most 3440 X 1440 -be lock és Vsync nélkül minden LOW-on van , de így is csinálja... sőt így néha az órajel magától is beesik ezért resulition scale fel van tolva 120%-ra hogy ne sakkozon a VGA... Ezzel kb elviselhető már a stuttering, de azért még mindig zavar.

Lehet a 2600X kevés hozzá...

(#8295) Bossp


Bossp
addikt

link 🙄;)

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#8296) ßrainiac


ßrainiac
addikt

1140mV memoria maxra huzva + 2005mhz gpu boost az jonak szamit?

Vagy erdemes reszelni meg rajta?

Tegnap allitgattam az Adrenalint COD Warzone kozben; kiprobaltam tobb featuret, de ezek a Chill, Boost, Enhanced sync, Antilag, etc. mind stutterhez vezettek. Amilyen baromi jo minden ezzel a kartyaval (Pulse 5700XT) - hutes, powa, kezelofelulet -, annyira katasztrofak ezek a kapcsolok.. semmit nem erek veluk.

Szoval csak a Freesyncet es a sharpeninget bent hagyva a vegen beallitgattam a manual tuningot es elertem vele vegre hogy responsive es vajsima lett a jatek.

Hofokot most meg nem mondom, custom fan curve van es 70 fok fole sztem nem megy, junction meg 90.

(#8297) R3laX válasza AlienApollo (#8294) üzenetére


R3laX
addikt

Utólag gondoltam is rá, hogy valaki meg fogja kérdezni. B@szki HWinfo-ban nincs Frametime. Na kaja, vagy edzés után délután megnézem.
Én úgy vettem észre, hogy első 64-es multi meccsen nekem is meg megröccen, utána simul ki.

[ Szerkesztve ]

(#8298) bobalazs válasza R3laX (#8297) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Van benne frametime, nem jó helyen keresed, illetve úgy mondom inkább hogy nem kell hozzá afterburner.
[link]

(#8299) fahrii


fahrii
őstag

Ismét csökkent az 5600xt ára alzában, ki tudja hol áll meg. Lassan nekem is be kell lépnem a klubba :( :DDD

(#8300) szabeska


szabeska
addikt

5700xt-vel megy krosszfájörben? :DDD mert akkor én is.

F1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.