Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) ΞΔGLΞ válasza Create. (#8800) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Köszi az infót.
Neked is Jacek!
Talán a RE3-t az 5700xt-vel esetleg kitolom, ha lesz rá egyáltalán időm és elkap a hév is.

(#8802) GIORGIONE76


GIORGIONE76
őstag

Hátha valakit még érdekel!
Korábban írtam hogy a Firestrike 1.1 eredmény invalid a tesselation miatt,
nos, talán reddit-en találtam meg, a tesztoldal írta meg,
hogy egyedül a Radeon sw gyári beállításait fogadja csak el,
hogy ne jusson senki jogosultlan előnyhöz,
visszaállítottam, így már VALID,
a teljesítményt azt persze lehet állítani kézzel is ....

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#8803) Chaser válasza Timer (#8792) üzenetére


Chaser
titán

sz@rawindóz' !!!444négynegyvennégy!!
1903 buildtől kezdve különösebb problémám személy szerint nem volt, néha mókázott, ki kell ismerni, nem olyan "kézre eső" mint a w7 én ennyit tapasztaltam

ΞΔGLΞ
te írtál nemrég ák-n véleményt a dark rock pro 4-ről? ha igen, kicsit bővebben kifejtenéd?
nálam semmi gond az 5600xt mellett w10-zel, polarisokkal sem volt
lehet összeesküdés elmélet, 5600-asok még elég frissek, mint a kisangyal' úgy megy régi és játékokkal is, nekem 5500-tel sem volt gondom, 5700-ekre annyi panaszt itt nem láttam, lehet valami hw-es disznóság van az 5700 _xt_ körül, persze lehet nettó hülyeség
semmilyem spéi csoda alaplapom v memóriám nincs, lehet az a "baj" :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8804) ΞΔGLΞ válasza Chaser (#8803) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyszerű, előtte Cryorig R1 Universal hűtés volt ugyanazon a cpu-n és kívülről fújtam, hol, mikor milyen hőfokok voltak. Na most, a DRP4 ezeknek a hőfokoknak a közelébe nem tudott menni.
Lekaptam négyszer, újrapasztáztam, hátha valami nem oké, de ez ennyit tud. Tehát jobb, mint egy gyári és tényleg jól mutat, de ahogy írtam is, épp akkor vérzik el, pl a fent említett cryorig mellett load-ban, amikor hűteni kellene. Cryorig nem engedte 59 fok főlé, ezzel meg simán belenyalt 73-ba is. Vagyis a hűtési teljesítményhez képest ez a hűtő túl van árazva. Ráadásul a cryorig amekkora brutális dög, mégis telerakhatod a ram slotokat magas memóriákkal is. Nem kell hozzá leszedni sem, ráadásul a DRP4-hez képest egy óvódás is felszereli két perc alatt.

Én, ez alapján értékeltem...

[ Szerkesztve ]

(#8805) Chaser válasza ΞΔGLΞ (#8804) üzenetére


Chaser
titán

:R
be quiet! ( : a társított hangerő sem mindegy, és a másik hűtőn mennyin ment/ek a venti/k
éppen nálam is belenyal blend alatt a cpu 70-be ninja 5-tel, de egy db 400rpm-es venti társaságában, ez azért nem mindegy, játék alatt 50-et is alig lépi túl
a bq! mindig is túlárazott volt, ezek a fentebbi modellek meg pláne, de nagyon cép' az biztos, azt is meg kell fizetni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8806) ßrainiac


ßrainiac
addikt

lol, a tegnapi update ota nekem is csinalja ezt az 5-10 sec-en beluli beakadozast..

Viszont nem 1-2 meccs utan, hanem mittomen, 5-6 utan, majd ujra sem inditom a jatekot es a kovetkezo mar jo. Utana elteltek orak problema mentesen, majd megint elojott. Itt mar ujrainditottam a jatekot, de az akadozas ugyanugy megmaradt.

Es a kovetkezoben is...

Nehezen tudom elkepzelni h AMD gond lenne :/ Az update elott nem csinalt ilyet. Ami mondjuk meg lehet gond az az Instant replay, arrol el tudom kepzelni h esetleg hibasan mukodik es az okozza, mert amikor RAM-ra allitottam annak a bufferet, kibaszott a jatek errorral. Amikor atraktam SSD-re, minden okes volt. Lenyeg a lenyeg, ha RAM-ban is van, nem kellett volna h beteljen, mert mindig van szabadon kb. 4-5GB rendszermemoriam. 1080p 30Mbps bitrate-tel ha az instant replayes utso 5 perceket nezzuk, nem haladja meg ezt. Azt gondolom, hogy nem uritget megfeleloen. Es ha HDD-n is van, es nem crashel el, akkor is vmi beszarik.

Vagy hat az update.. nemtom.

Jah igen.. Warzone-rol volt szo :DD

(#8807) Vitee válasza ßrainiac (#8806) üzenetére


Vitee
aktív tag

Nekem eddig is ilyen volt. Munkatársammal szoktunk játszani. Egyik game szó szerint játszhatatlanul akadt nálam, packet loss nem volt a játék szerint, a következő pedig akadás mentesen, tökéletesen ment. Mi történhetett az alatt a 20 perc alatt? Semmi.
Ez szerintem mind szerver oldali hiba. És nem csak a Warzone ilyen, a Multinál is megfigyelhető ez.
Ami fura, hogy nála pedig semmi gond, amikor én panaszkodom. Lehet az internet a ludas.
2 munkatársammal is szoktunk Warzonet játszani. Volt hogy zsinórban 3 gameben folyamatosan ki crashelt nekik a játék. Semmi hibaüzenet csak kidobja őket. Az egyiknek volt, hogy egymás után 10 alkalommal, majd utána már nem.
Nekem ilyen soha nem volt, csak a packet lossos akadás, de tegnap megkaptam az első dev error 6328-at, sima multiban, de még a driver is visszaállt alapra és géprestartig meg is halt a driver kezelőfelülete...

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#8808) ßrainiac válasza Vitee (#8807) üzenetére


ßrainiac
addikt

A multis akadas az meg volt nekem a 1070-nel is. Full random, de ha volt, az egesz meccs alatt.

Johetnel amugy a discordunkra ^^

[ Szerkesztve ]

(#8809) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

5700 XT-ből melyik lenne az ajánlott inkább a kettő közül (azonos árban)?
- Gigabyte 5700 XT Gaming OC (GV-R57XTGAMING OC-8GD)
- Sapphire 5700 XT Pulse

Egy 525 Wattos Enermax táp nem lenne kevés mellé?

[ Szerkesztve ]

(#8810) duvi válasza BigBlackDog (#8809) üzenetére


duvi
nagyúr

Kettő közül én a Pulset javasolnám. A tápod elég lesz.

(#8811) Create. válasza BigBlackDog (#8809) üzenetére


Create.
Topikgazda

Amelyik olcsóbb. Oc nélkül olyan 200-225w között fogyaszt 100%-os gpu usage mellett. Kérdés, hogy a procid mennyit fogyaszt, de szerintem elég lenne a táp neki.

(#8812) BigBlackDog válasza Create. (#8811) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Hát prociból egyelőre egy húzott 3570k van, 4.8GHz-en. De esélyes, hogy cserélve lesz majd az is. Viszont akkor is 9600K fölé nem nagyon mennék.

(#8810) duvi: Köszönöm Neked is a választ! Esetleg a Giga rosszabb? Sapphirera csak két év a gari, Gigára 3 év. Melyik a halkabb kártya egyébként? Terhelésmentes állapotban (2D) passzív módban mennek ezek?

[ Szerkesztve ]

(#8813) Create. válasza BigBlackDog (#8812) üzenetére


Create.
Topikgazda

Ha nincs különösebb oka (tehát nem a low graf fps lövölde a cél, vagy valami egyéb intel párti munka program), akkor inkább ryzen 3600/3600x-et vennék a helyedben. Én úgy tudom, hogy akinek van gaming-je az meg van elégedve vele, mindkettő félpasszív kártya.

(#8814) BigBlackDog válasza Create. (#8813) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Proci téma még nyitott, nem annyira mentem bele. Akkor +1 a Gigára és +1 a Pulsera. Szóval eddig döntetlen. :D

Jól sejtem, hogy a 6 + 8 pines tápcsatlakozó közül mindkettőt rá kell dugni?

Illetve PowerColor Red Devil megérne +10e Hufot a másik kettőhöz képest?

[ Szerkesztve ]

(#8815) arnoldito válasza BigBlackDog (#8814) üzenetére


arnoldito
senior tag

Persze, hogy rá kell dugni, anélkül általában el sem indulnak. Az nem is a legnagyobb csatis, a többin 8+8pin van.

(#8816) Create. válasza BigBlackDog (#8814) üzenetére


Create.
Topikgazda

Annyit még megérhet, ha a halkság nagyon számít.

(#8817) arnoldito válasza BigBlackDog (#8814) üzenetére


arnoldito
senior tag

Én inkább PowerColor Red Devilt venném. Azért az az egyik legjobb és ha egyszerre eladod, sokkal jobb áron eltudod mint a pulset vagy a gigát.

(#8818) Shkiz0 válasza arnoldito (#8817) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ezzel vitatkoznék. Múltkor árultam egy darabig jó áron Red Devilt-t a kutya nem is érdeklődött utána, ismerős körben kelt el.
Meg nem kell elfelejteni, hogy Vega szériában és a korábbi RX szériában felejthető teljesítményt nyújtottak hűtés terén, illetve Vega esetén sok meg is purcant. Egyedül most a Navi esetén betaláltak, aztán mindenki isteníti őket.
Egy Nitro+ sem rosszabb semmivel sem mint a RD, főleg ha azt is néztem, hogy a Nitro+ generációkra visszamenőleg mindig jó hűtést csinált.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8819) arnoldito válasza Shkiz0 (#8818) üzenetére


arnoldito
senior tag

Valamiért csak Isteníti őket most mindenki. Ugyan úgy ahogy az Msi Gaming X karit is nem!? Az is kb a R9 390 volt az utolsó ami említésre méltó a többi meg jó, vagy elmegy kategória. Azért azt ne felejtsd el, hogy Te árulod, rajtad megy a gari, azért egy csomó potenciális vásárló kiesik. Sokan a bolti garit preferálják, nem elhanyagolható a 14 napos elállási lehetőség is, ha nem tetszik vissza küldi. Nekem mai napig van tartalékba egy HD 6850 PowerColor és tökéletes. Inkább a Red Devil mint a Pulse vagy a Giga. Én is azt vettem volna, de csak bolti garosat veszek már, mert el lehet állni, ahogy a csoda Sapphiretól is elálltam, mert annyit nem ért...

(#8820) GIORGIONE76


GIORGIONE76
őstag

Amúgy jól látom, hogy meglódultak kicsit felfelé a kisker árak? :Y ..az ÁK alapján ..
Meg hogy egyes modellekből szinte készlethiány is van? ..

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#8821) Shkiz0 válasza arnoldito (#8819) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Függetlenül attól írom amit írok, hogy kereskedek is.
Karik esetében talán a legpatinásabb név a még mindig a Nitro+ ami jó teljesítményt ad, csendes, és nem 2x annyi mint a többi. A többinek vannak, meg voltak jól eltalált hűtései, de hosszú távon egyik sem tudott tartós dolgokat letenni. Szó sincs arról, hogy a többi gyártó nem tud termékeket gyártani, mert pont az MSI a legjobb példa rá, hogy a Navi esetén most eltalálták a dolgokat. Nézz rá a TPU-s tesztre az RX5600 XT-k esetén fényévekkel jobb a hűtésük mint a többinek, viszont drágák már. (mondjuk 5700 sorozatnál sem a legolcsóbbak közé tartoztak)
Ami miatt most felkapta mindenki, hogy amikor kijöttek az első tesztek, nem volt még sehol MSI GamingX, sem Giga Aorus, hogy csak párat említsek, és abból a mezőnyből amiből volt a RD volt a legjobb.
Mellesleg amúgy tök 8, mert most sem lehet itthon értelmes áron kapni 3 év garos példányt.

(#8820) GIORGIONE76
Én már a múltkor vizionáltam ezt, hogy 1-2-3 hónapig ez lesz amire utól éri magát a most lábadozó Kína. Lásd #8521 és #8532 hsz-em.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8822) GIORGIONE76 válasza Shkiz0 (#8821) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

csak nézegettem hogy ha még elállnék miket találnék helyette, esetleg egy nitro+ se-t vagy valami zöldes supert, de most valami beindult, afféle recesszió van a levegőben :(

úgyhogy marad a kicsike..

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#8823) arnoldito válasza GIORGIONE76 (#8820) üzenetére


arnoldito
senior tag

Melyik kártyából? Mert eShop24-nél van Sapphire 5700XT Nitro+ 155, PC Red Devil 155, máshol Sapphire Pulse 137, ami sok helyen ennyi is volt, ha nem drágább. MSI 5700XT Alzán 158 azért van miből válogatni... :F

(#8824) GIORGIONE76 válasza arnoldito (#8823) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

az Aorus után csak a Nitro+ Special Edition az ami tetszene, meg feljebb a.2070 super GamingZ Trio, de külsőségekért nem éri meg váltani azt már megtanultam :DDD

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#8825) arnoldito válasza Shkiz0 (#8821) üzenetére


arnoldito
senior tag

Egyébként Gigaból az Aouros(188K az ára :Y ) az ami pariban van a Red Devillel, de venti hangból a giga visítósabb, picit jobb a Red Devil. Egyébként meg aki régen is vett Radeont/AMD-t tudja, hogy minden gyártónak vannak rossz szériái, pl Sapphire-nak a 7xxx széria is hullót, de az régen volt, és elfelejtettük. Nekem az utolsó ami jó volt Sapphire-ból az a R9 Fury és Vega64 Nitro+ LE verzió. A mostani 5700XT nem jött át, szívtam vele, régebben írtam is aki nem tudná. MSI-ből meg a mostani Gaming X nagyon bejön, de a Red Devilt is elfogadnám, nem tudnék a kettő között dönteni, egyik progresszív másik meg minimal stílus. Azért lett MSI mert mikor vettem 141k sikerül megvenni és nem volt jó áron a Red Devil mint most.

[ Szerkesztve ]

(#8826) Chaser válasza BigBlackDog (#8809) üzenetére


Chaser
titán

mindkettő működik, kérdés mit szeretnél? a pulse nagyon halk biztos nem lesz, 5600 xt-n az a hűtés brutál jó, de az 5700 xt jó 60-80w-tal többet eszik
előnye, h ventit bármikor cserélhetsz
gaming x pedig nagyon jól sikerült, alzán valami 7e ft volt legutóbb a különbség, simán gaming x-et venném úgy, múltkor 12e körül, akkor is azt venném, nekem fontos h minél halkabb legyen
és azért alza mert végtelenül korrektek, és játékokat is adnak a kártya mellé, kb 15 ft-ért el lehet lőni - extraként ők biztos nem mennek csődbe, ellentétben a sok nimand és kisebb kiskerrel, azoknál már sokkal nagyobb esély van rá a jelenlegi helyzetben és ami utána lesz -
ha régi a táp mindenképp cseélném, főleg ha kraftosabb cpu is megy majd mellé, ilyen árú vga mellett nem tétel sztem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8827) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Mi történt?Nem frissitettem drivert, de mindenhol buktam kb 15-20 FPSt..Battle Front 2 pl jatszhatatlan.,..Össze is omlik egy ido utan.Windows frissitett egyedül, ott basztak valamit el?

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#8828) GIORGIONE76 válasza arnoldito (#8825) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

Nem vettem észre hogy visítana, de ezek szerint te saját tapasztalatokról beszélsz?! vagy csak mellé..? ;]

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#8829) arnoldito válasza GIORGIONE76 (#8828) üzenetére


arnoldito
senior tag

Akkor hallgatóz egy kicsit. ;) Segítek 2:44 mp keresd, és hallhatod a különbséget, aki azt mondja nem hallja azt a magas zavaró frekit amit a giga kiad az beszél mellé! ;] Egyébként egyik kártyának sincs hangja 1300 fordulaton, de ha már 1800 felrakod, én speciel szeretem ha hűvösebb egy kártya, ott ezek kijönnek. Amúgy a giga ventik pusztulnak a vga-kon legyen az amd vagy nv.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8830) GIORGIONE76 válasza arnoldito (#8829) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

Te most komolyan belinkelted nekem az Aorus helyett a Giga Gaming OC-t?! :C :DD

szerk: LINK
összevetés: LINk

gyakorlatilag csak a gaming X volt jobb teljesítményben, de gpu temp-ben az Aorus, ergo kiváló a hűtése, kérdés?

[ Szerkesztve ]

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#8831) Gyuffa


Gyuffa
tag

Srácok, nekem olyan segítség kérésem volna hogy:
Haverom venni akar gépet, de kint él Osztrákba, és van 1 kiszemelt amd-s gépe de abba egy [Ilyen] lenne. ÉN első ránézésre nem sokat jósolok neki elnézve a hűtését, vagy pedig kérjen másik tipust ha lehetséges.
Vagy pedig szintén amd vonalon, de zöld kivitelben 2060 oc :F

[ Szerkesztve ]

(#8832) arnoldito válasza GIORGIONE76 (#8830) üzenetére


arnoldito
senior tag

Nyilván azért linkeltem, hogy hallani lehessen a hangját, hogyan is visít, mivel ugyan az a venti van rajta, vagy ez nem tűnt fel? :F Van még ott VRM meg Memória hőfok, abban még a sima Gaming OC giga is jobb nála, meg úgy még jó pár kártya, szóval ha annyira jó akkor miért rosszabb ebben mint a fél menyőz? Arról nem beszélve, hogy oda van neki csavarva a kraft és így 10-20W többet eszik, de fps-re meg ugyan azt hozza. ;] Nyilván azt a lovat fényezed amit vettél, de sajnos el kell ismerni nem annyira jó mint ahogy futtatod, nem is egy rossz kártya, de az az ár amiért kínálják inkább mást kell venni mint ezt a kártyát! (185k Ipon) szándékosan nem mást írtam, mert az egy hagyjuk webshop.

(#8833) duvi válasza Gyuffa (#8831) üzenetére


duvi
nagyúr

Pedig a gyári AMD blower hűtés kimondottan jól sikerült az 5700-as szériánál. Haverom is ilyen 5700-as kártyát vett és dicséri.

(#8834) Chaser válasza arnoldito (#8832) üzenetére


Chaser
titán

vmelyik nap még 175e volt alzánál, most 190 ( : persze 15e-t még le lehet oksokodni, de lassan kár árat mondani mert másnap már nem él

szerk:
ellenben az msi gaming 158e, az simán jó ajánlat, de pár napja volt még a sima gaming 153-ért, ha minden igaz min. oc-től eltekintve ugyanaz a kártya, ammánincs' is náluk

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8835) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Vkinek otlet honnan lehet beszerezni jo aron egy 3600-as procit?

(#8836) Shkiz0 válasza ßrainiac (#8835) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Mi a jo ar?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8837) Televan74 válasza ßrainiac (#8835) üzenetére


Televan74
nagyúr

59-60 ezerért van egy két helyen. [link] Aprón lehetne elcsípni esetleg a bolti ár alatt minus 10-12 ezer forinttal.Esetleg a nagykeres eladóknál lehet keresgélni a bolti ár közelében(általában pár ezer forinttal olcsóbban mint a boltban).

(#8836) Shkiz0 Hát ez itt a nagy kérdés! Kinek mi. Az eladónak túl olcsó a vevőnek meg túl drága.:C

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8838) GIORGIONE76 válasza arnoldito (#8832) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

Ok Mester, te nyertél :R
akkor inkább higyjek egy YT videónak mint a saját tapasztalatnak?! :C

akkor nekem majd jól elsivítgat itt 1800 felett..
..ja nem, mert nem megy el addig :DDD

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#8839) arnoldito válasza GIORGIONE76 (#8838) üzenetére


arnoldito
senior tag

Jól el olvastad amit írtam. :F Leírtam, hogy alapon egyik kártyának sincs hangja, mivel szándékosan fel se pörgetik a ventit, ma ez a trendi. De ha az ember beállítja, hogy ne 20% pörögjön esetleg kicsit gyorsabban, mert szereti ha hűvösebb üzem közben, akkor megjön a hangja, és hát azoknak a gigáknak bántó hangja van. Nem YT videónak hiszek, mivel volt nálam ugyan ez a ventis 1080ti, hát inkább hagyjuk, az a freki amit kiokád magából nem kellemes...

(#8840) GIORGIONE76 válasza arnoldito (#8839) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

elolvastam, köszönöm, nem kell értelmező szótár, csak utálom a tapasztalat nélküli fikázást, ha egyszer nem olyanod van, ne mondj inkább véleményt!
még egyszer leírom hogy értsd, ennek az Aorusnak 1800 Rpm-en sincs sivítós hangja,
ha úgy állítottam be hogy kimaxolja akkor 3dmark alatt 2600-3000 között már volt, de ott mind olyan!
várom most már a saját tapasztalataidat is...

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#8841) arnoldito válasza GIORGIONE76 (#8840) üzenetére


arnoldito
senior tag

Hát leírtam, hogy ugyan ez a venti van minden más gigán is, 1080ti Gaming OC (ilyenem volt, és ezt a ventiset soha többet) volt 1070 is ugyan ezzel, sima 5700XT Gamingen is ez van stb. Vannak nv kártyák amikre nem ezt rakják vajon miért? Ezen el kéne gondolkodni, innentől kezdve nagy csodát nem lehet várni tőle. 3DMark alatt addig felengedi? Érdekes nekem az MSI és az Asus Strix nem engedte, max 1500, stress test volt ami fűt, de ott is megáll 1600-nál. Mert gyárilag a driver nem engedi 40% fentebb, és azt is 75 fok körül kezdi kb. Szóval akkor most vagy a YT videó hazudott, hogy milyen a hűtése, vagy Te csúsztatsz Mester... ;] De hagyjuk is, mert ahogy látom besértődtél, hogy a nagy auorus is csak annyit tud mint a többi, vagy néhol annyit se, mind ezt jó +20% felárral.

[ Szerkesztve ]

(#8842) ΞΔGLΞ válasza Chaser (#8834) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

vmelyik nap még 175e volt alzánál, most 190 ( : persze 15e-t még le lehet oksokodni, de lassan kár árat mondani mert másnap már nem él

Ne legyen igazam, de lehet, hamarosan a legkisebb gond lesz, hogy mennyibe kerül egy tetves VGA, ha ez az "egészkoronatörténet" így folytatódik. Az biztos, ha egyszer le is cseng, ha egyáltalán lecseng... akkor meg durván drága lesz minden. Egyébként hamarosan belépek a klubba egy SAPPHIRE RX 5700XT - NITRO+ SE kártyával, plusz egy rog strix és egy gaming x-et kapok kölcsön. Ezek lesznek a tesztpéldányok, ha valamelyik beválik, mármint csendességre és erőre is a legjobb lesz, ergo hamarabb végez, akkor az lesz rendelve a többi géphez is. ;-)

Semelyik nem lesz tuningolva, gyárilag kell bizonyítaniuk.
Emiatt is rendeltem meg végül az SE-t, nem pedig a karácsonyfa világítása miatt, ami jól néz ki ugyan, de egyszerűen nem érdekel ez és a tuning a része sem, bár rgb világítás már minden kártyán van.

[ Szerkesztve ]

(#8843) Chaser válasza ßrainiac (#8835) üzenetére


Chaser
titán

most még kb bérmelyik értelmes bótbú', megéri azt a 60-63e ft-ot amit kérnek érte

ΞΔGLΞ
az egy másik történet, addig is le tud valami foglalni ( :
se nitro nem ugyan az mint a sima csak több piláccsal?
polarisoknál így volt, talán kapott még valami jelképes oc-t
mérlegelni tudsz?
2070s evga xc ultrával kicsit becopuk', ránézésre 1,5kg, hát kiderült 1,2kg körül van
kíváncsi lennék mennyi a tömege a nitronak és strixnek, ezt az adatok "elfelejtik" feltüntetni a gyártók az msi-n kívül

szerk:
rgb azért még nincs minden kártyán, középkategóriától fölfelé, ott is legtöbbször alap rgb van, csúcsoknál van argb

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8844) Lendova válasza Chaser (#8843) üzenetére


Lendova
őstag

Nitro+ 2010MHz/14000MHz
Nitro+ SE 2030MHz/14400MHz

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#8845) Gyuffa válasza ßrainiac (#8835) üzenetére


Gyuffa
tag

Gianni-nál a legutolsó ár 28.-án ez volt "AMD Ryzen 5 3600 BOX: 56.880,- 3 év gar raktáron"
Én a helyedbe itt aprón venném meg.

(#8846) Chaser válasza Lendova (#8844) üzenetére


Chaser
titán

ezek hatalmas tuningok :K
tegnap rátoltam auto ram tuningot az 5600 xt-re, 14880 mhz 0,85v-on :d
ma megpróbálom mpt-vel kitolni a határokat, adrenalin nagyon megfogja ezt a kártyát, vagy nézek régebbit, hátha az nem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8847) ßrainiac válasza Shkiz0 (#8836) üzenetére


ßrainiac
addikt

Az atlagnal olcsobb :DDD

Meg nekem tray-es lenne a legjobb mert akkora huto van rajta, mint a fejem, szal nem kell boxos verzio.

[ Szerkesztve ]

(#8848) Chaser válasza ßrainiac (#8847) üzenetére


Chaser
titán

nkem van egy 50e-ért ha érdekel, de csak egy év múlva tudom odaadni ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8849) arnoldito válasza Chaser (#8843) üzenetére


arnoldito
senior tag

Az Asus 5700 Strix OC dobozzal együtt 2.1kg, a dobozban konkrétan semmi nincs, a Sapphire Nitro+ SE 5700XT meg 1.7kg volt mikor a posta mérlegre rátettem. Ez a Nitro már nem az a robosztus mint a vega 64-ből, Asusnál viszont maradt ugyan az a súly, mert a 1080ti-k is mind 2.1kg voltak amiket feladtam.

(#8850) ΞΔGLΞ válasza Chaser (#8843) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez van, mint írtam, ha az Apple támogatná a zöldeket, 2080Ti-okat vennék azonnal.
AMD kártyák közül, a nitro+ se az egyik legerősebb és legjobb hűtésű és elvileg még kussban is tud lenni kártyája gyárilag. Aztán majd a gyakorlatban is kiderül...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.