Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) gaborw válasza Benoe77 (#7850) üzenetére


gaborw
tag

Jó sok hibát javítottak. Ezért nem volt jó ideje. :DD

(#7852) hajbel válasza Benoe77 (#7850) üzenetére


hajbel
addikt

Kösz! Nálam van microstutter. Megpróbálkozom ezzel alapbeállításokon, ha nem javul a helyzet, megy fel a duvi kolléga által javasolt 19.2.1

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#7853) duvi válasza gaborw (#7851) üzenetére


duvi
nagyúr

Csinálják csak :K Sajna a BS továbbra is a hibalistán maradt, így maradok a 19.12.1-nél.

(#7854) bobalazs válasza Benoe77 (#7850) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

:C :C :C :)

(#7855) AlienApollo válasza Benoe77 (#7850) üzenetére


AlienApollo
tag

na annyit látok eddig ebben az új driverben, hogy ventivezérlésnél minimum 10% (540 RPM) helyett 26% az új minimum (1200 RPM), de igazából még így is alig van hangja (bár nem értem miért kellett megemelni). Az is lehet nálam akadt be valami a profilokkal mert most csak simán updateltem, semmi DDU meg kecskeáldozás nem volt amit ezek a driverek megkövetelnek. Másnál is ennyi a minimum?

(#7856) beef válasza AlienApollo (#7855) üzenetére


beef
őstag

Nem beakadás, nálam is ugyanaz. Ez szerintem bug.

[ Szerkesztve ]

(#7857) szabeska válasza beef (#7856) üzenetére


szabeska
addikt

Ez feature! :DDD

"Improvements have been made that allow for more responsive fan ramp up or fan ramp down times on Radeon RX 5700 series graphics products."

Így gyorsabban felpörög/leáll a venti a kisebb mozgástér révén. More responsive ;]

[ Szerkesztve ]

F1

(#7858) R3laX


R3laX
addikt

Mai kis tapasztalat.
Kipróbáltam érdekességképp a 20.2.1-et:
Kb 5 másodpercenként villant egyet a kép, ment vissza a 20.1.3 WHQL. Felraktam, majd nem boostolt ki eléggé Quake Champions-ban a GPU. Lekaptam friss DDU-val, majd újraraktam. Eredmény, megint rendesen felboostol. Érdekes amúgy, hogy telepítések között is lehet különbség.

[ Szerkesztve ]

(#7859) Televan74


Televan74
nagyúr

Nekem fent van a 20.2.2.Eddig jónak tűnik. A biztonság kedvéért egyelőre a bővített szinkronizálás(enhanced sync) ki van kapcsolva.

Érdemes lenne 1080p -n kicserélni a 2600 -as procit kicserélni 3600 -ra? 75fps a maximum amit használok.Vagy csak pénzkidobás lenne. :D

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7860) hajbel válasza Televan74 (#7859) üzenetére


hajbel
addikt

Be tud kavarni az enhanced sync egyébként? Most, hogy TV-n játszom, nincs freesync, az enhanced musthave.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#7861) bobalazs válasza Televan74 (#7859) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Minek, elég jó a 2600, de má megin megy az off-topic. :D

Nálam is jó a 20.2.2
Jó sok problémát javítottak úgy látszik, amúgy redditen sok embernek nem tetszik az időnkénti szaggatás, szakadozottság, stuttering, hogy kell ezt mondani?

hajbel:
Enhanced Sync may cause a black screen to occur when enabled on some games and system configurations. Enhanced Sync has been temporarily disabled from the gaming profile and any users who may be experiencing issues with Enhanced Sync enabled should disable it as a temporary workaround.

Az enhanced sync fekete képernyőt okozhat néhány játéknál, ezért a gaming profil alatt ki is kapcsolták. Alap profilnál megy rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#7862) Create. válasza bobalazs (#7861) üzenetére


Create.
Topikgazda

Na de ez legalább a vga-hoz kapcsolódó procis kérdés, személy szerint az ilyennel nincs gondom. Ami délelőtt volt az már abszolút nem volt köthető a vga-hoz. Egyébkènt 75-hez nem cserélném, max majd a 4xxx-re cserélném majd.

(#7863) Tomko78


Tomko78
őstag

Na az első driver ami tényleg nálam nem okés , most sehogy se veszi vissza a vga mhz-et állandóan 780-800 mhz megy :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#7864) R3laX válasza Televan74 (#7859) üzenetére


R3laX
addikt

Naaa, van új? Próba :)

Sztem fix 75FPS-re nem érdemes prociban feljebb lépni. Én is pont tervezem a procit, jöv hónapban jön a 3600X :), de 240Hz a maxom.

[ Szerkesztve ]

(#7865) sutyi^ válasza Tomko78 (#7863) üzenetére


sutyi^
senior tag

Ismert problémákból:
Performance Metrics Overlay and Radeon WattMan incorrectly report higher than expected idle clock speeds on Radeon RX 5700 series graphics products. Performance and power consumption are not impacted by this incorrect reporting.

Lehet hogy ugyan ezeket az adatokat olvassa ki Afterburner is.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#7866) R3laX válasza sutyi^ (#7865) üzenetére


R3laX
addikt

De most tényleg csináltak egy drivert, ami most már a GPU-t sem veszi vissza? (helytelenül jeleníti meg) :U Egyébként továbbra sem veszi vissza a memória órajelet nálam 240Hz-en.

[ Szerkesztve ]

(#7867) Albigator válasza Create. (#7843) üzenetére


Albigator
őstag

Igen, ezt a gamet javasolták nekem pont emiatt, tesztelni a VGA-t kiváló és nagyon jól fűt. ;] Pedig nem volt bejövős a Plague Tale de amúgy nem is rossz játék. :D

[ Szerkesztve ]

(#7868) bobalazs válasza R3laX (#7866) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem azt mondom hogy nem várhatod el tőlük, de azért azt te is elismered hogy a 240 hz nem számottevő a piacon. Nem hiszem hogy ezt őkmost fő feladatuknak tekintették hogy megcsinálják. Írjál a supportnak magyarázd el nekik, mert szerintem nem egyedi a problémád, lehetnek még rajtad kívül ilyen szituban. Nálam a 75 hz sem működött egyébként, amig 74.akármennyi volt, át kellet írnom custom resolution utilityben, és csak aztán működött.

(#7869) ßrainiac

ßrainiac

Van ertelme felrakni az uj drivert?

Van, ha eddig volt bármi problémád a kártyával.

Azt láttátok hogy release datenek a Radeon software 26.át ír?
Ezek szerint két napon át tesztelték mielőtt kidobták? Nem bízták a véletlenre! :D

[ Szerkesztve ]

(#7869) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Van ertelme felrakni az uj drivert?

Meg nem tartok a mokolos fazisnal, de fontos lenne a stabilitas a ma esti cod mw partihoz :DDD

Mas: ez mi ez a vram clock visszaveves?

[ Szerkesztve ]

(#7870) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Feltettem az újat.. Nem veszi még mindig vissza a vram órajelet 1440p 144 hz-en :(((

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#7871) AlienApollo válasza R3laX (#7866) üzenetére


AlienApollo
tag

Igen, HWInfo-ban is így néz ki, ha valóban nem venné vissza akkor a fogyasztás is magasabb lenne:

remélem ez a legnagyobb probléma ezzel a driverral.

(#7872) Tomko78 válasza ßrainiac (#7869) üzenetére


Tomko78
őstag

2020 20.2.1 driverel nekem tökéletes a Cod mw , ez az új driver felejtős számomra (#7865) sutyi^ De maga a driver is ezt olvasta ki , hogy 800 mhz megy a gpu

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#7873) Televan74 válasza R3laX (#7866) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az majd a RDNA 2 -nél lesz javítva! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7874) ßrainiac válasza Tomko78 (#7872) üzenetére


ßrainiac
addikt

De az egyetlen problema vele hogy nem eleg energiatakarekos?

Adrenalinban automatan sem?

(#7875) Tomko78 válasza ßrainiac (#7874) üzenetére


Tomko78
őstag

Kézin meg auton se vette vissza , furcsáltam is mert a Cod mw jó 5-8 fokkal melegebb volt , és akkor látom hogy a mhz állandóan 800 illetve asztalon is 32 fok helyett 45 fok a mag

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#7876) ßrainiac válasza Tomko78 (#7875) üzenetére


ßrainiac
addikt

Akkor kell egy hotfix a hotfixre xD

R3laX most jol ertem, barmely 5700XT ha full automatan hagyod, nagyobbat boostol?

Mert akkor ez megmagyarazna a magasabb hofokot.

[ Szerkesztve ]

(#7877) R3laX válasza bobalazs (#7868) üzenetére


R3laX
addikt

Igen..., de a mai 360Hz-es világban már alap is lehetne.. :DDD [link]

(#7873) Televan
:D

+++Pozitívum: 2100/1800 1.2V +30Power limit
Viszont, hogy legyen egy kis pozitív is az új driverrel kapcsolatban. Úgy tűnik kisebb terhelésnél is feljebb boostol a kártya, szép lassan megoldják ezt a problémát is.

PL: Lőttem most kicsit a Quake Champions-szal. Ott, ahol eddig 1400-1500-re
boostolt(menü), most felmegy egészen 2050-ig is :Y . Játékban is, ahol 180FPS-em volt az alacsony boost-nak hála előző driverekkel, most megvan a 220 is. Fejlődünk :). Ez tényleg pirospont. Szóval jobban tartja a frekiket.(Egyébként a 800MHz-re befagyott GPU tényleg nem befolyásolja a hőfokot sem, ugyanannyi hőfokos most is a kártya, mint mikor lement 126MHz-ig is)

Szóval érdemes kipróbálni.

(#7878) Tomko78:
Nálam is ilyen, de a hőfokot nem nyomja feljebb.

[ Szerkesztve ]

(#7878) Tomko78 válasza ßrainiac (#7876) üzenetére


Tomko78
őstag

Lehet nálam kavar be valami , de az előző driver tökéletes így ment vissza Msi Afterburne meg nálam kötelező darab a ventiket azzal szeretem szabályozni , meg mw kell lássam hogy mege van Béláim a 144 fps na jó inkább a hőfokot szoktam game alatt figyelgetni :)

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#7879) Albigator válasza bobalazs (#7868) üzenetére


Albigator
őstag

Nekem 1080p/1440p 144 Hz-en se vette vissza több kijelző miatt (4 db).. Hiába nem használtam éppen csak 1 képernyőt de rá volt folyamatosan dugva a kártyára ez volt a baj, állandóan 1750 MHz-en ketyegett...

Most 2070-el képernyőkiterjesztésnél 7000 MHz, ha visszaállítom csak a "számítógép képernyőjére" (WIN+P) egyből visszaáll az VRAM órajel... Ez kéne legyen a normális.
Valamint gamek alatt sincs olyan GPU órajel ingadozás, még alacsony GPU kihasználtság mellett se. Pl GTA 5 ahol proci limitem is van rendkívül ingadozó a kihasználtság 1080p-n de a GPU órajel pl 1950 MHz szinte végig.

[ Szerkesztve ]

(#7880) ßrainiac válasza Tomko78 (#7878) üzenetére


ßrainiac
addikt

Figy mar, Adrenalinban nincs custom fan curve? (ezt nemtom, mert nem piszkaltam meg bele)

Meg overlayben tok fasza monitoring van, barmikor ra lehet nezni, van history is.

Nekem 1070-nel pl. nem volt vmi jo a venti vezerles az Afterburnerben..

(#7881) Tomko78 válasza ßrainiac (#7880) üzenetére


Tomko78
őstag

Van benne , de nekem szerette elfelejteni a beállítást , így nem kínlódtam vele , Msi AB meg nem felejti el nagy előny ;]

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#7882) R3laX válasza R3laX (#7877) üzenetére


R3laX
addikt

Quake Champions elég finnyás egy game és most tényleg feljebb boostol. :K
2053 játék alatt volt sorr, menüben 1500 helyett 1800-1900.
Most sem drop, sem alacsony GPU freki nincs. Széépen felboostol, talán már csak a proci fogja meg nekem :). Kis terhelésű gémeknél teszteljétek. Jó lesz ez a driver.

[ Szerkesztve ]

(#7883) AtiGef


AtiGef
senior tag

Lekopogom de úgy néz ki, hogy a driver sokat javított a kártyán! :))
BF V: boost stabil 2000mhz körül (régi driverekkel 1900mhz is csoda volt) és DX11-ben nincs fagyás!
COD MW menü textúra villogást megoldotta.

A boost órajelek APEX, BFV és COD-nál érezhetően stabilabbak.
RDR2 sebessége változatlan.

Ezt a magas 800mhz-es alap órajelet nem lehetséges, hogy a desktop és böngészés stabilizálása miatt csinálták? :F

(#7884) R3laX válasza AtiGef (#7883) üzenetére


R3laX
addikt

Király, nálam is ugyanez :K

GPU Freq 800MHz: Fake, ugyanúgy 30W-ot fogyaszt alapjáraton. Nincs vele gond.

(#7885) bobalazs válasza AtiGef (#7883) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Beton stabil nagyon sok embernél. Innentől csak lefele vezet az út majd meglátod!
Jönnek majd a fixek, meg a fixek a fixekre mint Nvéjéknél!

(#7886) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Sracok, hogyan erdemesebb hasznalni?

Tuning control automatic es auto tuning default?

Vagy utobbit overclockon? (igy 2100mhz-re all be kb)

Vagy utobbit manualon es feltolni a power limitet maxra?

:R

(#7887) AtiGef válasza bobalazs (#7885) üzenetére


AtiGef
senior tag

hát bízom benne, hogy ez nem így lesz......

(#7888) R3laX válasza bobalazs (#7885) üzenetére


R3laX
addikt

Bobi te nem ittál eleget? :DDD

(#7889) szabeska


szabeska
addikt

Feltettem én is az új drivert, timespy ilyet dob:

Validation warning
Your score contained the following anomalies:
- Graphics driver is not approved

Ez mi?

Nem volt tiszta driver telepítés, csak gép újraindítás. A pontszámom is kevesebb, 9601 helyett 9376 :O :DDD

Mondjuk stabil a cucc 2080/1900-al :K Pulse XT.

F1

(#7890) Televan74 válasza R3laX (#7888) üzenetére


Televan74
nagyúr

Pedig reggel egy pohár tej,tiszta fej! ;] Bezzeg nekem mindig a híg fosás jut! :P

Más:
Ilyen jó kártyát még nem fogtam ki.Ok nálam nincs oc,sőt silent bios -t használok,de még ilyen csendes kártyám még nem volt mint ez. És mellette még a hőfokok is jónak mondhatóak. Köszönöm a Sapphire -nak ezt a remek kártyát. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7891) R3laX válasza Televan74 (#7890) üzenetére


R3laX
addikt

:DD

- Nagyon jól dolgoznak Sapphire-ék manapság :K . Én ugyanígy vagyok a Nitro+-szal.

(#7892) sutyi^ válasza R3laX (#7866) üzenetére


sutyi^
senior tag

Tessék elolvasni amit idéztem.

Magasabb órajelet raportol hibásan... nem annyin megy.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#7893) R3laX válasza sutyi^ (#7892) üzenetére


R3laX
addikt

Később már gyanús lett. Sörök után :B, lenyomtam egy Time Spy-t, meg egy Fire Strike-ot és valóban kevesebb pontot dobott Time Spy-ban, Fire-ben kb ugyanannyit. Akkor csak placeboztam volna a Quake-es FPS-eket is? Vasárnap hazaérek, akkor megnézem tüzetesebben.

[ Szerkesztve ]

(#7894) Tomko78 válasza sutyi^ (#7892) üzenetére


Tomko78
őstag

De pl miért nem engedi szabályozni a ventiket MSI AB-al , eddig mindegyik driver engedte ez most nem , és ha normálisan lehetne driverben szabályozni és nem felejtené el a beállítást akkor tényleg semmi szükség nem lenne a MSI AB-ra de így , úgy hogy valami nem teljesen okés ezzel a driverrel , hibásan írja ki a mhz már az is pont elég indok rá hogy gyanakodjunk nem valami okés driver

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#7895) Create. válasza bobalazs (#7885) üzenetére


Create.
Topikgazda

Na megnéztem a rage2-őt, fhd ultra 144hz. Ami érdekes, ha felveszem 1440p-re akkor a gpu usage kevesebb lesz, amit nem is értek, 4k-ban meg még kevesebb, pedig az fps sokkal kevesebb lesz. De fhd-ban nincs semmi stutter, nálam tökéletesen fut.

A plague tale 1440p-ben tényleg kisimul, bár egyszer kétszer beakad, de lehet ilyenkor tölt valamit, hiába van nvme ssd-n.

[ Szerkesztve ]

(#7896) Tomko78


Tomko78
őstag

Na erről ennyit , szépen beállítom a venti vezérlést , játszok minden okés na mondom gép restart csak úgy kíváncsiság képen ,erre ez fogad mindent elfelejt , ez valahogy nagyon nem megy a drivernek , ez a venti vezérlés

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#7897) szabeska válasza R3laX (#7792) üzenetére


szabeska
addikt

Meg is vettem :R Kesobbi updatek/verziok ingyenesek lesznek? Vagy hogy mukodik itt?

F1

(#7898) R3laX válasza szabeska (#7897) üzenetére


R3laX
addikt

Teljes értékű, mintha steam-en vennéd. Rendesen frissít nekem mindig. :K
Eddig még egyik oldalban sem csalódtam. Figyelni kell csak h global, v EU kulcsot vegyél(magyar régióban működjön) , meg a platformot(pl steam), amin használni szeretnéd a progit/játékokat.

(#7899) AlienApollo válasza Tomko78 (#7896) üzenetére


AlienApollo
tag

20.1.3 óta nálam pont a ventivezérlést sosem felejtette el, előtte egyik driverban se volt jó és mindig újra kellett tölteni a profilt.

Ebben a mostaniban is működik eddig és nem felejtette el.

Lehet nincs köze hozzá de akkor felejtette el nálam ha a speciális vezérlés bekapcsolása előtt nem kapcsoltam ki a 0RPM-et és valszeg összeakadt a kettő. A másik pedig hogy változtatásnál a profilra nem csak rámentek hanem a mentett profilt betöltöm újra.

Nagyon ritkán volt olyan, hogy a beállított freki/feszültséget elfelejti és a 2050Mhz 1114 mv helyett 2050Mhz 1199-elindul , erre még nem jöttem rá hogy mitől függ, de a venti vezérlés olyankor is marad amit én adtam meg neki.

az már más kérdés, hogy miért lett 26% az új minumum RPM 10% helyett. Egyelőre nem láttam semmi hivatalos magyarázatot, hogy ez nem bug hanem feature.

(#7900) Tomko78 válasza AlienApollo (#7899) üzenetére


Tomko78
őstag

Nekem nem volt még olyan driver ami megjegyezte volna a beállítást , ennél viszont a minimum fordulat 35%, lejjebb nem engedte venni , na mindegy ez van ment vissza az egyel ez előtti , ott legalább MSI AB tudom szabályozni normálisan a ventit

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.