Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) korcsi válasza ßrainiac (#8100) üzenetére


korcsi
veterán

Al-al kezdődik és za a vége.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#8102) Shkiz0 válasza Chaser (#8098) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

A pulse esetén azt tudom, hogy a sima 5700 és az 5700XT-nek nem egyezik meg a hűtése.
RX 5700 esetén 3 gyártó van amit 100%-ra tudok, hogy ugyanazt használja mind a 2 kártyán, ezáltal minimális konfigolással a nagy tesó szintjére lehet hozni.
Power Color Red Devil, MSI Gaming X (sima Gaming is), Asus ROG STRIX.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8103) Chaser válasza Shkiz0 (#8102) üzenetére


Chaser
titán

msi-nél minden kártyánál feltüntetik a tömeget is, ott könnyű látni ha változás van, de emlékeim szerint többi gyártónál ez elég titkos adatnak minősül - legalábbis nem közlik speceknél, én ha veszek kártyát v cpu hűtőt, mindig a mérleggel kezdem ( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8104) Gyuri27 válasza Chaser (#8103) üzenetére


Gyuri27
félisten

Kilóra veszed a vga-t fővárosizsákos? :DD

Amd - Radeon - Ryzen

(#8106) Speed® válasza Lanash (#8099) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A Pulseal annál többen elégedettek, köztük jómagam is.

(#8108) Televan74 válasza Create. (#8107) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én számítottam rá hogy a konzolokkal együtt jön.Első körben a legolcsóbb kártyájuk a RX5800 lesz.Árazása miatt szerencsésebb lenne ez a név,hiszen a 5700 XT főlé fogják tenni.
Ha mondjuk RX6700 -ként jönne,akkor a 180.000 Ft(nem kell befosni ez csak egy tipp) körüli árat nehéz lenne lenyomni a felhasználók torkán.Én jobban bírnám a 120.000 körüli árat,de szerintem az AMD sem lesz ilyen gáláns a vásárlóival.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8109) Create. válasza Televan74 (#8108) üzenetére


Create.
Topikgazda

Ez bőven 200felett lesz szerintem, ha nem 300.

(#8110) Televan74 válasza Create. (#8109) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az a RX5900 -as lesz. Én nem a Big Naviról beszéltem.hanem a Littler Bigről. Akkor marad a konzol. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8111) Chaser válasza Gyuri27 (#8104) üzenetére


Chaser
titán

hűtésre ( : nagy tömeg még nem biztos hogy sok hőleadó felületű hűtést takar, de kis tömegnél kb biztos hogy a hőleadó felület nem nagy
és azért érdekes látni hogy a nitro 590 alig nehezebb mint az 5600 pulse, 916 vs 988g, míg előbbi defaulton talán max 160w-on tetőzik, utóbbi pedig bőven 200w fölött, talán a max 250-be is belenyal

morgyi
+30-40dkg maradhat nyugodtan ( :

ßrainiac
alza.huuuuuuuuuu :d egyébként is jó náluk venni amd cuccot, kb csak náluk adnak promos bundlet, amikor még árban is jó az a legjobb, mint most az 5600 pulse - és biztos nem kotsogolnek' semmit ha az ember visszavisz valamit mert nem tetszik, személyesen biztos h azonnal az ember kezébe nyomják a pénzt -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8112) Bossp válasza Create. (#8107) üzenetére


Bossp
addikt

Remelem lesz rt nelkuli occso big navi 🙄💪

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#8113) Televan74 válasza Bossp (#8112) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az most is van RX5700 XT -nek hívják. Pont az RT lesz a nagy dobása a next gen navinak,egy csipetnyi optimalizáció mellett. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8114) mufflika


mufflika
tag

Sziasztok, hogy áll a driver mizéria, elég nagy a csend, működik minden szépen?
Tapasztalatokat kérnék erről.

Valamint 5700xt Nitro+ és Pulse .
Mik a különbségek, esetleg melyik miben jobb?

Akik ezeket használja, érdekel részletesen. :R

(#8115) Aby_2014 válasza mufflika (#8114) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

A legújabb 20.2.2 meghajtó program hozzávetőlegesen 95%-ban megoldotta a korábbi hibákat, az emberek 98 %-ánál...

Nekem Nitro + 5700xt van és sajnos jelentkezett a black és blue screen is bizonytalan OC, de az új meghajtóval alacsony feszültség mellett, stabil oc-t kapva játszom a legnagyobb megelégedettséggel (1080p, 1440p 75 Hz).

Mellesleg nagyon ízléses rgb-t tud (ha ez valakinek számít), mivel nem átlátszó a gépházam és nincs is szem előtt a gép így én kikapcsoltam a funkciót.

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#8116) Bossp válasza Televan74 (#8113) üzenetére


Bossp
addikt

Hát ha nem dob legaláb 50% ot rá akkor nem is lesz csere de ha mégis akkor lehetne rt mentes varians is 🙄

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#8117) duvi válasza mufflika (#8114) üzenetére


duvi
nagyúr

Nálam Nitro + 5700xt van és mióta visszatettem a tavalyi 19.12.1-es drivert (több mint 1 hónapja), azóta tökéletesen működik. Egy BS se volt :N

(#8118) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
A két hetes SAPPHIRE PULSE Radeon RX 5600 XT 6G kártyámmal bírkózok.
Játék közben, vagy annak indításakor lefagy a gép, újraindul.
Néha csak az asztalra dob.
Volt már :
ntdll.dll
volmgr
Amdkmdap
TDR hiba
Gondolom néhányotoknak van ilyen - vagy más RX 5600 XT - kártyája..
Melyik drivert tegyem fel hozzá, amellyel működik is?
(Az AMD oldalon, az ehhez javasoltakat próbáltam)
Köszi előre is a segítséget!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#8119) Gyuri27 válasza atyca (#8118) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ezek nem amd driver hibák.

Amd - Radeon - Ryzen

(#8120) duvi válasza atyca (#8118) üzenetére


duvi
nagyúr

Minden játéknál ez történik? Benchmarkok se futnak le? Milyen és mekkora tápod van?

(#8121) szabeska


szabeska
addikt

5700 XT Pulse-hoz milyen vastagságú thermal pad kellhet? :U

F1

(#8122) atyca válasza duvi (#8120) üzenetére


atyca
senior tag

Eddig kettővel próbáltam.
The Division 2, Metro Exodus.
A táp: Seasonic Core GM 500W Gold
Első nekifutásra minden rendben volt, a Benchmarkok tökéletesek voltak.
Aztán fagyások a játékokban, és asztalra dobálás...
Ezek után driver uninstall-reinstall ezer féle módon, win10 újratétele.
Utána kb 1 nap kielégítő működés.(1x dobott ki a játékból)
Azóta pedig halott az ügy.....

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#8123) Tibro5 válasza szabeska (#8121) üzenetére


Tibro5
senior tag

kell oda egyáltalán? van rajta gyárilag, nem?

(#8124) Chaser válasza atyca (#8118) üzenetére


Chaser
titán

javasolnék egy szűz wint, nem tudom milyen vga-d volt előtte, de nyilván nem navi, min egy ddu jó lenne, de ha régi a win akkor új win, legújabb aktuális builddel
én először egy betat toltam fel, most talán a legújabb whql, valami február legvégi
direkt átlag user módon telepítettem, drivereket csak telepítés után nézem meg mik is pontosan ( :
semmi anomália, néhány játéknál menüben is pörög a vga/cpu, de nyilván az a játék sara, rosszul programozták le h induljon a 3d terhelés - éppen lehet driver is, de ennél nagyobb gondom ne legyen -

szerk:
ezzekkel nem néztem, nem is fogom, gears5-öt még ráeresztem, az ploraison néhány driverrel csinált csúnyákat
doom 2016, forza 4, ac syndicate, mortal x, nfs hp - talán 2010-es -, ezt speciel teljesen passzívan viszi a kártya 1440p maxon

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8125) duvi válasza atyca (#8122) üzenetére


duvi
nagyúr

Csak a VGA lett cserélve, vagy más komponens is?

(#8126) szabeska válasza Tibro5 (#8123) üzenetére


szabeska
addikt

Van, de 2x is szét volt kapva, 1x festés, 1x pasztázás miatt, most már akkor cserélném azt is. Porosodhatott, stb.

F1

(#8127) Gyuri27 válasza Chaser (#8124) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ezek .net, visual c++ és egyéb hibák általában.
Mókolt, virágbolti win. Vagy szükséges frissitések le nem szedése, tiltása.
Rosszul feltelepitett driver, valami felesleges külső progi pl after.

Amd - Radeon - Ryzen

(#8128) Televan74 válasza szabeska (#8121) üzenetére


Televan74
nagyúr

Backplate alatt 1,9-2mm.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8129) zef válasza Chaser (#8081) üzenetére


zef
tag

Még én sem toltam végig krízis 3-at, de végülis nem játszhatatlan, csak néhány - főleg sással gazdagon tarkított - jelenetnél beesik 30fps környékére a framerate. Eközben a GPU clock félgőzön se, GPU load szintén, CPU-k majdnem fullon. Sokat irogattam erről a Vegás topikban, de megoldás sajnos nincs rá.

Amúgy ez az olcsó Pulse 5600 XT szerintem abszolút best buy, végre van egy bátran ajánlható AMD kártya a piacon :)

[ Szerkesztve ]

(#8130) atyca válasza Chaser (#8124) üzenetére


atyca
senior tag

duvi,Chaser:
Nem csak a win szűz, maga a gép is.
Driver a legfrissebb.
Elvesztettem a fonalat.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#8131) Benoe77 válasza zef (#8129) üzenetére


Benoe77
őstag

Én úgy hallottam, hogy a crysis sorozat ilyen, cpu-ból jelenít meg egy csomó dolgot, amit manapság már vga-ból szoktak. Ráadásul a sok szálat sem használja ki, mert annak idején még nem volt ennyi mag.

(#8132) atyca válasza Gyuri27 (#8119) üzenetére


atyca
senior tag

Kifejtenéd, ha szépen kérlek?
És szépen kérlek :)

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#8133) Gyuri27 válasza atyca (#8132) üzenetére


Gyuri27
félisten

Bolti (vagy legalább rendes win)?
Amikor a win felmegy ugye upgrade megvolt miegymás. Nincs letiltva mókolva vele semmi.
.net keretrendszer megfelelő, visual c++ szintém. Virusirtó kikapcsolva, tűzfal szintén.
0 tuning. És így van telepitve a driver (mármint a vga, mert minden más előtte ugye szépen felrakva).
Mert mikor nekem hibáim (és nem csak nekem) voltak azok ált ilyenekre voltak visszavezethetők.
S ha a kollégáknál ilyen nem jelentkezik csak nálad akkor ilyesmi gond lehet.
Ha náluk is vagy nagyon sokaknál akkor ugye lehet amd driver, game a ludas.

Amd - Radeon - Ryzen

(#8134) Chaser válasza Gyuri27 (#8127) üzenetére


Chaser
titán

és persze van ab is, hw info, 3d mark, sp, .net fw amit ac kért és telepítette, minden megy normálisan, és minden game játék eredeti
ab-val még mindig nem tudttam kiíratni fps értékeket és hektikusan működik, ennyi anomália van - de ez lehet minden navinál ilyen, jobban nem merültem bele -

zef
sztem még 2070-es vga-val is láttam ilyen videót, valszeg' nem tud mit kezdeni ezekkel a hw-ekkel
nfs hp pl egy egész magot használ, mondjuk elég is neki
jah ez bestbuy, alzás áron pedig best bestbuy, extraként még ott a promo bundle ami 10-15k-t ér, de ha csak 10-et az is bőven jó
most nézegetem jobban mi a különbség 5700 javára, de gyakorlatilag tényleg csak a +2gb vram és +64 bit mem sávszél, legújabb ac-nél láttam h ott már elfér a 8gb vram is, más játéknál még nem találkoztam vele
még vacilálok lecseréljem-e 5700-re, de egyre nagyobb az esély h marad - igazából ezt se használjuk ki, de így van tartalék -

atyca
töbet nem tudok mondani, nálam beta és whql driverrel is jó volt/jó, feltoltam az erősebb biost is, azzal sem volt gond - bár kicsit érdekes volt, zafír videó mást mutatott mint amit csinálni kellett -

szerk:
cpu tuning okozott játékból kilépést, esetleg el nem induló játékot, pontosabban nem a tuning, hanem a cpu-nak kevés fesz, blend alatt stabil volt, de volt játék h elhasalt tőle, kis cpu feszemelés után ez teljesen megszűnt

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8135) Zilko87 válasza atyca (#8130) üzenetére


Zilko87
tag

Gyakorlatilag ugyan ilyen gépet raktam össze múlt héten. Nekem az origint sem engedte feltelepíteni, két hiányzó dll re panaszkodott. Zsír új gyári win 10pro, legújabb adrenalin. Visual C++ 2017et kellett felrakni, majd minden ment normálisan. Én Bf5 és az új Cod Mw- vel multiztam egész hétvégén nulla fagyással...szerintem menni fog az!

(#8136) Gyuri27 válasza Zilko87 (#8135) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ezt mondtam.
Vállonveregetős szmájli. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#8137) atyca válasza Zilko87 (#8135) üzenetére


atyca
senior tag

Köszönöm Neked, és mindenkinek, aki segített.
Minden eredeti.
Holnap megint elkezdem az alapoktól, aztán majd írok.

u.i. :
Nem kéne felismernie a windowsnak a kártyát?
Általános videokártyának látja....

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#8138) Chaser válasza atyca (#8137) üzenetére


Chaser
titán

nekem általános rémlik driver nélkül, bepötyögtem kugliba' h radeon 5600 xt driver, kidobott valami amd oldalt, vagy a zafírét, onnan szedtem az elsőt, amiről kiderült beta, de ott sem volt semmi gond
adrenalinba be se néztem jó darabig, utána is csak azért h minden ficsört' kikapcsoljak, full defaulton használom, még egy nv vga is megnyalná a száját :d
ez is új gép volt új winnel - nem mintha számítana ilyen szempontból -

szerk:
ha driverrel sem ismeri fel ott nyilván gond van, és akkor nagy eséllyel hw-es - az meg bármelyik vga-val lehet gyártótól függetlenül -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8139) atyca válasza Chaser (#8138) üzenetére


atyca
senior tag

Bocs, félreérthető, amit írtam.
Driverrel felismeri.
Tehát win 10 telepít, hiányzó driver felrak, win frissít, videodriver felrak,örül.
Jó a sorrend?
Net nélkül, vagy azzal telepítsem a rendszert?

Zilko87:
Hozzá vagyok szokva, hogy a win 10 mindent telepít magától...
Nekem mindkét progi (és az Origin, és Uplay is) gond nélkül települ, semmit nem hiányol....
Csak éppen játékra alkalmatlan.

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#8140) duvi válasza atyca (#8130) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen, erre voltam kíváncsi. Egy "szűz" gépnél nagyon sok a változó, ha hardveres hiba van. Lehet alaplap, táp, VGA, memória. Ilyenkor tényleg nulláról kell indulni. Friss Win10 és csak driverek. Chipset drivert is az AMD-től szedd le. Ezután mehet egy többmenetes 3D benchmark. Pl. Time Spy, vagy valami más 3DMark app. Hagyd nyitva a gépet és menet közben nézd meg a ventiket (proci, VGA), hogy rendben működnek-e.

(#8141) Chaser válasza atyca (#8139) üzenetére


Chaser
titán

bios defaulton?
nálam is w10 tolt fel mindent vga-n kívül, sőt, van is ami kérdőjeles eszközkezelőben, letojtam

szerk:
tuningot nézett valaki egyébként 5600-nál? 5500-nél feltoltam 2000-re kíváncsiságból alapfeszen, tudta, most már itt is ideje lesz kicsit ránézni ;] - persze utána defaulton használom :d -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8142) r3v0Lut10n válasza mufflika (#8114) üzenetére


r3v0Lut10n
senior tag

Nitro+ jobb hutes, gyari oc, rgb (kapcsolgathato). Nemi felar, ha belefer ajanlottabb. Kulfoldon inkabb ezt viszik, pulse az kb belepo szinten van (igaz abbol jobbik fajta, nem mint msi gaming x es tarsai). Powercolor Red Devil meg egy megfontolando alternativa, illetve Gigabyte Aorus .. Bar ez a 3 top-end kb 5700 XT-bol (Nitro+, Red Devil, Aorus) es az aron meglatszik ez mondjuk :) Attol fugg hol milyen aron kaphato, de Pulse is erosen ajanlott (az olcsobbak kozul)

be quiet! Silent Base 801 - Asus X570-Plus TUF Gaming - AMD Ryzen 5 5600X - be quiet! Dark Rock 4 Pro - Corsair LPX Vengeance 4x8 Gb 3200 CL16 RAM - PowerColor Hellhound 7900XT - Sabrent Rocket 1TB NvME - 2x 6TB Storage

(#8143) ADAM1337 válasza r3v0Lut10n (#8142) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ez az aorus biztos annyira jó ? Eddig sehol se láttam, hogy bármiben is jó lenne a giga ezen termék családja.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#8144) Chaser válasza ADAM1337 (#8143) üzenetére


Chaser
titán

részemről az aorus-ok kapcsán láttam több véleményben felbukkanni a szokásos gb-betegséget, venti bajok, vagy beleér valamibe, vagy morog, persze nem minden példánynál, de még aorusoknál is drága kártyáknál láttam ilyen tapasztalatot
jobban megnéztem 5700 vs 5700 xt pulse hűtését, több a hőcső, más a bordázat is, ramok úgy látom kaptak külön hűtést is a bordával, biztos nem rossz, bár ha igazak a tesztek 50-60w-tal többet nyal be mint az 5600/5700, lehet már nem olyan szuper halk mint az 5600/5700 pulse

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8145) Create.


Create.
Topikgazda

Az aorus 5700xt-ről van teszt az összefoglalóban. Nekem 2060super volt aorus, az tökéletesen jó kártya (talán a legjobb 2060s). Venti zörgés ahogy akkoriban is néztem inkább a gaming sorozatra meg a windforce-ra volt jellemző. Amd oldalról nem tudok nyilatkoni.

(#8146) R3laX válasza r3v0Lut10n (#8142) üzenetére


R3laX
addikt

Micsooodaa? Mi baj van a GamingX-el? Legjobb 5700Xt ne viccelj :).

Top kártyák:

1. Nitro+, GamingX
2. Powercolor Red Devil
3. Pulse

Szerintem jelenleg ami a legjobban megéri, az a GamingX (jó helyről vásárolva) . Nincs elszállva az ára és top kategória. Én is azt vettem volna Nitro+ helyett, ha rendelhető :), de nem bántam meg a Nitro+-ot.

[ Szerkesztve ]

(#8147) mufflika válasza r3v0Lut10n (#8142) üzenetére


mufflika
tag

Köszi a választ. Látom Neked is Nitro+ van. Hőmérséklete milyen hosszas játék alatt, max grafikán pl codmw, battlef1, stb. Valamint fentebb írta egyik tag, hogy black screen, is szokott lenni, ez mitől lehet, mennyire sűrűn van, kártya vagy driver hiba lehet ez?

(#8148) hajbel válasza ADAM1337 (#8143) üzenetére


hajbel
addikt

A gaming OC-nél 1 dB-el halkabb és 1/0 fokkal hűvösebb, teljesítményben pedig szinte ugyanott van, ahogy minden 5700 XT. Mondjuk ezt úgy is fel lehet fogni, hogy a gaming oc egy nagyon jól sikerült hűtés.

(#8146) R3laX: +1 :K

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#8149) zef válasza Benoe77 (#8131) üzenetére


zef
tag

Nagyon jól skálázódik CPU ügyileg a Crysis3, csak nem szereti a Vega/Navi kártyákat. Ha pl. bedugsz az "akadós" gépbe egy RX 590-et vagy egy NV 1060-at, megszűnnek az akadások. Xar a driver, ennyike, csak azért írtam le, hogy aki esetleg játszik Crysis3-al ezeken a kártyákon, felesleges nézegetnie a beállításokat, mert nincs megoldás az akadásokra.

(#8150) ADAM1337 válasza hajbel (#8148) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Az én evoke oc-m viszont marha hangos, de én apex legends-ezek közel 300fps átlagba ott szerintem nincs vga ami halk marad.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.