Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28251) ToBeY válasza kuyarashi (#28250) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Értem köszi,akkor nem tudom miért nem ment VGA gyorsítás :F Talán a relase volt bug-os...
Majd megpróbálom a következő verzíót

[ Szerkesztve ]

(#28252) kuyarashi válasza ToBeY (#28251) üzenetére


kuyarashi
őstag

Figyelni kell a fórumokat, hogy más tapasztal-e ilyet, és hogy van-e megoldása.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28253) ToBeY válasza kuyarashi (#28252) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Vajon lehetséges két különböző PS verziót futtatni egy gépen? :F

[ Szerkesztve ]

(#28254) Dluinet válasza ToBeY (#28253) üzenetére


Dluinet
nagyúr

igen, csak az alapértelmezettől eltérő telepítési útvonalat kell megadni a másiknak
Nekem CS6 és CC 2015 van fent.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28255) ToBeY válasza Dluinet (#28254) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szuper köszi,akkor tudom majd tesztelni az új PS-t,hogy mi a baja

(#28256) Gordiann


Gordiann
őstag

Sziasztok!

A Photoshop export .png és .jpg esetén is transzparent/átlátszó szegélyt készít az exportált képekre (ami persze magán a képen nem látszik), ami azért gond, mert textúraként össze szeretném illeszteni őket többször. De csíkok keletkeznek ezáltal, amit nem teljesen értek, hogy miért van így.

Összeillesztett képek között így néz ki:

Van ötletetek?

SZERK:

Pedig az exportált kép így néz ki ugyanitt:

Tehát nincs alul felül áttetsző pixelsor...

[ Szerkesztve ]

(#28257) repvez


repvez
addikt

azt hogy lehet megoldani, ha egy fekete fehér muszaki rajzbol akarok kivágni darabokat és egymásra helyezni, hogy a külön layerek ne takarják ki egymást és mindegyik vonal ugyan olyan erősen látszódjon?

A háttér fehér és ha kivágom a rajzot egy külön layerre akkor ez a fehér háttér kitakarja a másik layeren lévü fekete vonalat.
Igen a layerek sorrendjével lehet játszani, de 10 rétegnél már nem lehet olyan sorrendbe tenni öket, hogy valamelyik ne takarja a másikat.
A lényeg, hogy fehér háttérrel az összes rajzolt vonal látszodjon és ne legyen egyik se halványoabb a másiknál mintha csak az áttetszóséggel játszanék.

ÉS nem atalálom azt az opciot se , hogy ne ográljon a kürzol egységeket, hanem finoman lehessen annyit monzditani amenynit az egélrrel mozditok, vagy legalább is pixelenként.

(#28258) kuyarashi válasza repvez (#28257) üzenetére


kuyarashi
őstag

Ha a háttér fehér, a rajz fekete, akkor az alsó réteg kivételivel a többinek a keverési módját állítsd Darken-r!
Majd írd meg, hogy bevált-e!

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28259) BonFire válasza repvez (#28257) üzenetére


BonFire
veterán

Fehér alapon fekete vonalaknál egyszerű a helyzet: a rétegek módját állítsd Multiply-ra, és akkor az összes fehér alap eltűnik.

Ha színesek a vonalak, akkor a Multiply nem használható, viszont az Underlying Layer csúszkával viszonylag szépen le tudod pusztítani a fehér hátteret.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#28260) BonFire válasza repvez (#28257) üzenetére


BonFire
veterán

„ÉS nem atalálom azt az opciot se , hogy ne ográljon a kürzol egységeket, hanem finoman lehessen annyit monzditani amenynit az egélrrel mozditok, vagy legalább is pixelenként.”

A kurzor azért ugrál, mert a Snap funkció engedélyezve van. Ilyenkor mindig valami mellé-közé próbálja pattintani. A View menüben kapcsold ki a Snap funkciót, és akkor akár pixelenként is mozgathatod az objektumokat.

A végső igazítást azonban a billentyűzeten végezd, azzal ugyanis pixelpontosan tudod mozgatni őket.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#28261) repvez válasza BonFire (#28259) üzenetére


repvez
addikt

Köszi ezek voltak amiket kerestem , emlékeztem, hogy valami ilyesmi, de nem voltam benne biztos.

(#28262) repvez


repvez
addikt

Még pár kérdésem felmerült.
Ha több réteget kijelölök és egyszerre akarom mozgatni kurzorral akkort kiirja, hogy nem lehet végrehajtani mert a kijelölt terület üres. de egérrel meg engedi, ez akkor hogy?

A másik, hogy , hogyan lehet ha lehet egyáltalán a vonalzót és ugy egyáltalán a képet a valos méretre felnagyitani?
Ugy értem, ha a rajzon meg van adva a méretjelző csik, hogy az a cik a valóságban 5m-es akkor a PS-ben ha olyan hosszu vonalat huzok akkor az 5 m legyen ?
Illetve a vonalzónál , hogy tudok beállitani tetszöleges origót? , hogy onnan jobbra és balra növekedjenek az értékek és igy le lehessen olvasni a távolságokat?

illetve ha lehuzok egy segédvonalat a vonalzórol akkor a kijelölt helyen , hogy tudom minden rétegre rárajzolni , hogy megmaradjon az a vonal ?

illetve , hogy tudok rögzíteni irányokat, hogy csak vizszintesen vagy függölegesen tudjam a képet mozgatni ?

(#28263) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Van-e arra valami tipp, hogy miért történik minden olyan vontatottan lassan a PS-ben.

Tehát fájl mentése, megnyitása is..

Pedig egy viszonylag erős AMD Ryzen 3600 van alatta, 32GB memória és egy tempósabb (3500/3500) SSD.

Természetesen hivatalos PS.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28264) kuyarashi válasza repvez (#28262) üzenetére


kuyarashi
őstag

Érdekes. Ha le van zárva egy réteg (mondjuk egy mappán, csoporton belül), akkor nem engedi mozgatni, de akkor azt írja, hogy zárolva van a réteg. Szóval látni kellene, mert így nehéz megmondani.

A méretezést úgy tudod megoldani, hogy (de itt is látni kellene a grafikát), hogy külön rétegre kivágod a területet, aminek 5 m-nek kell lennie. Ezt követően beállítod a méretét 5 m-re, és kész. (Persze, ha nagyítanod kell, akkor romlik a minőség.)
Ha arra gondolsz, hogy hogy tudod 1:1 méretben megnézni monitoron a grafika méretét, akkor a szóközt nyomva tartva jobb egérgombbal klikkelj a dokumentum területén bárhol. Fel fog jönni egy kis zoom segédablak, ott válaszd a "Print Size" lehetőséget. A helyes méretezés feltétele, hogy a PS beállításokban helyesen meg legyen adva a monitor PPI (felbontás) értéke.

A vonalzó origóját egyszerűen be tudod húzni egérrel a kívánt helyre. Az X és Y skála találkozáspontjába kattintva tudod megfogni az origót, majd a rajzlap belsejébe mozgatni. A művelet közben egy 1 pixeles kereszt fog segíteni a pozícionálásban.

Ha megvannak a vonalzóid, a ceruza eszköznek állíts be 1 pixeles méretet és a Shift-et nyomva tartva, húzd be a vonalakat a segédvonalak mentén. (Amikor ezekhez közelítesz az egérrel, oda fog ugrani a ceruzád, a Shift pedig biztosítja, hogy egyenes vonalat húzz.)

Az irány rögzítéséhez szintén a Shift nyomva tartására lesz szükséged. Ezzel a módszerrel függőlegesen, vízszintesen és 45°-os szögben tudsz - egyenes vonalban - kijelölt objektumokat mozgatni a Move tool segítségével. (A 45°picit trükkös, mert először meg kell mozdítanod a grafikát és csak ezt követően kell lenyomni és nyomva tartani a Shift-et.)

Graphics (#28263)
Tehát SSD-ről dolgozol. A PS lapozófájlja melyik meghajtón kapott helyet?
Egyébként a szoftverek 99%-a nem AMD barát. Nem feltétlenül jelent gondot minden esetben, de előfordul.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28265) Graphics válasza kuyarashi (#28264) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Régebben Intelen is volt ilyen "hiszti", aztán elmúlt.

Van bent egy Quadro K4000-es kártya is.

C meghajtón van a lapozófájl.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28266) kuyarashi válasza Graphics (#28265) üzenetére


kuyarashi
őstag

Mennie kellene.
Újratelepítés volt már?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28267) repvez válasza kuyarashi (#28264) üzenetére


repvez
addikt

köszi, az origos az müködik,
A mozgatásnál talán az is bejátszhat, hogy amikor megnyitottam a filet majd csináltam egy uj ures vásznat, erre mozgattam át a kivágott rétegeket, de kicsire állitottam be elsöre ezért a canvas resize menüvel megnöveltem a méretét 200% al, lehet , hogy emiatt csak az eredeti rajzteret veszi és a többi részt meg üresnek?
DE akkor egérrel miért engedi oda mozgatni és billentyüzettel meg nem, és a rajz közepén sem engedi, nem csaka szélén.

A méretezst ugy értem, hogy ha letesem az origót a tárgy elejéhez akkor fent a vonalzó részen a tárgy valós méretét tudjam leolvasni , tehát az origonál lenne a nulla és ha a végére kattintok akkor mondjuk 14 méter 60 cm- nél legyen a kurzor. inkscapenél volt ilyen beállitás, hogy nem a képet hanem a vonalzót méreteztem ugy, hogy a képhez igazodjon.
Igy a kép nem válna pixelessé.

Ha igy huzok vonalat akkor csak a felső rétegen vagy csak egy kijelölt rétegen fog látszodni megmaradni a vonal, vagy bármynni rétegen ami egymáson van ? és a fedett rész alatt is ?

(#28268) BonFire válasza Graphics (#28263) üzenetére


BonFire
veterán

1. Auto Select -►Group – ezzel tudsz több réteget egyszerre mozgatni.
2. View menü -► Info panel. Ha a vonalzón átállítod a mértékegységet mm-re (jobb klikk a kiválasztáshoz, akkor elvileg azon a panelen mindent láthatsz.
3. A vonalzó találkozásánál található nullpontot oda igazítod, ahová akarod. Ezek után negatív számot is írhatsz a fenti eszköztárba.
4. Elvileg le lehet zárni a segédvonalakat is. View -►Lock Guides.
5. Nyomod a Shiftet mozgatás közben, akkor elvileg csak függőlegesen vagy csak vízszintesen lehet mozgatni az elemeket.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#28269) BonFire válasza repvez (#28267) üzenetére


BonFire
veterán

„DE akkor egérrel miért engedi oda mozgatni és billentyüzettel meg nem, és a rajz közepén sem engedi, nem csaka szélén.”

Amúgy nem értem, miért nem használod a Ps beépített keresőjét? Egy csomó választ kiköp neked seperc alatt, sőt, tutorialokat is. Nagyon jól használható, ha nem találsz valamit. Bele van építve.

ON: Az egér igazodik a snaphoz, de a billentyűzet nem, hiszen azzal pixelpontosan elhelyezheted az objektumokat, ezért felesleges lenne snappeltetni.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#28270) repvez válasza BonFire (#28269) üzenetére


repvez
addikt

köszi, mert ha nem tudom mit keresek akkor nem tudok rákeresni sem.
és sokszor nem is találom meg azt amit ott irnak vagy amit találok az azt fogja e csináűlni amit szeretnék

Nem akarom groupolni öket, mert egyedileg is akarom még mozgatni 9ket nem csak egybe.

illetve nem csak shifttel snapolni akarom amikor mozgatom hanem csak egyszerüen bármerre tetszólegesen, de billel nem megy csak egérrel

(#28271) BonFire válasza repvez (#28270) üzenetére


BonFire
veterán

Itt akkor user error forog fenn, ha nem tudod az alapvető különbségeket az egér és a billentyűhasználat között. No offense, de drag'n'drop egérművelet, ilyet a billentyűzed nem biztosít neked.

Egyébként mondtam: Auto Seletct -► Group, és akkor EGÉRREL oda húzod, ahová akarod. Ha mindenáron billentyűzettel akarod, akkor meg Group.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#28272) BonFire válasza repvez (#28270) üzenetére


BonFire
veterán

"köszi, mert ha nem tudom mit keresek akkor nem tudok rákeresni sem."

A legfőbb baj az, hogy ötven kommenten keresztül se tudod elmagyarázni, mit is szeretnél valójában. Egy rakás dologra választ kaptál, és még mindig nem közeledünk a célhoz. Ha te nem tudod szavakba önteni, mit szeretnél, akkor honnan tudhatnánk mi?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#28273) repvez válasza BonFire (#28272) üzenetére


repvez
addikt

3 nézeti rajzot akarok szétvagdosni ugy hogy a keresztmetszeti rajzokat egymásra tenni meg a 3 nézetet is , hogy a vetitési képeknek megfelelö pozicioba áljanak.

ÉS ugy, hogy ha egy repülö a valoságban 14,8m hosszu akkor a vonalzo azt mutassa ha az origot az ottához teszem és huzok egy vonalat a végéig akkor az 14,8m legyen anélkül, hogy a kép torzulna csak a méret kijelzést akarom modositani a vonalzón.

Ez lenne a lényeg, de ehhez az kellene , hogy minden rétegen lévo vonalat kitakarás nélkül lássak (ez megvan)
Az origót oda tudom mozgatni ahova kell
A vonalzo méretét nem tudom a kivánt arányba modositani és a rétegeket csak egérel tudom modositani billentyuzettel nem , hogy finomhangolva pozicionáljam pixelenként.

ÉS amit javasoltál a view->analisys részt az nálam nincs lehet a CS3as verzio miatt , mert az csak később jött be talán.

(#28274) kuyarashi válasza repvez (#28273) üzenetére


kuyarashi
őstag

Ezt így tényleg nehéz elmagyarázni, de elképzelni is. Látni kellene!

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28275) repvez válasza kuyarashi (#28274) üzenetére


repvez
addikt

de hogy mutassam be? ha beteszek egy 3 nézeti rajzott attol még ugyan ugy el kell magyaráznom, hogy mit akarok eredményként kihozni belöle, mert ha meg tudnám mutatni, hogy mi legyen a vége akkor már meg tudnám csinálni is .

(#28276) BonFire válasza repvez (#28275) üzenetére


BonFire
veterán

Képernyővideót csinálsz, és szavakba öntöd, mit szeretnél. Aztán feltöltöd a YouTube-ra, és belinkeled ide.

Az is lehet, hogy pont a Ps nem alkalmas a feladara, hanem mondjuk mérnöki munkára kifejlesztett célszoftver, mondjuk CAD, és közben tök fölöslegesen futjuk itt a köröket már egy hét óta.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#28277) repvez válasza BonFire (#28276) üzenetére


repvez
addikt

még sose csináltam videot nincs is semmi programom az editáláshoz hozzá. Az megint ido, mire megtanulonm azt is kezelni és ugy megcsinálni a videot, hogy az értelmes is legyen

Igen ezért is egy kicsit bonyolult, mert 3dsmaxba és CAD-ba lenne referenciakép, de elötte rendbe kellene tenni, hogy minden nézedben passzoljanak a részek , hogy ne okozzon zavart, hogy felulnézetben passzol , de oldalnézetben meg nem jó a képpont helyzete.
Mert a legtöbb 3 nézeti kép torz vagy épp nem pontos méretü

(#28278) repvez válasza BonFire (#28276) üzenetére


repvez
addikt

talán itt egy kicsit jobban meg lehet érteni , hogy mit is akarok.
[link]
Itt látszik, hogy van a nézetrajz és a valos adatokkal összehasonlítva modositja a méretet és a formát a képen , hogy passzoljon

(#28279) BonFire válasza repvez (#28278) üzenetére


BonFire
veterán

Most tényleg azt várod, hogy ezen kiigazodjunk? Ne már! Ott a telefonod, vedd fel a képernyőt, és fűzz hozzá magyarázatot. Nem kell vágni semmit, ha nincs video editorod. Amúgy OBS-t szerezz be, és tudsz csinálni képernyővideót.

A YouTube-ra feltöltve meg tudod vágni, van beépített videoszerkesztő benne. Két kattintós, nincs túlbonyolítva.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#28280) repvez válasza BonFire (#28279) üzenetére


repvez
addikt

most az a baj, hogy angol vagy, hogy amit eddig leirtam nem lehet összekombinálni a linkelt oldallal?
Mert szoban vagy videon se tudnám jobban elmagyarázni mint ahogy eddig .
Látnátok egy 3 nézeti rajzot keresztmetszet részekkel ahogy a linkelt oldalon is.
A többit meg már leirtam, hogy mit szeretnék vele csinálni. mit szeretnék megoldani PS-ben.
Hogy valos méreteket tudjak a képrol leolvasni és felvinni ha valami nincs a képen .

(#28281) BonFire válasza repvez (#28280) üzenetére


BonFire
veterán

Amint már írtam: nem biztos, hogy a Ps lesz a te megfelelő szoftvered.

A 3D műszaki rajzon és a mérnöki terveken angol nyelven általában nem elvárható, hogy bárki kiigazodjon egy magyar nyelvű fórumon, akinek nincsenek ilyen irányú ismeretei. Annál már sokkal egyszerűbb egy screen recorder es videoszerkesztő használatának elsajátítása, amit te említettél. Ha meg tudnád mutatni, mit szeretnél valójában, talán tudnánk rá választ talalni. Ez azonban eszedben sincs. Amit itt csinálsz egy hét óta, az spammelés. Es ennek semmi koze ahhoz, mennyire tudok angolul vagy sem, mert valószínűleg magyarul sem érteném meg a szakzsargont.

A Ps nem fog neked nyújtani valós méretarányos rajzokat, ugyanis a felbontás megváltoztatásával ugrik az egész. Ezért mereszeltem javasolni mérnöki célszoftvert a feladatra.

Sokadjára írom, a Ps nem erre való.

A továbbiakban, ha nincsenek részedről fejlemények, nem fogok valaszolni erre a thead-re.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#28282) aldebaran válasza repvez (#28280) üzenetére


aldebaran
őstag

Én úgy látom, hogy te vektorgrafikus feladatot akarsz pixelgrafikus felületen megoldani. Ez így marhaság. A feladatodra vagy az illustrator a te programod, vagy valamilyen CAD program.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#28283) repvez válasza aldebaran (#28282) üzenetére


repvez
addikt

mivel pixelgrafikus képet akarok szerkeszteni igy gondolom, hogy a legjobb erre egy pixelgrafikus softver, nem egy vectrografikus mert ott meg átt kellen ahhoz is alakitani .

DE akkor probáljuk meg igy:
ha van egy jázrol alaprajz képet bescannelve akkor hogy tudod , hogy mekkora téglalapot tegyél a nappaliba ha azt tudod, hogy 140x80as az asztal mérete?
ehhez tudnod kell, hogy a képen a falak milyen hosszuak . tehát ha tudod, hogy 5mes az egyik fal akkor hogy tudod , hogy a képen mekkora pixelre esik hogy 5 méter legyen ?
Meg a vonalzót a felső részen is igy kellene méretezni , mert másnak nem értem minek van ott és miért van megadva SI mértékegység ha nem lehet mérni vele ezeket az egységeket a képen.

(#28284) aldebaran válasza repvez (#28283) üzenetére


aldebaran
őstag

Ezt én illustratorban oldanám meg, mint említettem. Beimportálod az alaprajzot, átrajzolod illuban és utána minden oké. De mint említettem, CAD programokban ez egyszerűbb.
Mi az a jázrol?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#28285) Parallaxis válasza repvez (#28283) üzenetére


Parallaxis
addikt

Mindenképpen vektorgrafikus szoftvert használj, mert mással csak magadat szivatod. Ha kimenetként valakinek pixelgrafikus kép kell, akkor exportálod a kívánt formátumba (bár értelmezhetetlen ebben a témában az ilyen kérés, mert normál esetben pdf-et küldesz amit bárki meg tud nyitni, az meg szépen elvan a vektorokkal is :) )

(#28286) #81556480


#81556480
törölt tag

keresek egy vállalkozó szellemű tagot aki ( juttatásért cserébe ) egy általam ingyenes netes programban megálmodott céglogót elkészítene úgy, hogy az dekorosnak átadható legyen és nyomtatható akár nagy méretben is :R

(#28287) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Photoshopban is csináltam már párszor, de legutóbb én is Illustratorban méreteztem cégtáblát. Illetve lézerrel vágtam ki betűket, amelyek egy épületre kerültek fel. Ehhez előzetesen szüksége volt egy gyors látványtervre a megrendelőnek, hogy el tudja képzelni és ki tudja találni a pontos méretet.

Kaptam egy távolabbi fotót az épületről, az ablakainak pedig megadták a méreteit. Megcsináltam Illustratorban a betűket, behúztam a dokumentumba a fotót. A bediktált ablakméretek alapján csináltam egy téglalapot, majd - szemre - addig méreteztem a fotót, amíg a téglalap pontosan nem fedte az ablak keretét. Innen kezdve a fotó arányos a dokumentummal. (Még lehet trükközni, gyorsítani, de a lényeg ennyi.)

Tipp: Valószínűleg a kép felbontása alacsony lesz az ilyen jellegű munkákhoz, tehát érdemes lehet minden méretet a 10-edére csökkenteni, majd a végfelhasználás (pl.: nyomtatás) előtt felnagyítani. (Ezt a vektoros állományokra értettem.)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28288) BonFire


BonFire
veterán

Off, de ide kívánkozik.

Nem tudok belépni az adobe accountomba, mert a kétlépcsős elutasítja a jelszót, ami korábban mentésre került, ráadásul az azonosító kódot a régi telefonszámomra küldené, ami már nem él.

Hogy tudom felvenni a kapcsolatot az Adobe-val, ha egyszer nem tudok belogolni? Azt se értem, a böngésző által mentett jelszót miért tartja inkorrektnek? Soha nem változtattam meg, mióta fiókom van, direkt azért, mert ez olyan jelszó, amit tutira nem felejtek el. Ha új szolgáltatást akarok vásárolni, vagy a meglévő csomagot megváltoztatni, nem tudok belépni. Persze az összes program működik, tehát elvileg valahogy be vagyok lépve, programok frissülnek, de akkor is... :F :F :F

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#28289) BonFire válasza BonFire (#28288) üzenetére


BonFire
veterán

Megoldva. Az Adobe felületén diszpécser beállította az új telefonszámom, és reseteltem a jelszavam. Most minden oké.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#28290) Armagedown


Armagedown
őstag

Egy olyan gépen, amiben nem támogatott gpu van, újabb PS CC verziókban használhatóak-e valamilyen módon a régebbi (pl CS5) verziók effektjei?
Itt elsőrorban a Lighting Effects volna a lényeges, nem gond, ha pl a képkeret, láng vagy a fa renderelés nem működik.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#28291) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Teljesítménybeli gondjaim akadnak és nem jövök rá hol lehet a gond.

Adott egy hivatalos PS, már volt újratelepítve is.
Windows 10.

Egy 6 magos Ryzen 3600, 32GB memória, 1TB-os Samsung 980 Pro SSD ( gen3 tempón, mert a lap ennyit tud)

És egy 500MB körüli fájl megnyitása és mentése is sokáig tart nekem érzésre, egy JPG-be mentés is.

Hol lehet a hiba, a scratch disk az a particionált terület másik felén van, hely van bőven. Beállításokban a teljesítménynél is a nagy képpontos van beállítva.

SSD írási tempója nagyméretű fájloknál kb 2300MB/s, tehát ennél tempósabban kéne még egy JPG-t is elmentenie, de van hogy 5-10 másodpercre beáll, tehát nem azonnal történik minden, pedig úgy érzem tudnia kéne a vasnak is.

Grafikus alegyság egy Quadro K4000-es VGA.

Tehát maga a program futása is olyan "nehézkesnek" tűnik.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28292) BonFire válasza Graphics (#28291) üzenetére


BonFire
veterán

„egy 500MB körüli fájl megnyitása és mentése is sokáig tart nekem érzésre, egy JPG-be mentés is (…) tehát nem azonnal történik minden, pedig úgy érzem tudnia kéne a vasnak is. Tehát maga a program futása is olyan »nehézkesnek« tűnik.”

Én arra vagyok kíváncsi, mivel hasonlítottad össze? Van egy ugyanilyen paraméterekkel rendelkező másik munkaállomás is?

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#28293) Graphics válasza BonFire (#28292) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, egy Inteles masina.

Es ahhoz képest vontatottan megy a program :(

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28294) kuyarashi válasza Graphics (#28293) üzenetére


kuyarashi
őstag

Idézőjelben: "Ez normális."
A szoftverek 99%-a gördülékenyebben fut Intel rendszereken.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28295) Graphics válasza kuyarashi (#28294) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kitesztelve a probléma egy hasonló Intel gépen.

Nem Intel vagy Amd probléma, tudom erre könnyen fogjs az ember.

A JPG-be mentés mindkét gépen sokáig tartott. PNG-be szinte azonnal.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28296) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Valaki esetleg próbálta régebbi gépre feltenni az új PS v.23?
Mert még a 22.4 megy,de a fölött hibát dob, ha gpu gyorsítás be van kapcsolva.(intel4600 igpu)
Ha kikapcsolom a gpu gyorsítást úgy megy,de olyan szinten szaggat,hogy használhatatlan az egész :(

(#28297) BonFire válasza Graphics (#28295) üzenetére


BonFire
veterán

Most azt írod "hasonló" gépen tesztelted, miközben én azt kérdeztem, hogy "ugyanolyan" konfigon tesztelted-e. Mert ugye nem mindegy. Szoftver és hardverkörnyezet, programverziók stb.

Ha csak hasonló a konfig, az összehasonlítás semmit sem ér.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#28298) Graphics válasza BonFire (#28297) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor úgy írom, mindkettő egy 6 magos gép volt, az egyik egy Intel ( i7.8700, a másik egy AMD Ryzen 5 3600 )

Memória adott, NVME SSD adott, mindkét gép esetében azonos programverziónál azonos Windows10 mellett a JPG mentés tartott sokáig, a tömörítésbe "tört" bele a bicskája.
( Természetesen amúgy annyi "eszem" van, hogy azonos programkörnyezetben próbáljuk ki a dolgot.)

PNG-be flottul ment minden.

De természetesen ha van segítséged ezügyben, nagyon szívesen fogadom. :)

Onnan indult az okfejtés, hogy létezhet-e, hogy AMD-vel nem barát, de ezt így már ki is sikerült zárni.

Ha van további ötleted, hogy a JPG-be való mentést hogyan lehet gyorsítani , akkor persze az is jöhet. Minden ötletre vevő vagyok.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28299) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Szöveget szeretnék kör alakba rendezni, de nem általáos módon. A képen látható részlet alapján szeretnék dolgozni. Óralap lesz Okosórára, de egyesével kicsit babrás az összeset elforgatni és helyére rakni. Meg lehet ezt egyszerűbben is oldani?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#28300) BonFire válasza Mr. Y (#28299) üzenetére


BonFire
veterán

Az óralapon a számok nincsenek is elforgatva. Illustratorban könnyű, de Ps-ben is használhatsz 2 db hatszöget elforgatva segédvonalnak, aztán azok csúcsaihoz illeszted a számokat.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.