Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28101) pilóta


pilóta
nagyúr

Üdv!
Olyan gondom van, hogy hamarosan beszerzek egy nyomtatót, ami tud fehérrel is nyomni, viszont az azt vezérlő program csak a photoshop által készített tiff-ben lévő alfa csatornát képes kezelni (ami a fehér lesz), más programból nem.
Na most csak ezért nem akarok photoshopot venni, mert van nekem egy első generációs Adobe CS-em, amiben van Photoshop, de az már nagyon öreg (2004 talán?). Ettől függetlenül van rá esély, hogy Win10 alatt működne?

A kézenfekvő válasz az, hogy próbáljam ki, csak ez még pár napig nem fog menni, mert még nincs itt a gép, amire fel kellene telepíteni, de addig is jó lenne tudni :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#28102) Vesa válasza pilóta (#28101) üzenetére


Vesa
veterán

Nem fog futni!
Ha legális -gondolom az-, akkor már csak azért sem, mert a CS 1-3 regisztrációs szervereit régen leállították. Úgy tudom, CS4 még fut W10-en is.

A tudomány a valóság költészete!

(#28103) pilóta válasza Vesa (#28102) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ettől féltem. Azért köszi! :R

Előfizetni nem akarok horror áron, többe kerül, mint az egész cucc, és csak erre lenne használva.
Próbálkozok akkor még máshogy, hátha valami tudja reprodukálni a photoshop féle tif-et...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#28104) Dluinet válasza pilóta (#28103) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A helyedben az Affinity Photo-val tennék egy próbát. Régebbi verziók ingyenesek voltak, ha nem frissíted, akkor lehet használni tovább. De fizetős változat is szinte ajándék árban van.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28105) Vesa válasza pilóta (#28103) üzenetére


Vesa
veterán

A PS-nek elvileg van egy próbaverziója, nem tudok róla sokat mondani, de érdemes ránézni. Ha teljes értékű és nem szemeteli tele a mentett tif-et, akkor prompt megoldás lehet arra az egy hétre vagy 30napra, amíg működik. A másik megoldás a PS Elements, jóval kevesebbet tud a rendes PS-nél, de tif-et gondolom tud készíteni. Ez egyszeri költség, nem havidíjas. A harmadik ötletem az Affinity Photo, kedvenc PS alternatívám. Fizetős, de óccsó, és nagyon sokat tud. Hogy neked megfelelő tif-et készít-e azt nem tudom, bár eleve nem értem, miért nem képe más program tif-jét olvasni az a nyomtató??

A tudomány a valóság költészete!

(#28106) BonFire válasza pilóta (#28101) üzenetére


BonFire
veterán

Amúgy nem vészes a fotós csomag ára, 12,69 EUR/hó, ami gyakorlatilag nekem egynapi kajám ára. Ha éhesebb vagyok, akkor az még több is.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#28107) pilóta válasza BonFire (#28106) üzenetére


pilóta
nagyúr

Valóban nem sok, de ha csak pár naponta egyszer kell egy egyszerű feladatra (csak annyit kell csinálnia, hogy rátesz egy alfa csatornát és elmenti tiff-ben), és évente se hozna 12,69 eurót, akkor viszont csak kidobott pénz.
Amúgy hol ennyi? Mert én évi 157338 Ft-ért látom hivatalos helyen...
[link]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#28108) pilóta válasza Vesa (#28105) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ez egy Epson 6 színes nyomtató, amiben a light színek ki lettek cserélve fehérre, emiatt egy speciális RIP szoftver vezérli, amit úgy csináltak meg, hogy a photoshop által készített tiff-et tudja kezelni, az alfa csatornából csinálja meg a fehér alányomást (gondolom az volt nekik, és erre fejlesztették, emiatt nem megy más program által készítettel, mert azok valszeg szabványosak az adobe meg általában tesz a szabványra).
A srác azt mondja, hogy próbáltak már mindent, Gimptől kezdve Corelen át, de semmi más nem jó neki. Azért rákérdezek, hogy ezt az Affinity Photo-t nézték-e...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#28109) Parallaxis válasza pilóta (#28107) üzenetére


Parallaxis
addikt

Itt: [link]

(#28110) Vesa válasza pilóta (#28108) üzenetére


Vesa
veterán

Na igen, a TIFF bár alapvetően szabványosított formátum, elég sokféle van belőle, pl. eltérő tömörítéssel. Akkor próbáld meg az Elements-et. Egyszeri költség, és gondolom a tif-et pont úgy generálja, mint a nagytestvére. Van belőle 30 napos trial, azzal meg tudod nézni, hogy működik-e a szoftvereddel.

A tudomány a valóság költészete!

(#28111) pilóta válasza Vesa (#28110) üzenetére


pilóta
nagyúr

Köszi, ezt az Elements-et kipróbálom. :R

Aki él és nem boldog, az téved!

(#28112) nfsu17


nfsu17
veterán

Üdv!

A következőkben kérnék véleményt.

Adott kb legújabb LR és PS

Lightroomban megszerkesztem a raw fájlt, WB, expo, színek stb. Ezt menti egy xmp fájlba.
Utána ezt a raw fájlt megnyitom PS-ban, fel is jön a camera raw ablak, benne minden módosításom....pontosan úgy és azok, ahogy LRban volt.
Egy gondom van, hogy a kép jóval 'sárgásabb', azaz a WB kicsit magabbnak érződik...pedig mindkét progiban pl 5000.
Ha leveszem kb 4700-ra, akkor szinte egyforma a két kép.

Ha két nyers 'default' raw képet nyitok meg -külön külön - a két progiban, akkor nincs kül. köztük színekben.
DE a WB (as shot) és a tint értékek különbözőek. Pl egyik 4900k, másik 5150k, stb.
Pedig minden más érték itt is azonos.
Camera standard a profile, stb...
Ennek ellenére szemre nincs, vagy alig van kül.

Ha egy jpg-et nyitok meg, akkor mindenhol ugyanazt látom...LR, PS, win képnézegető.
Gondoltam, hogy PS-ben a color profile nem oké, de prophotoban van és bárhova tettem, jobb nem lett.

Ha az LR-ban szerkesztett képet átküldöm PSba (open in PS), ott is sárgásabb a kép, innen vettem észre, hogy nem oké valami.
A következő bajom meg innen származik, hogy a megnyitott képet ha szerkeszteném (camera raw filter), akkor minden beállítás, érték nullát mutat. Persze lehet módosítani, de nem az LRban módosított értékeket mutatja.
Csak akkor mutatja, ha a rawt én nyitom meg.
PS...open...stb

(#28113) BonFire válasza pilóta (#28107) üzenetére


BonFire
veterán

Valamit benéztél. Egy évi előfizetés 152,28 Euró, ami forintban mai árfolyamon 54 570 Ft. EGY ÉVRE! Nem pedig 158 000 Ft! Az árat pedig az Adobe hivatalos oldalán kell nézni.

Érdekes módon, ha a Ps-t külön veszed meg, az kétszer annyiba kerül, mint Lightroommal együtt. :))

Egyébként pedig nem kizárólag az üzleti szempontokat kell nézni. Lehet az embernek hobbija is, ami megér havonta ennyit, még akkor is, ha csak ritkán van rá szükséged. ;) Egy kétszemélyes sültes tál sem telik ki belőle.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#28114) nfsu17 válasza nfsu17 (#28112) üzenetére


nfsu17
veterán

Frissítettem a PS-t, és a camera raw-t a legújabbra és megjavult.
Most minden úgy megy, ahogy kell.
Ha LR-ből átküldöm a képet, akkor egyeznek a színek.
Az LR-ben és a PS-ben lévő WB értékek is egyeznek, nincs eltérés sem értékben, sem színben.
pl. 5200K mindkét helyen megnyitás után.
Vagy a CR, vagy a PS bugos lehetett, vagy nem tudom. :F

(#28115) Gyick


Gyick
őstag

üdv!

Photoshopban egy psd fájlból hogyan tudom a layer-en lévő asset-eket(pl egy képet ) kinyerni?Ki exportálni mondjuk egy külön képbe.

Tudom ez nagyon nood kérdés

[ Szerkesztve ]

(#28116) Vesa válasza Gyick (#28115) üzenetére


Vesa
veterán

Pl. csak azt a layert hagyod "bekapcsolva" és úgy exportálod ki a megfelelő képformátumba.

A tudomány a valóság költészete!

(#28117) Vesa válasza Vesa (#28116) üzenetére


Vesa
veterán

Pontosabban, fenti válsaz akkor valid, ha az a kérdés, hogy több layer-ből álló PSD-nél, hogyan kell egyetlen layer tartalmát exportálni.

Ha az a kérdés, hogy egy olyan layer-ről, melyen több valami van (pl. képek), hogyan kell exportálni egy részletet, akkor pl. select tool-al kijelölöd, majd "copy", majd "new document", majd "paste", és export.
Másik lehetőség: Szétválasztod a layeren található képeket külön rétegekre (pl. select toollal kijelölöd > copy > new layer > paste), majd File menu > Generate > Image Assets. Végül elnevezed a layereket de úgy, hogy adsz neki fájlkiterjesztést is (pl. Asset1.png). Ekkor a program exportálja az összes layert abban a fájlkiterjesztésben, amit megadtál.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#28118) Gyick válasza Vesa (#28116) üzenetére


Gyick
őstag

Köszi!
De közben rájöttem.Nem a layer-re kattintok hanem mellé és ott van olyan hogy quick export as png...

(#28119) nozs23


nozs23
addikt

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy elkezdenék fotókkal mostmár sRGB helyett Display P3-al dolgozni. Lightroomból simán ki lehet exportálni sRGB-ben és P3-ban is jpeget, és ha megnyitom az exportált fotókat, akkor jobb a P3-as és a file infoban is jelzi, hogy a színprofil P3. Beállítottam azt is, hogy P3-as TIFF-ben nyissa meg LR-ból PS-be küldött fotókat a PS.

Viszont itt akadok el, ha Quick exporttal kitolom úgy, hogy nincs bepipálva, hogy konvertálja sRGB-be, akkor is sRGB lesz a kiexportált file és a színeknek sincs semmi köze ahhoz, amit LR-ban, PS-ben, vagy a LR-ból kiexportált JPEG-ekben látok. Ha nem Quick export, hanem Export as, akkor bepipálhatom, hogy embed color profile és valóban P3 a kiexportált fotó színtere, de a színek továbbra sincsenek rendben.

Edit - Color Settingsben is Display P3-ra állítottam a Working Space-t, de semmi. Valaki irányt tudna mutatni ebben? Előre is köszi.

(#28120) BonFire


BonFire
veterán

Helló! Valamiért a Photoshopban nem működik a refine eszköz. Csinálok egy maszkot, benyomom, hogy select and mask, és a kép nem jelenik meg sehogy. Mi lehet a hiba?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#28121) janosibaja


janosibaja
őstag

Sziasztok, nem vagyok profi és a gépem is lehetne jobb, bár azért a minimum fölött teljesít hardveresen.
Mi lehet annak az oka, hogy Photoshop tíz képemből nyolcszor leáll, ha a Neural Filterset indítom el? (Nagyjából csak azért fizettem elő, hogy ezeket egy bizonyos célra, tömegével használjam.) Az már csak apróság, hogy mindig úgy indul, (a Neural Filters), hogy közli, nem lát arcot a képen, ezértnem működik a Smart. De hát nem kértem, tényleg nincs is arc, a Smart be sincs kapcsolva.
A Neural Filters meg vagy rögtön, vagy második, harmadik használatra errort mond :F Kevés a memória, kevés a grafikus kártya, rossz az internet?
Egyáltalán, lehet azt tudni, hogy melyik Neural Filterst képes használni offline is?
Bocs a sok kérdésért és köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#28122) aldebaran válasza janosibaja (#28121) üzenetére


aldebaran
őstag

Hát, nem írtad, melyik verziójú a PS-ed, melyik update van telepítve, mi az error szövege, de talán ebben a thread-ben találsz megoldást.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#28123) janosibaja válasza aldebaran (#28122) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi a tanácsot :R , de nem látok ilyen hibát a javasolt oldalon...

Alább bemásoltam a főbb paramétereit a Photoshopomnak, friss, legális (a videókártya elég gyetra lehet, de gondolnám, attól csak lassú, de nem kéne ledöglenie).

Íme a hibaüzenet, amit kapok nyakra-főre.

A Photoshopom: 23.0.0 20211013.r.36 623993d x64
Operating System: Windows 10 64-bit
Version: 10 or greater 10.0.19043.1320
System architecture: Intel CPU Family:6, Model:5, Stepping:5 with MMX, SSE Integer, SSE FP, SSE2, SSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, HyperThreading
Physical processor count: 8
Logical processor count: 16
Processor speed: 2904 MHz
Built-in memory: 16277 MB
Free memory: 10275 MB
Memory available to Photoshop: 11998 MB
Memory used by Photoshop: 69 %
======= GPU
Native API stable: True
OpenGL API stable: True
OpenCL API stable: True
GPUDeny: 0
GPUForce: 0
useGPU: 1
useOpenCL: 1
isGPUCapable: 1
GPUName: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
GPUVendor: NVIDIA

(#28124) BonFire válasza aldebaran (#28122) üzenetére


BonFire
veterán

22.5.1

Most működik, de nem tudom, hogy előzőleg miért nem működött. Annyit csináltam, hogy a hardverkezelőben előbb kikapcsoltam a videokártya gyorsítást, aztán újraindítottam, visszakapcsoltam, ismét újraindítottam, és most jó.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#28125) aldebaran válasza BonFire (#28124) üzenetére


aldebaran
őstag

A szoftver kicsit bogaras... tiszta adobe... :DDD

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#28126) zümzümm


zümzümm
senior tag

Sziasztok,
Mi lehet az oka annak, ha a Neutral filters-ben nem lehet letölteni a felhőből a filtereket?
Azt írja ki hogy The filter is not available. :F

(#28127) aldebaran válasza zümzümm (#28126) üzenetére


aldebaran
őstag

Ezt találtam, nem próbáltam. Hátha sikerül.
Try this (at your own risk):
Go to folder :
C: Users > yourusername > AppData > Roaming >Adobe >UXP >PluginsStorage > PHSP >22 >Internal > com.adobe.nfp.gallery > Plugin Data

and delete everything in it

Now start Photoshop. You should be given the option to download the filters

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#28128) q765


q765
tag

Sziasztok.

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy van -e lehetőség egy meglévő képet valamilyen módon felnagyítani. Sajnos a céges logóim elvesztek. Ami megmaradt csak egy névjegykárta méretű jpg kép. Szükségem lenne autófóliázáshoz, céges póló készítéséhez nagyobb méretű képekre. Azért írok nektek, mert ti biztosan tudjátok hogyan tudnám vektorosan megnövelni a meglévő képfájlt. (Három színű, egyszerű logó.)

Köszi előre is, Zoli

(#28129) Dluinet válasza q765 (#28128) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A szomorú valóság:
A kép alapján újra megrajzolni vektorosan, majd nagyítani.
Ez kb 30perc és 2 óra között bármi lehet logonként, de a megrendelők nem hajlandók erre a munkára egy fillért sem fizetni. Pedig csak ez az egy művelet 6000-15000Ft-os munka.
Amíg ez nincs kész, addig nem lehet továbblépni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28130) q765 válasza Dluinet (#28129) üzenetére


q765
tag

Szívesen fizetnék érte, ha jó minőségű a munka. Az autó mágnesfoliához az egyik képről a címet át kellene rakni a másik képre. Szóval ezzel kapcsolatban lennének még másféle munkák is. Meg tudnám mutatni milyen a kész produkt, csak a megrendeléshez szükséges fájlok vesztek el.

(#28131) Dluinet válasza q765 (#28130) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Egyes autódekorációkhoz szükséges az autó dekoros rajza.
Ezeket meg lehet venni csomagba, de csak autódekorosok fektetnek ebbe, így csak ők tudják elvégezni a végső munkát.
Helyben keress meg egy grafikust, aki vektorizálja a képet.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28132) q765 válasza Dluinet (#28131) üzenetére


q765
tag

20*30centis mágnesfóliára gondoltam..Semmi extra fóliázás.Tudod az a feldobható mágneses hátuljú. A póló nyomata maximum 20*15 centi. A logó meg van PNG-be, és JPGbe (1162*832).

[ Szerkesztve ]

(#28133) Dluinet válasza q765 (#28132) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Akármelyik dekoroshoz beviszed, és megcsinálja.
Neked ebbe kár plusz időt fektetni.
Naponta találkozunk hasonló esetekkel.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28134) q765 válasza Dluinet (#28133) üzenetére


q765
tag

Köszönöm a segítséged.

(#28135) aldebaran válasza q765 (#28128) üzenetére


aldebaran
őstag

Tehetsz egy próbát ez alapján a videó alapján egy-két sw-el, vagy akár online is van egész jó is. De a minőségi cucc az mindenképp az átrajzolásos játék.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#28136) zümzümm válasza aldebaran (#28127) üzenetére


zümzümm
senior tag

Én is találtam hasonló, de abban nem törölni kellett, hanem felül írni a mappát. De nem mertem letölteni...
Amugy meg, idő közben már megy a Naural Filter. Visszaváltottam 2021re... persze azzal sem ment eleinte, de néhány bezárás ujraindítás után egyszer csak működött :F

(#28137) zümzümm válasza zümzümm (#28136) üzenetére


zümzümm
senior tag

A Smart Portrat negint nem működik, a Skin Smoothong viszont legalább igen.
Én nem értem mit balfaszkodik az Adobe most, de baromi bosszantó :(((

(#28138) hrlfg


hrlfg
friss újonc

Eddig (múlt hétig) XP-m volt, azon PhotoShop 7.0-val. Remek volt, szerettem és nagyon jól kiismertem. Most CS5-öm van és nem boldogulok vele!
A régi PhotoShopban (továbbiakban PS) ha volt egy objektum átlátszó háttér előtt (pl. ló, űrhajó, whatever) és egy új réteget húztam fölé csoportosítással (shift+ctrl+N aztán ctrl+G) akkor az új rétegen végzett dolgok (festés, textúrázás) csak az alanti objektumon jelentek meg, annak szélein NEM lógtak túl.
Ugyanezt CS5-ben hogyan lehet megcsinálni? A ctrl+G által csoportba rögzített rétegek nem "tisztelik" az alap réteget, mindig megjelennek annak határai túl is ami rossz. Hogy tudnám a fentebbi dolgot megcsinálni? Tudom, van "layer mask" de amikor több rétegen más és más dolgokkal dolgozol, kinek van ideje, türelme és ereje mindig új maszkot készíteni?
Fontos: egérrel dolgozom, mert nincs más beviteli eszközöm, ezért is ódzkodom a maszkoktól...
A válaszokat előre is nagyon köszönöm!

(#28139) kuyarashi válasza hrlfg (#28138) üzenetére


kuyarashi
őstag

Én nem egészen értem, hogy mit szeretnél.
Valószínűleg vágómaszkra gondolsz. Ez esetben két réteg közé kell vinni a kurzort, majd az Alt nyomva tartása mellett kattintani a bal gombbal (ilyenkor az egérnyíl, ikonja is megváltozik).

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28140) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Feltettem új PS-t és amikor megszeretnék nyitni egy képet (saját kép én fotóztam) ezt a hibaüzenetet kapom."Could not complete your request because of a program error."
Ez mi a fene lehet,eddig nem volt ilyen gondom?!

[ Szerkesztve ]

(#28141) Vesa válasza ToBeY (#28140) üzenetére


Vesa
veterán

Nem corrupt a fájl? Más progi megnyitja?

A tudomány a valóság költészete!

(#28142) ToBeY válasza Vesa (#28141) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ezt nem tudom mit jelent. :N De rákerestem youtube-n, és elvileg ki kell kapcsolni gpu gyorsítást és jó lesz.majd megpróbálom hátha

[ Szerkesztve ]

(#28143) ToBeY válasza ToBeY (#28142) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Kikapcsoltam a gpu gyorsítást most "jó",viszont a zoom olyan darabos mint a franc :U

(#28144) BonFire válasza ToBeY (#28143) üzenetére


BonFire
veterán

Megnyitod, elmented újra, aztán visszakapcsolhatod a GPU-t. A képet megmentetted.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#28145) ToBeY válasza BonFire (#28144) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ha bekapcsolt gpu gyorsítás mellett nyitom meg a képet akkor nem látszik semmi a képből,csak a layer fülön látszik hogy meg van nyitva valami,és így szerkeszteni se lehet a képet

[ Szerkesztve ]

(#28146) kuyarashi válasza ToBeY (#28145) üzenetére


kuyarashi
őstag

Egyébként mi a VGA?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28147) ToBeY válasza kuyarashi (#28146) üzenetére


ToBeY
nagyúr

igpu intel 4600 - nyilván ezért ilyen fosh,de ezzel eddig nem volt gond.

(#28148) kuyarashi válasza ToBeY (#28147) üzenetére


kuyarashi
őstag

Igen, alap, de attól még nem kellene ilyen hibát okoznia. Feltételezem ez bug.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28149) ToBeY válasza kuyarashi (#28148) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én arra gondolok,hogy win11 és a PS 2022 nem szereti egymást :U
Mivel win10 és PS 2021 nem volt ilyen gondom.

[ Szerkesztve ]

(#28150) zümzümm


zümzümm
senior tag

Sziasztok,

HOgyan lehet visszaállni a PS egy korábbi verziójára? Amikor a PS frissült a 2022es verzióra, utána visszaálltam a 2021esre mert baromi lassú volt a kép nagyitás kicsinyités. De ez a 2021es verzió amire visszaállt, a 22.5.x verzió. Ezt ajánlotta fel a creative cloud. De nekem a 22.4.x verzió kellene. Szóval ezt a 22.4.x verziót hogyan tudom előbányászni?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.