Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28201) gaben75


gaben75
tag

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne ha csináltam a ps-ben action-t azt hol tárolja? Át lehet vinni másik gépre?
Köszönöm.

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#28202) Vesa válasza gaben75 (#28201) üzenetére


Vesa
veterán

Itt keresd:

C:\Users\AppData\Roaming\Adobe\Adobe Photoshop\Presets\Actions

Igen, átvihető.

01 – Open the Window Menu in Photoshop. Choose Actions from the menu.
02 – Click the Menu Icon.
03 – Scroll Down to Load Actions.
04 – Open the Photoshop Actions Folder.
05 – Double-click the .ATN file.
06 – Click on an Action, Press the Play Button.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#28203) gaben75 válasza Vesa (#28202) üzenetére


gaben75
tag

Köszönöm szépen, megnézem :R

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#28204) JozsBiker


JozsBiker
aktív tag

Sziasztok !

CS5 -re szeretném feltenni az Eye Candy 4000 plugin -t.
Kb. így: [link]
Szépen végig is megy, de sajnos nem jelenik meg a szűrők között. Tudja valaki mit csinálhatok rosszul ? Köszi.

(#28205) Vesa válasza JozsBiker (#28204) üzenetére


Vesa
veterán

Biztosan egyezik a verzió? Tehát CS5-höz való a plugin?

A tudomány a valóság költészete!

(#28206) JozsBiker válasza Vesa (#28205) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Azt írja :

"Host Requirements for Windows:
-- Adobe Photoshop 4.0 or later (includes Photoshop 6)"

A CS5 asszem benne van, mert "later" :-)

(#28207) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Adott egy Photoshop 2020. Az a gondom vele, hogy 15-20 perc után megmerevedik a képernyő és megfagy a program. Bezárni is csak feladatkezelőből tudom. Viszonylag régi masina, i7 3770k, Hd6950.
Kb 2 hónapja újra raktam a rendszert, addig jól működött. Most valahogy ezzel a fagyással szívok. minden előzmény nélkül gondol egyet és azt mondja elég volt, nem működök tovább. Minden hardverem rendben van, direkt leteszteltem mindent az elmult pár napban. nincs esetleg valami ötletetek, hogy merre tovább?
igen, eredeti

(#28208) kuyarashi válasza AndrewTdi (#28207) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szia!

Lefagynia tényleg nem kellene. Csak az jut eszembe, hogy a memóriakezeléssel lehet gond, de csak spekulálok.
Photoshopon belül ugyanazok a beállításaid, mint újratelepítést megelőzően? A RAM méretére, és a lapozófájl (cache) méretére gondolok.
Illetve kérdés még, hogy mindig 20 perc után fagy le, vagy grafikától függ, hogy mennyi ideig bírja.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28209) AndrewTdi válasza kuyarashi (#28208) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Annó sem állítottam semmit a memóriakezelésén és most sem. minden gyári értéken van.
(16gb ram van a gépemben, és a windows kezeli a lapozó file méretét (500gbssd) ).
Van amikor már rögtön lefagy ahogy behívok megnyitok egy fotót. van amikor sikerül megnyitni a fotót, elkezdenem szerkesztgetni és van hogy egy egy alap módosításnál megmerevedik az egész és kész. Teljesen random az időintervallum amig dolgozni tudok vele. 10 másodperctől 5-10percig is.
Sima alap kép vágás, és alapfokú képszerkesztést használok benne, semmi mélybe nyúlót. Ezért nem is értem, hogy most mi a nyűgje. :(
Minden driver fent van, minden más tökéletesen működik (3d tervező program is pl) :U :(

(#28210) AndrewTdi válasza AndrewTdi (#28209) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Most bírta kemény 7 percig [kép]

(#28211) Vesa válasza AndrewTdi (#28209) üzenetére


Vesa
veterán

Ennyire egyik verzió sem tré, hogy így fagyna. A PS amúgy stabil program. Tehát vagy a hardvereddel van valami, vagy a PS verziód bogaras. Legális verzió? Mert ha nem, akkor eleve ott keresd a problémát.
Ha legál, akkor tedd fel a legújabbat CC kliensből, és nézd meg az mit csinál. Ha ez sem javít a dolgon, akkor próbáld meg kikapcsolni a GPU hardveres gyorsítást. Ugyanis, a PS alapvetően Intel/nVidia párti, ha szabad így fogalmazni. AMD GPU driverekkel többször akadt már gondja korábban is.

A tudomány a valóság költészete!

(#28212) kuyarashi válasza Vesa (#28211) üzenetére


kuyarashi
őstag

Igen, azzal kezdte, hogy legális. Persze további kérdés lehet, hogy milyen forrásból.

AndrewTdi
Próbáltad már teljesen legyalulni és újratelepíteni?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28213) Vesa válasza kuyarashi (#28212) üzenetére


Vesa
veterán

Hol? Én csak annyit látok, hogy "Adott egy PS 2020". Hogy az legál vagy sem, az nem derült ki számomra.

A tudomány a valóság költészete!

(#28214) kuyarashi válasza Vesa (#28213) üzenetére


kuyarashi
őstag

Utolsó sor.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28215) Vesa válasza kuyarashi (#28214) üzenetére


Vesa
veterán

:W Bakker, fárasztó ez az év vége. Sorry! Pedig kétszer átolvastam... :D

Szóval AMD hardver miatt, én továbbra is azt javaslom, tegyen egy próbát GPU acceleration OFF módban.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#28216) kuyarashi válasza Vesa (#28215) üzenetére


kuyarashi
őstag

:)
Mindenképp!

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28217) AndrewTdi válasza kuyarashi (#28212) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Igen, már többször is újra raktam. Akkoris ezt csinálja, ha kikapcsolom a teljesítmény fülben a GPU gyorsítást.
Az utóbbi 2 napom azzal telt, hogy mindenféle hardverteszt és endurance programot futtattam. Ezek alapján az összes hardverem rendben van. Már ott tartok, hogy újra rakom az egész wint. :U

(#28218) kuyarashi válasza AndrewTdi (#28217) üzenetére


kuyarashi
őstag

Peh.
Poénból azért megpróbálhatsz állítani a RAM-on, meg a cache kezelésen (a Photoshop beállításaiban).

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28219) Vesa válasza AndrewTdi (#28217) üzenetére


Vesa
veterán

Ez tipikusan olyan hiba, amit így nem lehet megfejteni. Még egy jellemző hibajelenség sincs amiből ki lehetne indulni (pl. pixelesedik a kép, stb.), vagy hibaüzenet sincs. A full fagyás általában hardverhiba, vagy driver probléma miatt lehet. Esetleg OS, de akkor más program is fagyna.

A tudomány a valóság költészete!

(#28220) AndrewTdi válasza Vesa (#28219) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Igen, sajnos ezért vagyok meglőve, mert se hibakód, se semmi.
Már az alaplapom gyári drivereit is feltettem (a windows 10 által letöltött helyett), de ugyanaz.
próbálkozom majd még, de ha más nem marad, akkor rendszer reinstall.
mindenkinek köszönöm a segítséget és az ötletelgetést. :R

(#28221) aldebaran válasza AndrewTdi (#28220) üzenetére


aldebaran
őstag

Windows hibanaplót nem nézted? Ott ír valamit?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#28222) kuyarashi válasza AndrewTdi (#28220) üzenetére


kuyarashi
őstag

Mondjuk az nagyon alapvető, hogy a gyári driverek fel legyen telepítve. Semmi se a Windows által installált driver legyen. Ezt nem is a PS szempontjából, mondom, hanem mindenre kiterjedően.

A Windows Update menüjében telepítsd fel a "Választható frissítéseket" is, ha vannak! Ezek hiánya simán okozhat hardver problémát.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28223) JozsBiker válasza Vesa (#28205) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Az lehet a gond, hogy a PS 64 bites, az Eye Candy 4000 plugin pedig 32. Azt írják egy helyen, hogy az Eye Candy 6 vagy 7 szükséges. No azt nemtom honnan szedjek.

(#28224) Vesa válasza JozsBiker (#28223) üzenetére


Vesa
veterán

Az valóban gond. Viszont a 7-es újabb verzió, és úgy látom nem támogatja a CS5-öt (a req. szerint minimum CS6 kell neki vagy CC).
Eye Candy 7 itt kapható, és a 4000-ről szerencsére van upgrade opció is, 49 dodóért.

Úgy tűnik neked a 6-os kell, azt viszont már nem lehet kapni. Kérdezz rá a fejlesztőnél/forgalmazónál, hogy a weblapon leírtakkal ellentétben a 7-es működik-e CS5 alatt is! Ha nem, akkor esetleg kérdezz rá, hogy ha megveszed a 7-et, kaphatsz-e esetleg egy 6-os verziót is, downgrade opcióként. Más ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#28225) alec.cs


alec.cs
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy PS és illustrator átlagos, normális használatához a GeForce GT 730 4GB DDR3 64bit Pcie VGA elegendő? Vagy esetleg egy erősebb VGA kártya ajánlott?
Most, hogy a VGA kártyák árai ilyen magas áron vannak, ezért nem mindegy, hogy milyen van a gépben.
A gép (asztali) paraméterei: I5 (11 gen), 32GB Ram, 500SSD, 24" monitor

Elegendő lenne a GT 730-as kártya, vagy erősebb kellene?
A VGA kártya 2GB vagy 4GB rammal legyen?

(#28226) JozsBiker válasza Vesa (#28224) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Köszönöm!

(#28227) Dluinet válasza alec.cs (#28225) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Inkább a CPU számít ezeknél a programoknál, és ott is a max GHz, a Single Thread Process és a memóriaátvitel sebessége a döntő.
VGA csak nagyon keveset dob a sebességen, csak egy-két művelet esetében tudja használni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28228) kuyarashi válasza alec.cs (#28225) üzenetére


kuyarashi
őstag

Egyetértek. Hardveresen néhány effekthez használja mindkét szoftver a GPU-t, de valóban nem ez a döntő. Ugyanazt tudom leírni, amit Dluinet. RAM és SSD rendben van (igaz SSD és SSD között is nagy különbségek lehetnek).

Ha választhatsz, akkor a 4 GB-os VGA-t használd.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28229) alec.cs válasza kuyarashi (#28228) üzenetére


alec.cs
tag

@Dluinet, @kuyarashi:

Köszönöm a válaszokat.
Marad a gyors CPU, RAM, SSD. A VGA kártya majd később, mikor már elfogadható áron lesz...

(#28230) Vesa válasza alec.cs (#28229) üzenetére


Vesa
veterán

A 32Gb RAM kifejezetten jót tesz mert az szokott a szűk keresztmetszet lenni, főleg ha valaki méretes állományokkal dolgozik.

A tudomány a valóság költészete!

(#28231) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Üdv!
ne haragudjatok ha uncsi már, de újra raktam a rendszert. Lekopogom, de most teljesen jól működik a PS, eddig még nem fagyott. Remélem így is marad!

(#28232) Vesa válasza AndrewTdi (#28231) üzenetére


Vesa
veterán

:C

A tudomány a valóság költészete!

(#28233) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Sziasztok

Önéletrajzokat nézegettem, és találtam a neten egyet, ahol a betűtípus nagyon tetszik. Tudnátok nekem segíteni abban, hogy ami a képen, képeken van betű , annak pontosan mi a megnevezése? Köszönöm.
Illetve honnan tudnám beszerezni?

(#28234) kuyarashi válasza zeus_2k14 (#28233) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szia!

Talán ez lesz az.
Ha hasonló problémád van, használd az alábbi két karakterfelismerő progit!
WhatTheFont
WhatFontIs

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28235) phoenix64


phoenix64
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szuksegem. Eleg kezdo vagyok PS-ban, de eddig volt egy tok jo video ami alapjan siman tudtam retusalni szep eredmennyel. Errol a vidirol lenne szo. Viszont tobbszor is megbolondult a ps es egyaltalan nem vett mintat a clone stamp, igy nem is mukodott a retusalas, csak egy PS reset vagy reinstall segített rajta. A baj az, hogy most mar sem a reset, sem a reinstall nem segít a dolgon. Tudna valaki segiteni mi lehet a problema?

Koszi! :R

(#28236) Fire/SOUL/CD válasza gaben75 (#28201) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

semmi, benéztem...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28237) BonFire válasza phoenix64 (#28235) üzenetére


BonFire
veterán

Mivel semmit sem tudunk meg a Ps-edről, sem a környezetről amin futtatod, marad a kávézaccból jóslás, ami nem igazán célravezető. Photoshop Build szám? Windows? OSX? Mac, Pc? Oprendszer? Hardveres környezet?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#28238) phoenix64 válasza BonFire (#28237) üzenetére


phoenix64
őstag

Sry. :D PS CC 2019, Windows 10, Ryzen 5 1500x + 16GB ram.

(#28239) BonFire válasza phoenix64 (#28238) üzenetére


BonFire
veterán

Hányas built? Frissíts, már van Ps 2022!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#28240) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

A PS sebességét mennyire befolyásolja egy 4K monitoros rendszer? Mennyivel lassúbb egy FHD, vagy QHD-hez viszonyítva?

Előre is köszi.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28241) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Melyik az utolsó PS aminek elég dx11 vga,2020-as? Sajnos az új 2022 használhatatlan GPU gyorsítás nélkül, dx12 meg nem tudja a vga-am,így downgrade-ék...

[ Szerkesztve ]

(#28242) ToBeY válasza ToBeY (#28241) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Egyet downgrade-tem 2021.22.4.0.195.re most nem nyavalyog a gpu gyorsítás végett,elég neki a dx11 vga.

(#28243) kuyarashi válasza ToBeY (#28242) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szerencsés vagy. :)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28244) ToBeY válasza kuyarashi (#28243) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Miért neked milyen problémád van?4k monitort használok,simán jó minden,pedig egy őskövület a gépem :K

(#28245) kuyarashi válasza ToBeY (#28244) üzenetére


kuyarashi
őstag

A PS itt is hasít, Corel-el vannak gondok. :)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28246) ToBeY válasza kuyarashi (#28245) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ja értem,ahhoz nem tudok hozzászólni sajna :N

(#28247) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hol találok arra vonatkozó infót,hogy melyik PS milyen DirectX használ? :F

(#28248) kuyarashi válasza ToBeY (#28247) üzenetére


kuyarashi
őstag

Ilyen listát hirtelen nem találtam. Különböző verziókhoz vannak rendszerkövetelmény ismertetők, de ezek meg tök ellentmondásosak.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28249) ToBeY válasza kuyarashi (#28248) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Engem igazából csak az érdekelne,hogy mikor lett követelmény a dx12?
Mert ha 2021 már az volt dx12 és az simán megy,akkor valami más miatt nem megy 2022-nél a GPU gyorsítás, és ezért szaggatott kegyetlenül. :U

(#28250) kuyarashi válasza ToBeY (#28249) üzenetére


kuyarashi
őstag

A CC 2021 (tehát v22) már DX12-t használt, szóval mással lehet a bibi.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.