Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28051) Mr. Y válasza BonFire (#28050) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Ezt kipróbálom, köszönöm

But who is watching the guardians?

(#28052) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Készítettem egy animációt, amit gif ként mentenék le.
File - Export - Save for web legacy
Ha itt a play gombra nyomok jól játsza le, de ha preview akkor a lejátszáskor az animáció csak egymásra pakolja a képeket, nem tűnteti el az előzőt. Ha elmentem akkor így menti el.
Mit csinálok rosszul?

(#28053) lanszelot válasza lanszelot (#28052) üzenetére


lanszelot
addikt

Sikerült, a layer-t frame ra kellett váltani a szerkesztőben, még mentés előtt

[ Szerkesztve ]

(#28054) Soká


Soká
senior tag

Sziasztok!
Érdemes keresgélnem, van rá megoldás a Beállításokban?
Arról van szó, hogy ha megnyitok egy nagy felbontású fotót a PS-ben, akkor az alapból az ablak méretéhez igazodva jelenik meg, mondjuk 16,67%-os "kicsinyítésben". Ha a Crop eszközzel lekicsinyítem mondjuk 1200x800pixelre, akkor a kép megtartja a 16,67%-os megjelenést, vagyis a monitor közepén lesz belőle egy kis "bélyegkép".
Biztosan be lehet állítani valahol, hogy kitöltse vágás után az ablakot és ne kelljen egyenként belezoomolgatnom.
Köszi!

(#28055) Dluinet válasza Soká (#28054) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Billentyű kombináció: Ctrl+0

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28056) kuyarashi válasza Soká (#28054) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szia!

Én sem tudok ilyen beállításról.
A a) Ctrl + 0, mellett még ott van a b) Space + jobb klikk (a rajzlapon) -> "Fit on Screen".

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28057) Soká válasza Dluinet (#28055) üzenetére


Soká
senior tag

Köszönöm Nektek!!
Ha nincs ilyen beállítási lehetőség, akkor nincs, de véleményem szerint nem lenne hülyeség ha egy crop után akkora méretben jelenne meg a kép, amilyenben dolgoztam éppen. Tehát ha megnyitok egy 6000x4000px-es fájlt és lekicsinyítem mondjuk 1200x800px-re, akkor kapok az ablak közepén egy bélyegképet. Ez kinek jó? Ha most több száz fotót croppolgatok egyenként, akkor mindegyiknél nyomogathatom a Ctrl+0 vagy az egéren görgethetek a középső gombbal... felesleges mozdulatok.

(#28058) Dluinet válasza Soká (#28057) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ezért használjuk a műveletek palettát és az automatizálás> köteg parancsot

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28059) Soká válasza Dluinet (#28058) üzenetére


Soká
senior tag

Minden egyes kép külön "gondozást" igényel. Magától nem fogja kitalálni, hogy én a képen balról és felülről vágnék valamennyit vagy jobbról és lentről. Vagy mindenhonnan. Egyéb korrekciókról nem beszélve.
A többit nyilván én is a műveletek palettáról automatizálom.

(#28060) Dluinet válasza Soká (#28059) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A műveleteket sorban berakhatod, de a paraméterek megadását és a vágást megvárja, ha úgy állítod be.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28061) kuyarashi válasza Soká (#28057) üzenetére


kuyarashi
őstag

Nekem teljesen logikus, hogy a nagyítás mértékét megőrzi a program vágáskor. Így látja az ember, hogy arányaiban mennyivel lett kisebb a kép. Az, hogy ennyire picire kell vágnod egy rakat képet, tehát a nagy felbontásból apró lesz, az jelenleg egyéni (de semmiképp sem egyedi) kellemetlenség. Tényleg egy "bélyegkép" marad a képernyő közepén. Szóval be is látom, hogy ebben az esetben ez hátrányos.
Egyszer így jó, másszor úgy. Ennyi az egész.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28062) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Mivel érhetném azt el, hogy a háromszögek fullra kiönthetőek legyenek pl. Paint-ben megnyitva és ne ilyen pixeles legyen a szélük?! CS2-m van, szóval ebben is elérhető megoldás kellene! Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#28063) kuyarashi válasza tylerddd (#28062) üzenetére


kuyarashi
őstag

A Paint gondolom nem ad lehetőséget a finomhangolásra, ezért első körben PS-ban megpróbálnám sokkal nagyobb felbontásban menteni a képet.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28064) tylerddd válasza kuyarashi (#28063) üzenetére


tylerddd
veterán

Most egy olyan gagyi megoldást találtam, hogy a háromszögek belsejét töröltem és áttetszőként mentettem png-be. Így ha Paintban megnyitják, fehérek a háromszögek, de szinte 99%-os lefedettséget ad a kiöntés. De köszi, ránézek, hogy mire jutok a felbontás növelésével. Korábban más képeknél sikerült pl. Adjustment Layerrel (Level) szinten játszani és megoldani, de ennek valszeg kicsi a felbontása ehhez, mert nem működött most.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#28065) kuyarashi válasza tylerddd (#28064) üzenetére


kuyarashi
őstag

Ha *.png-vel jól működik, akkor hagyd meg azt.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28066) BonFire válasza tylerddd (#28062) üzenetére


BonFire
veterán

Irány az Illustrator, pikkpakk meg lehet szerkeszteni a rácsot, majd a Live Pain Bucket toollal egy kattintás a kitöltés.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#28067) kuyarashi válasza BonFire (#28066) üzenetére


kuyarashi
őstag

Én úgy értelmeztem, hogy a lényeg az, hogy a kitöltés mindig utólag történik Paintben. A PS csak előkészítő.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28068) BonFire válasza kuyarashi (#28067) üzenetére


BonFire
veterán

De ha van Photoshop, akkor minek kéne használni egyáltalán a Paintet?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#28069) tylerddd válasza BonFire (#28068) üzenetére


tylerddd
veterán

A kész alapot nem én fogom használni, Paint lesz adott hozzá.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#28070) kuyarashi válasza tylerddd (#28069) üzenetére


kuyarashi
őstag

Én is erre gondoltam.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28071) berkilac52


berkilac52
újonc

Sziasztok PS túdók!
Örülnék és megköszönném, ha valaki tudna egy egyszerűbb megoldást.
Az egyik objektívem nagyon szinihibás. "Kromatikus abberáció". A vörös, zöld, kék cstornák váltogatásánál látszik, hogy az objektív eltolódva képzi le a cstornákat.
Én azt a bonyolult eljárást találtam ki ennek javítására, hogy másolatot készítettem minden cstornáról. Ezeket egy újabb akcióban rétegekbe másoltam, majd egymáshoz igazítottam ezeket. Ezután méretre vágtam az egészet és újra másolatot készítettem a rétegekró. Így volt három fekete-fehér képem a vörös, a kék és a zöld csatornáról, melyek pontosan fedik egymát. Ezután mindet bemásoltam az eredeti csatornák helyére. Igy a fotón eltűntek a szinihibák és az élesítés is hatékonyabb lett.
Esetleg tud valaki egy ennél sgyszerűbb eljárást????
Előre is köszönöm válaszokat vagy hogy végigolvastad!

(#28072) Dluinet válasza berkilac52 (#28071) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az eredeti képet Camera Raw-ban megnyitni, ami exif alapján felismeri a fényképezőt és az objektívet, és elvégezi a korrekciót.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28073) berkilac52 válasza Dluinet (#28072) üzenetére


berkilac52
újonc

Hát igen.....ha a program listáján van az objektív akkor elvégzi, de ez nem szerepel rajta.
(Pentax k50 - Sigma 18-50mm f2.8-3.5 OS HSM - Photoshop cs4)
Sok variációt és programot kipróbáltam, de ezek csak az éleken jelentkező abberáció szaturációját csökkentik, igy az elmosódottság megmarad.
A csatornák összepsszíntásával viszont élesebbek , pontosabbak lesznek a kép szélei is.

(#28074) Dluinet válasza berkilac52 (#28073) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Amikor nem volt Camera Raw, akkor úgy csináltuk ahogy te írtad.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28075) berkilac52 válasza Dluinet (#28074) üzenetére


berkilac52
újonc

Na ja...de már elég régóta van Camere Raw. Azóta már igazán lehetne egy erre kihegyezett program, akár az imént említett programon belül is.
Még bizakodom, hátha van valakinek valami "hogy ez nem jutott eszembe" ötlete.
Köszi hogy írtál Dluinet....ha esetleg akad ötleted, itt leszek! :)

(#28076) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Legjobb megelőzni a bajt. Gondolom "vártad" már, hogy ezt beírja valaki. :D
Jobb nekem sem jut eszembe, úgyhogy egyelőre marad a csatornánkénti mozgatás.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28077) berkilac52 válasza kuyarashi (#28076) üzenetére


berkilac52
újonc

Igen...így idéző jellel! :) Baromi hosszadalmas művelet és amikor már jól belekeveredtem és már azt sem tudom melyi csatorna melyik, egy szempillantás alatt belefulladok és kezdhetem újra. Próbáltam kijelölni a csatornát és ide oda nyújtogatni, de kis egér mozdulatra is úgy ugrál, hogy nem lehet beigazítani. A kép sarkára helyezve a kurzort és a klaviatúra nyilaival mozgatva pedig az egész réteget ide-oda tologatja, nem tudom "nyujtani, gyűrni, csavarni".
Ez a dolog most úgy becsípődött, hogy már el kell mennem megtanulni a programozás csínnyt-bínnyát. Persze az alapfogalmakat sem tudom. :(

(#28078) kuyarashi válasza berkilac52 (#28077) üzenetére


kuyarashi
őstag

Elég macerás. Ha 1-2 képet kell csak korrigálni, az rendben van, de ha folyamatos, akkor talán nem kifizetődő.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28079) kuyarashi válasza berkilac52 (#28077) üzenetére


kuyarashi
őstag

Na, ehhez is én kellek. :D
Vannak csillagászati kép és videófeldolgozó szoftverek. Egyik ilyen az ingyenes ReiStax, amiben egymásra lehet illeszteni a mono kamerával készült, RGB szűrőzött fotókat/videókat.

Ha megnyitod benne az igazításra váró fotódat, a jobb felső sarokban található "RGB Align" gombra előjön egy ablak, amelyikbe X és Y irányban tudod mozgatni a színcsatornákat. Ennyi.
Ne ijedj meg, a képnek csak egy részén fogja mutatni az eredményt, de természetesen az egészre alkalmazza. Végül el tudod menteni a képet.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28080) BonFire válasza berkilac52 (#28077) üzenetére


BonFire
veterán

Add ez azt az üveget. Jó árat kérhetsz érte, hiszen "fancy".

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#28081) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok
Egy nagyon egyszerű kérdésem lenne.
Sokáig használtam vmelyik régi Acdsee verziót, aminek volt egy számomra szuper funkciója.
Ha rákattintottam akkor automatikusan feljavította a kép színeit (vagy kontrasztot, telitettséget stb :) ) Nem kellett nekem babrálni vele - nem is tudnék.
Most hogy újratelepítettem a gépet, fingom sincs melyik volt ez a verzió.
Tudnátok valami alternatívát mondani?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#28082) Balinov válasza Elar (#28081) üzenetére


Balinov
félisten

Kezdo digitalos fotos koromban meg elozo elotti evtizedben a Google fele Picasa-t hasznaltam katalogizalasra, egyszerubb kepjavitasokra, vagasra, stb.

Na abban volt egy ilyen feature, ugy hivtak Ma jo napom van/ 'I'm feeling lucky, az kb pont azt tudja, amit keresel.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#28083) aldebaran válasza Elar (#28081) üzenetére


aldebaran
őstag

Én az ACDsee Ultimate 13-t használom, de szerintem az újabbakban már a Tools menü / Actions alatt vannak amik előre definiáltan módosítanak. Sohase használtam, kipróbáltam: miután rákattintottam az egyik action-re csinált egy backup file-t az eredetiről.

Ugyanezek megvannak a photoshop-ban is, vagy lehet letölteni preset-eket akár PS-hez, akár Lightroom-hoz...

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#28084) Elar válasza aldebaran (#28083) üzenetére


Elar
senior tag

Köszi
A Photoshopban hol van ilyen? :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#28085) aldebaran válasza Elar (#28084) üzenetére


aldebaran
őstag

Ez a videó angolul van, de mutogatja és szerintem angol tudás nélkül is érthető. Ha pedig tudsz angolul, akkor mégjobb.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#28086) BonFire válasza kuyarashi (#28076) üzenetére


BonFire
veterán

Egymillió objektív létezik, és nyilván nem lehet mindet implementálni, csak azokra szorítkozni, amelyek ma is népszerűek a piacon.

Viszont vannak oldschool-objektívek, amelyeket kifejezetten azért vásárolnak, mert van valami különlegessége, ami miatt nélkülözhetetlen. Például a Helios objektívek, amelyek különleges swirly bokeh-t csinálnak, amit másként nem lehet utánozni. Na ugye most nem az a cél, hogy ezt a torzítást szoftveresen eltüntessük, ha már Heliost vettünk. :) Van olyan üveg is, amelynek nagy a kromatikus aberrációja, viszont tud valami olyat, ami miatt mégis használjuk.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#28087) kuyarashi válasza BonFire (#28086) üzenetére


kuyarashi
őstag

Én 1.000.002-t számoltam.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28088) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hi
Szeretném ezt a tutorialt megcsinálni,de nem értem hogyan csinálja itt hogy megvan a kijelölése, majd deselect és ugyanúgy festegeti a highlight részeket mintha élne még a kijelölése?!

(#28089) Dluinet válasza ToBeY (#28088) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ctrl+h és a hangyák nem látszanak, újból Ctrl+h és a hangyák megint látszanak

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28090) ToBeY válasza Dluinet (#28089) üzenetére


ToBeY
nagyúr

áhá ezt nem tudtam köszi. :B

(#28091) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Leporellot küldök a nyomdába, de eddig különös jelölés nélkül küldtem mindig. Most kérdezik, hogy hajtásjelet vagy iylesmit nem kellene-e rá rakni. Van ilyen? Hogy szokták jelölni?

We are only Stardust...

(#28092) Dluinet válasza Jinxb1rd (#28091) üzenetére


Dluinet
nagyúr

LA4-es, 6 oldal, vagy valami különleges?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28093) Jinxb1rd válasza Dluinet (#28092) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

LA4, 6 oldal

We are only Stardust...

(#28094) Dluinet válasza Jinxb1rd (#28093) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ott nem kell jelölni, nem a jelölésre hajtják, hanem amekkorára beállítják a gépet.
A gép meg nem nézi a jelölést.
Nagyon kezdőnek kell lenni, hogy ne tudjon egy LA4-et meghajtani jelölés nélkül.
Ha ilyennel találkoznék, azokat egyből hanyagolnám.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28095) Jinxb1rd válasza Dluinet (#28094) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Most valami nagyon borzalmas nyomdához kerültünk, akik a lehető legapróbb dolgokért is visszadobják az állományokat és variáltatják őket. :(

We are only Stardust...

(#28096) Dluinet válasza Jinxb1rd (#28095) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha valamihez nem értesz, akkor kritizáld.
Az ilyenek el kell kerülni, hülyék mindenhez.
Szégyen hogy nem elég annyi, hogy LA4-re hajtás Z-ben vagy oltár hajtással.
Attól hogy bejelölöd, attól nem lesz pontosabb a hajtás.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28097) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Eléggé nagy hepaj lett itt a nyomdával, leszarozta a munkámat, mert két cuccot is rosszul nyomtattak ki, mert nem ellenőrizték és konvertálásnál valami elcsesződött.

Most mehet a nyomozás ki a vétkes.

Ez ügyben kérdezném, hogy a Trim boxot a pdf-ekben kinek a dolga beállítani? Egyáltalán kell-e, mert a vágójelek ott vannak, ezt egy nyomda pár perc alatt megcsinálja.

We are only Stardust...

(#28098) Dluinet válasza Jinxb1rd (#28097) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Indesing és Illustrator automatikusan felhelyezi, amint Bleed opció aktívvá teszed PDF mentésekor.
PS-t nem ismerem ebből a szempontból, PS-ből nem szoktam nyomtatásra exportálni, de úgy tudom annak is működnie kell, ha a PS-sel helyezteted fel az automatikus vágójeleket.

De csak ismételni tudom magam: Az ilyeneket el kell kerülni, hülyék mindenhez. Sok éves tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28099) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném javítani az eredményt, viszont a legtöbbször felugrik alatta az a kicsi ablakocska. Hogyan tudnám eltüntetni? Sokszor nem csak számnál jön elé, hanem ékezeteknél is.

Köszönöm!

(#28100) kuyarashi válasza Pikaa (#28099) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szia!

Ez minden olyan karakternél felugrik, aminek több alternatívája van, hogy ki tudd választani a neked megfelelőt. Alapvetően - ha megfelel az alap karakter külleme - csak figyelmen kívül kell hagyni ezt az ablakot. Ha ugyanis befejezed a szöveg szerkesztését, úgyis eltűnik. Ezért nem teljesen értem, hogy miért zavar téged. Vagy ott marad és nem tűnik el?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.