Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14551) pufancska válasza Abrion (#14548) üzenetére


pufancska
tag

Melyik képet nézted, mert én használtam ACDSEE Pro 5-öt. Ámbár, hogy megvédjem BonFire-t még nincs is két éve ACDSEE Pro 5, vagy van? :F

(#14552) BonFire válasza pufancska (#14551) üzenetére


BonFire
veterán

Amúgy tényleg nem ismerem ezt az ACDSEE-t, de úgy gondolom, hogy egy képnézővel bajosan lehet egy olyan összetett feladatot elvégezni, mint a fenti. Az alakot ki kellett maszkolni és új háttérre tenni, a logót ki kellett retusálni a ruhájáról, és másikkal behelyettesíteni. Ezt szerintem egyik képnéző se tudja, de javítsatok ki, ha tévedek.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#14553) ViZion válasza BonFire (#14552) üzenetére


ViZion
félisten

Azért ez jóval több, mint egy képnézegető, bár kivágást nem csináltam vele anno... :F

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14554) pufancska válasza BonFire (#14552) üzenetére


pufancska
tag

Nem lehet, kb. annyit lehet vele elvégezni mint lightroom-mal. Vagy egy piciivel kevesebbet.

[ Szerkesztve ]

(#14555) BonFire válasza ViZion (#14553) üzenetére


BonFire
veterán

De ez is 100 dodó, és Ps mellett nincs rá szükség. Max tényleg csak egy IrfanView-ra.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#14556) kiskornel válasza BonFire (#14555) üzenetére


kiskornel
addikt

+1 az IrfanView-re.

PS-ben ctrl+A; ctrl+C; átmegy IrfanView; ctrl+V; ctrl+R; "1280"; enter; ctrl+S; enter; Az egyik legjobb méretező rutin.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#14557) Speeedfire válasza Abrion (#14548) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ez lol, megpusztultam.
Letöltötted az összes eddigi feltöltött képét, csak azért hogy megnézd mivel menti el őket? :DDD

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#14558) ViZion


ViZion
félisten

Nah, itt egy újabb érdekesség:
i5 proci, 8 GB ram, de csak int. VGA... minden zsír, Corel száguld, netezni jó, filmek is mennek, de...
DE: PS-nek nem annyira jön be, a VGA gyorsításhoz kevés neki az IGP, néha látványosan belassul pár pillanatra. Mivel a scratch disk is SSD-n van, csak erre tudok gondolni. Másnak (aki nem ezzel dolgozik) nem tűnne fel a lassulás, de érezni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14559) ViZion


ViZion
félisten

Újabb extrém feladat: sok variáció egy dologból (szín, betűtípus, etc picit variál->ment->újra), szinte lépésenként kimentve .jpg-be... woooot :o
Ami nem lenne gond, írok eksönt, kész. De ugye a psd fájlnevét kapja a jpg, tehát automatikusan nem megy... van olyan, h sorszámozza? Vagy hogy csináljam, ha nem akarok ezzel holnap túl sokat szopcsizni? Rétegekbe mentsem (a praktikus ctrl+alt+shift+E), utána export layers... hm. Megoldottam mire leírtam? :Y Jobb ötlet? :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14560) MmDorian


MmDorian
őstag

Sziasztok!

Csináltam egy amatőr filmnek postert. Úgy néz ki ez lesz az első komolyabb projectünk, szeretném kinyomtatni, és kitenni a falra. Majd a végleges simitások el lesznek végezve, hogy valóban filmes posternek hasson. AZ első benyomásotokra vagyok kiváncsi, olyan emberekére, akinek ehhez van szeme. Nem profi munkaként kell rá tenkinteni, amolyan szabadidős elfoglaltság.

Köszi.

(#14561) ViZion válasza MmDorian (#14560) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
TeCCik, érdekeselsőre. Pár dolog:
- színészek alá raszter, h kiemelkedjen
- angolul ain't a helyes szvsz, a betűtípusa nekem nem tetszik :)
- zöldes szín sem tetszik, esetleg mást próbáltál? Alvadt vér bordó, sárgás színek?
- minden felül van, alul üres, talán a director vagy a színészek átköltözhetnének
- háttér így gyűrött papír... pár gombbal lehetne ing is, "névtáblával"
- fotónál ne drop shadow legyen, azt csináld meg rendesen, külön rétegeken, így nem szép
- vérpamacsra is dobj foltokat, ne legyen egyszínű, úgy realisztikusabb
- coming soon ütősebb, mint a cím, lejjebb raknám, nem középre
Hirtelen ennyi, majd mondják a többiek is, csak győzzed csinálni :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14562) MmDorian válasza ViZion (#14561) üzenetére


MmDorian
őstag

nincs a fontba apostrof. :DDD

igazából más színt nem próbáltam, a címmel kezdtem, megtetszett, de nem tudtam tovább vinni azt a sémát. aztán úgy gondoltam, hogy marad a cím, és valami más téma lesz a középpontban, ezzel is próbáltam szemléltetni a film témáját, na mindegy, legközelebb ügyesebben.

az inges ötlet kifejezetten tetszik. lesz dolgom. majd töltögetem szépen az újakat. :)

kérdés: a typewriteres font nem hat úgy, mintha a papíron lenne. van rá valami okosság, vagy lehet warpolnom mindegyiket külön ?

[ Szerkesztve ]

(#14563) ViZion válasza MmDorian (#14562) üzenetére


ViZion
félisten

"nincs a fontba..." És? Ékezet, vessző csak van. Karaktertáblában mit mutat? Legrosszabb esetben rajzolsz egyet, az egész szövegre dobsz egy maszkot valami maszattal, nem is fog látszani.

"font nem hat úgy, mintha..." Több lehetőség is van, lehet világosabbal írni, multiply módban, lehet warpal, vagy görbévé alakítva kicsit megcincálni-maszkolni, esetleg displacement map, de ezek időigényesek. Szerintem nem olyan gáz, nem közelről nézik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14564) BonFire válasza ViZion (#14559) üzenetére


BonFire
veterán

„Újabb extrém feladat: sok variáció egy dologból (…) ötlet? ”

A layer comps (rétegszedők) nem segít megoldani a feladatot? Pont erre van kitalálva, mondjuk azt nem tudom, hogy kéne leprogramozni az eksünt, hogy minden kompról külön mentést csináljon.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#14565) BonFire válasza MmDorian (#14560) üzenetére


BonFire
veterán

A jelmondathoz én is más betűtípust választanék. Egyrészt ez a duplázódott alakzat olyan benyomást kelt, mintha rosszul látná az ember, vagy félre lenne nyomtatva. Másrészt ha hiányos a karakterkészlet és nem tudod, hogy oldd meg, akkor talán egy másikat érdemes választani. Ugyanez Century Gothiccal szvsz teljesen tökéletes lenne. Engem az is zavar, hogy a kis „i”-ről le van felejtve a pont. Ilyen betű az angolban nincs, a törökben meg az ukránban van. Ha egy bizonyos nyelven írsz, akkor mindig annak a nyelvnek a helyesírási szabályzatát kell figyelembe venni. Angolban pont van az i-n, akkor is, ha ez dizájn. Ronda és zavaró, legalább annyira, mint magyar szövegeben a kalapos hullámos Ő. Az aposztróf hiánya egy szimpla vesszővel megoldható. Kielölöd a leírt vesszőt, majd felpozicionálod a TExt palettán.

Másrészt a jelmondat lehetne kisebbel szedve. Ha Century Gothicot választod, akkor a tömörsége miatt kisebben is mutatni fog.

A cím ötletes volna, csak ez már a sokadik betűtípus, és nem is szerencsés háromfajta homlokegyenest különböző talpatlant használni. Betűkeverésnél egy szabályból kell kiindulni. Maximum háromféle legyen a plakáton, de ha lehet, inkább kettő. az összes többi dolgot meg lehet oldani a betűváltozatokkal (félkövér, sűrített, light, heavy, italic). Ezen a plakáton már van egy egyiptomi talpas lineáris antikva (az írógép betű), ami nagyon jó, és ott van a groteszk, talp nélküli „COMING SOON”. Amint látod, a különbséget a verzállal (csupanagybetű) szedett szavakkal is ki lehet emelni.

Ha betűket keverünk, akkor arra kell törekedni, hogy két nagyon eltérő legyen. Egy talpas lineáris antikva mellé jöhet egy talpatlan groteszk, vagy egy reklámbetű. Egy Arial és Futura keverése nem szerencsés, nincs meg köztük a kontraszt.

Szerintem sem illik a színek közé a kék és zöld. Földszínek, barnák, sárgák, szürkék, vörösek.

A felső színész felirat sort rakhatád negatívba is. Fekete csík alapon fehérrel megjelenítve a betűt.

A jelmondat-cím-rendező sorokat igyekezni kéne a kép felső harmadának metszéspontjába állítani.

A fotót e szerint a tutorial szerint teheted igazán plasztikussá!

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#14566) #74459392 válasza BonFire (#14565) üzenetére


#74459392
törölt tag

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget.
Van kettő pc. Az egyik egy viszonylag jó gép, E8200 proci, 4gb ram, gtx460 vga, 7200 hdd.
És van egy másik pc. Az egy irodai gép, celeron 1,8 ghz, 2gb ram, integrált vga, 5200 hdd.

Mind a kettőn adobe photoshop cs6 van. Az irodai gépen 32 bites verzió, a jobbikon 64 bites verzió.
Az irodain érezhetően lassabb minden folyamat, de!
Amikor körbevágok egy képet, akkor a jobbik gép proci hűtője maxon pörög, felfele, lefele jobbra tökéletesen tudom mozgatni a képet, de balra iszonyatosan lassan megy. Mindezt kivágás közben.
Az irodai gépen viszont semmi ilyesmi. Tökéletesen tudom mozgatni minden irányba a képet.
Nem értem, hogy lehet hogy az izmosabb gépen megy rosszabbul.
Mind a 2 gépen win7 ultimate van, egyiken 32 bit másikon 64.

(#14567) BonFire válasza #74459392 (#14566) üzenetére


BonFire
veterán

„a jobbikon 64 bites verzió.”

A Jobbikkal itt nem foglalkozunk! :DDD

Viccen kívül: már csak azért sem jó az összehasonlítási alap, mert az egyik 32, a másik 64 bites környezeten fut. Az az E8200 sem a legek netovábbja, lehet, hogy nem kéne rá a 64 bit. Igaz, hogy én egy P 4 631-essel tolom 64 biten, viszont nincs összehasonlítási alapom (aztán jövő hónapban nyugdíjazom is ezt a kiszolgált processzort...)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#14568) #74459392 válasza BonFire (#14567) üzenetére


#74459392
törölt tag

tudom, hogy e8200 nem egy mai darab, de minden funkciójában nagyon gyors a program, de kivágáskor ha balra akarom vinni a képet alig vánszorog...és ez is tök érdekes, csak ha balra, minden más irányba teljesen jól megy
másik gépen meg tök simán megy
először azt hittem, valami program hiba, de mikor láttam, hogy az irodai gépen ilyen simán megy, kicsit elszontyolodtam.
lehet felteszem majd a 32 bites verziót, de most van egy munkám és nem akarom most leszedni a programot a gépről, addig kibírom valahogy
de az is lehet van valami beállítás, ami megoldana mindent, vagy magába aprogramban, vagy windowsban

(#14569) Met válasza #74459392 (#14568) üzenetére


Met
nagyúr

Esetleg egy ps reinstallt megpróbálnék azért.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#14570) BonFire válasza #74459392 (#14568) üzenetére


BonFire
veterán

Úgy van, ahogy Met mondja. A Photoshopban nem jellemző, hogy a beállításokban kéne ahhoz turkálni, hogy optimálisan fusson. Mondom: nekem jóval gyengébb (és ócskább) processzoron ilyet nem csinál, lassabb és kevesebb memória mellett sem. A VGA-m sem egy különösképpen kiemelkedő: éppen jó. Néha viszont bizonyos VGA-k hardveres gyorsítása szokta a legkülönfélébb módon meghülyíteni a Photoshopot. Érdemes tehát egy próba erejéig kikapcsolni a GPU gyorsítást, és megnézni, akkor is csinálja-e. Ha igen, akkor egy Ps reinstall.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#14571) delta9 válasza ViZion (#14559) üzenetére


delta9
senior tag

én az ilyeneket így szoktam:

[link]

(#14572) delta9 válasza BonFire (#14564) üzenetére


delta9
senior tag

Igen, szerintem is ez a legjobb ilyen esetekben. Egyszerű menteni File > Scripts > Layer Comps to Files

(#14573) ViZion válasza delta9 (#14571) üzenetére


ViZion
félisten

delta9 & BonFire: Köszi, megnézem :R . Bevallom még nem használtam, mert nem volt még ilyen, h semmi idő alatt sok verziót valamiből. Hétvégén meg kell csinálnom...
Most meg autó dekor van... fura. Amit elképzeltem azt csak ráskiccelem a kocsira, de nagyon gagyi, mert csak pár fő elem lesz fóliázva, nem minden... pfff. evvan :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14574) #74459392 válasza BonFire (#14570) üzenetére


#74459392
törölt tag

újratettem a ps-t, kipróbáltam 32 bites verziót is, de ugyan az.
igazából nekem nem eredeti a ps, lehet valami bugos verzió? mondjuk más meg nem panaszkodott rá az oldalon ahonnan leszedtem
sőt, másik gépen is ez van, ott meg jó
nem tudom mi lehet

(#14575) BonFire válasza #74459392 (#14574) üzenetére


BonFire
veterán

Nem hinném, hogy attól lesz egy program bugos, hogy megkerüli az online ellenőrzést és másképp aktiválja magát. Viszont hogy megnyugodjon a lelked, töltsd le és telepítsd az Adobe oldaláról a CS6 trialt, az garantáltan bugmentes, illetőleg csak annyi benne a bug, amennyit az Adobe gyárilag benne hagyott. :DDD Aztán ha azzal is ugyanúgy szaggat, meg döcög, meg tekeri a procit, utána lehet elkezdeni tanakodni, hogy akkor vajon melyik hardverelemre allergiás. Tehát a programhibát első körben ki kéne zárni egy hivatalos próbaváltozattal.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#14576) ViZion válasza #74459392 (#14574) üzenetére


ViZion
félisten

Hw gyorsítás dolognak tűnik, sztem videó drivert frissíts, hátha.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14577) qamu74


qamu74
őstag

Hi!

Egy PS guru segítségét kérem. :R
Van ez a telefon és a kijelzőt és a hátteret ki kellene vágni,hogy csak a keret maradjon.
Tud valaki segíteni,nagyon szépen megköszönném. :R :R :R
Itt a kép!

(#14578) Dluinet válasza qamu74 (#14577) üzenetére


Dluinet
nagyúr

tessék

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14579) qamu74 válasza Dluinet (#14578) üzenetére


qamu74
őstag

Köszi,de a kijelzőt lenne lényeg kivágni :R :R
Én Gimp2 használok , azzal nem megy......

(#14580) Dluinet válasza qamu74 (#14579) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a szürke négyzetalakú részt, vagy a feketét is hozzá, hogy az óarany keret maradjon meg?

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14581) BonFire válasza qamu74 (#14579) üzenetére


BonFire
veterán

Akkor miért írod, hogy a hátteret vágja ki? Gimpben fogod a Pent, egyet-egyet kattintasz a négyszögletes kijelző minden sarkába, majd a görbét kijelöléssé konvertálod. Aztán rádobsz egy rétegmaszkot, és már ki is van vágva a kijelző.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#14582) qamu74 válasza Dluinet (#14580) üzenetére


qamu74
őstag

Szépen kérlek a kijelzőt vágd csak ki,többi maradjon meg. :R :R

(#14583) #74459392 válasza ViZion (#14576) üzenetére


#74459392
törölt tag

feltettem legújabb vga drivert, de ugyan az. :/
lehet win rainstall kéne, habár nem olyan régi szept- 1-én raktam újra, most nincs nagyon kedvem hozzá :)

[ Szerkesztve ]

(#14584) Dluinet válasza qamu74 (#14582) üzenetére


Dluinet
nagyúr

így?
A háttér és a kijelző átlátszó most.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14585) Met válasza #74459392 (#14583) üzenetére


Met
nagyúr

Mielőtt újra raktad a ps-t kigyomláltad kézzel is ami uninstall után meghagy?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#14586) qamu74 válasza Dluinet (#14584) üzenetére


qamu74
őstag

SZUPER lett!!!!!!
Nagyon szépen köszönöm!!!!!!!
:R :R :R :R :R :R :R :R

(#14587) #74459392 válasza Met (#14585) üzenetére


#74459392
törölt tag

beállítást meghagytam

(#14588) Met válasza #74459392 (#14587) üzenetére


Met
nagyúr

Lehet hogy pont ez a baj, uninstall majd minden ott hagyott szemetet ki kell törölni.
Esetleg elkérni egy másik telepítő lemezt ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#14589) BonFire válasza #74459392 (#14587) üzenetére


BonFire
veterán

Ahogy én uninstallálok.

Revo Uninstaller elindít, program kiválaszt, legbrutálabb, legmélyebb, legalaposabb eltávolítási módszerrel. Mindent vizsgáljon át. Amit talál, azt kitöröltetem vele. Ezek után, ha eltávolította, RegScanner elindít, kifejezésre rákeres (ez esetben Photoshop), majd az összes találatot kitöröl.

Windows reboot + új telepítés.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#14590) Inv1sus válasza BonFire (#14589) üzenetére


Inv1sus
addikt

+1 a revo uninstallernek. Eddig ez az egyetlen program, ami nem kavarta össze a rendszert és rendesen gyomlál. Ráadásul én egy régi változatot használok, ami még ingyenes volt :D

Ja és énnekem is van regscannerem. :))

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#14591) Speeedfire válasza BonFire (#14589) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

És a CCleaner? Az is megérne egy plusz pontot. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#14592) #74459392 válasza BonFire (#14589) üzenetére


#74459392
törölt tag

megcsináltam amit leírtál és most tökéletesen működik!
köszönöm! :R

(#14593) BonFire válasza #74459392 (#14592) üzenetére


BonFire
veterán

Veled örülök.

Speedfire: A CCleaner a második lépés. Csak kifelejtettem.

Inv1sus: A revo még most is ingyenes, csak a weboldal úgy van megszerkesztve, hogy mindig a fizetős Pro oldalára vigyen. A Free meg el van dugva a sarokba.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#14594) qamu74


qamu74
őstag

A PS-ben hogyan kell képet(réteget)forgatni?

(#14595) BonFire válasza qamu74 (#14594) üzenetére


BonFire
veterán

Nyomsz egy Ctrl+T (Free Transform). Az a szabad átalakítás. Aztán megfogod a sarkát, és fordíthatod. Ezt a billentyűparancsot tanuld meg, mert napjában kábé ezerszer fogod használni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#14596) qamu74 válasza BonFire (#14595) üzenetére


qamu74
őstag

:R :R

(#14597) qamu74


qamu74
őstag

Ezt a képet valaki körbetudja vágni és kivágni a kijelzőt,hogy csak a keret maradjon?
[link]

(#14598) BonFire válasza qamu74 (#14597) üzenetére


BonFire
veterán

Te most valami széria reklámmunkát vállaltál be, és mással csináltatsz meg minden egyes darabot? :Y

Ott a program, ott az eszköz, fentebb a magyarázat, hogy kell megcsinálni. A többi a te dolgod.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#14599) qamu74 válasza BonFire (#14598) üzenetére


qamu74
őstag

megcsinálom én,de hol a magyarázat? :F

(#14600) pocokxx válasza qamu74 (#14599) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

[link]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.