Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21151) salieven válasza lostprophet (#21144) üzenetére


salieven
aktív tag

Neked is meg @Satan_Claus-is köszi a tippet de hol tudnék rá csak fülpárnát venni? Mivel a garancia már lejárt róla :(

PSN: salieven

(#21152) lostprophet válasza salieven (#21151) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Egy emailt azért megérne feléjük, hátha. Egyébként meg ebay vagy aliexpress szerintem.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#21153) Thermy


Thermy
tag

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Játék elsősorban! Zenehallgatás, filmezés
(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
35.000
(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékes!
(4) Circumaural vagy supraaural?
Nem igazán értelmezem ezt sajnos, amelyik a jobb, kényelmesebb akár órákra is!
(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofonos!
(6) Milyen hangzást vársz?
Igazából ez is mindegy a lényeg hogy fps játékban jól halljam mi merről jön!
(7) Milyen csatlakozású legyen?
Lényegtelen, pc-re használnám, vagy esetleg van más jelentősége?
(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Integrált hangkártya egy GA-Z270X-Gaming K5 deszkán
(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök?
Jelenleg amiket olvasgattam a hyperx cloud 2-t ajánlották, de valahogy nem tudok megbarátkozni a kinézetével, mert valami ocsmány SZERINTEM! a Másik a logitech g35 vagy a g633, a g35-ről azt hallom hamar törik, hiába vigyáz rá az ember a másikról semmit nem találtam magyarul! Ezért is szeretném kérni az itt hozzá értő GAMEREK segítségét! Nem zenehallgatáshoz és filmezéshez lesz, arra van házimozi! Csak és kizárólag játék meg néha youtube ha alszik a kis család! :D
Ami lényeges még hogy egy Tritton 720-at használok jelenleg, de valami rettenetes hogy mennyire nem hallom hogy honnan lőnek, vagy merre trappolnak! Lehet hogy a fülemmel lenne a gond? Mert eléggé drága kategóriás füles volt új korában, meg állítólag minőségi is, de egy nagy rakás .... az egész számomra, mert ahogy írtam valamiért nem érzékelem hogy honnan jön a hang :/
Előre is köszönöm a hozzáértők segítségét, nagyon sokat jelentene! :R

[ Szerkesztve ]

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#21154) Thermy válasza CsonkaImo (#21140) üzenetére


Thermy
tag

Sajnos nekem is volt részem Kave-val, alá tudom támasztani ezt! Amilyen brutál kinézete volt annyira gyenge minőség is belül! :(

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#21155) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Na ma megérkezett a BF-kor rendelt 60 euro-s Cloud 2.
A körítés nagyon rendben van, le a kalappal.
Pici CSGO (2 óra) alatt, észre se vettem hogy a fejemen van. Ami még nagyon durva, hogy 60%-nál feljebb nem raktam a hangerőt és nem is hallatszik ki szinte semmi.
Mivel az alaplapi kártyám elég gagyi, ezért a hozzá adott USB-s kütyüvel használom.
Egyelőre tökéletesen elégedett vagyok vele, igaz nem vagyok hozzáértő.
Esetleg garanciát lehet tudni hogy hova érvényes? Német Amazonról lett rendelve.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#21156) STC Speed válasza CsonkaImo (#21148) üzenetére


STC Speed
őstag

Van külön hangkártyám,tehát a cloud 1 jó lehet, de sem ez, se a stinger nem tudja a virtuális 7.1 et ?
Akkor ha cloud jobb,akkor az lesz.

(#21157) manya777 válasza CsonkaImo (#21148) üzenetére


manya777
tag

Az Asus Maximus HeroVI alaplapi hangkártyája az jónak számít? :U

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#21158) CsonkaImo válasza STC Speed (#21156) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Hangkártyád valószínű tud valamilyen virtual térhangzást.

(#21159) CsonkaImo válasza manya777 (#21157) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Igen, szerintem elég jónak számít.

(#21160) CsonkaImo válasza Thermy (#21153) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Logitech-et én kerülném. Egyrészt sokkal rondább szerintem, mint egy Cloud (nyilván ez egyéni ízlés kérdése). Másrészt törnek, az anyagminőség is gyenge. Úgy se látod a fejeden, én biztos a Cloud-ot választanám.

(#21161) Thermy válasza CsonkaImo (#21160) üzenetére


Thermy
tag

Melyiket vennéd pontosan? Vagyis mi a különbség ezek között? cloud 1, 2, pro, meg volt még valami
Nincs hangkártyám, az alaplapom pedig ez a gigabyte aorus z270x gaming k5.

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#21162) STC Speed válasza CsonkaImo (#21158) üzenetére


STC Speed
őstag

Köszi,megrendeltem a cloudot :)

(#21163) - = Zk = - válasza - = Zk = - (#21149) üzenetére


- = Zk = -
félisten

köszi, máshol segítettek megoldani a kérdésemet, így meg is rendeltem az ott javasolt terméket...
szevasztok \o

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21164) Satan_Claus válasza salieven (#21151) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

ebay

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#21165) CsonkaImo válasza Thermy (#21161) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Cloud I mehet nyugodtan, jó lesz hozzá az alaplap.

(#21166) lostprophet válasza Satan_Claus (#21164) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Cloud Core-nak ugyanakkora a fülpárnája, mint a Cloud I-é?

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#21167) Satan_Claus válasza lostprophet (#21166) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

A kettő ugyanaz, csak más a felszereltség

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#21168) Thermy válasza CsonkaImo (#21165) üzenetére


Thermy
tag

Egy razer kraken pro v2 se jobb ennél a hyper x-nél tulajdonságokban és hangzásban? Mert az viszont tetszik kinézetre is! :) Picit finnyás vagyok ezen a téren, viszont rosszat se szeretnék venni

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#21169) CsonkaImo válasza Thermy (#21168) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Szerintem nem jobb.

(#21170) Laraxior


Laraxior
titán

Hát, csak úgy első randomra... beszarás kategória. Mondjuk egy 3000HUF-os fülest váltott... ;]
(Mondjuk egy szép állványt még el tudtam volna képzelni neki, amire csak rá kell tenni, hogy töltődjön, de csak ennyi negatívumom van... Egyelőre ;]

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21171) manya777


manya777
tag

Most már hajlok a valamelyik Kingston HyperX Cloud megvásárlására. De még ez sem egyszerű annyira, mert mikor rászántam magam hogy veszek egy Cloud Stingert (amit itt is ajánlottatok) akkor láttam olyan youtube videót/tesztet ami igazából arról szólt hogy tulajdonképen mennyire jó kis fejhallgató ez a Stinger, nade azért a sima Cloud vagy Cloud 2 sokkal másabb, minőségibb, jobb... És most nagy a dilemma melyik legyen . Egyáltalán ha csak kifejezetten játékra kell, (film meg zene hallgatás nem annyira lényeges) szükségem lehet e egy cloud I vagy II re mondjuk 10 ezer ft os feláron egy Cloud Stingerhez képest? Jobbak e annyival játékra, mint amennyivel drágábbak most? Főleg ha a virtuális 7.1 része nem érdekel a dolognak, csak a sztereo..

Továbbá a kényelem, hangszigetelés kifelé és befelé mellett nagyon fontos nálam a mikrofon zajszűrő képessége. Konkrétan külső hangok az enyémen kívül ne hallatszanak bele a játékba ha nem feltétlenül muszáj :)

Közben hogy még bonyolultabb legyen képbe jött ez a cucc is... https://mikrofonos-fejhallgato.arukereso.hu/qpad/gslqpqh90-p145755271/ ... Qpad QH-90. Ránézésre eléggé hajaz a Hyperx cloudra, még a levehető mikrofonja is ilyen, sőt még árban is hasonló. Szerintetek jó cucc a Cloudhoz viszonyítva?

[ Szerkesztve ]

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#21172) Thermy válasza CsonkaImo (#21169) üzenetére


Thermy
tag

Végül csak a Razer mellett döntöttem, tesztek alapján jobbnak találtam, de ha sikerült letesztelnem írok véleményt!

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#21173) SH4D0W2011 válasza manya777 (#21171) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Az a Qpad gyakorlatilag ugyanaz, mint a Cloud, csak a dizájn más. :) Mindkét típus alapja a Takstar Pro 80.

(#21174) Satan_Claus válasza manya777 (#21171) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Ha nem érdekel a surround része, vegyél egy HD681 Evo-t.

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#21175) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok !
Szeretnék venni egy fejhallgatót ps4-hez és ebben kérném a segítségeteket, hogy melyik legyen.

1, Játék.

2, 20-25.000 Ft.

3, Ha lehetséges akkor vezetékest szeretnék.

4, Circumaural.

5, Mindegy.

6,

7, USB

8, PS4 PRO

9,

(#21176) CsonkaImo válasza Maxell014 (#21175) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Cloud II működik PS4-gyel ebben az árkategóriában.

(#21177) manya777 válasza Satan_Claus (#21174) üzenetére


manya777
tag

Mint ahogy korábban is említettem ez volt az egyik kb az első opcióm :) Miután a supraluxokról elég jókat hallottam és utána néztem ez a 681 tervben volt, pláne hogy viszonylag olcsó is. Szerettem volna, sőt még most is szeretném minél olcsóbban megúszni, csak az a bökkenő hogy ha 681 akkor még mindig nem lesz olyan mikrofonom ami jól szűri a külső zajokat. Azt hittem eleinte ez sima ügy lehet de úgy látom sajnos mégsem annyira mert valahogy nem lelek olyan mikrofont ami nem túl nagy, ilyen környezeti hangok szűrésére alkalmas és nem 10 k felett van. Mondjuk nem rohanok, még kicsit várok hátha lesz valami jó kis akció karácsony előtt valahol.
Írtad múltkor hogy talán veszel egy 681 Evo -t, végül megvetted? És ha igen hogy szól?

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#21178) TommyGun


TommyGun
őstag

Én viszont megköszönném ezt a fórumot, sok jót írtatok a 25-30k körüli fejesekről de főleg a HyperX 2-ről, sikerült is megvenni 24-ért. Maximálisan meg vagyok elégedve vele. Egy Creative 3D rage-t váltott. Szebben szól, kényelmesebb és ami fontos hogy nem műanyag hulladékból van kiöntve, masszív fémek mindenfelé. A creative KB félév után elpattant...egy hulladék szar az egész 20 ezerért...
Úghogy aki jó fülest akar bármilyen célra és kell neki a mikrofon, tehát nem csak zenére kell neki annak bátran ajánlom tényleg jól szól, kényelmes nagy, nem törékeny, az USB hangkártya is korrekt. Van a bratyómnak egy 60 ezres Bayerdinamic féle fejese, nem mondom hogy az nem szól talán szebben, de elhanyagolható a különbség szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#21179) Satan_Claus válasza manya777 (#21177) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Tegnap jött meg, nagyon jól szól, de nekem sok a basszus és kevés a magas, EQ segített rajta :)
A legfurább, hogy nem zörög meg nyekereg minden fejmozdulatnál, mint az elődje, valami Philips :)

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#21180) venom8888


venom8888
őstag

Nekem is megjott a roccat kave dts analog 5.1 . 1 napig allitgattam a windowsban es az alaplapi hangkartya beallitasokban, de most mar brutalisan jol szol,jatekok es zene halgatasnal is.

(#21181) Ducky92


Ducky92
tag

Sziasztok!

Egy asus gl502VS(gtx1070-es új kiadású) gamer laptophoz szeretnék gamer fejhallgatót.

Maximum 30 ezer forintig.

Ezeken vacillálok:

HyperX Cloud II
ASUS Strix 2.0
Logitech G633
Steelseries Siberia 200 v2

A HyperX Cloud II-n gondolkodtam, mert 7.1, és kényelmesnek is látszik.

Melyek lennének jók, illetve kevésbé jók?

Előre is köszönöm a választ!

(#21182) Ducky92 válasza Ducky92 (#21181) üzenetére


Ducky92
tag

Vagy esetleg cloud 2 pro, a sima cloud 2 és pro között mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#21183) Ducky92


Ducky92
tag

Megrendeltem a HyperX-et!

(#21184) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok!

Sennheiser GSP 300-ról mi a véleményetek? Játékra kellene elsősorban..
Van mellé normális (nem alaplapi) hangkártyám is ha ez számít.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#21185) cotag


cotag
senior tag

Csak filmekhez keresek valami Bluetooth fejhallgatót, de olyant ami tud némi térhatást imitálni és kb egy háborús jelenetnél leviszi a fejem a hangerő...erős basszus de tiszta beszédhang jó lenne.
Van erre ötlete valakinek?
Most JBL E65-van, de halk nekem.

(#21186) Tybee000


Tybee000
aktív tag

Sziasztok!

Ti melyiket választanátok: Creative Tactic3D Sigma vagy Kingston HyperX Cloud Stinger, és miért?

Köszi

(#21187) Stood83


Stood83
csendes tag

Kedves fórumtársak!

HELP kéne.
Egy ismerősömnek szeretnék ajándékba egy mikrofonos fejhallgatót venni, de ami fontos: IPAD-al játszik.
Tankos játékhoz kellene neki, és team speak-el szoktak beszélgetni ha minden igaz.

Árban olyan 15e amit a témára szánnék.

Köszönöm a segítséget.

(#21188) CsonkaImo válasza Tybee000 (#21186) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Szia!

HyperX Stinger a jobb választás szerintem, újabb meg strapabíróbb konstrukció. Én azt választanám.

(#21189) Tybee000 válasza CsonkaImo (#21188) üzenetére


Tybee000
aktív tag

köszi, nekem valamiért szimpatikusabb, hogy a Tactic3D Sigma-hoz adnak USB-s hangkártyát is, mert az alaplapi hangkártyám nagyon rossz. Igaz van egy Tactic3D Alpha USB-s hangkártyám a fiókban, vajon azzal működne a Stinger?

(#21190) CsonkaImo válasza Tybee000 (#21189) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Működik vele, de nem tudom milyen hangzásra lehet számítani. Érdemes lehet később egy belépő, pár ezer Ft-os hangkártyára beruházni. Az úgy is “örök” darab, viheted tovább ha gépet cserélnél.

(#21191) manya777


manya777
tag

Végül pár hét elmélkedés olvasgatás után meglett a választás. Cloud 2 lett a befutó, hétvége óta használom. Annyit tudok hozzáfűzni hogy köszi mindenkinek aki hyperx cloud felé próbált terelni mikor kérdezősködtem itt is. Alzában vettem, míg vártam hogy kiadják a csomagot volt alkalmam felpróbálni a logitech g231 et ami ott volt kiállítva a teremben. Biztosan az sem annyira rossz, de azért nem mindegy hogy mikor felakartam tenni nyikorgott recsegett a műanyag, a cloud2 meg hát... Ki kellett próbálni hogy lássam mekkora a különbség, már csak úgy viseléskor is hang nélkül. Tényleg nagyon jó választás, nagyon kényelmes és eszméletlenül jól szól. több mint 300 játék a pubg ban, győzelem nélkül, majd a második játék amit ezzel a fejhallgatóval játszottam győzelemmel zárult :) Ennyit számít ha egy termék teszi a dolgát :) Nálam legalábbis hatalmas előrelépés hogy "hallok", végre mindent úgy ahogy kell.

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#21192) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Üdv urak!
Tesómnak keresek fejhallgatót.
Olvastam az összefoglalót de azért megadom a szempontokat, hátha szűkíti a kört.
1. Játékra és filmezésre használná.
2. Max összeg 35ezer ft.
3. Vezetékes jó neki.
4. Circumarual.
5. Mikrofonos
6. 5.1-es elég lenne.
7. Jack dugós.
8. Ps-en játszik szóval ott érvényesülne a mikrofon rész, vagy laptopon néz sorozatokat.
9. Lényegtelen hogy világít e meg ilyenek, sőt ha lehet ne világítson.

Annyit még hozzáfűznék hogy cloud 2-t meg razer krakent nézegette.
Én mondtam neki hogy a razer fejhallgatóba nem olyan jó szerintem, s ezután jöttem inkább ide kérdezni.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#21193) CsonkaImo válasza Kvelstadt (#21192) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Cloud II-t tudja használni PS-sel meg laptoppal is, az USB adapterrel. Az jó választás.

Szerk.: PS4-et támogatja a Cloud, de gondolom arrról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#21194) Kvelstadt válasza CsonkaImo (#21193) üzenetére


Kvelstadt
veterán

A cloud 2 usb-s? Mert ugye ps-en csak úgy működne mikrofon ha a joyba dugja a jack-et.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#21195) CsonkaImo válasza Kvelstadt (#21194) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Működik mindkét esetben. Használhatja az USB-s adapterrel, vagy a 4 pólusú jack-et csatlakoztathatja a controllerhez. Controller esetén valamivel szerényebb hangzásra lehet számítani.

[ Szerkesztve ]

(#21196) Kvelstadt válasza CsonkaImo (#21195) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Azt tudja h nem jön úgy a hang devmost úgy tolja hogy van a fején egy senn hd550 meg a fülébe a gyári mono headset és azon jön a játékosok hangja meg ott mikrofonozik a fejhallgatón meg jön a játék hangja.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#21197) tothdev


tothdev
tag

Sziasztok.

A cloud és cloud 2 között vacilálok.
Integrált hangkártyám van csak, egy gigabyte b85m d3h lapban, ez nem tudom mennyire számít jónak v rossznak.
A cloud 2 usb s hangkártyájáról nem olvastam túl jókat, valamint a virtuális 7.1 sem izgat, így ha az alaplapi hangkártya elég lenne, inkább a sima cloudot választanám.

(#21198) Kvelstadt válasza CsonkaImo (#21195) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Na végül a tesóm nem halgatott a jó szóra és vett egy hyperx revolver s fülest.
Erre a tipusra mit mondasz mert oké hogy cloud ez is de én totál nem ismerem.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#21199) CsonkaImo válasza Kvelstadt (#21198) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Szerintem a sima a Cloud jobb, masszívabb konstrukció. De nem rossz a Revolver sem, bár a felárat biztosan nem éri meg.

(#21200) Laraxior


Laraxior
titán

Nem tudjátok, hogy a vezetéknélküli Logitech G933 használható telefonnal? Vagy mindenképpen vezetékkel csak. :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.