Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21601) zack


zack
nagyúr

Sziasztok!

A Logi G35 7.1 fejesem lecserélésén gondolkodom, mert már elég viseletes. A többi 7.1 nem tudom milyen, de a G35 térhatása nagyon jó.

G933-ról van valakinek esetleg tapasztalata? Kicsit ijesztő a vezeték nélküli kialakítás a dinamika tartomány miatt, de ha lehet használni vezetékes módban is, akkor gondolom ez a félelmem alaptalan.
Ahogy a többi 7.1 fejes tesztet elnézem, csak a Logi jöhet szóba, mert a többinél itt-ott vannak gyengeségek, leginkább ott, hogy a térhangzás nem az igazi.

A másik kiszemelt a 633 lenne, ami vezetékes.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#21602) Nortonor


Nortonor
csendes tag

Sziasztok

Játékhoz és egyéb multimédiához keresek minőségi térhatású fejhallgatót. Nem kell brutál basszus meg csilli-villi ledes kivitel sem, hanem inkább egy minőségi és tiszta középtartomány.
Mikrofon nem feltétel hogy legyen rajta, egy jó minőségű asztali mikrofont használok, tehát nem feltétlen kell rá, de nem kizáró ok ha van rajta, csak legyen felhajtható vagy leszerelhető.
A hangkártyám 5.1 illetve 7.1 képes tehát az USB csatlakozó nem feltétel, a jack-es is megfelel.

A keretem 25.000 Ft, van már két fejhallgató amit "nézegettem":
Logitech G430
Razer Electra V2

Jöhetnek a vélemények ezekről is, illetve egyéb ötleteket is szívesen meghallgatok.

(#21603) CsonkaImo válasza zack (#21601) üzenetére


CsonkaImo
addikt

G933 vezeték nélküli, míg a G633 vezetékes. Ennyi a különbség a kettő között. Dinamika tartomány alatt nem
tudom mit értesz. Ha nem kell a wireless megoldás, akkor nem érdemes többet költeni rá.

(#21604) CsonkaImo válasza Nortonor (#21602) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Szia!

Én egyiket sem venném. Ha nincs szükséged mikrofonra, akkor a fejhallgató topicban tudnak ajánlani valami jó nyitott fejest.

(#21605) Laraxior válasza zack (#21601) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem 933 van :D
Meg vagyok elégedve vele. :K :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21606) xundyingx


xundyingx
tag

Üdv!
Gamer headset-et szeretnék venni maximum 20ezer hufos kerettel!
Kinézve sajnos semmilyen nincs, nem nagyon ismerem a "mai" füleseket.
Mikrofonos legyen, jó zajszűrő, kényelmes és a szokásos komfortos dolgok!

(#21607) zack


zack
nagyúr

633 lett, és úgy gondolom ezzel nem is lőttem mellé. :)
Nem bízom a wireless technológiában. Jó, de a vezetékest eddig meg sem közelítette. Nem hinném, hogy pont a 933-nál sikerült volna, mert ez egyszerű fizika.
Dinamika alatt azt értem, hogy wireless a mélyeket sem tudja úgy átvinni, mint a vezetékesek. De az egész hangkép olyan, mintha kicsit vérszegény lenne, az az "vékonyabb".

633 remek fejes, egész este toltam a WoT Blitz-et, és hihetetlen mekkora különbség van a G35 és a 633 között.
Méltó utód lett.
Nyilván van, akinek a wireless fontos a kényelem miatt, és ezért a kompromisszumokat elfogadja.

(#21605) Laraxior

Te is itt rontod a levegőt fater? :)
Lemondtam a vezetékmentes fejesről, ez volt az ésszerű számomra. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#21608) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Sziasztok!

Kizárólag PC játékra melyik lenne a legjobb fejhallgató ez a 4 közül?

Sennheiser PC 373D
Sennheiser GSP 600
Sennheiser GAME ZERO
Sennheiser GAME ONE

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#21609) daver88 válasza Nortonor (#21602) üzenetére


daver88
aktív tag

Razert semmiképp se, én a 2. napon összecsomagoltam és visszaküldtem...silány anyaghasználat, rendkívül kényelmetlen (legalábbis nekem)...én HyperX Cloud Sringerre cseréltem...mérföldekkel jobb..

(#21610) Kvelstadt válasza daver88 (#21609) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Elég laikus vagyok a témában de szoktam olvasgatni az emberek véleményét, szakik tesztjeit és én úgy gondolom hogy sok gyártó jó valamiben de ritka aki több dologban is jó.
Pl razerből egeret vettem és imádom de mást nem nagyon vennék tőlük, fülest meg végképp nem.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#21611) SH4D0W2011 válasza B4ndiBuild3r (#21608) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Szia!

Az attól függ leginkább szerintem, hogy milyen igényeid vannak, kell-e a virtuális több.1, illetve zárt, vagy nyitott fejhallgatót preferálsz jobban.

(#21612) Geresics


Geresics
addikt

(1) filmezés, játék (xbox360)
(2) a minimum, ami szükséges, legyen az 5000, vagy 25000
(3) vezeték nélküli
(4) circumaural
(5) legalább egyik mikrofonos
(6) Stereo
(7) Jack
(8) TV
(9) 2 db vezeték nélküli fejhallgatót keresek, hogy olyankor is tudjunk filmeket nézni, amikor a gyerekek alszanak. Az legfontosabb, hogy egyszerre ketten is tudjuk hallgatni! Mivel xbox360 is van, így legalább az egyik fejhallgatónak mikrofonosnak kellene lennie.

Jó minőségű vezetékes fejhallgatóm van, de a TV messze van, és a közös használat miatt is jó volna a dróttalanság!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#21613) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Segítsetek dönteni légyszives!
Egyik cimborám szeretne 1 fejhallgatót venni. Sikerült neki a listát leszűkítenie 2 db-re.
Melyiket ajánlanátok inkább? Főként játékra, zenére és néha-néha filmezésre kellene.
Cooler Master Storm Sirus real 5.1
HyperX Cloud Alpha

:R

(#21614) CsonkaImo válasza forras2 (#21613) üzenetére


CsonkaImo
addikt

HyperX Cloud Alpha hangminőségre sokkal jobb a Sirus-nál. A “real” 5.1 néhány esetben jópofa, de a doboz hang elég kiábrándító tud lenni.

[ Szerkesztve ]

(#21615) forras2 válasza CsonkaImo (#21614) üzenetére


forras2
őstag

Akkor eldőlt a kérdés! Köszönöm a segítséget :R

(#21616) SoundBox


SoundBox
tag

Sziasztok megérkezett a HyperX Cloud Alpha fejhallgatóm, PS 4-el használom, megvagyok vele elégedve, nagyon kényelmes és kiváló hangzása van. Viszont érdeklődni szeretnék cserélhető e a fülpárnája, mert a nyári hónapokban sztem iszonyat belefogok izzadni :) milyet ajánlatok, válaszotokat előre is köszönöm :)

(#21617) Mr.Kr$B válasza SoundBox (#21616) üzenetére


Mr.Kr$B
tag

(#21618) Benir8


Benir8
senior tag

Sziasztok!
Barátomnak szüksége van egy fejhallgatóra. Csak érdeklődne, 1-2 hónap múlva fog venni.
(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Első soroban PS4-en használna, zenére és filmre is.

(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
30k?

(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékes.

(4) Circumaural vagy supraaural?
Circumau.

(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Legyen benne mikrofon.

(7) Milyen csatlakozású legyen?
Kérdésem az lenne, hogy melyiknek lenne jobb hang minősége? Kontrolleren bedugva vagy usbről?

Előre is köszönöm a választ.

(#21619) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Először is elnézést, ha nem topicba vág a kérdésem, de abban tudtok segíteni, hogy ha van egy Zalman ZM-RS6F típusú fejesem, akkor esetleg merre érdemes próbálkoznom szivacspárna csere ügyben? Több helyen is találkoztam vele, hogy ennél a típusnál idővel a szivacsot védő (talán műbőr?) anyag repedezni és mállani kezd, nekem is ez a gondom vele, erre keresek megoldást. Köszönöm előre is! :R

Mercury

(#21620) CsonkaImo válasza Benir8 (#21618) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Controllerbe dugva használná a barátod, vagy USB-vel kötné a géphez?

(#21621) Benir8 válasza CsonkaImo (#21620) üzenetére


Benir8
senior tag

Mindegy neki, csak amelyik jobban adja a hangot. Gondolom az usb lesz. Cloud II lesz az ajánlott?

(#21622) Kvelstadt válasza Benir8 (#21621) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nekem cloud 2 van usb-vel ps-be dugva és elégedett vagyok vele. Leginkább fortnite battle royale-ban használom ki de mióta megvettem minden játékot fülessel játszom.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#21623) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

ASUS XONAR DSX + Cloud II
vagy
Alaplapi hangkártya + Logitech G633/Sennheiser Game One/Zero

Hoz annyi minőségbeli javulást a Xonar, hogy jobb legyen hangzásilag a játékokban, mint a lentebb sorolt 3 másik alternatíva?

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#21624) SoundBox válasza Mr.Kr$B (#21617) üzenetére


SoundBox
tag

Köszönöm az infót még annyit szeretnék kérdezni, szerinted honnan érdemes megrendelni?

(#21625) zack válasza B4ndiBuild3r (#21623) üzenetére


zack
nagyúr

Én Sound Blaster Zx -et használok. Baromi drága volt, de minden forintot megért. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#21626) Geresics válasza zack (#21625) üzenetére


Geresics
addikt

+1 :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#21627) B4ndiBuild3r válasza zack (#21625) üzenetére


B4ndiBuild3r
tag

Köszi a tippet! :)

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#21628) CsonkaImo válasza B4ndiBuild3r (#21627) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Viszont ne a Zx-et válaszd a Creative-tól, már van újabb típus jobb erősítővel, ugyan abban az árkategóriában. Persze a Z/Zx is nagyon jó, de nem mai darabok már.

Szerk.: Bocs, elnéztem. Otthoni árazással jóval drágább még az új termékcsalád. Várni kell még beáll az áruk. Ahogy előttem is írták, a Z is nagyon jó kártya.

[ Szerkesztve ]

(#21629) Kabum


Kabum
csendes tag

Sziasztok!

szeretnék vanni egy RAZER KRAKEN USB HEADSET (RZ04-01200100-R3M1) van róla valakinek vélemény ?
vagy mit érné meg venni eben az árkategóriában? Nem lényeg h USB s legyen.

(#21630) yorka


yorka
tag

Sziasztok!
Fiamnak akarok mikrofonos fejjhalgatót venni húsvétra.

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
PC játék (Fortnite, PBG ..) és XBOX ONE egyaránt. Zenehallgatási minőség kevésbé preferencia.

(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
30k

(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékes.

(4) Circumaural vagy supraaural?
Circumau.

(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Legyen benne mikrofon jó zajszűréssel.

(7) Milyen csatlakozású legyen?
Alapvetúen mindegy, de xboxhoz szerintem csak jack-est lehet csatlakoztatni, ebben nem vagyok biztos.

Hangkártya alaplapi, későbbiekben nem kizárt a dedikált hangkártya beszerzése.
Előny: gamer dizájn :)

Előre is köszönöm a választ

(#21631) Skynet258 válasza yorka (#21630) üzenetére


Skynet258
veterán

Részemről HyperX Cloud Alpha. :K

https://geekpulse.hu

(#21632) yorka válasza Skynet258 (#21631) üzenetére


yorka
tag

Én is arrafelé hajlok, köszi a megerőítést. Jó lenne kifogni egy akciót.

(#21633) forras2 válasza Skynet258 (#21631) üzenetére


forras2
őstag

+1!

yorka
Nekem szerdán jött meg! Nagyon kényelmes, nagyon jó hangja van, zene hallgatás sem rossz rajta, bár kicsit "snassz" hangja van zenéknél. Játékoknál nagyon jól szól, PubG-ben határozottan felismerhetőek a hangok, hangok irányai. Bár én erőltetném mellé 1 értelmes hangkártyát is, mert az alaplapival nagyjából ugyan olyan hangja lesz, mint egy 10k tescos fejessel! :K PH!-n nézz körül, én itt találtam vadonat újonnan 25K-ért! :K
Esetleg érdeklődj Sting2nél, én tőle vettem! :K

[ Szerkesztve ]

(#21634) Skynet258 válasza forras2 (#21633) üzenetére


Skynet258
veterán

Hangkártyán gondolkoztam én is, de nálam az alaplapi egy Realtek ALC 1220 ami elvileg nem egy gagyi darab. Na majd ha megint pénzszórhatnékom van veszek valamit. :DDD Ez a Xonar AE vajon milyen? Mondjuk ez már offtopik kissé... :B

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#21635) CsonkaImo válasza Skynet258 (#21634) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nem rossz kártya, belépő szinten elég sokmindent kínál. Alaplapi hangvezérlőnél biztosan jobb.

(#21636) ikszKoMa


ikszKoMa
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék egy új fülest játékra, ebben kérném segítségeteket!

Nem vagyok kellőképpen jártas a témában, amelyekkel eddig szemeztem:
- Superlux fülesek (több is van ebben a szegmensben, ha jól láttam)
- HP Omen 800 --> ezt random sikerült felpróbálni, nagyon kényelmes volt és a hangja sem tűnt rossznak, de kevés értelmes tesztet, véleményt látok róla.
- HyperX Cloud 1 is jónak fest, most a Mall-ban van aránylag jó ár rá, de az az érzésem, hogy gyengébb már mint a régi 1-esek, pár fórumhozzászólás alapján.
- Próbáltam még a Cloud 2-t, de az USB-s verziónak veszett halk volt a hangja nálam, amikor itt járt kipróbáláson, szoftveresen sem győzött meg.

1 - Szinte kizárólag játékra használnám (filmre, zenére, munkára más megoldás van).
2 - Első körben 20.000 forint körül keresgélnék.
3 - Szigorúan vezetékest.
4 - Én eddig circumaural-okat használtam, nemigen van tapasztalatom játékra supraaural fülesekkel. Én azt gondolnám, hogy az én céljaimra jobb a teljesen körbeölelő.
5 - Mikrofon jó ha van, de megoldom külsővel, a jó hang, felépítés minősége fontosabb.
6 - Mivel nem szánok rá annyira sokat, így a jó minőségű stereo-ban látom rációt.
7 - Jack (dedikált hangkártyával használnám).
8 - ASUS Xonar DG (https://www.asus.com/us/Sound-Cards/Xonar_DG/specifications/)
9 - Kinézete, színe nemigen izgat, csak kényelmes legyen szemüveggel, villogástól meg hidegrázásom van.

Köszi előre is! :R

(#21637) salieven


salieven
aktív tag

Sziasztok.

Szeretnék kérdezni hogy most már hogy 1 hónapja kinn van a Hyperx Cloud Alpha miko róla a vélemények(mikrofon, hangzás, stb)? Megéri megvenni vagy maradjak a sima Cloud I-nél? Mert ha már van normális hangkártyám akkor nem akarnám az usb Cloud II-t választani.

Válaszokat előre is köszönöm. :R

PSN: salieven

(#21638) SH4D0W2011 válasza salieven (#21637) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Volt itt olyan, aki azt írta, hogy a Cloud II hangzását laposabbnak találta az Alpha kipróbálása után, az ennél alkalmazott Dual Chamber megoldás miatt szebben szól. Nekem csak Alpha van a HyperX-ek közül, így összehasonlítani még nem tudtam, de szerintem nagyon korrekt, kb. ezt vártam a hangzástól, és a túloldalon is jól hallottak engem. A Cloud I-ről pedig mintha azt olvastam volna régebben, hogy nem volt az igazi a mikrofonja, amin a Cloud II-re javítottak valamelyest.

(#21639) Mr.Kr$B válasza ikszKoMa (#21636) üzenetére


Mr.Kr$B
tag

Mall-nal nincs cloud 1, csak cloud silver, de tulajdonkeppen ugyanaz a kettő, de a silvernek már jobb a mikrofonja, és nem jár a csomaghoz velúr párna. CloudX is le van árazva a Mall-nál, ami ugyanaz mint a cloud 2, csak nem USB-s.

(#21640) Laraxior


Laraxior
titán

Rengeteg helyen olvasom, hogy problémák akadnak a Logitech G933-al.
Leginkább megszűnik a hang, összeakad valamivel, néha még a számítógép restart sem segít.
Nos én is belefutottam ebbe. Nem igazán sikerül kiküszöbölni.
Próbáltam különböző rendszereken, Win10-el, Win7-el. Ugyanaz... és megoldást sem találtam rá.

community logitech
google

Úgyhogy innentől fokozottan NEM AJÁNLOTT a minősítése. ~50.000HUF-ért azért csak hibátlan működést várna az ember. :(((

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21641) ikszKoMa válasza Mr.Kr$B (#21639) üzenetére


ikszKoMa
csendes tag

Oh, ezeket az alverziókat nem ismerem, ez valami későbbi újrakiadás gyakorlatilag?
Gondolom azért lehet majd később ezen is fülpárnát cserélni, ugye?

A CloudX az egy kicsit drágának fest számomra.

A HP Omen 800-ról nincs eddig senkinek véleménye? Nem látok itt a Prohardveren semmit róla.
A Media Marktban fel tudtam próbálni, eszméletlen kényelmesnek éreztem, de mivel csak telefonról tudtam meghajtani, ötletem nincs, hogy mennyire jó a hangja, mert kicsit nagy volt az ellenállása... :D

(#21642) Mr.Kr$B válasza ikszKoMa (#21641) üzenetére


Mr.Kr$B
tag

Tulajdonképpen igen, újra kiadások, és mindegyik esetében cserélhető a fülpárna. Ezek a kiadások nagyjából csak kiegészítőkben térnek el egymástól.

(#21643) sting2 válasza Laraxior (#21640) üzenetére


sting2
addikt

A G633, annál inkább. :K

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#21644) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
60k-ig keresek a Cloud helyett zárt, vezetékes fejest.
Astro A40-en gondolkoztam, de olvastam, hogy nem éri meg az árát és nem is jobb a Cloudnál.
Valamint a Logitech Siberia 650-et néztem még, amiből volt nekem a régebbi változat, az Elite, de gagyi volt az Usb-s karija és alig hallottam valamit, pedig a hangminőség és a basszus jó volt, már amennyire hangos volt.
Erről tud valaki valamit?
Ajánljatok legyetek szívesek egy tuti fejest!
Köszi a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#21645) bombibmw válasza bombibmw (#21644) üzenetére


bombibmw
veterán

Sennheiser Game Zero-val van valakinek tapasztalata?
Rászánnám még azt a 10k-t, ha jó.

(#21646) CsonkaImo válasza bombibmw (#21645) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Rendben van, minőségi fejes hangzásra és anyaghasználatra is. Kiegyenlített hangzású, így a basszus kicsit finomabb lesz, de ez nem azt jelenti, hogy nincs. Cloud basszus erősebb, szóval ez biztosan fel fog tűnni a váltásnál.

(#21647) bombibmw válasza CsonkaImo (#21646) üzenetére


bombibmw
veterán

Köszi a választ! :)
Elsősorban játékra lenne.
A game One a nyitott kialakítás miatt "basszustalanabb" lenne kicsit?
Azért lenne zene is, de játékra jobb lenne talán a One, ahogy visszaolvastam.
Fontos, hogy mit írsz, mert most meg is rendelném. :)

[ Szerkesztve ]

(#21648) bombibmw válasza bombibmw (#21647) üzenetére


bombibmw
veterán

És egy utolsó kérdés. :D
Game One/Zero, vagy Astro A40TR+Mixamp Pro?

[ Szerkesztve ]

(#21649) salytmasztor válasza bombibmw (#21648) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Ilyen árkategóriában a Sennheiser GSP 600-at nézd még meg, mert elég jónak mondják az újabb gamer fejesek között...

[ Szerkesztve ]

(#21650) CsonkaImo válasza bombibmw (#21648) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Sennheiser jobb választás szerintem. Nyitott kialakításnak nagyobb a tere, még a zárt inkább basszus erősebb. Amelyiket jobban preferáló.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.