Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) vedini válasza sasa311 (#42) üzenetére


vedini
őstag

Szia!

Pont ezt próbáltam ki a hydornál, beraktam mosdókagylóba szűkítés nélkül, abszolút nem zörgött, aztán rátettem a leszorítást és nagyon zörgött. Nem írnám, ha nem próbáltam volna ki. Aztán ragasztó és minden ok. Most semmivel sem hangosabb mint egy vinyó működés közben, tehát halkabb nemigen kell, persze jobban örülnék ha nem 230V ról menne. Hol lehet egyébként rotort meg belsőt venni?

workworkwork...

(#52) hummerdikk válasza sasa311 (#49) üzenetére


hummerdikk
őstag

;]

Vedini: Akvarisztikai bolt.

Igen, az uj laingok kussolnak, de ha leszabalyozod oket egy elektronikaval ami 12Val inditja es 7v korulire leszabalyozza (ilyen ugyeb keressetek bigyat) akkor no az elettartalma es a nyomas meg egyeb dolgot nem csokkennek drasztikusan. Vagyis elhanyagolhato a valtozas. Regebbinel meg a hang csokken rendesen.

(#53) sasa311 válasza vedini (#51) üzenetére


sasa311
veterán

Milyen csővel csatlakoztattad? Mert nem tartom valószínűnek, hogy az ellenállás miatt lett volna hangosabb, inkább, hogy átadta a rezgést a hűtőrendszernek.
Én mindig lágy szilikoncsővel csatlakoztatom a pumpáimat, az rengeteg rezgést (és ezáltal hangot is) elnyel. ;)


szerk: Ja bocs rotor: [link] pl. itt, de ahol vetted a motort tuti kell lennie pótalkatrészeknek

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#54) OC válasza sasa311 (#50) üzenetére


OC
őstag

Értem. Tehát rengeteg pumpát próbáltál, de ha jól értem a PC vízhűtéseknél is alkalmazható márkák közül csak kettőt ismersz. Az, hogy pölö Hydor L20 nem a legjobb konstrukció, az tény. Az, hogy sokkal olcsóbb az Eheimnél az s tény. Nem mindenki a vízh**és.com-on veszi a cuccait, az Eheim nem olcsó. Rengetegen panaszkodtak már itt a fórumon zörgő pumpára, arra, hogy újabb komponensek beépítése után kezdett zörögni,a nagyobb belsőátmérőjű csövek használata pedig sokszor segített a dolgon, tehát azért lehet némi köze az ellenálláshoz. Szilikoncső? Próbáltál már 6-7 komponenst (blokkokat, pumpát, radit, tartályt stb.) szilikoncsővel összekötni PC házon belül? Ha igen akkor tudod, hogy a számunkra legmegfelelőbbnek mondható 10/8-as szilikoncső 2 centiméterenként törik meg. Tudom, darabig ezt hasznátam én is.

Amúgy Te írtad:
.....kevés gyár csinál ilyen kis teljesítményű pumpákat az akvarisztikai piacon, amik szárazon is üzemeltethetők..... Tulajdonképpen Eheimen és hydoron kívül nem is láttam még itthon ilyet. Maradnak a PC-hez gyártott pumpák, de azoknak az ára meg pofátlanul magas......

Akkor miről beszélünk? :F



[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#55) vedini válasza sasa311 (#53) üzenetére


vedini
őstag

Szia!

Standard 8mm cső köti össze a rendszert,a szűkítő az réz, a belső átmérője kb. 5mm lehet. De ha szivattyú eredeti csonkját tettem fel(ragasztás előtt), és a beömlő ill. kiömlő részt elzártam máris zörgött. Ezért gondoltam hogy a szűkítés miatt lehet a gond; illetve előttem írták hogy esetleg nem megy elengendő vízáram a szivattyún keresztül azért zajos.
Köszi a címet, lehet beszerzek egyet biztonsági tartaléknak.

A szivattyú:[link]

workworkwork...

(#56) sasa311 válasza OC (#54) üzenetére


sasa311
veterán

Nem értem kristály tisztán miről beszélsz. Lehet, hogy nincs vízhűtésem, de a szivattyúkhoz (teljesen mind1, hogy pc, akvárium vagy pöceszippantó) 100X jobban értek. Ugyan ilyen pumpákat használok nap mint nap, csak másra.
Bocs, ha bárkit megsértettem azzal, hogy a zörgő pumpában rotort kell cserélni, akkor nem fog zörögni.(ha értenéd ennek az ''űrtechnológiával'' készül bonyolult szerkezetnek a működését ezt te is tudnád) Cserélgesd csak rajta a csöveket, meg faragd szét, akkor is zörögni fog, ugyanis azzal, hogy megnagyobbítod a csövet, csak azt éred el, hogy kisebb lesz a nyomás, és kisebb terhelés hat a tengelyre, de egy idő után kikopik annyira, hogy megint zörögjön, akkor aztán tehetsz rá olyan csövet amilyet akarsz, akkor is úgymarad.
Nem egy olyan rémesen nagy beruházás az a pár száz huf egy vacak tengelyre (vagy mágnessel egyberagasztott tengelyre, tip. kérdés.)
Azt még elárulom, hogy a legkisebb átmérőjű cső, amin vizet áramoltatok, az 4/2 (küéső/belső átmérő mm-ben), a legnagyobb olyan 20/18, még soha egyetlen 1X sem tört meg szilikon csövem....
Flame off, vedd úgy, hogy meg sem szólaltam és olajozd jól meg, akkor majd nem zörög tovább :R

Vedini: Szívesen máskor is, jól jön az a tartalék rotor ;) :

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#57) LukE válasza sasa311 (#56) üzenetére


LukE
veterán

vizhuteshez egyszeruen masfajta pumpak kellenek, mint egy akvariumba. A legtobb akvariumi pumpa (legalabbis amennyivel eddigi akvarista palyafutasom alatt talalkoztam) inkabb vizszallitasra ment ra, mert ugyi akvariumokban nem kell nagyon emelgetni a vizet (illetve vegul kb. ugyan akkora magassagba kerul vissza), es a szuro/futo cumo ellenallasa sem olyan nagy (mint egy durvabb blokk, vagy radiator es 1-2m vekony cso ellenallasa.)

Polo Eheim tulajok is panaszkodtak, hogy 1046-rol 1048-ra csereles utan a pumpa nekiallt zorogni. Kiszerelve szepen csendben volt, aztan vagy ujra vissza a 1046-ot, vagy hosszas rendszer-optimalizalas, atcsovezes kovetkezett.

(persze olvastam olyat is, hogy egy kis teflon szalag, vagy farigcsalas segitett...)


PC vizhutes az egy ilyen vicces sport: akvariumi pumpak nagyresze, klimas, vagy auto holeadok, esetleg legtechnikaban hasznalt gyorscsatlakozok/csovek tobbe-kevesbe jok, de kozel sem adnak optimalis eredemenyt, mert egyszeruen nem olyan korulmenyekre vannak kitalalva azok az alkatreszek.

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#58) sasa311 válasza LukE (#57) üzenetére


sasa311
veterán

Akvarisztikában is több fajta pumpát használnak.
Vannak - az általad vízszállítónak nevezett- pumpák, ezeket ténylegesen erre használják, 0 emeléssel, a ''hobbi'' akvarista szinte csak ilyenekkel foglalkozik.
De ezen kívül vannak az un. felnyomópumpák, amikkel általában a hibbisták nem-igen találkoznak, ezek a víz emelésére szolgálnak, és ponotosan úgy vannak tervezve, hogy a víz emelésével járó ellenállásnak ellenálljanak a lehető legkisebb teljesítménycsökkenéssel.
Ezen kívül vannak még nagynyomású pumpák (pl. fehérjekicsapókhoz) adagolópumpák, stb..


Egy pillanatra sem vitatattam azt, hogy mi mire van tervezve :R Nyilván az erre a célre tervezett pumpa jobban tölti be a feladatát, mint pl egy akvarisztikai.(és ez ott van az árán is)

Az alapkérdés az volt, hogy mitől zörög(het) egy pumpa. Erre a válasz az esetek 99%-ában az, hogy a benne lévő mágnesek összeérnek, és ezáltal rezonál a pumpa. Ezt okozhatja kopás vagy a tengely ferdesége, esetleg törése ill. valamiféle szennyeződés, ami bekerült a pumpa belsejébe (ez feltételezem itt nem áll fenn).

Csak -mint mindig- most is volt olyan egyén, aki nem bírta az okos megjegyzéseit magában tartani, amikor szvsz nem sok pumpát látott még életében szétszedve ;]

respect and písz,
:R

ui.: ja bocs ez kimaradt, de hasznos lehet bárkinek: A szárazon üzemeltethető pumpák (van szívó és nomócsonk is) mindegyike kivétel nélkül a ''felnyomópumpa'' kategóriába tartozik, tehát meg kell birkóznia az ellenállással ;)

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#59) LukE válasza sasa311 (#58) üzenetére


LukE
veterán

igaz igaz. Atlag ''halasnal'' azert keves tenyleg eros pumpat lattam.
Es meg az erosebb a pumpak sem rendelkeztek akkora emelomagassaggal (vagy emelomagassag/vizszallitas aranyuk volt vizhutes szempontjabol rossz), hogy egy komolyabb vizhutest meghajtsanak.

Epp a vizhutesek nagy ellenallasa miatt lehetett itthon es kulfoldon is n+1 helyen olvasni zorgo akar vadonat uj 1048-akrol.

Ugyan vizhutes topikban is tobb elrepedt Hydor-rol lehetett olvasni, egyszeruen a tul nagy ellenallas miatti zorges sokkal valoszinubb.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#60) sasa311 válasza LukE (#59) üzenetére


sasa311
veterán

A nagy ellenállás miatti tengelyzörgést a moddingos kedvű emberkék kiküszölhetik úgy, hogy a műanyag tengelyt kerámiára, ill ha nagyon vékony, akkor inkább rozsdamentes acélra cserélik. :)
Én megcsináltam, előtte félévenként kellett forgórészt cserélni, mert s alakúra kopott, azóta semmi. Ha valaki vállalkozó kedvű hajrá ;)
az a baj, hogy beragaszott tengelynél ezt nem egyszerű kivitelezni (nem lehetetlen, de nem éri meg a fáradtságot)

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#61) OC válasza sasa311 (#56) üzenetére


OC
őstag

Nem fogom azért olajozni a pumpát, még a Te kedvedért sem, ha nem baj. :((
Sőt! A csöveket sem cserélgetem, mert Laing DDC-m van és nem szokása zörögni, amit gondolom Te is tudsz, ha ismered ''ennek az ''űrtechnológiával'' készül bonyolult szerkezetnek a működését'', amit minden további nélkül feltételezek Rólad. Soha nem mondtam/írtam, hogy ha 1 pumpa elkezd zörögni, akkor nagyobb átmérőjű csövek használatával megjavul, csak azt, hogy úgy nem zörög (lehet 1 napig, 1 hétig...), de tul.kép. Te is ezt írtad. Szlikoncső, amiről beszélek: 8-as belső, 1-es falvastagság ergo 10-es külső. Tejfehér ''valóban szilikoncső'' és ha adsz egy postacímet küldök Neked mintát szívesen és meglátod, hogy törik, mint az állat.

Nem veszem úgy, hogy meg sem szólaltál, mert nem így volt és attól függetlenül, hogy kicsit ''májer'' vagy a kérdésben úgy gondolom, hogy azért nem u.a. egy PC vízhűtés, mint a Te hobbid. Amúgymeg kicsit OFF, amit művelünk, de a topic kérdését is boncolgatja, tahát nincs vele gond.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#62) hummerdikk válasza dDiego (#1) üzenetére


hummerdikk
őstag

HeHe! Latom lecserelted egy Sicce Nova pumpara! Nekem is az van, igaz neha zajos mert lefolytottam a szivo csonkot 8asra asszem :DDD De ettol eltekinte jo kis pumpa! Grat hozza!
Sok sikert, Szia!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.