Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dDiego


dDiego
aktív tag

Hello!
Van egy Hydor Seltz L20-as pumpám (kb fél éves) és már többhónapja zörög.:O
Nem tudom mi lehet a baja. Volt már valakinek hasonló élménye?

Meg lehet-e csinálni valahogy?

Köszi a segítséget!

báránybőr = juhhéj

(#2) jerry311 válasza dDiego (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

csere? garancia?

[Szerkesztve]

(#3) Bally válasza dDiego (#1) üzenetére


Bally
senior tag

Nem lehet, hogy levegős? :F
Az enyém attól zörgött, de mire rájöttem........... :U

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#4) dDiego válasza jerry311 (#2) üzenetére


dDiego
aktív tag

Nagyon sokáig tartana, még kicserélik.

báránybőr = juhhéj

(#5) dDiego válasza Bally (#3) üzenetére


dDiego
aktív tag

Most éppen levegős, mert tegnap szereltem a rendszert, de tuti biztos, hogy ha nem levegős a rendszer, akkor is zörög, mivel ment már 4 hónapot egyhuzamban.

báránybőr = juhhéj

(#10) dDiego válasza Kalandor (#9) üzenetére


dDiego
aktív tag

Az baj? :F

báránybőr = juhhéj

(#11) Bally válasza dDiego (#5) üzenetére


Bally
senior tag

És nem lehet, hogy a szivattyúból nem tud kimenni a levegő? Meg kéne próbálni a szivattyút forgatni jobbra-balra, hátha.........


Ha úgy is zörög, akkor csere, mert meg fog állni. :F

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#12) dDiego válasza Bally (#11) üzenetére


dDiego
aktív tag

ok

báránybőr = juhhéj

(#13) gery03 válasza dDiego (#12) üzenetére


gery03
senior tag

Nekem is ez van, és egy időben nekem is zörgött, netom mért. Aztán megelágelte, szétszedtem, és bekentem a tengelyt egy kis zsírral. Azóta jó, bár lehet nem a zsír segített, hanem valami más volt a gond.
Én véleményem is az, hogy szedd szét, és rakd össze. Ha utána is ezt csinálja, akkor gari.

(#14) dDiego válasza gery03 (#13) üzenetére


dDiego
aktív tag

Köszi!
már szétszedtem, de nem zsíroztam
ezt is kiprópálom

báránybőr = juhhéj

(#15) borely válasza dDiego (#14) üzenetére


borely
tag

Éppen most készülök ilyen szivattyúval szerelt rendszert venni (HOC), így ez elég rosszul esett most. Mennyire zörög? Zárt ház mellett hallható?

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#16) dDiego válasza borely (#15) üzenetére


dDiego
aktív tag

Igen hallható.
Elég agresszíven.

báránybőr = juhhéj

(#17) Gh0sT válasza dDiego (#1) üzenetére


Gh0sT
addikt

Hát, nekem az Ordasi pumpán kezdett el zörögni. Én úgy sejtem, hogy kikopott. Elvileg javítható, ha van tartály a rendszeredben. Hogy hogyan, azt nem tudom, de valamelyik vizes topicban megtalálod a választ. Jótanácsként modnom, hogy vagy javítsd, vagy cseréld. Nekem nagyon gáz most a rendszerem. A proci hőmérséklete 50 fok fölé is felmegy... :( Régebben 40 alatt volt stabilan.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#18) dDiego válasza Gh0sT (#17) üzenetére


dDiego
aktív tag

Nekem is ordasi pumpám volt kb három hétig. :)

báránybőr = juhhéj

(#19) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Egy UP a témának. Érdekelne, hogyan orvosolható a probléma, ha nincs tartály a redszerben.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#20) shteer válasza gery03 (#13) üzenetére


shteer
titán

és mióta megy már? - ilyet akarok venni én is. jó pumpa ez?

..szerintem jónak tűnik

(#21) Phantom Lord válasza dDiego (#1) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Talán a hydornál is müxik: Bővebben: link

(#22) gery03 válasza shteer (#20) üzenetére


gery03
senior tag

Nem emléxem, valamikor ősz óta.
Ilyet vettem, mert többen is ajánlották, és már minden megvolt a vízhűtésbe, csak a szivattyú nem, és már nagyon össze akartam rakni. És nem olt 16 e FT-m egy eheim-re.

[Szerkesztve]

(#23) dDiego válasza Phantom Lord (#21) üzenetére


dDiego
aktív tag

Köszi!

báránybőr = juhhéj

(#24) dDiego


dDiego
aktív tag

Új fejlemények!

Megfigyeltem, hogy a szünetmentesemen bekapcsoláskor villog az on battery led, akkor a szivattyú is elhallgat, de működik, csak sokkal halkabban. Viszont ez csak néhány másodpercig tart, mert az APC befelyezi a műveletét és visszakapcsol a sima 220-ra.

Valaki tudja, hogy ez miért van (talán más áramerősség jut a cuccokra?) és meg lehet-e oldani, hogy megmaradjon az az állapot, mint amikor a szünetmentes az akksijával babrál.

Köszi!

báránybőr = juhhéj

(#25) aurum válasza dDiego (#1) üzenetére


aurum
senior tag

azert zorog mert nagyon le van fojtva igy tul gyorsan porog. vagj egy kis lyukat a nyomo oldalra es megszunik a zaj.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#26) dDiego válasza aurum (#25) üzenetére


dDiego
aktív tag

Bocs, de ezt nem értem. Hova vágjak lyukat?

Lécci magyarázd el nekem, vagy rajzold le!

Köszönöm szépen!

báránybőr = juhhéj

(#27) LukE válasza dDiego (#24) üzenetére


LukE
veterán

szinuszos fesz jon ki az UPSbol? Mert ha nem tokeletes szinusz, az egy pc tapnak, vagy hasonlonak mind1, de a motornak nem teljesen.

#25->Tul nagy a rendszered ellenallasa, es nem birja atnyomni a vizet. Vagy rakj be egy Y-t, es kosd parhuzamosan a blokkokat(ha tobb van). Ha nincs tobb, akkor agaztass le 1 csovet, ami egybol menjen vissza a tartalyba vagy a pumpa bemenetehez (vekony cso legyen!).


Szerk: milyen rendszered van? lehet, hogy meg a csovek vastagabbra cserelese (esetleges gyorscsatik kiszedese) is megoldas lenne, mert azok is hozzatesznek az ellenallashoz.

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#28) dDiego válasza LukE (#27) üzenetére


dDiego
aktív tag

3 blokk van a rendszerben és akkor majd megpróbálom megoldani párhuzamosan.

báránybőr = juhhéj

(#29) aurum válasza dDiego (#26) üzenetére


aurum
senior tag

a szivattyu nagyon le van fojtva. leven centrifugalis, ha ninc svizelvetel akkor gyorsabban forog igy zorog. novelni kell a vizelvetelt. vagyis ha a nyomo oldaon vagsz egy lyukat akkor tobb vizet szallit majd es nem fog zorogni.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#30) dDiego válasza aurum (#29) üzenetére


dDiego
aktív tag

Tehát úgy is jó, ha csak simán bekötök egy csövet és azzonnal vissza is vezetem.

Köszi!

báránybőr = juhhéj

(#31) vedini


vedini
őstag

Sziasztok!

Nekem is hydor seltz 20-as pumpán van és mocskosul zörög vagy 2 hónapja. (asszem olyan másfél éves). Szétkaptam, de semmilyen elváltozást nem vettem észre. Betettem a mosdókagylóba és leszorítás nélkül gyönyörű illetve semmilyen hangja nem volt. Sajnos a zaj elviselhetetlen amit kiad, lehet valamit csinálni?

Előre is köszi:R!

workworkwork...

(#32) vedini válasza dDiego (#1) üzenetére


vedini
őstag

Hali!
Sikerült megszüntetni a zörgést? Mert én sem akarom kidobni a pumpát, sztem nincs baja még is nagyon zörög. Nem tudom hogy lehetne a lefolytás csökkentést praktikusan kivitelezni.

workworkwork...

(#33) gery03 válasza vedini (#32) üzenetére


gery03
senior tag

Nekem legutóbb nagyon rákezdett zörögni. 1 hónapig bírtam, aztán szétszedtem. Megnéztem mi miatt lehet. Nem találtam semmit. De azért a kis lapátot mozgatni próbáltam. Meg is mozdult :) majdnem 360 fokba lehetett nekem forgatni a mágneses cucchoz képest (át nem fordult). Úgyhogy odaragasztottam, hogy ne forogjon mindenfele. Azóta csend van. Nemtom emiatt, vagy más miatt, de azóta nincs hangja. Amúgy nekem a rendszeremnek nem nagy az ellenállása, szal nálatok lehet amiatt van nagy hangja...
(Mielőtt valaki megilyedne, hogy odaragasztottam a tegnelyhely a lapátot, megnyugtatom, hogy nem ahhoz ragasztottam, csak a szürke cucchoz :) )

[Szerkesztve]

(#34) vedini válasza gery03 (#33) üzenetére


vedini
őstag

Amikor szétszedtem, én is néztem forgattam jobbra balra gondoltam direkt találták ki ilyenre. Sajna szerintem a rendszerem ellenállása nagy lehet, 3 blokk van meg egy bazi nagy hőleadó. Csak simán pillanatragasztóval odaragasztottad?
Köszi a segítséget!

workworkwork...

(#35) gery03 válasza vedini (#34) üzenetére


gery03
senior tag

Nem pillanattal, hanem fbs-el, de csak simán, igen. :)
Mondjuk aztán a tengely helyére is ment, de a tengellyel ki kell nyomni onnan, meg addig húzigálni, miután megszáradt a vékony réteg belül, amíg ki nem jön az összes onna, és fasza lesz....

(#36) vedini válasza gery03 (#35) üzenetére


vedini
őstag

Bocsi de mi az fbs?
Néztem a képeidet, sajna sokkal vékonyabb csöveim vannak, de kipróbálom ezt a ragasztós formulát hátha segít.

[link]

[Szerkesztve]

workworkwork...

(#37) gery03 válasza vedini (#36) üzenetére


gery03
senior tag

Szilikonkaucsuk ragasztó. :) Barkácsboltban van. De amúgy epokitt jobb választás, de az a módosítás nem visszavonható, mert az kőkeménnyé válik. Ez az fbs meg inkább szilikon, tehát puha.. Amúgy a pumpát hűtöd? :) Hehe, ennyire melegszik?

(#38) vedini válasza gery03 (#37) üzenetére


vedini
őstag

Köszi!

Nem, az a venti videókártyára fújja a levegőt. A gpu-n blokk van és nem akarom a ramokat hűtés nélkül hagyni. Bár a pumpának sem árt egy kis hűtés, küszködik szerencsétlen :DD .

workworkwork...

(#39) gery03 válasza vedini (#38) üzenetére


gery03
senior tag

Hasonló a helyzet nálam is. Nekem is fújni kell a vidkarit, ha játszok, mert a memók melegednek. A pumpa meg elvan végülis. :) Ha nem, majd jelzi repedéssel. :)

(#40) vedini válasza gery03 (#39) üzenetére


vedini
őstag

Végre!

Megragasztottam, ahogy mondtad. Először kicsit megijedtem mert nem indult el a pumpa; szétszedtem majd összeraktam, s láss csodát => halkabb mint újkorában. Nagyon örülök, remélem sokáig fog így működni.
:R :R :R :R Mégegyszer köszi! :R :R :R :R

workworkwork...

(#41) gery03 válasza vedini (#40) üzenetére


gery03
senior tag

Örülök, hogy jó lett neked is, remélem sokáig fog így maradni! ;)

(#42) sasa311 válasza dDiego (#1) üzenetére


sasa311
veterán

Miért zörög a Hydor seltz? Mert egy madárkaki ;]
A hydor híresen sz@r pumpákat gyárt. Használj Eheimet.
Az egy butaság, hogy a nagy ellenállás miatt zörög a pumpa, csak egy vacak elektromágnes egy tengellyel amire rá van ragasztva pár műanyag vacak. Ha befogom a kiömlő nyílást, akkor sem hangosabb. Attól jobban melegszik, ha le van fojtva!
Zsírozni? :Y Mi az istent lehet zsírozni egy vízpumpán??

Ja mielőtt megkapom a magamét akvarisztika a hobbim, kb 15 pumpán van itthon és pár százzal már volt dolgom a 150L/óárstól a 28.000 L/ó-ig ;)

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#43) gery03 válasza sasa311 (#42) üzenetére


gery03
senior tag

Lehet, hogy az eheim jobb, de nem mindenkinek van 15e ft-ja minimum, egy pumpára... Márkát meg kell fizetni... Na hogyne, menjenek a ...(és mivel jobb? annyival hogy halkabb egy picit.. Az +10e ft-ot nem ér meg sokszor) A legjobb pumpájuk meg 19k.(vízhűtéshez - hpps) Nah az még szebb összeg...
Mit lehet zsírozni? Hmm jó kérdés.. esetleg forgó alkatrészt? Bár valóban nem ott van a baj, de mind1.

(#44) OC válasza sasa311 (#42) üzenetére


OC
őstag

Te milyen pumpát ajánlanál akvarisztikus mester? Az Eheim milyen szerinted? Melyek a legjobb márkák?

(#45) Dirtyz válasza dDiego (#1) üzenetére


Dirtyz
őstag

Nekem is ilyen pumpám van, és sajna szokott zörögni. Elmentem a boltba és azt mondta az ember, hogy valszeg kikopott a tengelyen levő forgórész, és igy is volt. Külön lehet hozzá rotort kapni, elég nagy befektetés, de megéri ( 460 HUF ). Vettem belőle kettőt, és 2 évig levan a gond róla.
Arra figyelj, hogy ne legyen rozsdás a vized, mert nekem először az vágta gallyra, most minden jó, így köbö 1 évet bír ki a rotor.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#46) lol válasza OC (#44) üzenetére


lol
senior tag

úgy halottam, hogy az új laingok nem olyan hangosak, ez igaz :F

(#47) hummerdikk válasza sasa311 (#42) üzenetére


hummerdikk
őstag

Nem szarok azok! Egy kis mod es mennek rendesen. Egyszeruen ha valaki leszukiti egy pumpanak a bemenetet akkor nem kap rendesen vizet. Nem hiaba talaltak ki ezeket ugy, hogy a bemenet 16as es a kimenet 10es (nallam). Nekem is le van szukitve 8asra csak eddig nem volt kedvem atmodolni rendesen :DDD
28.000 L/osat a gepbe! ;] [/OFF]

(#48) OC válasza lol (#46) üzenetére


OC
őstag

Ez bizony igaz lehet, bár élőben még nem hallottam új Laingot.

(#49) sasa311 válasza gery03 (#43) üzenetére


sasa311
veterán

Nemtom milyen pumpa lehet az az eheim, amit 15K-ért veszel...
Azokat a pumpákat, amiket a vízhűtéshez vesztek töredéke áron meg lehet venni, ugyan azt akvarisztikai boltokban. Annyi a különbség, hogy más a ki/bementei átmérője, de egy szilikoncső csodákra képes.
Miért jobb az eheim, mint a szutyok Hydor?
Lássuk... Pl:
-nem kopik ki benne a tengely 6 hónap alatt.
-jóval halkabb
-jóval hoszabb az élettartama
-nem sokkal drágább és 3 év a gyári garija (hogy hol kell venni már fent leírtam)
-kevesebb hőt termel

Amúgy ha a topicnyitó ragaszkodik a hydorjához, vegyen hozzá egy új tengely, csak kicseréli és már nem is fog egy darabig zörögni. (olyan 500-1000 huf között lehet)
Mit lehet zsírozni? Hmm jó kérdés.. esetleg forgó alkatrészt? Bár valóban nem ott van a baj, de mind1.
Remélem most viccelsz... A pumpát belülről? :Y Az egy elektromágnes! ha bezsírozod csak összetrutymákolod a belső folyadékot és ráadásul csökken a hatásfoka a pumának. Én éppen ezért áztatom ki a pumpáimat 2-3 havonta ecetben. ;)
barkácsolásra fel :R


szerk: Hummerdikk: Biztos jól mutatna a gépben, olyan 15 kg. akkora, mint egy 4 táp összetéve, kb 3 KW áramot fogyaszt és a hőleadása alapján (10 köbméter vizen fűt asszem 4-5 fokot) kb felforrna a gépben a hűtőfolyadék :DDD

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#50) sasa311 válasza OC (#44) üzenetére


sasa311
veterán

kevés gyár csinál ilyen kis teljesítményű pumpákat az akvarisztikai piacon, amik szárazon is üzemeltethetők (érts van szívó és nyomócsonkja is, ami vízmentesen zárható), mert egyszerűen ezeket ott elég nehéz felhasználni, inkább a vízbe merülő pumpákat használjuk ilyen kis teljesítménynél. Tulajdonképpen Eheimen és hydoron kívül nem is láttam még itthon ilyet. Maradnak a PC-hez gyártott pumpák, de azoknak az ára meg pofátlanul magas :(
Nade csináljunk egy kis ingyenreklámot:
Tel:20/4138048 - én tőle vettem eheim szivattyút (1000L/ó tengeri akvárium felnyomó) de mintha láttam volna nála zárt rendszerű pumpákat is raktáron. Meg kell kérdezni, max nincs :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.