Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Roachy


Roachy
senior tag

Üdv mindenkinek!
Nos arról van szó, hogy egy külön vincseszterre kéne archiválni több száz zeneszámot, wav formátumban. És ehhez keresek olyan music manager programot, amivel könnyen visszakereshetővé vállnak a kül. számok. A lényeg a keresési kritériumok sokasága, és ötvözése. Ez alatt azt értem, hogy teszem azt keresek egy lassú tempóju, romantikus, Korda Gyuri számot, amit Szenes Iván írt. Ügye itt rögtön 4 keresési kritérium is van, és ezeket ötvözni is kell. Tehát mondjuk rákeresek az összes lassú tempóju számra, majd azon belűl az összes romantikus számra, majd a találatokon belűl az össze Korda számra, stb... A másik fontos dolog amit tudni kell a programnak az, hogy bármilyen gépbe helyezve a vincsesztert, a program telepítése után -gondolom valami catalog fájlt behívva- rögtön működjön a rendszer. Biztosan létezik valami program ami ezt tudja, de nekem még nem sikerült találnom ilyet. Általában ott bukik meg, hogy csak pár kritérium alapján lehet keresni (előadó, album, cím, stílus), és ezeket nem lehet ötvözni. A kulcsszavas keresés tulajdonképpen jó lenne, de ahhoz kilóméter hosszú fájl neveket kellene gyártani. Ezért lenne jó és egyszerűbb is, ha egy adott számhoz akár korlátlan keresési kritériumot lehetne hozzárendelni, de legalább a szokásosokon kívül még néhányat. A másik ami nem működik az általam ismert programokban, az a gépfüggetlen hordozhatósag.

(#2) kraftxld válasza Roachy (#1) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A where is it tudja ezt, de mp3-ból, és ID3 tag alapján tud a lassúra, romantikusra rákeresni miután feltöltötted ezekkel a metaadatokkal.

De ha a wav-al teli vinyót rakod be a katalógusába, magába a programba lehet kulcsszavakat rendelni egy-egy file-hoz és ez alapján is megtalálja őket.

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) Roachy válasza kraftxld (#2) üzenetére


Roachy
senior tag

Nézegettem a programot, nem rossz valóban. Csak egy kicsit bonyolúlt, mert olyan emberek használnák, akik csak office és internet színten értenek a számtech-hez.
Ha jól néztem, akkor ezzel működik a hordozhatóság is igaz?
Köszönöm, ez mindenképpen egy lehetőség, de talán jobb volna egy egyszerűbb felhasználóbarátabb program, mint az itunes, vagy a sonic stage.

(#4) kraftxld válasza Roachy (#3) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Egyáltalán nem bonyolult a program :) Sima egységsugarú user is használni tudja :D
Ezzel tökéletesen működik a hordozhatóság is, mivel a lementett ctf file-t bármelyik gépen meg tudja nyitni a whereisit.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5) Roachy válasza kraftxld (#4) üzenetére


Roachy
senior tag

Igen, azóta már vizsgálgattam kicsit behatóbban, és tényleg egész jó. És a célnak úgytűnik megfelel. Köszönöm mégegyszer.

(#6) Roachy


Roachy
senior tag

A topikot azért ne zárjuk, mert kíváncsi vagyok van e még más ilyen jellegű program is, ez talán még másnak is hasznos lehet.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.