Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  yolan?!

Hozzászólások

(#1) yolan


yolan
őstag

és a 7. napon megpihent, avagy illene valami frappáns cím ennek a Témának?, blognak?, ló-kosz szféra? :F

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#2) yolan


yolan
őstag

gépvasam:

volt a kihajcsa-e? az elég lesz-e a 650w-ot táp? őő, mi is volt még, passz, ennyi jut eszembe, valami midnig topon pörög, most ez a gépvas dolog?
mutassuk be a gépeinket: oké ott az adatlap
büszkék vagyunk rá: írjunk személyes logout cikket, melynek címe bármi kivéve gépvasam: oké
nagyon büszkék vagyunk rá: írjunk logoutos cikket melynek címe gépvasam: ?!

gépvas, gép és vas, guglizzunk kicsit

gép

vas

nézzük csak mit ír a wiki a gép-re:

A gép olyan eszköz vagy szerkezet, amely az anyag mozgatására vagy megmunkálására (munkagép), esetleg energiatermelésre alkalmas (erőgép). Köznapi értelemben a szerszámmal szemben jellemzi az, hogy felépítése bonyolult, több mozgó alkatrészből áll, amelyek egyfajta mechanikai elven történő együttes munkájához külső energiaforrás szükségeltetik. A kategória definíciója azonban ennél jóval képlékenyebb: a tudomány gépeknek nevez olyan egyszerű szerkezeteket, mint a csiga vagy az emelő. A magyar nyelv szókincsében több, mechanikai munkavégzéssel nem jellemezhető, de emberi tevékenységet kiváltó technikai eszköz elnevezésében helyet kapott a gép utótag (pl. írógép, számológép, számítógép).

Aha, mondja a parasztember, AHA, mivan?
számítógép, szgép, gép, tehát a gép-ből egyből kell vágnunk, hogy számítógépre gondol az ember, nem pedig írógépre, pld.

nézzük a vasről mit mond:

A vas fémes tulajdonságú kémiai elem, rendszáma a periódusos rendszerben 26, atomtömege 55,845 g/mol. A vegyjele Fe, ami a latin ferrum szóból ered. Elemi állapotban szürkésfehér, szívós, jól alakítható fém. A földkéreg 4,8% vasat tartalmaz különböző vegyületek alakjában, elemi vas a természetben nem található (eltekintve a meteoritvastól). Az elemek közül ennél több csak oxigénből, szilíciumból és alumíniumból van. A vas ipari fontosságú elem. Érceiből redukálással állítják elő. Először a nyersvasgyártási eljárással nyersvasat, öntészeti célra öntöttvasat, az acélgyártás műveleteivel acélt állítanak elő.

tehát valami kémiai izé, meg fém, meg Fe
Ahha, mondja a parasztember, AHHA!, mivan?

és akkor emelőFe a gépvas akár?

oké-oké, ez ilyen lett, a végére már elis felejtettem mit akartam, lehet semmit nem is akartam, ja, de tudom, megyek és írok egy logout-os cikket, a címe az lesz hogy a gépvasam. ;]

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#3) yolan válasza yolan (#2) üzenetére


yolan
őstag

Gépállat, avagy, egyszerűen csak, a számítógépem.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  yolan?!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.