Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  XP 1800 lesarkazva! HELP! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2) Godfather


Godfather
aktív tag

Szerintem ezt buktad...

De majd kiderül. Soxerencsét.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#3) guest


guest
veterán

3 napon belül szó nélkül cserélnek (számla + gyári szám, gar. igazoló matrica1, igazoló matrica2, ...)
ez kakaóscsiga, túróstáska, ... bukta vagy mi?

prohardver vendég

(#4) guest válasza guest (#3) üzenetére


guest
veterán

Veszel 1 TV-t, kidobod a 10. emeletrol, osszeszeded 1 zacskoba es 3 napon belul visszaviszed...

Neked ezt kicserelik ? :))

prohardver vendég

(#5) Bocha


Bocha
HÁZIGAZDA

Akkor cserélik 3 napon belül, ha gyárilag szar, de ha látszik hogy te rontottad el akkor nem, ezeket sem kell hülyének nézni... :P
Meg ráadásul a procit elvileg a kezedbe nyomják vásárlás előtt, nézd meg, minden egyben van-e rajta. Ha te megveszed, akkor ezzel te kijelented, hogy amikor megvetted, akkor még egyben volt... szóval gázos ügy :) . Nekem még 1 procit sem sikerült egyébként lesarkazni, pedig nem egy amdt szedtem szét :DD

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#6) Bocha


Bocha
HÁZIGAZDA

Azt a forgó pirosfejű smilet hogy rakod? :DD

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#7) toeri válasza guest (#4) üzenetére


toeri
aktív tag

A zacskót jobb helyeken mindenképp... :DDD

Üdv, toeri

(#8) Egon válasza Bocha (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

Ugyanúgy, mint a sima alap mosolygó sárgát, csak plusz egy '')''... :))

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) guest


guest
veterán

#4 egyébként a TV-t is ha nincs rajta külsérelmi nyom
''ezeket sem kell hülyének nézni... :P''
1. itt pont erről van szó! eb*-tam kell valaki aki vagy hülye, vagy azzá lehet tenni, egyébként csere nincs
2. nem kell de lehet! főleg ha hagyja magát...

prohardver vendég

(#10) guest


guest
veterán

lesarkazni nekem se sikerült, de cserélni igen!(számla + gyári szám, gar. igazoló matrica1, igazoló matrica2, ...) és semmi külsérelmi nyom!

prohardver vendég

(#11) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Hát, szerintem nincs esély arra, hogy kicserélje valaki, mert valami ilyesmi okból lehet venni lesarkazásvédőt. Nekem is van, de BobMaster megmutatta, hogy lehet feltenni hűtőt AMD-re lesarkazás nélkül. Az meg, hogy itt nyíltan felkérsz embereket illegális tranzakcióra, még gázosabb. Vagy rosszul értelmeztem a hozzászólásod?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#12) localhost


localhost
Közösségépítő

Na kéremszépen!
Valaki elmagyarázná nekem, érthetően, hogy mi a fene az a ''lesarkazás'', minek, mikor, hova, miért?
---
Legjobb lenne ezt a kérdést GUEST-ként feltennem, de hát én nem szégyellem, hogy nem tudom... :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13) Den válasza localhost (#12) üzenetére


Den
veterán

Hűtőfelrakás közben a hűtő megroppantja a szilíciumot-letör egy darabkát belőle.

www.simson4t.hu

(#14) Egon válasza localhost (#12) üzenetére


Egon
nagyúr

A lesarkazás az a jelenség, ami általában az FCPGA/SocketA tokozású procikat érinti, a hűtőborda rossz felrakásából/billegtetéséből stb. eredően jön létre. Tünete: repedés, esetleg levált szél, sarok (azaz folytonossági hiány a processzor felületéből ''kiálló'', a procimagot tartalmazó téglatest térfogatában...:D). A procimagot jelen esetben nem védi alumínium sapka, így ''könnyű'' előadni a kérdéses műveletet (feltéve ha nem óvatosan/szakszerűen járunk el...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) localhost válasza Egon (#14) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Banyek!
Én eddig úgy gondoltam, hogy a lesarkazás az egy pozitív tuningmódszer... teszemazt 'levágom a progi sarkát, mert akkor kevesebb lába van és....'
De hogy ez rongálódás legyen! Piha!
Köszönöm a felvilágosítást.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16) Egon válasza localhost (#15) üzenetére


Egon
nagyúr

:))

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

nekem annyi kerdesem lenne a lesarkazas temahoz, hogy:

1.) mire kell figyelni, ha felpakolom a hutot, hogy ne tortenjen baj (mik a kritikus pontok, ahol el lehet szurni a dolgot)?

2.) sokan ajanljak a lesarkazasvedot, megtobben meg nem, merthogy vastagabb, mint az xp magja, es emiatt levego lesz kozte meg a venti kozott, es az nem nagyon tesz jot hutesi szempontbol :)

valaki okos tudassa velem az igazsagot, elore is koszi!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#18) Spensers


Spensers
aktív tag

Igen ez engemet is érdekelne hogy akkor AMD XP-ékhez érdemes lesarkazás védőt rakni vagy nem???

(#19) guest válasza bLaCkDoGoNe (#17) üzenetére


guest
veterán

A lesarkazasvedo valoban vagy jo vagy nem, ranezesre nem nagyon latszik ha tul vastag akkor viszont eleg a procid :((

Esetleg gyakorold proci nelkul ugy hogy valamit alateszel ami kb olyan vastag mint a proci, es ha mar megy biztosan a muvelet akkor jatszod el elesben is...

prohardver vendég

(#20) Egon válasza bLaCkDoGoNe (#17) üzenetére


Egon
nagyúr

Pontosan úgy van, ahogy guest koma írta. Annyit kiegészítésképpen hogy imho a legjobb megoldás elcipelni az alaplapot/gépet a procivétel helyszínére, és az eladóval/szervizessel rárakatni. A legtöbb helyen készségesen (és ingyen!) segítenek, a Mistralba meg ne menj...:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

koszi szepen az infokat! lehet, hogy felrakatom, csak akkor az a baj, hogy sosem tanulom meg, pedig jo lenne :)))

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#22) toeri válasza guest (#19) üzenetére


toeri
aktív tag

Esetleg gyakorolható egy már lesarkazott procin...
(Én még nem követtem el olyat, hogy a proci en ment volna utána is, de olyat már igen, hogy ha utána más okból nem ment volna, akkor tutira erre hivatkozva nem vették volna vissza. Viszont egyébként láttam már pár más által elégetett/lesarkazott példányt.)

Tulajdonképpen két dologra kell ügyelni:
1, Határozottan rakd fel, jó minőségű szerszámokat használj, a lap jól legyen alátámasztva. Lehetőleg felülről csináld, ne oldalról!
2, Ha fenn van ne akard igazgatni, csúsztatgatással odébbhelyezni, stb. Ha fenn van akkor fenn van. (Ezeknek elég erős leszorítóerejük van.)

Ha pedig mégis félsz ettől az egésztől vagy lusta vagy mint én, és mégis oldalról akarod levenni/feltenni a hűtőt, akkor lehet olyat kapni, amin elfordítasz egy karimát, és akkor fejti ki a leszorító erőt. Tehát erő nélkül lehet fel-/le, csak amikor már fenn van, akkor fordítod el és így megúszod az egészet. (Ezek általában annyival is jobb illeszkedésű hűtők, hogy nem mindkét oldalon egy-egy pöcökbe akadnak be, hanem az egyik oldalon egyszerre 3 pöcökbe, így abba az irányba is stabilabbak.)

Üdv, toeri

(#23) localhost válasza Egon (#20) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Egon, ha az Intel Pentium-I 233 MMX procimról upgade-elni fogok, úgyis te fogod feltenni a bordát a hátára a sarka megtartásával. Gyakorolni....????... khmmm.... minek!

-Borda-háta-sarka- >>>> Cyborg lesz az, nem számítógép! :D

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  XP 1800 lesarkazva! HELP! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.