Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rawulf


Rawulf
őstag

Hi all!

Többen is írtátok az alaplapos fórumokban, hogy 3D alatt egyszer csak fogja magát a gép és spontán resetel egyet WinXP alatt. Én is tapasztaltam ilyet egy konfignál és sikerült a problémát kiküszöbölnöm, de az-az igazság, hogy még mindig nem vagyok biztos benne, hogy pontosan mi is okozhatta! Mivel abból indultam ki, hogy nem hardveres a probléma, bizony egyszerre túl sok mindent másképp csináltam, amikor a winxp-t feltelepítettem a gépre.


A konfig:
Alaplap : Asus A7V333-X (Via KT333)
Proci : AMD AthlonXP-2600 (333FSB) [Barton?]
Videok.: Sapphire Ati Radeon9500 64MB
Hangk.: Terratec Aureon 5.1 Sky


I. Alaplapi BIOS: Ver. 1003 -> Ver. 1004

Eredetileg abból indultam ki, hogy kapásból frissítettem a BIOS-t, mert azt írta az Asus, hogy az 1003-as BIOS tartalmaz ATI bug fix-et is. Igaz, hogy a reset-elős állapot után lefrissítettem a BIOS-t az 1004-esre, de az csupán annyi újdonságot tartalmaz, hogy támogatja a 400FSB-s AMD procikat, de mivel ''csak'' 333FSB-s a proci, ezért nem hiszem, hogy ez okozta volna a javulást. Sőt! A BIOS opciókat is ugyanúgy állítottam be!


II. Driverek és egyéb frissítések (Ugynolyan sorrendben, mint előtte):

VIA driver : 4.45 -> 4.47
Ráadásul manuálisan lefrissítettem a VIA IDE vezérlőt, mert a gyártónál nem tetszett a dátum és a Microsoft, de az előző VIA drivernél is így tettem, sz'al nem hiszem, hogy ez hozta volna meg az eredményt!

Asus-tól letöltött LAN driver-t tettem fel az ASUS CD-n levő helyett, de ez sem okozhatta szerintem, mert ha le volt tiltva a LAN, akkor is jött a BIG BUG!

Terratec driver maradt, mert még nem jött ki újabb azóta... (Aureon control panel telepítve!)

ATI : Na igen, a catalyst 3.2 helyett a 3.4 következett. Mivel a 3.4-nél nem jött elő a 60HZ frissítési bug (800X600-ban a programok szépen 85Hz-en mentek, de a 3.2-es catalysttal előtte csak 60Hz-en akartak menni), így nem installáltam fel a refreshforce nevű programot, de mivel a 3DMARK2003 szépen ment a refreshforce-al (, mert ott is 60HZ bug volt) resetelés nélkül, ezért kételyeim vannak, hogy ez hozta-e meg a sikert, a stabil op.rendszert... (ATI control panel telepítve!)

DirectX9.0A : Mivel egy nem hivatalos direcxt9.0A full-os telepítőt használtam (a hwhunpage-ről töltöttem le), ezért örültem a prohardver-es linknek, ami egy full-os Microsoft-os Directx9.0a-ra mutatott. Vajon ez volt a megoldás a gondra???

WinXP service pack: SP1 -> SP1A
Vajon az SP1-ről SP1A-ra frissítés segített???

Windows Update:
A gyanúm erre a telepítési pontra koncentrálódik, ugyanis új illesztőprogramot töltöttem le (34kb), sajnos nem jegyeztem le pontosan, hogy mi volt, de valami Microsoft processzor update volt a neve. (A Windows Update automatikusan ezt ajánlotta fel!!!) Gyanús nekem, hogy a windows xp hamarabb született meg, mint a Barton magos AMD és ezérrt jelent meg ez a frissítés... Fontos megjegyznem, hogy semmi mást nem töltöttem le a windows update-el (,sem internet explorer, sem egyéb más javítást)!!!


III. Már vagy egy órája megy az Unreal Tournament 2003, ami bizony a resetelős állapotnál max. 10 percig futott, utána a ''kellemes csippanó hang'' és a winXP reboot volt jellemző. Szeretném tudni, hogyan sikerült a problémát megoldanom, mert sem alaplapot, sem videokártyát, sem tápegységet nem cseréltem.


IV. Konklúzió: Remélem segítettem észrevételeimmel azoknak, akik hasonló konfigokkal, hasonló resetelési problémával szenvednek, de szégyenlem, hogy nem vagyok teljesen ''clear'' ez ügyben.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#2) Rawulf


Rawulf
őstag

Szóval plíz, írjatok!!! :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#3) Rawulf


Rawulf
őstag

Upsz! :) Mégis csak kell a refreshforce... én vagyok vaksi... sajnos a 60Hz bug még mindig gyerek betegség a windows xp-nél... :DD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#4) billgecc


billgecc
csendes tag

Talán csak a Mátrix műve az egész:)

(#5) Rawulf válasza billgecc (#4) üzenetére


Rawulf
őstag

Úristen! Akkor ezért iszom mindig Powerade-et? (Már csak a samsung v200 és a heineken hiányzik!) :DD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#6) meba


meba
tag

Valahol a rendszerbeállításoknál van egy olyan hogy automatikus újraindítás...Ezt a menüpont ugyanott található meg ahol a bootmanager időkonzolját lehet bizerálni..Biztos meg fogod találni..

(#7) meba


meba
tag

Az automatikus újraíndítást kell kiklikkelni, mivel valamilyen hiba fellépesekor nyom egy resetet magának....

(#8) maddog


maddog
tag

igen azert van valahol a system advanced opciokban van az atallitasi lehetoseg
refresh rate-re meg remelem kuldik a cuccot -szerencsere pl az en abit kartyam drivereben mar van atallitasi opcijoo!
de biztos lehet registryben is

(#9) Rawulf


Rawulf
őstag

''Automatikus resetelés'' :)) design of MS :DD (Leesett!!!) :t

"Please state the nature of the medical emergency."

(#10) Aram válasza Rawulf (#1) üzenetére


Aram
tag

Hali!

Haveromnál ez segített:

Kapcsold ki a Fast Writes-ot a BIOS-ban. Ezt az ATI ajánlja annak, akinek problémás a gépe.
USWC lehet engedélyezve.
DirectX-ből a netes Update-tel tedd fel a legújabbat.

Remélem tudtam segíteni.

Aram

Ez a felirat 20byte!

(#11) Rawulf válasza Aram (#10) üzenetére


Rawulf
őstag

Hi!

Köszi a tanácsokat, de nem az a gondom, hogy probléma van, hanem, hogy melyik lépésem oldhatta meg a problémát, mert a fast write-piszkálgatás anno nem segített és a letölthető full-os directx9.0a is jó volt, nem csak a netes! :)

"Please state the nature of the medical emergency."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.