Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Winxp backup norton ghost-al (téma lezárva)

Hozzászólások

(#35) WN31RD válasza J.J. András (#34) üzenetére


WN31RD
addikt

Hehe... :D
Amit tudok, azt elmondom ingyen a PH!-n (már ha van rá időm, energiám, és kedvem ;)).
De egy komplett ''tanfolyamra'' nem én vagyok a legalkalmasabb személy. Nem ismerem a Ghost összes beállítási, használati lehetőségét, az összes elképzelhető helyzetben. Persze más sem igen tud mindent, de én tényleg nem vagyok Ghost szakértő.
Van néhány megszokott módszerem, ami a bevált azokban a helyzetekben, amelyekkel találkoztam. De számomra a Ghost csak egy eszköz a sok közül, amiket használok, kizárólag Ghosttal nem szoktam problémákat megoldani. *
Legalább a következőkkel felszerelkezve fogok neki bármilyen lemez/partíció macerálásnak: DOS-os indítólemez + fdisk + Disk Editor (!) + Ghost + PQMagic + Linuxos indítólemez + fdisk + stb.
Egy ''tanfolyamnak'', ha igazán használható tudást akar adni, mindezek használatát el kellene magyaráznia, különös tekintettel a Disk Editorra (mert szerintem csak azzal érthető meg igazán, hogy mi is egy ''partíció'').

Ha igazán kíváncsi vagy az ilyesmire, akkor - amellett, hogy persze a konkrét kérdésekre válaszolok, ha tudok - azt javaslom, hogy kísérletezgess. Ha van egy fölösleges vinyód, akkor azon, ha nincs, akkor tegyél fel valamilyen virtuális gépet csináló szoftvert a Windowsodra (ajánlom a VMware-t), és abban nyugodtan garázdálkodhatsz. Néhány kör partícionálás, Ghost ide/oda, Windows telepítés/helyreállítás után egész jól képben leszel. Legjobban úgy lehet tanulni, ha csinálod. :)

* Ráadásul az errefelé felmerülő problémák jelentős részét nem is igazán ismerem, mert általában csak ''biztos'' módszereket alkalmazok, akkor is, ha esetleg azok (rövid távon) kicsit munkaigényesebbek. Tehát pl. nem ''állítok helyre'' Windowst, stb., az ilyesmit félmegoldásnak tartom. Ha egy rendszerrel komoly gáz van, akkor adatmentés, aztán újratelepítés (vagy visszaállítás, korábbi, az első telepítés után nem sokkal elmentett image-ből), és kész (otthoni és céges környezetben is). Tehát az olyan kérdésekre, mint pl. ''elszállt a Windowsom, hogyan tehetem rendbe, de újratelepítés nélkül'', általában nem tudok válaszolni.
:)

[Szerkesztve]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Winxp backup norton ghost-al (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.