Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Winxp backup norton ghost-al (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) balkó


balkó
aktív tag

Problémám: lecserélném a 20 gigás HDD-m nagyobbra, és szeretném nem újratelepíteni a dolgokat, így áttenném az egészet Ghost-al. Mielőtt nekiállok, gondoltam még megkérdem, hogy kell. :)
Tehát: NTFS a régi, az lenne az új is, és NEM SZERETNÉM több partícióra osztani: lehet-e tehát a 20 gigás partíciót áttenni egy 80-asra?

Ja és használtam a keresőt, megnéztem a rengeteg Norton Ghost topicot, de nem lettem sokkal okosabb...

(#2) nobufalo


nobufalo
tag

Tersmészetesen lehet, de csak norton ghost 2003-al!
Amit elég nehéz beszerezni, de!! van egy jó tanácsom!


Újratelepítés (írj ki mindent DVD-re (4lemez kb) )

-telepítsd xp-t
-SP1-et
-Drivereket
-Java-t
-Flash-t
-És az összes progit amit használsz (winap, nortoncom, alcohol, DVD rip stb...)

Ez kb 4Gb.
Csinálsz egy GHO filet az egészből, aztán kiírod egy boot DVD-re
És ha lekközelebb szaraxik a rendszer, akkor csak beteszed cd-ről bootolsz és minden visszaáll a régibe!
ez elég jó megoldás! javaslom, hogy újraírható DVD-t re írj!

Abit NF7-S V.2.0-2500barton@230*9.5-Radeon 9600pro@470/670-512DDR@453

(#3) nobufalo


nobufalo
tag

Nahhh Vélemény?
Én ezt csináltam és ha valami gáz van a rendszerrel akkor csak ezt bedobom és kész ja és szinte mindent kikell írni DVD-re vagy legyen másik vinyó amire mentesz! Rendszervincsinek elég egy 30 Gb -os maxtor! (vagy kettő raidba:) )

Abit NF7-S V.2.0-2500barton@230*9.5-Radeon 9600pro@470/670-512DDR@453

(#4) balkó


balkó
aktív tag

Több sebből vérzik a dolog: 1, nincs DVD-íróm (dew még olvasóm se) 2, annyira én nem félek, hogy baj lesz a rendszerrel, a fontos dolgokat úgyis elmentem. Most viszont szeretném megúszni a teljes reinstallt.
A 2003: a dos alatt futó, vagy a windows-os verziója kell nekem? Gondolom DOS-ból intézem a dolgot, ugye? Végülis varázsol majd nekem a 20 gigás partícióból egy 80-asat?

(#5) WN31RD válasza balkó (#4) üzenetére


WN31RD
addikt

2003-as DOS alatt futó Norton Ghost kell neked egy indítólemezen (CD, esetleg floppy). A Ghostot igazából nagyon könnyű beszerezni, mert rengeteg embernek van.
Ha berakod egyszerre mindkét vinyót a gépbe akkor egyszerűen át tudod másolni a 20 GB-osnak a tartalmát a 80 GB-osra, a Ghost majd elintézi az átméretezést. Ezután vedd ki a régi vinyódat, hogy ne zavarja meg a Windowst, ami így már valószínűleg probléma nélkül el fog indulni... de ez is lehet, hogy nem (bár erre kis esély van). Ha nem indul, az pech, ebben az esetben javasolom az újratelepítést.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#6) balkó válasza WN31RD (#5) üzenetére


balkó
aktív tag

Köszi. Tehát ne az 55MB-s változatot keressem, hanem az egy floppy körülit (Norton Ghost bootable 2003 dos néven fut).
Az növelné az esélyeimet, ha a 80-ast két partícióra osztanám, amiből az egyik 20-as, tehát egy-az-egyben átmenne a mostani, vagy ez nem számít?

(#7) balkó


balkó
aktív tag

Ja, és az új (vadiúj) Hdd igényel valami ''előkezelést''? Vagy ezt is elintézi a ghost?

(#8) balkó


balkó
aktív tag

Ja és az 55 megás verzióval nem könnyebb a dolog? Az ''mit tud''?

(#9) WN31RD válasza balkó (#6) üzenetére


WN31RD
addikt

Bőven elég a kisebb változat. A nagyobb is jó, de azzal az lesz a műsor, hogy feltelepíted a Windowsodra, aztán ott készítesz indítófloppyt (és ha van eszed, ki is írod indítható CD-re, hogy gyorsabb legyen :D). A nagyobb változat ezen kívül annyival tud többet, hogy bele tud nézni a Ghost file-okba, és ki lehet vele másolni egyenként is file-okat.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#10) WN31RD válasza balkó (#7) üzenetére


WN31RD
addikt

Legjobb tudomásom szerint a Ghost el tudja intézni az ''előkezelést'', de be kell valljam, ilyet még nem csináltam. Én mindig ''előkezelem'' (azaz particionálom) a vinyót Ghostolás előtt, általában Linuxos fdiskkel, néha PQMagic-kel, mert így pontosan olyan partíciók lesznek, amilyeneket szeretnék (1 GB fölötti vinyóknál nem ismerem a ''csak egy partíció'' fogalmát).

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#11) balkó


balkó
aktív tag

Köszi szépen. Most már jobban bízom a dologban!

(#12) balkó


balkó
aktív tag

Sikerült, köszi még 1x!

(#13) J.J. András válasza WN31RD (#10) üzenetére


J.J. András
őstag

te Bálint, én is ahsználom a ghostot, de áruld már el, nem lehet a Floppys Boot Ghostról formatálni...?
vagy hogyan csináljam, hogy az Fdisck bejöjjön a DOSos formában Bootoláskor ?
rámásolhatom a Boot Floopyra a Fdisck-et ?

,mert tegyük fel, cak 1 vinyóm van, és nehezen '' kezelem elő'' így a vinyót, amin épp behalt a rendszer.....

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#14) Mennyi?


Mennyi?
aktív tag

Help Skacok!

Tudom kereső..., de jobb lenne itt egy helyen összefoglalva. :))

Tehát a helyzet: 1db 160-as PATA rendszer /particiok:c10g, d60g, e83g/, 1db 80g-s egyben /ez marad/, 1db 160-as SATA /particiok:c8g, d60g, e85g/. Mindegyik NTFS.

A PATA-ról szeretném a SATA-ra a c-t /XP-Sys/ átpakolni Ghosttal /Ghost 8.0 CEdition/.

Hogy kell /please totál nulláról, mert fogalmam sincs, hogy hogyan és miként kellene csinálni/? Úgy olvasgattam, hogy az NTFS fájlrendszer és a PATA SATA eltérés is gondot okoz a Ghostnak? :F :F :F

(#15) WN31RD válasza J.J. András (#13) üzenetére


WN31RD
addikt

Ha ráfér még a floppyra, akkor természetesen rámásolhatod az fdisket. Vagy esetleg egy második floppyra is rakhatod. :)

Én csináltam egy boot CD-t, amin van egy rakás cucc: DOS-os fdisk, format, PQMagic, Ghost, stb. Egy CD-re bőven ráfér minden, és még jelentősen gyorsabb is, mint a floppy.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#16) tusi74


tusi74
őstag

Nekem az a kérdésem, ha betszem az új winyót slave-nek, és előkezelés után a Clone funkciót választom, majd újraindulás után elvégzi, majd kiveszem a régi winyót, beteszem helyére az újat, és kész is, bootol a Windows?

Vagy a Clone funkció nem jó, csak az image-ekből csinált?

(#17) WN31RD válasza tusi74 (#16) üzenetére


WN31RD
addikt

Ha a Norton Ghost-ban levő ''Local -> Partition -> To Partition'' funkcióra gondolsz, akkor igen, elég ez, nem kell feltétlenül külön image-et csinálni.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#18) J.J. András válasza Mennyi? (#14) üzenetére


J.J. András
őstag

szerintem azért nem fog mneni, mert tárolja az adott Partóció minden hardwer beállítását...és ha most PATA vinyódon van az oprendszer, az PATA drievreket fog elmenteni a GhostBACKUPban , és nem fog tudni mit kezdeni az SATAval...vagyis, valami ütközést fog megállípatani.....(szerintem)
de az is elképzelhető, hogy a Plug And Play miatt teljesen simán felismeri, hogy más vinyó van alatta, és korrigálja a változást....

de a Ghsotban van egy Integrity Check, azzal azt hiszem ellenőrizheted, ogy az adott BackUpművelet végre hajtható, és talán integrálja is a BAckUpon lévő programokat....de ennyire nem tudok angolul......
talán Bálint

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#19) J.J. András válasza WN31RD (#15) üzenetére


J.J. András
őstag

Buta kérdés, de hogyan csinálok BootCDt ? :F

[Szerkesztve]

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#20) WN31RD válasza J.J. András (#19) üzenetére


WN31RD
addikt

Nincs most időm részletesen elmagyarázni (és valószínűleg több alkalommal megtörtént már ez a PH!-n), de röviden: Csinálsz egy CD elérésére alkalmas (tehát a CD driverek + MSCDEX töltődjön be a config.sys/autoexec.bat-ból) DOS-os (illetve Win 9x/ME-s) boot floppyt, aztán ezt adod meg boot image-nek a CD író programban. A CD-re pedig felpakolhatod az összes cuccot, amit használni szeretnél.
Nagyon egyszerű. :)

[Szerkesztve]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#21) balkó válasza J.J. András (#13) üzenetére


balkó
aktív tag

Én 2 floppyt használtam... :)
Egy a ghost, a másikon partition magic.

(#22) Mennyi? válasza J.J. András (#18) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Köszi! Igen ettől féltem, hogy gond lesz a PATA-SATA különbséggel.:(

Bálint: Ha lesz időd, kérlek segíts!

(#23) Mennyi? válasza Mennyi? (#22) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

HELP! 14-es hsz. :O

(#24) WN31RD válasza Mennyi? (#14) üzenetére


WN31RD
addikt

SATA vinyókkal alig van tapasztalatom, javítson ki valaki, ha tévedek, de úgy tudom, hogy semmi lényeges különbség nincs a gép szempontjából az SATA/PATA között. Egy SATA vinyó egyszerűen egy külön IDE vezérlőn levő normál vinyónak látszik.
Tehát ha a BIOS látja az SATA vinyót, akkor a Ghost is fogja tudni használni, minden különösebb trükközés nélkül.

Ha az SATA vinyón már megvan a partíció, amire a Windowst át szeretnéd másolni, és az MBR is rendben van (ha nincs, akkor fdisk /mbr), akkor egyszerűen elindítod a Ghostot, azt mondod neki, hogy Partition -> To Partition, kiválasztod a megfelelő forrás partíciót, aztán a célpartíciót, és megvárod, amíg befejezi. Ez a része nem problémás a dolognak.
Ezután húzd le a gépről (természetesen kikapcsolt állapotban) a PATA vinyót, és próbáld ki, indul-e a Windows.

Gond abból lehet, hogy nem biztos, hogy a korábban normál alaplapi vezérlőn levő vinyóra telepített Windows hajlandó lesz megtalálni magát egy másik vezérlőn levő vinyón is.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#25) J.J. András válasza WN31RD (#24) üzenetére


J.J. András
őstag

szerinted értette ?:))
,mert én amennyit használtam Ghostot úgy nehezen kihámoztam a mondnaivaló lényegét , de ő most kezd ismerkedni a Ghosttal...
én arra lennék kíváncsi, hoyg az nem gond-e a Ghostnak, hogy amikor a BackUp imagét csinálod, akkor PATA vinyóról Bootol, majd neki az BackUpkor ezt módosítani kell SATAra, vagy ez nem így működik ?

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#26) amargo válasza WN31RD (#10) üzenetére


amargo
addikt

ezt nem értem, akkor az 55megás mivel tud többet?
nekem a ghost.exe kb 1mega
jön a ghost expoler ami szintén ennyi. a többi 53mega mivel nyújt most többet?
most ezt tényleg nem értem.. meg aztán mivel kéne ennél többet tudni, hogy lementi szerkeztheti.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#27) Mennyi? válasza J.J. András (#25) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Értettem /többé-kevésbé:))/, de már feladtam, és teljes elszántsággal Xp-t telepítek.:( Majd megprószálom legközelebb amikor csak SATA-s vinyókkal leszek tele...

_Bálint_ & J.J. András: Köszönöm a segítséget, magyarázatot! :C

(#28) HSNet válasza WN31RD (#24) üzenetére


HSNet
aktív tag

semmi lényeges különbség nincs a gép szempontjából az SATA/PATA között
Ez így van, ha már egyszer fenn vannak az oprendszer alatt a SATA kontrollered driverei, akkor semmi, de semmi különbség nincs köztük.

Tehát ha a BIOS látja az SATA vinyót, akkor a Ghost is fogja tudni használni, minden különösebb trükközés nélkül.
Nem egészen, mivel nem a bios, hanem a kontroller látja, annak meg driver kell. Tehát a teendő, SATA kontroller DOS-os driver-ét leszedni, GHOST-os boot floppy-ra feltenni, Config.sys-t, és autoexec.bat-ot megszerkeszteni (ennek bővebb leírása valahol a DOS-os Driver környékén).

elindítod a Ghostot, azt mondod neki, hogy Partition -> To Partition
vagy DISK-TO-DISK, ha kompletten akarod másolni, ekkor még particionálnod sem kell. Lényeg, hogy ha csak particiót másolsz, akkor nem biztos, hogy az bootolhat is lesz. Ha nem bootolható, akkor Win9x alatt boot floppy -> fdisk /mbr -> fdisk Set Active Partition, ha NT-2k-XP, akkor boot a CD-ről -> Helyreállítás -> rendszerbetöltő (OSLoader) helyreállítása.

Ezután húzd le a gépről
És állítsd be a BIOS-ban a boot sorrendet, hogy a SATA eszközről akarjon bootolni (ha nincs ilyen opció, akkor SCSI-t állíts be).

alaplapi vezérlőn levő vinyóra telepített Windows hajlandó lesz megtalálni magát egy másik vezérlőn levő vinyón is
Elvileg hajlandó, ha nem akkor az egyszerűbb módszer a boot-from-cd- recovery, stb.. lásd fentebb, a bonyolultabb módszer meg, recovery console, és a boot gyökérben lévő boot.ini file szerkesztgetése (amihez nem árt tudnod, hogy hanyadik eszköz a vinyód).



In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#29) Mennyi? válasza HSNet (#28) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Mondtam én, hogy bonyolult! :)
...de azért figyelek.

Kösz, legközelebb már hasznosítom is.

(#30) HSNet válasza Mennyi? (#29) üzenetére


HSNet
aktív tag

Nem is bonyolult. Csak egy picit:)

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#31) WN31RD válasza HSNet (#28) üzenetére


WN31RD
addikt

''Nem egészen, mivel nem a bios, hanem a kontroller látja, annak meg driver kell.''
Nos, a kontroller látja, miután a kontroller BIOS-a inicializálta a kontrollert rendszerindításkor, és ezután (normális esetben) a kontroller BIOS-a kioszt a vinyónak egy azonosító számot (0x80, 0x81, ...), amelyen keresztül a szabványos BIOS megszakítások segítségével elérhető a vinyó.
Legalábbis a PATA software RAID vezérlőm így csinálta (amíg ki nem operáltam belőle a BIOS-át ;]). Driver csak olyan oprendszerek alatt kellett, amelyek nem a BIOS-on keresztül érik el a meghajtókat (pl. Windows XP, Linux).

Az SATA vezérlőkön ülő vinyók nem elérhetők normál BIOS megszakításokkal? :F

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#32) emre33


emre33
addikt

Norton Ghost bootable 2003 dos honnan lehet leöltewni ?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#33) hogyishívnak? válasza HSNet (#28) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Szia! Bizti nincs a Ghost-nak sata drv-je?Csak azért kérdezem mart a napokba lepődtem meg mikor usb2-ide átalakitón keresztül korekten látott a Ghost wincsit.

Tibi

(#34) J.J. András válasza WN31RD (#31) üzenetére


J.J. András
őstag

Bálint, mennyiért tartanál tanfolyamot , mondjuk korrekt ghostolásból, meg ilyen alap dolgokból, hogy mit hogyan miért,....stb.... ?

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#35) WN31RD válasza J.J. András (#34) üzenetére


WN31RD
addikt

Hehe... :D
Amit tudok, azt elmondom ingyen a PH!-n (már ha van rá időm, energiám, és kedvem ;)).
De egy komplett ''tanfolyamra'' nem én vagyok a legalkalmasabb személy. Nem ismerem a Ghost összes beállítási, használati lehetőségét, az összes elképzelhető helyzetben. Persze más sem igen tud mindent, de én tényleg nem vagyok Ghost szakértő.
Van néhány megszokott módszerem, ami a bevált azokban a helyzetekben, amelyekkel találkoztam. De számomra a Ghost csak egy eszköz a sok közül, amiket használok, kizárólag Ghosttal nem szoktam problémákat megoldani. *
Legalább a következőkkel felszerelkezve fogok neki bármilyen lemez/partíció macerálásnak: DOS-os indítólemez + fdisk + Disk Editor (!) + Ghost + PQMagic + Linuxos indítólemez + fdisk + stb.
Egy ''tanfolyamnak'', ha igazán használható tudást akar adni, mindezek használatát el kellene magyaráznia, különös tekintettel a Disk Editorra (mert szerintem csak azzal érthető meg igazán, hogy mi is egy ''partíció'').

Ha igazán kíváncsi vagy az ilyesmire, akkor - amellett, hogy persze a konkrét kérdésekre válaszolok, ha tudok - azt javaslom, hogy kísérletezgess. Ha van egy fölösleges vinyód, akkor azon, ha nincs, akkor tegyél fel valamilyen virtuális gépet csináló szoftvert a Windowsodra (ajánlom a VMware-t), és abban nyugodtan garázdálkodhatsz. Néhány kör partícionálás, Ghost ide/oda, Windows telepítés/helyreállítás után egész jól képben leszel. Legjobban úgy lehet tanulni, ha csinálod. :)

* Ráadásul az errefelé felmerülő problémák jelentős részét nem is igazán ismerem, mert általában csak ''biztos'' módszereket alkalmazok, akkor is, ha esetleg azok (rövid távon) kicsit munkaigényesebbek. Tehát pl. nem ''állítok helyre'' Windowst, stb., az ilyesmit félmegoldásnak tartom. Ha egy rendszerrel komoly gáz van, akkor adatmentés, aztán újratelepítés (vagy visszaállítás, korábbi, az első telepítés után nem sokkal elmentett image-ből), és kész (otthoni és céges környezetben is). Tehát az olyan kérdésekre, mint pl. ''elszállt a Windowsom, hogyan tehetem rendbe, de újratelepítés nélkül'', általában nem tudok válaszolni.
:)

[Szerkesztve]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#36) J.J. András válasza WN31RD (#35) üzenetére


J.J. András
őstag

mindezekkel tökéletesen egyetértek, és én is így gondolom.....:)

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#37) HSNet válasza WN31RD (#31) üzenetére


HSNet
aktív tag

Idunno, a mélyebb részéig (megszakításon keresztül hdd-t címezni) sohasem jutottam. Azt viszont saját tapasztalatból tudom, hogy az A7V-men lévő Promise Ultra 100-nak is kell külön DOS driver (pedig az PATA), és az NF7-s -emnek is kell a SATA driverer Ghosthoz. Ha jól csalódok, az lehet az helyzet, hogy elvileg lehet kontrollert IDE 3-4 csatornának is címezni (ekkor gondolom gond nélkül megy mindennel), vagy láthatja a gép a SCSI kontrollerekhez hasonlóan Mass Storage Controllerként, amihez driver kell. Én eddig csak az utóbbival találkoztam, de logikusan hangzik, hogy van az első verzióból is.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#38) b.bone


b.bone
senior tag

van kettő vinyó a gépemben. van egy 10Gb-os C: partícióm a primari masteren. csináltam róla egy backup-ot dvd-re ezzel a ghost 2003-al. kreáltam egy rendszer lemezt is.

ha bootolok a floppyról akkor bejön a ghost facán. na már most ott van egy pár opció, de nekem egyik sem tetszik. vagyis nem tudom hogyan állítsam vissza. mert nem lehet neki megadni hogy arra a 10Gb-os particióra tegye, (vagy én nem találom) hanem csak vinyót lehet választani. most ha ezt engedem neki akkor leterminál mindent? vagy elég okos és nem bánja a másik particiót?:F

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#39) greenface válasza b.bone (#38) üzenetére


greenface
aktív tag

Ha 'Image to partition'-t választasz, akkor fel kell hogy ajánlja, hogy melyik partícióra akarod az image-et.

Akkor nem ajánlja fel, ha 'Image to disk' -et (v. vmi hasonló) nyomsz.

Ha mégsem így van, akkor passz... :)

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#40) b.bone válasza greenface (#39) üzenetére


b.bone
senior tag

ha image to partition-t választok akkor sem tudom kiválasztani azt a 10 gigásat amire szeretném tenni. két vinyó közül lehet választani, és amelyiken 2 partició van ott is csak egyet lát.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#41) zoli58


zoli58
tag

Hi
Mivel nagyjából témába illik, én is feltennék egy kérdést:
Ha a winxp rendszer 2 db raid0-ba kötött vinyón van, és erről akarok image-ot csinálni (pl. ghost, vagy savepart-használta ez utóbbit valaki?), akkor ez lehetséges-e, ill. ha igen, akkor vajon a visszatöltés (ugyanoda, pl. crash után) is működik-e?

(#42) HSNet válasza b.bone (#40) üzenetére


HSNet
aktív tag

Nem lehet, hogy Disk-To-Image-el csináltad az image-et, mert ha igen, azt SZVSZ nem engedi csak Disk-re visszírni. 2 particióból az egyik nem NTFS véletlenül, mert azt nem biztos, hogy a behúzója látja.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#43) HSNet válasza zoli58 (#41) üzenetére


HSNet
aktív tag

Elvileg lehetséges, de először a RAID-et kell helyreállítanod, és nézd meg előtte, hogy a behúzó lemez, látja-e egyáltalán.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#44) zoli58 válasza HSNet (#43) üzenetére


zoli58
tag

Köszi !

(#45) b.bone válasza HSNet (#42) üzenetére


b.bone
senior tag

ebben a 2003-ban nam találtm ilyen opciót. itt szigorúan csak annyi van hogy back-up. partíciót lehet választani és step-by-step végig kísér az úton mint ahogy a hülye gyereket szokták. gőzöm sincs mi lehet vele, de asszem majd mindent learchiválok mielőtt előssször tesztelem.

egyébként minden partició ntfs. az is az amit backupoltam. de egy 2003-as ghost csak lekezeli rendesen.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#46) HSNet válasza b.bone (#45) üzenetére


HSNet
aktív tag

2003-as már rendesen kezeli. Dynamic Diskekkel lehet még probléma, de az kicsit más jellegű, úgyhogy nem hiszem, hogy most az szól bele. Közben viszont az jutott eszembe, hogy ha az mbr-t is mentette (illett neki), akkor csak valamelyik vinyó első particiójára fogja visszaengedni, és lehet hogy ezért nem akarja felajánlani a többit.
Minden esetre nyugi, a Ghost eléggé kényelmes program. Archiválás ugyan javasolt minden ilyen művelet előtt, de nem tartom valószínűnek, hogy letörölje (szétcsapja) a másik partíciódat visszaállítás közben, vagy ha fennáll ennek az esélye, akkor szólni fog előtte, hogy figyu, lehet ilyen-olyan következmény, biztosan akarod-e így is.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#47) b.bone válasza HSNet (#46) üzenetére


b.bone
senior tag

Igazad volt. tényleg nem tett tönkre semmit. másik partició érintetlen.:)
thx hlp

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#48) erdoke


erdoke
titán

A következő a problémám:
Ghostolnék egy WinXP partíciót fájlba, de most a Ghost nem megy DOS-ban. A ''nagy'' Windows-os Ghost 2003. Bejön a menü restart után, hogy:
1. Futtatom a Ghostot DOS-módban
2. Hagyom az egészet, és visszatérek Windowsba

Az elsőt választva semmi nem történik, villog a kurzor még percek múlva is. A második működik, restartol és Windows.
Tegnapelőtt (egy nyersebb XP állapotnál) még működött rendesen.
Na ez miért lehet? Mit tegyek?
Csináltam vele boot-floppyt, indítsam arról, és úgyis meg tudom csinálni a.gho fájlt oda, ahová szeretném?

A legjobb aláírás a héten

(#49) shift+ő


shift+ő
senior tag

Találtam egy érdekes progit: Acronis PartitionExpert

Ezzel megcsináltam azt, hogy a 80 Gigás HDD-ről (30 foglalat) áttettem a rendszert egy 40 gigásra minden gond nélkül.

(#50) erdoke válasza erdoke (#48) üzenetére


erdoke
titán

Senki? A Norton Ghost azért lenne jó, met 3-5 GB-ra be is tömöríti a partíció tartalmát, így akár egy DVD-n is elfér.
Help!:O

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Winxp backup norton ghost-al (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.