Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7351) MADcat válasza gyurkikrisz (#7350) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

"normális" igen. Na kíváncsi leszek. Pc-n hatszor futott neki a frissítésnek. XD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#7352) JamesFinn


JamesFinn
senior tag

Iconia 8w-re most települt fel a w10. A leírt problémákkal pl elforgatás, driverek, stb nem találkoztam. A 8.1-et jobban szerettem, de ez is tetszik. Kérdésem:
A c meghajtón kb 5,5 Gb szabad hely maradt. Ha letörlöm a Windows old mappát, akkor jól sejtem hogy oda a 8.1? Illetve ha visszaállítani szeretném akkor 8.1 vagy 10 fog visszakerülni. A 10 a 8.1 helyére csinál visszaállítási partíciót? A régit hogyan tudom törölni (8.1et)? Pendrive-ra le van mentve... Illetve a 10-ről hogyan csinálok visszaállítást pendrive-ra? Bocs a sok láma kérdésért...

(#7353) Drachoo válasza MADcat (#7351) üzenetére


Drachoo
senior tag

Nekem Asus Vivotab Note 8 van és semmiféle problémám nem volt firssétés óta. Ahogy olvastam inkább az "olcsóbb" készülékeket érinti ez, bár lehet hogy tévedek.

(#7352) JamesFinn: Előtte mentsd le a helyreállító partíciód egy pendrive-re. Jó az ha megvan, nem kell szervizelned ha valami balul üt ki.

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#7354) Drachoo válasza JamesFinn (#7352) üzenetére


Drachoo
senior tag

Bocs, nem olvastam végig, látom lementetted. Abból helyre tudod állítani. A gépházban a helyreállításnál talán tudsz helyreállítólemezt létrehozni ha igaz win10-ről is.

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#7355) peterk válasza JamesFinn (#7352) üzenetére


peterk
senior tag

Ha törlöd az old mappát akkor oda a 8.1.

Még sosem állítottam helyre win10 alól korábbi 8.1-es recovery partíciót (teljes rendszerrel), úgyhogy ezt nem tudom. :)

A win10-ről nincs szükség pendrive-ra visszaállítási partíciót csinálni, mert nincs miről. :) Az a recovery partíció amit a 8.1-nél pendrive-ra másoltál, az tartalmazza a teljes win8.1 telepítőt, plusz a tablettel érkező gyári előtelepített appokat. Lényegében egy előtelepített windows. Upgrade után ilyened nem lesz, hiszen ahhoz win10-ből kéne egy ilyent készítenie a gyártónak. A recovery ezek után úgy megy, ahogy a desktop gépeken, amiken nem volt gyári rendszer: bedugot a win10 telepítő lemezt (pendriveot), bebootolsz róla, és ott rendszervisszaállítást választasz.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#7356) MADcat válasza Drachoo (#7353) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

"Lesötétített" módban is végigmegy a frissítés, vagy muszáj bekapcsolva maradnia. Máshogy most nem ment a megfogalmazás XD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#7357) MrPetya19 válasza Upo (#7342) üzenetére


MrPetya19
addikt

edge egyetlen előnye, hogy kevésbé használja a cpu-t, egyébként elég instabil.
Én a surface pro 3-omon most fogok visszatérni 8.1-re, mert ez a 10 egyenlőre nagyon szar tableten, sok kicsi, de annál zavaróbb dolog miatt, amit most épp nincs kedvem részletezni, de ha nem felejtem el, akkor fogom majd.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#7358) pixelshader


pixelshader
tag

Net framework 3.5, 4.0 -t miért kell külön telepíteni? Azt hittem windows 8-ban ez alapból benne van.
3.5öt Fel akartam rakni egy offline installerel, de amikor elindítom, kiírja hogy kell neki a netfx 3,5 a telepítéshez. o_O

Kénytelen voltam letölteni a windows updaterrel...Mobilnettel nagyon jó 300mb-t letölteni. Az a vicc, hogy a telepítő rajta van w8 cd-n, de azt is csak parancssorból lehet elindítani.

Dism /online /enable-feature /featurename:NetFx3 /All /Source: F:\sources\sxs /LimitAccess

Ha ott van, miért nem rakja fel????

[ Szerkesztve ]

(#7359) JamesFinn válasza peterk (#7355) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Köszi az infót!
Tehát törölhetem a old mappát.
Ha beüt a gikszer, akkor pedig pendriv-ról mehet a visszaállítás,jól gondolom? :))

(#7360) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Ha az old mappát törlöm, akkor csak a régi rendszert törlöm, nem? Attól még a helyreállító partíció megmarad és visszaállítható marad a tablet 8.1-re. Rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#7361) tlac válasza MADcat (#7360) üzenetére


tlac
nagyúr

jól gondolod, de inkább lemezkarbantartóval csináld

(#7362) MADcat válasza tlac (#7361) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

kiváló :K úgy gondoltam

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#7363) Thome


Thome
addikt

Na meglett véve a miix 3, kijelző tudna jobb lenni, de ennyi kompromisszum belefér 32 ezer forintért. :K

(#7364) Matykoh válasza Thome (#7363) üzenetére


Matykoh
tag

Hol vetted annyiért?

(#7365) Thome válasza Matykoh (#7364) üzenetére


Thome
addikt

Pü!

(#7366) tlac válasza Thome (#7365) üzenetére


tlac
nagyúr

titok?

(#7367) Thome válasza tlac (#7366) üzenetére


Thome
addikt

Áfamentesen volt lehetőségem megvenni, ezért volt ennyi az annyi. :R

[ Szerkesztve ]

(#7368) peterk válasza pixelshader (#7358) üzenetére


peterk
senior tag

A win8-ban valóban benne van mindkettő - és nem is csak parancsorból lehet telepíteni. :)

Vezérlőpult => programok és szolgáltatások => bal oldalt "windows szolgáltatások be és kikapcsolása", és ott pipa a framework 3.5-re.

Hogy miért nincs alapból telepítve? Mert a framework 4 elvileg visszafelé kompatibilis, ha a korábbi verziót használó alkalmazás "In-Process Side-by-Side" kompatibilis. Namost, sok app nem az. :) (Ehhez követni kéne az MS ajánlásait, amire sok fejlesztő lusta, de van olyan eset is, amikor valami framework bug miatt a fejlesztő rá is van kényszerítve kerülőútra. Esetleg valami 3rd party modult használ, ami fölött nincs kontrollja, stb.)

Lényeg a lényeg, hogy ha kell, nagyon egyszerűen telepíthető.

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#7369) joergie


joergie
őstag

gearbesten már kapható az angol raktárból chuwi vi8 kiváló 84.5dolláros áron, csak az a fránya 9 dodós posta ne lenne :O

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#7370) JamesFinn


JamesFinn
senior tag

Drachoo, peterk köszönöm a segítséget!

(#7371) Drachoo válasza JamesFinn (#7370) üzenetére


Drachoo
senior tag

Igazán nincs mit! :)

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#7372) tlac


tlac
nagyúr

HP Pavilion x2 10 + Lumia 530 akció
[link]

(#7373) Gipsz75 válasza Kavinton75 (#7137) üzenetére


Gipsz75
csendes tag

Szia!

Érdekelne hogyan sikerült felraknod ?
Mert nekem sehogy sem akar pendrive-ról bootolni :(

(#7374) Kavinton75 válasza Gipsz75 (#7373) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Mint írtam előzőleg nem pendrive-ról boot-tam, hanem Windows 8.1 alól raktam fel.
Simán setup.exe és már megy is fel.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#7375) Gipsz75 válasza Kavinton75 (#7374) üzenetére


Gipsz75
csendes tag

Köszi. Viszont én azt szeretném elérni, hogy pendrive-ról bootolhassak, és az előre lefoglat (mert ugye 16GB a belső tárhely, ebből 6Gb-van az image, ami visszaállítható), valahogy meg tudjam úgy csinálni, hogy lementem a 6GB-s adatfile-t majd hozzáadom azt a 6GB-t a meglévő 10-hez...és így 16GB lenne a meghajtó mérete, és már is lenne elég helyem. De sehogy sem akar bebootolni :(

(#7376) Trialbiker


Trialbiker
tag

Sziasztok most érkezett meg a Bt egerem és csak most tűnt fel hogy a win 10 ben nem tudom vele előhozni a műveletközpontot? Van rá valami gesture vagy hasonló?

Samsung Galaxy A72

(#7377) Gipsz75 válasza Trialbiker (#7376) üzenetére


Gipsz75
csendes tag

Win 10-ben a gépházban van, ahol párosítani tudod az eszközöket

(#7378) Bomc válasza JamesFinn (#7352) üzenetére


Bomc
aktív tag

Nekem is olyan van , bár el akarom adni. Ha még fent van a gépen a gyári recovery partició akkor vissza tudod állítani a Win 8.1-et

(#7379) Trialbiker válasza Gipsz75 (#7377) üzenetére


Trialbiker
tag

Nem erre gondoltam, Már párosítva van az egér és működik is csak nem tudom egérrel előcsalni a jobb oldali műveletközpontot. Hogy kell?

Samsung Galaxy A72

(#7380) Gipsz75


Gipsz75
csendes tag

Win 10-ben már nincs ilyen :)

Kivették, minden az új start menüből érhető el :)

(#7381) joiner007 válasza Trialbiker (#7376) üzenetére


joiner007
aktív tag

Jobb alsó sarokban egy kis boríték szerű ikon, gesture nincs hozzá...

(#7382) Trialbiker válasza joiner007 (#7381) üzenetére


Trialbiker
tag

Köszönöm nem jöttem volna rá :R

Samsung Galaxy A72

(#7383) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Az egérrel nekem is akadnak gondok, van egy razer orochi rágcsálóm, a win8-al a műveletközpont(razer synapse) is prímán ment és az egér is, de amióta a win10 van a műveletközpont alig akar menni, de ha be is tudok lépni, akkor rövid időn belül kidob és bezárja(feladat kezelőben elvileg fut, de a hozzá rendelt feladatokat nem végzi el), az egér pedig akadozik(nagyon) és lassú, mondhatni használhatatlan lett.

Amúgy szerintem az erőforrásokkal is pazarlóbban bánik, eddig a L4D elég jól ment, most meg kb játszhatatlan.
A tabletem egy Acer Iconia w4-820

Ha valaki találna erre megoldást azt megköszönném.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#7384) gyurkikrisz válasza Trialbiker (#7379) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Jobbról behúzol befele, mondjuk kicsit haatároottabban, és hosszabban kell húzni hogy előjöjjön mint 8.1-nél.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#7385) JamesFinn válasza Bomc (#7378) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Még fent van recovery partíció, plusz kimentettem pendrive-ra. :K
/egyébként hogyan lehet törölni, illetve érdemes? hely miatt megérné.../

[ Szerkesztve ]

(#7386) Drachoo válasza JamesFinn (#7385) üzenetére


Drachoo
senior tag

Vezérlőpult>>Felügyeleti eszközök>>Számítógép kezelés>>Lemezkezelés (itt tudod a partíciókat mókolni. :) Win8.1 amit írtam, kategória nézet helyett ikonokra állítva.)

Én inkább belerakok majd egy 64 gb-os micro sd-t és a recovery partíció megmarad.

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#7387) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Van egy újabbik verziós Nexus 7-em, viszont amióta megvan a Galaxy Note-om, nem használtam egy percet sem. Ezért gondoltam eladni és lecserélni egy windowsosra esetleg minimális ráfizetéssel. Tehát kb 50k keretből mit érdemes venni, mire kell figyelni stb? Megoldható az, hogy HDMI-n kitolom a képet és USB-n egerezek+billentyűzök? (van egy usbs vezetéknélküli bill+egér kombóm, ha ez számít)
Notebookom van, tehát nem kell nagy, tanulás és utazás közbeni filmnézés lenne a legdurvább felhasználás, tehát olyanok, ahova a notebook nagy.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#7388) Victoryus válasza joergie (#7369) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

9 napja rendeltem tőlük a Chuwit, adtak 2db tracking számot, de azóta se találja egyiket se semelyik nyomkövető oldal.Elvileg a héten ide kéne érnie. Ha nem jön meg a héten, rendelek egy Pipot a merimobilestól, a chuwival meg majd lesz valami ha egyszer ideér

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#7389) joergie válasza Victoryus (#7388) üzenetére


joergie
őstag

Én jul27-én rendeltem egy mobiltelefon kijelzőt angliából(ebay), és aug3-án(~168 óra elteltével) ért ide. Nem tudom a tied hol kavarog, de remélem nem surface mail-el jön. Egyszer cipőt rendeltem úgy, az 30 nap alatt jött meg Londonból).

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#7390) JamesFinn válasza Drachoo (#7386) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Nekem is van mellette egy 16Gb-os memória kártya. De azt hiszem nem mókolgatok. ;)

(#7391) SharpSA válasza joiner007 (#7381) üzenetére


SharpSA
veterán

Dehogynem van: a képernyő jobb széléről befelé húzol egy gyorsat és máris megnyílik a műveletközpont. Balról ugyanez meg nagyjából az Alt+Tab jelenik meg, azaz az összes futó program és lehet belőlük választani.

Szerk.: most látom, hogy egérre vonatkozott a kérdés. Na azzal valóban csak kattintva lehet indítani, elvégre az egér arra való... :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#7392) Kasya


Kasya
nagyúr

Aki rendelt mar DHL altal tabletet (vagy mas nagyobb erteku dolgot): az afa befizetesenel elkerik a bizonylatot/szamlat a tenyleges osszegrol, vagy elfogadjak a dobozra irt osszeget?

[ Szerkesztve ]

(#7393) motrola válasza Kasya (#7392) üzenetére


motrola
aktív tag

Nem fogadják el. Fizetési bizonylatot, paypal kifizetést fognak kérni. Viszont gyors az ügyintézés, amiért ha jól tudom 3000Ft-ot kérnek.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#7394) milanmylo


milanmylo
aktív tag

Sziasztok, 2in1 tabletet szeretnék vásárolni.
Jelenleg egy Asus N550JK-m van, ami elég gamer gép, de el fogom adni, mert kaptam egy nagyon jó céges laptopot és privát felhasználásra szeretnék valami mobil cuccot. Maximum 130-140k-ig mennék el árban.
Ami egészen tetszik, az a Toshiba Satellite Click mini. Kompakt méretre és a többivel ellentétben SSD van benne. Ebben a kategóriában melyik a leginkább ajánlott gép? Tartalomfogyasztásra kellene, mint film, zene, net. Nem fogok rajta összetett dolgokat csinálni, de jó lenne, ha a mindennapok során elég gyors lenne.
Vagy hagyjam a francba és vegyek egy android tabletet, vagy ipadet? :/

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

(#7395) plau85


plau85
tag

Üdv. Dell latitude st2es tabra a Windows 10 instalációja azt jelzi hogy a vga driverem nem kompatibilis a win 10el. Azóta már frissítettem viszont hogytudom rávenni a win10es telepítőt hogy újra csekkolja a gépem? Utánanéztem és már többen használják ezt a tabot win10el.

(#7396) JamesFinn válasza plau85 (#7395) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Csak tipp: Ha az alkalmazáson lemondod a regisztrációt, majd újra regisztrálsz? Lehet hogy akkor újra vizsgálja a gépet...

(#7397) Upo válasza plau85 (#7395) üzenetére


Upo
addikt

Asszony gépét tegnap frissítettem, ott is írta. Ennek ellenére ráengedtem, felment, telepítés után szabvány vga adapter volt. Elkezdtem a neten keresgélni, egyszer csak vagy 10 perc után elkezdett villogni a képernyő, utána újratöltötte az asztal ikonokat. Eszközkezelőben megnéztem, feltelepítette windows update-ről. Pedig már épp lejött a radeon classic vagy mi driver (régi radeon 3650). De intel vga drivert is leszedi.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#7398) tlac


tlac
nagyúr

egy kis segítség azoknak, akiknek standby módban gyorsan merül a tabletjük:

-először is érdemes megnézni, hogy a connected standby valóban működik-e

parancssorban:

powercfg /a

és itt látni kellene, hogy fel van-e sorolva egy Standby Conntected-hez hasonló szöveg

-nézzük meg azt is, hogy standby módban mik történnek:

rendszergazdaként parancssorban:

cd \
powercfg sleepstudy

és ekkor a gyökérben fogunk találni egy szép nagy riportot, ami megmutatja, hogy milyen folyamatok fogyasszák a legtöbb energiát, amin aztán el lehet indulni

(#7399) keszo


keszo
őstag

Cube i6on most már állandóan kéri a win10re frissítést érdemes ráengedni?

Attila

(#7400) keszo


keszo
őstag

help!

miért nem tud a cube i6 a cről dre másolni? állandóan azt írja hogy szüntesd meg az írás védettséget, de semmi ilyesmi nincs

Attila

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.