Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows xp reinstall kérdés! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Zoltánka


Zoltánka
tag

Sziasztok!

Szóval a kérdésem:

Ha újrarakom a xp-t, akkor a netbeállításokat át fogja menteni, vagy nekem kell újra megadnom (adsl)?:F:F:F

xxx

(#2) divot válasza Zoltánka (#1) üzenetére


divot
veterán

Én néhány napja XP-t raktam újra chello-ra (totális képzavar :D ), és ment minden rendben tovább.

(#3) Zoltánka


Zoltánka
tag

Az xp professional vagy home?

xxx

(#4) q0w1e2


q0w1e2
tag

minden beállítás marad a régi (driverek, programok, userek)!!!
just do it!

(#5) q0w1e2


q0w1e2
tag

minden beállítás marad a régi (driverek, programok, userek)!!!
just do it!

(#6) divot válasza Zoltánka (#3) üzenetére


divot
veterán

Hóm.

(#7) Zoltánka


Zoltánka
tag

nekem prof., és csak azt szereti, ha formattált partícióra ül het rá........ekkor mi van?

xxx

(#8) Zoltánka


Zoltánka
tag

Szóval olyankor mi a helyzet?

xxx

(#9) divot válasza Zoltánka (#8) üzenetére


divot
veterán

Próba, szerencse. :)

(#10) zfarkas


zfarkas
senior tag

Engem az érdekelne, hogy ha egy meglévő, adatokkal teli NTFS-re akarok Windows-t rakni, amin ezelőtt nem volt Windows, akkor megoldható-e úgy a dolog, hogy a partíción levő cuccaim megmaradjanak? A lényeg: tényleg szükséges-e a partítió megformázása, vagy ki lehet hagyni?

Raw Dark Pure

(#11) Zoltánka


Zoltánka
tag

.......soha nem tudjuk meg:O

xxx

(#12) Out válasza zfarkas (#10) üzenetére


Out
addikt

Igen, szukseges, mivel az XP csak ures particiora hajlando telepulni, legalabbis XP Home :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#13) Zoltánka


Zoltánka
tag

Tehát formázás után automatikusan átveszi az eddigi net beállításokat?

xxx

(#14) Out válasza Zoltánka (#13) üzenetére


Out
addikt

A WinXP tuti hogy nem, mivel formazza a particiot, tehat nem marad meg semmi sem

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#15) Zoltánka


Zoltánka
tag

Akkor szépen felír egy papírra minden beállítás, oszt utána bepötyög és megen jó lesz minden??:)

xxx

(#16) Árnymester válasza Zoltánka (#15) üzenetére


Árnymester
tag

Az a tuti...

Két lehetőséged vagyon:

A meglévő XP-re futtatod rá a telepítőt. Ekkor meglehet, hogy nem fog simán menni, mert a korábban telepített frissítések, javítások miatt a meglévő példány frissebbnek mutatkozik, mint az eredeti példány és e miatt hibaüzenetet kapsz. Ez egyébként elég gány megoldás. Én azon a véleményen vagyok, hogy windows-t csak szűz reinstallal szabad telepíteni, minden más csak időleges megoldás. Ekkor persze újra kell tenni, minden progit, beállítást. Kivéve, ha megtalálod azt a fájl-t, ahol a windows a menteni kívánt adatokat tárolja. Persze nem mindig elég csak egy fájl mentése. Pl.: a levelezést, az internetes kedvenceket le lehet menteni, és az újratelepítés után azkat a megfelelő helyre másolva, ismét használhatóak. Felteszem a kapcsolati beállításoknak is van ilyen tárhelye, már csak azt kell megtalálnod, hogy hol... :-) Let's go! Kalandra fel!

The Trouth Is Out There... Follow The White Rabbit! Teakwondo, Aikido, Jiujitsu - önálló életet élnek, én csak a hordozó vagyok...

(#17) Árnymester válasza zfarkas (#10) üzenetére


Árnymester
tag

Megoldható. Ehhez azonban a meglévő partíciót fel kell osztani úgy, hogy az egyiken, amely lehet logikai is, maradjanak az adatok, a másik üresen, lesz helye a windowsnak. Úgy tudom, hogy 2000 felett a windows hajlandó települni másodlagos partícióra is, csak a betöltő rekordokat kell egy elsődleges partícióra tenni, ennek azonban kevés hely kell. Pár száz mega. Ez történhet egy partíció-kezelő progival működő windows alól is.

The Trouth Is Out There... Follow The White Rabbit! Teakwondo, Aikido, Jiujitsu - önálló életet élnek, én csak a hordozó vagyok...

(#18) Zoltánka


Zoltánka
tag

Tényleg.....Ugye itt vannak a service pack-os dolgok, azokat újra szépen pakolgatni felfele...majd elfelejtettem őket.:(((

xxx

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows xp reinstall kérdés! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.