Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60751) legiaap


legiaap
nagyúr

Nekem a wuacult-ra azt irja ki, hogy not recognized

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#60752) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Nem tudom, hogy eladjam-e a gépem és megvegyem a macet.
2011 early macbook pro:
13" 1280x800-as IPS kijelző,
i7-2620M,
16GB RAM,
500GB HDD,
ODD = SSD-t tennék a helyére,
vastag, nehéz (ez annyira nem zavar),
2 USB 2.0 port

Mostani gépem: Lenovo U430p:
14" FHD TN paneles kijelző,
i5-4200U,
valami Nvidia GPU,
8GB RAM,
500GB SSHD,
könnyű, vékony,
3 USB port, abból egyik 3.0

Most jött vissza a szervizből, és tök jó állapotban van. Mac prociban, GPU-ban (ez annyira nem számít), kijelzőben és USB portban is visszalépés lenne. Viszont RAM-ban, és az SSD lehetőségében nagy előrelépés. A gépem 140-ért vinnék el, a Macet 200-ért kapnám, és kezdem úgy érezni, hogy nem éri meg.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#60753) Воланд válasza legiaap (#60751) üzenetére


Воланд
titán

wuauclt.exe /updatenow

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#60754) legiaap válasza Воланд (#60753) üzenetére


legiaap
nagyúr

Második u-t kihagytam, de így sem dobja fel.
:(

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#60755) kcsa válasza legiaap (#60754) üzenetére


kcsa
veterán

Mondjuk téged nem is csodálom hogy nem szeret Nadella a 920-as blogbejegyzés után ;]

De hogy engem miért utál... :F

(#60756) negyedes válasza Oppenheimer (#60752) üzenetére


negyedes
addikt

Odd helyere ssd? Viccelsz? :D

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#60757) Pttypang


Pttypang
veterán

Egesz jol nez ki a 6tag frissites utan, itt legalabb jobb alulra tettek a gombokat.

Everybody lies.

(#60758) legiaap válasza kcsa (#60755) üzenetére


legiaap
nagyúr

Amúgy kb. 1 éve ki sem nyitottam a notim csak most gondoltam befrissítem, de nem megy.
A másik dolog, hogy csak nem jövök rá mi a f@sz foglal annyi helyet a gépemen. Már mindent leszedtem. Zenét, videót, fényképeket, progikat, volt disk clean és mégis alig van helyem. Egy meghajtóm van csak. Azt írja 12.8 szabad a 96.5-ből de bemegyek lecsekkolom az összes mappa nagyságát és nem jön ki a 96.5-12.8=83.7
:F

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#60759) Oppenheimer válasza negyedes (#60756) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Miért? Belefér a slotba, nem? Inkább vmi tanács kéne, hogy megéri-e :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#60760) Blyan válasza Oppenheimer (#60759) üzenetére


Blyan
félisten

Már csak aztat áruld el, mi a pékfaszát akarsz az OS X-től. Ha ezt értelmesen meg tudod magyarázni (magadnak, nem nekünk), akkor megéri, viszont ha két hónap múlva windows 10-et akarsz rácseszni akkor hülyeség.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#60761) Oppenheimer válasza Blyan (#60760) üzenetére


Oppenheimer
veterán

SSD, 16 giga ram, valamivel erősebb proci (mert asztali gép lesz főként), marhajó build quality is mellette szól. OS X-től nem tudom, hogy várjak-e valamit, amikor kipróbáltam nem jött be, de állítólag jó rajta fejleszteni. És ha nem jön be az OS X, akkor is tehetek rá bármit.

saját gépemen nem tudok fejleszteni semmit, 8GB a max ram ami belefér, HDD helyére meg tehetek SSD-t, de akkor 500 gigás kell, ami végtelen pénz.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#60762) gzbotii válasza Oppenheimer (#60694) üzenetére


gzbotii
veterán

Ment PÜ

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#60763) Oppenheimer válasza gzbotii (#60762) üzenetére


Oppenheimer
veterán

láttam az opósat is, csak akkor elfoglalt voltam, és elfelejtettem válaszolni

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#60764) Blyan


Blyan
félisten

Nem telepítettem a Win10 previewt eddig, akkor buktam az ingyen wint ha nincs valós licenckulcsom?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#60765) legiaap


legiaap
nagyúr

Jol van megoldottam a tarhely problemam, meg telepul is a cucc.
:)

Integrale: Letoltottem a disk analizalo progit azt ott lattam mi a palya.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#60766) mukibuci válasza Blyan (#60764) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

a birodalomnak nem telik egy Windowsra? :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#60767) Integrale válasza legiaap (#60758) üzenetére


Integrale
veterán

Lapozofajl es tarsai a maradek, amit hianyolsz.

"Bad reklám is reklám too"

(#60768) Blyan válasza mukibuci (#60766) üzenetére


Blyan
félisten

Van három gépem, amiről most írok azon csak egy aktiválatlan win8 van :) Ez van. A másik kettőn legálisan aktivált cucc figyel, gondolom azokkal nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#60769) mukibuci válasza Blyan (#60768) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

kis birodalom, kis foci ;]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#60770) Blyan válasza mukibuci (#60769) üzenetére


Blyan
félisten

Majd seggbe rúglak, csak szórakozzál ;]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#60771) András.


András.
tag

Meg se b..ott az Update. Eddig töltött, előkészített, miegyéb, erre mikor az egész végzett, kiírja, hogy minden naprakész és vége. Semmi. :(((
Még jobb, most azt írja, a háttérben más frissítéseket telepít, ezért semmi egyébre nem hajlandó.

[ Szerkesztve ]

(#60772) viewdetails válasza Blyan (#60764) üzenetére


viewdetails
addikt

Incájderes vagy, legalább mobilon, nem? Töltsd le a Media Creation toolal USB-re a tetszőleges telepítőt, update, skippeld a kulcsot, aztán add hozzá userfióknak az insiderest. Ha van egy insider acc a gépen, többé nem érdekli a kulcs, ezt hazudták.

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#60773) Воланд válasza viewdetails (#60772) üzenetére


Воланд
titán

de, erdekelni fogja, mert ms fiok alapjan nem aktival.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#60774) viewdetails válasza Воланд (#60773) üzenetére


viewdetails
addikt

Nekem egy virágboltit ma upgradelt így. Friss telepítést nem ette meg.

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#60775) Tim82 válasza Oppenheimer (#60752) üzenetére


Tim82
nagyúr

Early 2011 MacBook Pro-ban nem IPS panel van, hanem TN. IPS csak a retina MacBook Pro-kban van.

Hogy a szaktopikos kérdéseidre is írjak valamit: ha az U430p-dben két db RAM foglalat van, biztosan bele tudsz tenni 2*8 GB RAM-ot, a chipsete biztosan kezeli. (Ami azt illeti, a két generációval idősebb - az early 2011 MBP-hez hasonlóan Sandy Bridge alapú - Thinkpad X220-am is megette a 2*8 GB RAM-ot.)

Nem tudom, hogy az U430p-ben van-e mSATA vagy m.2 hely, ha igen, valószínűleg olyan formátumú SSD mehet bele a HDD mellé. (Tabletről vagyok, macerás most megkeresnem a notid Hardware Maintenance Manual-ját, abban megvan a neked kellő infó.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#60776) Воланд válasza viewdetails (#60774) üzenetére


Воланд
titán

viragbolti es viragbolti kozott is van kulonbseg es van egy olyan sanda gyanum, hogy semmi eredetesig ellenrozest nem csinal az upgrade folyamat. nez egy aktivacio allapotot (igen - nem), de az aktivacio mikentjet nem vizsgalja.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#60777) legiaap válasza András. (#60771) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nekem pont most fejezte be.
:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#60778) pezs89 válasza Tim82 (#60775) üzenetére


pezs89
tag

Elvileg ,ha ez a gép az akkor tehető bele.

[link]

(#60779) Oppenheimer válasza Tim82 (#60775) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Köszi!

Holnap hazahozom a cuccost és szétszedem. Meg majd kigúglizom azt a manualt, mert nem rémlik, hogy hova raktam.

Úgy döntöttem, hogy nem cserélem le a gépem ennyi pénzért egy semmivel sem jobb macre. A különbözetből rakok bele 16GB RAM-ot és egy 128 gigás SSD-t, ha minden jól megy. Ekkor pedig a gépem sokkal jobb lesz, mint amilyen a macbook lehetne, jóval drágábban.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#60780) Blyan válasza viewdetails (#60772) üzenetére


Blyan
félisten

Ezt próbáltam, de w10 kulcsot vagy aktivált 8.1-et akar.

Van insideres accom, most az agyalok hogy ha egy utolsó preview buildet próbálok felrakni, akkor az menne-e vagy sem. Nyilván ha találok valahol egy preview telepítőt. :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#60781) viewdetails válasza Blyan (#60780) üzenetére


viewdetails
addikt

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#60782) András. válasza legiaap (#60777) üzenetére


András.
tag

Én indítottam el először, én segítettem másoknak s nekem nem akar végigfutni :((
Nektek mi következett, miután az Updater letöltötte?

(#60783) viewdetails válasza András. (#60782) üzenetére


viewdetails
addikt

Az én voltam, ha már elsőzünk. :P :D
wuaupclt.exe /updatenow rendszergazdai parancssorral és ha minden megvan, kis várakozás után felugrik a pop-up ablak.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#60784) polonic


polonic
félisten

Most jött ki a nagyfőnöktől a levél Q2-ről. Kurvajók vagyunk. :D

És a HERE részleg is folyamatosan szépen növeli a profitot. Mi a faszért akarják eladni. . .

(#60785) Lall válasza polonic (#60784) üzenetére


Lall
veterán

Mert abból a pénzből androidos telefont akarnak csinálni! Buta!!!

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#60786) András. válasza viewdetails (#60783) üzenetére


András.
tag

Meglett nekem is, de sokadszori próbálkozásra. Így elsőre ami nem tetszik, az a beállítások összevisszasága. Néha a Settingsből átdob a vezérlőpultra, néha fordítva. Szerintem lett volna elég idejük az egészet egy helyre összehozni...
Valaki nem tudja, hogy tudok ikonokat elrejteni a tálcáról? Win8 alatt el tudtam tüntetni a fölösleges dolgokat, de most ott vannak a kis felnyíló fül alatt s nem találok lehetőséget arra, hogy onnan is eltüntessem őket a fenébe.

(#60787) savoo válasza András. (#60786) üzenetére


savoo
addikt

Bár most nincs előttem a Win10, de szerintem pont ugyan úgy kell. nyílra jobb klikk-> tulajdonságok, majd ott letiltod ami nem kell.

(#60788) legiaap


legiaap
nagyúr

Egész fasza lett a win10 így pár óra használat után. Persze volt már crash. Valami baja van két appal ami nem kompatibilis, ja meg a touchpad-en eddig két újjal görgettem na az most totál nem megy. De még a szélén sem tudok görgetni. Ez kicsit zavar. Stream xbox-ról akad nálam, pedig nem rossz a netem. A store kurva lassú. Nagyon lassan szedi le onnan a dolgokat. Ja a notification centerben a kékfogat nem tudom kikapcsolni. Rámegyek hogy kikapcs, erre visszanyomja és bedob a settingsbe.
Egyelőre ennyi.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#60789) savoo válasza legiaap (#60788) üzenetére


savoo
addikt

Szedd le hozzá a drivert a gyártó honlapjáról. Vagy a start menüben-spartanban nem működik csak? Más böngészőben pl firefox igen? Mert akkor az szívás, nekem is ilyen a 4320-as probook, mondjuk már win 8.1-nél is ilyen volt.

[ Szerkesztve ]

(#60790) Воланд válasza legiaap (#60788) üzenetére


Воланд
titán

"Stream xbox-ról akad nálam, pedig nem rossz a netem."

helyi halon nem megy ki a netre.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#60791) polonic


polonic
félisten

van itt egy kanapénk, aszem megyek és alszom egyet

(#60792) András. válasza savoo (#60787) üzenetére


András.
tag

Próbáltam. Jobbklikk, tulajdonságok, személyre szabás s akkor elődobja az új beállítások appot, s hiába kapcsolom ki az adott ikonok megjelenítését, továbbra is maradnak.

(#60793) legiaap válasza savoo (#60789) üzenetére


legiaap
nagyúr

Mikor akarok két ujjal görgözni akkor kiteszi az ikont, hogy megy de semi nem történik. Bementem a touchpad beállításokba, majd ott settings és a calobrációnál a gyakorlásra és ott megy. De sehol máshol.
Érdekes.
Felmentem a synaptics oldalára de nem láttam még drivert win10-re.

A stream-et újra próbáltam. Mégsem annyira vészes. Korábban mikor próbáltam frissített valamit közben azért akadt kicsit.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#60794) catroot


catroot
veterán

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#60795) savoo válasza catroot (#60794) üzenetére


savoo
addikt

A linux éve!

(#60796) btudos


btudos
veterán

Van aki tiszta telepitessel rakott fel Windows 10-et? Ugy milyen? Driverek vannak, amiatt nem aggodom, egy altalanos celu asztalira raknam (a munkas notebook egyelore marad a teljesen jol szuperalo 8.1-en).

Oppi: Ne legyel hulye, max. 1:1-ben erne meg a csere, rafizetessel semmikepp.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#60797) dejaris válasza Oppenheimer (#60761) üzenetére


dejaris
addikt

Egyik baratom ezt a cseret lepte meg csak forditva, pont ilyen macbookot dobott es upgradelt a lenovora.

(#60798) savoo


savoo
addikt

(#60799) Giovan! válasza savoo (#60798) üzenetére


Giovan!
addikt

Feladták a OneDrive-ot,összeálltak a Dropbox-al :DDD És végig olyan jövőbelátó stílusban nyomja a süket dumát hogy mire végigolvastam a cikket,lefáradt az agyam :W

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#60800) Lall válasza savoo (#60798) üzenetére


Lall
veterán

"nemsokára elvileg ugyanez a rendszer fog meghajtani millióféle eszközt"
Nem mondom, hogy eddig bírtamm, de itt majdnem földhöz basztam a laptopom és megtapostam. :D

Hamár Win10... EDGE-ben kedvencek sávot lehet valahogy rögzíteni? Kényelmes volt, hogy a címsor alatt ott volt a kedvnecek.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.