Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mirtyll


Mirtyll
csendes tag

Segitséget szeretnék kérni, hogy mi a megoldás arra, hogy hogyan lehet az, hogy egy szoftver angol xp-n simán fut a magyar xp-n meg nem? örömmel venném, ha valaki segítene.

(#2) Vangelis válasza Mirtyll (#1) üzenetére


Vangelis
nagyúr

MI hol miért mikor minek , kinél, mért???!!!!!

milyen progin, mi a hiba üzenet, stb. kedves ujonc barátunk?!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#3) Mirtyll válasza Vangelis (#2) üzenetére


Mirtyll
csendes tag

a program beindításakor magyarul ez jelenik meg: '' A kijelölt rendezési módszert nem támogatja az operációs rendszer''
Angol xp-én simán megy a progi, de magyarországon nem az angol xp az elterjett op rendszer...

(#4) moonman válasza Mirtyll (#3) üzenetére


moonman
titán

vezérlőpult-területi és nyelvi beállítások-testreszabás gomb, rendezés fül.

(#5) Flashy válasza Mirtyll (#3) üzenetére


Flashy
veterán

területi beállítások átállítása néha segíteni szokott. tizedesjel meg ilyesmi szokott a progiknak gond lenni. Lucas Arts játékok installja csinál rejtélyes hibákat és official faq-ba nincs benn, viszont ha emailbe megkérdezi az ember a supportot azonnal vágják hogy ez a gond :)

(#6) Mirtyll válasza moonman (#4) üzenetére


Mirtyll
csendes tag

ezt már próbáltam, de nem sok sikerrel
szerinted mit mire állítsak?

(#7) Mirtyll válasza Flashy (#5) üzenetére


Mirtyll
csendes tag

nőként nem vágom annyira a programozást...

(#8) moonman válasza Mirtyll (#6) üzenetére


moonman
titán

hát milyen progi ez?

(#9) Mirtyll válasza moonman (#8) üzenetére


Mirtyll
csendes tag

ne nevessetek ki:)) ez egy körömnyomtatógéphez való progi...

(#10) moonman válasza Mirtyll (#9) üzenetére


moonman
titán

haha. miért nevetnénk ki? angol winen meg kéne nézni, hogy milyen beállításokkal megy és megalkotni magyarra is.

(#11) Mirtyll válasza moonman (#10) üzenetére


Mirtyll
csendes tag

tudsz nekem ebben segíteni?

(#12) moonman válasza Mirtyll (#11) üzenetére


moonman
titán

ugyanezt kéne megnézni angol xp-ben.
control panel - regional settings - customize - sorting fülecske.

(#13) Mirtyll válasza moonman (#12) üzenetére


Mirtyll
csendes tag

ok, de ezt már csak holnap tudom, mert nem vagyok az angol gép közelében. ha még sem menne, akkor mit javasolsz még?

(#14) moonman válasza Mirtyll (#13) üzenetére


moonman
titán

eseménynaplót megtekinteni, esetleg program készítőit felkeresni a problémával.

(#15) Mirtyll válasza moonman (#14) üzenetére


Mirtyll
csendes tag

természetesen egyből az volt a válaszuk, hogy használjak angol xp-t..

(#21) hurricanes


hurricanes
tag

körömnyomtató? Az mi?

Ha a program forrása nincs meg, akkor csak win beállításokkal tudunk próbálkozni. Egyébként a magyar rendszeren is ua. service pack van mint az angolon?

(#22) Mirtyll válasza hurricanes (#21) üzenetére


Mirtyll
csendes tag

az angolon nincs semmilyen Sp. a magyar win xp home és pron sp2, elképzelhető, hogy a sp miatt nem fut?

(#23) Mirtyll válasza hurricanes (#21) üzenetére


Mirtyll
csendes tag

nekem csak az install progi van meg amit a géphez adtak

(#24) pilóta válasza Mirtyll (#22) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát valszeg akkor inkább az SP2 lesz a bűnös. Próbáld ki más magyar gépen, ahol nincs SP2. Vagy olyan angollal, amin van, és kiderül az igazság...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#25) hurricanes válasza pilóta (#24) üzenetére


hurricanes
tag

aha, szerintem is ezt próbáld meg mindenképp

(#26) Mirtyll válasza pilóta (#24) üzenetére


Mirtyll
csendes tag

ha a windows alapbol sp2vel van feltelepítve, így vettem karácsonyra a laptopom, akkor hol szedem le belőle a sp2?

(#27) #34929152 válasza Mirtyll (#3) üzenetére


#34929152
törölt tag

Esetleg majd nézegesd meg ezeket az oldalakat is:

Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

(#28) faster


faster
nagyúr

QuarkXpressnél is ezt csinálta, és a megoldás az volt, hogy angol billentyűzetkiosztást kellett alapértelmezetté tenni.

[Szerkesztve]

(#29) #34929152 válasza faster (#28) üzenetére


#34929152
törölt tag

Igen, sőt, még azt is megnézhetnéd, Mirtyll, hogy mit lép arra, ha a Regional Settings-nél mindent a világon angolra állítasz, tehát a földrajzi helyet és az Unicode-ot nem használó programok nyelvét is. Ha a progit telepíteni kell, érdemes úgy telepíteni, hogy eleve angolon áll minden.

[Szerkesztve]

(#30) Mirtyll válasza #34929152 (#29) üzenetére


Mirtyll
csendes tag

ezt már eljátszottam, kivéve azt, hogy akkor telepítem rá amikor így át van állítva az egész nyelv, eddig úgy csináltam, hogy már fenn volt, de arra nem reagált. most összehasonlítom mi van az angolnyelvün és a szerint állítok be mindent, més akkor telepítem rá.

(#31) ollie válasza Mirtyll (#26) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A programok hozzáadása panelben ott lesz az SP2, el lehet távolítani (esetleg be kell kattintani a frissítések megjelenítése kapcsolót). De nem ajánlom az eltávolítását, mert utána sima SP nélküli XP lesz, ami annyit tesz, hogy gyakorlatilag nem lesz semmi védelmed a káros programok (férgek, trójaiak) ellen.

Viszont tényleg érdemes úgy megpróbálni felinstallálni a programot, hogy már minden eleve angolra van állítva.
Még egy megoldás lehet (csak ha XP pro-d van, mert Home verziónál nem teheted meg), hogy legyalulod az XP-t, és helyette angol nyelvű verziót teszel fel, működni fog azzal a kulccsal, amit a magyarhoz kaptál.

[Szerkesztve]

***

(#32) Mirtyll válasza ollie (#31) üzenetére


Mirtyll
csendes tag

még nem álltam neki, de sajna xp home van fenn és per pill nincs angol verziom, csak van itt egy gép amin az van fenn és proba képpen tettem fel rá és ott futott a progi.ha leszedem a sp-2 a prorol nem baj, mert kipróbálást megér, aztán vissza teszem rá, csak az a bibi, hogy amelyik gépen ezt használnánk azon hivatalos xp home van.../sp2/-vel

(#33) ollie válasza Mirtyll (#32) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha más nem, akkor még SP1 is jó, feltéve, hogy minden frissítés folyamatosan van telepítve a gépre.

***

(#34) Mirtyll válasza ollie (#33) üzenetére


Mirtyll
csendes tag

kipróbáltam még egyszer ezt a területi beállítást angolra, úgy ahogy az angol gépen van,úgy állítottam be mindent,refresh, aztán
telepítettem fel a progit, de nem indul....így sem.Egy sp nélküli winxpre
kéne feltennem..... lehet le ghostolom délután a nagygépem, aztán felteszek egy
régi xp, mert most az egyik gépen alapból sp2-es xp home van fenn,
és a másik gépen is alapból sp2-es xp pro, külön nem tudom letörölni belőle
a sp-ot a programok eltávolítása menüből.
valakinek még más ötlete?

(#35) ollie válasza Mirtyll (#34) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hogy hogy nem tudod leszedni az SP2-őt? Nekem itt figyel a Programok Hozzáadása/Eltávolítása Control Panel Applet-ben, ott a gomb, hogy el lehet távolítani, pedig eleve azzal lett az XP telepítve.

***

(#36) #34929152 válasza Mirtyll (#34) üzenetére


#34929152
törölt tag

Ha az XP-re egy javítást ráeresztesz, az le fogja róla kapni valamennyi patch-et, és helyreállítja a teleptéskori service pack állapotot, azaz, ha SP1-gyel telepítetted, akkor SP1 lesz rajta, ha anélkül, akkor service pack-telen XP. Egy próbát mindenesetre megér, csak ha sikerül leszedned a SP2-t így, akkor ne felejts néhánybiztonsági patch-eket telepíteni az XP-re, mielőtt netre mész.
Ha nem sikerül leszedni, akkor ide látogass el:
Bővebben: link

Ha nyilvánosságra hozható a program neve, akkor tedd meg, ezt követően megpróbálok konkrétan utánafürkészni a hibának.

(#37) Mirtyll válasza ollie (#35) üzenetére


Mirtyll
csendes tag

azért, mert alapból olyan hivatalos win xp home van fenn amibe ben van már a Sp2.nem szerepel a programok eltávolítása közöttkülön, hogy sp 2 .ha rátöltöttem volna egy másik win xp sp1-re akkor kitudnám törölni

(#38) Mirtyll válasza #34929152 (#36) üzenetére


Mirtyll
csendes tag

nem tudod leszedni sehonnan nincs a neten, de mailban megbezélhetjük átküldöm, vagy felteszem és letöltöd. a mail cimem: mirtyll@freemail.hu

(#39) #34929152 válasza Mirtyll (#38) üzenetére


#34929152
törölt tag

Én mondjuk a progi nevére gondoltam csak, de így még jobb. Idevele, hadd állítsam elő a jelenséget! Mail ment.

(#40) ollie válasza Mirtyll (#37) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De akkor is meg kell jelennie at említett helyen. Nekem is jogtiszta, SP-vel előre telepített XP-m van, szóval nem levegőbe beszélek.

***

(#41) robo01 válasza ollie (#40) üzenetére


robo01
tag

Szerintem ha integrált sp2-vel van telepítve akkor nem lehet leszedni.

(#42) moonman


moonman
titán

integráltat nem tudod lekapni Bővebben: link

(#43) ollie válasza moonman (#42) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az gáz...

***

(#44) Mirtyll válasza robo01 (#41) üzenetére


Mirtyll
csendes tag

így van, ilyen a win xp-m, most azt találtam, ki hogy le ghostolom a mostani beállításokat és kipróbálok egy sp2 nélküli xp-t, azt ha azzal se megy akkor... még mindig számítok rátok:) Amúgy most olvasgattam, hogy lehet azért nem megy a scennerem se mert sp2 van fenn?Eddig ment... sp1-el, most meg mintha nem is lenne bedugva a konnektorba...se kép se hang... de ez kisebb problémám.

(#45) Mirtyll


Mirtyll
csendes tag

Lekaptam a xp SP2-es verzuzt, aztán fel egy ősi mezei xp-t és lám felment a progi, azt hogy működik-e, majd csak holnap próbálom ki.Ha megy minden akkor ez lesz a névnapi ajándékom magamnak:))

(#46) Mirtyll


Mirtyll
csendes tag

Köszönöm azoknak akik segíteni akartak, a probléma megoldódott. A megoldás : magyar Win Xp-n Nulla SP, gyönyörűen fut a progi. Most már happy vagyok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.