Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gabika4000


Gabika4000
csendes tag

:DD --== Hi All ==-- :DD

--== Ha nagyon vágod a Hardware-t ---> Pls. HELP ME ==--

A problémám a következő(k):

1. SATA winchester-t szeretnék venni a közeljövőben, de a NET-en található tesztek alapján nem nagyon tudok eligazodni...

2. Egyáltalán nem tudom eldönteni, hogy a 3 gyártó közül melyik a jobb...

3. Ha véletlenül sikerült eligazodnom, akkor Mo.-on (lehetőleg Bp.-en) HOL lehet beszerezni ilyen HDD-ket...

/Úgy nagyjából ennyi.../

Akinek van valami kézzel fogható tapasztalata, az pls. írjon ide:

THX :U

P4 forever!!

(#2) Panther válasza Gabika4000 (#1) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Én személy szerint a Maxtort nem javaslom, a WD-t és a Seagate-t viszont igen. De 150 MB/s-t semelyiktől ne várj...!

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#3) rog válasza Gabika4000 (#1) üzenetére


rog
addikt

en meg a maxtor-t javasolom es a masik kettot nem.

(#4) béla12 válasza Gabika4000 (#1) üzenetére


béla12
tag

Szerintem várj még 1 kicsit. A gyártók most kezdenek kijönni a ténylegesen sata-s winyokkal. Eddig zömmel a sima hdd kapott egy fordító áramkört (kb olyat mint az abit lapokhoz járó) aztán sata ként kezdték árulni. Persze jó drágán. Szvsz a ''sebességükön'' is ez volt észrevehető. Márkából pedig a wd-t javaslom.

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#5) Den válasza rog (#3) üzenetére


Den
veterán

:)

www.simson4t.hu

(#6) sh4d0w válasza Gabika4000 (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Még egy szavazat a Seagate-re, de a 150 MB/s csak elméleti adatátviteli sebesség, ennyit csak a cache-ből való olvasáskor tud a vinyó, lemezről nem.

https://www.coreinfinity.tech

(#7) KovacsUr


KovacsUr
addikt

Azt vedd, amelyikre a leghosszabb a garancia, és gyakran ellenőrizgesd.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#8) joghurt


joghurt
addikt

Szerintem meg banánt vegyél. Vagy inkább pumpát, mert az sokkal jobb! :t

Tisztelt fórumtársak! Szerintem a kérdező nem az AMD/Intel szintű hitvallásotokra kíváncsi, hanem tényekre.

Mondjuk olyasmire, hogy a környezetemben számos Maxtor vinyó halt be 1 éves kora környékén. (A többség szerencsére az 1 év előtt, így garanciálisan kicserélték - bár ettől még újra kellett felrakni rá mindent.) Vagy az is konkrétum, hogy a Samsung 3 év garanciával árulja a vinyóit, a többiek meg 1 évvel. De az is összehasonlítási alap lehet, hogy a Seagate-ek a legcsendesebbek, viszont a Samsungok fogyasztása (és melegedése) a legkisebb. Ugyanakkor a Maxtor vinyók a leggyorsabbak az általam ismert tesztek szerint.

A tej élet, erő, egészség.

(#9) Den válasza béla12 (#4) üzenetére


Den
veterán

A sata winyók még jó darabig nem lesznek gyorsabbak a pata vinyóknál, ugyanis a mechanika képtelen kihasználni még az ata 100-at is. a sata_csak_elektronika terén hoz újdonságot, ott is csak az adatátvitelben, tehát még az integrált vezérlés sem változik.

www.simson4t.hu

(#10) Den válasza joghurt (#8) üzenetére


Den
veterán

''Tisztelt fórumtársak! Szerintem a kérdező nem az AMD/Intel szintű hitvallásotokra kíváncsi, hanem tényekre''

Ja és tény hogy az utóbbi időben a maxtorokkal _több_gond (tehát nem azt mondtam hogy csak a maxtorokkal van gond!), mint a többivel. ''Hitvallásunk'' ezeken a tényeken alapszik, ezért ajánlunk wd-t és seagatet-t (én ajánlom az ibm-et is), és nem a maxtort.

A második bekezdésben említett dolgokat meg naponta tízszer legalább leírják, ezért már senki nem áll neki bepötyögni hogy a seagate halk a wd....

www.simson4t.hu

(#11) rog válasza joghurt (#8) üzenetére


rog
addikt

szerintem meg erre a kerdesre, a #2, #3-ban levoknel sokkal melyebb tartalmu valaszokat erdemben, nemigen lehet adni.

(#12) béla12 válasza Den (#9) üzenetére


béla12
tag

Én csak a szokásos át..szosdira céloztam. Azért a veszteségek miatt csak gyorsabb lesz az a sata winyó ami nem fordítos.

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#13) rog válasza béla12 (#12) üzenetére


rog
addikt

ez tapasztalat?

(#14) béla12 válasza rog (#13) üzenetére


béla12
tag

A mai világban? Lassan már kiflit is ügyvéddel kell vásárolni.

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#15) rog válasza béla12 (#14) üzenetére


rog
addikt

mi?

(#16) Ronin válasza Gabika4000 (#1) üzenetére


Ronin
aktív tag

[L]http://www.tomshardware.hu/storage/03q2/030501/index.html[/L]

A teszt alapján (hangsúlyozom) szerintem elég meggyőző.
Viszont nem tudom, hogy milyen hangos lehet a 10000rpm miatt.

(#17) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

A SATA vinyók is ugyanazt a mechanikát használják mint párhuzamos ATA társaik, ezért az adatátviteli sebességben és elérési időben nem nyújtanak újdonságot.

Legnagyobb előnyük az egyszerűbben kezelhető kábelezés és a PATA-nál alacsonyabb prociterhelés.

(#18) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Volt szerencsém élőben látni egy 15k-sat,hát gumibakokra tévő majd' szétrázta a házat..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.