Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  WebMoney

Hozzászólások

(#51) Penge_4 válasza csaba951 (#50) üzenetére


Penge_4
veterán

Az nekem bőven elég. Köszi.

(#52) gembird


gembird
újonc

Hello! Segítsetek. Én dollárt akarok utalni egy barátom Z típusú pénztárcájába, de nem tudom hogyan kell. Kösz a segítséget!!!

(#53) csaba951 válasza gembird (#52) üzenetére


csaba951
veterán

1. Nyitsz a nevedre egy WebMoney számlát.
2. Végigcsinálod ami az első 50 hozzászólásban le van írva.
3. Feltöltöd a pénzt a magyar bankszámládról.
4. Átutalod WebMoney-n keresztül a barátod számlájára.

(#54) csaba951


csaba951
veterán

(#2299) bolbatiku
>Akkor amíg nincs verifikált "initial passport"-om, addig arra jó
>ez az egész hogy feltölthetem náluk a WMX számlám bitcoinnal,
> beválthatom WMZ-re meg hasonló WM-ekre amit elkölthetek
>a beváltóhelyeken, igaz?

Már sima Alias Passport-el is tudsz vásárolni. Ehhez meg tényleg nem kell semmi. Initial Passport-ot sajnos nem tudod Magyarországról megcsinálni. Személyes megjelenés szükséges hozzá, egy hivatalos WebMoney regisztrátornál. A legközelebbi Csehországban vagy Bulgáriában található.

Sajnos a WebMoney elfogadóhelyek többsége Oroszországban található, szóval nem olyan könnyű róla költeni. Viszont lehet vele vásárolni a magyar Steam Store-ban.

>Mindezt elméletileg kamu adatokkal is megtehetem.

Végül is igen. De egy ilyen kamu számlára nem tudsz majd pénzt tenni pl a saját bankszámládról. Kb. annyira jó ötlet ilyen fiókot használni, mint fake PayPal fiókot.

>Neked sikerült végül verifikálni?

A legvégén nem sikerült. A WebMoney Support rosszul tájékoztatott, mégsem tudnak hitelesíteni, ha postai levélben elküldtem az összes hivatalos papírt a moszkvai központba.

>Van amit mostmár másképp csinálnál?

Nem, mert végül is tudok pénz küldeni a magyar bankszámlámról a WebMoney fiókomra.

[ Szerkesztve ]

(#55) bolbatiku válasza csaba951 (#54) üzenetére


bolbatiku
tag

Ha nincs initial passportod akkor hogyhogy tudsz tölteni a bankszámládról?

(#56) csaba951 válasza bolbatiku (#55) üzenetére


csaba951
veterán

Az összes szükséges papír fényképét feltöltöttem a WebMoney profilomba. Ezt egy kezelő ellenőrizte, és megadta a bankszámla kezelési jogot. Amíg ezt nem csináltam meg, addig nem tudtam utalni.

Azt, hogy ezt pontosan hogyan kell csinálni, megtalálod itt, a a fórumban. Nincs még olyan sok hozzászólás, olvasd el őket! :D

(#57) Penge_4 válasza csaba951 (#54) üzenetére


Penge_4
veterán

"De egy ilyen kamu számlára nem tudsz majd pénzt tenni pl a saját bankszámládról. Kb. annyira jó ötlet ilyen fiókot használni, mint fake PayPal fiókot."

Fake Paypal számlával is ugyanazt tudod csinálni, mivel valós unverifieddel, annyi különbséggel, hogy a valósra a limiten belül tudsz bankszámlára utalni.

A WebMoney-n viszont nem igazán tudok eligazodni.
Szóval addig oké, hogy regisztrálok fake adatokkal, akkor kapok egy Alias-t, de ott csak WMZ, WME, WMR, WMG, WMB és WMU purse, ami elérhető, WMX nincs.

Keeper Light-nál viszont már ezt írja:

Security management is possible only if confirmed by the mobile phone, but you do not specify it when registering in the system.Enter your phone on the site mini.wmtransfer.com and repeat again.

Nem akarok bankszámlát társítani hozzá. Bankkártyát pláne nem. Még csak küldeni sem akarok senkinek, csak WMZ-ből szeretnék WMX-et csinálni, majd azt kiutalni a saját, külső Bitcoin címemre. 50 rohadt dollárt, azaz még 1 teljes BTC-t sem (szóval gondolom a limitbe belefér).

Szóval megelégszik azzal, ha megadok neki egy valós telefonszámot (a fake adatok mellé), amire SMS-t tud küldeni, vagy utána még tovább fog majd szopatni igazolványképpel és hasonlókkal? ;]

(#58) csaba951 válasza Penge_4 (#57) üzenetére


csaba951
veterán

Oroszország már csak ilyen. Rettenetesen bizalmatlanok mindenkivel szemben. Valamint nagyon de nagyon szeretnek rendőröst játszani, mindent ellenőrizni. Majd meglátod, hogy WebMoney-n alapértelmezésben minden bizbasz dologhoz mobil megerősítés szükséges. Enyhén nem szólva nem egy PayPal a maga 1 db e-mail/jelszó párosával! :D

Tehát a mobil simán elég lesz, de nagyon vigyáznod kell rá. Egyrészt ha lejár (feltöltőkártyás) vagy elveszik akkor az égvilágon semmit nem tudsz intézni a webes felületeken! Igazolvány meg ilyenek nem kellenek hozzá. Arra érdemes ügyelned, hogy nem szerencsés ugyanazt a mobil számot több WebMoney fiókhoz is megadni! Meg egyáltalán, a WebMoney fiókod adatai mindig legyenek egyediek!

WMX purse-t simán engedi hozzáadni. Csak bejön a BTC fórumban leírt Licensz. Ha elfogadod, akkor már létre is jött a WMX purse. Ha nem megy, akkor küldj képernyőmentéseket (személyes adatok kitakarva!), aztán megpróbálok segíteni.

Kizárólag csak orosz bank által kibocsájtott bankkártyád lehet a rendszerhez adni, kizártnak tartom, hogy ilyened legyen ha nem tartózkodsz személyesen -életvitel szerűen- Oroszországban!

Én a Keeper Light-ot használom, E-Number SMS hitelesítéssel. Fórum első felében le van írva, hogy miért ezzel van a legkevesebb szopás.

[ Szerkesztve ]

(#59) bolbatiku válasza Penge_4 (#57) üzenetére


bolbatiku
tag

Fake adatokkal, telszámmal kaptam egy formal passportot, persze a telszámra küldik az SMS-eket tehát az kell.
Fénykép, útlevél másolat, bankszámla nem kell, csak személyes adatok és telszám.
Így fel lehet tölteni bitcoinnal a WMX számlát, amit WMZ-re lehet váltani, amit el lehet költeni ahol elfogadják. Viszont WMZ-ből nem lehet Ft-ot csinálni tehát bankszámlára nem utalják át.

Neked fordítva kell, (WMZ-ből WMX), de a WMZ számládat hogy töltöd fel?

(#60) Penge_4 válasza bolbatiku (#59) üzenetére


Penge_4
veterán

"Neked fordítva kell, (WMZ-ből WMX), de a WMZ számládat hogy töltöd fel?"

Úgy, hogy dollárt withdraw-álok különböző szolgáltatásokból a WMZ tárcámba, ahol csak az van Paypal helyett.

(#61) bolbatiku válasza Penge_4 (#60) üzenetére


bolbatiku
tag

Mik ezek a szolgáltatások?

(#62) bolbatiku


bolbatiku
tag

Szerintem nemsokára jobb áron lehet majd WM-eket venni, mert a nemrég bezárt Liberty Reserv userek itt akarnak majd üzletelni, pénzt kivenni.
https://krebsonsecurity.com/2013/05/underweb-payments-post-liberty-reserve/

[ Szerkesztve ]

(#63) Makai Robert


Makai Robert
újonc

Sziasztok!

Segítseket kérlek, ha tudtok!

Beregisztraltam magánszemélyként a webmoneyra. Hogyan tudok magánszemélyként pánt juttatni a webmony számlámra?
Hogyan tudok cégként regisztrálni a webmoneyra?

Robi

(#64) csaba951 válasza Makai Robert (#63) üzenetére


csaba951
veterán

>Hogyan tudok magánszemélyként pánt juttatni a webmony számlámra?

Pont ez van leírva az első 30-50 hozzászólásban. Nem annyira sok, hogy ne tudd elolvasni/felfogni.

>Hogyan tudok cégként regisztrálni a webmoneyra?

Te vagy az első akit ez érdekel! Szerintem legalább egy Merchant passport kell hozzá. Gyakorlatilag el kell menned személyesen (a megfelelő papírokkal együtt) egy verification center-be. Legközelebbi kb. Csehországban, Bulgáriában van. :(

(#65) csaba951


csaba951
veterán

Megkérek minden érdeklődőt, hogy ne írjatok nekem PÜ-t WebMoney-val kapcsolatban! A kérdéseitek (és persze a válaszok) gyakran ismétlődnek, így hasznosak lehetnek más fórumtársak számára is. Tehát nyugodtan írjatok ide, kaptok majd rá választ. Hadd pörögjön ez a fórum is! :D

Kivételt egyedül a fake adatok megadásával kapcsolatos dolgok képeznek. Erről tilos itt, a fórumban társalogni!

[ Szerkesztve ]

(#67) Javetur


Javetur
csendes tag

Sziasztok! Weben keresztül várok pénzt a Z számlámra. Az lenne a kérdésem, hogy ha átutalják a pénzt, valamit állítanom kell a webmoney fiókomban, vagy automatikusan rajta lesz a pénz, nincs egyéb teendő? Alias passportom van.

Illetve a formal passport-nál, amikor az adataimat megadom, az adatok mellett lévő pipát eltávolítom, akkor nem lesz nyilvános az adat?

(#68) csaba951 válasza Javetur (#67) üzenetére


csaba951
veterán

>automatikusan rajta lesz a pénz, nincs egyéb teendő?

Nincs. Miért is lenne?!

>pipát eltávolítom, akkor nem lesz nyilvános az adat?

Igen, pontosan úgy van ahogy leírtad. Az e-mail, telefonszám, stb. adatok nyilvános megosztása a vállalkozásoknál/cégeknél praktikus. Magánembereknél sok értelmét nem látom.

(#69) Javetur válasza csaba951 (#68) üzenetére


Javetur
csendes tag

Köszönöm a választ, még egy kérdésem lenne, formal passport jogosultságot szeretném elérni, útlevelem lejárt, előtte meghosszabbítom, viszont regisztrációnál fordítva írtam be a nevemet, a családnévnél van a keresztnevem, keresztnévnél pedig a vezetéknevem. Formal passport elkészítése előtt ezt változtassam meg, és ha igen, akkor hogyan lehet átírni?

(#70) csaba951 válasza Javetur (#69) üzenetére


csaba951
veterán

Ezt az adatot nem tudod átírni. Esetleg az ügyfélszolgálat tud segíteni, de szerintem most felesleges csak ezért levelezned velük. Formal passport kérelmedhez úgyis be kell küldeni pl az útleveled képét, meg az kitöltött űrlapot. Ha van rá lehetőség, akkor a weblapon írj nekik egy üzenetet, ahová fel kell tölteni ezeket.

(#71) Javetur


Javetur
csendes tag

Szóval ha itt [link] megadom az adataimat, rákattintok a "save" gombra, azzal csak elmentem, és maradok alias? Feltölteni hol kell?

(#72) csaba951 válasza Javetur (#71) üzenetére


csaba951
veterán

#13-as hozzászólás: Initial Passport megszerzése
A 3);4);5)-ös pontot nyugodtan hagyd ki!

(#73) kszxxxr


kszxxxr
újonc

Pénzfeltoltes WMZ re , WMZ banszamlara kuldes..Picit maceras, de megeri:

1. regisztralsz PokerStarsra

2. vasarolsz valakitol 10 WMZ dollart (WMZ rol WMZ re)

3. Pokerstars kliensen belul befizeted a PS szamladra

4. bankkartyarol beteszel 10 dollart PS re (VISA)

mostmar barmikor mozgathatod a penzeid, egyeduli feltelel, 48 oraig a PS en kell lennie a penznek , tehat

kell WMZ re dollar? feltoltod PS t Visarol, 48 ora, es kikered PS rol WMZ re...minimum 10 dodo

ugyanez vissza is, WMZ rol betolod PS re, 48 ora es kikered VISA ra..itt annyi csak a bibi, VISA ra kikerni 100 dodo a minimum...

remelem segitettem

(#74) csaba951 válasza kszxxxr (#73) üzenetére


csaba951
veterán

Szuper! Szerintem sok embernek segítettél ezzel! :)

(#75) bolbatiku válasza kszxxxr (#73) üzenetére


bolbatiku
tag

Mennyi fee gyűlik így össze?

"2. vasarolsz valakitol 10 WMZ dollart (WMZ rol WMZ re)"

De hol, PS-on?

(#76) Okean válasza bolbatiku (#75) üzenetére


Okean
tag

De hol, PS-on?

Ez engem is érdekelne.

(#77) Okean


Okean
tag

Lejárt útlevéllel is érdemes próbálkozni a regisztrációnál?

[ Szerkesztve ]

(#78) csaba951 válasza Okean (#77) üzenetére


csaba951
veterán

Persze, meg az se baj ha lopott vagy hamis! ;]

Szerinted lejárt útlevelet hol a fenében fogadnak el???

(#79) Okean válasza csaba951 (#78) üzenetére


Okean
tag

Megfordult a fejemben, hogy oroszok lévén nem szőröznek annyit. A személyazonosság igazolására technikailag egy lejárt útlevél is tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#80) csaba951 válasza Okean (#79) üzenetére


csaba951
veterán

>oroszok lévén nem szőröznek annyit

lol Neked eddig tutira nem volt dolgod oroszokkal! WebMoney-n pl. gyakorlatilag mindenhez kérnek azonosítást, jóváhagyást. Szerintem ennyi ellenőrző kódot az összes többi rendszerben nem adtam meg! Pl. sokszor még ahhoz is, hogy pl. átmész egy másik menübe.

[ Szerkesztve ]

(#81) bladegery


bladegery
senior tag

Üdv!
Nem igazán tudom, hogy mennyire él ez a topik, de azért leírom a kérdésemet/történetemet.
Egy ukrán sráccal bizniszeltem, egy cs:go-s fegyvert vett tőlem. 13.1 wmz-t küldött át a frissen regisztrált fiókomra.
Kérdés:
Mi módón tudnám a pénzt áttenni paypal-ra vagy a számlámra?
Találtam egy pár átváltogatós oldalt, de mind elég lehúzásnak tűnt. (5 dollár a minimum fee és az majdnem a fel annak, amit át akarok rakni:S)
Szóval kérdés, hogy van erre vajon valami egyszerűbb mód?
Esetleg nem kell jó áron valakinek wmz paypal usd-ért, vagy hasonló?

gergely-szabo.com

(#82) csaba951 válasza bladegery (#81) üzenetére


csaba951
veterán

Valami dereng, hogy Magyarországról is ki lehet választani Steam-en a fizetésnél a WebMoney-t. Tehát simán le tudod vásárolni Steam-en. Viszont -mivel új fizetőeszközt adtál meg- 2 hétre letiltanak a Market használatáról. Ha rendszeresen kereskedsz, akkor ez neked nagyon nem nyerő.

Ha ezt az utat választod, akkor előtte mindenképpen át kell váltani a WMZ-t WME-re! Nem olyan drága, olyan 0,8%-t kérnek el érte.

(#83) bladegery válasza csaba951 (#82) üzenetére


bladegery
senior tag

Köszönöm, de annak már örültem, hogy nem steamen van a pénzem, oda nem akartam visszarakni. Danih-val lebizniszeltük már.

gergely-szabo.com

(#84) repasi


repasi
tag

Ez működik valakinek? Nekem istennek sem megy az SMS authentikáció

(#85) csaba951 válasza repasi (#84) üzenetére


csaba951
veterán

Néha van üzemzavar, amikor 3-5 perc elteltével sem jön meg az azonosítás. De legtöbbször nincs semmi baj, ilyenkor 4-10 másodperc alatt megjön az SMS. :)

(#86) vzoli343


vzoli343
újonc

Sziasztok,

A webmoneynak van olyan "garanciakezelése" mint a paypal-nak?

Alixpress elfogadja fizetési módnak elvileg, de pl ebaynél már kaptam vissza paypalon keresztül pénzt garanciális gondok miatt (megnem érkezett árú, törött árú stb)

[ Szerkesztve ]

(#87) minyoati


minyoati
újonc

Sziasztok.Regisztráltam a webmoney-ra ,de amikor én bejelentkezek csak az email cím kell és a jelszavam majd, ez követően egy számsort kell beírni ami ezek alatt van. Nem értem mi az e-num, mert ott is regisztráltam de nem tudom az e -num és webmoney , hogy kapcsolódik össze. Plusz abba is segítséget szeretnék kérni, hogy hogyan kell a magyar számlaszámomról pénzt utalni a webmoneyra hogy nekem usd legyen ? Szóval teljesen vakon vagyok, elolvastam az eddigi kommenteket, de még így is magas iskola. köszi a segítséget

(#88) csaba951


csaba951
veterán

1) Fórumtársak jelezték, hogy hiába csinálták meg a fenti lépéseket, sajnos nem továbbra sem aktív a feltöltés gomb, tehát nem tudják magyar bankszámláról a WebMoney számlájukat feltölteni. Az Ügyfélszolgálat ragaszkodik a registrator előtti megjelenéshez, de ilyen egész Magyarországon nincs.

2) WebMoney egyik pillanatról a másikra -előzetes értesítés nélkül- megszüntette az e-Num bejelentkezésnél az SMS-ben történő azonosítást.

Nekem ez azért rossz, mert a másik két módszer nekem nem jó amit ajánlanak helyette (mobil app, fingerprint). Így ezzel gyakorlatilag nem tudom adminisztrálni a saját fiókom. Köszönöm WebMoney! :O

(#89) xuser válasza csaba951 (#88) üzenetére


xuser
tag

hol tart most ez a Webmoney, érdemes regisztrálni rá, vagy most használhatatlan??

(#90) csaba951 válasza xuser (#89) üzenetére


csaba951
veterán

Szerintem nincs értelme frissen regisztrálni rá! Új regisztrációval nem lehet már elintézni, hogy pénzt lehessen rá tölteni magyar bankszámláról. A pénzkivételt meg soha nem próbáltam, meg a kedves felhasználók sem osztották meg itt a tapasztalataikat.

Akkor érdemes használni, ha WebMoneyn belül érkezik rá pénz, illetve WebMoney-s fizetéssel el is tudod költeni. Szerintem ennek így együtt elég kevés az esélye.

Akinek Steam Store fizetéshez kell/kellett, az meg talál sokkal egyszerűbb, gyorsabb megoldást is (hasonló áron).

(#91) xuser válasza csaba951 (#90) üzenetére


xuser
tag

és mit ajánlanál helyette steamhez?

(#92) Peterisfree


Peterisfree
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült valakinak Personal vagy Inital passportot szereznie? Mert én írtam a supportnak és azt mondták hogy fel kell keresnem egy közjegyzőt és az ő közvetítésével hajlandóak elfogadni az irataim másolatát. :(
Sikerült valakinek ennél egyszerűbb módon szerezni egy Initial vagy Personal passportot?

(#93) csaba951 válasza Peterisfree (#92) üzenetére


csaba951
veterán

Semmi esélyed rá! Mindenképpen végig kell csinálnod az eljárást, csak akkor adják meg.

Egyébként nem egy "sima" közjegyzőt kell felkeresned, hanem egy Registrator-t. Ez egy általunk már beazonosított személy, akit felruháztak azzal a joggal, hogy mások adatait felvegye és rögzítse a WebMoney rendszerében. Sajnos ilyen személy/vállalkozás nincs Magyarországon.

(#94) Peterisfree válasza csaba951 (#93) üzenetére


Peterisfree
csendes tag

Megírtam nekik hogy a mi országunkban nincs registrator és találjanak egy alternatív megoldást és így jött a közjegyző. Legalábbis a public notary-t én közjegyzőnek fordítom.

Hello!

You can get a personal passport.
The obtaining of personal passport from verification center procedure:
• Sign in on web site of ID center https://passport.webmoney.ru/asp/aProcess.asp and leave the request for obtaining personal passport (use the link « Receive a personal passport »). Make sure to select the Verification Center (WM Passport Service WMID#464889785562 (WM Passport Service)) as your registrar. Then pay for the verification services through the special interface (click the Pay button at https://passport.wmtransfer.com/asp/aProcess.asp). You will be charged 19 WMZ for a Personal Passport.
• Print out and fill in an Application for a WebMoney Transfer Verified Passport (https://passport.wmtransfer.com/pdf/Application_Individual.pdf). Certify your signature on the application at a notary public.
(Make sure that notary put a stamp on the application form and make a description at the back of it)
• You needn´t certify a copy of your passport.
Make sure to provide us with a contact phone of the notary and send the notarized application and a photo copy of your passport by registered or ordinary mail (with no value declared) to our postal address: 119049, 7, bldg.1, Koroviy Val str., Moscow, Russia, Webmoney.
All the documents received are checked for certification by a notary, so we need you to make sure that your notary speaks English or Russian. Also all the contact data of your notary should be stated in the letter. We need a web-site of the notary where we can find e-mail and phone number to contact.

Regards, WM passport service.

(#95) csaba951 válasza Peterisfree (#94) üzenetére


csaba951
veterán

Hát, sok sikert hozzá! :)

Egyébként ebből megint levél lesz. Ugyebár fizesd ki most az eljárási illetéket nekik, de ugye nem tudsz feltölteni pénzt a számládra, így nem is tudod kifizetni! Ha meg tudnál feltölteni, akkor eleve nem szórakoznál velük.

2013 szeptember-október óta már lehet PayPalt használni rendesen Oroszországban. Azzal nem tudod elintézni amit akarsz?

(#96) Peterisfree válasza csaba951 (#95) üzenetére


Peterisfree
csendes tag

A formal passport megvan, így eméketileg fel tudom tölteni az egyenlegem, az initial/personal passport a limit megemelése miatt kell. De emiatt nem fogok közjegyzőhöz menni. Talán felhívom őket skypon és megmutatom nekik a kamerába az útlevelem. :P

(#97) csaba951 válasza Peterisfree (#96) üzenetére


csaba951
veterán

>A formal passport megvan, így eméketileg fel tudom tölteni az egyenlegem

Gyakorlatban meg nem, mert nem lesz aktív a feltöltési oldalon a Next gomb. Az összes többi feltöltési lehetőség meg kizárólag Oroszországban tartózkodva elérhető! Persze lehet, hogy ez már megváltozott, de nagyon ne reménykedj benne!

(#98) mzso


mzso
veterán

Kinéztem valamit Aliexpressen. Eddig jutottam:

Na mármost ebből az egyik brazil a qiwi valami orosz nyelvű, az alipay csak cégeknek van kártyám meg nincs. Úgyhogy gyakorlatilag csak a webwallet maradt. meg fogom tudni oldani ezzel?
Vagy kell ehhez valami speciális, hogy használni tudjam? Szerencsére semmit nem tudok róla vagy a többiről úgyhogy vizslathatok... Azt azért meg tudja valaki mondani, hogy kb mennyi idő alatt kerül fel rá a pénz valaha eljutok odáig, hogy utaljak rá?

[ Szerkesztve ]

(#99) mzso


mzso
veterán

Ja, hogy ezt személyesen kell megerősíteni. Akkor úgy látom nem lesz belőle semmi...

(#100) kovacs196


kovacs196
csendes tag

Hello, a 13as hozzászólásban azt olvastam hogy postán megoldható az Initial Passport megszerzése. Aztán olvastam a többi hsz-t és ott meg hogy esély sincs rá itt, mert Mo-on nincs Registrator. Most akkor mi is van? Mert már kész a levél (formanyomtatvány kiktöltve+útlevél másolat), de feleslegesen nem szeretném kipostázi.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  WebMoney
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.