Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) m4rc!


m4rc!
őstag

Wester Digital Raptor Topic

A topic nyitásra azért kerítettem sort, mert eléggé szét van szóródva a téma, gondoltam ideje picit összefogni!

Tesztek:

Legújabb: [link]
Régebbi: [link]
Legrégebbi: [link]

Információ a legújabb verziókról: [link]
Info a Raptor-X-ről: [link]

Megérkezett a Raptor család újabb tagja a VelociRaptor:

Hivatalos weboldal: [link]
Tesztek: [link] [link] [link]

Várom a hsz.-eket tapasztalatokat!

Üdv

[ Módosította: Thrawn ]

We are analog players in a digital world

(#2) horvathkrisz válasza m4rc! (#1) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Na végre hogy nyitott valaki, legalább itt össze vannak szedve az infók, és mostanában terveztem egy 36gigás raptor beszerzését rendszervinyónak.
köszi az infókat! :R

(#3) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

mennyire hangos ez a 10.000 fordulatos monstrum?

(#4) Pulsar válasza horvathkrisz (#2) üzenetére


Pulsar
veterán

jah, király a topik, csak kár, hogy egy PC analfabéta nyitotta :) (Még képfissítési frekit sem tud beállítani :D )

[Szerkesztve]

(#5) Pulsar válasza horvathkrisz (#3) üzenetére


Pulsar
veterán

azt mondja, csak a seek a hangos (amit a tesztekben is írtak) nekem a Vista valamiért mindig seek-elt, szóval ott lehet nem lenne jó.


[Szerkesztve]

(#6) dbius válasza Pulsar (#4) üzenetére


dbius
veterán

mert ezzel mi a baj?? le van vhol írva, hogy csak xy nyithat új topicot??

(#7) Pulsar válasza dbius (#6) üzenetére


Pulsar
veterán

jajj... félre érted, csak oltogato... m4rc! jó barátom, és kollégám :)

(#8) dbius válasza Pulsar (#7) üzenetére


dbius
veterán

akkor sorry, nem így jött le ;)

(#9) Pulsar válasza dbius (#8) üzenetére


Pulsar
veterán

énbocs :)

Mellesleg a 150G-ról írhatna valaki mert mindenféle teszbe az a leggyorsabb, a leghalkabb, és a legjobb. Ez valóban így van?

(#10) horvathkrisz válasza Pulsar (#5) üzenetére


horvathkrisz
addikt

a vista hogyan seekel? erőlteti a vinyót? bootoláskor?
milyen vinyónál van ez a jelenség?

(#11) Pulsar válasza horvathkrisz (#10) üzenetére


Pulsar
veterán

nem... ott állt a gép, és a wincsim egyfolytába seek-elt. Nemtudom miért...
egy régi ide-s maxtor wincsi

(#12) horvathkrisz válasza Pulsar (#11) üzenetére


horvathkrisz
addikt

az seek-elt volna dos 6.22 alatt is... ;]

(#13) Pulsar válasza horvathkrisz (#12) üzenetére


Pulsar
veterán

xp alatt nem csinálja :)

(#14) Muton válasza m4rc! (#1) üzenetére


Muton
addikt

én nem érzem át, h a kb 5 db <100 hsz-es raptoros topikot miért kell egy újabba rendszerezni :F

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#15) m4rc! válasza Muton (#14) üzenetére


m4rc!
őstag

Hát pedig sztem elég egyértelmű, hogy pont az a probléma, hogy szét van szórva a téma és 5 topoicba vannak a tapasztalatok megosztva. Én csak rendszerezni szeretném ezt a kuszaságot..

We are analog players in a digital world

(#16) horvathkrisz válasza m4rc! (#15) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Hát nem érted?
nem az a baj hogy minden raptornak külön topikja van, hanem az a baj, hogy valaki megpróbálta egy kapal (topik) alá gyűjteni őket, mert a hozzá hasonló nagy arcoknak ez még nem jutott eszébe. mellesleg a névről annyit, hogy aki keresi ezeket a vinyókat, topikokat előszeretettel néz be ide ellentétben a többivel, mivel azoknak korlátolt a nevük(pl 72gigásnak külön stb. ...) mint például én is...

(#17) Ősember válasza m4rc! (#15) üzenetére


Ősember
őstag

csak javasolni tudnám a többi topik záratását és egy linkkel átirányitását ide ;)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#18) horvathkrisz válasza Ősember (#17) üzenetére


horvathkrisz
addikt

de most őszintén, ennyi erővel az összes különböző méretű vimyónak lehetne külön topikot nyitni nem? pl. samsung 400GB SataII 16mega kesses, megaztán külön topik a 8megásnoknak, sőt lehetne nyitni sorszám alapján... :B
szóval teljes mértékben igazad van! :R

(#19) Ősember válasza horvathkrisz (#18) üzenetére


Ősember
őstag

remélem lesz olyan okos ember is aki serial számok alapján nyit majd topikokat :DDD

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#20) Muton válasza m4rc! (#15) üzenetére


Muton
addikt

én ezt értem. csak a többi topik is olyan rövid, h ha valkit érdekel, akkor kereséssel együtt is át tudja futni ez egészet percek alatt. az összeset. jelen hw esetén nem arról van szó, h több ezer+ hsz-es topikból kell kimazsolázni a lényeget napok alatt. viszont ha mindeképpen egy topikot szeretnél, akkor tényleg zárasd a többit, ahogy írták

[Szerkesztve]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#21) m4rc! válasza Muton (#20) üzenetére


m4rc!
őstag

Na írtam a modiknak, meglátjuk mi lesz a dologból...

We are analog players in a digital world

(#22) m4rc!


m4rc!
őstag

Csak, hogy ne csak off-ból álljon a topic írok némi tapasztalatot a 360ADFD-ről:
Egy hete vettem kb. azóta sajnos nem sok időm volt tesztelgetni..,viszont ami egyből feltűnt elég keményen morog, értsd: mélyen és hangosan seek-el sajnos.
Gyorsaságáról egyenlőre nemigen vagyok meggyőződeve, XP mintha egy lehellettel gyorsabban bootolna. Telepítés közben viszont nem vettem észre gyorsulást (mármint az XP telepítése közben).
Jövő 7 végén majd csinálok 1-2 játék tesztet mennyivel gyorsabban tölt Raptorrol a Caviar-hoz képest.

We are analog players in a digital world

(#23) Muton válasza m4rc! (#22) üzenetére


Muton
addikt

az tény, h hangos a seekje. viszont az idle-je meg sokkal halkabb, a finom csapágynak köszönhetően

a sebessége nem fog nagyon xp telepítés alat előjönni, hanem általában lesz gyorsabb a rendszer. programok indítása, stb. nekem érezhetően begyorsította a rendszert

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#24) m4rc!


m4rc!
őstag

Na sikerült a Raptor topicok rendezése, köszönet érte Pompi-nak! :R :R
Folytatódhat a zavartalan eszmecsere a winyókról :))

We are analog players in a digital world

(#25) Pulsar válasza Muton (#23) üzenetére


Pulsar
veterán

nyilván olyan alkalmazásoknál lesz érezhető, ami wincsi igényes, pl egy tömörítés. De megér (megért neked) ennyit?

[Szerkesztve]

(#26) Oliverda válasza Pulsar (#25) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem mindenhol érezhető az előnye a 7200es vinyókhoz képest, bármilyen nagyobb alkalmazást indítasz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27) Pulsar válasza Oliverda (#26) üzenetére


Pulsar
veterán

aham. azért én inkább várok már egy jó árú ssd-re :)

(#28) Oliverda válasza Pulsar (#27) üzenetére


Oliverda
félisten

Arra várhatsz... :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#29) Pulsar válasza Oliverda (#28) üzenetére


Pulsar
veterán

lehet. :DD
de nekem inkább fontos a kapacitás, mint az az 1-2mp-s sebesség növekedés.
Bár az a 150G-s nagyon teccik. Minden teszbe a legjobb a raptorok között, de pl érdekelne hogy annak a seek hangja is hangos?

[Szerkesztve]

(#30) Oliverda válasza Pulsar (#29) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha kapacitás a fontos akkor az SSD kapásból kiesett. Amúgy állítólag a 150es halkabb mert van benne acoustic management. Ezt a tesztben is írják [link].

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31) Muton válasza Pulsar (#25) üzenetére


Muton
addikt

szerintem meg, mivel a pc-n a szűk keresztmetszet a vinyó. egy értelmesebb gép sebességét ezzel lehet legjobban fokozni.

emellett full hibátlanul működik, miközben a (jogosan) atombiztosnak titulált seagatejeimnek megártott a nyári hőség, amikor nem kaptak hűtést és túlmelegedtek egy picit

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#32) Muton válasza Pulsar (#29) üzenetére


Muton
addikt

ha jól emlékszem, akkor a 74-es néhány alkalmazás esetén jobb választás.

viszont ha a kapacitás fontos, akkor szerintem gondolkodj 2 vinyóban: 1 raptor rendszernek (amíg nem lesz újabb rapi, seagate 10k-s desktop, vagy ssd), 1 wd greenpower tárvinyónak (500G, 750G, 1T), ami 5400-7200rpm-en dolgozik nyílván full halkan => idle hangod nem lesz, mert a rapinak nincs és egy 5400-asnak sincs sok, seek alatt a raptornak hallható lesz, míg a GP caviare-nak megint nem. en ezt alakítom ki, jelenleg a GP hazai bevezetésére várok, ami remélem még ebben a hónapban bekövetkezik :U

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#33) Pulsar válasza Oliverda (#30) üzenetére


Pulsar
veterán

hát 1-2 év alatt a2 gigáról már felmásztunk benne 126gigára. szóval csak idő kérdése.

Aham, de az vajon mit csinál? ha hangos, akkor kicsit visszafogja a wincsit?

(#34) Pulsar válasza Muton (#31) üzenetére


Pulsar
veterán

jah, ezt nem tudtam. de jó tudni :) Köszi :R
Viszont érdekes kérdésem lenne. kötött már valaki Raid 0-ba két raptort? Mert ugye a raid 0 alapból gyorsít, és az pl két raptorral milyen eredmény lehet? :)

(#35) Muton válasza Pulsar (#34) üzenetére


Muton
addikt

biztos segít valamit, de az a seek hang már nem lehet embernek való :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#36) Pulsar válasza Muton (#35) üzenetére


Pulsar
veterán

uh tényleg.. ebbe bele se gondoltam, hogy 2 raptor 2szers hangerő. a fene.. nagyon szimpik nekem ezek a raptor wincsi, csak ne lenne ilyen seek hangjuk. Ennyi pénzért nekem már legyen gyors, és csöndes :)
de tényleg.. minden hülyeségből csendeset vagy passzívot vettem, és most vegyek bele egy hangos wincsit?

Azért kösz a sok infót. :R mondjuk közelebb nem kerültem ahoz, hogy meg-e vegyem a raptort vagy sem. Kicsit nekem nagy kompromisszumnak tűnik a hangossága ehez az árhoz.

(#37) Muton válasza Pulsar (#36) üzenetére


Muton
addikt

szerencsére engem a seek nem zavar, viszont a segatek idle hangja igen, aminek a magas frekvenciás búgását a ház nem fogja meg, míg a seekből levesz rendesen. nekem is a vinyók a leghangosabbak a gépben, viszont amióta leköltöztem Bp-re, sokkal halkabb lett (vagyis csak annak tűntik) a gépem. és ez jó :DD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#38) Pulsar válasza Muton (#37) üzenetére


Pulsar
veterán

Bp, mint zajcsökkentő :D
Hát engem minden zavar. :) általában 20-30 napos uptime-jaim vannak, és egy szobában alszom velük, szóval engem minden zavar, ami hangot ad :)
De majd m4rc!-nál meghalgatom már ezt a híres seek hangot :)

(#43) Oliverda válasza Pulsar (#36) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet venni zajcsökkentő HDD házakat, amelyek még a hűtést is elősgeítik.

Látszik hogy nem volt 250 megás Seagate vinyód... na annák már az alapzaja is hangosabb volt mint a Raptor seek hangja. :D Régi szép idők... :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) m4rc! válasza Oliverda (#30) üzenetére


m4rc!
őstag

Acoustic Manegment sztem mind1ikben van, ugyanis HD Sentinel felajánlja a lehetőséget az én Raptoromnál is (360ADFD). Ki is próbáltam, de látványos (hallható) javulást nemigen tapasztaltam.

We are analog players in a digital world

(#45) Pulsar válasza Oliverda (#43) üzenetére


Pulsar
veterán

de az a keret hogy hűt? gondolom ventivel, a kis ventik viszont marha hangos.

286 al kezdtem a x68 kompatibilis PC használatát, amibe egy 10 megás (5,25 méretű) vincsim volt. Na annak olyan hangja volt, mint a régi körúti villamosnak, és még csengetett is :)

[Szerkesztve]

(#46) Muton válasza Pulsar (#45) üzenetére


Muton
addikt

azokban nincs venti. egy soma alumínium téglatestet képzelj el, amiben szivacs van (ez elnyeli a hangot). a vinyót gumibakokkal tartják el az oldallapoktól (így csökkentik a keretre jutó vibrációt), kivéve általában a felső oldalt, amihez egy zselé-szerű jó hőleadású párnán keresztül hozzányomjár a vinyót. ezzel a vinyó a keretre továbbítja a termelt hőjének egy részét.

a hangot eléggé lefogja

a baj csak az, h igen meleg van a dobozban, és max 2,5''-os hdd-t raknék bele csak.
egy full passzív gépbe jöhet jól az ilyen cucc, notivinyóval

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#47) gg72


gg72
veterán

Tegnap vettem egy 36GB-os raptort, minden nagyon szép és jó, azt leszámítva, hogy pár másodpercenként seek-el és ez pl. a HDTune-ban is meglátszik, vagy ez normális?
[kép]

(#48) P.H. válasza gg72 (#47) üzenetére


P.H.
senior tag

Normálisnak mondható, főleg rendszerpartíció esetén. Az NTFS működéséből adódik (és a Raptor erősebb seek-hangja miatt feltűnőbb, mint más HDD esetén), pl. innen: [link]:

''A log file mérete a lemeztől függően 2 és 4 MB között lehet. A log file hamar betelne, ha az NTFS nem vizsgálná meg, hogy az ismétel és visszavonás információk szükségesek-e hibajavítás esetére. Ennek elkerülése végett az összes módosított adatot lemezre menti az NTFS és törli a log file tartalmát. Ez a vizsgálat - határpont képzés - kb. minden 4-5 másodpercben megtörténik.''

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#49) gg72 válasza P.H. (#48) üzenetére


gg72
veterán

Kösz a megnyugtató választ! ;) Amúgy abszolút pozitívak a tapasztalataim, a zajtól nagyon féltem, de nem kellett volna, mert nagyon kellemes a hangja a vinyónak, igaz nálam egy Antec Solo házban van, gumi-felfüggesztésen, így a rezonancia nulla... Az alapzaj szintén nulla, a seek hang hallható, de szerintem kifejezetten kellemes. ;) A sebességéről pedig nem kell sokat mondanom!

(#50) jugeen


jugeen
addikt

SRY, hogy itt, de ha valaki megszabadulna egy 150-estől, az dobjon meg egy PÜ-vel. THX! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.