Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) veze


veze
őstag

a fix IP-met ha beirjak egy böngészöben (két fizikailag egymástol távolabb esö helyröl is probaltak) csak ezt irja ki:
A(Z) xx.xx.xx.xx helyen lévő kiszolgáló túl hosszú ideig nem válaszol.
biztos hogy be kéne jönni a controlpanelnak illetve a felhasznaloi nevet kérö bejelentkezési ablaknak..? itthon másik gépröl bejön a szolgaltatótól kapott fix ip cimre is..de végül is abba a routerbe van dugva az a gép is...nem egy külsö netröl probálja elérni..

(#202) Menotti válasza veze (#201) üzenetére


Menotti
aktív tag

Nekem nincs fix ip,regisztráltam a dyndns-re:
[link]

A Wol-így állitottam be:
[link]

Az elérhető host-nál oda tegyél pipát amelyiket fel akarod ébreszteni...az megjelenik középen(Wol címek) és a felébreszt gombal tudod bekapcsolni...

[ Szerkesztve ]

(#203) veze válasza Menotti (#202) üzenetére


veze
őstag

az enyém is ugy fix hogy téhom miota eldöntötte,azóta nem változtatja:)
elötte gyakorlatilag dinamikus volt most meg gyakorlatilag fix..
vagy regeljek én is dyndns-t? nem tudom a fix ip vel hogy érem el a routert...(
nekem az elérhetö hostok között nem jelenik meg semmi..(
[link] és fogalmam sincs miért..
lehet le kéne cserélnem v24sp1-re a firmet??
látom az már tud magyarul is. tudsz tuti linket ahonnan leszedted? vagy googlézzak..
van egy ilyenem letöltve csak nem tudom ez jo e..: dd-wrt.v24_SP1_std_generic.bin (méret: 3 760 128) ez lenne az? elnézést az Off ért a többiektöl..

[ Szerkesztve ]

(#204) veze válasza Menotti (#202) üzenetére


veze
őstag

regeltem dyndns-t , beirtam a routerbe, ahogy a linkelt képen láttam...
username /pass/ hostname...stb
akkor innen hogyan tovabb?
beirom egy böngészöbe a hostname-t és akkor elérem a router controlpanelt? vagy be kell lépnem a dyndns.org- re és onnanérem el valahogy?

(#205) Menotti válasza veze (#203) üzenetére


Menotti
aktív tag

Innen szedd le a 24sp-t:[link]
De nálad valami kavar van szerintem...Az ip beirásra be kellene jönni a router control paneljának.Nekem naponta más az ip ezért reggeltem be a dyndns-re.Így a melóhelyről is elérem a router kezelőfelületét....

A webbeállitáshoz nézd meg ezt.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#206) veze válasza Menotti (#205) üzenetére


veze
őstag

a router control panelt már el tudom érni, fix IPvel és a dyndns-el is távolról..:)
de a router tovabbra se veszi fel az elérhetö hostok közé ha felveszek gépet MAC cimmel és belsö fix IP jével..és nem tudom miért.. beállitasok ahogy a #200-as HSZ-ben irtam , és a #168-as Hsz-ben irt "hálókártya ébreszthessen" pipát is odatettem..

(#207) veze válasza Menotti (#205) üzenetére


veze
őstag

hmmm.. rájöttem miért nem került be az elérhetö hostok közé eddig
leírom hátha majd másoknak segit ez.
frissitettem a wrt54gl-t DD WRT v24sp1-re a firmware-re (bár nem hiszem hogy ez feltétlen fontos lett volna csak a korábbiban nem talaltam meg (vagy nem tudta?)
majd a Services fülön hozzáadtam statikus bérletet. (erről olvastam korabbi hozzászólásokban itt)[link]
ezutan egyböl megjelent az elérhetö hostok között..ha kipipálom felveszi középre az ébresztendö közé..ahogy a #202-es Hsz-ben linkelted a tiedröl..

(#208) veze


veze
őstag

mégse franko minden :((
ha készenlétben hagyom a gépet , ugy állitom le, akkor bármikor inditja, (10 perc utan is)de ha kilépek szabalyosan a windowsbol tehát "kikapcsol". akkor tovabbra se semmi :((

(#209) Menotti válasza veze (#208) üzenetére


Menotti
aktív tag

Nézz szét a vezérlőpult,energiagazdálkodás fülön is...

Illetve ez már valami alaplapi beállítás(bios móka lesz)

[ Szerkesztve ]

(#210) veze válasza Menotti (#209) üzenetére


veze
őstag

kérdeztem is már az alaplap topicjaban, hogy valakinek sikerült e már ez, de eddig semmi..nem akarom elhinni hogy egy másféléves alaplap ne lenne képes erre. néztem az alaplap manual-jat ott azt irta hogy soft off modbol képes éledni, és az ugy tudom nem a készenlét..

(#211) veze válasza Menotti (#209) üzenetére


veze
őstag

végre. sikerült.. mostmar kikapcsolt állapotbol is éleszt.bármennyi idö utan, bárhonnan. Ki van probalva több távoli állomásrol is..(az utolsó láncszem ami hiányzott nem az alaplap biosaban volt mégsem hanem egy sor a routerböl. egy átiranyítás...)
egyszer összefoglalom lépésröl lépésre sorban, egy hozzászólásban, hogyan jött össze nekem. talan segitség lesz egy hozzam hasonlo kezdönek ha mindent leirva egy hozzászólásban talál.

(#212) Sanyix


Sanyix
őstag

egyszerű oka van annak hogy kikapcsolás után xp perccel nem megy... nem véletlenül kéne broadcastolni a magic packetet is, ugyanis ha ki van kapcsolva a gép az ip szint nem létezik, csak a fizikai szint, ami a mac. Ha broadcastolsz, fizikailag mindenhová küldi a csomagot, és a beállított mac című gép éled. Ha ip-t állítasz be nem tudja elküldeni, mert logikai cím, és logikai kapcsolat a kikapcsolt géppel nincs.

Sajnos nekem is egy ilyen smc wbr14 g2 routerem van, és az a fos nem enged broadcastos ipt beállítani a forwardnál.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#213) old gray válasza Sanyix (#212) üzenetére


old gray
addikt

És olyan programról tudsz amivel egyszerre több klienst is lehetne éleszteni? CC Get MAC Address-t használtam, de nem ingyenes progi, csak próbaverzióhoz volt szerencsém..szóval v.mi ingyenes megoldás lenne jó. :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#214) viralmind válasza old gray (#213) üzenetére


viralmind
aktív tag

CC Get MAC Address fizetosbol is lehet free-t varazsolni ,mar ha erted mire gondolok ;-)
http://stephan.mestrona.net/wol/hilfe.php itt meg van php-s forraskod azt kibovitve korlatlan szamu input mezot hozhatsz letre.

(#215) viralmind válasza old gray (#213) üzenetére


viralmind
aktív tag

meg meg ez itt,es kis googlivel meg joparat lehet talalni : http://magicpacket.free.fr/

(#216) old gray válasza viralmind (#214) üzenetére


old gray
addikt

Dehogy értem. :) Köszi. :R

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#217) Öcsi26


Öcsi26
csendes tag

Sziasztok!

Egy TP-LINK WR543G routerem van. Nem tudom belőni a WOL-t. Szokásos a szindróma, 10 percen belül megy, utána nem. A router nem tud subnetre broadcastolni (egyszerűen nem engedi, hogy 255-öt írjak be) valamint nincs benne IP - MAC binding opció sem. Hiába frissítettem FW-t, nem változott semmi.

Van még más opció, hogy menjen ez a dolog, vagy ezzel a modellel nem fog sikerülni?

Köszi előre is,

(#218) veze válasza Öcsi26 (#217) üzenetére


veze
őstag

IP- MAC binding nélkül nálam se müködne napok mulva.. szval az kellene...

(#219) kisspepe


kisspepe
tag

Sziasztok!

SMC7908VoWBRB routeren és T-Online ADSL net eléréssel sikerült már valakinek működő távoli ébresztést beállítani?

Én már régebben is kilódtam vele, de egy idő után mindig feladom. Most megint nézelődök hátha találok megoldást.

(#220) veze válasza kisspepe (#219) üzenetére


veze
őstag

én nem ismerem azt a routert csak linksys54gl-t abban tudnék segíteni, azzal tuti megoldható

(#221) toanla


toanla
csendes tag

Sziasztok

A problémám a következő:

Van egy Hp DK907A gép amit nem tudok hálózatról felébreszteni.
A BIOSban beállítottam a windowsban beállítottam.
Ha a windowsból kapcsolom ki akkor utánna nem éled fel a magic csomagra, viszont ha bekapcsolás után egyből kilövöm magyarul a windows betöltödése előtt akkor fel tudom ébreszteni. Szóval úgy néz ki mintha a windows állít el vmit és amiatt nem lehet bekapcsolni távolról. Ha vki járt már így vagy van vkinek ötlete hogy mit nem állítottam jól be akkor segitsetek.

(#222) veze válasza toanla (#221) üzenetére


veze
őstag

erre valo a routerben az IP- MAC binding .. ott kell beállitani, ha támogatja..
ha nem router mögött van a géped, akkor passz...én ugy sosem probaltam

(#223) birno


birno
addikt

Sziasztok,
Valakinek van tapasztalata Win 7 64bit alatt a WOL funkcióval?
Eszközkezelőben a hálókártya tulajdonságainál engedélyeztem, hogy felébreszthesse az eszköz a gépet, viszont shutdown után nem nem működik.
Bios beállítások tuti jók, mert ha Linux-ot bootolok és onnan shutdown akkor működik a dolog.
Kell még valamit állítani vagy ha nem akkor mi lehet a gond?

(#224) birno válasza birno (#223) üzenetére


birno
addikt

UP!

(#225) veze válasza birno (#223) üzenetére


veze
őstag

hálókártyánál a magic packet csomagot is beállítottad?

[ Szerkesztve ]

(#226) birno válasza veze (#225) üzenetére


birno
addikt

Igen, és minden WOL-el kapcsolatos opciót engedélyeztem.

(#227) tejeskifly


tejeskifly
aktív tag

Szevasztok, szeretném a gépet neten keresztül ébreszteni, egy wrt54g router-em van dd-wrt fw-vel, dyndns.org-on regeltem, és beállítottam, hogy frissítse az ip-met. a routerben a wol funkciónál hozzáadtam a gépem (elméletileg a routerrel lehet is ébreszteni, nem kell progi) Már csak az a kérdés hogy hogy tudok neten keresztül belépni a routerbe?

(#228) veze válasza tejeskifly (#227) üzenetére


veze
őstag

beirod egy böngészöbe hogy
http://(ide a dyndns reg neved).dyndns.info
és bejön a router login ablaka
beirod a nevet/jelszót és bent vagy

(#229) tejeskifly


tejeskifly
aktív tag

énis erre gondoltam de nemjó :(
mi lehez az a Wildcard?
Aztán van olyan beállítási lehetőség még a routerben hogy
Type: dynamic, static, costum
itt mit állítsak be?

dyndns-en van ilyen beállítás:

Service Type:
Host with IP address
WebHop Redirect
Offline Hostname

Tudsz mondani egy olyan ingyenes dns hostot ami biztos müxik?
az ugye nem gond hogy az a gép is a hálózaton van amiről fel akarok lépni

[ Szerkesztve ]

(#230) veze válasza tejeskifly (#229) üzenetére


veze
őstag

adminiszztracio fülön:

Web használat: pipa HTTP nél
automatikus frissités 5
info/nyito oldal elérés: pipa az engedélyezésnél
info/nyito oldal jelszóvédelme: engedélyez
info/nyitó oldal MAC maszkolás: engedélyez

távoli elérés:
web gui kezelés: engedélyez
web gui port: 8080 ( ha nem megy probald ki a 80 -al ennek menni kell bárhonnan)
allow any remota IP : engedélyez

DDNS nél:
Tipus: dinamic
wildcard: nincs pipa

probald igy. nálam igy van(a port más, de ezzel is probaltam jo) és minden gond nélkül megy.
az sem gond ha az a gép is a hálózaton van amelyikröl probálod (nálam onnan is megy)
nálam a dyndns müködik.
de ha tudod a router IP-jét igy is probalhatod
http://routrt IPje:routerben megadott port
persze ha dinamukis az IP-d akkor csak ugy müködik ha épp az aktuális IPvel probalod

vagy
regelj itt[link]
és arra a gépre telepitsd amelyiket ébreszteni szeretnél. utana ahálozat másik gépéröl lépj be ide (ott fog lenni az elözöleg felvett géped majd) és van egy zöld gomb mellette.. arra nyomj és ébreszt anélkül hogy a routerebe be kéne lépned... nálam ez is müködik a hálozat más gépéröl is vagy akarhonnan más városbol is akar..

[ Szerkesztve ]

(#231) hunluigi


hunluigi
senior tag

Üdv mindenkinek! Felhoznám a topicot...

Mint laikusnak valaki adjon nekem egy leírást.

A felállás a következő:
Adott egy d-link routerre épített otthoni háló, amire rá lesz dugva egy szerver.
Olyan beállítás kéne, hogy amennyiben a hálózaton bármelyik gép be van kapcsolva induljon a szerver is LAN bekapcsal, illetve ha egyik gép sem megy akkor kikapcsoljon?

Az még szerencsés volna, ha a szerver leállítás alatt van akkor azon egy időzített üzenet felugorjon amivel a leállítás megakadájozható (remélem érthető mit akarok) :P

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#232) ocsi26


ocsi26
csendes tag

Sziasztok!

Az újabb routerek közül, mit javasolnátok, amin biztosan megy a WOL?
Kb 10.000 Ft körüli árkategóriában...

Konkrét router tipusokat javasoljatok.

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#233) nyunyo válasza hunluigi (#231) üzenetére


nyunyo
csendes tag

Szoval a megoldás. Irsz két programot. Egyet minden kliensre felraksz hogy az a rendszer induláskor lefusson, és küldjön egy magic packet-et a servernek aminek egy fix ip-t adsz. A serveren természetesen beállitod a wake on lan -t. A másik progit meg a serverre irod ami megpingeli az ugyancsak fix ip-s hostokat és ha egyis se válaszol akkor kikapcsolja magát. Ennyi, és ez tökéletes megoldás. Bármilyen kérdésed van bármelyik lépéssel kapcsolatban irj mail-t. mr.nyunyo19@freemail.hu

(#234) S0und


S0und
csendes tag

Engem az érdekelne, hogy feltétlenül szükséges WOL-hoz router? Win7 32bit-el próbálkozom most, elvileg minden helyesen van beállítva, mint windowson belül a hálókátyán belül, mind pedig a biosba. Próbálkoztam nem ment. Most szerváltam egy Wolsniffer nevű progit, ami annyit tud, hogy jelzi hogyha a gép kapott magic pocketet, és ha igen, akkor kitől. Most ennek segítségével próbálok melóból MP-t küldeni a gépnek eddig sikertelenül. Ötleteket várok hogy vajon mi lehet a gond. Firewall megfogja talán? AVP kapcsolgattam, nem vagyok teljesen biztos, hogy mindent sikerült kikapcsolni.

Szóval még1x, olyan setupról beszélünk amibe nincs router. Igazából nagyon sok leírásba, nem említik a routert, szóval azt feltételezem hogy nem eszenciális a művelethez.

(#235) Plehboj


Plehboj
tag

Üdv !
WR541G/542G routerem van beállítottam rajta mindent amit ezen a fórumon olvastam.
Ébresztendő gépen BIOS-ban és WinXP-ben hálókártya tulajdonságainál wol engedélyezése magic packetre. A routeren meg forwardoltam a 7-9-es UDP portokat + ARP Binding-et beállítottam illetve a router DHCP kiosztásánál fix IP címet kap az ébresztendő gép.
Az eredmény: belső hálóról (LAN) kikapcsolt állapotból ébreszt a magic packet,
de internetről NEM. Még 10 percen belül sem !!! Kérdésem mi lehet a gond ?
A routeren már kikapcsoltam a tűzfalat is (gondolom akkor nincs annak sem jelentősége,
hogy mi van beállítva a port forwardban) de akkor sem működik vagy lehet valami spéci
wol-os programot kell használni ???

[ Szerkesztve ]

(#236) Stirlitz válasza toanla (#221) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Frissítsd a hálókártya driverét. Meglátod, jó lesz. ;) A Windows beépített drivere kicsit bugos.

Plehboj ment privi.

[ Szerkesztve ]

(#237) Atthead


Atthead
csendes tag

Most senyvedtem végig a WOL beállítást a gépemen egy nem fix külső, de fix belső IP-s, D-Link DI-624 router mögötti Win7 64bit-es oprendszert futtató gépen.
Azt kellett megoldani, hogy a 7-es portra érkező UDP package-eket a 192.168.0.255-re (broadcast) továbbítsa a router, ez a DI-624-en nem triviális, de megoldható - alapban nem engedi a 255-ös portra való irányítást, de pici trükkel igen, és onnan broadcastol becsülettel. Ezen kívül az alaplap (ASUS P5Q3) BIOS-ában a Wake by PCI és PCIe, valamint az ACPI 2.0 engedélyezése kellett, a hálókártya driverében pedig az összes WOL-lal kapcsolatos beállítás, valamint a Power management fülön az 'Allow the computer to turn off this device to save power' opció kikapcsolása volt a mágikus lépés.
Most megy. :)

(#238) Plehboj


Plehboj
tag

Kérdés: valakinek sikerült már valaha is upc-chello-s gépet felébreszteni INTERNET-ről ?
(tehát nem belső LAN-ról + nem olyan routerről amelyikben van beépített WOL funkció)

(#239) Atthead


Atthead
csendes tag

Nem fontos valszeg, hogy UPC-s Chellod van-e, lényeg, hogy külső IP-d legyen. Az én szolgáltatómnál lehetett választani, hogy belső, vagy külső IP-t szeretnék-e kapni, nem tudom a Chello felkínál-e választást.
A routeremen nekem sincs hivatalosan WOL szolgáltatás, de lehet broadcast üzenetet küldeni vele a belső hálóra, valamint a külső IP miatt internetről elérhető, és ennyi elég is.

(#240) Plehboj


Plehboj
tag

Végre sikerült :DD nekem is INTERNETEN keresztül felébreszteni az otthoni gépem. A gond
mindössze az volt, hogy éjszakára én kiszoktam kapcsolni (teljes áramtalanítás) a gépemet mer hát minek fogyasszon ha úgysem használom éjjel. Tehát másnap hiába kapcsoltam rá a 220-at, nem lehetett a rákapcsolt gépet beizzítani távolból a routeren keresztül. Az első bekapcsolásnak tehát még otthon kell megtörténnie majd kikapcs s utána végig áram alatt kell tartani kikapcsolt állapotban is. Áramszünet esetében sz*pás van, mivel attól kezdve nem ébreszthető a gép távolból.

Internetes ébresztés teszteléséhez (mivel nem gyakori, hogy valakinek otthon két külön internetszolgáltató csöpögteti a netet) ajánlom az alábbi wappal elérhető oldalt (tehát sima wap-ot ismerő mobiltelefonnal is fel tudod ébreszteni a géped...)

http://wap.wakeonlan.me

[ Szerkesztve ]

(#241) Atthead válasza Plehboj (#240) üzenetére


Atthead
csendes tag

Nekem az áramtalanítás utáni nem indulást megoldotta a hálókártya beállításánál a Power management (Energiagazdálkodás) fülön az 'Allow the computer to turn off this device to save power' ('A gép kikapcsolhatja ezt az eszközt, hogy energiát takarítson meg') opció kikapcsolása. Ezt megcsináltad?

(#242) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Végre sikerült több, router mögött lévő, chellos-fiberpower gépet netről bekapcsolni!
A félig dinamikus ip-cím problémát dyndns szolgáltatással meg lehet kerülni; így bármi is legyen az ip-cím mindig el tudom érni a routert és utána egyszerű portforwardinggal arra a gépre irányítom a magic packetet amelyikre akarom.
Ja, lehet, hogy kell előtte egy dhcp address reservationt is beállítani..

[ Szerkesztve ]

(#243) Zscca válasza veze (#220) üzenetére


Zscca
tag

hello!

engem érdekelne hogy azzal a routerrel hogyan lehetne ezt megoldani

(#244) sonar válasza Zscca (#243) üzenetére


sonar
addikt

pofon egyszerűen.
Csak tomato-s vagy ddr-wrt-s fw kell a routerre és egyből lesz egy WOL menüpontod

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#245) veze válasza Zscca (#243) üzenetére


veze
őstag

összefoglalva leírom, - a teljesség igénye nélkül - nekem hogyan sikerült és müködik.
Talán segítség lesz másoknak elindulni. Én linksys wrt54gl -el routerrel dd-wrt fw-el csináltam, tehát a leírás, részben erről szól, de alapjaiban véve a többi routeren is ezeket kéne beállitani, ha tipus alkalmas rá.
tehát:
elöször a hardver rész a gépben.. ha integrált a hálókártyád nincs tennivalod vele, ha régebbi deszka és külön van benne hálózati kártya akkor azt egy kábellel be kell kötni az alaplapra (nekem mindkét variáció van és müködik)
utána a biosban engedélyezni kell a WOL-t (Power managment vagy hasonlo menüben) ha nincs Wake on lan menüpont, a biosban akkor valami ilyesmit keress: "Power On By External Modems" (enabled)
ha ez is megvan akkor a hálozati kártya tulajdonságainál állitsd be a magic paket csomag engedélyezését
eszközkezelő/hálókártya résznél van olyan hogy energiagazdálkodás, alvó állapotból is felépbresztheti a gépet.. ezt is kipipálhatod, bár nekem enélkül is müködik.. a gépen kb ennyi a tennivalo..
a hálozati kártyád MAC cimét még beszerzed, nyitsz egy DOS parancsoros ablakot (futtatas : cmd) és beirod hogy ipconfig -all, ott meg fogod talalni. tudnod kell még az IP cimedet amit a szolgáltató osztott ki rád. ez is ott lesz az elöbbi ablakban.
A fix IP és a ruter webGUI ban engedlyezett port ismeretében a ruoterbe be lehet lépni máshonnan egy böngészö segítségével (http:// xxx.xxx.xxx.xxx.(az IP cimed) :xxxx(az engedélyezett port száma)
ha nem fix a szolgáltatótól kapott IP cimed, akkor kell regelned dyndns account-ot (www.dyndns.com)
nekem az ilyen oldalakrol mint a http://wakeonlan.me/ vagy http://stephan.mestrona.net/wol/ nem sikerült élesztenem sehogy, valahol olvastam hogy vannak szolgáltatók amelyek korlátozzak vagy tiltják a broadcast csomagok küldését, igy ilyenszolgáltató alol reménytelen erröl az oldalrol inditva.. nekem kiirta mindig hogy a csomag sikeresen elküldve de soha nem érkezett meg , nem kapcsolt be..
ezért más oldalrolközelitettem meg..
linksy swrt 54glrouterben ( nekem dd.wrt fw vel) van egy olyan lehetöség hogy WOL..
A router admin felületét el tudom érni bárhonnan egy böngészöböl, és oda belépve a routerből inditom el az ébresztö csomagot a gépnek.. igy müködik..
Ehhez a gépnek fix IP cimet adtam, a routerben a fix IP cimhez hozzárendeltem a gép hálozati kártya MAC számát. ( routerben: Services menüpont) utána az Administration/WOL fül alatt az elérhető hostoknál meg fog jelenni a MAC címmel - fix IP vel összerendelt gépek sora. Pipát teszek a WOL engedélyezéshez, és akkor hozzáadja a WOL cimekhez. Ezek után ott látom a beállitott gép cimét és mellette a wake gombot, megnyomom és kapcsol a gép . Indulás után logmein-el (itt lehet regisztálniacc.-ot: www.logmein.com) érem el a gép asztalát és kapcsolom ki ha már nem kell"

ha valami kimaradt esetleg, vagy másnál másképp müködött, akkor egészítse ki.
remélem ezzel segíteni tudtam azoknak akik most vágnak bele a megvalósításba :)

[ Szerkesztve ]

(#246) Atthead válasza veze (#245) üzenetére


Atthead
csendes tag

Csak kiegészítésképp: ha router mögött van a géped, akkor nem szükséges a szolgáltatódnak engedélyezni a broadcast message-ek küldését ahhoz, hogy működjön a WOL, hanem a routerednek kell tudnia broadcastolni a belső hálódra az ú.n. magic packet-et. Ilyenkor pölö a WakeOnLanGUI programmal (www.depicus.com) weboldalak használata (és adataid közreadása) nélkül is sikerülhet az ébresztés anélkül, hogy a routered admin oldalára belépnél.
Persze Neked ez tulképp mindegy, de olyanoknak mint én, akinek a routere nem támogatja a custom firmware-eket, és/vagy esetleg az egyszerűen használható WOL-t sem, annak fontos info lehet ez.

(#247) Zsoltea válasza veze (#245) üzenetére


Zsoltea
csendes tag

Hello!

az egyik gépnél nálam ez működik de a másiknál már nem :(
és nem tudom mi lehet a baj

[ Szerkesztve ]

(#248) veze válasza Zsoltea (#247) üzenetére


veze
őstag

nekem három gépnél is müködik bár mind egy router mögött van.
de mind a háromnál más elnevezésekkel fut a biosban a wol engedélyezés, továbbá a hálókártyák több kevesebb funkcióval és eltérö elnevezésekkel takarják a magic paket csomagot..
valamit azt is tapasztaltam, hogy ha áramtalanitom a kikapcsolt gépet, tehát kihuzom a konnektorból is az elosztót, utána nem müködik. ha kikapcsolom szabályosan de nem huzom ki, akkor bármennyi idö után is.
Atthead: köszi a kiegészítést, ez is hasznos annak, aki más routerrel probálja mint én

(#249) Zsoltea válasza veze (#248) üzenetére


Zsoltea
csendes tag

nekem is router mögött van és nekem is más a biosos izé,de mégsem kapcsolódik be és érdekes módon néha nem viszont igen..
az egér ledes és nem világít a led de néha viszont igen ez jelenthet valamit,nem?
fura az a másik gép
persze hogy nem müxik áramtalaítás után ezt tudom..
amúgy bvan tápegységem szóval az esetleges áramszünet az nem gond

(#250) lacko22 válasza Zsoltea (#249) üzenetére


lacko22
aktív tag

Sziasztok.

Nekem Windows 7-tel volt egy olyan problémám, hogy nem akart bekapcsolni a magic packet jelre a gépem. LINKSYS Wrt54GL routerem WOL konfig menüjéből próbáltam de semmi nem történt. Két napig agyaltam rajta hogy mi lehet. A hálókártyám driverét kellett a legfrissebbre módosítani és megoldódott a problémám. Mostmár mindig bekapcsol. Előbb a biosban kerestem a problémát de nem az volt. A Windowst amikor leállítjuk akkor a gép áll úgy le hogy készenléti módba kerül a hálókártya amit a drivere biztosít.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.