Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fex


Fex
tag

Sziasztok!

Szeretném megtudni, hogyan tudok wol segítségével elindítani egy távoli számítógépet!
Milyen parancs, mit kell beállítani az ügyfélgépen, stb...

Előre is köszönöm!

Fex

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#2) Fex


Fex
tag

Na, senki nem tud segíteni? Annyit azért sikerült kiderítenem, hogy kell hozzá egy olyan felügyeleti szoftver, ami képes ún. wol csomagot küldeni a hálókártyának, ami ettől elindítja a gépet.

Na tud valaki ilyen szoftverről? Lehet linux-os és windows-os is!

Előre is köszi!

Fex

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#3) bcs válasza Fex (#2) üzenetére


bcs
aktív tag

Windows + LAN: winwake <mac-address>

de távoli gépnél nem hiszem, hogy működne

(#4) Dr.Momo


Dr.Momo
tag

Nekem van WOL cstlakozós 3com karim 905B-TX, rá is dugtam a gépemre (440BX-es alaplap) a Biosban is engedélyeztem ezt a funkciót, és hasonlót tapasztaltam:
a gépem kikapcsolás után azonnal visszakapcsolt. Csak akkor kapcsolt ki, ha 5 mp ig nyomtam a power gombot. De miután kikapcsolt, lehetett bármilyen forgalmam is a hálózaton nem kapcsolt vissza...
Lehet, hogy csak az alaplap nem kompatibilis ezzel a megoldásal. Próbálkozom azért még...

(#5) gg válasza Fex (#2) üzenetére


gg
csendes tag

van egy linuxos az etherwake, nekem mukodik.

http://packages.debian.org/testing/net/etherwake.html

Ha windowsos geprol van szo, akkor engedelyezni kell
a biosban is es a kartya drivereben is a WOL-t (ha lehet).

amugy volt egy kartyam ami felebredt sima pingre is..


gg

(#6) Fex


Fex
tag

Köszi mindenkinek, ha hazaérek, majd próbálkozom!

Azért jöhetnek további infók is még :)

Fex

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#7) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Helloka!!

Engem is érdekelt ez, szóval kicsit utánnanéztem még annó...
Lényeg, hogy kell egy olyan kártya, ami támogatja ezt a funkciót, és ha igen akkor kell hogy adjanak hozzá egy olyan kis kábelt amivel az alapra tudod kötni.
Mert ami alap támogatja ezt a funkciót ott van egy WON nevű csati, és ebbe kell bedugni, Ezután márcsak a BIOS-ban kell engedélyezni a Wake-on-lan funkciót
és egy megfelelő szoftverrrel már mehet is és működik is.

Nálunk a cégnél az egész hálózat így van megoldva, szal a ''gazda'' úgycsinálta, hogy otthonról fullra irányíthat mindent!

Ha van vmi kérdés szólj, legfeljebb megkérdem majd őt.
Dobj egy emilt és megbeszéljük ha kell..

Üdv. Papa

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#8) Fex válasza Papa-Georgo (#7) üzenetére


Fex
tag

Szia!

Köszi az infót, és a segítséget, küldtem mailt!

Fex

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#9) agostonl válasza Papa-Georgo (#7) üzenetére


agostonl
tag

Sziasztok!

Szóval, ha valaki le tudná írni, hogy Windows-os gépet, Windows-os gépről távolról hogyan tudok Wake on Lan funkcióval beindítani, kérem küldjön egy mailt, vagy írjon ide a fórumba!
Intel-es alaplapom van, engedélyeztem a WON-t (alaplapi LAN) és úgy szeretném beállítani, hogy csak nekem induljon be, és ne mindenféle hálózati forgalomra.
Ha lehet szoftvert is írjatok.

Előre is THX!
:B

Azt mondják, Einsteint az ő idejében csak 10 ember értette a világon. Ha engem senki nem ért, zseni vagyok?

(#10) gozso válasza agostonl (#9) üzenetére


gozso
senior tag

felhozom ezt a topicot, mert igazán nem kaptam rá választ.
segítséget köszönöm.

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#11) gozso


gozso
senior tag

:(

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#12) Fex válasza gozso (#11) üzenetére


Fex
tag

Nekem lanon belül ment a pwroff 3.0 progival, interneten még nem próbáltam, de van olyan lehetősége is.

üdv,

Fex

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#13) gozso válasza Fex (#12) üzenetére


gozso
senior tag

esetleg a progiról valami link?
köszönettel

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#14) Fex válasza gozso (#13) üzenetére


Fex
tag

Passz... E-mailben el tudom küldeni esetleg, nincs egy mega
Ha az jó neked esetleg

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#15) csozsi válasza gozso (#13) üzenetére


csozsi
tag

Poweroff itt:
Bővebben: link

Belső hálón biztosan megy, de hogy neten át hogy címzel meg egy router mögötti gépet, az kérdéses.


[Szerkesztve]

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#16) gozso válasza Fex (#14) üzenetére


gozso
senior tag

megköszönném ha elküldenéd mailben!

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#17) drankenhal


drankenhal
csendes tag

s nektek ez tenyleg mukodik is? szoval, ha kikapcsolom a gepet a power-gombbal (tehat nem standby-ba teszem), akkor (mondjuk a poweroff progival) az egyik gep kepes felebreszteni a masikat? mert nekem nem sikerult sehogysem... mondjuk nalam a halozat 2 olyan gep kozott van, amelyikben alaplapi integralt lan van, tehat nincs olyan, hogy a pci-os lan-kartyabol kabelt kene dugni az alaplapi WOL-ba. ezert nem mukodik nalam, vagyis inegralt alaplapi lan eseteben ez nem mukodik?

(#18) L3zl13 válasza drankenhal (#17) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A kábel is csak a régi, PCI 2.1-es kártyákhoz/lapokhoz kell. 2.2-től már nem kötelező. Integráltnál meg pláne.

Aki hülye, haljon meg!

(#19) csozsi válasza drankenhal (#17) üzenetére


csozsi
tag

Amennyiben ATX-es tápod van, és a biosban engedélyezve van a wake on lan, akkor mennie kellene.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#20) Batman


Batman
őstag

Nah ha mar ilyen sokunkat érdekel ez a téma valami hozzaértő leírhatná ha tudja hogy neten keresztul hogyan lehelhetek életet a gépembe!Csak hajra!

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#21) drankenhal válasza L3zl13 (#18) üzenetére


drankenhal
csendes tag

hát ezt jó tudni :) de akkor miért nem mûködik? (engedélyeztem a bios-ban a wake on lan-t, s az xp-ben pedig a hálókártya tulajdonságainál azt, hogy a gépet kihozhassa standby-ból - de ez utóbbinak, gondolom, nincs nagy jelentôsége, mivel csak a windows-os standby-ra vonatkozik, amikor a gép amúgy is megy: ventik forognak, táp megy, stb.) esetleg van egyéb program vagy utasítás (én csak a poweroff-fal próbáltam eddig) amivel még kipróbálhatnám?

(#22) Fex válasza gozso (#16) üzenetére


Fex
tag

Elküldtem...

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#23) gozso válasza Fex (#22) üzenetére


gozso
senior tag

megkaptam!
köszönöm

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#24) Sanya


Sanya
nagyúr

wake-on kábelt helyére pakoltátok? (háló kareszt az alaplappal)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#25) lapa


lapa
veterán

korábban hekkeltem én is, nekem kettő progi volt, ami többé-kevésbé bevált - igaz, csak otthoni hálón. 'depicus' és 'matcode', google...

(#26) drankenhal


drankenhal
csendes tag

Nekem is sikerult az AMD Magic Packet programjaval, de csak egyik geprol a masikra, forditva nem. az egyik gepben ECS L7S7A2 alaplap van, a masikban ECS K7S5A (3.1). Nos, ha a K7S5A-rol kuldtem el a magic packet csomagot, akkor az L7S7A2 felebredt, de forditva mar nem. Gondolom, baj van a K7S5A alaplappal, nem? Valakinek errol valami tapasztalata?

(#27) vtechun válasza drankenhal (#26) üzenetére


vtechun
veterán

nekem is ilyen lapomon van a linux szerverem, és én azt szeretném megoldani, hogy ha bekapcsolom a windowsos klienst akkor a szerver is egyből kapcsolódjon be, de lehet, hogy ECS K7S5A-val ez(meg az egész wake on lan sem?) nem is müxik? ilyet meg lehetne csinálni?

(#28) vtechun válasza vtechun (#27) üzenetére


vtechun
veterán

nem tudtam bekapcsolni Wake on LAN módon a K7S5A lapomat... nem lehet?

(#29) Sanya válasza vtechun (#28) üzenetére


Sanya
nagyúr

de

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#30) n0_gAboR válasza Sanya (#29) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Abit NF7rev2 lapon van wakeup LAN funkcio?

(#31) Yom válasza n0_gAboR (#30) üzenetére


Yom
aktív tag

biztos hogy van rajta, mivel ''uj'' alaplap! enyem AN7, ami az NF7 tuning valtoztata es azon is van.
nemtudom volt e mar:Bővebben: link
Bővebben: link
en meg regen probaltam akkor mukodott, de lanon. neten meg nem, de majd megnezem vmikor, csak manapsag a zh-k+vizsgaidoszak miatt el vagyok havazva.
ha osszejon irok.

[Szerkesztve]

I came. I saw. I lagged out.

(#32) YikeSS


YikeSS
tag

Nyilvan csak LAN-on mukodik a wake-on-LAN funkcio.
Nyilvan azert, mert MAC-address alapjan a net-en a csomag nem talal oda a celgephez.

Az ujabb alaplapokon ne WOL funkciot keressetek, hanem Wake On/Power On PCI event-et.

mergedes...

(#33) #19103744


#19103744
törölt tag

Itten le van írva

http://freesco.webmedia.hu/content.php?article.61

(#34) AlBundy


AlBundy
aktív tag

A wol funkcióhoz router mögött hányas portra kell beállítani a port forwardingot?

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#35) vtechun


vtechun
veterán

szerintem ez urban legend, nem hiszem, hogy sehogyse tudom felebsreszteni a gepemet, sima helyi halon, kozvetlen utp kabelkapcsolattal linux az ébresztő gép, nem megy semmilyen progival, pedig amikor probalom akkor villog a LED az ébresztendő gép halokartyajan (3com) , de mast nem csinal, abit nf7 az alaplap egyébként...

(#36) tiraratta


tiraratta
csendes tag

nekem ez a pwr off nem mukodik. mindenre azt mondja connection refused.
a depicus az mukodik, de az csak felebreszteni tud

(#37) Zimmy


Zimmy
csendes tag

A power off-nak semmi köze a wake-on-lan-hoz, ez utóbbi, mint a neve is mondja, csak felébreszt. A kikapcsolás távolról tulajdonképpen bejelentkezik a távoli gépbe (és ha joga van hozzá) végrehajt egy power-off műveletet. Erre rengeteg progi létezik, az egyszerűtől a komplikáltig.

Én is próbálkoztam (bár nem túl kitartóan) a WOL beállításával, de nekem is azt csinálta a gép, hogy a lecsukás után újra indult rögtön. A kis kábel meg a beállítások megtörténtek.

Nálam a szerver viszont úgy van beállítva, hogy 10 percenként futtat egy parancsfájlt, ami megpingeli sorban a hálózathoz tartozó gépeket és ha egyik sem válaszol, lezárja a gépet egy kis segédprogival (ill. ha a 2. körben sem talál nyitott gépet). Ha valaki igényli ezt a cmd fájlt, valahova feltehetem.

You're no fun any more!

(#38) suvi válasza #19103744 (#33) üzenetére


suvi
csendes tag

Nekem működik a poweroff lanon belül. Köszi a linket!

(#39) gofry


gofry
senior tag

srácok a pwroffnál megcsináltam h create service, és ment is rendesen, csak az a gond, hogy amint az a gép amelyiken pwroffvan bejelentkezik a windowsba a másik is elindul és én ezt így nem szeretném. Mi a megoldás?

(#40) gofry


gofry
senior tag

már írtam máshova is bocs a duplázásért de tényleg fontos lenne
Na kipróbáltam, ha csak vendég felhasználó van bent akkor se megy se oda se vissza próbáltam tök szűz gépen is ahol se tűzfal se semmi
most már leírom az egész stpryt hátha tud vki vmit
szóval hálózat: simán internet kapcsolat megosztásával XPből
egyszer próbáltam vhogy a pwr off-ot akkor összejött és nem is írt conncetion refuse-t
aztán leszedtem mert még finomítani kellett dolgokon és rosszul indultam el, de már minden müxik kivéve a távoli kikapcsolást
azóta letöltöttem egy okos progit a lan shut down-t amivel ha próbálok bármit is tenni a másik gépen, log-off, shut down stb. azt írja h nincs megfelelő jogosultságom hozzá. ezen hogy lehet segíteni. Nagyon köszönöm annak aki útba tud igazítani fontos lenne.

(#41) Zimmy válasza gofry (#40) üzenetére


Zimmy
csendes tag

Szerintem csak akkor fog igy működni, ha az akutális user neved és jelszavad érvényes a távoli gépen is és ott admin jogod is van. Gondold el, különben bárki lecsukogathatná a te géped is. Vannak olyan progik is, amelyikkel meg lehet adni másik user nevet is, de konkrétan nem tudok ilyet (fizetős van, ld. [link])

You're no fun any more!

(#42) gofry válasza Zimmy (#41) üzenetére


gofry
senior tag

köszi szépen megpróbálom, eddig ez segített a legtöbbet

(#43) McLaca


McLaca
őstag

Arra már sikerült valakinek rájönni, hogyan küszöbölhető ki az, hogy BIOS-ban engedélyezett WOL esetén kikapcsolás után ne kapcsolja a gépet vissza kb. 20mp után?
Ahogy kikapcsolom a gépet, látom a routeren, hogy bizgeti a hálókártyát másodpercenként (villan a LAN1 LED), amíg nem volt engedélyezve a BIOS-ban, addig nem csinálta. De miért ébreszti fel a gépet bármilyen hálózati aktivitásra?

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#44) lapa


lapa
veterán

nem tudom voltak-e ezek már:

1. internetről jó eséllyel csak routerre kötött gépet lehet felébreszteni, amin a dinamikus dns (pl. no-ip.com) be van lőve. a routerek általában tudnak ilyet. (ha fix ip van, akkor nem kell router - illetve dehogynem kell a kapcsolathoz, csak a din. kliens nem kell).

2. találkoztam már olyan alaplappal, amin jumperelni kellett a WOL-hoz. rtfm.

3. talán a hálókártya spéci tulajdonságainál (eszközkezelő) lehet olyan beállítás, hogy mindenre felébredjen vagy csak a magic packet-ra. bár hirtelen nem tiszta hogy ezt elmenti-e a hardverre valahogy. logikusan máshogy nem sok értelme ilyen beállításoknak. :F pl. a 3com integrálolt kártyámon van külön ARP, Magig Packet meg ping WOL beállíás is, sőt külön van a standby-ból WOL, ez alapból nem nagyon megy. a másik kártyán (nf2) csak egy WOL beállítás van.

4. lehet azért ébrednek fel az internetre kötött gépek, mert a gyökér hekkerek mindenfelé küldözgetik a packeteket :F . ha ez így van akkor talán csak vmi vpn-képes (nem = vpn passtrough) routerrel lehet kiküszöbölni avagy lehetővé tenni a wol-t.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#45) lapa válasza lapa (#44) üzenetére


lapa
veterán

bocs asszem az 1. ponton pontosítanék mielőtt félreértődik: a routerben kell belőni a din. klienst, nem a pc-n.

(#46) McLaca


McLaca
őstag

Nem hiszem, hogy hackerek miatt éledne fel, mert a router tűzfala ettől azért jobb, mintsem 20mp alatt beengedjen valamit :)
Próbálgattam a hálókártya beállításainál én is ezeket, szerintem elmenti egy flash memóriába a hálókártyán, mert egyrészt gondolkodik pár mp.-et, mire az OK után magához tér, másrészt mindig újraindítást kér a gép ezután. Van a lehetőségek közt LAN-ról OFF-ON, ill. ON-OFF, vagy WOL (nem tudom, miért különbözteti így meg), vagy Magic Packet meg még pár beállítás, de ha minden ''disabled'', akkor is bekapcsol :( Csak az alaplapi WOL funkció kikapcsolása segít.
A routerem tudja a dinamikus DNS-t, használom is (dyndns-sel), sőt, egy ISP-s ismerősöm már járt is a routeremben :D, kíváncsi volt a beállítási lehetőségekre, szóval egy tetszőleges port forwardolása a gépemre, és a dinamikus dns-emmel neten keresztüli bekapcsolás nem lenne gond, de egyelőre nem a be-, hanem a kikapcsolás a probléma :DDD

Üdv!

[Szerkesztve]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#47) McLaca


McLaca
őstag

Senki?

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#48) Dufresne


Dufresne
addikt

Na próbálkoztam ezzel a wol-el neten keresztül, de valahogy nemtudtam még belőni.
Router mögötti gépet akarom talpra állítani, de nem jöttem még rá pontosan hogyan is kéne. 9es portot forwardoltam, de csak UDP-t, mert állítólag az elég, lehet TCP-t is kéne?

Aztán az alaplapomon integrált a hálókari, ezért sztem nem kell és nemis lehet mit összekötni a lappal már wol kábelre gndolok. Remélem ebben nem tévedek, de a leírásban nem találtam ilyet.

Namost a port forwarding után próbálkoztam az mc-wol.exe-vel és a poweroff-al, de semmi nem történt. Mondjuk nemtudom, hogy poweroff az működik-e netes próbálkozás esetén, mert kér alhálózati maszkot is, amiről nemtudom, hogy mit írjak be, mert netes IP címem azt tudom, meg mac adress-t is, de subnet masknak gondolom nem a helyi belső háló subnet maskja kell, vagy igen :F

Na még keresgélek, meg állítgatok, hátha sikerül valami, de egy pontos leírás jól jönne:)

(#49) DLDKox válasza Dufresne (#48) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Na hi !

Én netről ezen a linken szoktam feléleszteni a gépet.

[link]

Le ís van írva minden beállítás, hogy hogyan kell a portforwardot beállítani.
Sok sikert hozzá mindenkinek.

(#50) mittu


mittu
csendes tag

helo
engem is mostanaban kezdett erdekelni a tema, orulok, h idetalaltam.
asus a7n8x alaplapom van, a sima, nem delux. elvileg mukodnie kene -meg nem probaltam-, de vmi lehet nem stimmel.
vegigneztem az itt leirtakat, windozban talaltam wake on lan kapcsolot, bekapcsoltam, progit letoltottem, megneztem, elolvastam, subidubi.
a biosban viszont csak wake on modem kapcsolo van. igy is fog menni, v ezzel a kartyaval (ami integralt, jelenesetben nforce2) ne is probalkozzak?
udv es kosz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.