Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) harry válasza harry (#100) üzenetére


harry
veterán

Ezzel persze kívülről csak egy router mögötti gépet tudsz bekapcsolni, viszont ha az meg van, akkor azzal gbe lehet már lőni helyi hálón a többi gépet, de ezzel mi nem akarunk foglalkozni.
Kicsit off, de ezzel most ott vagyok, hogy üdvözlőképernyő, és felh.váltás. Amint bejelentkezek indul VNC, FTP server, minden. Viszont hogy tudok bejelentkezni távolról?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#102) harry válasza harry (#100) üzenetére


harry
veterán

Valami még továbbra sem tökéletes... havernál mint írtam is, a ~10-15 perce kikapcs után sikerült beindítani. Nálam talán egyből kikapcs után sem, később szintén nem. Ami furcsább, hogy reggel megpróbáltam beindítani haver gépét (ami este ugye ki volt kapcsolva) és nem ment. Ő szintén nem tudta indítani az enyémet.
Továbbá furcsa, hogy este többször is bekapcsolt a gépem, de sztem ez azért lehet mert minden ilyen WakeOn cucc engedélyezve van és lehet bezavar valami - esetleg a router? De mi lehet az, ami képes mégis bekapcsolni a gépet akkor is ha nem akarom; hameg azon dolgozunk, hogy menjen, akkor sehogy sem jön össze.
Helyi hálón a továbbiakban is gond nélkül megy.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#103) viralmind válasza harry (#102) üzenetére


viralmind
aktív tag

Udv!

Nos detto ugyanigy jartam en is mint ahogyan leirtatok ti is.localbol a gepet sikerul elesztenem barmikor,azonban net felol kb 10 perc utan mar nem,sokat tokoltem vele es sehogyan sem jutottam elorebb,ezert azt a megoldast valasztottam,hogy vettem masik routert ami tudja a remote management-et,es a wol-t.Nos nalam dyn kliens van tehat eleg a router eleresekor a xxxxx.dyndns.hu:8080 cimre hivatkoznom,belepek routerba es abbol inditom gepet,aztan vnc vel csatlakozom ra.ennel egyszerubbent nem tudtam kiotolni honapok ota megy igy a cucc es teljesen kiraly,a router sem volt nagy beruhazas 11 credit volt es meg vok vele elegedve!Remelem tudtam segiteni!



[Szerkesztve]

(#104) Fauszt válasza viralmind (#103) üzenetére


Fauszt
senior tag

Azt leírnád, hogy pontosan milyen típusú ez a router?

(#105) viralmind válasza Fauszt (#104) üzenetére


viralmind
aktív tag

Airlive wt 2000 R a tipusa a routernak.
adok linket is ott vannak spec-ek http://www.airlive.com/products/WT-2000R/wt_2000r.shtml
azt azert meg tudnond kell,hogy nekem chello-m van es kb 2x valtozik ip-m egy evben ezert ha neked mondjuk adsl-ed van ahol ha jol tudom minden reconnectnal mas ip-t ad szolgaltatod akkor nem tom mi a szitu:( igy meg nem volt alkalmam letesztelni.magyarul akkor nem tudom hogyan hivatkozol dyn cimre ,mivel dyn kliens csak akkkor frissit ugye ha mar megy gep.Viszont nekem mondom igy tokeletesen megfelel mert nem nagyon valtozik ip.
Valaki kerdezte,azt is hogy hogyan tud belepni gepbe ha mar sikerult inditas,nos nalam ez uvnc-vel van megoldva,es uvnc indul geppel 1-utt/service/ ,tehat a login ablak-ot mar latom,es siman beloginolok.maskeppen en nem tudtam megoldani a tavoli ebresztest es gepmagelest,csak igy.De en is szivesen veszek otleteket,mert tenyleg nem tudom mi van ha mondjuk dsl-em lenne ,akkor valszeg nem tudnam elerni routert,en sem!



[Szerkesztve]

(#106) harry válasza viralmind (#105) üzenetére


harry
veterán

Kösz, én kérdeztem, ez jó ötlet majd megnézem a progit.
Még vergődünk vele mi is egy sort, néha eszünkbe jut pár apróság, de ténylegesen nem nagyon jutunk előrébb. Hülye WOL, nem jó semmire. Helyi hálón esetleg de ezzel nem vagyok kisegítve. Majd kitalálunk valamit...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#107) Fauszt válasza viralmind (#105) üzenetére


Fauszt
senior tag

Hi!
A remote management alatt azt érted, hogy kívűlről interneten keresztül is el tudod érni a routered config felületét? Mert ha igen, akkor azt kell mondjam, hogy én még nem találkoztam olyannal, ami ezt ne tudná, viszont a broadcast címre forwardolást vagy a config-ból indítható wake on lan funkciót már valóban kevés router támogatja.
Az meg, hogy a szolgáltató folyamatosan más ip címet oszt ki csatlakozásnál, vagy bizonyos időközönként az ilyen szempontból sem jelent gondot, hisz a legtöbb router (közte a tied is) támogatja a dinamikus dns-t, szóval csak annyit kell tenni, hogy nem a gépre telepíted a dyndns klienst, hanem a routerben állítod be ezt a funkciót

(#108) viralmind válasza Fauszt (#107) üzenetére


viralmind
aktív tag

Igen azt ertettem ,hogy elerem a config feluletet netrol,es valoban a routerban beallitott dyndns megoldas lehet ,bar en meg nem probaltam,mert mint irtam nekem nem igazan valtozik ip-m es eleg a win-es kliens is,a routert csupan a wol miatt csereltem le,mellesleg eleg kenyelmes eme funkcio benne ,mert meg mac cimeket sem kell megjegyeznem hanem gep neve alapjan is ebreszthetem a gepet,de tudja mac cim alapjan is.maskepp nem tudtam osszehozni a tavoli ebresztest csak halon belul.viszont akkor az elottunk hozzaszolonak meg van a megoldas :vesz ilyen routert es muxik is a dolog.

[Szerkesztve]

(#109) harry válasza viralmind (#108) üzenetére


harry
veterán

Mi ez csak szórakozásból csináljuk, nem fogok hw-t cserélni azért, hogy menjen a WOL, de kösz a tippet :) És nem mellesleg csak azért is meg akarjuk csinálni 'alap' routerrel és beállítási lehetőségekkel. Még egy tesztet nézünk holnap reggel, ha úgy összejön, akkor megy, ha nem, akkor valszeg hagyjuk.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#110) viralmind válasza harry (#109) üzenetére


viralmind
aktív tag

Persze nyilvan,ha nem fontos akkor ne cserelj emiatt routert!
Elgondolasom szerint a wol-t nem is netre talaltak ki hanem belso halora hiszen ott tudsz allando cimkiosztassal mahinalni,illetve ip-d is lehet allando,de ugytudom azert kulon fizetni kell.tehat ha nincs wol-os routered,vagy allando ip-d akkor sztem halott otlet a net felol ebresztes mint ahogyan a sok teszt is bizonyitja /idotenyezo/ egyszeruen nem tudod sztem megcimezni gepedet mert nem tod az ip-t ha dinamikus,es mondjuk sztem kb 10 perc az az ido amig a szolgaltato fenntartja az ip-t bontas eseten is kb igy gondolom de nalam okosabbak majd kijavitanak:)mig belso halon ugye ha akarod akkor fix cimek vannak es ott ezert megy a mac cimzessel valo ebresztes.

(#111) viralmind válasza viralmind (#110) üzenetére


viralmind
aktív tag

esetleg megprobalkoznek azzal amit fauszt mondott:routerban beallitani dyn klienst,majd router mogotti gep macimere raengedni magic packet-ot,persze portokat szukseges beallitani,mondjuk anno en ezeket vegigveszodtem es soha semmilyen bealitassal nem sikerult megoldanom a problemat!
Ha esetleg nem ismerned,es segitseg akkor errol a cimrol is probaltam : http://stephan.mestrona.net/wol/
valamint van egy wolgui nevu kis progi ami nagyon fasza nem kell parancssorbol bibelodni inditassal keress ra neten vagy elkuldom ha kered.

En ezt a jelenseget hogy kb 10 percig frankon megy az ebresztes,es utana mar nem sajnos nem tudom mar semmivel magyarazni,es eddig senki nem is tudta nekem ,de kivanom legy szerencsesebb mint en,es kerlek ha kapsz ra valaszt azt oszd meg velunk itt a forumon!

(#112) harry válasza viralmind (#110) üzenetére


harry
veterán

Mi egy olyan elképzelést hallottunk, hogy a gond a routerben ott van, hogy gépkikapcsolás után nem továbbítja a portra a csomagokat, csak amíg be van kapcsolva, és még egy ideig. Erre lenne megoldás a DMZ, tehát a router külső IP címét, amit a WOL progivel megcímezünk, egyből egy eblső IPre továbbítja, a gépemre. Még a PC beállításain gondolkodtunk. BIOS valszeg rendben, de ami megkavar, azaz eszközkezelőben lévő hálókari tulajdonságok, az energia beállításnál. Van ilyen:
A számítógép kikapcsolhatja az eszközt, h energiát takarítson meg. Mikor? Nem teljesen értem. Ez alapból be van kapcsolva, ekkor aktívvá válik az alatta lévő:
Az eszköz eflélesztheti a gépet készenléti állapotból.
Namost vagy mindkettőt bekapcsolom, vagy mindkettőt ki - legalábbis így látnám logikusnak, mert ha kikapcsolhatja, az nekünk nem jó, de ha engedélyezzük a felébresztést az ismét jó. De ez mire vonatkozik, hibernálásra, készenlétire, kikapcsolt állapotra?

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#113) viralmind válasza harry (#112) üzenetére


viralmind
aktív tag

Sztem csak keszenliti allapotban tudja ki kapcsolni,illetve keszenletibol tudja visszahozni,ez kikapcsolt allapotban nem hinnem muxene.

[Szerkesztve]

(#114) Fauszt válasza Fauszt (#99) üzenetére


Fauszt
senior tag

Nos egy kicsit mélyebbre mentem, bevetettem egy csomaganalizáló progit (wireshark) még tovább teszteltem, kutattam a neten és megvan a magyarázat az időtényezőre (azaz miért van az, hogy a távoli gép kikapcsolását követően 1-2 perccel a gép egyedi ip címére küldött magic packet-tel a gép szinte biztosan bekapcsolható, míg ha több, mint 10 percet állt kikapcsolva akkor ezzel a módszerrel már nem ébreszthető, csak a hálózat broadcast címére küldött csomaggal).
Ez elsősorban a hálózati kommunikációt leíró OSI modellel (hogyan is történik egy alkalmazás által generált csomag hálózaton történő továbbítása egy másik hálózati címre), ill. az ARP [link] sajátosságaival magyarázható.
Vagyis, ha a küldő gép arp gyorsítótárában már nem szerepel, hogy az adott egyedi cél ipcím-hez milyen mac address tartozik, akkor a küldő gép a speciális ethernet szórási címre (FFFFFFFFFFFF) küld egy ARP request-et (ezért villog ilyenkor minden a hálózatba kötött hálókártya ledje), mellyel megpróbálja kideríteni ezt. Azonban célgép, aminek válaszolni kellene a kérésre, ki van kapcsolva és ezért a kérelmet nem tudja értelmezni és ezért nem is fog válaszolni, ergo nem tudja az ébresztő gép, hogy kié az a bizonyos ip cím és így nem is küldi ki a magic packet-et, aminek az eredménye, hogy nem fog bekapcsolni a gép.

(#115) Fauszt válasza viralmind (#110) üzenetére


Fauszt
senior tag

ez így butaság, de szerintem a fentebb írtakból ez számodra is kiderül... ;)

(#116) Fauszt válasza harry (#112) üzenetére


Fauszt
senior tag

De ez mire vonatkozik, hibernálásra, készenlétire, kikapcsolt állapotra?

Ezek az beállítások készenléti és hibernált állapotra vonatkoznak. Amiket ezekkel kapcsolatban tapasztaltam, azok a következők:
Ha egyik sincs bepipálva, akkor függetlenül az ARP gyorsítótártól, semmilyen hálózati forgalomra nem ébred fel a gép.
Ha csak az első (''A számítógép kikapcsolhatja ezt az eszközt, hogy energiát takarítson meg'') van bejelölve, szintén függetlenül az ARP gyorsítótártól nem fog bekapcsolni a gép semmilyen hálózati kérelemre.
Ha a 2. is (''Az eszköz felélesztheti a számítógépet készenléti állapotból) be van jelölve (ez csak az 1. előzetes bejelölésével együtt érhető el), akkor pedig bármilyen az alvó/hibernált gépnek címzett hálózati kérelem hatására (nem csak magic packet-re!!) be fog kapcsolni a gép, még akkor is, ha az ARP gyorsítótárban nem szerepel az alvó gép IP-je, MAC címe.
Ha pedig a 3. opció (''Csak hálózatkezelő állomás hozhatja ki a számítógépet a készenléti állapotból'') is be van pipálva, akkor csak magic packet-re ébred fel a gép mégpedig oly módon, hogy ha broadcast küldjük a csomagot akkor bármikor, ha viszont az alvó gép egyedi ip-jét adjuk meg célcímnek, akkor csak abban az esetben fog felébredni, ha a célgép MAC címe össze van rendelve a cél ipcímmel a küldő gép ARP gyorsítótárában.

(#117) Fauszt válasza Fauszt (#116) üzenetére


Fauszt
senior tag

Ha a 2. is (''Az eszköz felélesztheti a számítógépet készenléti állapotból) be van jelölve (ez csak az 1. előzetes bejelölésével együtt érhető el), akkor pedig bármilyen az alvó/hibernált gépnek címzett hálózati kérelem hatására (nem csak magic packet-re!!) be fog kapcsolni a gép, még akkor is, ha az ARP gyorsítótárban nem szerepel az alvó gép IP-je, MAC címe.

Ezt annyival egészíteném ki, hogy nyílván olyankor, amikor a küldő gép ARP gyorsítótárban nem szerepel az alvó gép IP-je, MAC címe, akkor tulajdonképpen nem másra, mint magára az ARP request-re fog ébredni a gép...

(#118) Zebu


Zebu
addikt

Csináljatok WOL-t Wifin :) :D :DD

(#119) harry


harry
veterán

Most akkor egy egyszerű probléma, de sikerült azt megoldani, h kikapcsolt gép hálókarija nincs áram alatt :D Pontosabban pl router LEDek közül csak az egyik világít. Nem is megy helyi WOL sem. Nem emlékszem, hogy állítottam vmi ilyesmit.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#120) nagyt válasza viralmind (#105) üzenetére


nagyt
csendes tag

Halihó !

A WOL miatt én is gondolkozom a Airlive wt 2000 R a tipusa a routeren , mert abban látom a megoldást. Viszont én már ott elakadtam h. a remote managemantet nem sikerült úgy beállítanom a D-link dl604-esemen hogy a netről be tudjak lépni a beállításaiba, pedig dyndns is be van lőve rajta és müxik is. amíg ezen nem megy a remote managemant akkor addig nem merek beruházni 1 airlive-re. Bár lehet h. abba könnyebb bejutni netről :D

Na szóval kéne help h. müxik a remote dolog a dlink-en ill. az airlive routeren.
Ja és a kérédést megelezve : dinamikus ip vel rendelkező adsl internetem van.

thx. T

''Amit az interneten nem találsz meg , az nem létezik.'' (szerző: egy ismert jóember) :-)

(#121) viralmind válasza nagyt (#120) üzenetére


viralmind
aktív tag

airliwe es smc routerem volt eddig a remote management mindketton muxott,am nagyot szivtam par napig mire rajottem mi a bibi:-)

mindkettonel azonos jelenseg miatt szivtam,leirom:

Nos beallitottam a remote managementet es probaltam elerni netrol de sajat geprol,es sehogy sem sikerult,probaltam mar 80,8080, es egyeb portokat es nem ment.

Par nap utan eszembe jutott ,megkerek par havert nezze mar meg neten muxik -e a dolog nekik,hat muxott :-)

El sem akartam hinni, ezert kiprobaltam en is mashonnan es tenyleg muxott,tehat a dolog csak nalam nem mukodott ip cimre valo hivatkozassal.
Ezt en a windows halozatkezelesi hianyossagainak tudom be,ugyhogy batran ajanlom neked nezesd meg te is egy masik geprol hogy mukodik -e ,mert attol hogy te otthon sajat gepeden nem tudod elocsiholni a remote managementet attol meg az muxik :-)

Termeszetesen jo beallitasok mellet!!!!!!

Remelem tudtam segiteni!!

(#122) nagyt válasza viralmind (#121) üzenetére


nagyt
csendes tag

Köszi az infót !
más gépről is megpróbáltam már de nem, jött össze. tudnál-e részletesebb leírást adni h. te miként csináltad mert én már mindent kipróbáltam amit a netet fórumokban leírtak de semmi sem jött össze. inviteles vagyok 24óránként kapok új ípét úgyhogy dyndns-sel próbálkozom de se kép se hang ráadásul a router csak fix ípét fogad el.
már azt is megpróbáltam h. a 80-as portot továbbítom a router saját ip-címére hátha úgy dyndns-en keresztü be tudok lépni de sajnos nem megy.

A szenvedéseim lényege h. WOL-t próbálom összehozni de mivel közvetlenül nem sikerült magic packet-tel ill. semmi mással sem, gondoltam h. két lépésben próbálkozom , mert így már valakinek sikerüllt pl air live routerrel fix ip címmel. azon keresztül meg már lehet wake on lan-t indítani.
lehet h. dinamikus ip-vel feleslegesen próbálkozom , vagy a dyndns kever be?
Vagy lehet megoldás 1 olyan router ami enged dyndns-t + password-t és nem csak fix íp-t a remote management-ben. Már ha egyáltalán létezik ilyen.

''Amit az interneten nem találsz meg , az nem létezik.'' (szerző: egy ismert jóember) :-)

(#123) viralmind válasza nagyt (#122) üzenetére


viralmind
aktív tag

mail ment!

(#124) nagyt válasza viralmind (#123) üzenetére


nagyt
csendes tag

visszmail

''Amit az interneten nem találsz meg , az nem létezik.'' (szerző: egy ismert jóember) :-)

(#125) nagyt


nagyt
csendes tag

Hali all !

Viralmind segítségével összejött a dlink dl604-es remote management dinamikus adsl-el is.
A légyeg annyi hogy dyndns-en reggelni kell, majd beállítani a 604-esben ddns-ben.
A remote management-ben kell 1 portot adni az ip marad 0. ha ez meg van akkor reboot-oltatni kell a routert. Innentől kezdve a dyndns címmel és a portszám megadásával a netről elérhető a router. pl: xxx.dyndns.org:80
ezt követően ha Wol-os a router mint pl az air live akkor működni fog a neten keresztüli gép ébresztés 2 lépésben.
2. : air live routherbe csak meg kell adni a mac címet és kész.

Nekem eddig az első lépés müxik
a héten érkezik a router és menni fog a második lépés is

Az eredményről beszámolok.

Ui: Úgy tünik ez az egyetlen megoldás egyenlőre a wake on lanra pláne ha dinamikus ip-je van valakinek.

üdv.

''Amit az interneten nem találsz meg , az nem létezik.'' (szerző: egy ismert jóember) :-)

(#126) Fauszt válasza nagyt (#125) üzenetére


Fauszt
senior tag

Azért nem csak ez az egyetlen megoldás, mert pl. ha olyan routered van, ami forwardol broadcast címre pl. amit [itt] írnak (D-Link DI-624), vagy olyan, amiben a WOL szolgáltatás előre be van építve, mint pl. [ebben], akkor elég csak mondjuk [itt] megadnod az ip-det vagy a dyndns neved az egyéb szükséges adatokkal és így közvetlenül az oldalról ébresztheted a belső hálós gépeidet, de akár valamilyen WOL progival is küldheted a magic packetet távolról, közvetlenül és nem kell belépni az otthoni router konfigjába.
A fenti funkciókat azonban csak kevés router támogatja ill. firmware verziótól is függ...

(#127) viralmind válasza Fauszt (#126) üzenetére


viralmind
aktív tag

Es gyorsan tegyuk is hozza,hogy alant emlitett megoldas meg soha senkinek nem jott ossze,legalabbis soha senki nem irta le ,hogy igy mukododkepes lett volna wol a netrol hosszu tavon :-)

De hajra!Hatha valakinek igy is sikerul! :-)Ha igen az legyen szives szamoljon be rola majd :-)

Peace!

(#128) Fauszt válasza viralmind (#127) üzenetére


Fauszt
senior tag

Már hogy a fenébe ne lenne működőképes! A magyarázatot is elolvashatod a fentebb írt hozzászólásaimban...

(#129) viralmind válasza Fauszt (#128) üzenetére


viralmind
aktív tag

Rendben,akkor csak en vagyok balfasz es nekem nem sikerult:-)
Megkovetlek akkor ha neked sikerult ezt igy osszehozni mert nekem nem,csak ha routerbol ebresztem gepet.

De akkor mostmar okosabb lettem!

(#130) Fauszt válasza viralmind (#129) üzenetére


Fauszt
senior tag

Valószínűleg azért nem sikerült, mert a routered nem támogatta ezen lehetőségeket. Mint ahogy azt írtam is csak kevés routerrel valósítható így meg ill. firmware verziótól is függhet...

(#131) nagyt válasza Fauszt (#130) üzenetére


nagyt
csendes tag

Nekem sem támogatja a routerem. (dl604) Lehet h. csak frissíteni kellene de már nem is édekel mert elvileg holnap meglesz az új (air live). Ezt meg akkor úgyis eladom ha lesz rá vevő és akinek nem kell wol. :)

''Amit az interneten nem találsz meg , az nem létezik.'' (szerző: egy ismert jóember) :-)

(#132) nagyt


nagyt
csendes tag

Tisztelt WOL-ra vágyók !

Örömmel jelentem hogy bevállt az Air Live router WT-2000R . működik a 2 lépéses technika és bárhonnan be lehet indítani gépet a netről. :C

Isten áldja meg Viralmind-et köszi a tippet meg a help-et :R

Üdv. T

[ Szerkesztve ]

''Amit az interneten nem találsz meg , az nem létezik.'' (szerző: egy ismert jóember) :-)

(#133) viralmind válasza nagyt (#132) üzenetére


viralmind
aktív tag

Szivesen segitettem,nincs mit koszonnod es orulok,hogy tudtam segiteni,es mukodik rendben a dolog!

(#134) wpo


wpo
csendes tag

Sziasztok!Gyorsan megjegyezném,hogy az MSI RG60G típ. routerben szintén van WAKE-up funkció!Webes felületen el lehet érni a router setupját,és MAC-cím alapján felkelti a gépet.Csak egy baj van vele,nem lehet kapni.Nekem 2 db kellene,de sehol sincs már.Az utódja,a RG60SE nem tudja ezt a funkciót,ha jól tudom.Az Air Live megbízható?

(#135) solyomvari


solyomvari
csendes tag

Sziasztok,

wifin keresztüli WOL lehetséges?
2 gépem van, mindkettőn Win XP fut. Router: D-Link DI-524.
Onboard LAN-on keresztül tökéletesen megy a WOL.
A probléma, hogy wifin keresztül nem tudom feléleszteni a PC-t Standby-ból (S3).
Asus WL-167g Wifis USB-s hálózati adaptert használok. Az USB áram alatt, mivel távirányítóval tudom indítani a gépet.
Ezen a fránya WL-167g-n nem tudom hogy mit kell állítani, vagy hogy képes-e egyáltalán WOL-ra...

Köszi a segítséget

(#136) nagyt válasza wpo (#134) üzenetére


nagyt
csendes tag

Nekem kb 1 hete megy az Air Live eddig gond nélkül, és a wol is tökéletesen megy neten keresztül.

Solyomvari:
A Wifi WOL-ról nem tudok nyilatkozni mert én még a wifit nem használtam mert nem volt rá szükségem. Elvileg ha az alaplap engedi az usb-s wol-t akkor műküdhet a wifis ébresztés.

üdv: T

''Amit az interneten nem találsz meg , az nem létezik.'' (szerző: egy ismert jóember) :-)

(#137) Szoszibá


Szoszibá
tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! Elvolvastam ezt a fórumot végig, nem sok 3 oldal, de még sem tudom itthon beállítani a WOL-t.
Itthon 2 gép van hálózatba kötve, egy D-Link DGL 4300-as router van a két gép közt, ezzel csatlakozunk a netre. (Chello medium)

Csak az egyik gépet szeretném ébreszteni! Ezen a gépen beállítottam a BIOS-ban mindent amire szükség lehet. ASUS P5W64WS PRO alaplap, aki ismeri az leírhatná, hogy pontosan mit kellene beállítani a BIOS-ban.
Ezen a gépen Vista oprendszer van, de ott is beállítottam a hálózati kártyák energiagazdálkodásánál amit kell. A hálózati kártyák integráltak, gigabitesek és támogatják a WOL-t ez biztos.
A
másik gépről a Wake on lan GUI programmal próbáltam életre kelteni a másik gépet de nem sikerült. Jó lenne ha tudnátok adni egy normális programot. Szerintem itt lsz valami probléma.

Kérlek segítsetek lépésről lépésre végigvezetni engem is ezen, mert nagyon szeretném megtanulni.
Remélem minden fontos és hasznos információt megosztottam veletek a hibakereséshez és javításhoz.
Válaszaitokat előre is köszönöm!

Szolnoki Péter

(#138) harry válasza Szoszibá (#137) üzenetére


harry
veterán

Mi ezzel próbáltuk. Leírás egy kettő. Parancssorban a progi név után kell rakni a másik gép MAC címét. Vagy egyszerűen csinálsz az exe-ről egy parancsikont és a tulajdonságainál az elérési út után írod a MAC címet (ugyan az, csak így nem kell mindig irogatni). Nekem ezzel helyi hálón ment. Most már persze az sem, de elegem is van az egészből, majd ha megint nagyon utankozok jobban beleásom magam.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#139) bergerger


bergerger
csendes tag

Nálam a Zyxel P533Plus routerrel (12kHUF) némi kísérletezés után simán megy.
Bárhonnan az internetről: WakeOnLanGui:
Mac Adress: AA-BB-CC-DD-EE-FF
Internet Adress: www.xxx.yyy.zzz
Subnet Mask: 255.255.255.255
Send Options: Internet
Remote Port Number: 9
WakeMeUp

Router beállításai:
Zyxel Router: Network>NAT>Application fülön:
Add Application Rule
Active négyzet kipipálva
Service Name: WOL
Port: 9
Server IP Adress: 192.168.1.255
((EZ A LÉNYEG!!! =nem 0.0.0.0, vagy 255.255.255.255))
Apply

Ennyi, a router simán broadcastolja a fentiek alapján, ébred a gép 5 nap múlva is.

(#140) bergerger


bergerger
csendes tag

bocsi a lényeg rendben, de a router Zyxel P335Plus

(#141) viralmind válasza bergerger (#140) üzenetére


viralmind
aktív tag

Igen muxik a dolog abban az esetben ha a router alkalmas ra x.x.x.255
Legtobb router-nal csak 254-ig muxik es akkor mar csak a wake-on lanos roueter a megoldas,de neked akkor makod van :-)

(#142) bergerger


bergerger
csendes tag

ja, de legalább van még egy mostanában is kapható, jól konfigurálható típus

(#143) viralmind válasza bergerger (#142) üzenetére


viralmind
aktív tag

Ja de ahogy latom ez nem wlan-os router es manapsag ez mar elengedhetetlen :-)
legjobb megoldas es tuti biztos ami 255-re broadcastol es meg tudja is a wake on lant +wlan -os router es manapsag ezeket kb 10 rongyert vesztegetik :-)

[ Szerkesztve ]

(#144) harry válasza viralmind (#143) üzenetére


harry
veterán

Ha mondjuk az alhálózati maszkon állítunk akkor más lesz a host ID és így a broadcast cím is, pl átrajkjuk 255.255.255.0-ról 255.255.255.128-ra, így más lesz az IP tartomány, az alhálózat címe marad a 0 (pl 192.168.1.0), a broadcast pedig a 127 (192.168.1.127), gondolom erre a címre már enged továbbítani. Bár ha észleli a router progija, hogy más a maszk és más a broadcast, akkor gondolom nem engedi ezt sem, de azért megnézném.

Most nézem nálam pl routerben nem lehet átírni a maszk címét...

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#145) bazsi1000


bazsi1000
tag

hello.én is szeretnék wol de nekem kicsit édrdekes a helyzet.olyan szolgáltatóm van (dunakaynyar holding) cable net hogy minden dunakanyaros ügyfélnek a publikus címe az ugyan az,
azaz 84.1.103.2 ezt azért tudom mert unokatesómnak is két haveromnak ez a cime.
és ahogy észerevettem kurvára le vannak tiltva a portok tehát még dc-zni sem tudok közvetlenul(aktívban) se torrentezni(aktívban).igy szerintetek meg lehet oldani ezt a wol-t nekem???? ja és nálam van egy cable modem és utána egy router.Szerintetek????

(#146) bazsi1000


bazsi1000
tag

mert próbálgattam de még routeremet sem érem el(remote management bekapcsolva)
dyndns.org regisztrálva (ddns bekapcsolva-dyndns-re állítva)

(#147) v.attis


v.attis
őstag

Helló mindenki!
Elméletileg ez megy: csak egy kopasz gép modemmel a netre csatlakozva. Se router, se ilyesmi. Abit nf7- es alaplap integrált hálózati kártyával. Poweroffal fel lehetne netről kelteni? Csak az Ip cím van meg és az alhálózati maszk.

(#148) v.attis válasza v.attis (#147) üzenetére


v.attis
őstag

jóvan, nem megy. Egy tipp esetleg? Abit nf7, alaplapi hálózati kártya és alkalomszerű távoli használat lenne a cél.

(#149) kovi válasza DLDKox (#49) üzenetére


kovi
senior tag

Ez jónak tűnik, de nincs angol verzió? :B

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#150) Ziog


Ziog
aktív tag

Adott egy Linksys WRT54GL router, tomato firmware-rel. Ebben van egy wake on lan funkció. Adott még két hálózati kártya egy intergrál egy abit an7-es alaplapon nvidia chipset és egy realtek kártya. Hogyan lehetne megcsinálni, hogy a gép a realtek kártyára is feléledjen?
Az integrált kártya néha rosszalkodik így nem túl megbízható ezért kellene a másik. Belső hálón magic packetet küldve a realtek kártyára feléled a gép.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.