Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) martonx válasza tototos (#2850) üzenetére


martonx
veterán

fordítasz belőlük .dll-t, ezt referenciaként hozzáadod a C# solution-ödhöz, és hagy szóljon.

Én kérek elnézést!

(#2852) tototos válasza martonx (#2851) üzenetére


tototos
őstag

Hogy tudok dll-t fordítani belőlük? Nem csináltam még ilyet.

(#2853) amargo válasza tototos (#2852) üzenetére


amargo
addikt

Propertiy Pages->Configuration Properties->General->Configuration Type

Továbbá ez még segítségedre lehet.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2854) amargo


amargo
addikt

Hi!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy delphi-ről térne át pár kollégám C#-ra, Ti mit ajánlanátok segítség nyújtás képen?
Én szeretném, ha inkább már a WPF-el ismerkednének - vastagklienst kell gyártani, gyorsan.

Olyanokra gondolok, hogy szintaktikai különbségeket meg kell mutatni. Ugyan akkor a szemantikáról is beszélni kell, mert itt másképpen és máshogy lehet megtenni dolgokat.
De utána a nagy részében a C# jegyzet-re támaszkodnék. egyéb ötletek?

Köszönet!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2855) Neil Watts válasza amargo (#2854) üzenetére


Neil Watts
veterán

(#2856) martonx


martonx
veterán

Bemásolom ide is a problémámat, hátha lesz valaki, aki keni - vágja az Entity Framework-öt:

Adott 3 tábla, ahol az egyik csak arra való, hogy a másik kettő közötti több a többhöz kapcsolatokat tárolja. Ennek a kapcsoló táblának csak két mezője van, tábla1id és tábla2id. A két mező együttesen alkotja a Primary Key-t.

A gondom az, hogy amikor ezekből modelt készítek, a kapcsoló tábla nem jön létre önálló entitásként, csupán a másik két tábla navigation property-jei között jön létre az egymásra hivatkozás ezen a táblán keresztül. Viszont mivel nem önálló entitás, ezért nem tudok írni, törölni kapcsolatokat.

Vicces, de ha létrehozom az ez esetben totál felesleges ID mezőt a kapcsoló táblában, és ezt adom meg PK-nak, akkor az EF szépen legenerálja belőle az entitást, és szépen működik. Így viszont SQL teljesítmény problémáim lesznek a későbbiekben, pont egy totál lényegtelen mező lesz a kulcsom, amit soha semmire nem fogok használni.

Tanácstalan vagyok, hogyan oldanátok meg ezt a problémát?

Én kérek elnézést!

(#2857) Peter Kiss válasza martonx (#2856) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Kapcsolatot nem is kell tudnod törölni, egyik entitást kell törölnöd a másikból, mindent lekezel ez EF.

var artist = new Artist { FirstName = "Alan", LastName = "Jackson" };
var album1 = new Album { AlbumName = "Drive" };
var album2 = new Album { AlbumName = "Live at Texas Stadium" };
artist.Albums.Add(album1);
artist.Albums.Add(album2);

///...

artist.Albums.Remove(album2);

(#2858) martonx válasza Peter Kiss (#2857) üzenetére


martonx
veterán

köszi kipróbáltam. Ilyenkor még ha a kód nem is egyértelműen azt mutatja, de valóban a kapcsolat tábla íródik. Nyakatekert ez az EF, de használható.

Én kérek elnézést!

(#2859) Peter Kiss válasza martonx (#2858) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Ha Linq To SQL-t használnál, akkor még lenne kapcsolótáblád, de az EF már elfedi, mert végül is a program kódja felől nézve tényleg teljesen felesleges megküzdeni a kapcsolótáblával, ha nincs payload.

(#2860) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Sziasztok!
Van egy programom, aminek az a feladata, hogy a számítógép indulásakor bizonyos folyamatokat elindítson és a utána felügyelje őket, úgy hogy dinamikusan adhatok hozzá újabb folyamatokat. Én arra gondoltam, hogy dll-ekbe írom a folyamatokat, készítek bele egy start nevű osztályt és ebbe rakom bele a start, stop, sleep, stb. metódusokat. A felügyelő programban pedig létrehozok egy példányt a startból és annak adom az utasításokat.
Ezt nem tudom, hogy egyáltalán meg lehet-e oldani, ilyennel még nem foglalkoztam.
Köszi a segítséget!

(#2861) martonx válasza PPatrik (#2860) üzenetére


martonx
veterán

folyamatoknál ugye szolgáltatásokra gondolsz?
Ezek menedzselését egy sima WMI-s vbscript-tel / powershell scripttel oldanám meg.

Én kérek elnézést!

(#2862) PPatrik válasza martonx (#2861) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Nem simán csak indításról van szó, hanem teljes felügyelés kell. A meghívott dolgok inkább háttérben futó folyamatok lennének, ezért mindent a felügyelő programból kellene elérni.

(#2863) James Bond válasza fatal` (#2848) üzenetére


James Bond
csendes tag

Hali!

Tehát sebességben nincs különbség a tömb és a collection-ök között.

ArrayList-et szoktam használni, a példányosított objektumokat (class-okat) beledobálom
és ciklussal végigszaladok az ArrayList-en.

Csak az a problémám, hogy példányosított objektumokat hogy lehet menteni és
egy másik alkalommal visszatölteni?

Egyébként készül a lottó progim, innen letölthető:
http://data.hu/get/4741961/Lotto5.zip
Remélem fut Framework 3.5-alatt, mert arra volt állítva.

Chris

[ Szerkesztve ]

Intel Pentium Dual Core E6600, 2 Gb Kingstone DDR3, Asus P5G41_Lx, IBM 80 Gb Hdd

(#2864) fatal` válasza James Bond (#2863) üzenetére


fatal`
titán

Elég pongyolán fogalmaztam, ki is javítottak.
Van sebességkülönbség, de szerintem ennyi elemnél a mai hardverekkel minimális.

Csak az a problémám, hogy példányosított objektumokat hogy lehet menteni és
egy másik alkalommal visszatölteni?

Pl. objektumszerializációval

(#2865) G3kko


G3kko
tag

Sziasztok!
Tudnátok olyan könyvet/ket ajánlani, amikből jól el lehet sajátítani ezt a nyelvet, és nem hemzseg a hibáktól. (Rendelkezem némi alapismerettel, de ismétlésnek jó, ha az alapoktól indul.)
Köszönöm segítségetek!

[ Szerkesztve ]

(#2866) Alexios válasza G3kko (#2865) üzenetére


Alexios
veterán

10 hsz-el kell feljebb nézned.

(#2867) G3kko válasza Alexios (#2866) üzenetére


G3kko
tag

Kösz, ezt el is kezdem.
Esetleg tudnátok még valamit ajánlani?

(#2868) Neil Watts válasza G3kko (#2867) üzenetére


Neil Watts
veterán

katt

Meg nézz körül a Libriben, meg ilyen helyeken :)

(#2869) G3kko válasza Neil Watts (#2868) üzenetére


G3kko
tag

Köszönöm, most már lesz elég induló anyag! :)
Majd még könyvesboltokban is szétnézek.

(#2870) ubid


ubid
őstag

Helló!

Referenciát törölni hogy lehet ?

Ajax toolkit-et használtam, viszont elsőként referenciába adtam hozzá egy kicsit régebbi verziót, majd beregisztráltam.

De azt írta minden ajaxos elemre hogy ő nem ismer ilyet. aláhúzta... lefordult, viszont mindig warning volt.

Ez után gondoltam nuget managerrel felrakom.
Feltelepítette.
Most viszont Error ír :

Error 11 Assembly 'AjaxControlToolkit, Version=4.1.51116.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=28f01b0e84b6d53e' uses 'System.Web.Extensions, Version=4.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35' which has a higher version than referenced assembly 'System.Web.Extensions, Version=3.5.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35'

-.-

(#2871) amargo válasza G3kko (#2867) üzenetére


amargo
addikt

C# jegyzet, Reiter István

Ui.:
További anyagokat is találsz a letöltések között.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2872) G3kko válasza amargo (#2871) üzenetére


G3kko
tag

Köszönöm, ezt is megnézem, minél több, annál jobb!
btw.: "const int GetAnswerToLifeTheUniverseAndEverything() const{ return 42; }", ez tetszik! ;)

(#2873) martonx válasza ubid (#2870) üzenetére


martonx
veterán

a referencián nyomsz egy del gombot? Esetleg jobb gomb és Delete? :DD

Én kérek elnézést!

(#2874) amargo


amargo
addikt

Vajon miért akarja felrakni WP SDK esetén folyton a Express-t?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2875) norbitális


norbitális
tag

Hali!
Itt egy program:
using System;

namespace Tomb2dahpr
{
class Program
{
static void Main(string[] args)
{
Random m = new Random();
long[][] ahm = new long[7][]; // a sorok 7-elemű vektora

// minden sor hossza más és más
for (int i = 0; i < ahm.Length; i++)
ahm = new long[i + 1];

// a tömb feltöltése
for (int i = 0; i < ahm.Length; i++)
for (int j = 0; j < ahm(i).Length; j++)
ahm(i)[j] = (long)(m.Next(12) + 1);

// a tömb megjelenítése
Console.WriteLine("Az ahm tömb tartalma:");
for (int i = 0; i < ahm.Length; i++)
{
for (int j = 0; j < ahm(i).Length; j++)
Console.Write(ahm(i)[j] + "\t");
Console.WriteLine();

Console.ReadLine();
}
}
}

Szóval ezt kéne úgy megcsinálni, hogy legyen egy másik tömb amit ugyanúgy random számokkal kell feltölteni csak pont tükrözni kell az első háromszög átlójára, és ki is kell iratni

(#2876) stevve válasza norbitális (#2875) üzenetére


stevve
nagyúr

Ezt a feladatot értelmezni sem sikerült igazán... :F gondolom sulis példaprogram. Viszont használhatsz nyugodtan értelmes elnevezéseket. A programozás nem a rejtjelezésről szól és egy nagyobb programnál két hét után az, hogy Tomb2dahpr vagy ahm semmit nem fog mondani. Nekem már most sem mond semmit. :B

(#2877) ArchElf válasza norbitális (#2875) üzenetére


ArchElf
addikt

Egy véletlen számú elemből álló sorokból álló fix számú tömböt hogy transzponálsz?
ebből
x x x x
x x
x x x
x
x x
x x x x x
x x x

ez lenne
x x x x x x x
x x x x x x
x x x x
x x
x

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#2878) ArchElf válasza norbitális (#2875) üzenetére


ArchElf
addikt

Ja értem... nem ártott volna a kódot is nézni
a
b c
d e f
g h i j
k l m n o
p q r s t u
v w x y z 0 1

minek kellene ebből lennie...?

a b d g k p v
c e h l q w
f i m r x
j n s y
o t z
u 0
1

ez?

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#2879) drkbl válasza G3kko (#2867) üzenetére


drkbl
őstag

Nem tudom, lefordították-e: [link] Részletes magyarázatokkal, példákkal, pl. ugyanaz a feladat megoldva delegáltakkal és eseményekkel is, így látható, miért jó az esemény.

(#2880) ubid válasza drkbl (#2879) üzenetére


ubid
őstag

Helló!

LINQ-val lehetséges olyan hogy egy felhasználói feltétel alapján szűrjön ? vagyis alakítsa a lekérdezést ?

Teszem azt, a where feltétel tartalma egy felhasználó által beírt szűrési feltétel , mondjuk textbox-ból.

-.-

(#2881) Peter Kiss válasza ubid (#2880) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Persze.

(#2882) drkbl válasza ubid (#2880) üzenetére


drkbl
őstag

Igen, sőt ügyesen az egész lekérdezés megadható: [LINQPad]

(#2883) ubid válasza drkbl (#2882) üzenetére


ubid
őstag

Köszi !

-.-

(#2884) ubid


ubid
őstag

(#2885) amargo


amargo
addikt

Most valamit komolyan nem értek, nem rég futottam bele, silverlight-ban nincs ASCII kódolás.

No és a kérdésem ki hogy oldja fel ezt a problémát?
Most komolyan kell ehhez írni egy konvertálót? Mert akkor előtúrom a régi kódjaimat..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2886) drkbl válasza amargo (#2885) üzenetére


drkbl
őstag

Gondolom, nem US ASCII-vel van gondod. 852? Fájlművelet?

[ Szerkesztve ]

(#2887) drkbl válasza amargo (#2885) üzenetére


drkbl
őstag

Esetleg ez segít legyártani az Encoding leszármazottat.

(#2888) amargo válasza drkbl (#2886) üzenetére


amargo
addikt

Köszönöm a segítséget!
De bizony ezzel volt csak a windows-os verziójával.. nem is értem vagy mindenki mélyen hallgat róla, vagy már normálisan tárolják el mindenhol az adatokat.. de ez tegnap annyira meglepett, hogy el is mentem a géptől.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2889) hc89yk


hc89yk
csendes tag

Sziasztok,

AForge.NET témakörben kérdeznék egy olyat, ha esetleg valaki tudna válaszolni, hogy:

ColorFiltering filter = new ColorFiltering();
filter.Red = new IntRange(0, 150);
filter.Green = new IntRange(170, 255);
filter.Blue = new IntRange(0, 190);
filter.ApplyInPlace(uimage);

Ezzel a kódrészlettel lehet beállítani azt, hogy a program a képen melyik színre reagáljon. Ez perpillanat a zöld színt képes megtalálni. Próbálkoztam már más szín range-ének megadásával, de ezen kívül semmi másra nem reagál. Kerestem google-ban ilyet, hogy range calculator (lehet ez egy naív ötlet volt), de ilyet se találtam. Ha esetleg valaki foglalkozott már ezzel, megköszönném ha kisegítene. Legfőképpen még a kék, piros és sárga színek kellenének nekem, de igazából ha tudja valaki mi alapján lehet belőni neki a színeket, azt mégjobban megköszönném.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#2890) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.ComponentModel;
using System.Data;
using System.Drawing;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Windows.Forms;

namespace tobbVektorBeszurTorol
{
public partial class Form1 : Form
{
public Form1()
{
InitializeComponent();
}
string[] Benevek = new string[] {"Hack Elek"};

string[] BeAzon = new string[] {"HackE"};

string[] Nevek = new string[50];
string[] Azon = new string[50];

int elemszam = 0;
//int elemszam_Azon = 0;

private void buttonBeolvas_Click(object sender, EventArgs e)
{
for (int i = 0; i < elemszam; i++)
{
Nevek[elemszam] = Benevek[i];
Azon[elemszam] = BeAzon[i];
elemszam++;
}
buttonLista.Enabled = true;
}

private void buttonLista_Click(object sender, EventArgs e)
{
dataGridViewLista.RowCount = elemszam;
dataGridViewLista.ColumnCount = 3;

dataGridViewLista.RowHeadersWidth = 150;

dataGridViewLista.Columns[0].HeaderCell.Value = "Név";
dataGridViewLista.Columns[0].Width = 200;

dataGridViewLista.Columns[1].HeaderCell.Value = "Felhasználónév";
dataGridViewLista.Columns[1].Width = 200;

dataGridViewLista.Columns[2].HeaderCell.Value = "Rendelési azonosító";
dataGridViewLista.Columns[2].Width = 200;

for (int i = 0; i < elemszam; i++)
{
dataGridViewLista.Rows[i].HeaderCell.Value = (i + 1).ToString() + ". fehasználó";
}
}
}
}

Ennek meg mi baja lehet? A dataGridViewLista.RowCount = elemszam; sornál akad ki, csak azt nem tudom, hogy mi a francért. Azt írja, hogy az elemszam 0.

"Value of '0' is not valid for 'RowCount'. 'RowCount' must be greater than or equal to 1.
Parameter name: RowCount"

De miért? Hiszen folyamatosan növelem, úgy hogy jó legyen... eh :(

Üdv. core2

(#2891) Neil Watts válasza Neil Watts (#2890) üzenetére


Neil Watts
veterán

ja még annyi hogy a Benevek és a BeAzon tömbben még 25 név van.

(#2892) drkbl válasza Neil Watts (#2890) üzenetére


drkbl
őstag

Gondolom a Beolvas gombra kattintasz elsőre. elemszam=0, az i ciklus addig tart, amíg i kisebb, mint elemszam, nulláról indulva. Ez sosem teljesül, elemszam marad 0.

(#2893) Neil Watts válasza drkbl (#2892) üzenetére


Neil Watts
veterán

private void buttonBeolvas_Click(object sender, EventArgs e)
{
for (int i = 0; i < elemszam; i++)
{
Nevek[elemszam] = Benevek;
Azon[elemszam] = BeAzon(i);
elemszam++;
}
buttonLista.Enabled = true;
}

De itt megnöveltem... :,(

(#2894) Chipi333 válasza Neil Watts (#2893) üzenetére


Chipi333
csendes tag

Amikor indítod a ciklust akkor i és elemszam is 0, szóval nem lépsz be a ciklusba(egyenlőek => i<elemszam = false). Ráadásul utána minden iterációban mind2t növelnéd, ez így sehogy se jó.
for (int i = 0; i < BeNevek.Length; i++) - szerintem itt inkább ezt akarod csinálni.

(#2895) Neil Watts válasza Chipi333 (#2894) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ó látod milyen figyelmetlen voltam, igazad van, köszönöm! Átnéztem, és ténleg hülyeség volt. Először bele kellett mennem a tömbbe, majd csak utána adhatom át azok értékeit egy másiknak... ááá, már világos, hisz az elemszamot a násik tömbben való számolásra használom! :)

:R

[ Szerkesztve ]

(#2896) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Egy elég furcsa kérdésem lenne.
Programozás órára kell írnom egy egyszerű programot Visual Studioban C# nyelvben.

Tippet kérnék,hogy mégis mit lehetne megvalósítani egy elégséges jegyre.

Legelső gondolatom egy kép párosító kicsike program: lenne több kép egy form-ban, persze mindből 2db.Úgy gondoltam,hogy valahogy button-el kellene,hogy először mind sima üres gomb legyen majd rákattintok 1-re megjelenik rajta a kép, másikra ugyan ez, max egy menetben 2 gombra lehessen kattolni.A gombok minden indításnál máshol jelennének meg,persze nem érintkeznének.

Meg lehetne ezt oldani valahogy?Olvasgattam és az egyforma képeknek ugyan azt a TAG tul.-ot adnám,meg ezzel hasonlítva őket.Ha épp ugyan az 2db kép jelent meg akkor azok eltünnének.Hogy kellene eltüntetni gombokat, vagy forgatni,hogy egyszer üres,másszor kép legyen, hogy kell a gombokat random rakosgatni?

Szerintetek elég lenne ez elégségesért?És kivitelezhető?

Tippeket és segítségeteket nagyon köszönöm előre is. :R :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#2897) drkbl válasza Neil Watts (#2895) üzenetére


drkbl
őstag

Hasonló esetben használd a debugger töréspontját, ha az elemszam++; sorra tettél volna egy töréspontot, láttad volna, hogy nem lép be a ciklusba ;)

(#2898) Neil Watts válasza drkbl (#2897) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Működik már az egész programom, (a felhasználókezelés is) csak azt nem sikerül kivédenem, hogyha rákattintok a Beolvas majd a Lista gombokra akkor ugye kiírja a vektort. No igen, csak ha megint rányomok a Beolvas gombra akkor elszáll túlindexeléssel amit meg is értek, mert nem fér már bele a cucc.

Hogy tudnám azt kikerülni, hogy második üres kattintásnál ne történjen semmi? :)

(#2899) martonx válasza drkbl (#2897) üzenetére


martonx
veterán

hehehe, végre nem én javasoltam a debugger aktív használatát. Komolyan mondom, hogy az ide beírók 80-90%-a pusztán a debugger használatával magától rájönne a saját hibájára.

Én kérek elnézést!

(#2900) drkbl válasza Neil Watts (#2898) üzenetére


drkbl
őstag

1) Felveszel egy boolean mezőt az osztályba, amit igazra állítasz az első lefutás előtt, majd az eseménykezelőben nézed, hogy hamis-e még, csak akkor fut le a ciklus

bool Feltoltve = false; // [L:http://msdn.microsoft.com/en-us/library/83fhsxwc(v=VS.80).aspx]a default false[/L], de így talán érthetőbb a kód

private void buttonBeolvas_Click-be az új kódod az alábbi, régi szerint:

if (!Feltoltve) {
for (int i = 0; i < elemszam; i++) {
Nevek[elemszam] = Benevek[i];
Azon[elemszam] = BeAzon[i];
elemszam++;
}
Feltoltve=true;
}

vagy

2) buttonLista.Enabled = true; után buttonBeolvas.Enabled=false; így rá sem tud kattintani még1x ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.