Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Auratech


Auratech
őstag

Vakvágány!

Ma kitaláltam egy lokátoros hallókészüléket, ami képes a vakok számára hallhatóvá tenni a környezet akadályait.
A szükséges eszközök: Két ultrahangos csipogó(tolató radarból)érzékelő. Mozgás érzékelő a szenzorokon. Két lézeres távolság mérő, egy pda és egy usb fejhallgató beépített d3d támogatással. Úgy néz ki, mint egy napszemüveg+head set
Az ultrahangos érzékelő kibocsát egy impulzust. Ha semmi nincs a környezetben, a visszavert jel csak a padlóról érkezik. Ha van tárgy, a hang visszaverődik és az iránya jelentkezik a mikrofonokban.
A sok részletet félretéve a működés a következő elven valósul meg. A visszaverődések a pillanatnyi környezetről elég konkrét infót adnak. Ezt az érzékelőn lévő elmozdulás érzékelő korrigálja, ha közben mozog a megfigyelő (pld. biccent)
A vakok számára olyan a használat, mintha a környezet akadályait valami megütné és hangot adna ki. Ez úgy érhetjük el, hogy a fejhalgatóba épített d3d virtuális hangforrásokat hoz létre a visszaverődések irányaiba pozicionálva. A hangok jellege függ a visszavert jel tulajdonságairól. A d3d több tucat hangforrást képes térbe helyezni. A tárgyakat jelző szintetizált hang analóg a tárgy kiterjedésével és a visszaverődés mértékével. Egy vasajtó 3m-re erős konduló hang képében jelentkezik, ami a fej mozgatásával virtuálisan ide-oda mozog, tehát iránya meghatározható hallással. Közeledve a kongás alapmagassága nő, a hang élesedik. Egy tompa visszaverődés (fa) hasonlóan tompa hangot ad. Az impulzust automatikusan, vagy rágóizmok megfeszítésével, vagy pislogással aktiválhatjuk.

Auratech Field Recording

(#52) Auratech


Auratech
őstag

Közben eszembe jutott, hogy kellene megakadályozni a sofőrök elalvását.
Nagyon egyszerű. Ugye a szemhéjak mozgását kell megfigyelni. Bóbiskolás esetén a pislogás hosszabb szemhunyással jár, szemhéj ereszkedéssel, másodpercnyi lecsukódással.
A vezető fölé, szemben a napelenző magasságában infra érzékelőt/-ket kell tenni. No ez még nem olyan eredeti. A sofőr egy színtelen szájfény szerű stifttel a szemhéját bekeni. Ezt könnyű olyanra készíteni, hogy nem legyen zavaró, ciki. A felvitt festék az infra érzékelő számára erős visszaverődést ad egyébként nem látszik..
Amikor nyitva a szem, a visszaverődő fény kevés. Amikor pislogás van a szemhéjon lévő pigment két fénypontot eredményez a kamerában. Ezeknek gyakoriságát, hosszát figyeli egy egyszerű, akár a kamerába szerelt elektronika. Amikor a pillák ereszkednek, a fény erősödik, erre az elektronika is bejelez, Visít, vagy felhangosítja a rádiót, bármi módon visszacsatolást ad az elalvás előtti állapotról.
A ma létező megoldások alakfelismerésen, az arcmozgás változásain, izomtónus figyelésen alapuló bonyolult rendszerek. Amit én elgondoltam, pár ezresből megvan.

Auratech Field Recording

(#53) Auratech


Auratech
őstag

Amiről eddig szó esett:

Egy kis tartalom jegyzék, az eddig említett, szerintem életképesnek tartott ötletekről. Ezekből ötöt csináltam meg, részben kíváncsiságból, részben a konkrét használat érdekében.

-Merevítő váz nélküli léghajó repképes szilikon habból.
-Elektromos bicaj. Az igazi i-byke
-A kilélegzett levegő energiáját használó ruha fűtés.
-Personal black box
-Jack dugóba, XLR csatlakozóba épített mp3 felvevő
-Ritmikai Kódolás a jelszavak begépeléséhez
-Botcsinálta "fancoil"
-A térddel, pedállal elzárható vízcsap fürdőszobába.
Parabola szobai tv antenna használata a stabil 3G net kapcsolathoz.
-Intelligens dobverő, virtuális dobszerkó.
-Lokátoros hallókészülék a Daredevil és a Batman képességeivel
-A sofőrök elalvását észlelő egyszerű, olcsó eszköz.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#54) Auratech válasza Auratech (#51) üzenetére


Auratech
őstag

A vak-lokátorra csináltam egy kísérletet. Lehetséges egyszerűbben is információt adni a környezetről visszhangokkal.
Egy mobil telefont használtam hozzá és egy sztereó digitális felvevőt. A telefonba feltöltöttem speciális hang impulzust. Ez lett a jeladó. A rögzítő pedig felvette a hangot.
A trükk abban van, hogy az impulzus 15-18Khz-es szűk sávú zajból készült, afféle pattogás. Alig hallható. Van aki nem is hallotta. A termek közti bolyongáskor a rögzítővel meg felvettem ennek a pattogásnak a hangját. A kapott hangfájlból kiszűrtem a jeleken kívüli frekvenciákat. A maradékot pedig egy oktávval letranszponáltam. Ami maradt, azt felerősítettem, kompresszáltam, hogy tovább halkuljon el.
Ami hallható, az olyasmi, mint a taps utáni zengés egy szobában, taps nélkül. A front oldali falak, ajtók, átjárók hallhatóak.
A rögzítőn lévő sztereó mikrofon elrendezés csak részlegesen adja vissza a hallás modellt. Műfejeshez hasonló mikrofonozással sokat javul a dolog.
Vannak vakok, akik csettintgetnek a nyelvükkel, és a visszhanggal egész jól eltájékozódnak. Az a gond vele, hogy a saját hang a fülben elfedi a fontos első visszaverődéseket, ha kicsi a helység. Ezért kültérben működik jól ez a módszer.
A kész eszköz egy "szemüvegből" áll, amin van két ultrahangos jeladó és a szárakról a hallójáratba nyúló pici, nem zavaró mikrofonok, kihasználva a saját hallás elemeit. Valamint egy mobil telefon és a rajta futó szoftver, ami elvégzi a jeladást, feldolgozást. A jeleket vezérelheti akár a pislogás is, vagy más kéztől független, akaratlagos esemény.
A cél, hogy a környezetről egy pillanatnyi akusztikai lenyomat keletkezzen zavaró csattogás nélkül.

Auratech Field Recording

(#55) Auratech


Auratech
őstag

Most semmi különös dolog nem jutott eszembe. Viszont megoldottam, hogy tudok a lehetőségekhez képest tökéletesen bemérni egy helységet. A kapott eredmény egészen fantasztikus. Kiegyenlített, zavaró színezettől mentes hangzás a lehallgatáskor. Nem lényegtelen, amikor egy felvételt meg kell hallgatni és bírálni.
Mindenhol lehet alkalmazni, ahol van számítógép.
Kitaláltam, mit lehet csinálni, ahol nics gép. A dolog ott is működhet. Na jóéccakát!

Auratech Field Recording

(#56) Auratech


Auratech
őstag

Na most láttam meg, hogy az elekromos bicajt, amiről álmodoztam, kábé megcsinálták.
Grace eBike

Valami nagyon hasonlóról ábrándoztam, nem a mai elektromos segédmotorkerékpárról, amit kapni lehet. A dolgon egész biztosan lehet még csiszolni.

Auratech Field Recording

(#57) #65675776 válasza Dany007 (#45) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az eszközazonosító és a driver még véletlenül sem ugyan az!

(#58) Auratech


Auratech
őstag

No. Tegnap este bemértem a szobám akusztikáját és kompenzáltam egy pluginnel, aminek hatására nagyot javult a hang tisztaság és a térérzet a lehalgatáskor.
Aztán motoszkálni kezdett bennem, hogy miként lehetne ezt felhasználni rossz akusztikai körülmények között készült felvételek megdolgozására. Fél óra acakolás után...
Szóval: A rossz felvételből ki kell nyerni a felvételi helység impulzus válaszát, amire van bejáratott módszer. Ezután a helység modelljét építettem fel, betáplálva egy zengetőbe az impulzus választ. Ezután a zengető viruális terébe küldtem a szobaakusztika kompenzátor mérőjeleit, majd a kapott korrekciós görbét rászűrtem az eredeti szar, dobozhangú dobfelvételre. A korábban szűrögetett javítgatási kísérletnél nagyságrendileg kiegyenlítettebb hangot kaptam, dobozhang nélkül, kezelhetőbben.

Auratech Field Recording

(#59) Auratech


Auratech
őstag

Mai ötletem és kérdés.
Lehet-e szimmetrizálni egy konzumer sokcsatornás hangkártya kimeneteit szoftveresen. egyes luk-jobb, kettes luk-bal. Elméletileg nem lehet gond. Így 2.1-ben directe rá lehet kötni, kis megszorításokkal szimmetrikus bemenetű aktív hangfalakat, hosszú szimmetrikus kábellel.
Ami először beugrik, az egy speciális driver-mod. Kérdés, hogy valakinek már eszébe jutott-e.

Szoftveresen úgy lehetséges, hogy egy sztereo kimenetre olyan jelet keverek, aminek mindkét oldala ugyanaz(dual mono), viszont az egyik oldalon van egy fázis fordítás. Mivel a DAC a hangkártyák zöménél sztereo párokban dolgozik, a fázis konvergens marad, ha az órajel forrása közös. No ezt át kell gondolnom, meg próbálgatni. Kérdés, hogy jelentkezik, e a szimmetrikus átvitel zavarmentessége így. No talán holnap okosabb leszek....

Auratech Field Recording

(#60) Auratech


Auratech
őstag

Egy kis finomhangolással és pozicionálással sikerült a korábbi 400Kbyte/s letöltési sebesség határt "áttörnöm" a moddolt mobil nettel ott, ahol nincs is 3g szolgáltatás a szolgáltató legfrissebb közlése szerint sem. A tartós letöltés 440Kbyte/s közelében, a csúcs 580Kbyte/s volt, ez már 4.6Mbit/s! Jel erőssége nincs maximumon, de a feltöltés konstans 0.36Mbit sebességéből következően (ami a 3g Maximuma) elegendő a nagy sebességű kapcsolatra.
A ping az nem kevés 135msec. Ez viszont nem sokat javul, A mobilnet a kis adatok cseréje során mutatkozik lassúnak.

Auratech Field Recording

(#61) Auratech


Auratech
őstag

Azért arra igen kíváncsi lennék, más is javított-e valamilyen módon a 3G net sajátságain?

Auratech Field Recording

(#62) Auratech


Auratech
őstag

Miután megnéztem az Avatart, nem hagyott nyugodni a kisördög, hogy otthon is tudjak 3D mozizni. A megjelenítés technikája mát megoldott, fórumon láttam is konkrét, hihető kivitelezést.
Viszont a rögzítés gyerekcipőben jár. A két állványra pakolt kamera frankó, mert a szemeket modellezi, de a látást nem.
A rendes térélményhez szükséges, hogy a két kamera mindig egy pontra nézzen. Ezt úgy lehet megoldani, hogy a két kamera az autófókusz állásától függően kancsalít.
Tehát, ha közeli a tárgy, akkor az autófókusz távolságának pontjára kancsalít a két kamera.
Két mobil telóval próbáltam ki és a térélmény sokkal plasztikusabb, amikor közelre pillantva szöget zártak be a lencsék síkjai.
Ha elterjednek a lézertévék, projektorok, akkor egyszerű polarizációs szemüveggel (szerintem kontakt lencse lenne az igazi) otthon is imax3d térélmény lenne lehetséges,.. kezdetben.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#63) Auratech


Auratech
őstag

-No most megint egy valódi ötlet, amit meg is lehet csinálni.
Profi sztereó mikrofonozást több mikrofonnal közös állványon lehet elképzelni például.
Mondjuk két mikrofon esetén fontos a két mikrofon nyílás szöge, és a billentésük is.
Nagyon sokat kell molyolni egy konkrét setup során, ahol a hangforrások optimális leképzése sok pici állítgatást, kísérletezést igényel. Ez igazítás, majd vissza a pulthoz és bele fülelés sokszori ismétlésének türelem próbája, amire gyakran nincs elég idő.
Gondolkoztam egy távirányítható rendszeren, aminél az egyik motor a nyílást-ki-be, a másik pedig a billentést fel le módolja a tárcsán csücsülő mikrofonok esetén. Ez persze nem gond, de én nagyon olcsón akartam megúszni.
Aztán heuréka! A konyha polcán hevert tesóm gyerekeinek törött hajója, aminek két propellerje van, egy-egy motorral. Azokat két irányban lehet működtetni. Tehát nem is kell más. Az egyik motor és vezérlése nyit-zár. A másik billent-emel. És mindezt a keverő pult mellől azonnal vissza tudom hallgatni!
A beállítás töredék idő alatt sokkal jobb. Esetleg lehet az elhelyezéssel többet próbálkozni.
A mechanikai kialakítás igazán nem nagy ügy és távirányítható mikrofonjaim vannak. Egy jó rádiós fülessel A zenészek ugráltatása, megzavarása nélkül, közelről leszedhető a bázis sztereó hangkép. Na ez már jó kitalálmány..:)

Auratech Field Recording

(#64) rep3at válasza Auratech (#63) üzenetére


rep3at
őstag

Az előbb sikeresen végigolvastam a topikot. Csak így tovább!

Forward thinking. كرر

(#65) samgar


samgar
őstag

Mi történt az úgynevezett nullponti energia felhasználással?

Oppo Find X5 PRO

(#66) Auratech válasza samgar (#65) üzenetére


Auratech
őstag

Én olyat nem csináltam, kérem szépen...
Engem is érdekelne a dolog, de nem követem mostanában. Ha működő képes, biztos ott van néhány katonai fejlesztésben, ami 10-20év múlva szivárog be. Addig mindent igyekeznek kisajtolni a hagyományos módozatokból... Gondolom...

Auratech Field Recording

(#67) samgar válasza Auratech (#66) üzenetére


samgar
őstag

Csak mert anno Egely-ék nagyon bereklámozták, aztán szépen elcsendesült...és leragadtak a szemüvegeknél... [link] :(((

Oppo Find X5 PRO

(#69) Auratech válasza samgar (#67) üzenetére


Auratech
őstag

Meddig tartott volna közzé tenni bármit, ami hasznos. A mechanikus kerék, amiről Leibnitz is sokat írt, miért nincs után gyártva, ismerve a nyomaték megmaradás anomáliáit. A korabeli szerkezet geometriai kialakítása már találgatás alapon is megvalósult volna. Szóval mindig meg nem értettség, szenvelgés, meg nyafogás. hát csak tegye ki, aki tud valami fontosat. Mit veszthet? Becsvágyat. Ugyan, kit érdekel... Közölje szépen. Fórumon youtube-n. Twitteren, hogy holnap délután kettőkor a szabad energia megtekinthető itt....meg ott....

Auratech Field Recording

(#70) samgar válasza Auratech (#69) üzenetére


samgar
őstag

Valami más lehet a háttérben. Ha jobban belegondolunk ez felforgathatná az egész világgazdaságot, méghozzá nem kicsit ;]

Oppo Find X5 PRO

(#71) #65675776 válasza samgar (#70) üzenetére


#65675776
törölt tag

Persze-persze... Éljenek az összeesküvés elméletek. Egely-éknek meg kb egy szava sem volt igaz.

(#72) samgar válasza #65675776 (#71) üzenetére


samgar
őstag

Nem állítottam az ellenkezőjét :N

Oppo Find X5 PRO

(#73) Auratech


Auratech
őstag

Nehezen tudom elképzelni, hogy ha valaki ténylegesen elkészít bármilyen pozitív energia kicsatolású eszközt, azt ne lehetne szép sutyiban beépíteni mondjuk a szélkerekekbe. Aztán beállítani, hogy ha bármilyen piciny szellő lengedez, szépen forogjon a kerék. Nem kéne nagy dobra verni. vagy erőművek "hatásfokát" lehetne vele emelni, a gazdaságilag elviselhető mértékben, az átmenetet biztosítva.
Japánban például szinte minden energia importból származik. Kötve hiszem, hogy a gazdasági erejük és "jakuza" módszereik ne lennének elegek megcsípni egy ilyen technológiát. Nem beszélve a kínaiakról, akik nagyon érzik a bőrükön az 50-es évektől folyt esztelen környezet szennyezést. Ha Ferrarit és Rolls- R.-t tudnak hamisítani, meg ellopják a legtöbb innovációt, az apparátus képtelen lenne beszerezni János bácsi tértechnológiás dinamóját, vagy Pista bácsi hidegfúziós szódás ballonját?
Egyébként én tulajdonképpen hiszem, hogy ezek a dolgok valahol, valamikor működni fognak, mert nem zörög a haraszt...

Auratech Field Recording

(#74) Norrec 42 válasza Auratech (#73) üzenetére


Norrec 42
csendes tag

Helló, helló, helló!

A léghajózással ismerkedtem épp mikor ráakadtam erre a topicra. Jó ötletnek találom elképzelésed, remélem egyszer a megvalósításig is eljut! Végigolvastam a topicot!

Jól küldöd Auratech így tovább!

HELLO WORLD

(#75) Auratech válasza Norrec 42 (#74) üzenetére


Auratech
őstag

Hát épp a léghajót próbálgatom :D Azért nem voltam erre sokáig. Kis ideig a valóság tejét ittam, habzó ég nélkül....

Auratech Field Recording

(#76) Auratech


Auratech
őstag

Most éppen egy relax fotel készül. A mindenhol látható méregdrága eszközöknél jóval olcsóbb a cucc. Mindig testre szabottan kell készülnie. A titka, a feltámasztás és az ízületek pozíciója. Ha ez teljesül és a feltámasztó felület szellőzik is, az elhelyezkedés után nagyon hamar egyfajta lebegés érzet keletkezik, amit csak ellazulva lehet elviselni de nagyon izgalmas. Nagyon hamar "alfába" kerül az ember és az idegességből fakadó fészkelődési kényszer is elmúlik.
Sportolóknak, akár kómaközpontoknak hasznos lehet.
Előzetesen sejtett mellékhatása: nagyon gyakran az alvási bénultsághoz hasonló, de nem kellemetlen állapot jelentkezik, mert sem az izmokban, sem a felfekvés-ülés felületén nincs helyi feszülés. Hasonló a vízben lebegéshez. Csak nem olyan nedves :D

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#77) Auratech


Auratech
őstag

Fullextrás kutyaólat csinálok éppen. Méretre szabottat. könnyen takaríthatót. Ha kész van, dobok képet, miután levédetem. Valahol el kell kezdeni. A többi utána jön csak. :D

Auratech Field Recording

(#78) Auratech


Auratech
őstag

A kutyaól majdnem kész. Levehető tetejű, napozó tetős, szélfogós.

Auratech Field Recording

(#79) eziskamu


eziskamu
addikt

Nekem is van egy ötletem, bár az elv egyszerű, de nem valószínű, hogy lehetne készíteni olyan spéci és könnyű anyagot.
Itt említették a léghajókat és egyébb alkalmatosságokat. Olyan léghajót kéne csinálni, ami semmivel sincs töltve! Légüres tér van benne
Az a lényeg, hogy már csak egy olyan anyag kellene, ami elég merev és könnyű, hogy ne roppantsa össze a nyomáskülönbség. :DDD
Nem tudom hogy mennyi súlycsökkenést jelentene, de biztos van vagy 10-20 kiló az a Hélium. Bár ezért nem éri meg megcsinálni :)
Esetleg valami elektromos vagy mágneses taszítással lehetne a nyomást ellensúlyozni, egy a vákumtér súlypontjába (vagy a fene tudja melyik geomaetriai középpont lenne ideális) elhelyezett szerkezettel, ha korlátlan energia és szupravezető alapú technikák is rendelkezésre állnának, valamint a burkolat is rendelkezik a megfelelő elektromos/mágneses tulajdonságokkal.

[ Szerkesztve ]

(#80) Auratech válasza eziskamu (#79) üzenetére


Auratech
őstag

A földi légnyomás négyzetcentiméterenként 1000cm magas víz súlyával egyenértékű (ált. isk) Az erő jelentős. Korlátlan energiával lehetne az anyagot kilökő nagyfrekvenciás elektromágneses taszítóerőt (afféle-védőpajzsot) csinálni, hogy egy térsíkban (gömbfelület) ne engedjen át anyagot) Ez megoldott már a Tokamak-fúziós kísérletek és a lézerfizikai kísérletek esetén. Csak ott bezárják az anyagot egy " erőtérbe". Energiaigénye nagy. Ha van elég energia, a földmágnesességet ellenerőként használva is lehet lebegni, kb, mint a mátrix hajói, egypólusú elektromágneses tér modulációjával. A héliumos hab nekem közelebbi megoldásnak tűnik. Először próbáljuk megoldani a szupravezetést szobahőmérsékleten és a tértechnológia beemelését az EON profiljába :(
Üdv!

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#81) Auratech


Auratech
őstag

A most érlelődő projekt a házamból passzívházat készíteni. Ez nem találmány, de jó mókának ígérkezik.
A házunk itongból készült. A körbefutó erkély szélén fal van, mint egy körbefutó folyosó. ez egy plusz szigetelő rétegként is szolgál.
A ház kap szigetelést. A talajhoz közel vízzáró rétegűt, fél méterre a talajszint alá. felette a stiropor. A ház homlokzata 12cm-es rockwool szigetelést kap, hőszigetelő nemesvakolattal.
A tetőzetben cserépcsere. A gerendázat rendben van. 20cm-es rockwool, plusz, ami kell.
Két tetőablak és a két tűzfalba dupla üvegtégla berakások.
Az erkély szintén beépítve, tolóablakokkal. Az üvegfelületekre naphőt használó redőnyzet kerül, amit esetleg szolárcellás elektronika és motor mozgathat. A körterasz szintén könnyűszerkezettel beépítve, tolóablakokkal, naphő redőnyökkel. A szellőzés passzív keringetéssel megoldható. mert magas az épület és van egy nem használt kémény is.
A fűtés gáz-kandalló-naphő-hibrid. a kandallóba bejön a fűtés meleg vize egy szabályzott szeleppel. Amikor be van gyújtva, a a vizet hamar felmelegíti az 30-40KW körül leadó kandalló. A keringető szivattyú kicserélve, vagy, ha lehet, kettőt beépíteni. A keringetésre és a gázfűtésre eddig is biztonsági elemként rá volt gyógyítva egy szép nagy szünetmentes. Ez marad. A garázsban van egy 8m3-es akna. Ezt forróvíz tárolóként lenne célszerű felhasználni, mikor süt a nap, vagy a kandalló fűt, mint a pokol. Három napig fűtheti a lakást, ha jól felmelegszik. A tervrajzokat később. Most fabrikálom a google skechuppal.

Auratech Field Recording

(#82) Auratech


Auratech
őstag

Egyre lejjebb adom. Most két csöves előfokból meg egy iskolai ülőkéből Sztereó előerősítőt csinálok.

Auratech Field Recording

(#83) Auratech


Auratech
őstag

Most is feltaláltam valamit. A rágót, ami visszaharap.

Auratech Field Recording

(#84) Auratech


Auratech
őstag

A projektorok biztonságos kihűtésére van egy zseniális ötletem. Egy akkora mobil telefont működtető méretű akkut kell a ventilátor meghajtására beépíteni, ami addig a rövid ideig. 10-60sec. táplálja a hűtést. Egy 9cm-s 2000/s fordulatú venti, kb. 2-3w teljesítményű.
Talán még annyi sem kell. A projektor házába, mint a távirányítóba beüzemeléskor betesszük a kettő ceruza akksit és az elektronika szól, hogy cserélni kell, ha elöregszik, mint a szűrő tisztítás felhívása például.
Nem feltétlenül hülye felhasználók miatt. Egyszerűen lehet áramszünet is. Fura, hogy nincs ilyen. Nem mellékesen tűzveszélyt is okozhat egy áramszünet okán belül izzó projektor.

Auratech Field Recording

(#85) #25954560 válasza Auratech (#84) üzenetére


#25954560
törölt tag

bazinagy kondi? azt meretezheted a ventihez, nem kell idozito elektronika sem. max a fizikai meretei okozhatnak problemat :)

(#86) Auratech válasza #25954560 (#85) üzenetére


Auratech
őstag

Gondoltam rá én is, de az elegendő kapacitású beépíthetetlen. Szükséglet: 5w-egy percig- Azaz 5v feszültség mellett 1A. A megfelelő energia sűrűségű "szuperkondenzátor" még nanotechnológiai fejlesztés alatt van, fullerén nanocsövek és a adalékok felhasználásával. :)
Inkább egy jóféle tartós elem, körömnyi vezérléssel a venti tápjába téve, Kb. 1dolcsi.

Auratech Field Recording

(#87) Auratech


Auratech
őstag

Alakul a 3D video konferencia. A forrás oldal beállítva. Projektoron, egyelőre anagliph 3D jelenik meg, de igen rendben van, mivel egy térsíkra (partner) van beállítva a fókusz.

Auratech Field Recording

(#88) Auratech


Auratech
őstag

Az egyetlen megszorítás a 15fps. amúgy működik.

Auratech Field Recording

(#89) Auratech


Auratech
őstag

Kitaláltam reggel, hogy lehet szuperolcsón űrutazni. Nagyon komoly. A Megoldás a következő. Űrlift kábellel.
A korábban taglalt megoldásoknak gyenge pontja a feljuttatás és a kábel szakítószilárdsága.
Nincs olyan anyag, ami akár csak önsúlyát hordva képes orbitális pányva készítésére.

NASA- Figyelj!:

A kábel egy mai anyagokból maximális ellenállású/könnyű, rugalmas cső. Belső felületén a vénákhoz hasonló zsebek helyezkednek el, vagy hasonló áramlást befolyásoló geometria, például egy belül csigavonalú.
A pányva végére kerülő emelő, stabilizáló szerkezet egy nagy héliumos lufi segítségével kezd emelkedni. Az emelkedés során a cső alulról tekeredik felfelé. A csőbe túlnyomással alulról forró levegőt, hélium/nitrogén keverékét fújunk. Ez passzívan is felfelé áramlik de itt viszonylag erős túlnyomásról (2bar) van szó. A cső felső végén az emelő gondola fuvókáin kiáramlik gáz, természetesen lefelé irányítva, hogy kis plusz emelőerőt adjon.
A lényeg azonban a felfelé áramló gáz súrlódása (Coinda-eff) folytán a cső belső felszínén keletkező emelőhatás, ami tehermentesíti a pányva végén lévő emelőkosarat és túlnyomása folytán ki is merevíti némileg. Ez így mehet addig, míg a ballon emelkedni képes.
Ezután, vagy evvel párhuzamosan beindul egy hajtómű. Energia ellátását lézer, vagy mikrohullám biztosítja a földről, oldalról (nehogy a csövet lője szét) A lézer, mikrohullám a már kidolgozott módon, a csőben felfelé áramló gázt használva üzemanyagként emelő erőt hoz létre, ami stabilizál és emel.
Az ötlet arra jött megoldásként, hogy miként lehet a mai anyagszilárdságot ismerve olyan kábelt készíteni, ami saját súlyát elbírja...

Auratech Field Recording

(#90) Auratech


Auratech
őstag

Az későbbi liftezést a cső falának töltéshordozó képességére épülő elektrosztatikus tapadás teszi lehetővé. Energia forrása a feljuttatáskor használtnál jóval kisebb energiájú mikrohullám.

Auratech Field Recording

(#91) Auratech


Auratech
őstag

Az ekholokációs segédeszköz működési elvét kísérletileg igazoltam vasárnap délután.
A cél egy olyan eszköz, amely az irányhallást felhasználva és fokozva lehetővé teszi a környezet érzékelését. Ha elég részletes a hallás-kép, a vakok látókérge-szinte képpé alakíthatja a térleképezést. Azon a módon, ahogy néhány kivételesen érzékeny hallású vaknál spontán és kondicionálással kialakul.

Auratech Field Recording

(#92) X3B6O0X


X3B6O0X
aktív tag

Némá, van ilyen topik is? Nem is tudtam :).

Van pár ötletem nekem is:

1. A nadrág, ami tölti az elektromos ketyeréket.
Egy nap átlagosan én kb. 5 Km-t kerékpározok/futok/gyalogolok. Egyszer elgondolkoztam azon, hogy ilyenkor mennyi energia vész kárba. Be akartam fogni, csak épp a mikéntjét nem tudtam. Aztán rájöttem. Vannak azok a karórák, amik a kéz mozgásának segítségével töltik magukat, egy ingaszerűség segítségével. Ha ezt egy nadrágra rá lehetne kötni (persze nem feltűnően), elég sok energiát visszahozhatna. Például tölthetné a mobilt, vagy a következő ötletemet, ami a...
2. Fűthető zokni :DDD
Nagyon egyszerűen működik, mint az olcsó autók hátsó szélvédőjén a melegítőszál. Egy MicroUSB csati segítségével/elemmel működne.

3. Ujjba ültetett mikrochip.
Pont úgy működik, mint a kutyákba ültetett, csak ez nem a gazdánk adatait mutatja (szép is lenne :D), hanem személyes adatainkat. Kiválthatná az útleveleket, sőt, a bankkártyákat is. Jelszó se kéne, csak egy megfelelő ujjlenyomat.

4/a. Elektromos kulcs.
Ez főleg idősebb embereknél lehetne jó, mert így bármikor meg lehetne találni őket. Ennek a továbbfejlesztett verziója a:
4/b. Mobiltelefonnal működtethető zárak
Itt már sok mindent be lehetne állítani, például:
-Automatikus ajtónyitást és zárást a megfelelő időben
-Gyerekzárt
-Távolról működtetést.

Remélem, tetszettek az ötleteim.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#93) Auratech válasza X3B6O0X (#92) üzenetére


Auratech
őstag

A nanotechnológiás áramtermelő szövet létezik és foglalkoznak vele. Működtetheti a ruhába szőtt érzékelőket.

A fűthető zokni okés ötlet. A ruhafűtés sarokpontja az energia tárolása. A fűtéshez legalább 8-10 w energia kell, azt pedig laptop akksi méretű táppal lehet biztosítani manapság. Egyébként van fűtőszálas ruha, cipő.

Az ujjba ültetett chip működhetne. technikailag lehetséges. Aggályos a jogi alkalmazása. Leginkább bioszenzorokkal egybeépítve lehet érdekes. Hő, vérnyomás, pulzus, vércukor-szint, EKG, EEG.
Szerintem az áttörés a nanotechnológiás bioszenzorokkal jön meg. Amikkel pld. az agykéreg felszínét lehet betelepíteni érzékelőkkel. Ekkor az EEG-érzékelők nem 32 csatornásak, hanem akár több ezer csatornásak lehetnek. Lehetővé tesz egyfajta gondolat olvasást, művégtag vezérlést. Kiterjesztett memóriát...egyszóval interface

A mobiltelefonnal működtetett zár viszont bombasztikus ötlet és nincs technikai akadálya!
Extra biztonsági rétegként belépőkód a nyitáshoz. Vagy a telefon képességeit használva hang, íriszfelismerés, gesztusfelismerés...funkcióit közvetíti az ajtóba épített nyitószerkezetnek. A telefon imei száma- előfizetői adatok, esetleg a szolgáltatónál tárolt e-kulcsok, bio azonosítók, jelszavak....

Auratech Field Recording

(#94) Auratech


Auratech
őstag

Most! USB-s zseblámpa. Tehát egy elemlámpa, amiben 4 bébiakku!! dolgozik. 4x1.2V Nagy fényerejű ledekkel világít és van benne egy micro USB adapter, amivel szükség esetén tölteni lehet a telefont, gps-t. 4,8V elegendő.

Auratech Field Recording

(#95) Auratech


Auratech
őstag

Szerintem a tér nem üres vákum, hanem szuper-sűrű, végtelen nagy energiatartalmú, sok nagyságrenddel a miénknél magasabb rezgési állapotú szingularitás.
Ebben a "közegben" a mi általunk anyagnak, energiának, sugárzásnak, hullámnak tekintett dolgok úgy közlekednek, léteznek mint a mélyfagyasztott, szupravezető fémben az elektronok (csak szemléltetés).
Az anyag rezgési állapotára jellemző tulajdonságok(fizika) a fénysebesség határáig nem vesznek tudomást erről a supersűrű térről. Aztán igen. A neutrino-anomáliák, kvantum-jelenségek(alagúthatás...) arra utalnak, hogy az általunk megfoghatónak tartott létezés csupán a térnek tekintett szingularitásban áramló rezgésállapotok interferenciája, amik a fénysebességhez közeledve képesek "belengetni" azt. A fénysebesség a szingularitásban terjedő állapotváltozás sebessége, ami jellemző arra. Ahogyan a vízben, fémben más-más, de anyagra jellemzően állandó és áthághatatlan a hangrezgések terjedési sebessége.

A következtetés egyfelől spekulatív. mint a görögök atomelmélete. Másrészt Magyarázatot ad számomra a parajelenségeknek, extrém tudati állapotoknak.
Azt gondolom, hogy a tudat, mint energiamintákat szimuláló információs közeg, képes az indiaiak által "finomanyagi" létezés(purusha) rezgési mintáit, szintjét gondolati úton megragadni. A finomanyagi létezés "érzékelése" magának a szupersűrű térnek a megragadása, ahol érzékletessé válik, hogy az anyagi létezés valamilyen nagyon halvány, híg közeg.
A gondolat végül is a magasabb rezgési állapotokból megformált energiaminta, ami teremtő erővel képes hatni létezésünkre. Információ, ami képes struktúrát adni az anyagnak. Tudatilag átjárhatóak a létsíkok régóta. Fizikailag csak most kezdjük kaparászni az anyagi létezés határfalait.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#96) Auratech


Auratech
őstag

Amit bioenergiának mondunk, az az anyagi létezés harmóniasorainak több nagyságrenddel magasabb "frekvenciájú" felharmonikus állapotainak gerjesztése, örvényárama az anyagi test létsíkján. Ez egyfajta interferenciaképe a két rezgési dimenzió metszetének, ami fotonkibocsájtással, elektromos erőtér gerjesztéssel járhat. Auralátás, asztrális projekciók, tudatállapoti extremitások, eksztatikus kívül helyezett állapotok. Kb, mint az elsuhanó vonat menetszele. A "vonatról" keveset árul el, de a jelenlétet igazolja szubjektíve.

A meditációs tudati mintákkal gerjeszthető az asztrálisnak mondott dimenzió, tehát információ nyerhető belőle. Ezt húsz éve ismerem, de jelentősége most kezd erősödni, ahogy a virtualizált tudati minták fejlődése elér egyfajta strukturális finomságot, ami interferálni kezdhet a "tudat" által birtokolt létsíkkal. Jönni fog a "mátrix", de durvábban, mint a filmben...

Auratech Field Recording

(#97) Auratech


Auratech
őstag

Az ajtók nézőkéjének helyére tett olcsó fix fókuszos fényképezőgép-szerű kamera. érintésre rögzíti a kinti képet. Esetleg mozgásra érzékenyen rögzít pár napot.

Auratech Field Recording

(#98) Auratech


Auratech
őstag

Hamarosan elkészül egy 3200 lumen fényerejű lámpa, ami egy halogén H.I.D. autóskészletből származik. Nem értem, hogy a mai projektorokat miért 200w-os izzókkal látják el, kínlódva a rengeteg hő elvezetésével, meg a ventilátor zajjal.. Az izzó 6000K- színű. De lehetne 4800 is, vagy tetszőleges..
Lesz egy kerti állólámpa és egy hordozható változat is. A 4.5Ah több, mint másfél órát ad. a 7.2es 2.5óráig működik. Közben tölthető is.

Auratech Field Recording

(#99) Auratech


Auratech
őstag

Találtam egy ződ vasdobozt, ami hibátlanul helyet adhat a hordozható lámpának. Pont elfér benne az akku és a HID. Egy billenthető vízálló halogén lámpatest kerül rá és kész. Még bőrszíj is van rajta. Az állólámpa is alakul.

Auratech Field Recording

(#100) Auratech


Auratech
őstag

Az EEG felturbózása a gondolatolvasás érdekében.
Meglévő technológiák: EEG 31-63-123 csatornás érzékelővel.
Theremin - elektromos tér modulációja testtel.
Minta felismerés a kérgi aktivitás rádiózaja alapján.
Saját ötletem, hogy a passzív érzékelőket/antennákat aktívakra adóvevőre kell cserélni. Tehát a pár tucat elektróda gerjesztett antennaként saját erőteret hoz létre, aminek interferenciaképét az agyterületek aktivitása modulálja. A pontosításhoz egyfajta kontrasztanyaggal fel lehet tölteni az agyat, mondjuk, amik neuron-lipidekhez köthetők. A kontrasztanyag erősítheti a lokalizációt egy következő réteggel. Cél a virtuális kérgi aktivitás térkép.
Az elektródák-miniantennák gerjesztésének mértéke és frekvencia mintázata olyan, hogy az agykéreg síkjában létrehozható egy virtuális interferencia háló, amit modulál a kérgi aktivitás.
A kialakított elektromos erőtér egy interaktív kalibrációval hangolódik az adott személy agyához. Evvel a jel-zaj viszony javul.
Egyfajta virtuális érzékelők jönnek létre, mint a fejhallgatóban előállított 7.1 térhang virtuális hangszórói. Evvel több ezer pontra(csatornára) lehet bővíteni a mintavétel felbontását. A technológia hasonlóan de egész pontosan alkalmas a mozgás belső képzetének követésére, úgy ahogyan a belső beszédet felismerhető hanggá alakította egy másik kísérlet.

Auratech Field Recording

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.